Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 137

Thread: Analiza

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default Analiza

    pustih mu sms veceras i za vidjenje sledece nedelje na kafici, i odgovorio je drage volje, hajde cujemo se

    sto ne volim tako neodredjene poruke uh uh uh, e u inat mu nisam odgovorila. nema sta da odgovorim na hajde cujemo se, sad neka se meni vala javi sledece nedelje.

    molim analizu ovog sms-a
    I ja mrzim te dogovoricemo se, cujemo se, kuckamo se poruke. Iskreno, ili je u guzvi pa ce se javiti kad izadje iz guzve sa normalnijom porukom ili ce se javiti kad mu se cefne, a ocekivace da ti budes slobodna jelte. Ne svidja mi se odgovor.
    Minus.
    pa i ja tako kontam. ili je u guzvi, poslu pa ce me pozvati od sutra ili ce se javiti kad mu cefne. a ako se javi tako random, da li isti dan za isti dan se prihvata kafica ili za sledeci? ja licno volim da imam dan ranije da mi neko javi, sta ako imam neke obaveze tog popodneva ili veceri, jel znas?

    e znas sta ga vadi? ono sto je napisao drage volje...dakle drage volje bi sa mnom na kaficu...
    Ja mislim da je odgovorio vise iz kurtoazije i da nije previse zainteresovan.
    Meni isto deluje nezainteresovano.
    Dosao je onda naduvan plus vrucina pa ste se malo uspalili.
    Mislim da nije ni kod tebe u pitanju zaljubljenost vec potreba za nekim u koga ces biti zaljubljena.
    Ma ne deluje on meni nesto previse zainteresovano.Bilo bi lepo da se makar zahvalio na pozivu na kafu i rekao da mu je drago sto si se javila.Ono:hajde,cujemo se odaje utisak kao da mu je svejedno i da nije nesto preterano zainteresovan



    i da ne kopiram vise, jer mi se povraca. u srednjoj skoli odem kod sestre u bg i izadjem s njom i njenom drugaricom. one su cijelim putem pricale o mailu koji je poslao momak (nije jos bio valjda) ovoj drugarici. cak smo i svratili i internet caffe da moja sestra ocima vidi i kaze sta misli. u pitanju je bila obicna recenica kojom se zavrsila konverzacija.

    radite li vi ove analize? sto je poenta tumacenja rijeci, djela i koja je poenta postupanja u skladu sa rezultatima analiza?
    i sta se dobija time "sad neka on meni pise, ja sam se javila prosli put", "ako mu je stalo, javice se" bla bla?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ne radim analize, volim otvorene poruke.
    I daj reci odakle kopaš ovo...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    radite li vi ove analize? sto je poenta tumacenja rijeci, djela i koja je poenta postupanja u skladu sa rezultatima analiza?
    i sta se dobija time "sad neka on meni pise, ja sam se javila prosli put", "ako mu je stalo, javice se" bla bla?
    Pa, poenta je, jednostavno, da se odredi prava mjera, da se dozira inicijativa. Ako trcis za nekom osobom, cak i ako si joj se mozda i svidjao u pocetku, vjerovatno ce joj splasnuti zelja od silnog cimanja. S druge strane, ako glumis neku nedodirljivost, hladnokrvnost, opet mozes propustit voz.. Pravi recept: odmjereno i sa dosta humora


  4. #4
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    - hoćemo li se vidjeti na kafici sledeće nedelje?
    - drage volje, hajde...čujemo se.

    Btw, šta joj nije jasno odje? Dogovorili su se za sledeću nedelju...tipa, za 4 dana.
    Znači da će se čuti za 2-3 dana, da se dogovore.
    Pa, je li?

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa, poenta je, jednostavno, da se odredi prava mjera, da se dozira inicijativa. Ako trcis za nekom osobom, cak i ako si joj se mozda i svidjao u pocetku, vjerovatno ce joj splasnuti zelja od silnog cimanja. S druge strane, ako glumis neku nedodirljivost, hladnokrvnost, opet mozes propustit voz.. Pravi recept: odmjereno i sa dosta humora
    Znaci treba da se grize za ruke svaki put kad bi poslala por da ne bi tamo nedje zelja splasnula? Sto ne bude to sto jeste pa salje, i onaj s druge strane, ako mu smeta kaze fino, a ne svi se foliramo i doziramo da bi nesto prividno bilo kako treba.
    Cisto kalkulisanje. I foliranje.

    A novace, malo sarah po forumima pa primjetih kako se mnogo gore kolju u komunikaciji nego mi odje. A zena ima 40 god i vidi sta radi. Ima leptirice i dozira.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa, poenta je, jednostavno, da se odredi prava mjera, da se dozira inicijativa. Ako trcis za nekom osobom, cak i ako si joj se mozda i svidjao u pocetku, vjerovatno ce joj splasnuti zelja od silnog cimanja. S druge strane, ako glumis neku nedodirljivost, hladnokrvnost, opet mozes propustit voz.. Pravi recept: odmjereno i sa dosta humora
    Eto, sva poenta..Što ne možeš vazda bit ovako fin...normalan..odmjeren...i duhovit...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,928
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Da je zainteresovan odma bi predlozio vrijeme za 2-3 dana(iako bi htio i śutra, nego nece da izgleda ocajno).

    Ostarali smo za analize. A i to je vise zenska stvar.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Znaci treba da se grize za ruke svaki put kad bi poslala por da ne bi tamo nedje zelja splasnula? Sto ne bude to sto jeste pa salje, i onaj s druge strane, ako mu smeta kaze fino, a ne svi se foliramo i doziramo da bi nesto prividno bilo kako treba.
    Cisto kalkulisanje. I foliranje.
    Nazovi to kako hoces, ali to je ralnost i tako ljudi funkcionisu s razlogom. Kalkulantski pristup je potpuno opravdan, jer nije rijec o osobi koja ti je prijatelj, clan porodice i sl, vec o nekome koga si tek upoznala, koga uopste i ne poznajes.
    Potpuna iskrenost se rijetko nagradjuje u tim situacijama. Recimo, ja kad se zaljubim, kunem ti se, svakih 5 minuta bih slao poruke toj curi. Jbg, kad na nekog mislis non-stop, bukvalno. I treba u potpunosti da se ponasam u skladu sa svojim osjecanjima i pretenzijama? Kako ne..


  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Eto, sva poenta..Što ne možeš vazda bit ovako fin...normalan..odmjeren...i duhovit...
    Zato sto je ovo forum i odje je namrtvo dosadno biti odmjeren. Npr ja cu 100 x prije citati svakakve Rakunove nebuloze, nego Artemisine odmjerene stavove. :-D


  10. #10
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Počeci su uvijek najuzbudljiviji. Sredine su zbunjujuće a kraj je obično katastrofa. Iščekivanje u kojem će se smjeru početak razvijati je poput otvaranja poklona iznenađenja.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovom tipu analiza su sklonije zene i za mene je ovo uzas. Nezrelo i blago receno debilno.
    Ne volim da analiziram i citam izmedju redova jer svaka pisana rijec moze da se tumaci na milion nacina. Nema potrebe razbijati glavu sta je pisac htio da kaze.
    Dubioza oko banalnih stvari je teska bolest.
    I wonder... a lot.....

  12. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post

    i da ne kopiram vise, jer mi se povraca. u srednjoj skoli odem kod sestre u bg i izadjem s njom i njenom drugaricom. one su cijelim putem pricale o mailu koji je poslao momak (nije jos bio valjda) ovoj drugarici. cak smo i svratili i internet caffe da moja sestra ocima vidi i kaze sta misli. u pitanju je bila obicna recenica kojom se zavrsila konverzacija.

    radite li vi ove analize? sto je poenta tumacenja rijeci, djela i koja je poenta postupanja u skladu sa rezultatima analiza?
    i sta se dobija time "sad neka on meni pise, ja sam se javila prosli put", "ako mu je stalo, javice se" bla bla?
    Kakvo tumačenje riječi bre? Moju kumu je lik izveo na prvi sastanak i pitao je ladno da imau seks. Pobjegla. Nagovorio sam je da mu da drugu priliku jer neki ljudi komuniciraju na dosta nerazumljiv način i ako ih ne poznaješ pogrešno ih shvataš. Taj lik da je išta drugo rekao iznenadio bi me. Razmišlja samo binarno. Il oš il neš. Danas imaju troje djece i srećan brak koliko brak to može biti. Nije bitno šta je i kako je rekao već ko je rekao. E kod usmene komunikacije između ljudi koji se dobro poznaju postoji nerazumjevanje,a ne još kod onih kako sam i naveo koji se ne poznaju. Sad dodaj na to tip komunikacije kao što je pisana riječ koja još dodatno komplikuje stvari. Te analize su nemoguće i beskorisne, a postupci u skladu sa njima uvijek pogrešni.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ja na primjer uzasno mrzim igranje igrica, necu se javiti na poziv, necu odmah odgovoriti, neka malo trci, odlagacu izlaske, itd. Vrlo lako provalim da je to u pitanju i vise me nema da se javim. Istog trenutka gubim volju i zelju za osobom koliko god da mi se prije toga svidjala ako provalim da glumi i igra te glupe zenske igrice.

    Ne kapiram zasto ljudi jednostavno ne mogu biti to sto jesu. Ako ti se neko svidja pa normalno komuniciraj i ponasaj se grom te ubio da te ne ubije.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,790
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,313
    Thanked in
    2,165 Posts

    Default

    Komunikacija isključivo po principu ja tebi vojvodo, ti meni serdare... Čuš mene ja tebi dickpic, ti meni golotinju.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa, poenta je, jednostavno, da se odredi prava mjera, da se dozira inicijativa. Ako trcis za nekom osobom, cak i ako si joj se mozda i svidjao u pocetku, vjerovatno ce joj splasnuti zelja od silnog cimanja. S druge strane, ako glumis neku nedodirljivost, hladnokrvnost, opet mozes propustit voz.. Pravi recept: odmjereno i sa dosta humora
    Dodao bih samo da ne treba izgubiti sebe i ne ponasati se prema osobi koju si tek upoznao kao prema djevojci. Znaci ne praviti prevelike analize pa uraditi ovo ili ono zasto sto mislis da ce se njoj to svidjeti ili ne. Ako nemas vremena-nemas. Ako ne mozes-ne mozes. Pa kasnije, ako krene normalno, mozes da nadjes vremena i ako ga nemas.
    Ja, cim krenem da razmisljam o nekoj poruci, samo kliknem SEND, pa cu se poslije kajati ako bude trebalo. Stvari treba raditi spontano, po osjecaju.

    Edit: problem kod analiza je da su zakljucci koji su doneseni na osnovu pogresnih podataka (ono sto ti mislis ne mora biti bas tako) , pogresni zakljucci.
    Last edited by JungleBoy; 10-08-17 at 12:01.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  16. #16
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sad kao mi smo svi vrlo jednostavni.Aha...

    Vrlo je mali broj ljudi s kojim se lijepo pronadjem u toj komunikaciji.Za ovih 36 god morala sam da iskusim kako to izgleda kada su obje strane uskladjene i kako opusteno bez razmisljanja tecu poruke a da se nesto vise i ne mora desiti.Bez filozofije.Medjutim vise je bilo ovog drugog,bilo da sam ja bila iz nekog razloga zatvorena bilo da je neko drugi...vise je ili opreza i nepovjerenja ili tapkanja samo iz razloga sto imamo poteskoca da kliknemo.Ako ih ne savladamo nismo za bolje il se vodimo onom ko zna zasto je to dobro.NE VOLIM da nekom opusteno saljem poruke kad uvidim na bilo koji nacin da nas nije dvoje,da idemo u razlicite pravce,i ponajvise ako ja ulazem trud a druga strana ne.I apsolutno opravdavam nekog ko se na isti nacin udalji ukoliko isto uvidi.Zao mi je samo ako bilo gdje postoji neko (a da ja ne znam)ko je mozda pomislio nesto sto nije imalo blage veze sa mnom.
    A te analize,njima su sklone ili djevojcice ili zene kojim se taj neko dobro dopao pa znaju da razlazu jednu rijec ne bi li u toj rijeci nasli vrstu zainteresovanosti,paznje ili ljubavi koje uglavnom fali il je nema al se ne prihvata.To hladnom posmatracu djeluje odvratno ali sta sve covjek radi i misli i muci sebe,i kako taj isti posmatrac moze sebe uhvatit u nekoj analizi kad mu je do nekog stalo o tom da ne pricamo.


    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  17. #17
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Mislim da je ovaj svijet toliko izopačen postao, da u ovom periodu ne treba samo analiza nego i analiza analize, ako želimo da zaštitimo sebe.
    Neki će glumljeti emocije da imaju a zapravo nemaju iz nekog sebi znanog razloga, neki će sračunato raditi određena djela... Većina je pod nekim maskama, i u svemu tome je umjetnost upoznati osobu.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Deža vu.
    Ali...analiza samo oduzima vrijeme i nema zabave dok traje analiza. Obično navede na pogrešne zaključke i negativno utiče na osobu koja analizira.
    Nije mi jasno...zašto ne, jednostavno pitati...
    ...i dobiti odgovor.
    Onda ostaje samo da se taj odgovor - prihvati, sa odredjenom dozom nepovjerenja ili povjerenja. Zavisno od toga...o kome se radi, na koji način...
    ...mislim, ne znam.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Deža vu.
    Ali...analiza samo oduzima vrijeme i nema zabave dok traje analiza. Obično navede na pogrešne zaključke i negativno utiče na osobu koja analizira.
    Nije mi jasno...zašto ne, jednostavno pitati...
    ...i dobiti odgovor.
    Onda ostaje samo da se taj odgovor - prihvati, sa odredjenom dozom nepovjerenja ili povjerenja. Zavisno od toga...o kome se radi, na koji način...
    ...mislim, ne znam.
    Novače, ti zaista očekuješ da će osoba biti iskrena ukoliko iskrenošću narušava neki svoj cilj?
    Većina ti danas odglumi, da uz sve svoje analize i ne posumnjaš, pa na kraju 'BIG SURPRISE'.











  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,790
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,313
    Thanked in
    2,165 Posts

    Default

    Znači, da pitam direktno može li analiza? Može ili da se uvrijedi ili da kaže da ne mora iza, može i ispred, sa strane, odozgo, odozdo...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #21
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Novače, ti zaista očekuješ da će osoba biti iskrena ukoliko iskrenošću narušava neki svoj cilj?
    Većina ti danas odglumi, da uz sve svoje analize i ne posumnjaš, pa na kraju 'BIG SURPRISE'.










    Pa ne očekujem ništa, ali bih volio da bude iskrena, jer sam i ja sam - iskren...i...jer mogu da 'progutam' - taj 'cilj'.
    A inače je taj cilj - potpuno zanemarljiv...jer se ne može ostvariti, ako nema iskrenosti.

  23. #23
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Znači, da pitam direktno može li analiza? Može ili da se uvrijedi ili da kaže da ne mora iza, može i ispred, sa strane, odozgo, odozdo...
    Meni bliskoj osobi se desilo da je njen "divni" momak sve sračunato radio (samo iz njemu poznatog razloga), da njoj jedna dlaka na kosi nije pomislila da je ne voli. Brižan, pažljiv, razmjena nježnosti i na javnim mjestima, upoznavanje sa porodicom, prijateljima, odlasci na događaje takvog tipa, čak su bile priče i o braku i djeci, a i po neka svađica. Sa strane gledano normalan zaljubljeni par.

    Na kraju lik joj ladno kaže da nije uopšte imao nikakve emocije prema njoj, nego da je sve ovo bilo produkt njegovog truda jer je očekivao da će nešto biti bolje.

    Za ovakvog pacijenta treba analiza analize i da NHM može i " i ispred, sa strane, odozgo, odozdo..."

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,790
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,313
    Thanked in
    2,165 Posts

    Default

    Mislim da se nismo razumjeli, ali nema veze. Sastavljeno i rastavljeno pisanje riječi i tako to.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #25
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Vidim sad da se nismo razumjeli...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Analiza krvi
    By fanste in forum Medicina
    Replies: 0
    Last Post: 29-12-16, 15:19
  2. DNK analiza Crnogoraca
    By Bosniaco in forum Istorija
    Replies: 306
    Last Post: 10-07-15, 08:50
  3. Analiza krvne slike
    By Zaovičić in forum Medicina
    Replies: 101
    Last Post: 07-04-14, 18:58
  4. Info Analiza bilansa
    By Linno in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-05-12, 18:20
  5. IMEI Analiza...
    By Sailoreagle in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-05, 14:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •