Page 97 of 197 FirstFirst ... 478793949596979899100101107147 ... LastLast
Results 2,401 to 2,425 of 4906

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #2401
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ajde deinstaliraj flash player pa probaj.

  2. #2402
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pitajte

    Jedno od 2 graficka procesora mi dostize temperaturu 120 stepeni i gasi racunar. U pitanju je Palit 4870x2, ocistio sam svu prasinu, stavio arctic mx-4.
    Drugi procesor dostize velike temperature, i na AMD Overdrive automatski drzi brzinu ventova na 100%

    Prva 2 dana je radila normalno, nista zahtjevno nije pokrenuto na nju sem Dote2 (punih 5min)

    Moze li bit drajver problem, jer sam donekle ubijedjen da je grafika hardverski ispravna?



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    946.eq

  3. #2403
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    Jedno od 2 graficka procesora mi dostize temperaturu 120 stepeni i gasi racunar. U pitanju je Palit 4870x2, ocistio sam svu prasinu, stavio arctic mx-4.
    Drugi procesor dostize velike temperature, i na AMD Overdrive automatski drzi brzinu ventova na 100%

    Prva 2 dana je radila normalno, nista zahtjevno nije pokrenuto na nju sem Dote2 (punih 5min)

    Moze li bit drajver problem, jer sam donekle ubijedjen da je grafika hardverski ispravna?
    Moze da bude. Izbrisi drajvere sa Display Driver Uninstaller u Safe Mode pa ih instaliraj ponovo. Ako se ponovi onda nije do drajvera.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #2404
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Moze da bude. Izbrisi drajvere sa Display Driver Uninstaller u Safe Mode pa ih instaliraj ponovo. Ako se ponovi onda nije do drajvera.
    Ipak je ventilator prsa’ , svakako hvala!

    Da ne otvaram novu temu u prodaja/oglasi, gdje bih moga u PG da trgujem vent 75mm?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    946.eq

  5. #2405
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,414
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    koje marke monitora su najpouzdanije?
    Čupatelj

  6. #2406
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    koje marke monitora su najpouzdanije?
    Na osnovu kojih kriterijuma ? Ja ne poznajem nikog ko je koristo više od 5 parzličitih marki više od 2 god da bi ti dao precizan odgovor, takođe postoje serije jedne iste marke koje se razlikuju jer prozvođač nema traženu ponudu pa radi na uštedi stavljajući jeftinije komponente. Ja sam do sada koristio ASUS i po meni je on najpozdaniji u cjenovnom rangu do 250€, monitor koji sada koristim sam uzeo 2009-2010

  7. #2407
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Nemoj me pogrešno shvatiti ali je vjerovatno pitanje upućno serviserima i prodavcima koji na osnovu reklamacija mogu da daju približno precizan odgovor na ovo pitanje. Kažem približno precizan jer ako Samsung vodi na listi a pri tome ima najviše prodatih primjeraka to ne znači da je najgori. Maltene da nema monitor na tržištu koji je 100% proizvod jednog brenda. Isti panel i napajanje ćeš naći u 10 različitih monitora. S druge strane dva ista panela će dati potpuno drugačiji kvalitet slike kod dva proizvođaća. U biti skoro svaki će preživjeti garanciju i vrijeme kad ćeš ga potpuno ispravnog zamijeniti sa novim ako ga fizički ne oštetiš ili ga ne sprži neki strujni udar. U svakom slučaju gledaj da ima IPS matricu i vanjski adapter za napajanje. Znači svi su "dovoljno" pouzdani ali svi nemaju isti kvalitet slike. Sve zavisi za šta ti treba monitor, igrice, filmovi ili neki ozbiljniji posao, fotografija, priprema za štampu i sl. U tom slučaju best buy ti je neki iz Dell-ove ultrasharp serije, Benq ili Asus. Ovi ostali što koštaju bezobrazno mnogo para neću ni spominjati.

  8. #2408
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,414
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    pa ja imam dva monitora asus i evo traju bgm. dosta (cini mi se da sam ih 2008, 2009 kupio, u pitanju su 18 inca monitori) i rade besprekorno, tako da se moze rec da su pouzdani, ali sam mislio da kupim jedan veci ekran 22 inca a vidjeh da asusovi nisu skupi u odnosu na cijene ostalih tako da cu vjerovatno njega i uzet, nego reko isto da pitam iskusnije ljude prije nego sto se upustim u trgovinu.
    Tivatech reci mi cemu sluzi ta IPS matrica i zasto mi preporucujes da kupim monitor sa tim? mora da je nesto bitno cim je uz hdmi koliko vidim to razlika izmedju ova dva monitora, a razlika u cijeni 53 eura:

    Čupatelj

  9. #2409
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Novu graficku karticu AMD Radeon PRO WX 3100 ne prepozanje BIOS maticne ploce Asus Maximus IV Extreme-Z (inace UEFI). Kako BIOS ne prepozaje karticu to se ni slika ne salje na monitor. Kartica je PCI-E 3.0 dok je na maticnoj ploci PCI-E 2.0 (ovo ne bi trebalo da je problem - prije nekompatibilnost?). Na maticnoj je poslednji BIOS (iz 2012.god.), pri cemu sam od Load optimize default do nekih podesavanja koje sam nasao na ovom forumu kod slicnih problema, isprobao bez rezultata.
    Prethodna kartica iz iste/prethodne serije AMD ATI FirePro 2460 radi bez problema. Problematicna Radeon PRO WX 3100 radi na koleginom racunaru bez problema. Tacnije isprobana je i na 3 HP racunara starosti 10-11 god i radi bez problema ali i na jednoj Asus ploci staroj svega 3 godine i ne radi.
    Ima li rjesenja?
    Last edited by NBM; 06-11-17 at 10:13.

  10. #2410
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NBM View Post
    Novu graficku karticu AMD Radeon PRO WX 3100 ne prepozanje BIOS maticne ploce Asus Maximus IV Extreme-Z (inace UEFI). Kako BIOS ne prepozaje karticu to se ni slika ne salje na monitor. Kartica je PCI-E 3.0 dok je na maticnoj ploci PCI-E 2.0 (ovo ne bi trebalo da je problem - prije nekompatibilnost?). Na maticnoj je poslednji BIOS (iz 2012.god.), pri cemu sam od Load optimize default do nekih podesavanja koje sam nasao na ovom forumu kod slicnih problema, isprobao bez rezultata.
    Prethodna kartica iz iste/prethodne serije AMD ATI FirePro 2460 radi bez problema. Problematicna Radeon PRO WX 3100 radi na koleginom racunaru bez problema. Tacnije isprobana je i na 3 HP racunara starosti 10-11 god i radi bez problema ali i na jednoj Asus ploci staroj svega 3 godine i ne radi.

    Ima li rjesenja?
    Jesi probao da je ubodeš u drugi slot x4 ?

  11. #2411
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    pa ja imam dva monitora asus i evo traju bgm. dosta (cini mi se da sam ih 2008, 2009 kupio, u pitanju su 18 inca monitori) i rade besprekorno, tako da se moze rec da su pouzdani, ali sam mislio da kupim jedan veci ekran 22 inca a vidjeh da asusovi nisu skupi u odnosu na cijene ostalih tako da cu vjerovatno njega i uzet, nego reko isto da pitam iskusnije ljude prije nego sto se upustim u trgovinu.
    Tivatech reci mi cemu sluzi ta IPS matrica i zasto mi preporucujes da kupim monitor sa tim? mora da je nesto bitno cim je uz hdmi koliko vidim to razlika izmedju ova dva monitora, a razlika u cijeni 53 eura:

    A zašto te mrzi da proguglaš malo i vidiš koja je razlika između IPS i TN matrice? Evo šta je razlika
    Kao nedostatak IPS monitora se naglašava maksimalno osvježavanje od 60 HZ.

  12. #2412
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Kao nedostatak IPS monitora se naglašava maksimalno osvježavanje od 60 HZ.
    Nekada davno. Ja moj IPS monitor drzim na 75Hz.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #2413
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,414
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    A znaci ips iz koje god ugla da gledas ekran se vidi dobro a tn ekran je taman kad ga glrdas pod uglom. Nista bez tog ips-a onda.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  14. #2414
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nekada davno. Ja moj IPS monitor drzim na 75Hz.
    E fala ti, sigurno imaš neku ekonomsku klasu tu od 150 -250 eur.
    Ja bih jedan ovakav , https://www.newegg.com/Product/Produ...82E16824236660, nije ni cijena nešto prejaka.
    Last edited by Tivatech; 06-11-17 at 19:26.

  15. #2415
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,414
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Za ovsj jedan bi mog auzet dobrih 5 monitora.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  16. #2416
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Samsung SyncMaster 730BF, uzet 2006. godine, samo kondenzatore zamijenio prije par mjeseci jer se nije htio upalit s vremena na vrijeme.
    Tada, kad je uzet, bio je bio placen 330 eura, i bio je jedan od rijetkih monitora koji je imao odziv od 4ms, i bio je hvaljen na sve strane.

    Radi kao i prvog dana i tesko da cu ga skoro mijenjat.

  17. #2417
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    E fala ti, sigurno imaš neku ekonomsku klasu tu od 150 -250 eur.
    Ja bih jedan ovakav , https://www.newegg.com/Product/Produ...82E16824236660, nije ni cijena nešto prejaka.
    IPS sa vise od 60hz nije bilo kod nas kad sam ga uzimao, koliko se sjecam. A cisto sumnjam da bih uzeo gejmerski monitor. Nije mi frekvencija primarni faktor. To su mamipare koje efekta imaju samo za hardcore gejmere koji se profesionalno bave time pa im treba na stotine fps-a. Tu negdje do 85Hz se razlika u odnosu na 60hz prepoznaje. Sve preko toga je ili placebo ili bas dobro istrenirano oko. Ali opet, pitanje je kome zaista treba tolika frekvencija. Draze mi je da uzmem nesto sa sto boljom reprodukcijom boja, boljim kontrastom, ostrinom itd. To su stvari koje su automatski vidljive.

    I sto rece Solid, mozes za te pare vise monitora da uzmes. Multitasking FTW
    Last edited by VanjaTheMan; 07-11-17 at 12:55.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #2418
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Probao u sva raspoloziva cetri slota x16 (uz uklananje ostalih). Probano i sa istovremeno dvije kartice i nista - BIOS ni da krene.
    Kartica probana na ukupno 6 racunara i rezultat je: radi na pomenuta 3 HP racunara (stara 10-11god) dok na tri racunara starosti maticne ploce 9-6-3 god ne radi. U sva tri slucaja kada ne radi u pitanju je ASUS maticna. Je*em ti ASUS a ja se njih drzim ko pijan plot - podrska za top proizvod im traje skromih 1-2 god. BIOS je problem a vec su na ovo ploci iste simptome otklanjali na nVidia grafickoj.

  19. #2419
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Da mogu da biram vazda bi uzeo Gigabajtovu matičnu i grafičku, Azusov monitor i Intelov procesor.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #2420
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,172
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,639
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Starija masina
    Intel q6600

    Idle temperatura u windows 92c, u bios 80c...

    Produvao kuler, zamijenio termalnu pastu ali i dalje 70-95c, tako da je cpu vjerovatno pri umiranju?

    Da nema ko onaj "mesnati" stock intel kuler za socket 775 ili da proda kakav aftermarket?
    Jer mi se ne bacaju neke velike pare na ovo, a cini mi se da je ovo kuler onaj manji od celerona ili core 2 duo-a

    Mislim da ima stock intel sa bakarnim "srcem" , da je on malo bolji



  21. #2421
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Starija masina
    Intel q6600

    Idle temperatura u windows 92c, u bios 80c...

    Produvao kuler, zamijenio termalnu pastu ali i dalje 70-95c, tako da je cpu vjerovatno pri umiranju?

    Da nema ko onaj "mesnati" stock intel kuler za socket 775 ili da proda kakav aftermarket?
    Jer mi se ne bacaju neke velike pare na ovo, a cini mi se da je ovo kuler onaj manji od celerona ili core 2 duo-a

    Mislim da ima stock intel sa bakarnim "srcem" , da je on malo bolji
    Teško umire taj cpu, ili stavljaš lošu pastu u prevelikim količinama ili ti neki od 4 nosača nije dobro lega ili taj kuler stvarno qca na valja, ali sve i da je ono lowprofile g o vance kad je sve ok ne bi trebalo u idle da prelazi 70tak stepeni. Za 30 eur imaš svuđe po PG da kupiš Thermaltake Contac Silent 12. Nećeš ga bolje ohladiti za manje para.
    Last edited by Tivatech; 07-11-17 at 20:12.

  22. #2422
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    IPS sa vise od 60hz nije bilo kod nas kad sam ga uzimao, koliko se sjecam. A cisto sumnjam da bih uzeo gejmerski monitor. Nije mi frekvencija primarni faktor. To su mamipare koje efekta imaju samo za hardcore gejmere koji se profesionalno bave time pa im treba na stotine fps-a. Tu negdje do 85Hz se razlika u odnosu na 60hz prepoznaje. Sve preko toga je ili placebo ili bas dobro istrenirano oko. Ali opet, pitanje je kome zaista treba tolika frekvencija. Draze mi je da uzmem nesto sa sto boljom reprodukcijom boja, boljim kontrastom, ostrinom itd. To su stvari koje su automatski vidljive.

    I sto rece Solid, mozes za te pare vise monitora da uzmes. Multitasking FTW
    Viđe solidnih ali ne i dobrih. :fat:

  23. #2423
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Eo poludjeh...

    Koliko pin-ova ima miniUSB kabl?

    Imam ih vise po kuci i vidim 5 komada na svaki... Po netu citam sve neke tekstove vezano za problem koji imam i svi pominju 4... Eo guglam i gledam slike i nista mi nije jasno...

    Inace je problem sa kamericom za auto G1W.

    Naime, radila je bez problema duzi vremenski period a od skoro nece da izadje iz 'USB mode'-a, tj. ne mogu da snimam niti ista radim na njoj... Imam samo opciju 'Mass Storage' i 'Web Camera'.

    Po netu citam uglavnom rjesenje da se od 4 pina koje postoje (kod mene je 5 ebo ih ja), 2 unutrasnja (u sredinu) blokiraju stavljanjem selotejpa, trake ili cega vec jer su oni za 'data transfer' dok su spoljna 2 pina za napajanje.

    S' obzirom da ja vidim 5 pin-ova (jos ce bit' da ne znam da brojim do 5) ja sam pokusao da pokrijem 3 pina u sredini i ostavim ta 2 pina za napajanje ali to nije pomoglo... I dalje ide u 'USB mode' cim se pokrene sa kablom.

    Probao sam sa vise kablova, vise kompjutera a i bez kompa, tj. na punjac u zid i vazda je isti problem.

    Karticu sam formatirao (eksterno, preko citaca kartice) a firmware ne mogu da update-ujem jer se to radi u samoj kamerici a ja ne mogu izac' iz USB mode-a.

    Bez kabla baterija ne moze da izdrzi. Ne znam da li je ovaj model ima uopste ili je toliko losa da ne moze bez napajanja nista da se radi.

    Any ideas? Ljubim vas ja.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #2424
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Eo poludjeh...

    Koliko pin-ova ima miniUSB kabl?

    Imam ih vise po kuci i vidim 5 komada na svaki... Po netu citam sve neke tekstove vezano za problem koji imam i svi pominju 4... Eo guglam i gledam slike i nista mi nije jasno...

    Inace je problem sa kamericom za auto G1W.

    Naime, radila je bez problema duzi vremenski period a od skoro nece da izadje iz 'USB mode'-a, tj. ne mogu da snimam niti ista radim na njoj... Imam samo opciju 'Mass Storage' i 'Web Camera'.

    Po netu citam uglavnom rjesenje da se od 4 pina koje postoje (kod mene je 5 ebo ih ja), 2 unutrasnja (u sredinu) blokiraju stavljanjem selotejpa, trake ili cega vec jer su oni za 'data transfer' dok su spoljna 2 pina za napajanje.

    S' obzirom da ja vidim 5 pin-ova (jos ce bit' da ne znam da brojim do 5) ja sam pokusao da pokrijem 3 pina u sredini i ostavim ta 2 pina za napajanje ali to nije pomoglo... I dalje ide u 'USB mode' cim se pokrene sa kablom.

    Probao sam sa vise kablova, vise kompjutera a i bez kompa, tj. na punjac u zid i vazda je isti problem.

    Karticu sam formatirao (eksterno, preko citaca kartice) a firmware ne mogu da update-ujem jer se to radi u samoj kamerici a ja ne mogu izac' iz USB mode-a.

    Bez kabla baterija ne moze da izdrzi. Ne znam da li je ovaj model ima uopste ili je toliko losa da ne moze bez napajanja nista da se radi.

    Any ideas? Ljubim vas ja.
    Imao sam slican problem sa jednom DV kamerom.
    Moguce da ces problem rijesiti sa novim firmware-om.
    Problem bi mozda rijesio i factory resetom, koji ona mora da ima kao opciju u svom meniju, al ne mozes doci do te opcije...
    Jesi li siguran da se firmware moze ucitati iskljucivo sa same kamere, tj da ga ne postoji mogucnost preko PC-a preko nekog software-a?

    Jesi li probao da mu izvadis bateriju (ili obije, pretpostavljam da ima onu malu za cuvanje memorije), da ga makar tako probas vratit na fabricka podesavanja?

  25. #2425
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Ni PC ga ne prepoznaje... Cuje se onaj zvuk na kompu kao da je prikljucen USB ali kaze "USB Device Not Recognized".

    Tako da preko PC-ja ne mogu nista da uradim... Ako jr otvorim necu je vise zatvarat'
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 97 of 197 FirstFirst ... 478793949596979899100101107147 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56930
    Last Post: Today, 08:43
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •