Page 126 of 131 FirstFirst ... 2676116122123124125126127128129130 ... LastLast
Results 3,126 to 3,150 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #3126
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,085
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Nema ih 500 > mozda je zbog lige sampiona.

  2. #3127
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Bijase vise policije nego na prosli protest ispred institucija,zbog onog prepada kod RTCG.Ali narod koji dodje na protest i ne mogu da izdrze do kraja nego idu kuci.Mogu da razumijem da neko ode zbog moranja,ali brate nemoj dolazit ako ne mos izdrzat to sat i po - 2.

    Moj razlog zasto protestujem je ogromna medjunacionalna i medjuvjerska netrpeljivost koju podgrijava vlast za neki buduci gradjanski rat i klanicu.Podrzao bih bilo koga da bar za zeru smanji tu netrpeljivost,a bar za toliko je opozicija sposobna.

    Pozitivna je neka energija bila i ranije na protestima pa i na ovim malim,cisti ljudi u organizaciji,dobronamjerni,prizemni i pristupacni,opusteni.Isto to vidis kod nekih opozicionara koji setaju,koji dodju iz gradova van PG.Neka drugacija Crna Gora od one DPSovske i od njihovih krimi-politicara u odijelima od 1000 eura i njihovih sinova u bijesnim kolima.

    DPS je inace trenutno vrlo tesko maci zbog geopoliticke pozicije.Podrzava ih maksimalno istok,prije svega Rusija,od koje imaju maksimalnu podrsku,plus ih podrzava zapad,ne mozda sve strukture i ne jako kao ranije,ali i dalje dovoljno jako.Ista je stvar sa vlastima u Srbiji,podrzavaju ih sve strane,nema te sile koja ce ih maci dok ih medjunarodni centri ne potrose kao proslu vlast i stave nove sluge.

    DF,Prava CG,SNP,Ujedinjena CG su stranke koje su maksimalno uz DPS,iz vise razloga,jedan od njih je maksimalna odanost DPSa Putinu i Rusiji.To je jedna od njih,a prvenstveno zbog kesa koji dobijaju od nase i ruske vlasti.

    Rusija Demokrate,URAu,Demos i SDP smatraju za strukture s kojima nemaju nikakav odnos.Sa DPSom su stari prijatelji,poslovni saradnici,potpisnici medjustranackog ugovora izmedju DPS i Jedinstvene Rusije,privatizacije,pranje para,protivljenje Djukanovica ulasku u NATO i EU (oboje vise nije nikakva ni javna ni tajna tajna).Sjetite se spiska nepodobnih proruskih pripadnika ANBa cije su penzionisanje zahtijevali Amerikanci.Desetine njih.Dakle sa njima imaju star i isprepletan odnos,sa DCG,URA,Demos,SDP nemaju nista i odnos sa novim vlastima je tesko nekad nadoknadit,pritom treba reci da DCG,URA,SDP i Demos nesto i nisu zeljni da budu ono sto je Djukanovic,ruski izmecar i sluga,vec su za EU integracije,EU cije bi rasformiranje Djukanovic slavio kao malo koji lider.Treba reci i da je Srpska Pravoslavna Crkva u CG sa Amfilohijem na celu takodje dio osovine Putin-Djukanovic/DPS.Svakako ulazak u NATO nisu uspjeli sprijecit,mozda su mogli malo da ga uspore,ali ne vise od toga.Ipak vjerujem da je Djukanovic imao scenario na papiru za neko sitnije krvoprolice koje bi sprijecilo ulazak u NATO,odlozilo na duzi period,vjerujem u to,ali ujak Sem zna sta on jede za dorucak jutros,a ne sto mu se mota po glavi...

    Sto se tice EU oni sad nisu raspolozeni za sirenje Unije,sto je opstepoznato,pa im Djukanovic toboze veliki fanatik EU svaki drugi dan kao papagaj ponavlja,da smo mi,eto,spremni za EU,ali nas oni,eto,ne zele,ali imace neko i nas zeljet,Turska,Rusija,Kina i Kazahstan.Necemo mi vas molit,mada vas obozavamo i nema druge buducnosti za CG osim u EU......Fuj.Bljak.

    Osim "opozicionih" stranaka koje sam nabrojao,SPC,udarna pesnica Djukanoviceve srpsko-ruske ideologije je 90% onoga u CG sto ima prefiks "srpsko".Jesu li to mediji,organizacije,izdavaci nekakvi,bratstva plemenika,guslarske organizacije,udruzenje srpskih pcelara Crne Gore,to je sve na braniku i pod kontrolom DPSa i ANBa.Svojevoljno.

    Srpstvo u Crnoj Gori je temelj,fundament,noseci stubovi,pojas za spasavanje DPSa.Bez (veliko)srpstva njih nema ni na vlasti,a ni u opoziciji.Nema ih uopste.Srpstvo je njihov poredak,ideologija,kvazivelikosrpski koljacki fundamentalizam je njihov fundament.Poredak i ideal.Kvazi jer se ne radi ni o kakvim cetnickim vampirima vec o ljudima koji to glume.Za pare.

    DPS je bastion,esencija,sinonim,barjaktar velikosrpske ideologije u CG. Najcvrsce saveznistvo Amfilohije-Djukanovic svodi se na Amfilohijevu kljucnu podrsku Djukanovicu u najvaznijim trenucima,nekad cutanjem nekad graktanjem,od 1989. do danas,zauzvrat ovome je dopusteno da zida sto oce i dje oce,da crkve dolijecu,da se crkve kulturogenocidnim finesama unistavaju i prepravljaju,da daje fasisticke izjave za koje ce uvijek pred Djukanovicevim tuzilastvima bit oslobadjan.Da se crkve i manastiri pripisuju na Beogradsku patrijarsiju cije nikad nisu bile,cak ni za vrijeme Karadjordjevica krvnika i krvoloka.Da se siri velikosrpski identitet u CG,samim tim u pepeo pretvara kompletna nasa domovina.

    Osim srpsko-crnogorske zavadje,DPS i ANB preko lazne muslimanske stranke BS evo vec nekoliko godina stvaraju krv izmedju islamskog i hriscanskog stanovnistva.Ovima navodnim muslimanima,koji vjerujem da nijedan ne posti ovaj sveti mjesec Ramazan,nit umije abdest uzet klanjat namaz i Fatihu proucit,navodno smeta grb Crne Gore,navodno im smeta Njegos,navodno im smeta himna,navodno im smeta rec za Osmansko carstvo da je bilo okupatorsko,navodno im smetaju Srbi.Ne smeta njima nista.Njima jedino mogu zasmetat apanaze iz ANBa i kriminalnog podzemlja,ako kasne.E zbog tih apanaza njima povremeno zasmeta taj Njegos i taj grb i sve ostalo.Ne pomenuse nikad deportacije,Bukovicu,scene iz Pljevalja,egzodus muslimana sa sjevera CG posljednje nekoliko decenija.Smeta im i LGBT jer je li,oni drze do Islama.Oni su vjernici baka moj.Petovaktasi.Ide i se i na hadzdz,ima se moze se.
    Kad ih pitas cemu sluzi Bosnjacka stranka,oni kazu,za ocuvanje kulture,prava,obicaja,religije,bosnjackog naroda.Super.A na koji nacin cuvate prava,kulturu,obicaje,religiju,duh tog naroda tako sto vodite Zeljeznicu? Tako sto vodite Zavod za zaposlajvanje? Ministarstvo saobracaja? Kakve to veze ima sa ocuvanjem bosnjackog nacionalnog identiteta, prava i glasa tog naroda?

    Sta tek reci za skorasnju izjavu Gencija Nimanbegua da je SDP bastinik neodukljanskog nacionalizma. Ovo cak nikad nisam cuo ni od Amfilohija ili nekog iz lazno cetnickog DFa. Ni DPS ni SD nego je SDP neodukljanska nacionalisticka stranka, kao da je SDP a ne DPS kriv za nerijeseno pitanje albanskog nacionalnog simbola u CG.Ali to su sve karike velikosrpsko-ruskog DPS lanca.

    Prije neki dan smo imali i telefonski razgovor iz tzv. Srpske kuce sa Karadzicem,koju je finansirao Djukanovicev najbolji jaran Vucic,a nalazi se u zgradi koju je zidjao Daka Davidovic,isto Djukanovicev dobar jaran.Taj veliki kvaziopozicionar Daka,kojeg je vlast dovodila u vezu sa laznim drzavnim udarom,taj veliki opozicionar,disident,koji zidje u korito Ribnice i u korito Morace.Opozicionar.Disident.Staropodgoricanin,osta lo mu zemlje od djeda.Andrija Mandic,Milov profesionalni kvazicetnik,ide kod Milovog najboljeg prijatelja Vucica,da se ovome zali,kako Milo gazi Srbe u CG.Onda se sazidje tzv. Srpska kuca,u kojoj sve pozicije drze politicari iz DFa.A onda u svemu tome dodje lazni hriscanin,ateista i nevjernik Irinej koji kaze da je polozaj Srba u CG isti (ili gori) kao u NDH.Nije hrvatska drzava do danas rodila toga Ustasu,koji je tako pljunuo na nevine zrtve NDH i logora u njemu,kao lazni Hriscanin i nevjernik Irinej,a ono tom izjavom najobicniji DPS/ANB placenik.
    Last edited by Platinum; 08-05-19 at 22:54.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  3. #3128
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Mi necemo,nit ijedan narod napraviti najmanji koraj naprijed dok ne ukinemo sve ono sto nas nedvojbeno svjesno urotnicki svodi na nivo zivotinja. Savjest potice od svijesti a svijest od znanja/obrazovanja/informisanosti. Svaki sadrzaj koji nas odvraca od toga treba biti nepristupacan covjeku. Samo je takvo drustvo/drzava osudjena na apsolutni uspjeh. Svaka stvar koja sustinski i egzistencijalno nema svrhu i ne cini covjeka obrazovanijim i upucenijim u nauku ne treba da postoji. Svaki takav sadrzaj, bio najsicuniji predmet, ne treba da postoji. Sve pocinje i zavrsava se ispravnim moralom, etikom, ispravnim sistemom vrijednosti. Rob takvog morala ima savjest, on nece zaspati dok ne ucini dobro djelo, dok se ne izbori za pravdu. Gotovo sve sto nas okruzuje tu je sa misijom da nas zaglupi, dok se toga ne rijesimo opiljci pozitivnih uticaja su bezvrijedni. Dok ne steknemo svijest,savjest,hrabrost,ljubav prema sebi/drzavi,ispravan sistem vrijednosti dje se jedino cijeni apsolutno obrazovanje, junastvo, patriotizam, apsolutno slobodarstvo, porodica kao temelj drzave, nerobovanje najprimitivnijem u covjeku vec ono bude suzbijeno i posramljeno, nema se o cemu pricat...Obrazovanje,citanje,sirenje znanja,informisanosti i upucenosti je jedino u cemu ljudi treba da se utrkuju. A one koji ne zele ucestvovati treba stigmatizovati, izopstiti, ukinuti im dio ljudskih prava. To se ne moze postici dok samo znanje kao opcija ne bude na stolu,dok ne budemo osudjeni na njega.Robovi.To jeste zivot u neslobodi znanja,danas smo u slobodi (de fakto) neznanja. Ljudi koji robuju interesima drzave zive u savrsenoj drzavi. Ne moze drugacije. Kad bi ljudi npr. znali cemu sluzi Delta city, tog objekta tamo ne bi bilo. Kad bi znali da je taj objekat tamo zlonamjerno, neprijateljski postavljen, iz najgorih motiva, iz maksimalno antidrzavnih pobuda, iz pobuda da svakog covjeka koji udje tamo sistemski svodi na nivo zivotinje, toga tamo ne bi bilo. Medjutim narod nema znanja, a nece ga imati dok Delta i sve sto nas okruzuje danas, ne bude sklonjeno i dok mu znanje ne bude servirano, jer se znanje u tuci sa deltama ne moze izboriti, a u ravnopravnom hipotetickom okrsaju takodje zbog imanentnosti ljudske prirode i vecprisutne dekadentnosti i indoktriniranosti. Pa takvi sadrzaji pod plastom "individualnih ljudskih prava" zamjenom teza ne treba da postoje. Samo takvo drustvo ce politicki napredovati...
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  4. #3129
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    345
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Jedan od glavnih iz OO Odupri, Predrag Spasojevic, danas je napustio pokret. Njegovu izjavu prenosim u cjelini:

    "Odustajanje nije nikako u mom maniru i ne ide uz moj kararakter, nikako ne pomišljajte da odustajem od protesta i od smjene ovog režima. Ja zapravo odustajem od ODUSTAJANJA. Odustajem od pretvaranja ozbiljnih protesta u karnevalske svečanosti, od razbijanja mase od 25000 ljudi na grupu od par hiljada, odustajem od naprasnog povlačenja nerazumnih poteza i činjenja ustupaka režimu, odustajem od bojažljivih „vođa“ i nesigurnih sledbenika... I ne mislite da se povlačim kod prvog razočaranja. Naprotiv, predugo sam davao šansu i sebi i njima. Povlačim se sada kada je svakom jasno da ovakvo vođenje protesta više postaje zabava za pojedince nego ozbiljna stvar. Onima sa kojima sam u ovu priču ušao, ja objašnjenje i ne dugujem, jer ni meni kao aktivnom organizatoru protesta niko nije našao za shodno da pojasni razloge zašto protesti nisu više protesti, nego su postali nešto sasvim drugo, zašto se odjednom odustalo od prvobitnih dogovora i ciljeva, zašto se protesti polako ali sigurno gase... Iz tog razloga ovom prilikom, javno se ograđujem od postupaka samozvanih lidera pokreta #ODUPRISE. Ali nikako ne odustajem od onih, kojih je u jednom trenutku bilo 25000, onih koji su, baš kao i ja vjerovali... Ne volim nedefinisane cijleve i sumnjive postupke, kojih je bilo isuviše mnogo, odbijam da učestvujem u zakulisnim radnjama, ne pristajem da me neko iz sedmice u sedmicu, iz protesta u protest dovodi pred svršen čin.
    Zato ću u ovim protestima ostati samo običan učesnik i podržavalac smjene režima, baš kao i svi vi koji bi da vam može biti, štošta odradili drugačije.
    Ko zna, možda se i dogodi čudo, neka viša sila koja će srušiti ovu vlast. Do tada, bojim se, sve će ostati samo jedna šarena parada, koja pojedincima samo služi za pumpanje ega i bacanje prašine u oči ovom narodu...
    Ja ću nastaviti da se borim protiv ovakvog nakardnog političkog sistema, svim svojim srcem i bez trulih kompromisa!
    Odboru #ODUPRISE želim SREĆU, jer sa njihovim „vođom“ je to jedino u šta mogu da se nadaju."







  5. #3130
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by --SpArTaNaC-- View Post
    Jedan od glavnih iz OO Odupri, Predrag Spasojevic, danas je napustio pokret. Njegovu izjavu prenosim u cjelini:

    "Odustajanje nije nikako u mom maniru i ne ide uz moj kararakter, nikako ne pomišljajte da odustajem od protesta i od smjene ovog režima. Ja zapravo odustajem od ODUSTAJANJA. Odustajem od pretvaranja ozbiljnih protesta u karnevalske svečanosti, od razbijanja mase od 25000 ljudi na grupu od par hiljada, odustajem od naprasnog povlačenja nerazumnih poteza i činjenja ustupaka režimu, odustajem od bojažljivih „vođa“ i nesigurnih sledbenika... I ne mislite da se povlačim kod prvog razočaranja. Naprotiv, predugo sam davao šansu i sebi i njima. Povlačim se sada kada je svakom jasno da ovakvo vođenje protesta više postaje zabava za pojedince nego ozbiljna stvar. Onima sa kojima sam u ovu priču ušao, ja objašnjenje i ne dugujem, jer ni meni kao aktivnom organizatoru protesta niko nije našao za shodno da pojasni razloge zašto protesti nisu više protesti, nego su postali nešto sasvim drugo, zašto se odjednom odustalo od prvobitnih dogovora i ciljeva, zašto se protesti polako ali sigurno gase... Iz tog razloga ovom prilikom, javno se ograđujem od postupaka samozvanih lidera pokreta #ODUPRISE. Ali nikako ne odustajem od onih, kojih je u jednom trenutku bilo 25000, onih koji su, baš kao i ja vjerovali... Ne volim nedefinisane cijleve i sumnjive postupke, kojih je bilo isuviše mnogo, odbijam da učestvujem u zakulisnim radnjama, ne pristajem da me neko iz sedmice u sedmicu, iz protesta u protest dovodi pred svršen čin.
    Zato ću u ovim protestima ostati samo običan učesnik i podržavalac smjene režima, baš kao i svi vi koji bi da vam može biti, štošta odradili drugačije.
    Ko zna, možda se i dogodi čudo, neka viša sila koja će srušiti ovu vlast. Do tada, bojim se, sve će ostati samo jedna šarena parada, koja pojedincima samo služi za pumpanje ega i bacanje prašine u oči ovom narodu...
    Ja ću nastaviti da se borim protiv ovakvog nakardnog političkog sistema, svim svojim srcem i bez trulih kompromisa!
    Odboru #ODUPRISE želim SREĆU, jer sa njihovim „vođom“ je to jedino u šta mogu da se nadaju."


    Kao u Tarantinovim filmovima, glavni protagonisti pricaju i ono sto ih niko ne pita…
    Ne mora se niko pravdati sto nije uradio vise za ostvarenje viseg cilja…

  6. #3131
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jednom covjeka nasade na lazavinu, ideale, drzavu, naciju, bolju zajednicu, stremljenje duhovnim mass vrijednostima… I ok, zezne se, ali ostaje covjek sa licnim vrijednostima covjeka..
    Drugi put?... hmm...
    Treci put?… majmun…
    Priroda je divna, covjek je za sebe covjek licnih ideala I humanih ciljeva.. Za dobrobit mase biti, za one koji nisu Covjek sami po sebi? Jea… kako ne.
    Inace, geni su cudo...sklepao ih creator majstorski..

    Prijatno.

    Hvala Lepo

  7. #3132
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dajte ljudi, nemojte da odumre ova tema ... pa nisam valjda zaludu ban dobio
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  8. #3133
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Ni 1 komentar o protestima, opoziciji, posjeti ljudi iz "Odupri se" Evroposkoj uniji.......E ne meze se tako vlast mijenjat....Ne meze....No doslo proljece pa je ljepse skitat no ic na protest i po foruma...
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  9. #3134
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Energija je uzaludo potrosena platinum
    tako da ne osudjujem nikog sto ne pise o tome
    samo se nadam da ovo nije namjerno uzaludo potrosena energija

  10. #3135
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Energija je uzaludo potrosena platinum
    tako da ne osudjujem nikog sto ne pise o tome
    samo se nadam da ovo nije namjerno uzaludo potrosena energija
    Не бих рекао да је намјерно али јесте нестручно. Шта је ту је.
    Ја мислим да је атмосфера и даље таква да је народ неке ствари укапирао и можда ће се и нешто промијенити ако опет дође до неког покрета.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  11. #3136
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kad dodje neki novi DK...do tad odmor.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  12. #3137
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ko da ide na protest kad je ljepse slusat Aca Pejovica.

    Odoh veli ceka me taksi zaspao je grad!

  13. #3138
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Energija nije potrosena.
    Nezadovoljstvo sada nije manje nego prije pocetka protesta,ubijedjen sam da je vece.
    E sad.... ljudi imaju obaveza i ako je neko ocekivao da ce mjesecima dolaziti a da im niko ne saopsti neki plan....prevario se.
    protest u Baru je uspio jer su ljudi znali sta i kako hoce….kao sto su I na Zabljaku imali plan.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  14. #3139
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Energija nije potrosena.
    Nezadovoljstvo sada nije manje nego prije pocetka protesta,ubijedjen sam da je vece.
    E sad.... ljudi imaju obaveza i ako je neko ocekivao da ce mjesecima dolaziti a da im niko ne saopsti neki plan....prevario se.
    protest u Baru je uspio jer su ljudi znali sta i kako hoce….kao sto su I na Zabljaku imali plan.
    Upravo o tome se radi. Nezadovoljstvo je sve vece, jednostavno ljudi ne vide da ce se izbavit preko opozicije nesposobne, a evo se ispostavilo da ni ovi organizatori nisu nista bolji. Istrosili su energiju za proteste to je sigurno, jedino neki novi snimak moze ponovo okupit onoliku masu. Po meni maksimum je do sad bili 7, 8 iljada ljudi. To sto mlate 20 000 ili 25 000, vidimo se. Ali svejedno opet da se okupe ovi bi opet isto napravili, tj. nista. Setnje u nedogled, i ljudi volju izgube.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  15. #3140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Upravo o tome se radi. Nezadovoljstvo je sve vece, jednostavno ljudi ne vide da ce se izbavit preko opozicije nesposobne, a evo se ispostavilo da ni ovi organizatori nisu nista bolji. Istrosili su energiju za proteste to je sigurno, jedino neki novi snimak moze ponovo okupit onoliku masu. Po meni maksimum je do sad bili 7, 8 iljada ljudi. To sto mlate 20 000 ili 25 000, vidimo se. Ali svejedno opet da se okupe ovi bi opet isto napravili, tj. nista. Setnje u nedogled, i ljudi volju izgube.
    Pa sta ti predlazes umjesto setnji? Ako malo glas podignes naci ce ti 50 kalasnjikova sto ti ih je dobacila Gospa od jezera i vidimo se.

  16. #3141
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pa sta ti predlazes umjesto setnji? Ako malo glas podignes naci ce ti 50 kalasnjikova sto ti ih je dobacila Gospa od jezera i vidimo se.
    Pa bas ne znam. Nasilni protesti sigurno nisu resenje, ali nisu ni setnje u nedogled... Dok je ovaj narod ovakav kakav je, tesko da ce se odje ista mijenjat. Narod koji se prodaje za 50e i nije za bolje.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  17. #3142
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Pa bolje je ići na koncerte, hleba i igara.
    Ja još šetam...pored svih obaveza

  18. #3143
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Protesti su bili osudjeni na propast, jer je zapad zelio da oni propadnu. Okrenutost zapadu se moze smatrati greskom organizatora protesta, ali bi veca greska bila da su protesti u startu bili antizapadni, antieu, antiusa.. Ovako, ispucali su sve argumente i dokaze protiv ove vlasti, a bilo ih je, bozja ti vjera. I zapad je na svaki od tih dokaza uzvracao pohvalama na racun ove vlasti, progresa nase presvjetle ekonomije, osudjivanja ruskih okupatora i sta ti ja znam. Pala je maska zapadu, da je, sto se bar nase price tice, sve kristalno jasno. Zapad odje zeli bijedu. Zeli korupciju, kriminal, nepotizam, divlje drustvo u potpunosti, u svim njegovim porama. Tu vise nema nikakve dileme. Zemlja u kojoj se zlocin ne isplati, u kojoj se odgovara za pocinjeno krivicno djelo, pronevjeru, zloupotrebu.. nije ono sto oni nama zele. Naprotiv. Zapadu je u interesu da budemo zemlja sa gomilom "savrsenih zlocina", neistrazenih ubistava, lopovluka.. sa porodicama koje su pokrale sve sto se moglo i koje sada drze cijelu zemlju u saci i cija ce unucad sjutra vladati i biti lojalni njihovim centrima moci, poput njihovih oceva i djedova danas. To je njihova vizija "slobodne Crne Gore", pas im se mesa najeo...

    Odje ce biti pomaka kada narod krene u proteste koji nece biti okrenuti ni Rusima, ni Amerima. Protesti na kojima narod biti okrenut sebi, odakle ce se poslati jasna poruka i istoku i zapadu: "Mrste u kuuurac! Ostavite nas na miru vise, hocemo NASU slobodu, a ne vasu!!!"


  19. #3144
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zapadna demokratija je nesto sto je za njihovu unutrasnju upotrebu, oni to ne izvoze u druge zemlje. Oni od drugih zemalja, na primjer Crne Gore, traze iskljucivo i samo poslusnost.

    Drugima rijecima, oni od DPS-a traze poslusnost u spoljnoj politici a ne unutrasnjoj. Ako bi DPS krenuo sa osnivanjem radnih logora, Zapad ne bi reagovao. Ne samo u Crnoj Gori, nego u svim zemljama na svijetu osim zapadnoevropskih.

    Zapadne zemlje su bivse kolonijalne sile koje danas rade ono sto su nekada radile- porobljavale svijet ! A svoju demokratiju ne izvoze, ona im sluzi da drze zadovoljnim stanovnistvo u svojim drzavama.

    Zapadom se odusevljavaju uglavnom malogradjani i zaposleni u raznim NVO koji imaju direktnu korist.

  20. #3145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Zapadna demokratija je nesto sto je za njihovu unutrasnju upotrebu, oni to ne izvoze u druge zemlje. Oni od drugih zemalja, na primjer Crne Gore, traze iskljucivo i samo poslusnost....
    Ja nikad nisam razumio vjeru da je Zapadu na prvom mjestu crnogorska demokratija. Nije da su potpuno nezainteresovani, ali bar 3-4 stvari su im veci prioritet (poslusnost, odnos prema Rusiji, ekonomska korist...)

    I nema sta tu da im prebacujemo, jer bi mi, na njihovom mjestu, bili i gori. Bas bi nasu diplomatiju interesovala demokratija u Zimbabveu - vec samo crnogorski interesi.

  21. #3146
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze se to reci
    ali je vjerovatnije da osim formalnih obavjestenja oni za CG niti znaju niti brinu o njoj.
    Milo je od polovine slike sa Klintonom sa koje je izbacio Panica uspio uz pomoc sluzbe da napravi predstavu o sebi kao americkom covjeku.
    Svi u prici kazu, Milo je americki covjek i time opravdaju licni nedostatak hrabrosti i organizovanosti da se suprostave sistemu koji on pravi.
    Minimum razumijevanja sta se dogadja spolja i kovanje Mila u zvijezdu zbog naseg poslovicnog kukavicluka u gradjanskom i politickom smislu je dovodi do slicnih razmisljanja.

    Covjek je zimus istocio litar znoja na temparaturi oko nule. Nije mu Zapad dao peskir nego razni nasi sebicni profili koji su poceli tucu oko dijela kolaca koji jos nijesu bili ispekli.
    Vec vidjeno.

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Zapadna demokratija je nesto sto je za njihovu unutrasnju upotrebu, oni to ne izvoze u druge zemlje. Oni od drugih zemalja, na primjer Crne Gore, traze iskljucivo i samo poslusnost.

    Drugima rijecima, oni od DPS-a traze poslusnost u spoljnoj politici a ne unutrasnjoj. Ako bi DPS krenuo sa osnivanjem radnih logora, Zapad ne bi reagovao. Ne samo u Crnoj Gori, nego u svim zemljama na svijetu osim zapadnoevropskih.

    Zapadne zemlje su bivse kolonijalne sile koje danas rade ono sto su nekada radile- porobljavale svijet ! A svoju demokratiju ne izvoze, ona im sluzi da drze zadovoljnim stanovnistvo u svojim drzavama.

    Zapadom se odusevljavaju uglavnom malogradjani i zaposleni u raznim NVO koji imaju direktnu korist.

  22. #3147
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Valjda je sad jasnije da je rješenje unutra, a ne spolja. Nema što da gledamo ka Briselu, Moskvi, Vašingtonu ili Londonu. Okrenimo se sebi i očistimo se sami od go*ana.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  23. #3148
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ko da se okrene sebi? Ovi beskicmenjaci?

  24. #3149
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    Moze se to reci
    ali je vjerovatnije da osim formalnih obavjestenja oni za CG niti znaju niti brinu o njoj.
    Milo je od polovine slike sa Klintonom sa koje je izbacio Panica uspio uz pomoc sluzbe da napravi predstavu o sebi kao americkom covjeku.
    Svi u prici kazu, Milo je americki covjek i time opravdaju licni nedostatak hrabrosti i organizovanosti da se suprostave sistemu koji on pravi.
    Minimum razumijevanja sta se dogadja spolja i kovanje Mila u zvijezdu zbog naseg poslovicnog kukavicluka u gradjanskom i politickom smislu je dovodi do slicnih razmisljanja.

    Covjek je zimus istocio litar znoja na temparaturi oko nule. Nije mu Zapad dao peskir nego razni nasi sebicni profili koji su poceli tucu oko dijela kolaca koji jos nijesu bili ispekli.
    Vec vidjeno.


    Nijesi u pravu. Mila su upravo Amerikanci izmislili. On je produkt njihove politike. Oni su mu dali vlast koju je zadobio na ukradenim izborima. Americke NVO saopstavaju rezultate izbora. Pobjednik je onaj koga oni odrede.

    Otkad smo se okrenuli Zapadu dosao nam je kriminal, prodaja resursa, nacionalizam, devastacija prirode...

  25. #3150
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ono kad patis od kompleksa više vrijednosti pa misliš da si neko i nešto a u stvari si na dnu ljestvice.

Page 126 of 131 FirstFirst ... 2676116122123124125126127128129130 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •