Page 6 of 20 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 490

Thread: Znacenje Hrista

  1. #126
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Evo ja npr. ne vjerujem da je Zemlja okrugla, već da je upravo krug kako to Biblija kaže.

    U movie predictions imamo istinu dok sa druge strane imamo fake nauku.


    Da nije interneta, ne bih nikad mogao da zamislim kakvih sve ljudi ima... što je ovo jebenti
    Last edited by ASC; 02-02-16 at 14:53.

  2. #127
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default




    Nego da ne odskačemo od teme...
    Last edited by Mabus; 02-02-16 at 16:06.

  3. #128
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Ili bismo mogli reći da onaj tko ga (Isusa) svjesno, slobodno i jasno odbaci kao Boga Spasitelja,neće u Kraljevstvo Božje....
    (Jer može ga netko svojim životom i implicitnom vjerom i priznavati, a da toga i ne bude u svakom trenutku svjestan)
    Pa tako recite vi veliki vernici, ima da verujes u Hrista ili ces trunuti u paklu ili se posle smrti samo za tebe koji njega ne priznajes za nekakvog spasitelja svest bespovratno gasi.
    Trebao si prenijet cijelu misao ipak ima onda drugačiju konotaciju.
    Ja ne znam što se buniš, takva su pravila zajednice, evo vidiš što učinješe Mabusu samo jer ne ispovijeda što i drugi. Što misliš kako će ličit tvoja izjava tamo đe istina nije ono što ti misliš? Doduše, kada pogledam ovo boldovano, onda si bliže onome što odričeš nego što ti misliš.
    Bez šale, ali ovo što kaže Naftali treba malo drugačije razumjet. Prije svega Hristos ili bilo koji drugi čovjek je neko drugi, da bi drugoga priznao ili ne, uvijek moraš imat na umu da se isto može primijeniti i na tebi.
    Drugo. cjelokupna egzistencija Hristosa je prožeta Sv Duhom, i jedino po blagodati Duha Istine neko može reći da je Hristos Spasitelj ili Bog. Isto tako ne može reći da nije bez ako ne priča sam od sebe jer potire istinu. Drugim riječima, da li je Hristos Bog možeš reć, ne znam, ne zanima me, ne vjerujem u njega, sve osim nije. Jer kada kažeš da nije moraš imati utemeljenje za to a da je istinito. Ovdje se ne uzimaju šarlatanski tekstovi sa neta u obzir ili kojekakve besmislice, ipak je to pitanje egzistencijalne istine. (E sada možeš ispovijedati da je Duh Istina a da ne znaš za Hristosa, što je koleginica već obuhvatila onim dijelom u zagradi.)

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Nego, kad se Hrist PONOVO vraca na ovu planetu kao sto se pominje u Jovanovoj knjizi Otkrovenja, covek bi pomislio da mu je mnogo dosadno besposlenom tamo gore 2000 godina. I u Simvolu vere, donetom na Nikejskom Saboru pise

    I koji ce OPET doci sa slavom da sudi zivi i mrtvima

    Zar ne bi bilo bolje da Hrist definitivno prekine svu dilemu oko sopstvenog postojanja time sto ce se materijalizovati pred 7 milijardi ljudi na planeti Zemlji nego sto za njegovu bozansku prirodu ne postoji APSOLUTNO NIKAKAV pouzdan dokaz pa kada vas nesto probada u stomaku vi mislite da osecate Hrista.
    "Tamo gore" vrijeme ništa ne znači. Hristologija je eshatološkog karaktera. Vjerujem da ćeš pročitat ponešto o tome.
    Hristos jeste prekinuo sve dileme za sva vremena, ili jednom za svagda, svojim vaskrsenjem. Mi smo samo u dilemi hoćemo li to prihvatit ili ne. )
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #129
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Pa tako recite vi veliki vernici, ima da verujes u Hrista ili ces trunuti u paklu ili se posle smrti samo za tebe koji njega ne priznajes za nekakvog spasitelja svest bespovratno gasi. Samo za tebe i onih ostalih milijardu muslimana i koliko jos ateista, agnostika, pripadnika ostalih vera... Samo ce se hriscanima svest magicno transportovati u nekakvo carstvo na nebu gde cete se ceo dan izlezavati na oblaku a nas ce jesti crvi. A ovi ostali koliko god da su vodili uzoran zivot i cinili dobra dela to nista, vrata Raja su zatvorena za njih jer nisu podlegli UCENI svemoguceg Sina bozijeg.

    Nego, kad se Hrist PONOVO vraca na ovu planetu kao sto se pominje u Jovanovoj knjizi Otkrovenja, covek bi pomislio da mu je mnogo dosadno besposlenom tamo gore 2000 godina. I u Simvolu vere, donetom na Nikejskom Saboru pise

    I koji ce OPET doci sa slavom da sudi zivi i mrtvima

    Zar ne bi bilo bolje da Hrist definitivno prekine svu dilemu oko sopstvenog postojanja time sto ce se materijalizovati pred 7 milijardi ljudi na planeti Zemlji nego sto za njegovu bozansku prirodu ne postoji APSOLUTNO NIKAKAV pouzdan dokaz pa kada vas nesto probada u stomaku vi mislite da osecate Hrista.
    Samo polako, moguće da nisi dobro poređenje napravio. „Veliki vjernici“ koje pominješ vjerovatno nikad sebi ne bi dozvolili razmišljanje koje ilustruješ u prvoj rečenici.

    Vjernik bio veliki ili mali, a ja mislim na pravog vjernika je onaj koji prašta drugima, koji se moli za druge, a ne moli se samo za sebe i neku svoju korist.

    Čitajući tvoj post, može se nazreti neka polu-ideja da hriščani sada silom nameću svoja shvatanja i prave smišljeni marketing, što ruku na srce nisam niđe pročitao u postu koji je Naftali napisala. Ključne su njene riječi: „ili bi smo mogli reći“. Vidim da je Ulix lijepo pokušao objasniti.

    Svijet je zbilja šarolik, postoje djelovi svijeta đe skoro pa niko ne zna za hrišćanstvo, niti je neka od većih monoteističkih religija značajnije prisutna u tim djelovima. Treba vjerovati da će se i ti ljudi u tim krajevima spasiti, iako ne znaju za Hrista, iako možda ne praktikuju i ne rade konkretno ono što je On govorio. Upravo možda si preskočio detalj da je hrišćanima u neku ruku teže u odnosu na one koji o hrišćanstvu nemaju jasnu predstavu.

    Vjera je čudo, treba vjerovati u ono što je dobro u ljudima, ne treba se hvatati samo za ono suprotno i tražiti samo to, to je uglavnom maliciozno i udaljava od suštine.

    Na koncu, ovo poslednje što si pisao: „zašto ne prekine dilemu“, „materijalizovati pred 7 milijardi ljudi“, pa zar to nije već uradio, zar nije: „svojima došao i svoji Ga ne poznaše“, zar nije ironično napisano kako pročitah neđe ranije: „da Hrist danas ponovo dođe, mi kakvi smo, opet bi Ga razapeli“. Ipak, sve u svemu, On će doći ponovo i uradiće baš ovo o čemu ti razmišljaš, čak i muslimani to isto govore, ali neće doći mirno i tiho, kao Jagnje Božije (prvi dolazak), već će doći u svoj svojoj slavi, upravo onako kako hrišćani i vjeruju da će doći.

    Drago mi je da mnogi prate temu, rijetko je zanimljiva postala.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  5. #130
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    na ovo pitanje prvo se mora poc do Jerusalima i Nazareta.vidjeti sve tamo pa onda da krene prica.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #131
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post



    Nego da ne odskačemo od teme...
    Vidim sunce ide konstantnom brzinom. Znači dani i noći su iste dužine vazda, a znamo da nisu jel. Kako ova tvoja sličica to objašnjava. Sunce bi moralo da se kreće različitim brzinama u različitim periodima. Mislim sličica je cool jer nema potrebe za studiranjem astrofizike više. Stvari su inače veoma jednostavne za one kojima je dato da vide i onima koji pojma nemaju pa stvari banalizuju i uprošćavaju. Trećih nema.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 04-02-16 at 09:20.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #132
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ima nekoliko dana razmišljam o tome kako je Isus sami Đavo.
    Poradiću na toj ideji.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  8. #133
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Vidim sunce ide konstantnom brzinom. Znači dani i noći su iste dužine vazda, a znamo da nisu jel. Kako ova tvoja sličica to objašnjava. Sunce bi moralo da se kreće različitim brzinama u različitim periodima. Mislim sličica je cool jer nema potrebe za studiranjem astrofizike više. Stvari su inače veoma jednostavne za one kojima je dato da vide i onima koji pojma nemaju pa stvari banalizuju i uprošćavaju. Trećih nema.
    Mislim da zaista nema nikakve potrebe da ulazis u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna. Ta mala cinjenica govori i vise nego dovoljno o kakvoj osobi se radi. Postoje neke granice tolerancije gluposti ali po meni Mabus je svojom izjavom tu granicu itekako presao. Uspio je da ostvari ono sto nijednom forumasu nije poslo za rukom i postao je prva osoba koju sam stavio na ignore.

    EDIT: Uzivajte u temi, biblijski astrofizicari :lolblue:
    Last edited by VanjaTheMan; 06-02-16 at 21:44.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #134
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim sunce ide konstantnom brzinom. Znači dani i noći su iste dužine vazda, a znamo da nisu jel. Kako ova tvoja sličica to objašnjava. Sunce bi moralo da se kreće različitim brzinama u različitim periodima. Mislim sličica je cool jer nema potrebe za studiranjem astrofizike više. Stvari su inače veoma jednostavne za one kojima je dato da vide i onima koji pojma nemaju pa stvari banalizuju i uprošćavaju. Trećih nema.
    Ono što si vidio je animacija koja traje par sekundi. Međutim:



    Ali kako objasniti ovu sličicu, gdje se vidi da je Sunce sve veće, kako je sve bliže, i to sve u jednom danu:



    Je li moguće da se Zemlja približava i odaljava od Sunca u toku nekih 10-16 sati zavisno od godišnjeg doba?
    Last edited by Mabus; 04-02-16 at 14:29.

  10. #135
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mislim da zaista nema nikakve potrebe da pokusavas da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna. Ta mala cinjenica govori i vise nego dovoljno o kakvoj osobi se radi. Postoje neke granice tolerancije gluposti ali po meni Mabus je svojom izjavom tu granicu itekako presao. Uspio je da ostvari ono sto nijednom forumasu nije poslo za rukom i postao je prva osoba koju sam stavio na ignore.
    Ovo sam zaista teško podnio. Hahahaha...

    Najgora bića kod Allaha su oni koji su gluhi i nijemi, koji neće da shvaćaju.
    Da Allah zna da od njih može biti ikakva dobra, učinio bi da čuju, a da je učinio i da čuju, oni bi se opet okrenuli, jer oni i inače glave okreću. (8, 22-23)
    Last edited by Mabus; 04-02-16 at 14:14.

  11. #136
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post

    Ali kako objasniti ovu sličicu, gdje se vidi da je Sunce sve veće, kako je sve bliže, i to sve u jednom danu:



    Je li moguće da se Zemlja približava i odaljava od Sunca u toku nekih 10-16 sati zavisno od godišnjeg doba?
    Moguce je. Al sa druge strane zar isto tako ne djeluje i put koji se suzava, a zatim nestaje u daljini. U pitanju je ista opticka varka. Tu gdje stojimo put je sirok, ali sa daljinom biva sve uzi i manji dok ne nestane. Moze li ovo biti?



    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #137
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Moguce je. Al sa druge strane zar isto tako ne djeluje i put koji se suzava, a zatim nestaje u daljini. U pitanju je ista opticka varka. Tu gdje stojimo put je sirok, ali sa daljinom biva sve uzi i manji dok ne nestane. Moze li ovo biti?
    Koliko ja znam ne može, jer zvanična nasa nauka tvrdi da se Zemlja ravnomjerno okreće oko Sunca, u 24 sata, da joj se ne približava. Na horizontu kao što vidiš Sunce je duplo manje, tako da bi ovo bilo ogromno odstupanje za tako kratak vremenski period.

    Kao što vidiš, Zemlja prema zvaničnoj nauci se ne približava Suncu u jednom danu. Interesantno je takođe kako vidimo pun mjesec tokom dana po ovoj teoriji.
    Last edited by Mabus; 04-02-16 at 16:00.

  13. #138
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Koliko ja znam ne može, jer zvanična nasa nauka tvrdi da se Zemlja ravnomjerno okreće oko Sunca, da joj se ne približava.
    Kako da objasnimo one prelijepe zalaske sunca i mjeseca preko čitavog horizonta? To je suprotan fenomen ovom kako se sunce uvećava od izlaska. Činjenica je da te stvari nisu objašnjene od strane nauke (medicine) jer se radi o našem vidu koji je nesavršen. Ili je zemlja ploča kako ti reče.

    Imaš i dio u knjizi Henokovoj, mislim da je treće poglavlje o kretanju astronomskih tijela, kako se mislilo da se sunce kreće. To mi je logičnije od ove tvoje verzije da se kreće u ravni sa zemaljskom pločom. I dalje je geocentričnost u pitanju.

    Ali evo za kraj, mislim da je obim zemlje (dakle okrugla je) izmjerio prvi Eratosten (sa greškom od par kilometara), a heliocentričnost postavio Aristrah oko 300 p.n.e. Još onda. Možda su bili i oni zavjerenici. Ne bi tada ni Hrista ni Muhameda. Ko će ga znati sad.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #139
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Kako da objasnimo one prelijepe zalaske sunca i mjeseca preko čitavog horizonta? To je suprotan fenomen ovom kako se sunce uvećava od izlaska. Činjenica je da te stvari nisu objašnjene od strane nauke (medicine) jer se radi o našem vidu koji je nesavršen. Ili je zemlja ploča kako ti reče.

    Imaš i dio u knjizi Henokovoj, mislim da je treće poglavlje o kretanju astronomskih tijela, kako se mislilo da se sunce kreće. To mi je logičnije od ove tvoje verzije da se kreće u ravni sa zemaljskom pločom. I dalje je geocentričnost u pitanju.

    Ali evo za kraj, mislim da je obim zemlje (dakle okrugla je) izmjerio prvi Eratosten (sa greškom od par kilometara), a heliocentričnost postavio Aristrah oko 300 p.n.e. Još onda. Možda su bili i oni zavjerenici. Ne bi tada ni Hrista ni Muhameda. Ko će ga znati sad.
    Zakrivljenost Zemlje na 50 km, prema zvaničnoj nasa nauci je 180 metara. To znači da je na daljini od 50 km nemoguće vidjeti neki grad, jer bi on padao ispod horizonta. Ja ti mogu postaviti slike gradova koji se kompletno vide sa preko 60 km.

    Zalazak Sunca nije u stvari zalazak već samo udaljavanje. To najbolje pokazuje činjenica odraza Sunca u vodi od horizonta do npr tebe koji stojiš na plaži i posmatraš zalazak. Da je Zemlja zakrivljena 180 metara na 50 km, sunčevi zraci koji se odražavaju ne bi mogli do tebe doći. Vidio bi ih samo u horizontu. Eratosten je pogriješio u eksperimentu jer nije uzeo u obzir da je Sunce mnogo manje od Zemlje i da je udaljeno samo nekih 5000 km. Kada se to uzme u obzir, onda njegov eksperiment ima još više smisla.

    Još jedna interesantna stvar je Arktik. Ako je Zemlja prema nasa nauci zakrivljena 23.4 stepena i okreće se oko svoje ose 1670 km/h, a istovremeno oko Sunca, Arktik, obzirom da je okrenut konstantno Suncu bio bi pustinja.
    Last edited by Mabus; 04-02-16 at 20:08.

  15. #140
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Zakrivljenost Zemlje na 50 km, prema zvaničnoj nasa nauci je 180 metara.
    Netačno mislim. Zakrivljenost zemlje je oko 11cm na jedan km. Ne znam odakle ti ovaj tvoj podatak ali lako se dokazuje pitagorinom teoremom ako znaš poluprečnik zemlje.

    Edit: Ustvari dobar ti je podatak mada meni ispada na 50 km da je 196m zakrivljenost. To je to.
    Last edited by Caesar; 04-02-16 at 16:56.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #141
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Netačno mislim. Zakrivljenost zemlje je oko 11cm na jedan km. Ne znam odakle ti ovaj tvoj podatak ali lako se dokazuje pitagorinom teoremom ako znaš poluprečnik zemlje.
    Zakrivljenost zemlje:

    1 mile (1.609344km) – 8 inches (20.32000cm)

    2 miles (3.218688km) – 32 inches (81.28000cm)

    3 miles (4.828032km) – 6 feet (1.828800m)

    4 miles (6.437376km) – 10 feet (3.048000m)

    5 miles (8.046720km) – 16 feet (4.876800m)

    6 miles (9.656064km) – 24 feet (7.315200m)

    7 miles (11.26541km) – 32 feet (9.753600m)

    8 miles (12.87475km) – 42 feet (12.80160m)

    9 miles (14.48410km) – 54 feet (16.45920m)

    10 miles (16.09344km) – 66 feet (20.11680m)

    20 miles (32.18688km) – 266 feet (81.07680m)

    30 miles (48.28032km) – 600 feet (182.8800m)

    40 miles (64.37376km) – 1066 feet (324.9168m)

    50 miles (80.46720km) – 1666 feet (507.7968m)

    60 miles (96.56064km) – 2400 feet (731.5200m)

    70 miles (112.6541km) – 3266 feet (995.4768m)

    80 miles (128.7475km) – 4266 feet (1300.277m)

    90 miles (144.8410km) – 5400 feet (1645.920m)

    100 miles (160.9344km) – 6666 feet (2031.797m)
    Last edited by Mabus; 04-02-16 at 17:49.

  17. #142
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post

    Još jedna interesantna stvar je Arktik. Ako je Zemlja prema nasa nauci zakrivljena 24.4 stepena i okreće se oko svoje ose 1670 km/h, a istovremeno oko Sunca, Arktik, obzirom da je okrenut konstantno Suncu bio bi pustinja.
    Misliš li da se tijelo ravnomjerno grije po čitavoj površini?
    Najispupčeniji dio lopte se najbrže grije, a oni na vrhu najsporije.

    Uzmi loptu i probaj sa grijalicom. Na ispupčenju će biti vrela a na vrhovima kao da nije zagrijana.

    Eto ne treba mnogo nauke da se dokaže očigledno.


    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy Note 3 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #143
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Eto, sada dokazujemo da je zemlja okrugla. A previđa se da sunce ne izlazi i ne zalazi, već da je ovo sve samo jedan dan. Što ti je čeljade ...
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #144
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sunce je na Arktiku uvijek udaljeno, nikada nije na centralnom položaju pravo iznad naših glava ukoliko smo tamo. Upravo zbog toga imamo gore led. E sada ako je Zemlja lopta, uzmi grijalicu pa 24 sata osijavaj gornji dio lopte, pa onda 12 sati središnji pa ćeš jasno otkriti đe treba biti led a đe pustinja. Ali ne zaboravi pri tome da iskosiš loptu 23.4 stepena, tj. da Arktik izložiš 24 satnom grijanju a središnji dio 12 sati. Ili još bolje zagrijavaj 2 minuta gornji dio lopte a središnji 1 min.

    Nego, otkrili smo da je Zemlja na 50 km zakrivljena 180 metara. Pazite sad ovo:

    Svetionik iz Dedeagača



    Glavni simbol Aleksandropolisa je svetionik, na centralnoj poziciji na obali - deleći na dve polovine bulevar Aleksandra Velikog, koji, zajedno sa svojim nastavkom - ulicom Apolinijados koja zaokružuje jugozapadni deo grada, predstavlja glavni večernji korzo Aleksandropolisa.
    Svetionik je sagrađen još 1880. godine i deluje zaista impresivno sa svojih 27 metara visine. Ugao "dejstva" svetionika iznosi barem 270 stepeni, pa kada je svetlo u krajnjem levom ili desnom položaju, svetlosni zrak preleće i prostorom "iza" svetionika - tj. šarajući po najvišim spratovima nekoliko okolnih zgrada. Zamislite kako to izgleda kad vam kroz prozor cele noći protrčava zrak svetionika, i to takve jačine da se vidi sa udaljenosti od 44,5 kilometara

    Svetionik se nalazi na samoj obali. Kako je moguće da se vidi svetionik visok 27 metara sa 44 km, kada bi trebao biti ispod horizonta oko 175 metara?
    Last edited by Mabus; 04-02-16 at 21:55.

  20. #145
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Svetionik se nalazi na samoj obali. Kako je moguće da se vidi svetionik visok 27 metara sa 44 km, kada bi trebao biti ispod horizonta oko 175 metara?
    Okle ti ovo čovječe?

    Kakvih crnih 175 m?!! - ovako iz glave u vrh glave na toj daljini je oko 3,5 do 4m...ono jeste da je zanemrljivo u odnosu na naše iskustvo kao aktivnih dvonožnih uništavača, jer pada tek na petoj decimali odstupanje od ravne ploče...što je za nas NIŠTA

    Prilikom boćanja ili pikanja bilijara ne smeta nikakva zakrivljenost.
    Last edited by gaul; 04-02-16 at 19:33.

  21. #146
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A vidi Vanje što me kvotovao ahahaha, umrijeh od smijeha. Extra. Šteta što me stavio na ignore. Zahvalite mu se u moje ime...

    I upravo ovo što se malo ispričasmo je razlog zbog čega volim Bibliju, koja kaže:

    Propovjednik 1, 5
    "Sunce izlazi, sunce zalazi i onda hiti svojem mjestu odakle izlazi."

    Danilo 4, 7-8 - "Pogledam, kad evo jedno stablo usred zemlje vrlo veliko. Stablo poraste, postade snažno, visina mu doseže nebo, vidjelo se s krajeva zemlje."

    Psalam 93, 1: "Čvrsto stoji krug zemaljski, neće se poljuljati." (mada ovde se malo ne slaže po Kur'anu, gdje se kaže da po malo promiče)

    Jeremija 10, 12
    Ali Jahve dovijeka stoluje, postavi prijesto svoj da sudi: sam po pravdi sudi krug zemaljski

    Eto, da ne bude da samo s..em...

    E sada uporedite ove citate sa onim video klipom što sam postavio. Nevjerovatno.
    Last edited by Mabus; 04-02-16 at 20:16.

  22. #147
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    100 miles (160.9344km) – 6666 feet (2031.797m)
    Mabuse zakrivljenost na ovu dajinu je (oko) 20.31797m - što misliš đe se gube ove dvije decimale ?

    eh da...

    Eto, da ne bude da samo s..em...
    s...eš ko foka.


    ***

  23. #148
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Mabuse zakrivljenost na ovu dajinu je (oko) 20.31797m - što misliš đe se gube ove dvije decimale ?
    Kad si me doveo u ovakvu situaciju da moram da mozgam đe se gube, jedini odgovor koji mogu dati je da se gube u tvojoj glavi. :cocksure:
    Last edited by Mabus; 04-02-16 at 21:57.

  24. #149
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  25. #150
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

Page 6 of 20 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •