Page 324 of 417 FirstFirst ... 224274314320321322323324325326327328334374 ... LastLast
Results 8,076 to 8,100 of 10410

Thread: Telemach CG (TV)

  1. #8076
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Telemach View Post
    Zdravo "NokiaPg". Molimo te da se javiš u inbox sa brojem telefona kako bismo te kontaktirali i predstavili ponudu.
    Quote Originally Posted by Telemach View Post
    Zdravo "biancoceleste". Molimo te da nam u inbox proslijediš kontakt telefon kako bismo ti saopštili povoljnosti za produžetak saradnje i predstavili našu novu ponudu.
    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Zašto Telemax kažnjava stare korisnike?

    Da li je normalno da stari korisnik plati preko 180 eura više za isti paket nego novi korisnik u toku trajanja obaveznog roka ugovora od 24 mjeseca?

    Molim korisnika Telemach da u ime te kompanije da odgovor.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
    ne razumijem kakav je ovo korisnički servis koji s BOJI da ovdje javno napiše nešto što ćemo svi saznati kad im damo br telefona i kad nas pozovete? Ako vam ovdje postavim pitanje očekujem da OVDJE odgovorite? Što je problem odgovoriti starim, UREDNIM platišama i korisnicima od kojih imate koristi, zašto ih kažnjavate?
    Takođe se nadam da ćete na pitanje korisnika @NokiaPg ovdje odgovoriti a ne tražiti br na pm!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #8077
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne razumijem kakav je ovo korisnički servis koji s BOJI da ovdje javno napiše nešto što ćemo svi saznati kad im damo br telefona i kad nas pozovete? Ako vam ovdje postavim pitanje očekujem da OVDJE odgovorite? Što je problem odgovoriti starim, UREDNIM platišama i korisnicima od kojih imate koristi, zašto ih kažnjavate?
    Takođe se nadam da ćete na pitanje korisnika @NokiaPg ovdje odgovoriti a ne tražiti br na pm!
    Imam utisak da njihov "predstavnik" na forumu ima ovlašćenje samo da napravi copy paste rečenice "Molimo te da nam u inbox proslijediš kontakt telefon" i ništa više . Tako da je postavljanje pitanja na ovom topiku odavno izgubilo svaki smisao.

  3. #8078
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Imam utisak da njihov "predstavnik" na forumu ima ovlašćenje samo da napravi copy paste rečenice "Molimo te da nam u inbox proslijediš kontakt telefon" i ništa više . Tako da je postavljanje pitanja na ovom topiku odavno izgubilo svaki smisao.

    Mislish,moze samo da botuje ??

  4. #8079
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne razumijem kakav je ovo korisnički servis koji s BOJI da ovdje javno napiše nešto što ćemo svi saznati kad im damo br telefona i kad nas pozovete? Ako vam ovdje postavim pitanje očekujem da OVDJE odgovorite? Što je problem odgovoriti starim, UREDNIM platišama i korisnicima od kojih imate koristi, zašto ih kažnjavate?
    Takođe se nadam da ćete na pitanje korisnika @NokiaPg ovdje odgovoriti a ne tražiti br na pm!
    Vjerujem da će u ponedjeljak odgovoriti, neka bude da imaju slobodan dan danas.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  5. #8080
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    10,930
    Thanks Thanks Received 
    5,158
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceman View Post
    ovo je iz njihovog akcijskog cjenovnika

    "Aktuelne akcije za nove korisnike Telemach usluga namijenjene su isključivo pretplatnicima koji nisu imali zaključen ugovor sa Telemachom. Akcije za nove korisnike ne važe za postojeće pretplatnike. Takođe, isto pravo ne stiču ni u slučaju raskida postojećeg pretplatničkog ugovora i podnošenja zahtjeva za zaključenje novog ugovora pod akcijskim uslovima na njihove članove porodičnog domaćinstva (djeca, roditelji, bračni drug, partner, braća, sestre), ali ni u slučaju ranije demontaže ugovora zbog dugovanja."
    A kako oni definišu da mi je supruga- supruga? Kako utvrđuju da mi je otac-otac a ne neki prezimenjak?
    Ako probam na đecu novi ugovor da potpišem,pa mi za džabe odrade DNK test i napokon saznam da su mi đeca komšijina-jel' tada ni komšija nema pravo da potpiše novi ugovor umjesto mene...mislim moga' bi se pružiti za taj EON premium-tolko duguje đeci
    Qq

    Sent from my room

  6. #8081
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    10,930
    Thanks Thanks Received 
    5,158
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    A kako oni definišu da mi je supruga- supruga? Kako utvrđuju da mi je otac-otac a ne neki prezimenjak?
    Ako probam na đecu novi ugovor da potpišem,pa mi za džabe odrade DNK test i napokon saznam da su mi đeca komšijina-jel' tada ni komšija nema pravo da potpiše novi ugovor umjesto mene...mislim moga' bi se pružiti za taj EON premium-tolko duguje đeci
    Qq

    Sent from my room
    Zdravo korisniče @joni.Molimo Vas da nam u inbox pošaljete br.vašeg vjenčanog lista,izvoda iz knjige rođenih za đecu i broj potvrde iz opštine da vas se otac nije odrekao kad ste na izbore glasali suprotno od njega,kako bi znali na koga da vam ne sklopimo novi pretplatnički ugovor.Hvala.

    Sent from my room

  7. #8082
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    A kako oni definišu da mi je supruga- supruga? Kako utvrđuju da mi je otac-otac a ne neki prezimenjak?
    Ako probam na đecu novi ugovor da potpišem,pa mi za džabe odrade DNK test i napokon saznam da su mi đeca komšijina-jel' tada ni komšija nema pravo da potpiše novi ugovor umjesto mene...mislim moga' bi se pružiti za taj EON premium-tolko duguje đeci
    Qq

    Sent from my room
    Lako definisu,sve ugovore memorisu prema adresi stanovanja i tako racunaju ko je pravi novi korisnik a ko je korisnik "prevarant".

  8. #8083
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    10,930
    Thanks Thanks Received 
    5,158
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VladanBr View Post
    Lako definisu,sve ugovore memorisu prema adresi stanovanja i tako racunaju ko je pravi novi korisnik a ko je korisnik "prevarant".
    Odjavim se...skinem fino onu pločicu sa brojem ulaza...stavim("pozajmljenu" komšijsku) sa donjeg djela ulice...prijavi se supruga na tu novu adresu kao novi pretplatnik...monteri dođu i obave novu montažu...vratim komšijama pločicu...oni me izbače na PG vremeplov("zar se i ovo krade"),ja odgovaram komšijama da ko nema komšije nema ni brata...brat mi veli da bi mi on da' te 180€ "đa'o ih izio" da ne brukam familiju...ja velim...
    qq kako sam prs'a

    Sent from my room

  9. #8084
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ljudi, raskinete ugovor, mjesec dana izdrzite bez kablovske...
    Zatim kontaktirajte agenta koji je zaduzen za vas reon, i sa njim dogovorite novi ugovor po svim benefitima koje imaju novi korisnici.
    Who let the dogs out

  10. #8085
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    10,930
    Thanks Thanks Received 
    5,158
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Ljudi, raskinete ugovor, mjesec dana izdrzite bez kablovske...
    Zatim kontaktirajte agenta koji je zaduzen za vas reon, i sa njim dogovorite novi ugovor po svim benefitima koje imaju novi korisnici.
    I da odem na onI svijet ne znajući čija su mi đeca i jesam li tatin ili nijesam?

    Sent from my room

  11. #8086
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Još nikakvog odgovora.


    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  12. #8087
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Ponovo.

    Zašto Telemax kažnjava stare korisnike?

    Da li je normalno da stari korisnik plati preko 180 eura više za isti paket nego novi korisnik u toku trajanja obaveznog roka ugovora od 24 mjeseca?

    Molim korisnika Telemach da u ime te kompanije da odgovor.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  13. #8088
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    10,930
    Thanks Thanks Received 
    5,158
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Ponovo.

    Zašto Telemax kažnjava stare korisnike?

    Da li je normalno da stari korisnik plati preko 180 eura više za isti paket nego novi korisnik u toku trajanja obaveznog roka ugovora od 24 mjeseca?

    Molim korisnika Telemach da u ime te kompanije da odgovor.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
    "Telemach" je banovan...ili bunovan :-)

    Sent from my room

  14. #8089
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Povoljnosti

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Ponovo.

    Zašto Telemax kažnjava stare korisnike?

    Da li je normalno da stari korisnik plati preko 180 eura više za isti paket nego novi korisnik u toku trajanja obaveznog roka ugovora od 24 mjeseca?

    Molim korisnika Telemach da u ime te kompanije da odgovor.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

    Svi korisnici koji su prvi put zaključili ugovor sa Telemachom dobili su benefite kao novi korisnici po tada važećem akcijskom cjenovniku.

    Takođe, za sve postojeće korisnike koji žele produžetak ugovora ili prelazak na Eon pakete smo omogućili u zavisnosti od paketa i servisa koji koristite i u zavisnosti od paketa koji odaberete, određene povoljnosti, u skladu sa važećim akcijskim cjenovnikom.




  15. #8090
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Telemach View Post
    Svi korisnici koji su prvi put zaključili ugovor sa Telemachom dobili su benefite kao novi korisnici po tada važećem akcijskom cjenovniku.

    Takođe, za sve postojeće korisnike koji žele produžetak ugovora ili prelazak na Eon pakete smo omogućili u zavisnosti od paketa i servisa koji koristite i u zavisnosti od paketa koji odaberete, određene povoljnosti, u skladu sa važećim akcijskim cjenovnikom.



    Ajmo za Telemach pitanje . Ok akciski cjenovnik . Ali tu nešto hvali zar ne ? Trebalo bi da bude nešto tipa zakon o telekomunikacijama član taj i tak tačka ta i ta objavljeno u službenom listu broj taj i taj datuma tog i tog . Pa da vidimo na šta se pozivate kada tražite vjencane listove , clanove domaćinstva i slično .
    Mislim da ste svjesni i sami da za to čak ni advokat ne treba da pada u vodu .
    Eto Telemach imaš priliku da napises sto sam tražio pa ćemo nastaviti razgovor u protivnom ovo je čist pokušaj ako upali upali

  16. #8091
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Kažnjavate stare korisnike jer takve su cijene i akcije!?
    Ko vam piše cijene i akcije?
    Ko propisuje ta pravila do vas samih.

    Znači da ne negirate da su stari korisnici kažnjeni sa po preko 180 eura, samo se pozivate da je to ok jer ste tako vi naveli u cjenovniku.


    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  17. #8092
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    NokiaPG mislim da ti na forumu ne mogu pomoci, tj na pogresno si mjesto sa ovim pitanjima
    Masiras na pogresno mjesto

    Dobro je kada pruzaju podrsku, bio zadovoljan sa njom ili ne, i putem foruma

    Ne vidim da to rade drugi operateri na ovom forumu

    Svim operaterima svaki cjenovnik mora da odobri Agencija

  18. #8093
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    130
    Thanks Thanks Received 
    301
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Kad se vec javljaju i daju pojedine odgovore, valjda bi bio red i da kazu zasto stari korisnici nemaju popust kod produzenja ugovora

  19. #8094
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    Kad se vec javljaju i daju pojedine odgovore, valjda bi bio red i da kazu zasto stari korisnici nemaju popust kod produzenja ugovora
    Postoji popust naravno nekih -180 eura kad sve sabereš.
    Troje patika ili vrhunsku jaknu pokloniš ovim iz Telemaha jer si stari korisnik. Kao da si im dužan... još malo pa ćemo morati bocom ić i čašćavat kad budeš produžavao ugovor.
    Hvala im što nam dozvoljavaju da ostanemo njihovi korisnici.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  20. #8095
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoji li mogućnost povezivanja daljinskog (eon box) sa kontrolama za TV, kako BiH eliminisao dva upravljača?

    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

  21. #8096
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    I mene ovo za daljinski zanima, posto vidim da ima dugme tv/stb, kod daljinskog od extra tv je moglo na foru da ukucas kod od tvog televizora. Pretpostavljam da bi i ovdje islo slično, ali nigde nijesam uspio da nadjem uputstvo mislim da je mrka kapa.

  22. #8097
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    I mene ovo za daljinski zanima, posto vidim da ima dugme tv/stb, kod daljinskog od extra tv je moglo na foru da ukucas kod od tvog televizora. Pretpostavljam da bi i ovdje islo slično, ali nigde nijesam uspio da nadjem uputstvo mislim da je mrka kapa.
    Mislim da ne... osim ako nema predefinisane modele TV...

    postoje dva moda rada, standardni (TV-IR) i napredni (STB-BT)
    probaj kad je u IR modu da ga koristiš

    https://sbb.rs/a44352/podrska/servis...pravljaca.html
    Last edited by Iceman; 20-01-19 at 13:02.

  23. #8098
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav eon box,kakvi d3 risiveri,uzmes karticu i ne treba ti 2 daljinska,manje uredjaja,manje daljinskih,manje komplikacija.

  24. #8099
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ja sam bio na karticu, ali mi je trebalo ovo premotavanje a i youtube i jos poneka aplikacija :-) mi je taman legla. A i kada ukljucis HDMI cec opciju kada ugasis stb ugasi se i tv, kada upalis stb upali se i tv, tako da kada podesis volume na tv, daljinski od istog ti vise i ne treba.
    Last edited by Omega; 20-01-19 at 19:09.

  25. #8100
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ocu da odradim port forwarding. Sve podeseno na windowsu, na ruteru, i NECE. Koristim ovu kanalcinu od EPC3928S . Postoji li sansa da dobijem neki novi ruter, jer je sto posto do rutera?

Page 324 of 417 FirstFirst ... 224274314320321322323324325326327328334374 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telemach CG (net)
    By pentium in forum Internet
    Replies: 1211
    Last Post: 18-07-23, 10:56
  2. Telemach problemi
    By Sasha_O in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-17, 16:34
  3. Telemach Optika
    By legolas in forum Internet
    Replies: 13
    Last Post: 10-12-16, 10:14
  4. [Pomoc] Telemach / M-tel
    By Tony in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-16, 13:07
  5. Prodajem BBM - Telemach reciveri 10kom
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 14-10-15, 14:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •