Page 119 of 282 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129169219 ... LastLast
Results 2,951 to 2,975 of 7036

Thread: Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja

  1. #2951
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,253
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Od sjutra do 13.11 zatvorena ulica Kralja Nikole.

    Od Trgovinske do pokojnog hotela CG.

  2. #2952
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Opet realno bolje crveno nego parkirana kola.
    Dobiješ biciklisticku stazu, ljepše je, sigurnije za djake, a saobracaj ne trpi ništa više nego sto trpi sada.
    Zabjelska Vektra - autobusko stajalište beskorisno jer je stalno neko parkiran.
    Treba hitna da dođe i đe će stat?
    Vatrogasna?

    Nisam ja protiv biciklista, treba ih svaki grad što je više moguće. Ali treba da bude bezbjedno za sve učesnike. Od krivog do Zabjela imaš 4 ili 5 mjesta na koja se presijeca staza, na svaku da ne pazim bi me neki bravushan pospremio na haubu.
    I jedan dan sam fno guslao iza tamića 15 na sat. Lagano, opušteno bez sjekiracije
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #2953
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    Prije je mogla da dodje vatrogasna i hitna? Preko kola koja su jedna u drugu na 20 cm? Sada imaš razmake između stubova 1-1.5 metar.

    Sem toga možeš preko sutubova i da predjes jer su plastično/gumeni, preko kola teško.

    Moja poenta priče je da ranije nije bilo ovoliko zustrog otpora dok su bila parkirana kola na istom mjestu, sada kada su postavljenje staze (koje realno možeš da ukloniš za dva sata, nas dvojica sa aku srafilicama, nikakav posebni alat)

    Ista ta kola su parkirana kod Vuka Karadzica (sa obje strane, zauzete dvije trake), Brastva i jedinstva (sa obje strane, zauzete dvije trake), Stanka Dragojevica (od Girosa do NLB-a jedna traka),Bulevar Ivana Crnojevica (od NLB-a do drugih semafora, oni posle Weldera)... To mi trenutni pada na pamet, nema ovolikog protesta kao protiv biciklističke staze a identično ako ne i vece gužve stvaraju (otvaranje vrata, izlaženje više osoba sa svih strana, vece ugrožavanje saobracaja generalno...)

    Realno vjerovatno postoje bolja rešenja ali ova bi trebala da budu jeftina i lako se može vratiti u predjasnje stanje.

    Meni je veći problem sto se gradi nova infrastruktura pri čemu se ne razmišlja o istim biciklističkim stazama (za koje se kao bore) pa će onda naknadna pamet koštati 3 puta više.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to GaD For This Useful Post:


  5. #2954
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zabjelska Vektra - autobusko stajalište beskorisno jer je stalno neko parkiran.
    Treba hitna da dođe i đe će stat?
    Vatrogasna?

    Nisam ja protiv biciklista, treba ih svaki grad što je više moguće. Ali treba da bude bezbjedno za sve učesnike. Od krivog do Zabjela imaš 4 ili 5 mjesta na koja se presijeca staza, na svaku da ne pazim bi me neki bravushan pospremio na haubu.
    I jedan dan sam fno guslao iza tamića 15 na sat. Lagano, opušteno bez sjekiracije
    stane autobus na stajalište preko puta zabjelske vektre kad je gužva i onda čekaš da putnici izađu uđu i 15 njih iza autobusa pokušava da ga zaobiđe i onda se čeka 5 minuta dok se fino ispsuju majke jedni drugima

    uložimo 15 miliona u proširivanje ulica da bi bio brži protok saobraćaja i onda stavimo biciklističke staze da bi se ljudi motivisali da više voze biciklo kako veli gradonačelnik
    She is only here to annoy herself!

  6. #2955
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    To autobusko stajaliste moze da se uvuce, a i prije je tako bilo.

  7. #2956
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Prije je mogla da dodje vatrogasna i hitna? Preko kola koja su jedna u drugu na 20 cm? Sada imaš razmake između stubova 1-1.5 metar.

    Sem toga možeš preko sutubova i da predjes jer su plastično/gumeni, preko kola teško.

    Moja poenta priče je da ranije nije bilo ovoliko zustrog otpora dok su bila parkirana kola na istom mjestu, sada kada su postavljenje staze (koje realno možeš da ukloniš za dva sata, nas dvojica sa aku srafilicama, nikakav posebni alat)

    Ista ta kola su parkirana kod Vuka Karadzica (sa obje strane, zauzete dvije trake), Brastva i jedinstva (sa obje strane, zauzete dvije trake), Stanka Dragojevica (od Girosa do NLB-a jedna traka),Bulevar Ivana Crnojevica (od NLB-a do drugih semafora, oni posle Weldera)... To mi trenutni pada na pamet, nema ovolikog protesta kao protiv biciklističke staze a identično ako ne i vece gužve stvaraju (otvaranje vrata, izlaženje više osoba sa svih strana, vece ugrožavanje saobracaja generalno...)

    Realno vjerovatno postoje bolja rešenja ali ova bi trebala da budu jeftina i lako se može vratiti u predjasnje stanje.

    Meni je veći problem sto se gradi nova infrastruktura pri čemu se ne razmišlja o istim biciklističkim stazama (za koje se kao bore) pa će onda naknadna pamet koštati 3 puta više.
    Otpora sa moje strane je bilo iako je to manje bitno I kad treba na neku lokaciju đe znam da je problem sa parkingom tačno me nervoza hvata npr Gintaš i redovno idem Taxiem ili pješke jer je ono pakao što se onamo radi.
    Odgovorno tvrdim da bih za 7 dana uz adekvatne alate (sudstvo i zakoni) uveo red onamo.

    Generalno otpora nema, jer se divlji narod prije parkirao, kasnije su dozvolili pakriranje i označili mjesta što je još veća ludost.
    Samo što je to krivica, samo i isključivo države/opštine i njenih neefikasnih službi. Da se za to bahato pakriranje odrape kazne i da se bude dosljedan u tome uveo bi se red u parkiranje vrlo lako. Ali kako toga nema, idemo iz krajnosti u krajnost.

    I dalje naglašavam, staza onakva kakva je, je izuzetno nebezbjedna za bicikliste i ostale učesnike u saobraćaju. I prosti jadi da nije bilo prostora sa obije strane da se napravi odvojena staza.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #2957
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,253
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default


  9. #2958
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    evo i u ulici Kralja Nikole (na ovom dijelu pored hotela Nikić) označeno za bicikliste. i to pored one nove zgrade te se pravi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  11. #2959
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,253
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Neću više imati dje kroz grad da pretičem.

  12. #2960
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    evo i u ulici Kralja Nikole (na ovom dijelu pored hotela Nikić) označeno za bicikliste. i to pored one nove zgrade te se pravi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Šališ li se? Od hotela Nikić prema Hiltonu? Ili obratno? Mada isti đavo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #2961
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja

    od autobuskog stajališta preko puta parka pa sve dolje do onog skretanja. pretpostavljam da će produžiti. juče i danas je dio od semafora do hotela zatvoren. vjerovatno će tako dio po dio. zbog toga je velika gužva na ove semafore kod Pejtona


    Tapatalk
    Last edited by outline; 11-11-20 at 16:14.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #2962
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Riješio je Vuković da nas kasira prije no preda štafetu

    Imao sam prije neki dan da ponesem biciklistu onamo kod CEDISA kad sam skrećao desno. Muka me tražit moj post đe sam buuuukvalno predvidio situaciju dok se radila staza.

    Upali se zeleno, idem iz trake pravo - desno, i time siječem put neopreznom i zbunjenom biciklisti koji zakoči nekako. Popizdio sam bio.

    Sreća u nesreći je što je ono tako promašen projekat (način na koji je izveden) i što nema 10 biciklista dnevno inače bi bila zajebancija baš...

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    War. War never changes.

  15. #2963
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Ako je nekom nedostajalo biciklisticih staza evo jos...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  16. #2964
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,253
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Pored trotoara od 50m uzima se traka.

    Nesto su mi ova parking mjesta mala.

  17. #2965
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Mada tu đe su ofarbali su ionako vazda bila parkirana auta, tako da nije neka šteta. Grđe je ono pored sportskog i na Zabjelu.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to B3lv3d3r For This Useful Post:


  19. #2966
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Nije mi jasno, staza je bila tu dje idu pjesaci i bilo je dovoljno mjesta za pjesake i bicikliste (2 staze).....

  20. #2967
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    10,934
    Thanks Thanks Received 
    5,158
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Što reče belvedere,ja ne pamtim da su tuda išla kola paralelno jedna pored drugih.Vazda parkirana kola...na minut dva

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  22. #2968
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,433
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Ako je nekom nedostajalo biciklisticih staza evo jos...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Znači još jedna prometna saobraćajnica i zvanično u 1+1 režimu, slava joj i milost (doduše iz ovog ugla mi izgleda kao 1+1.5 )

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  23. #2969
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Može, sviđa mi se staza, jer ona prekoputa po trotoaru je bila rizična, mnogo naroda uvijek po njoj...

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  24. #2970
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Može, sviđa mi se staza, jer ona prekoputa po trotoaru je bila rizična, mnogo naroda uvijek po njoj...

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Koristim je pola godine, rizična??
    Bila je super, nekad bude ljudi koji kucaju u telefon al predjes u drugu traku i ćao il na zvonce... Ovo je pakao sto rade.... Najbolje neka zatvore centar za auta

  25. #2971
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Prođoh sad pješke, može, nije pakao kao kod sportskog. Može samo iz razloga što je ona traka svakako prohodna bila do prvog skretanja za Staru Varoš (ex Telekom, Acov hotel), dok postoji legenda da je nekad neko uspio posle skretanja onom trakom da ode pravo do Sat Kule recimo...

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 11-11-20 at 18:07.
    War. War never changes.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  27. #2972
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Ako je nekom nedostajalo biciklisticih staza evo jos...



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Sjajno. Oduševljen sam. Hvala gradnočelniku što će bulevar od trgovinske da pretvori u običnu ulicu.

    Prvo su spuštili kola sa parkinga i uzeli jednu traku bulevara, sad sa druge strane farbamo u crveno. Baš lijepo.

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Riješio je Vuković da nas kasira prije no preda štafetu

    Imao sam prije neki dan da ponesem biciklistu onamo kod CEDISA kad sam skrećao desno. Muka me tražit moj post đe sam buuuukvalno predvidio situaciju dok se radila staza.

    Upali se zeleno, idem iz trake pravo - desno, i time siječem put neopreznom i zbunjenom biciklisti koji zakoči nekako. Popizdio sam bio.

    Sreća u nesreći je što je ono tako promašen projekat (način na koji je izveden) i što nema 10 biciklista dnevno inače bi bila zajebancija baš...

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    Ja sam bio bolji. Stao sam i čekao da prođu 2 biciklista jer su pričali i galili se baš lagano dok iza mene nije zasviralo neko magare. Tu su se trgnul pa su požurili, iako mislim da je svirao meni što čekam.

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Koristim je pola godine, rizična??
    Bila je super, nekad bude ljudi koji kucaju u telefon al predjes u drugu traku i ćao il na zvonce... Ovo je pakao sto rade.... Najbolje neka zatvore centar za auta
    Lako je za centar, no sve ulice koje vode ka centru se još sužavaju.
    Last edited by hercules; 11-11-20 at 18:09.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. #2973
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Riješio je Vuković da nas kasira prije no preda štafetu

    Imao sam prije neki dan da ponesem biciklistu onamo kod CEDISA kad sam skrećao desno. Muka me tražit moj post đe sam buuuukvalno predvidio situaciju dok se radila staza.

    Upali se zeleno, idem iz trake pravo - desno, i time siječem put neopreznom i zbunjenom biciklisti koji zakoči nekako. Popizdio sam bio.

    Sreća u nesreći je što je ono tako promašen projekat (način na koji je izveden) i što nema 10 biciklista dnevno inače bi bila zajebancija baš...

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    Prije dva dana sam pisao da cu nedje nekog udarit i u hotel PG prebacit..
    Em pazis ispred sebe,em lijevo,iza,em oce li nalecet neko na biciklo 40km/h i da ga opalis..Znacii Vukovicuu ludace jedan sto mi napravi od grada !!!!!
    Prvo napravi javni prevoz da valja,naceraj ljude da ne voze auta,daj subvencije za bicikla,trotinete,vespe do 50cc
    pa onda unistavaj saobracaj,kukuu majkoooo mojaaa ,moracu vozit vespu 12mjeseci u godinu..

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. The Following User Says Thank You to Djalac For This Useful Post:


  30. #2974
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Kad već sami bulevari nisu projektovani tako da uključe biciklističke staze, svako rješenje osim iscrtavanja ivice kolovoza onim strelicama i oznakama za biciklo (kao u glavnu ulicu) predstavlja opasnost i za bicikliste i za vozače. Vozim biciklo makar pola godine godišnje, kad sam prvi put prošao onom biciklističkom stazom od sportskog prvo što mi je palo na pamet gledajući kola od hotela Podgorica pa kasnije na semafor jeste da sam triput bio bezbjedniji dok sam vozio ivicom kolovoza ili makar trotoarom. Jasno mi je da je vožnja trotoarom kršenje zakona, ali kad se popnem na trotoar jedina mi je misao u glavi da su pješaci ti za koje je trotoar predviđen a ja sam taj koji krši pravila. Uvijek žestoko usporim čim počnem da se približavam ljudima.

    Sa druge strane, većina traka koje se uzimaju za biciklističku stazu ionako su stalno bile zauzete nepropisno parkiranim kolima ili kolima koja su zaustavljena nakratko da bi se nešto završilo. Rijetko kad su stvarno služile za rasterećenje saobraćaja. Ali opet, to je stvar policije koja ne primjenjuje zakon.

  31. #2975
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    130
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    198 Posts

    Default

    sto vam je ljudi,sto ste uprli na bicikliste
    koliko puta vam se desilo da za malo udarite neko drugo auto,ili da ne mozete da prodjete zbog nekog taksiste koji se samo zaustavio i upalio zmigavce,ili neko ko ne zna da vozi pa ide 20 na sat a ne mozes ga pretec zbog parkiranih auta
    tu preko puta metalke dje je sad staza vazda je parkirano po nekoliko auta,isped stanice kod sahat kule ,ispred cozmetiksa,kod onog kafica pored trgovinske vazda je zatvorena jedna traka
    kod stadiona sobzirom na guzvu su pogrijesili makar u jednom dijelu ulice sto su onako napravili onu stazu,ali mora se nesto mijenjat kad bi cekali da se sve sredi sa autobusima,prevozom i ostalim stvarima koje prate saobracaj da bi napravili staze za bicikliste nikad ih napravili ne bi

Page 119 of 282 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129169219 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Nadjena saobracajna
    By Z600 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 02-09-13, 12:17
  2. Savremena poslovna rjesenja za prezentacije i sl
    By Djed_Djuro in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-12, 17:21
  3. opstinska pitanja i rjesenja
    By sparco in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-11, 14:37
  4. P: Sophos antivirus rjesenja
    By Iggy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-09, 15:44
  5. Podgorica Blok IX Telekom-Infrastruktura
    By Jocker in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-09, 17:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •