Page 104 of 315 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154204 ... LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #2576
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,813
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,520
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Sad me zanima koliko su nervozni vlasnici kafica i njihovi vjerne musterije?


  2. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  3. #2577
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,813
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,520
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Za sad nas interesuje kako je kod nas. Rekla kazala iz srbije drugom prilikom...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Posto su zatvoreni svi kafici i restorani znacemo za max 2 dana.


  4. #2578
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,545
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #2579
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    koliko čuh ne testiraju naši nego Slovenci koji to rade pouzdano(sudeći po broju zaraženih kod njih), naši samo šalju uzorak
    Prvi put čujem to. Ako je tako onda našima ne trebaju testovi a Mugoša reče da imaju dovoljan broj testova.

  6. #2580
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Islamska zajednica u Crnoj Gori je vec objavila prekid vjerskih obreda i okupljanja

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...jerskih-obreda
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #2581
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ako podjemo od one da bolje vidi onaj ko je na brdo nego onaj pod brdo, dakle globalno gledano ja i dalje ne vidim razloge ovolike histerije koja je zahvatila svijet bez da svjetske velesile raspolazu sa jos nekim informacijama nepoznatim javnosti dok su ih ostali samo ispratili. Rusija za sada ili prikriva ili je se pravi umjerena uglavnom je kao po strani mada je uvijek imala neko svoje razmisljanje, sto strucno, sto stratesko.

    Sve bi bilo shvatljivije da iko vidi neke posljedice ili neke klinicke slike oboljelih i sve ono sto ljudi pod pojmom zaraza percipiraju tako da to sto se svijet zatvara zbog malo jaceg gripa i sto se samo licitira brojkama koje nisu vidljive i opipljive a koje iako su lose nisu katastrofalne i apokalipticne, sve ukupno izgleda nadrealno i kao neka epizoda black mirror-a.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  9. #2582
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    here and there
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    "Slijedeći preporuke i mjere koje je država Crna Gora propisala u u cilju zaštite i suzbijanja korona virusa COVID19, Uprava kompanije Montenegro stars Hotel Group je odlučila da zatvori svoj najveći hotel Hotel Splendid Conference & SPA Resort 5*.To uključuje i zatvaranje svih barova i restorana, koji su otvoreni i za goste koji ne odsijedaju u Splendidu, kao i restoran za zaposlene”, kazali su u kompaniji
    Montenegro stars Hotel Group

    http://primorskenovine.me/index.php/...did-se-zatvara

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  10. #2583
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    201
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Ovo nije za zajebanciju. Meni otac drzi ugostiteljski objekat i zivimo od toga, ali dako se pregura nekako. Evo nista drugo da ne pominjemo, koliko ce samo sjutra konobara sjedjeti kuci koji žive od bakšiša za osnovne dnevne potrebe i izdrzavaju familiju od toga, da ne pricam za druge koji ostaše bez posla na neodredjeno vrijeme.. npr. moj jedan komsija, dvoje djece, on konobar a zena radi u kladionicu. Haos.
    Last edited by Kanda90; 15-03-20 at 21:45.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Kanda90 For This Useful Post:


  12. #2584
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kanda90 View Post
    Ovo nije za zajebanciju. Meni otac drzi ugostiteljski objekat i zivimo od toga, ali dako se pregura nekako. Evo nista drugo da ne pominjemo, koliko ce samo sjutra konobara sjedjeti kuci koji žive od bakšiša za osnovne dnevne potrebe, da ne pricam za druge koji ostaše bez posla na neodredjeno vrijeme..
    bolje kuci da sjede nego ds ih oplakuju i kukukecu iznad njih


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  13. #2585
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    E pa show.. Iskreno, više me brine situacija posle, jer sa ovim mjerama nadam se da će efekat samog virusa biti minimalan. Sezona je otišla u krasni, što će nam dodatno obogaljiti ekonomiju. Najgore je to što je većinu populacije (posebno one koji rade) ovo uhvatilo gotovo bez ikakve ušteđevine.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #2586
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kanda90 View Post
    Ovo nije za zajebanciju. Meni otac drzi ugostiteljski objekat i zivimo od toga, ali dako se pregura nekako. Evo nista drugo da ne pominjemo, koliko ce samo sjutra konobara sjedjeti kuci koji žive od bakšiša za osnovne dnevne potrebe i izdrzavaju familiju od toga, da ne pricam za druge koji ostaše bez posla na neodredjeno vrijeme.. npr. moj jedan komsija, dvoje djece, on konobar a zena radi u kladionicu. Haos.
    Bolje bez posla,nego bez života, ne samo svog no i članova familije.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  15. #2587
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sacrament View Post
    Bolje bez posla,nego bez života, ne samo svog no i članova familije.
    Znaš kako, svima nama je ograničeno vrijeme na ovom svijetu (ako to tako gledamo) a opet sad ne treba svi da idemo po logici ''glavu u pijesak i nemoj da se mrdaš i proći će''. Sve će ovo proći samo me jako nervira tenzija koja primjetna poslednjih par dana, koju svjesno (ili nesvjesno) pojedini mediji potpaljuju, pa i predsjednici pojednih država koji se u 2 dana nađu u poziciji da protivrječe samom sebi.. Samo bez panike!
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  16. #2588
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Pitah na twiter ove sa instituta kakve su nam sanse...
    Odgovor (ako je to moguce) u isto vrijeme i hrabri a i malo gasi nadu posto je izgleda jasno da je pitanje dana kad ce doci i kod nas:



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2589
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Neko iznad napisa da ne vidi komkretne posledice virusa ! Pa Italija 368 mrtvih nije imala za godinu drugog svjestkog rata .
    Saltam kanale i uvjek kad preletim preko cnn-a traje neka konf za stampu ( skoro tri sata ) i svaki put se ubise od smijeha

  18. #2590
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    12) obaveza odgovornih lica u trgovinskim objektima da za svoje zaposlene obezbijede primjenu mjera zaštite zdravlja propisanih od strane Instituta za javno zdravlje Crne Gore;

    Šta tačno?

  19. #2591
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Neko iznad napisa da ne vidi komkretne posledice virusa ! Pa Italija 368 mrtvih nije imala za godinu drugog svjestkog rata .
    Saltam kanale i uvjek kad preletim preko cnn-a traje neka konf za stampu ( skoro tri sata ) i svaki put se ubise od smijeha
    Generalno je svijet postao odsječen od stvarnosti... Vidiš da mnogima umrli ne znače ništa, njima je to samo broj, 368... Dok ne ośete na svojoj koži, neće ni skontati...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  20. The Following 6 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  21. #2592
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,817
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,038
    Thanked in
    1,803 Posts

    Default

    Мислим да је држава предузела адекватне мјере и радње да успори ширење вируса у Црној Гори.
    Чињенице су двије.Једна је да је само питање дана када ће први случај бити регистрован.И друга да се морамо понашати као да је тај случај већ забиљежен, односно да поштујемо одлуке надлежних органа, и да се придржавамо препорука.
    Ако тако наступимо, и уз наставак лијепог времена и сунчаних дана (ув зрачење), можемо очекивати да нас метак само окрзне.
    Очекујем најмање мјесец дана оваквог стања.

    Оно што би било паметно да након седам дана примјене, нових правила, велики маркети организују уличну продају основних животних намјерница (из камиона и комбија), на више локација, да би се избјегле гужве испред маркета.
    Такође поред здравствених радника, велику улогу ће у наредном периоду имати припадници МУП-а, Служби заштите и спашавања, и у крајњој линији Војске.

    Држава треба да обезбиједи да превоз роба буде неометан, а у крањој линији у случају блокаде и робног сабраћаја да се искористе капацитети Луке Бар, гдје би се роба могла директно увозити.Ипак мислим да је јако мало вјероватно да ће доћи до прекида промета роба.

    Углавном не треба паничарити, кукати, куповати намјернице за више мјесеци.Морамо размишљати рационално, кућне залихе ограничити максимално на неколико недјеља, и као што рекох придржавати се прописаних мјера.
    Last edited by BAR; 15-03-20 at 22:15.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. The Following 4 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  23. #2593
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manouche View Post
    "Slijedeći preporuke i mjere koje je država Crna Gora propisala u u cilju zaštite i suzbijanja korona virusa COVID19, Uprava kompanije Montenegro stars Hotel Group je odlučila da zatvori svoj najveći hotel Hotel Splendid Conference & SPA Resort 5*.To uključuje i zatvaranje svih barova i restorana, koji su otvoreni i za goste koji ne odsijedaju u Splendidu, kao i restoran za zaposlene”, kazali su u kompaniji
    Montenegro stars Hotel Group

    http://primorskenovine.me/index.php/...did-se-zatvara

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Čuh da je većinu na 60% plate poslao doma.

    A osnovica od to 60% je već umanjena.

    Plus je otpustio 120 ljudi u oktobru prošle godine.
    I što je najjače od svega - ako budu išli kakvi paketi pomoći - nece ih dobiti ovi mali što spajaju kraj sa krajem i strijepe noćas kako će preteći do 1og i hoće li im 1og produžiti do 15og.
    Hoće li banka doći da uzima stvari iz kuće ili kamatasi da nose stolice iz kafane.

    Nego će ih dobiti Žakson Radulović ...
    One Ring to Rule them all...

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  25. #2594
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,810
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Meni je srećom nebitno ali znam mnoge kojima je to mnogo bitno jer mnogi su zaduženi većina živi od odnosno krpe od 1 do 1 a ja se ne nadam da neko radi u pozadini već očekujem da radi taj ko je plaćen za to i da preduzme odgovornost a ja to ne vidim
    Maloprije sam citao dopis, koji ce udruzenje bankara poslati CBCG.
    Kako stvari stoje, banke, konkretno znam za NLB, su spremne da proloniraju obaveze po kreditima, garancijama...
    Shvatio sam da su vec u toku pregovori sa vladom.
    Quote Originally Posted by stefke View Post
    12) obaveza odgovornih lica u trgovinskim objektima da za svoje zaposlene obezbijede primjenu mjera zaštite zdravlja propisanih od strane Instituta za javno zdravlje Crne Gore;

    Šta tačno?
    I mene ovo zanima?

  26. The Following User Says Thank You to mrgo For This Useful Post:


  27. #2595
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Sto ce biti sa kreditima i racunima - ljudi ne nagadjajte. Sacekajte neke zvanicne informacije.

    Normalno je da danas o tome niko ne prica i ne misli. Zdravlje je bitnije. Lako ce oni prelomit sto ce biti sa racunima i kreditima kad prodje nevidljivi neprijatelj. I sto ce sa ovima ako otpuste radnike ili roditeljima ne daju placeno.

    Bez rekla kazala ljudi po 1000 put vas molim!
    Na zalost ima ljudi koji vjeruju u sve sto se napise na internet portale. Ponasajte se odgovorno. Ne moze svako da percipira zajebanciju i trolovanje. Molim vas.
    Last edited by hercules; 15-03-20 at 22:23.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  29. #2596
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Neko iznad napisa da ne vidi komkretne posledice virusa ! Pa Italija 368 mrtvih nije imala za godinu drugog svjestkog rata .
    Saltam kanale i uvjek kad preletim preko cnn-a traje neka konf za stampu ( skoro tri sata ) i svaki put se ubise od smijeha
    imala je imala, 250 je bio prosjek poginulih dnevno (dakle ne umrlih), a u ovih 368 je opet pitanje koliko njih bi i inače umrlo i da nisu ovo zakačili (nije 300 a nije ni 30 ali nešto između jes)
    She is only here to annoy herself!

  30. #2597
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,682
    Thanks Thanks Given 
    3,570
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ako podjemo od one da bolje vidi onaj ko je na brdo nego onaj pod brdo, dakle globalno gledano ja i dalje ne vidim razloge ovolike histerije koja je zahvatila svijet bez da svjetske velesile raspolazu sa jos nekim informacijama nepoznatim javnosti dok su ih ostali samo ispratili. Rusija za sada ili prikriva ili je se pravi umjerena uglavnom je kao po strani mada je uvijek imala neko svoje razmisljanje, sto strucno, sto stratesko.

    Sve bi bilo shvatljivije da iko vidi neke posljedice ili neke klinicke slike oboljelih i sve ono sto ljudi pod pojmom zaraza percipiraju tako da to sto se svijet zatvara zbog malo jaceg gripa i sto se samo licitira brojkama koje nisu vidljive i opipljive a koje iako su lose nisu katastrofalne i apokalipticne, sve ukupno izgleda nadrealno i kao neka epizoda black mirror-a.
    posledice? evo jedna - svijet je stao, čitav. brojke koje nisu opipljive? - reci to ljudima u Italiji, Španiji, Francuskoj ili zemlji koja kroz para bude bilježila hiljade novih slučajeva

    dakle da bi ti mogao shvatiti ovaj virus trebaju ti slike ljudi koji su bolesni ako sam dobro skapirao? kad je malo jači grip usmrtio hiljadu ljudi u jednoj zemlji i zarazio još hiljade i hiljade? kad je malo jači grip zaključao ovoliki broj država?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. #2598
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,315
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Index ima članak o nama

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2165455

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  32. #2599
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    posledice? evo jedna - svijet je stao, čitav. brojke koje nisu opipljive? - reci to ljudima u Italiji, Španiji, Francuskoj ili zemlji koja kroz para bude bilježila hiljade novih slučajeva

    dakle da bi ti mogao shvatiti ovaj virus trebaju ti slike ljudi koji su bolesni ako sam dobro skapirao? kad je malo jači grip usmrtio hiljadu ljudi u jednoj zemlji i zarazio još hiljade i hiljade? kad je malo jači grip zaključao ovoliki broj država?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    u americi obični grip zarazi između 10 i 40 miliona ljudi godišnje od čega umre između 10 i 60 hiljada

    od ovoga do sad je umrlo 60 ljudi a zaraženo 3000
    She is only here to annoy herself!

  33. #2600
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    do sada...
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

Page 104 of 315 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154204 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •