Page 155 of 285 FirstFirst ... 55105145151152153154155156157158159165205255 ... LastLast
Results 3,851 to 3,875 of 7112

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #3851
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,866
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Au nisam ukapirao da mislis na prebacivanje racuna. Svakako, nisu ovo losi sa neti za bilo koji poslovni transfer


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  2. #3852
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,866
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Može, izmjenom zakona o CBCG.

    Istim se i DPS poslužio, kad im je zbog Prve trebalo Krgovića da sklone.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Da skloniš Žugića ne treba ti izmjena zakona. Nakon što je lepetnuo Radovićku u Skupštini, sada većina lagano na isti način njega razriješi. I to je lako i realno da se desi. Šta posle?
    Po sadašnjem zakonu predsjednik predlaže guvernera. Imaš opciju da sjedneš sa njime i da se dogovorite koga da izaberete. Mislim da ima lica koja bi bila prihavtljiva za obije strane. Samo je pitanje da li će ta lica prihvatiti. Ako hoćeš nekoga čuvenijeg iz komercijalnog mala je šansa da će doći da radi za guvernerskih 2-3 ili 4000. Ne znam koliko je plata guverneru, ali ovi iznosi su polovina ili manje od pola plate izvršnog direktora komercijalne banke.
    Možeš i da promijeniš zakon i da postaviš nekoga poput Damjanovića. Mada, ne znam. Da sam vlast išao bih ipak na dogovr sa Milom. Nemoj me držat za riječ mislim da Zakon o CBCG treba da dobiješ permes od Evropske komisije, posledično da objasniš zašto ga mijenjaš. Takođe, treba i neki neformalni permes od MMF. Sve i da dobiješ ove permese to zna potrajat. A dotle sa nekim VD.
    Što se Damjanovića tiče, kakvi se penali pominju kao guverneri on je OK. Mada, nema dana iskustva u bankarstvu, a nisam siguran da bi ga Đukanpvić predložio.
    Kad bi me pitali išao bi na neke koji imaju iskustva u bankarstvu kao i u CBCG, a prihvatili bi se toga. Kao npr Fabris, ili Knežević, jer mislim da bi bili prihvatljivi i Đukanoviću da ih predloži.
    Ako bi se micalo predlaganje od strane Đukanovića i mijenjao zakon, tada bih ponudio Krgoviću.
    Svakako bih oslušnuo komercijalne banke šta misle, jer se ipak radi o nekome koji njih reguliše.
    Last edited by Gagarin; 11-01-21 at 21:04.

  3. #3853
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Radovićka je formalno smijenjena uz obrazloženje da je nestručna i da je odavala povjerljive informacije, a bila je i neka fora đe se Žugić pozivao na to da se na nju ne odnosi Zakon o radu nego Zakon o državnim službenicima i namještenicima i da zbog toga nije bio obavezan da sprovede disciplinski postupak. Na sudu se kasnije dokazalo da nije ništa odavala, ali je do tada već bila smijenjena. Isto tako je dokazano da viceguverner nije državni službenik i namještenik i da je morao da se ispoštuje Zakon o radu. Kao i prilikom smjene Vanje Ćalović iz savjeta agencije za antikorupciju i smjene članova savjeta rtcg, sudovi su utvrdili da su te smjene bile nezakonite ali su drugi ljudi već bili postavljeni i mislim da su smijenjeni mogli samo da traže odštetu, ali ne i da se vrate na iste pozicije. O svemu ovome su bile pisale novine nekoliko godina unazad.

    Krgović je dugo bio poslušni dps vojnik: "Prije dolaska na čelo Centralne banke, Krgović je obavljao niz važnih državnih funkcija. Početkom devedesetih bio je savjetnik crnogorskog premijera i lidera DPS-a, Mila Djukanovića. Zatim prelazi na funkciju viceguvernera Narodne banke tadašnje, dvočlane SR Jugoslavije, u trenutku kada država izlazi iz hiper-inflacionog perioda 1995. godine. Pet godina kasnije, Krgović se, iz Beograda vraća u Podgoricu, i to na mjesto potpredsjednika Vlade za finansijski sistem, poslije čega staje na vrh crnogorske monetarne vlasti". Mislim da je Jugooceaniju ili tako neko preduzeće ugasio svojim rukovođenjem. Inače, prije jedno godinu-dvije ga je cbcg tužila jer je bivšoj ženi, koja isto radi u cbcg, alimentaciju plaćao parama cbcg direktno na platu. Da ima iskustva u bankarstvu ima, ali da ima kredibilitet to sigurno nema. Ne treba zaboraviti da je on omogućio ono vađenje Prve banke 2009. godine, a i ništa nije radio kad je ta banka nekontrolisano rasla i upadala u probleme.

    Znam da je Knežević nekad bio sdp kadar, ali i on ima znanje. Neđe sam čuo da je tek za njegovog mandata kao viceguvernera uspotavljena ozbiljnija kontrola banaka, ako se uopšte i tada mogla nazvati ozbiljnom, a da je reketaš Velibor Milošević potpuno srozao za svojih desetak godina mandata.
    Last edited by ćepanica; 11-01-21 at 21:19.

  4. #3854
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Da skloniš Žugića ne treba ti izmjena zakona. Nakon što je lepetnuo Radovićku u Skupštini, sada većina lagano na isti način njega razriješi. I to je lako i realno da se desi. Šta posle?
    Po sadašnjem zakonu predsjednik predlaže guvernera. Imaš opciju da sjedneš sa njime i da se dogovorite koga da izaberete. Mislim da ima lica koja bi bila prihavtljiva za obije strane. Samo je pitanje da li će ta lica prihvatiti. Ako hoćeš nekoga čuvenijeg iz komercijalnog mala je šansa da će doći da radi za guvernerskih 2-3 ili 4000. Ne znam koliko je plata guverneru, ali ovi iznosi su polovina ili manje od pola plate izvršnog direktora komercijalne banke.
    Možeš i da promijeniš zakon i da postaviš nekoga poput Damjanovića. Mada, ne znam. Da sam vlast išao bih ipak na dogovr sa Milom. Nemoj me držat za riječ mislim da Zakon o CBCG treba da dobiješ permes od Evropske komisije, posledično da objasniš zašto ga mijenjaš. Takođe, treba i neki neformalni permes od MMF. Sve i da dobiješ ove permese to zna potrajat. A dotle sa nekim VD.
    Što se Damjanovića tiče, kakvi se penali pominju kao guverneri on je OK. Mada, nema dana iskustva u bankarstvu, a nisam siguran da bi ga Đukanpvić predložio.
    Kad bi me pitali išao bi na neke koji imaju iskustva u bankarstvu kao i u CBCG, a prihvatili bi se toga. Kao npr Fabris, ili Knežević, jer mislim da bi bili prihvatljivi i Đukanoviću da ih predloži.
    Ako bi se micalo predlaganje od strane Đukanovića i mijenjao zakon, tada bih ponudio Krgoviću.
    Svakako bih oslušnuo komercijalne banke šta misle, jer se ipak radi o nekome koji njih reguliše.
    Izmijeniš zakon pa predsjednik ne predlaže nego skupštinski odbor uz konsultacije sa udruženjem banaka.

    Rekoh, DPS je mijenjao zakon da bi Krgovića sklonio zbog Prve, ne znam što ne bi malo pojačali kontrolnu ulogu CBCG i usput promijenili način imenovanja.

    Propiše se makar 10 godina bankarskog ili revizorskog skustva i Žugić ne može ni da aplicira.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  5. #3855
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default Banke u Crnoj Gori

    Ne kapiram zasto stalno spominjete da oko izbora treba da ucestvuju iz udruzenja banaka... pa bas naprotiv to treba da bude neko ko ce da ih kontrolise i zateze, a ne da bude “dobar” sa njima.

  6. The Following User Says Thank You to Sale For This Useful Post:


  7. #3856
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,355
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post


    Imenovanje guvernera
    Član 49
    Guvernera imenuje Skupština, na predlog Predsjednika Crne Gore.
    Guverner se imenuje na period od šest godina i može biti imenovan najviše dva puta uzastopno.



    Zakon o Centralnoj banci. Biće ovdje vjerovatno gužva, a i izmjena zakona. Tako da potrajaće to malo.
    E moj Gagarin, ljudi ođe misle to je lagano maknut i imenovat novoga po želji. Inače iz zakona o CBCG

    Član 87a
    Centralna banka je sastavni dio Evropskog sistema centralnih banaka (u daljem tekstu: ESCB).

    Članstvo u Generalnom savjetu ECB-a
    Član 87i
    Guverner Centralne banke je član Generalnog savjeta ECB-a.

    Razrješenje
    Član 87j
    Član Savjeta razrješava se prije isteka mandata samo ako nastupe okolnosti iz člana 14 stav 2 Statuta ESCB-a i
    ECB-a.
    Guverner koji je razriješen funkcije ima pravo da rješenje o razrješenju uputi Sudu pravde Evropske unije, a ostali
    članovi Savjeta mogu pokrenuti upravni spor.
    Član 14 stav 2 statuta ECSB
    14.2. The statutes of the national central banks shall, in particular, provide that the term of office of aGovernor of a national central bank shall be no less than five years.A Governor may be relieved from office only if he no longer fulfils the conditions required for theperformance of his duties or if he has been guilty of serious misconduct. A decision to this effect may bereferred to the Court of Justice by the Governor concerned or the Governing Council on grounds ofinfringement of this Treaty or of any rule of law relating to its application. Such proceedings shall beinstituted within two months of the publication of the decision or of its notification to the plaintiff or, in theabsence thereof, of the day on which it came to the knowledge of the latter, as the case may be.
    Nije to baš dobar dan, mi bi da maknemo guvernera. Zna to najbolje ministar Milatović reklo bi se jer ono on bijaše u EBRD radio.
    Pri tome ne zaboravite da neovlašćeno koristimo euro i bodemo oči svaki put kad se to pomene.


    @djordje1990

    Imaš li kredita u postojećoj banci? Ako imaš pročitaj ugovor o kreditu ima li član ugovora kojim se obavezuješ da će primati zaradu kod njih.
    Ako nema tog člana onda možeš kako su i napisali pođeš u banku zatvoriš račun, otvoriš u drugu banku i sa instrukcijama u računovodstvo ili kadrovsku i daš im instrukcije gdje platu da ti uplaćuju.
    Provjeri samo je li ti poslodavac se obavezao da negdje primaš platu iako po zakonu o radu ti možeš da biraš u kojoj ćeš banci da primaš platu.
    Last edited by hercules; 12-01-21 at 08:12.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #3857
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,180
    Thanks Thanks Given 
    1,025
    Thanks Thanks Received 
    1,641
    Thanked in
    844 Posts

    Default

    Iz cista mira mi stize poruka da su mi skinuli 4.50e sa kartice.
    CMS transakciona provizija sa racuna xxx na racun xxx?

    Wtf?


    Nisam karticu ni za sta koristio bez sto sam kupio nesto na ebay prije 4-5 dana?

    Societe banka, tj sad ovaj otp group posrani, nista ne znam sta se desava, moram gasit ova *****
    Last edited by Laz; 12-01-21 at 02:56.



  9. #3858
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,866
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Izmijeniš zakon pa predsjednik ne predlaže nego skupštinski odbor uz konsultacije sa udruženjem banaka.

    Rekoh, DPS je mijenjao zakon da bi Krgovića sklonio zbog Prve, ne znam što ne bi malo pojačali kontrolnu ulogu CBCG i usput promijenili način imenovanja.

    Propiše se makar 10 godina bankarskog ili revizorskog skustva i Žugić ne može ni da aplicira.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Dodao je i Hercules ponešto. Ne ide ta smjena baš preko trupice. Mada može, suverena si zemlja. Isčlaniš se iz ECB. Ali kasnije nemoj da se ljutiš ako budemo plaćali u perperima i malčice zakasnimo u EU. A kad dođe iduća emisija obveznica malo bankrotiraš jer niko neće da ulaže.
    Last edited by Gagarin; 12-01-21 at 07:41.

  10. #3859
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Iz cista mira mi stize poruka da su mi skinuli 4.50e sa kartice.
    CMS transakciona provizija sa racuna xxx na racun xxx?

    Wtf?


    Nisam karticu ni za sta koristio bez sto sam kupio nesto na ebay prije 4-5 dana?

    Societe banka, tj sad ovaj otp group posrani, nista ne znam sta se desava, moram gasit ova *****
    Isto su i meni skinuli 4,50 eur i jos nekoliko stvari za koje sam im pisao prigovor. Kazu da je ovo 4,50 eur sto sam podizao karticom sa drugih bankomata, a kad sam im pomenuo da je Podgoricka dala zvanicno obavjestenje da je zbog integracije besplatno podizanje sa svih bankomata u cg do kraja godine prave se ludi. Da ne pricam 2,95 za mastercard gold koji mi je ovamo bio besplatan, 1,60 za poruke koje su mi ovamo bile besplatne, platim na pos terminal vidim skinuli mi jos 0,15 eur provizije (to jos nikad nisam vidio???).

    Danas sjutra samo da se nakanim idem da raskinem sve i da ih pozdravim, nego im je svudje po 50 ljudi vazda u red. Imam jos 2 rate za auto, to cu im rado odma dat, a kredit za stan me ne mogu uslovljavati jer mi nije to bila garancija nego kolateral na stan, uvijek im placao po trajnom nalogu, nikad sekunda nista zakasnio. Cigani zadnji. Ja ne znam stvarno, sa Podgorickom 10 godina nikad nisam imao ni jedan jedini problem, prije toga sa NLB isto sve ok, ove evo 15 dana kako su poceli pohvatat ne mogu sto cine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by dusman; 12-01-21 at 08:01.

  11. #3860
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,866
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusman View Post
    Isto su i meni skinuli 4,50 eur i jos nekoliko stvari za koje sam im pisao prigovor. Kazu da je ovo 4,50 eur sto sam podizao karticom sa drugih bankomata, a kad sam im pomenuo da je Podgoricka dala zvanicno obavjestenje da je zbog integracije besplatno podizanje sa svih bankomata u cg do kraja godine prave se ludi. Da ne pricam 2,95 za mastercard gold koji mi je ovamo bio besplatan, 1,60 za poruke koje su mi ovamo bile besplatne, platim na pos terminal vidim skinuli mi jos 0,15 eur provizije (to jos nikad nisam vidio???).

    Danas sjutra samo da se nakanim idem da raskinem sve i da ih pozdravim, nego im je svudje po 50 ljudi vazda u red. Imam jos 2 rate za auto, to cu im rado odma dat, a kredit za stan me ne mogu uslovljavati jer mi nije to bila garancija nego kolateral na stan, uvijek im placao po trajnom nalogu, nikad sekunda nista zakasnio. Cigani zadnji. Ja ne znam stvarno, sa Podgorickom 10 godina nikad nisam imao ni jedan jedini problem, prije toga sa NLB isto sve ok, ove evo 15 dana kako su poceli pohvatat ne mogu sto cine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Prešlo se na drugu poslovnu politiku. što se retaila tiče, vjerovatno im je strategija neka ode 20% novih, ostalima će to biti cimanje i imaju puno bolji rezultat nego da ostanu na starim cijenama.
    Eto, tebe već blokira 50 ljudi u red.

  12. #3861
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusman View Post
    Isto su i meni skinuli 4,50 eur i jos nekoliko stvari za koje sam im pisao prigovor. Kazu da je ovo 4,50 eur sto sam podizao karticom sa drugih bankomata, a kad sam im pomenuo da je Podgoricka dala zvanicno obavjestenje da je zbog integracije besplatno podizanje sa svih bankomata u cg do kraja godine prave se ludi. Da ne pricam 2,95 za mastercard gold koji mi je ovamo bio besplatan, 1,60 za poruke koje su mi ovamo bile besplatne, platim na pos terminal vidim skinuli mi jos 0,15 eur provizije (to jos nikad nisam vidio???).

    Danas sjutra samo da se nakanim idem da raskinem sve i da ih pozdravim, nego im je svudje po 50 ljudi vazda u red. Imam jos 2 rate za auto, to cu im rado odma dat, a kredit za stan me ne mogu uslovljavati jer mi nije to bila garancija nego kolateral na stan, uvijek im placao po trajnom nalogu, nikad sekunda nista zakasnio. Cigani zadnji. Ja ne znam stvarno, sa Podgorickom 10 godina nikad nisam imao ni jedan jedini problem, prije toga sa NLB isto sve ok, ove evo 15 dana kako su poceli pohvatat ne mogu sto cine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    najveći hoštapleri... hipotekarna ti je top...

  13. #3862
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,671
    Thanked in
    949 Posts

    Default

    Prvi put čujem ovo za proviziju 0.16€??

    Zar smijhu to?

    Znaci platiš u butik 50e oni skinu 50.16€??

  14. #3863
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    U Hipotekarnu idem 100%, to sam i mislio, kartice i njihovi paketi, sto najvise i koristim jer sa kesom minimalno baratam, mislim da se ne mogu mjeriti trenutno ni sa jednom bankom. Kod CKB-a sam stvarno mislio da ostanem jer me je mrzjelo da se kutaram sa redovima i procedurama, a bilo je receno i po svemu sto su na sajtu napisali da za nas sto prelazimo sve sto smo tamo imali ostaje do daljeg isto, isti paketi sve ostalo. To veze s mozgom nema, kunem vam se da su mi ljudi od nove godine skinuli 15 eur raznoraznih naknada koje ne mozes ispratiti vise, kad sam im zvam backoffice ovaj mucenim pola ne umije da mi objasni sta je sta nego ono kao sve ste vi u pravu, pisite prigovor, ne lipsi magarce...

  15. #3864
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Prvi put čujem ovo za proviziju 0.16€??

    Zar smijhu to?

    Znaci platiš u butik 50e oni skinu 50.16€??
    plaćam juce karticom u mojlab onaj d-dimer 13 eur, i vidim da je razlika u odnosu koliko sam prije imao 15 centi manje. Prije toga 10 transakcija sve POS terminal plaćanja. Uvece mi stize poruka stanje na racunu umanjeno za 0,15 eur transakciona provizija. Za sta, pojma nemam

  16. #3865
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusman View Post
    U Hipotekarnu idem 100%, to sam i mislio, kartice i njihovi paketi, sto najvise i koristim jer sa kesom minimalno baratam, mislim da se ne mogu mjeriti trenutno ni sa jednom bankom. Kod CKB-a sam stvarno mislio da ostanem jer me je mrzjelo da se kutaram sa redovima i procedurama, a bilo je receno i po svemu sto su na sajtu napisali da za nas sto prelazimo sve sto smo tamo imali ostaje do daljeg isto, isti paketi sve ostalo. To veze s mozgom nema, kunem vam se da su mi ljudi od nove godine skinuli 15 eur raznoraznih naknada koje ne mozes ispratiti vise, kad sam im zvam backoffice ovaj mucenim pola ne umije da mi objasni sta je sta nego ono kao sve ste vi u pravu, pisite prigovor, ne lipsi magarce...
    imaju paket neki skinu mi mjesecno 3.50€ imam mobilno bankarstvo, 3 kartice od kojih je jedna premijum na rate i ova kraljica na rate. imaju bankomat na koji mozes sam da radis uplate i isplate na svoj racun 24/7, provizije za plaćanje čini mi se svih rezija nemas kad plaćaš preko mobilnog bankarstva tako da tu ustedis proviziju ovu od 3.50€ mjesecnu (u odnosu na druge banke). Nikad nikakav problem sa njima evo 5 godina a ukupno u 5 godina sam usao 5-6 puta na salter da podignem kartice kad isteknu...
    Last edited by loodilo; 12-01-21 at 08:22.

  17. The Following User Says Thank You to loodilo For This Useful Post:


  18. #3866
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,764
    Thanks Thanks Given 
    10,871
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    2,396 Posts

    Default

    Mob. i net provajderi,kablovska,BANKE...
    Dala baba dinar da uđe u kolo a dva da izađe.
    Samo malo ko ima ta dva dinara da izađe iz kola,pri čemu ta dva dinara su uglavnom strpljenje,angažovanost...
    Ljudi,sami smo pali sami se ubili.Sjećam se kad smo primali plate na ruke.Pa blagajniku brojali ostaje li mu 3-4DM po isplati jer nema svakome da da u pfening.Onda pređosmo na banke:kartice džabe(nisu nas ni pitali oćemo li ih),nema provizija,dadoše svima dozvoljeni minus u visini tri plate(nisu te ni pitali oćemo li ga!?) pa kad odosmo u minuse...e onda nastaje blagi pakao.Najbolji je bio jedan stari kolega, koji je saznao da mu skidaju svaki mjesec po 1€ za održavanje kartice i 3-4€ svake 2g. za zamjenu kartice koju i ne umije da koristi,na odgovor:"Pa to je za održavanje kartice"
    "A što joj to radite svaki mjesec?Kupate je,šišate,mijenjate ulje?"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  20. #3867
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    CKB je meni ok banka. Dobio sam i povoljnije kredite, jedino fali Visa kartica za trgovinu na rate kao kod hipotekarne, pa fino ako u nekom trenutku želiš da platiš hotelbu inostranstvu neđe unaprijed, odradiš rezervaciju, platiš karticom na rate, to sve završiš dok ne krene putovanje itd...

  21. #3868
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,937
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Sve je to ok ali provizije na plaćanje na pos terminalima ne smiju da naplacuju jer po cjenovniku nije tako i ja sam juce uzeo nesto u deltu 20e sinoc mi stiže sms 15c odliv tako da necemo tako da se igramo sigurno...

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  22. The Following User Says Thank You to darko cfc For This Useful Post:


  23. #3869
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,532
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Meni je hipotekarna neprevazidjena sto se tice placanja karticama i povoljnosti za iste.

    Nlb je dobar za odrzavanje i povoljan.

    Ovo ostalo, haos, ckb+podgoricka pogotovo, ubijaju, svako malo skidaju neke zezancije, haos.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Fitnespro For This Useful Post:


  25. #3870
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,299
    Thanks Thanks Given 
    722
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Juce sam otkazao usluge kod CKB-a, nisam mnogo cekao (nekih 15tak minuta) na Zabjelo, mada poslovnica radi do 20h i rece mi onaj na ulauz oko 19h nema guzve.

  26. #3871
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Sve je to ok dok ne dođete u fazu kada vam treba kredit, pogotovo za kupovinu stana. Tada shvatite da je CKB ipak najbolja opcija.

  27. #3872
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    zar je ta naplata provizije u skladu sa pravilima MasterCard i Visa? sigurno postoje neka pravila i uslovi koriscenja?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  28. #3873
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Sve je to ok dok ne dođete u fazu kada vam treba kredit, pogotovo za kupovinu stana. Tada shvatite da je CKB ipak najbolja opcija.
    kako kome vjerovatno. mi (kolege i ja) smo bili u pregovorima sa njima ali na kraju ipak odabrasmo erste za tu varijantu stambenog kredita.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  29. #3874
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,992
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Đe je najjeftinije održavanje tekućeg računa? Ne treba kartica, samo račun

  30. #3875
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,299
    Thanks Thanks Given 
    722
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Sto se tice kredita ja vise znam ljudi koji su uzeli u PGB, NLB, Erste nego u CKB. Ima dosta faktora dje cete doboti povoljan kredit

    1) Dje radite
    2) Kolika vam je plata
    3) Na koliko ste prijavljeni (za nas obicne smrtnike iz privatnog sektora)
    4) Koga poznajte
    5) Kakve su vam pregovaracke vestine

Page 155 of 285 FirstFirst ... 55105145151152153154155156157158159165205255 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •