Page 51 of 79 FirstFirst ... 4147484950515253545561 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 1973

Thread: rekli su o ljubavi;citati,odlomci....;)

  1. #1251
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Razlikuješ se.

    Dok oko nas padaju i gube jedni druge zbog beznačajnih sitnica, ti me stežeš jače i ne ispuštaš me.

    Nisam iznenađena,
    samo sam u tim granicama sretna što mi to dokazuješ da ne znam ništa sročiti u riječi.

  2. #1252
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    - Od*ebacesh ti mene brzo.
    - Mislish, il' se nadash? Daj, bar jednom budi precizan do kraja.
    - Ahahahah good one..... Mislim.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #1253
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    ul.Marka Radovića br.10; Podgorica (vel.bijela zgrada "Abex-a" iza "Delte")
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Benjamin Disraeli

    • "Svi se rađamo za ljubav. Ona je načelo egzistencije i njezina jedina svrha."
    • "Zadovoljenje osjetila uskoro postaje vrlo malen dio onog dubokog i zamršenog osjećaja koji nazivamo ljubavlju. Ljubav je, pak, sveopća žudnja za zajedništvom, ne samo osjetila, nego i sveukupne naše prirode – intelektualne, razumske i sjećajne. Onaj ko pronađe svoj protutip uživa u savršenoj i trajnoj ljubavi; vrijeme je ne može promijeniti, udaljenost je ne može ukoloniti, razumijevanje je potpuno."

  4. #1254
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    ul.Marka Radovića br.10; Podgorica (vel.bijela zgrada "Abex-a" iza "Delte")
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "I dok posmatram ljude oko sebe koji srećni i zagrljeni prolaze...pitam se čiju ulogu igraju i kada će kraj predstave... Malo ko je ovde srećan, svi trpe da nebi ostali sami i tužni...A kad dođu kući i navuku zavjese, shvate da im je to, možda i poslednja šansa..."

  5. #1255
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    (Nikom nije jasno je li Milena mushko ili zhensko i koji je mantrak, uopshte.)

    - A ujna, imam jednog... znash kakva je rasa, tetka... gre'ota ga je dirat'. Pune ga ochi. Savrshen je.
    Tetka: Pa bash se razmnozhavaju oni koji su rasa...
    - A ne bih rekla... Oni koji misle da mogu bolje od sebe, oni se razmnozhavaju, ne oni koji znaju da ne mozhe. To mi je shto mi je. Tu mi je kraj.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #1256
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    - ****** li ti materina.... (vidjevshi Nikolu s perikom)
    - Shto je, Djiki?
    - Svashta li si ih, vazda, tjerala da rade zbog tebe...
    - A nisam vala nishta shto sami nisu htjeli...
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #1257
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    - Ma, zaebala me baba... Dala mi ime Milena. I josh Zhizhic.
    - Volish da vladash...
    - A nije to... Ime bash treba da te zashtiti od sebe sama... Da bude sve samo ne to ime.. Kao ono nekad kad su se davala grdna imena.
    - Pa eto i meni su dali ime Ratka. Ne znam...
    - A u kojoj shkoli predajete?
    - Olga Golovic.
    - I ja sam trebala u Luka Simonovic, pa nisam no u Ratko Zharic.
    - Pa shto nisi?
    - Nedala baba. Rekla - e nece u Luku no u Ratka. Da sve palim i zharim za sobom. I onaj je bio Ratko Mladic. I oni poslushali babu.
    - Pa jesi li ratoborna?
    - Pa kako kad...
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  8. #1258
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    - A shto je to, gospodjo Buba, pa Milena i Nikola vazda zavrshavaju zajedno? Je li mora to tako? Eno i Milena Vucic i Nikola Burovac, pa ha...
    - Vole da vladaju...
    - A nije vala... Nikola - Ni kola nema...
    - Puna usta imena. Milena i Nikola.
    - Pa nije no da vidim da je samo jedna Milena zavrshila s nekim drugim, a ne s Nikolom...
    - Pa je l' ti se svidja neki Nikola?
    - A bankar je... bilder... Cikota... Nit' volim bankare, nit' volim bildere, nit' volim Cikote.
    ....
    - A sve se novi shtancuju.
    - A treba ih (Nikshicane) grupisat' oko nechega. Previshe nas je. Treba im ime. Kud cemo sa njima? Na Dubrovnik, opet? Sad da im Milo kazhe - Ajmo na Dubrovnik, ova bi stoka zapalila na Dubrovnik. Shto me jedan upitao - a shto vam je Dubrovnik skrivio, shta mu je to falilo? Ja, reko', ne znam. No je i Milo vishe star, treba ga neko odmjenit'. Ako se necu kandidovat', evo... mora neko. Cikote imaju Milenu Vucic, a shta mi imamo? Nishta...
    ...
    - A otelio bi se vishe, ne bi filma snimio. Evo sve chekaj chekaj... Nikshicani da skoche...
    - Pa ajde ti...
    - Ne mogu.
    - A shto?
    - Iz Nikshica sam, pa zbog Dubrovnika.
    - Pa... Kao Zhivko...
    - A on je bio malo chudak... ovako kao ja... nije davao niko da mu se primakne.
    - Snimao snimao pa kazhu da se naljutio, pa prestao da snima.
    - A ne mogu... Iz Dobnjaka sam.. pa zbog Smail age... Evo smo sad ovu malu slali na Evroviziju, mi Drobnjaci, pa nishta...
    - A evo kazhu bice bioskop....
    - Jes', 2014., vele... A jedino da se udam.. Ne mogu ja to, vidite, kao Nikshicanka.. Samo kao Podgorichanka. A i dje ce Nikshic prije Cetinja i Podgorice...
    - A sa ovakvom vlashcu - nece skorije.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #1259
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Kad sam bio ugrožen, mislio sam samo na nju, hrabreći se njenim prisustvom. Kad mi je bilo teško, pominjao sam njeno ime kao u molitvi, nalazeći olakšanje. Kad osjetim radost, trčim da je podijelim s njom, zahvalan joj, kao da mi je ona daruje."

    M.Š.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  10. #1260
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    - Ja mislim da si ti bila momcima neshto kao avion... gledali su te, voljeli da te gledaju, ali nisu imali hrabrosti da ti pridju?
    - Tako nekako.
    ...
    - E da vidish djeda Ilije... On ti je imao dvije zhene.. Obje uzeo od Bulatovica...
    - Obje Bulatovic, shto?
    - A shto znam... Ozhenio jednu, izrodio djecu, ona mu umrla, neko morao podizat tu djecu, pa on uzeo i drugu, da ne mijesha.. valjda.
    - Je li i sa njom imao djece?
    - Aha. Nego ti nije mogao gledat ni jedne od te dvije zhene no je sve bjezhao u planine, u katun.
    - Pa nije bjezhao, no je tamo zhivio... silazio je kad bash zastudi.. obilazili su ga, donosili mu shecer, kafu...
    - A nije bogomi, no je taman bjezhao, koliko ih je volio.. Chim je pred smrt, kad je skroz vec izlapio i na samrti pominjao . ni jednu ni drugu Bulatovicevu, no kcerku nakog popa, prote, shta li je to tad bilo... A to shto je mogao bez kafe i shecera, mogao je.. No su ga obilazili, gledali je li zhiv.
    - Pa shto nije zhenio toga popa shcer?
    - A pa jbg... Nije smio da joj pridje.. To je bila protina shcer. E tako ti kazhu da to bude.. Jednu vole, za drugu se zhene... Je li, BogaTi, i Tebi tako bilo?
    ...
    - Jednom prilikom, dok smo svi bili za stolom joj ispali - Ispala ti sisa u tanjir. Ja se, iz nekih lijevih razmishljanja, refleksno shtrecnuh i pogledah niza se, a on se odvali od smijeha i pogleda me tako prekorno (kako sam uopshte i mogla da pomislim da je meni bilo upuceno). Ne razgovara se tako s nekim koga volish, no s nekim koga ne volish.
    ...
    Kao kroz maglu, sjecam se prijateljstva s Rusima. Majka im je bila vodich, shta god to znachilo. Meni je servirana neka pricha, a i drzhana sam podalje od njih, a onda sam nachula o iznajmljivanju supruga bogatim Rusima. Redovi, redovi, i izmedju redova....
    ...
    - Meni je Dragan lijepo rekao - Ko se odrekne porodice, potpisao je smrtnu presudu. Udajom, zhenidbom, odrichesh se sebe, upokojavash, otudjujesh od sebe sama...
    - Ti oca obozhavash.. svaka druga ti je njegovo ime...
    - Ko ga obozhava, jadna ne bila? Ja ga na ochi ne mogu vidjet. Ja se samo sa njim mogu poklat, ni sa kim vishe. Pa ti bude smijeshno... Lajesh na njega, lajesh na sebe. Pa stanesh, a ne mozhesh, jaka krv pa planesh... pa ni tamo ni vamo. Zakachili smo se svega par puta. I tad niko nije smio stajat da posreduje. Svi su bili isprepadani. Jednom sam nervni slom skoro dozhivjela iz gluposti zvane - lajanje na ogledalo.
    - Vas dvoje jeste isti.
    - Jok. Ali ja mogu lajati samo na goreg od sebe, kao i on. Samo izgleda on ne laje na mene.
    ...
    - Je li se Milena zaposlila?
    - Nije josh.
    ...
    - Ali ja te volim...
    ...
    - Ne bi djecu pravili da su mislili da oni valjaju. To je neka moja krajnja rachunica oko svega toga. Samo josh nisam sigurna shta ochekuju od nas u odnosu na njih? Oproshtaj ili kaznu? Mene rodjena majka izaziva da je ubijem. Ni toliko nije chovjek da sama sebi presudi. ******... Ali, udaja, i to...
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  11. #1261
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Na jednoj od nechijih svadbi, gdje mi Otac igrashe (svinjski) valcer, a meni upuceno - Pa eto, kad se budesh udavala, da odigrash prvi ples sa cjacjom.
    - Tata, Ja ne pleshem. I ako pleshem, pleshem - sama, ne u duetu.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  12. #1262
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default a.k.a. Screw them all.

    Meeting Russians

    Pozheljela Mama da Rusima pokazhe Podgoricu, a i oni da je upoznaju. Zatrazhila priplodna Krava da joj Bik ispuni zhelju i udostoji je Crnom Gorom, te zaiskala Plan ili Mapu Podgorice. Objasnila da u Podgoricu dolazi s Rusima. Montenegro ispunjava zhelje. Donesoh joj/im. Iako prilichno dobro govorim ruski, pruzhajuci gabaritnom Rusu Mapu, pozdravljam ga uz - Thank you. Osmijeh, nadesno krug i udaljavanje desnom stranom Njegosheve sa pogledom desno navishe, u izloge. Te godine je bio referendum i CG vratila Sebi SamoSvojnost. Dosta smo im i pomagali, nejachima, pomislih. I kostim je, sjecam se, bio na nivou situacije.

    Zagreb

    ...Ulazim u restoran..
    - Dobar dan.
    - Dobar dan.
    ...
    - Karadjordjevu shniclu, shopsku salatu i Koka kolu. Molim vas.
    - Vi niste iz ZaGreba? (vidjevshi mi lice, mirno ali u ozhiljcima)
    - Ne. Nikshic, Crna Gora.
    - Odmah cu donijeti.
    - Hvala.
    - I Vama.

    Crna Gora ne prodaje. Ja kupujem.
    Last edited by Raquel; 30-06-13 at 19:08.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #1263
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    - Tetka, ja sam malokrvna rodjena. Zato sam ovako blijeda i imam ovolike podochnjake kad ne konzumiram meso. Tako da se pripazi malo (Lajala dama na CG i Mugoshu, iako sam je upozorila da je On Sherif, i da su u CG svi shpijuni, kao i upoznala je sa pojmom Himna i Zastava (CG)).
    - Ti bi mogla drugog klati? Ti to samo onako prichash.
    Ni nakon priche o dogadjajima u PG, nije ubijedjena i hoce da izaziva...
    - Da ti pokazhem koliko volim krv?
    - Evo kolji (pruzha vrat)..
    - Ne, mislila sam da ti pokazhem kako je pijem, pa cu napraviti rez na sebi i popiti je.
    - Eto, opet na sebi.
    - Pa da, moja krv je chistija od tvoje.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  14. #1264
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Kazhu da chovjek nosi tri grada u srcu - Onaj u kome je rodjen, onaj u kome se shkolovao i onaj u kome vjenchao.

    Nikshic i Podgorica, so far.
    Nije da planiram da se odrichem sebe i vjenchavam, though.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  15. #1265
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    - Dok sam ja zhiva, Crna Gora umirat nece, pa da cu vas 500 ponabijat na kolac. Jesmo li sad objashnjeni, tetka?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  16. #1266
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Imam jednu babu. Nataliju. Rekla mi je, po mom povratku u Nikshic - Sve ti je dzhaba, ako nemash dobrog domacina.
    Dok je djed bio zhiv - nije mu smjela pisnut. K*rva. Kazhem, jer je uvijek tvrdila da je sjajna domacica.

    Noc uochi svoje smrti, djed mi je rekao - Drugi se plashe smrti, ja se plashim zhivota.
    Ispustila sam mu ruku, koju sam do tada drzhala, i ujutru je bio - mrtav.
    Na njegovoj sahrani sam dozhivjela nervni slom.
    To je bila moja prva full time party sahrana, sa dvorenjem mrtvaca u kapeli.

    Ta baba ima 3 sina.
    Prvi je postao Krishna, umjesto djeda.
    Drugi je materina maza, i on je isprepadani Dragan. Veliki vezir, koji bi htio biti sultan umjesto sultana.
    Jadnik. "Nekom je dato da razmishlja, nekom - ne." Saglasna sam s ovom njegovom. Njegovo nije.
    Treci me je uvijek zvao - Kikina milicija. (I jesi taman kao milicija, primijetila je tetka. -Pa i jesam, zhvajznula sam ga par puta, kad je bio na putu da zabudali, mali zvani "failure is not an option"). Djed je predavao odbranu i zashtitu, zajedno s geografijom, i zvali su ga - Hitler. Imao je i dugachki mantil, i brchice kao Adolf. I nenormalno je lichio na Nikolu Teslu. Profesor geografije mi je jednom rekao - Uuu Zhizhic, ti si definitivno najpametnija djevojka koju sam ja u svom zhivotu sreo. "Zhizhic", ne Zhizhiceva, niti Zhizhicka. Definitivno najveca chast koja se jednoj zheni mozhe ukazati. Niti udata u Zhizhice, niti njihova. Samo Svoja. On je jedan od rijetkih koji je provalio moj sistem - cilj da preebem sistem. I ja sam to uradila.
    Ovaj treci stric, jadni mali Goran... Pri mojoj namjeri da upishem Elektro fakultet mi je rekao - nije za zhenu, oce zhena i da se uda. Ispunila mu je se zhelja, udao se. Cikoticka mu ebe milu majku. I ona je jedina zhena koju, u familiji, 100 od 100 cijenim. Zaista, Gorane (sa sve PG akcentom), inzhenjering nije bio za tebe. Njegovo me ponashanje dosta podsjeca na majchino, one najmladje sa njene strane... Da, da, one Elektre. Bila je prije neku noc... "Doveshcu ti oca", priprijetila. "Nemoj da mi nisi otvorila." Mama? Tebi je trebao Big Daddy, ne meni.

    Imam sestru. Danijelu. Ista je, fizichki, Goran. Zhivana joj je majka.

    Inache, ona baba ima veliku familiju sa svoje strane. Jednu pokondirenu tetku Vishnju. Izvinjavam se, babu Vishnju. No ne da reci da je baba? Zashto? Pobjegla u Beograd da se tamo uda, prije toga se tome nadala u CG, pa joj se niko nije nashao... Kad dodje - Lepo, belo, mleko. Shalje neke poklone. Iz Indije, kazhe. Spisateljica je, kao. Govori kako joj je knjiga objavljena. Ne zna razliku izmedju - objavljena i odshtampana. Nema djece, pa joj nije mogla biti objavljena. Samo odshtampana.

    Te babe imaju josh jednu sestru. Zanimljivog karaktera, da kazhem. Nju je i sin pitao - kad cesh vishe umirati, vjeshtice?
    Idiot. Ne zna da su vjeshtice one koje su rodjene kao Zhizhic, ne ni Krstajic, ni Gujic.
    Budala na kvadrat.

    Inache, ona baba s pochetka priche mi ima upalu pluca i na injekcijama je.
    Bice da mi se, ili nekoj od Zhizhicki neshto zamjerila.
    Lijepo kazhem, kome ja shto pomislim, ili usnim - to mu/joj bude.

    A ja sam josh i Milena - Kraljica svih vjeshtica.
    I taj mi status odgovara, savrsheno.
    Ne bih ga mijenjala.
    Valja chistiti malenu CG od shljama i olosha, ma kojeg tipa.

    Mislim da bi mi odgovaralo prezime Nikolic.
    Ili samo - Nikola.
    Milena Nikola Zhizhic. Prvo, srednje i poslednje ime.

    A automobil?
    Konsultovacu se sa sparco-m.
    Alfa Romeo. Da, da.

    Ochekujem neke pare da mi legnu, pa cu ga zvati za konsultacije oko detalja.

    sparco.
    Nikola Milena VuGdelic.

    Gorica. Podgorica.
    Last edited by Raquel; 01-07-13 at 00:33.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  17. #1267
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Djed mi je bio dobar chovjek. Uprkos polozhaju koji je uzhivao, nikad ni jednog djaka nije oborio. Ako ga uhvati da shvercuje, uvijek bi mu dao 2, ne 1, uz obrazlozhenje - Ako je mogao ispisati toliki shverc i prepisivati ga, a moralo mu je bar neshto uci u glavu.
    Tu njegovu osobinu sam naslijedila i prije nego sam chula za nju. Tj nikada nisam bila... Hm?

    - Profesore, ja mislim da sam ja promashila ovaj fakultet (Puletu, na FVU)
    - Ako ga ko nije promashio, nisi ti (profesorica engleskog). Da, shvercovali su, kod nje pogotovo, kao blesavi, i da ja sam im... HM?

    - Ista si otac.
    - To mi svi kazhu.

    - Ti si fizichki ista otac.
    - Kad se oshisham, pogotovo.

    - Ja mislim da je meni djed otac.
    - Shta to prichash? Da ti je djed s majkom...
    - Pa shto je to nemoguce? Za mushkarce kazhu da mogu i u devedesetoj djecu pravit. A vishe slichnosti ja imam fizichki s djedom no moj otac.

    Kad sam bila mala, kazhu, da, dok me je majka shetala Igalom, nas je zaustavila jedna slikarka i rekla joj - Obratite pazhnju na ovo dijete. Ima izuzetno zanimljivo lice.

    Istina je sledeca.
    Dvije stane lica mi nemaju veze jedna s drugom. Koliko god da se potrudim oko oblika obrva, zanemarim sitnice poput ushiju... I dalje mi je jedna strana mushka, druga zhenska. Lijeva - zhenska, desna - mushka.

    Time tumachim SamoSvojnost, SamoDovoljnost... I ono...Je li Milena mushko ili zhensko... A i ono... Bila sam bolja i iz fizike i iz matematike od svih dechaka i devojchica oko mene. I moja dva mozga.
    Do pojasa sam se uvijek oblachila kao zhensko, chesto i sa full nakitom i shta god treba, a od pojasa - mushko, pa mushko. Chak i ako obuchem suknju. Chak i ako imam sjajne noge. Ali, jbg.

    Zato mushkarce nikad nisam dozhivljavala kao predmete mog (seksualnog) interesovanja, zato zhenama nikad nisam bila konkurencija, niti njih dozhivljavala takvima sebi.
    Zato ne mogu da se udam. Udata sam, ozhenjena sam. Shta god.
    Milena Nikola Zhizhic.
    First, Last, Outer, Inner.

    "Ako je po onoj - ko se svadja, taj se voli... vas dvoje ste savrsheni jedno za drugo."
    "Ali zvoncilice, mi se ne svadjamo, mi se volimo... dakle, nishta.
    sparco, potvrdi."
    "Heheheh potvrda."

    "Failure is not an option" nije isto shto i "Never failure, always a lesson".
    I da, zhivimo... radoznalo.

    HM
    HN
    HMN
    HNM
    NHM
    MHN
    MNH
    NMH
    MN
    MNE

    So...
    Definition> Politichar(ka), Novinar(ka), Inzhenjer(ka), Ministar(ka) Odbrane i Zashtite... I Genije. I Producent(kinja).... Ostalo pronadjite sami. E da, u bendu sam ona(j) za klavijaturama.
    Ona(j) iza kamere, ne ona(j) ispred.
    Malo li je za ovako malo i mlado (ja sam onaj, od dvojice iz paradoksa koji je uvijek pichio Svemirom..?*) pakovanje? I josh iz NK?
    Nevertheless, big things come in small packages.

    Nego, ko je novi Krishna, u nashoj familiji? S obje strane, naravno.
    Buduci da je tata neshto lanuo prije par godina - Milena se plashi.
    Buduci da mi je mama shtrecnula od mene, i da mi je rekla - Ne plashim se ja za tebe.
    "No za koga, rade?"

    I da, ne shtreca neko kome je chista savjest, nego neko kome nije....


    HM(N).

    *Pa ti me, tetka, nauchi, ti mi reci, ti si starija, iskusnija. Evo te, vrlo ozbiljno, pitam da mi razrijeshish dilemu.
    - Pa ti si obrazovanija, nachitanija. shkolovanija.
    - Pa neko je studirao knjige, neko zhivot. A neko i jedno i drugo. E ti su ti se najvishe zaebali u zhivotu. To su ti ovakvi kao ja. > Ja sam obojica iz paradoksa, istovremeno.
    Last edited by Raquel; 01-07-13 at 01:28.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  18. #1268
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Rjeshenje kviza...

    - Poslushaj dobro, shto cu ti sad reci, Milane... Ko trazhi mnogo, ne dobije nishta. Ko trazhi malo, dobije sve.

    - Samo polako, Mico.. Isto sam ja rodjena prije tebe... Ne brzaj.

    - Poslushaj me, Milane... Prvo zavrshi shkolu... Sve cesh stici. Sve cesh stici.

    I da, dobar mi je, mali.
    Vjeruje mi, a ne vidim razlog i da ne bude tako.

    - Ispashce ti Petar.
    - Tetka, koga ja uhvatim, taj ne pada.

    - Kisne li gore?
    - Ne, tetak, gore ne prokishnjava.

    - Jako je malo Crnogoraca u CG, ujna.. Jako malo. Svega ima, Crnogoraca najmanje.
    - Pa kako onda imate Drzhavu?
    - Chuvamo im Drzhavu, ako se jednog dana vrate. Crnogorci su uvijek bili migratorno stanovnishtvo, fakat. Mada, nije nam loshe shto imamo toliko ambasadora, svuda po svijetu.

    - Ko je josh chuo za CG? Osim u njenoj okolini?
    - Tetka?*

    - CG drzhava ne postoji! - Andja.
    - Od nas se ne mozhesh oprat. - Rajka.
    - Ne bih se ja opirala od vas da ste vi njih (muslimane, boshnjake) klali. Ja te pitam - shto ih niste klali, ti kazhesh - nismo smjeli, bilo ih vishe. P*chke. Tako da, dok god ja ne radim to shto ti radish, ja sam oprana od vas. Od Turaka pobjegli, u tursku kucu ushli? Neka, no mi ne vjerujesh da je zelena turska boja.
    - Pa sve preko mojih ledja? Kokoshke jedne... Ni bez CG k*rca niste mogle, no ste ovdje doshle na *ebakluk. Shto idu da studiraju vani? Da ulove neku takvu kao vi, da vas dobro iz*ebu dok sve ne postanete CGorke. Nece ove nashe, ne boj se. Tako da ti mozhesh lajat na CG koliko hocesh, Crnogorci znaju shto ste vi ovdje.

    - Pa ne nishta, osim shto mi je pola familije Srba, pola Crnogoraca...
    - Pa shto si Crnogorka?
    - Zato shto je to danas neshto najblizhe jugoslovenstvu. Zato shto smo ispali najveci ljudi od svih. To mi je identitet, ja ne mogu, niti zhelim bjezhati od toga. Izbor. E sad, shto istine mnoge bole, a shto ja ne umijem slagat pa ni kad glumim... to je druga stvar.

    Rjeshenje> Tata mi nikad nije ni bio Krishna. A ni ja nikad nisam morala izdavati naredjenja. Dakle, jesam preebala sistem. I ako ne postoji CG nacionalnost, postoji CG Drzhava. Ili, ipak, postoji? Malo nas je, ali smo svi poznati. A i CGorci ce se vratiti na prvi mig Matice. Signal, i to. Zna Rashko shta radi. A zna i umorni, Ranko.

    Ranko, nane, ako je Kotor crnogorsko - katolichki, Nikshic je crnogorsko - srpski. Ali ne Cetinju srpski, no srpski za Cetinje.
    Milo nikad nece izdati svoje prijatelje, pa ni SDP nikad nije bila jacha.
    Tako da ni LSCG-u vishe ne treba |______, nego L je sasvim dovoljno.

    Tata, Milena se nikad nije plashila.
    Zaljubila se bila, mala, u - liberala. Prije 14 godina.
    Koje su bile shanse za tako neshto?
    Malo sam vam, familijo opoziciona, preebala sistem.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  19. #1269
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "...Vjetar je šaptao kroz njenu kosu: Sve tvoje ljubavi žive u tuzi za tobom, niko ih ne može spasiti. Svaku noć im pjevam bolero pun bola..bolero s imenom tvojim...Marija...Marija...

    Možeš li se skriti iza lažno čednih obraza ? Niko nije zaključao ljepotu svoju, pa nećeš ni ti Marija...Marija...


    Trebao bih nešto znatii, a ti nemoj me slušati...Proputovao sam svijet uzduž i porijeko..lupao o mnoga vrata, gledao ljude sretne bez ičega... slušao pjesmu njihovu...Nisam ni ja čist, lomio sam lađe na okeanima, okretao im pramac u tamnu vodu, samo zato što sam mogao...I šta sad imam od tog

    Šta ćeš ti imati od taštine svoje....Ništa to ne vrijedi Marija...Marija...


    Pašće noć puna strepnje bez igdje ikoga...neću ni ja tad biti kraj tebe.Sve tvoje ljubavi voljeće druge oči. Niko se neće javiti.. ni san nećeš dozvati...

    Pitaćeš se Marija: Za koga ćeš umrijeti... isploviće svaki tvoj grijeh prije dna, a ljepota tvoja, mladost tvoja, u oči će da ti se ruga...


    Lijepa moja, budi nevjesta prvom koji te voli...da te ne ostavljam samu kad me nemiri obuzmu...Uvenućeš u tišini sata...jer ja ti ne mogu dati sjaj u oku, niti novu vjeru...mogu samo otpjevati tvoje ime u boleru... Marija...Marija..."

  20. #1270
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    " I tako smo, čekajući da jedno od nas dvoje pređe preko ponosa, prešli preko ljubavi."

  21. #1271
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    - Fala dragom Bogu pa se rodih u Zhizhice, pa sam imala shto nauchiti i od njih, ne samo od vas. ZhizhicKe se slabo udaju.
    - Genetika.
    - Izbor.
    Na polutupavi pogled tetke mi Andje kroz mene, nastavljam:
    - Za pochetak, umijete li reci - Ne?
    (tishina)
    Razgovor je ionako bio zavrshen pa se udaljavam preko dvorishta. Lijep pozdrav je, naravno, prethodio tome. Vec blizu kuce, druga mi tetka, Rajka dovikuje:
    - Milena, nemoj to sekat sama... (skoro naredjivachkim tonom, tj onoliko da meni, okrenutoj ledjima zvuchi da se nudi da pomogne.)
    - Ne ja. Ako moram ja, ne morash ti - ne prekidajuci koraka, uzvratih.

    ...

    Inache, juche sam poshla do oblizhnje prodavnice u dzemperu i chizmama, sa zerom shminke na sebi i prelijepom kosom.
    Prodavachici sam izvukla osmijeh, a na izlasku se mimoidjoh s par dechkica raznoih uzrasta i ne preko 20 godina. Bili su goli do pojasa, u bermudama, vidi se - vracaju se s kupanja na/u Krupcu. Moj blagi osmijeh, i njihova nevjerica uz primjedbu najstarijeg - Shta je ovo, brate rodjeni? Nije zvuchalo posprdno. Koliko je se okretao, plashila sam se da ce se zaljubiti ako ga pogledam josh jednom.

    Jednostavno, ne mozhesh da ih ne volish.

    ...

    Postajem sam neshto kao institucija, gdje god me noge odnesu, ili mi se dupe ukotvi na neko vrijeme.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  22. #1272
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    "Ti si najbeskonačnije, najubitačnije nebo kraj mog rumenog uha."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  23. #1273
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    ul.Marka Radovića br.10; Podgorica (vel.bijela zgrada "Abex-a" iza "Delte")
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zlato proveravamo vatrom, zenu zlatom, a muskarca zenom.
    Pitagora


  24. #1274
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    ul.Marka Radovića br.10; Podgorica (vel.bijela zgrada "Abex-a" iza "Delte")
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti.
    Eva Gabor
    Ljubav je stvar osjećanja, a ne volje. Ne mogu voljeti zato što hoću, a još manje zato što moram, stoga je obavezna ljubav glupost.
    Kant

  25. #1275
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    ul.Marka Radovića br.10; Podgorica (vel.bijela zgrada "Abex-a" iza "Delte")
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrhunac ljudskog života jeste osobnost podijeljena u zagrljaju intimne ljubavi.
    Bredšo

    Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
    Mikelanđelo

Page 51 of 79 FirstFirst ... 4147484950515253545561 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Citati velikana is prošlosti
    By Vuksanovic in forum Religija i filozofija
    Replies: 18
    Last Post: 16-05-12, 14:51
  2. Filmski citati o ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 8
    Last Post: 22-12-08, 14:23
  3. Sta su rekli...
    By Smirnoff_ice in forum Ljubav
    Replies: 115
    Last Post: 09-12-04, 02:49
  4. ODLOMCI IZ DJELA NIKOLE MODRUŠKOG
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-04, 14:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •