View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 124 of 167 FirstFirst ... 2474114120121122123124125126127128134 ... LastLast
Results 3,076 to 3,100 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #3076
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Sta postizu sa time kad vakcinisu sve?

    Obzirom da stavljas vijest moras imat misljenje o tome, da se ne zavrsi sa postavljanjem linka i "ne znam sta postizu"
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #3077
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Mi smo probali sve...lock down je bio prilično svrsishodan ali realno je to opcija za kratko vrijeme, par dana svega...ova pandemija jednostavno toliko traje, već, da ta opcija otpada...u nekom periodu iza nas smo imali totalnu slobodu, mada nam je prijećeno nekim mjerama koje mi naravno nijesmo previše poštovali, pa ni to nije dalo neke naročite rezultate, zato sad imamo ovu katastrofu...iako sam za vakcinaciju, ograničavanje kretanja i sve mjere koje mogu doprinijeti da se ovo barem manje širi, ako se već ništa drugo ne može učinjeti, ja bih zbilja donijela mjeru kojom se ukidaju sve mjere....možemo pričati o nekoj edukaciji, razgovoru sa ljudima, i onda kad se lijepo sazna sve o ovome virusu neka svako za sebe odluči....ja, iskreno, ne bih još jedanput prolazila kroz agoniju kroz koju sam prošla i sa tim u vezi bih sasvim sigurno vodila raluna gdje se i kad pojavljujem....ono što bih uvela kao obavezu bi bilo nosenje maski u zatvorenom prostoru, tipa kancelarija, sastanci, radnje, butici.....mislim da je korektno ne dovoditi u opasnost one koji ne žele da se zaraze, a vi koji o tome nečete unaprijed da mislite, pravite svadbe, idite na prosalve, dočeke, koncerte....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  4. #3078
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Ne treba mnogo da se sjetimo, a ko je zaboravio moze prelistat i stare postove, reakcije naroda (u stvari foruma, mada je slicno i van njega zato i rekoh - naroda) o nasim prvim zvanicnim donosiocima virusa u zemju. LM, kad smo i to pretekli i vidjeli da virus ne mozemo izbjeci poceli smo da radimo sto i ostali jer drugacije ne znamo. Sto je u neku ruku i logicno bilo jer smo se susreli sa necim za sta nismo bili spremni.

    A onda je na redu krenula politika, medijski linc odredjenih proizvodjaca vakcina i malo kasnije linc na nevakcinisane, jer je receno - vakcinisi se, zastiti druge. Naravno, nasi dragi forumasi su odmah etiketirali sve nevakcinisane kao antivaksere, jer je tako najlakse da se izboris sa bagrom koja nece da stiti druge. Da dodamo i zestoke polemike o znacaju maski na otvorenom i kolektivnoj amneziji obaveznih maski tokom ljeta, mora i sparnih dana. Uvodjenje totalnog zakljucavanja, gasenje skola i vrtica - sve se to moglo cuti (i) na forumu.
    U medjuvremenu se i njihov stav revidovao, ne ovih sto su smatrani bagrom (oni su i dalje zatucani antivakseri) vec je nauka rekla - vakcinacija ne stiti druge. Ali... To ne znaci da ne treba forsirati vakcinaciju, vakcinaciju treba uvesti kao obaveznu a neposlusne na adekvatan nacin ograniciti.

    Poenta je da neke stvari poput zakljucvanja nemaju smisla (niti su imale smisla u ovom obliku) jer se trenutno odlaze nesto neodlozivo. Maske bi trebale biti obavezne u zatvorenim prostorima. Vakcinacija slobodan izbor.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  6. #3079
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Da dodamo i zestoke polemike o znacaju maski na otvorenom i kolektivnoj amneziji obaveznih maski tokom ljeta, mora i sparnih dana.
    Kad se samo sjetim da sam kao idiot cijelo ljeto 2020. setao sa maskom na otvorenom stvarno mi je muka... O ostalim stvarima ne treba ni pisati, sve si pogodio u srz.

  7. #3080
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Kad se samo sjetim da sam kao idiot cijelo ljeto 2020. setao sa maskom na otvorenom stvarno mi je muka... O ostalim stvarima ne treba ni pisati, sve si pogodio u srz.
    Tad se nije precizno znalo kako se virus siri, rukavice su se nosile pa i te maske na otvorenom. U tom periodu su nama kuci banane zavrsavale u lavoru sa sapunicom Neka bude to period neznanja, kao i onaj prvi period vakcinacije kad se smatralo da ce vakcinacija zaustaviti pandemiju.

    No, proslo je dvije, tj. godina od tad, pa me interesuju zasto forumasi i dalje potenciraju vakcinaciju svih, vakcinaciju djece i kovid pasose.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #3081
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Kakav je "hajp" vladao ovim stranicama i uopšte prije mjesec dva za vakcinacijom, slavila se buster ko rođendan maltene.

  9. #3082
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Koji period je potrebno da prođe od treće doze zna li se, bih da probam ovu rusku.

    Nula

  10. #3083
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Tad se nije precizno znalo kako se virus siri, rukavice su se nosile pa i te maske na otvorenom. U tom periodu su nama kuci banane zavrsavale u lavoru sa sapunicom Neka bude to period neznanja, kao i onaj prvi period vakcinacije kad se smatralo da ce vakcinacija zaustaviti pandemiju.

    No, proslo je dvije, tj. godina od tad, pa me interesuju zasto forumasi i dalje potenciraju vakcinaciju svih, vakcinaciju djece i kovid pasose.
    Zato sto se jos maltene nista sa sigurnoscu ne zna, sve mozda moze ali nista nije sigurno niti se moze provjeriti. Sta je vazilo juce danas ne vazi, danas moze da vazi sasvim suprotno ili kontradiktorno.
    I pored toga, vecina ljudi odlucuje da vjeruje vecem i snaznijem autoritetu, i to je potpuno razumljivo jer to je ono sto ljudi i inace rade. Vremenom postane nova zbilja i normalnost.
    A kolentivno vjerovanje se ne smije ugroziti pa suprotno misljenje postaje neprijateljsko. Poznato, ha?




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #3084
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja bih zbilja donijela mjeru kojom se ukidaju sve mjere........
    ono što bih uvela kao obavezu bi bilo nosenje maski u zatvorenom prostoru, tipa kancelarija, sastanci, radnje, butici.....mislim da je korektno ne dovoditi u opasnost one koji ne žele da se zaraze, a vi koji o tome nečete unaprijed da mislite, pravite svadbe, idite na prosalve, dočeke, koncerte....
    Kapiram li ispravno, ti si sad za onaj zloglasni švedski model?

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Koji period je potrebno da prođe od treće doze zna li se
    Zna, 4 mjeseca nakon booster doze (prema izraelskoj med struci, iako premijer Bennett ohrabruje da se taj interval znatno skrati).

    Quote Originally Posted by remark View Post
    bih da probam ovu rusku.
    Ako je prošli booster bio mRNA, niko ti neće ispuniti tu želju.
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #3085
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Zato sto se jos maltene nista sa sigurnoscu ne zna, sve mozda moze ali nista nije sigurno niti se moze provjeriti. Sta je vazilo juce danas ne vazi, danas moze da vazi sasvim suprotno ili kontradiktorno.
    I pored toga, vecina ljudi odlucuje da vjeruje vecem i snaznijem autoritetu, i to je potpuno razumljivo jer to je ono sto ljudi i inace rade. Vremenom postane nova zbilja i normalnost.
    Moj neki stav je da zakon treba postovati. Nisam se slagao sa odlukama koje je donosio NKT a odluke koje donosi sadasnje tijelo su, za moj pojam, gore od NKT-ovih. Gore, zato sto je i situacija bila (neka bude i ostala) daleko gora od one iz 2020. godine. Ovaj moj stav znaci da ukoliko se uvede vakcinacija kao obavezna - u nekom trenutku vakcinisacu se. Ukoliko na poslu bude uvedena obavezna vakcinacija - vakcinisacu se.

    Mozda ovakav stav djeluje kontradiktorno, ali ipak smatram da se odredjeni zakoni moraju ispostovati, poput onog o izolaciji. S tim da se treba pobuniti protiv nebuloza koje forisraju Austalija i Austrija.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #3086
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Moj neki stav je da zakon treba postovati. Nisam se slagao sa odlukama koje je donosio NKT a odluke koje donosi sadasnje tijelo su, za moj pojam, gore od NKT-ovih. Gore, zato sto je i situacija bila (neka bude i ostala) daleko gora od one iz 2020. godine. Ovaj moj stav znaci da ukoliko se uvede vakcinacija kao obavezna - u nekom trenutku vakcinisacu se. Ukoliko na poslu bude uvedena obavezna vakcinacija - vakcinisacu se.

    Mozda ovakav stav djeluje kontradiktorno, ali ipak smatram da se odredjeni zakoni moraju ispostovati, poput onog o izolaciji. S tim da se treba pobuniti protiv nebuloza koje forisraju Austalija i Austrija.
    Naprotiv, slazemo se oko vakcinacije i njene eventualne obaveznosti. Ali stavovi koji se mijenjaju i koji se nakon nekog vremena derogiraju drugim stavovima i mjerama nikako ne doprinose povjerenju u procese upravljanja ovom krizom. Mislim da to dovodi do evidentnog razilazenja u pristupima ali i narativa da jedna grupa prijeti drugoj grupi. Zato bi mozda najbolje i bilo propisati obaveznu vakcinaciju samo sto ocigledno postoji neki razlog zasto se to ne desava ali ga mi ne uvidjamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  15. #3087
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Naprotiv, slazemo se oko vakcinacije i njene eventualne obaveznosti. Ali stavovi koji se mijenjaju i koji se nakon nekog vremena derogiraju drugim stavovima i mjerama nikako ne doprinose povjerenju u procese upravljanja ovom krizom. Mislim da to dovodi do evidentnog razilazenja u pristupima ali i narativa da jedna grupa prijeti drugoj grupi. Zato bi mozda najbolje i bilo propisati obaveznu vakcinaciju samo sto ocigledno postoji neki razlog zasto se to ne desava ali ga mi ne uvidjamo.
    Italija je uvela obaveznu vakcinaciju za stanovnistvo preko 50 godina starosti. Nedje sam i spominjao da bih se slozio sa takvim sistemom, mozda bih granicu povecao na 55 ili 60, mada opet bi ta cifr zavisila od zemlje do zemlje.
    https://www.euronews.com/2022/01/06/...r-the-over-50s

    Zasto kod nas to ne uvedu, niko ne zna.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #3088
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    pošto vakcine više nemaju skoro nikakve veze sa zaražavanjem i prenošenjem virusa samo treba uvesti da ko zaglavi bolnicu a nije vakcinisan snosi troškove liječenja uz prijetnju izvršiocem, dvojica kad iskukaju na TV kako su morali da prodaju auto da bi platili liječenje imao bi sjutra još 50.000 vakcinisanih
    She is only here to annoy herself!

  17. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  18. #3089
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,694
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Zato što negdje u ustavu piše da ako je vakcina dokazano efikasna onda se može propisati kao obavezna što neke vakcine i jesu. Efikasnost vakcine za koronu je krajnje diskutabilna. Ja sam se vakcinisao kinezom u maju, sad sam zakačio koronu i prošao relativno lagano. Ko može sa sigurnošću da kaže da mi je lako palo zbog vakcine? Ko može da kaže da mi je lagano palo jer je takav soj? Ko može da kaže da mi je lagano palo jer imam jak imunitet? Je ne mogu tvrditi ništa od ovoga.

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk

  19. #3090
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Zasto kod nas to ne uvedu, niko ne zna.
    Ne može da se uvede jer su takve odluke u trenutnim korona okolnostima na klimavim pravnim nogama.
    U prilog tome ide i aktuelna definicija vakcine:



    Zemlje koje su najavile, poput Austrije, će najvjerovatnije to i odložiti.
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #3091
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    pa to se ne utvrđuje na pojedinačnom slučaju, ali od desetoro hospitalizovanih koji nisu primili vakcinu osmoro ne bi bilo hospitalizovano da jesu, otprilike
    She is only here to annoy herself!

  21. #3092
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    878
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Polako, momci, neki su za obaveznu vakcinaciju, ali ne sebe?

    Pominju li se u Ustavu baš vakcine?

  22. #3093
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Zato što negdje u ustavu piše da ako je vakcina dokazano efikasna onda se može propisati kao obavezna što neke vakcine i jesu. Efikasnost vakcine za koronu je krajnje diskutabilna. Ja sam se vakcinisao kinezom u maju, sad sam zakačio koronu i prošao relativno lagano. Ko može sa sigurnošću da kaže da mi je lako palo zbog vakcine? Ko može da kaže da mi je lagano palo jer je takav soj? Ko može da kaže da mi je lagano palo jer imam jak imunitet? Je ne mogu tvrditi ništa od ovoga.

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk
    Evo i zakon o zastiti stanovnistva od zaraznih bolesti koji daje eksplicitnu mogucnost da se uvede obavezna vakcina, naravno mora biti efektivna tj. djelotvorna:




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #3094
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    U vezi sa obaveznom vakcinacijom:

    Sajid Javid, britanski ministar zdravstva, pitao je bolničko osoblje jedne bolnice šta misle o najavljenoj obavezi vakcinacije: VIDEO sa prevodom.
    Vrijedi pogledati
    The more things change, the more they stay the same.

  24. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  25. #3095
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pošto vakcine više nemaju skoro nikakve veze sa zaražavanjem i prenošenjem virusa samo treba uvesti da ko zaglavi bolnicu a nije vakcinisan snosi troškove liječenja uz prijetnju izvršiocem, dvojica kad iskukaju na TV kako su morali da prodaju auto da bi platili liječenje imao bi sjutra još 50.000 vakcinisanih
    To su bas radikalne mjere koje svakako kod nas ne mogu zazivjeti jer od plate jos uvijek odvajamo za zdravstveno osiguranje.
    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ne može da se uvede jer su takve odluke u trenutnim korona okolnostima na klimavim pravnim nogama.
    U prilog tome ide i aktuelna definicija vakcine:



    Zemlje koje su najavile, poput Austrije, će najvjerovatnije to i odložiti.
    Vjerovatno hoce. Nego ovo je na konto price o obaveznoj vakcinaciji i da li bi mogli da uvedu to - spomenuh par putakroz forum = da mladji ne trebaju da se vakcinisu, ali stariji su kriticni i njima vakcinacija moze da pomogne u borbi sa virusom.
    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Zato što negdje u ustavu piše da ako je vakcina dokazano efikasna onda se može propisati kao obavezna što neke vakcine i jesu. Efikasnost vakcine za koronu je krajnje diskutabilna. Ja sam se vakcinisao kinezom u maju, sad sam zakačio koronu i prošao relativno lagano. Ko može sa sigurnošću da kaže da mi je lako palo zbog vakcine? Ko može da kaže da mi je lagano palo jer je takav soj? Ko može da kaže da mi je lagano palo jer imam jak imunitet? Je ne mogu tvrditi ništa od ovoga.
    Nema garancije naravno, ali to je bio tvoj izbor, imao si razlog zasto si odabrao vakcinaciju.

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Polako, momci, neki su za obaveznu vakcinaciju, ali ne sebe?

    Pominju li se u Ustavu baš vakcine?
    Odje, cini mi se, svi podrzavaju vakcinaciju, a jedini ja za obaveznu, uz odredjene uslove.
    Last edited by Antares; 08-01-22 at 21:00.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  26. #3096
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,694
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Naravno da je bio samo moj izbor i po meni samo tako i treba da bude makar dok je stanje sa vakcinama ovakvo kakvo jeste.

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  28. #3097
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    To su bas radikalne mjere koje svakako kod nas ne mogu zazivjeti jer od plate jos uvijek odvajamo za zdravstveno osiguranje.
    da, ali sad imaš vanrednu situaciju odnosno bolest koja preopterećuje zdravstveni sistem koji nije predviđen za toliko opterećenje
    She is only here to annoy herself!

  29. #3098
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Preopterecenje zdravstvenog sistema bi se rijesilo u velikoj mjeri obaveznom vakcinacijom onih najkriticnijih. Uostalom, treba uzeti prosjek godista osoba kojima se zakomplikovala situacija - puka pretpostavka ali vjerujem da je uglavnom 50+ godiste tog naroda, sa izuzecima poput naseg Bugija, jer nije sve ravna linija.

    Edit: pravilnije je "se moglo rijestiti u velikoj mjeri" - jer bas ne znam kako ce ovaj soj da utice na zdravstveni sistem.
    Last edited by Antares; 08-01-22 at 21:10.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  30. #3099
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Covjek iz videa govori potpuno logično. Od početka je nametnuta priča da antitijela stecena preboljenjem traju kratko, o njima se ne priča, ne analiziraju se. Procijenjena na 6 mjeseci i ćuti o tome.Bukvalno tabu tema.
    Zavod je skoro iznio info da je oko 1% medju inficiranim onih koji su vec imali koronu. Ne pominju dal je neko umro od naknadnog zarazavanja .Ako bismo ih npr. izuzeli od ovih na danasnji dan 20ak hiljada , to bi bilo 200tinjak. A ne bi se niko obrtao na njih.
    Zato,omikrona da se igramo.Za kolektivni imunitet.

  31. The Following User Says Thank You to MLS For This Useful Post:


  32. #3100
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    S tim da omikron probija i prirodni imunitet. Ali zato što jeste dosta drugačiji od prethodnih sojeva, što nam ide na ruku.
    Prije omikrona najbolji vid zašitite je bila preležana infekcija, tu ne smije biti nikakve dileme.

    Nego se nigdje ne postavlja pitanje da li je bolje biti nevakcinisan ili vakcinisan prije 6 i više mjeseci? Da li vakcina u tom slučaju "smeta"?

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Rada; 08-01-22 at 21:43.

Page 124 of 167 FirstFirst ... 2474114120121122123124125126127128134 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •