Page 162 of 543 FirstFirst ... 62112152158159160161162163164165166172212262 ... LastLast
Results 4,026 to 4,050 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #4026
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...dimo-nedjeljom

    Nema druge nego da im država pomogne, pogasiše se ljudi jer ne rade nedjeljom.
    Zatvaranje radnji nedjeljom je samo po sebi debilna odluka koja je donesena iz ko zna kojeg razloga. Kapiram da ljudima treba slobodan dan te se slazem u potpunosti sa time, ali zasto je neki pekar, konobar, ili radnik na benziskoj manje "vrijedan" nego radnici u marketima?
    Ili ista pravila za sve, ili za nikoga, veoma jednostavno.

    Definitivno bi trebali da pronadju nacin za redovnu kontrolu ugovora te da li se postupa po istima (prekoracenja sedmicnih satnica, radni dani itd.) al' zatvaranje nedjeljom samo za odredjene branshe nema smisla.

  2. The Following 9 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  3. #4027
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Zatvaranje radnji nedjeljom je samo po sebi debilna odluka koja je donesena iz ko zna kojeg razloga. Kapiram da ljudima treba slobodan dan te se slazem u potpunosti sa time, ali zasto je neki pekar, konobar, ili radnik na benziskoj manje "vrijedan" nego radnici u marketima?
    Ili ista pravila za sve, ili za nikoga, veoma jednostavno.

    Definitivno bi trebali da pronadju nacin za redovnu kontrolu ugovora te da li se postupa po istima (prekoracenja sedmicnih satnica, radni dani itd.) al' zatvaranje nedjeljom samo za odredjene branshe nema smisla.
    Nismo mi to izmislili, u svaku drzavu eu u koju sam.bio primjenjuje se isti princip.

  4. #4028
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Primjenjuje se u EU i to si u pravu, samo što onaj što radi u pekaru ili na benzinsku kod nas nema ništa veću platu od onoga što odmara u neđelju, znači već diskriminišemo te ljude a u EU onaj koji radi a trebao bi da ima slobodan dan dobija bonus za to, to jeste računa mu se mnogo više i on radi jer zna da će biti isplaćen za to.
    Ima ljudi koji rade u pekaru i koji nemaju ni jedan slobodan dan a plata im je 300 ili 350 € maksimum.

    Da dodam da sam za neradnu neđelju ali da bude za sve neradna ili da bude radna i da se nađe način kako kontrolisati poslodavce.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Last edited by sparky; 12-05-21 at 14:40.
    This time next year we'll be millionaires

  5. The Following User Says Thank You to sparky For This Useful Post:


  6. #4029
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Primjenjuje se u EU i to si u pravu, samo što onaj što radi u pekaru ili na benzinsku kod nas nema ništa veću platu od onoga što odmara u neđelju, znači već diskriminišemo te ljude a u EU onaj koji radi a trebao bi da ima slobodan dan dobija bonus za to, to jeste računa mu se mnogo više i on radi jer zna da će biti isplaćen za to.
    Ima ljudi koji rade u pekaru i koji nemaju ni jedan slobodan dan a plata im je 300 ili 350 € maksimum.

    Da dodam da sam za neradnu neđelju ali da bude za sve neradna ili da bude radna i da se nađe način kako kontrolisati poslodavce.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ne mozes zatvorit pekaru ili benzinsku nije realno, moras ostavit ljudima da mogy nedje leb da kupe, ili turisti i gradjaninu da natoci gorivo, da ne pricam za apoteke.... to je kao da kazes n3 moraju ni doktori ni policija ni vojska radit nedeljom .... a sto se tice placene nedelje tu se potpuno slazem sa tobom

  7. #4030
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    Nismo mi to izmislili, u svaku drzavu eu u koju sam.bio primjenjuje se isti princip.
    Ko je to "izmislio" je totalno nebitno, pogotovo sto ti za koje navodis te ne obavezuju na to da neradni dan bude nedjelja.

    BTW ne primjenjuje se u svakoj drzavi u EU, evo prva komsijska drzava koja je u EU pa nije proslo uvodjenje slicnih ogranicenja (iako je bilo pokusaja koji nisu potrajali). Sta vise, od 1996. ovo uopste ne postoji u "regulativi" EU ako se ne varam, tacnije nedjelja nije obavezan neradni dan.
    A onda da dodamo jos par primjera... U FR postoji slican zakon ali ne vazi za turisticka mjesta, a mnoge druge clanice EU su imale istu situaciju kao HR gdje je zakon donesen pa onda "ukinut".

    Sve se ovo moze regulisati mnogo bolje i kod nas ako postoji volje al' volje nema te je najlakse zamagliti vid ljudima sa jednostavnim taktikama koje navode opstu masu da misli kako je ovo doneseno radi brige o radnicima (opet ponavljam, gdje su konobari, pekari itd. u cijeloj prici?).

  8. #4031
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    Ne mozes zatvorit pekaru ili benzinsku nije realno, moras ostavit ljudima da mogy nedje leb da kupe, ili turisti i gradjaninu da natoci gorivo, da ne pricam za apoteke.... to je kao da kazes n3 moraju ni doktori ni policija ni vojska radit nedeljom .... a sto se tice placene nedelje tu se potpuno slazem sa tobom
    Ja, a vjerovatno i kolega forumas kojeg si citirao, ne pozivam na zatvaranje apoteka, pekara, benzinskih i slicno al' ti ne razumijem logiku.

    - Koja je razlika izmedju zatvaranja pekare i marketa? Hleb isto mozes uzeti u subotu, neces umrijeti pojedes li hleb stariji od jednog dana.
    - Apoteke su vec vecinom zatvorene nedjeljom, rade samo dezurne.
    - Umrijet ce se ako se zatvore kafici nedjeljom? Ta kafa i sokic su nam esencijalni? Ja bih rekao da jesu kao drzavi koja veliki dio GDP-a bazira na turizmu, barem u periodu kada imamo veliku turisticku posjetu, al' isto tako su i prodavnice, butici, trzni centri i slicno. Ko to ne vidi ne kapira koliko svaka grana u CG ovisi o turizmu.
    - Benzinske? Jel' trebalo da nacrtam da mislim na radnje u benzinskim a ne direktno na samo tocenje goriva?
    Last edited by beatnological; 12-05-21 at 14:58.

  9. #4032
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Kad Ljusa radi sizofrene analize.
    Od prekjucerasnjeg ostrog samara evrope novoj vlasti, i velicanja nikolaidisovog teksta "ne znaci ne", do danasnjeg tihog silovanja prava od strane EU
    https://m.cdm.me/politika/filipovic-...lovanju-prava/
    Kakav analiticar takve i analize

  10. #4033
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,445
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Ko se sjeća u SFRJ je bila potpuno neradna nedelja radilo je par dragstora dežurna benzinska, dežurna apoteka i par privatnih pekara tako je bilo i za praznike doduše i radnici su dobijali praznične dnevnice i plaćene prekovremene sate regularno a od tada mnogo se što promijenilo na gore naravno.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  11. #4034
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    I jos malo polulaznih vijesti na osnovu, nekih sagovornika.
    https://m.cdm.me/politika/u-evidenci...j-pripadnosti/
    Simpaticno je da su se danas sjetili da je policija krsila zakone 30 godina.
    Sad bi trebala da megafonom obavijesti ucesnike neprijavljenog skupa da ce biti snimani.
    Ostalo je gomila konstrukcija Pobjede. Na osnovu 10 slucajeva pozivanja na razgovor su iskonstruisali cijelu pricu.
    Ali zanimljivo sada gledati kojekakve "strucnjake i sagovornike"
    Steta sto ne smiju imenom da stanu jza toga sto pricaju

  12. #4035
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    https://www.rtvbudva.me/vijesti/ande...dz-budva/44627

    I ona i suprug su mnogo fini ljudi, i svakako joj treba poželjet sreće. Bez foliranja.

    Ali, i mali znak pored puta-
    nema naš zdravstveni sistem toliko funkcija koliko neki imaju bliskih rođaka.

    Što se tiče cure, skroz je ok čoek, bez greške.
    Što se tiče rođaka, ovo je definitivno preko pune linije.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  13. #4036
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    3 mjeseca staza.

  14. #4037
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ovo je prvi slucaj, makar da ja znam, da je neko ko je jos na specijalizaciji dobije mjesto direktora neke zdravstvene ustanove.
    Sljedece godine treba da zavrsi specijalizaciju tj. polaze specijalisticki ispit na med.fak. u BG i istovremeno rukovodi Domom zdravlja u BD.
    A ove i sljedece godine da bude u Beogradu na zavrsnim semestrima specijalizacije(KC Srbije,KBC BG, Med.fak. BG, itd.), i da nadoknadjuje propusteno jer je povucena u BD/CG sa specijalizacije iz BG zbog COVID-a.
    Navodjenje teme diplomskog rada na medicinskom fakultetu u njenoj biografiji je u najmanju ruku bespotrebno.
    Last edited by suponik; 12-05-21 at 17:51.

  15. #4038
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    https://www.rtvbudva.me/vijesti/ande...dz-budva/44627

    I ona i suprug su mnogo fini ljudi, i svakako joj treba poželjet sreće. Bez foliranja.

    Ali, i mali znak pored puta-
    nema naš zdravstveni sistem toliko funkcija koliko neki imaju bliskih rođaka.

    Što se tiče cure, skroz je ok čoek, bez greške.
    Što se tiče rođaka, ovo je definitivno preko pune linije.
    Cuo sam odlicne stvari za nju, i to od ljudi koji nisu laki na kompliment. A ne znam kome je rod?

  16. #4039
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    3 mjeseca staza, jel to bio uslov za mjesto direktora.
    Osvjezilo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #4040
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    „Zahtevamo ujedinjenje svih Nemaca u Veliku Nemačku na osnovu prava na samoopredeljenje koje pripada svim nacijama.“
    https://www.danas.rs/kolumna/aleksej...ir-je-salveta/

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Kaz For This Useful Post:


  19. #4041
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Cuo sam odlicne stvari za nju, i to od ljudi koji nisu laki na kompliment. A ne znam kome je rod?



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  20. #4042
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2021]

    Ova Andjela je NBA receno double double.
    Nepotizam i stranacko zaposljavanje u jednoj osobi.
    A sto nije bas za radovati se jeste cinjenica i da je ona kao direktor&specijalizant jedno od boljih resenja Demokrata “po dubini”.
    Makar je doktor. Kad stavis benchmark Rovcha Teslu direktora EPCG koji je na prehodnom poslu pisao resenja za godisnji odmor i opomene pred utuzenje u pljevaljskom vodovodu, Andjela je pojam kompetentnosti


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Gagarin; 12-05-21 at 20:14.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  21. #4043
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Danas sam, po prvi put u zivotu, imao susret sa profesionalnim, ljubaznim i efikasnim medicinskim osobljem unutar granica Crne Gore. Ne sa pojedincem ljekarom, vec dobro organizovanim sistemom koji je vakcinaciju odradio za 10 minuta uz minimum administracije i maltretiranja. I to ne u jednom slucaju, vec odrade 5-10 hiljada dnevno.

    Znaci ipak moze tako... podsjeti me na sva kukanja na Borovinicku i Radulovicku. Moze se ocigledno biti i rod nekome i sposoban.

  22. #4044
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Danas sam, po prvi put u zivotu, imao susret sa profesionalnim, ljubaznim i efikasnim medicinskim osobljem unutar granica Crne Gore. Ne sa pojedincem ljekarom, vec dobro organizovanim sistemom koji je vakcinaciju odradio za 10 minuta uz minimum administracije i maltretiranja. I to ne u jednom slucaju, vec odrade 5-10 hiljada dnevno.

    Znaci ipak moze tako... podsjeti me na sva kukanja na Borovinicku i Radulovicku. Moze se ocigledno biti i rod nekome i sposoban.
    Jel Fajzer?

  23. #4045
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Fajzer je rezervisan i za poslušnike bivše vlasti koji parazitiraju i dalje na državnim jaslama. Za njih ima Fajzer da se fale i putem društvebih mreža, za fudbalere ima fajzer i za sve koji imaju veze , a ostali čekajte ili se roknite sinofarmom i astra zenekom.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  25. #4046
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    Jbg skoj ocigledan je problem sto se nastavlja sa praksom napredovanja iskljucivo po partijskoj liniji. Ima nekih izuzetaka, cini mi se da onaj Todorovic iz nove avio kompanije ima jak CV. Ovo ostalo je manje vise sve po starom. Meni se dosta toga svidja kod nove vlasti ali od obecanja o zaposljavanju iskljucivo na osnovu kompetentnosti nema nista.

  26. #4047
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Fajzer je rezervisan i za poslušnike bivše vlasti koji parazitiraju i dalje na državnim jaslama. Za njih ima Fajzer da se fale i putem društvebih mreža, za fudbalere ima fajzer i za sve koji imaju veze , a ostali čekajte ili se roknite sinofarmom i astra zenekom.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ne fali Astri ništa.
    To je samo za čvrste momke.
    Ja sam samo to hteo.
    Kažu da druga doza briše sećanja. A primaklo se
    Last edited by Dača; 12-05-21 at 21:41.

  27. #4048
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Jel Fajzer?
    Ne, Astra Zeneka, ali realno ne vidim razlike.

  28. #4049
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Pretpostavljam da nema razlike što se učinkovitosti tiče, ali razlika u cijeni AstraZeneca i Pfizer vakcine je poprilična. Nije isključeno da je i to jedan od "razloga" za sumnjičenje pretjerano jeftine vakcine.

  29. #4050
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,565
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Danas sam, po prvi put u zivotu, imao susret sa profesionalnim, ljubaznim i efikasnim medicinskim osobljem unutar granica Crne Gore. Ne sa pojedincem ljekarom, vec dobro organizovanim sistemom koji je vakcinaciju odradio za 10 minuta uz minimum administracije i maltretiranja. I to ne u jednom slucaju, vec odrade 5-10 hiljada dnevno.

    Znaci ipak moze tako... podsjeti me na sva kukanja na Borovinicku i Radulovicku. Moze se ocigledno biti i rod nekome i sposoban.
    sistem za vakcinaciju je top odrađen. majka i ja smo primili obje doze i jednu jedinu zamjerku nemamo.

    nažalost, KBC i DZ su trube obične. ne pričam tek tako. ne želim nikome da mu se član familije ili bliska osoba liječi tamo. ja nemam prevelika očekivanja od ovija ođe, ali stvarno nisam očekivao da će neko ukrasti vitamine koje sam kupio za oca koji je tada ležao u bolnici. ili da doktorica pojma nema i silu na sramotu hoće oca sa sve kiseonikom i uz moju saglasnost da pusti kući. Radulovićka je imala sasvim dovoljno vremena da sredi stanje koliko toliko u KBCu ali to je i dalje isto dno kao i prije. da ne pominjem njene izjave kako je stanje sa virusom okej a mi imali po 10+ preminulih.

    ministarka je uz neke provjerene ljude najzaslužnija za vakcinaciju.

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 162 of 543 FirstFirst ... 62112152158159160161162163164165166172212262 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •