Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #28001
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    To samo govori da tebe ne zanima sta ce manjinska vlada da napravi dokle god se daju sirine da se neki vrate.
    Jer bi se valjda zapitao sta je plan URA, a to je ono sto zanima mene kao glasaca.
    Nije dovoljno samo biti protiv, treba znati i sta dalje. Ali tebe kao podrzavaoca neke od partija iz 30godisnj3 vladavine to mnogo ne opterecuje.
    One koji misle da ovo postane drzava, zamisli zanima. (vidis kako se uvijek moze iskoristiti ovakva konstrukcija)
    Uh, pojma nemaš koliko se slažem. Iz citiranog dijela izbaci ovo "manjinska" i promijeni "daju širine da se vrate" u "ne daju širine da se vrate" i "neke od partija iz 30godišnje vladavine" u "neke od partija iz 30godišnje opozicije" i reci na šta te podsjeća sve ovo što si naveo.
    Last edited by NHM; 25-01-22 at 08:48.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #28002
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Uh, pojma nemaš koliko se slažem. Iz citiranog dijela izbaci ovo "manjinska" i promijeni "daju širine da se vrate" u "ne daju širine da se vrate" i "neke od partija iz 30godišnje vladavine" u "neke od partija iz 30godišnje opozicije" i reci na šta te podsjeća sve ovo što si naveo.
    Jeste, posto sam bio poznat po tome da hvalim one prethodne.
    Ako nadjes postove vidjeces da sam x puta napisao da oni i da dobiju vlast, ne znaju tacno sta bi sa njom.
    Jos 2012 sam pricao da bi najpametniji potez bio formiranje vlade u sijenci, dje bi znali sta misle i ko su rjesenja.
    A da mijenjam necu nista. Da nije DPS za ovu godinu prilazao neki plan drugacijeg razvoja. Osim crkva, himna, zastava, klerofasisti i izdaja.
    Dakle ostali su da je njihovo vidjenje Boskovic, Gvozdenovic, Ivanovic, Vukotic i Maras......
    A ti me sa pojedinim kolegama ubjedjujes da je to kao bolje.
    Nije, isto je, samo sto tebi odgovara lopovluk i nacionalizam i drzava u finansijskom kanalu, eokle god mozes da cupnes nesto i da se sprdas manje srecnom komsiji.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  3. #28003
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Pretpostavljam da je moja greška što nisam bio jasniji. Ne kažem da si ti podržavao bilo koga, samo kažem da ovo što si rekao važi i za manjinsku vladu, i za aktuelnu vladu koju manjinska treba da zamijeni i za bilo koga ko može da formira vladu u bližoj i daljoj budućnosti. Isto sam mislio da naglasim i za ovaj dio oko glasanja protiv i kako to nije dovoljno i da treba neki plan da postoji koji treba da se realizuje kad neko osvoji vlast. Detaljno sam više puta o tome pisao, zadnji put prije nekoliko dana.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #28004
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    pa da počnemo...


    Quote Originally Posted by acs View Post
    Cudo neko nije predlozio krivom da pojaca proteste i ubacene elemente, da se izrezira jedno otkazivanje poslusnosti policije i onda izvede vojska na ulicu i vandredno stanje…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Krivokapić: U Crnoj Gori je na djelu državni udar

    f6

  5. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  6. #28005
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...ivati-u-vlasti

    Evo kako je DPS zamislio tu manjinsku vladu:

    Rakočević: U narednih 14 mjeseci, DPS će odlučivati u vlasti


    Kad je riječ o izboru manjinske vlade, Rakočević navodi da će se o tom modelu DPS odrediti kad dođe vrijeme. Najbolji koncept je, navodi, politička vlada u kojoj će oni koji su najjači biti i najviše odgovorni.


    “Ukoliko se za tako nešto nijesu trenutno stekli uslovi, smatramo da su vanredni parlamentarni izbori drugo najbolje rješenje, da građani svima odrede cijenu, koliko kome vjeruju i da onda gradimo evropsku platformu i evropsku vladu. Treće rješenje je manjinska vlada. Ako je to jedina opcija i znači pad ove Vlade i put naprijed za Crnu Goru, spremni smo da budemo partner”, poručio je Rakočević.

    ...

    “Moje kolege i ja smo prognozirali neke od ovih stvari koje se sada dešavaju. Biću vrlo otvoren i još jednu prognozu ću dati – u narednih 14 mjeseci DPS će, naravno, biti najjača partija, kao što je i sada, međutim – biće i ona koja odlučuje u vlasti i tada ćemo se odnositi prema svima koji su naši tradicionalni, ali i potencijalni partneri, taman onako kako su se oni odnosili prema nama i kako će se, posebno, odnositi od sada prema nama”, saopštio je Rakočević.

  7. #28006
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    https://www.portalanalitika.me/clana...ivati-u-vlasti

    Evo kako je DPS zamislio tu manjinsku vladu:

    Rakočević: U narednih 14 mjeseci, DPS će odlučivati u vlasti


    Kad je riječ o izboru manjinske vlade, Rakočević navodi da će se o tom modelu DPS odrediti kad dođe vrijeme. Najbolji koncept je, navodi, politička vlada u kojoj će oni koji su najjači biti i najviše odgovorni.


    “Ukoliko se za tako nešto nijesu trenutno stekli uslovi, smatramo da su vanredni parlamentarni izbori drugo najbolje rješenje, da građani svima odrede cijenu, koliko kome vjeruju i da onda gradimo evropsku platformu i evropsku vladu. Treće rješenje je manjinska vlada. Ako je to jedina opcija i znači pad ove Vlade i put naprijed za Crnu Goru, spremni smo da budemo partner”, poručio je Rakočević.

    ...

    “Moje kolege i ja smo prognozirali neke od ovih stvari koje se sada dešavaju. Biću vrlo otvoren i još jednu prognozu ću dati – u narednih 14 mjeseci DPS će, naravno, biti najjača partija, kao što je i sada, međutim – biće i ona koja odlučuje u vlasti i tada ćemo se odnositi prema svima koji su naši tradicionalni, ali i potencijalni partneri, taman onako kako su se oni odnosili prema nama i kako će se, posebno, odnositi od sada prema nama”, saopštio je Rakočević.
    Neće biti potrebni

    DF (bez Milacica) + URA + demos + manjine + SDSDP = 41

    Brzo ce se prikljucit i demokrate, vidim vec su se pokajali sto odbili i to valjda premijersko mjesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #28007
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Odlican tajming i stil...nista nebuloznije ne bi smislio ni milutin simovic.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  10. #28008
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,825
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    pa da počnemo...




    Krivokapić: U Crnoj Gori je na djelu državni udar
    Pa kad su mogle medicinske sestre da im dođu kao ideja, ovo je još i realnije. Neka ne uči ih, vidiš li kako su pametni...


    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  11. #28009
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Neće biti potrebni

    DF (bez Milacica) + URA + demos + manjine + SDSDP = 41

    Brzo ce se prikljucit i demokrate, vidim vec su se pokajali sto odbili i to valjda premijersko mjesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Logično.

    SD napušta DPS da bi se udružio sa DF.

  12. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  13. #28010
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Logično.

    SD napušta DPS da bi se udružio sa DF.
    Mjesta po dubini

    Interesno biracko tijelo imaju, izbor je ovo ili da se gasi partija


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #28011
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Odlican tajming i stil...nista nebuloznije ne bi smislio ni milutin simovic.
    A mislili su oni da ćute dok ne dođe do formiranja Dritanove vlade, ali ne mogu da gledaju URA kako priča bajke da će biti vlada bez DPS.

  15. #28012
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Znate što bi bilo najjače, to što sad u ovom momentu da se dogovore Demokrate, URA, manjine, SNP i npr. dio PZPa ili DNPa, sa možda SDPom (Ranja) da formiraju vladu koja bi pripremila izbore tamo na jesen, mislim da bi većina bez problema prihvatila, samo da se ovo ludilo zaustavi.

    ZK i ekipa bi ispušili i malo kome bi bilo krivo nakon ovog Zdravkovog avetanja u poslednjih 5-6 dana i mnogo lakše bi to prošlo sad nego prije 10 dana.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  16. #28013
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A mislili su oni da ćute dok ne dođe do formiranja Dritanove vlade, ali ne mogu da gledaju URA kako priča bajke da će biti vlada bez DPS.
    Dostojni i jedni i drugi...
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #28014
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    A koja je fora sto se provlace zdravkove cerke? Vidim to se svudje pominje a nisam toliko ipucen. Ako je ko dokon moze ispisat

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  18. #28015
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Duško Knežević rekao da sa Zdravinjovom ćerkom pregovara nešto oko bolnice u Meljinama. A od nadležnosti za takve pregovore ima jedino to što pokriva funkciju Zdravinjove ćerke. Mada je to Dikej, a on progovori istinu samo kad se zajebe nešto.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  20. #28016
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    https://www.portalanalitika.me/clana...ivati-u-vlasti

    Evo kako je DPS zamislio tu manjinsku vladu:

    Rakočević: U narednih 14 mjeseci, DPS će odlučivati u vlasti


    Kad je riječ o izboru manjinske vlade, Rakočević navodi da će se o tom modelu DPS odrediti kad dođe vrijeme. Najbolji koncept je, navodi, politička vlada u kojoj će oni koji su najjači biti i najviše odgovorni.


    “Ukoliko se za tako nešto nijesu trenutno stekli uslovi, smatramo da su vanredni parlamentarni izbori drugo najbolje rješenje, da građani svima odrede cijenu, koliko kome vjeruju i da onda gradimo evropsku platformu i evropsku vladu. Treće rješenje je manjinska vlada. Ako je to jedina opcija i znači pad ove Vlade i put naprijed za Crnu Goru, spremni smo da budemo partner”, poručio je Rakočević.

    ...

    “Moje kolege i ja smo prognozirali neke od ovih stvari koje se sada dešavaju. Biću vrlo otvoren i još jednu prognozu ću dati – u narednih 14 mjeseci DPS će, naravno, biti najjača partija, kao što je i sada, međutim – biće i ona koja odlučuje u vlasti i tada ćemo se odnositi prema svima koji su naši tradicionalni, ali i potencijalni partneri, taman onako kako su se oni odnosili prema nama i kako će se, posebno, odnositi od sada prema nama”, saopštio je Rakočević.
    Neka to, javiće se sad dežurni da kažu kako to nije stav partije, kao prije neki dan kad meni rekoše da stav PR-a dps Nikolića nije stav partije

    Buši dps dritana a još ni počeli saradnju nisu
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  21. #28017
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    On je rekao i da Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC) nije potpisan, ne zbog Zdravka Krivokapića, nego zbog političkih igara istoričara, analitičara.

    "Ali bogami i nekih episkopa koji ne žele da bude potpisan", rekao je on.

    dakle, episkopi me žele da Temeljni ugovor bude potpisan

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #28018
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znate što bi bilo najjače, to što sad u ovom momentu da se dogovore Demokrate, URA, manjine, SNP i npr. dio PZPa ili DNPa, sa možda SDPom (Ranja) da formiraju vladu koja bi pripremila izbore tamo na jesen, mislim da bi većina bez problema prihvatila, samo da se ovo ludilo zaustavi.

    ZK i ekipa bi ispušili i malo kome bi bilo krivo nakon ovog Zdravkovog avetanja u poslednjih 5-6 dana i mnogo lakše bi to prošlo sad nego prije 10 dana.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    U posljednih 5-6 dana?
    Ozbiljno?
    In vino veritas

  23. #28019
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znate što bi bilo najjače, to što sad u ovom momentu da se dogovore Demokrate, URA, manjine, SNP i npr. dio PZPa ili DNPa, sa možda SDPom (Ranja) da formiraju vladu koja bi pripremila izbore tamo na jesen, mislim da bi većina bez problema prihvatila, samo da se ovo ludilo zaustavi.

    ZK i ekipa bi ispušili i malo kome bi bilo krivo nakon ovog Zdravkovog avetanja u poslednjih 5-6 dana i mnogo lakše bi to prošlo sad nego prije 10 dana.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Koga briga za Zdravka? Izbori 2020 su dobijeni na ideji demontaže DPS, a taj posao nije ni dopola završen.

    Ko god uvede DPS nazad u igru za mene izdaje mandat dat mu 2020.

    Ja sam recimo siguran da bi Demokratre prihvatile tu ponudu koju navodiš ako bi im se dalo premijersko mjesto. Ako Dritanu to nije prioritet može da se postigne neki dogovor.

  24. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  25. #28020
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Aj da kažem da ako profa ovo radi zbog marketinga buduće srbodemohrišćanske stranke SDHS onda recimo da je ok. Dako preživimo predstavu nedelju dana. Al ako je ovo manifestacija profine prave prirode onda... Vjerujem ipak da je ovo prvo. Lakše mi je a i postoji određena vjerovatnoća da je zaista tako.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  26. #28021
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    On je rekao i da Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC) nije potpisan, ne zbog Zdravka Krivokapića, nego zbog političkih igara istoričara, analitičara.

    "Ali bogami i nekih episkopa koji ne žele da bude potpisan", rekao je on.

    dakle, episkopi me žele da Temeljni ugovor bude potpisan

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    To svako zna, uostalom imao si javni sukob Irineja bačkog i ovdašnje mitropolije, gdje Irinej kaže da ugovor nikad neće potpisati sa Zdravkom, a mitropolija kaže da nema prepreka.

    Odavno Vučićevi episkopi blokiraju ugovor da bi DF imao propagandno oruđe protiv Zdravka, koji im otima glasove.

  27. #28022
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Kakav je mali despot.
    Demokratija kako je vide svi u DPS od polupismenog aktiviste koji kopa sljunak ili krci sumu do mladih nada
    vlasti i tada ćemo se odnositi prema svima koji su naši tradicionalni, ali i potencijalni partneri, taman onako kako su se oni odnosili prema nama i kako će se, posebno, odnositi od sada prema nama”, saopštio je Rakočević
    Je li vam i ovome neko hakovao mozak ko i Dragaginji
    DPS u evropskoj misiji pomirenja
    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 25-01-22 at 11:15.

  28. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  29. #28023
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Kakav je mali despot.
    Demokratija kako je vide svi u DPS od polupismenog aktiviste koji kopa sljunak ili krci sumu do mladih nada

    Je li vam i ovome neko hakovao mozak ko i Dragaginji
    DPS u evropskoj misiji pomirenja
    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Pretpostavljam da ovakvim nastupima testiraju uru da vide dokle mogu da idu jer znaju da ura ne smije na izbore, pa da vide koja je to krajnja granica dps moći u toj novoj vladi. Mislim da će nastaviti sa ovakvim izjavama narednih dana.
    Čeka se reakcija Ure. Na izjavu Nikolića su ćutali kao zaliveni.
    Last edited by lucke91; 25-01-22 at 11:21.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  30. #28024
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    baš im je teško bilo ovih godinu dana bolje da ništa nije priča

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. #28025
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Evo stigla nova inicijativa koju ce podrzati sigurno vecina a izlazak je iz trenutne krize :-)


    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

Page 1121 of 1249 FirstFirst ... 121621102110711111111711181119112011211122112311241125113111711221 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 19 users browsing this thread. (0 members and 19 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •