Page 180 of 250 FirstFirst ... 80130170176177178179180181182183184190230 ... LastLast
Results 4,476 to 4,500 of 6229

Thread: Preporuke i iskustva sa kineskim telefonima

  1. #4476
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    ^ Zahvaljujem.


    Inace mi je prije par dana stigao 'update' na MIUI 11. (Xiaomi Mi 9T Pro)

    Nisam ga mnogo cackao, za sad nailazim samo na probleme

    Recimo, nakon 'update'-a mi se vratio 'watermark' na slikama sto nisam odma ni provalio pa sam tek naknadno to rucnko makao, ponovo.

    Budnilnik je me jutros nije probudio i pisalo je da sam ga propustio zbog nekih podesavanja u sistemu. Sad moram da cackam da vidim da li je zbog nekih 'permissions'-a, zbog 'battery saver'-a ili nekog treceg dja'ola...

    Svi najvise pominju 'dark mode' ali ja sam to imao i na MIUI 10 pa ne kapiram bas najbolje o cemu se radi.

    Bojim se da cu nailazit' na jos slicnih problema u narednim danima pa se pitam koliko mi je MIUI 11 poboljsanje u odnosu na prethodni MIUI 10.
    Last edited by Fidel Castro; 10-12-19 at 16:09.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #4477
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Svaxi Xiaomi update nesto sjebe. Svaki put.

  3. #4478
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,741
    Thanks Thanks Given 
    1,995
    Thanks Thanks Received 
    846
    Thanked in
    562 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zna li ko provjereno dje se moze (kod nas) uzet' baterija za Xiaomi Redmi 3 Pro?

    Kontam da je stariji model i da je teze doc' do baterije ali eto... mozda neko zna, da ne gubim vrijeme trazeci po stotinama servisima mobilnih telefona.
    Ja sam za Redmi Note 3 Pro kupio bateriju u MobileLand i bila je oko 15e sa pola godine garancije. Evo je drži perfektno.

  4. #4479
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Ja sam za Redmi Note 3 Pro kupio bateriju u MobileLand i bila je oko 15e sa pola godine garancije. Evo je drži perfektno.
    Upravo ostavljen telefon u Mobilend-u da se zamjeni baterija. Upravo ta cijena - 15e.

    No name brend mi ne uliva neko povjerenje ali to je uobicajno za Mobilend.

    Vidjecemo kako ce i koliko drzati...

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #4480
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    ^ Zahvaljujem.


    Inace mi je prije par dana stigao 'update' na MIUI 11.

    Nisam ga mnogo cackao, za sad nailazim samo na probleme

    Recimo, nakon 'update'-a mi se vratio 'watermark' na slikama sto nisam odma ni provalio pa sam tek naknadno to rucnko makao, ponovo.

    Budnilnik je me jutros nije probudio i pisalo je da sam ga propustio zbog nekih podesavanja u sistemu. Sad moram da cackam da vidim da li je zbog nekih 'permissions'-a, zbog 'battery saver'-a ili nekog treceg dja'ola...

    Svi najvise pominju 'dark mode' ali ja sam to imao i na MIUI 10 pa ne kapiram bas najbolje o cemu se radi.

    Bojim se da cu nailazit' na jos slicnih problema u narednim danima pa se pitam koliko mi je MIUI 11 poboljsanje u odnosu na prethodni MIUI 10.
    Na 4x sve ok, bez promjena

  6. #4481
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default


  7. #4482
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    K30 uzas.
    LCD, rupa za 2 prednje kamere, fingerprint sa strane na lock taster, slabiji SoC... jesu li ovi nesto pobrkali?? Kakav je ovo naslednik K20/Pro?

  8. #4483
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,741
    Thanks Thanks Given 
    1,995
    Thanks Thanks Received 
    846
    Thanked in
    562 Posts

    Default

    Viđeli da zeznuli svoj flagship, pa se opametili

  9. #4484
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emix View Post
    K30 uzas.
    LCD, rupa za 2 prednje kamere, fingerprint sa strane na lock taster, slabiji SoC... jesu li ovi nesto pobrkali?? Kakav je ovo naslednik K20/Pro?
    Pa nije bas slabiji SoC,malcice je bolji cak.Jeste LCD ali od 120hz,fingerprint je tu po meni na odlicnom mjestu,kao na s10e.E sad rupa na ekranu se ni meni ne svidja ali sve su svemu dobro, pogotovo po cijeni kojom dolazi u Kini.

  10. #4485
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,960
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    9,849
    Thanked in
    3,736 Posts

    Default

    K30 se po imenu samo čini kao nasljedni model, pogledajte mu samo cijenu na launchu, debelo je jeftiniji nego K20/Mi9T kad se pojavio. A nije jeftiniji tek tako, izbacili AMOLED, vratili LCD, dodali rupu u ekranu, izbacili FP ispod ekrana - osakaćen skroz.
    War. War never changes.

  11. #4486
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Xiaomi ima toliko telefona koji su konkurencija mnogim drugim Xiaomi telefonima. Nisam siguran ni da oni znaju sta rade

    Evo sam informativno gledao neki Xiaomi telefon za cca. 200-250e da uzmem (za majku) i nisam mogao da vjerujem koliko opcija ima u tom segmentu...

    Najprije sam pogledao Mi A3 posto je na njemu 'Android One' ali njoj ne bi smetao ni MIUI (navikla, iako na stariju verziju). Onda naidjoh na gomilu telefona poput Redmi Note 8 pa cak i Redmi Note 8 Pro. Pored njih Mi 9 Lite pa Mi 9SE i jos ko zna koliko uredjaja koji su medju sobom jako slicni po svemu, od izgleda, preko specifikacija pa do same cijene.

    Od toliko opcija joj za sad uzeh bateriju za postojeci (Redmi 3 Pro ili kako se vec zove) samo se bojim da kad bude doslo vrijeme zamjene, trziste ce bit' jos zasicenije i to samo Xiaomi da se gleda. Ako se gledaju jos i druge opcije onda te tek glava zaboli.

    Da se razumijemo, odlicno je to za nas korisnike ali samo kazem kad dodje vrijeme da se bira, nije bas najlaksa odluka. Eto sam pogledao par tih recenzija i po mnogo cemu su svi ti telefoni dosta slicni mom Mi 9T Pro. Moj jeste da ima bolje komponente ali vecini korisnika to i ne znaci nista. Jedina fizicka razlika je sto ja imam 'full screen' a ostali pomenuti imaju 'tear-drop notch'. Kamera (koja je vecina medju bitnijim stavkama) je izgleda skoro svima ista - SONY-eva od 48Mpx pa ce tako slike bit' prakticno iste na neki od ovih modela od 200e i na moj koji je 2x skuplji. (mozda grijesim ali rekao bih da je tako)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #4487
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Svaki model se razlikuje taman dovoljno da ima svoju nišu, sve zavisi kome šta treba. Samo fali kompletniji Android One model, ostalo imaju.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  13. #4488
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Evo ja pratim koliko toliko situaciju, pa se pogubih
    Na proljeće/ ljet AKO budem mijenjao telefon i ako ostane stuacija kao do sad tj ako ne bude bar najavljem (ili predstavljen) k30 pro sve mi se čini da ću svoj F1 mijenjati za MI9t PRO, eventualno mi note 10 ako padne cijena ispod 400€

  14. #4489
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Problem je što su razlike među tim nišama vrlo male. Najobičniji korisnik kojeg ne zanima to mnogo uzme prvi s reda. Bilo koji korisnik koji iole barata nekim pojmovima i želi da izabere model po svojim preferencijama a istovremeno da prođe najbolje u odnosu uloženo-dobijeno zapada u problem. Zato što su hiperprodukcija potrošačkog kapitalizma i konkretno Xiaomijevo korišćenje momenta, (a nije jedini) doveli do toga da se telefoni više ne razlikuju po kategorijama u veličini od 50-100e nego je to sad spalo na 20-30e. Novi modeli izlaze svakih 20 dana. A nova verzija nekog modela razlikuje se 10-15% (figurativno rečeno) od prethodnika.
    Sam xiaomi je konfuzan i nedosledan u svojoj ponudi. Očigledno je ta proizvodnja prejeftina a potražnja ogromna čim im se isplati da izbacuju toliko modela na ionako prezasićeno tržište. Ako oćeš sad da kupiš Xiaomi od oko 200e ili 400e u obje varijante imaš sigurno makar 5-6 modela da biraš. Svaki ima nešto svoje, jedan ima ovo bolje, drugi ima ono, ovome šteka ovo a onome ono. A ovaj je jeftiniji, a ovaj dodaj još 20e više ti se isplati, e ovaj je precijenjen, ne vrijedi toliko para, a imaš i ovaj od prošle god pala mu je cijena, a da ne pričam o polovnim. Može čovjek na kraju da izabere, ali to zamara. E ko zna sve modele u prste, njemu nije problem ali to su fanatici, entuzijasti kojih je možda 1%.

  15. #4490
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Obični korisnik uzme šta mu se svidi, i sve okej. Poenta je da su svi zadovoljni.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  16. #4491
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,988
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Zato se odlučite za Galaxy Note seriju i ne gledate ništa drugo...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #4492
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,966
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Il za dosta manje para p30 pro

    500e polovan... E zamisli MOZAK koji kupi XR, X pored p30 pro

  18. #4493
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Niste normalni, ja moram pedeset puta sebe da ubijedim da 250 evra nije previše za telefon, a nisam prosječan korisnik ni u kom smislu.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  19. #4494
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,988
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Po meni je bolje imati dobar telefon (još sada kada ima Dex mode na svaki monitor), nego laptop, tablet, PC, iPod, handheld konzolu itd...

    Pričam za sebe jer znam sa većina ljudi ima makar 2 stvari od gorenavedenih, a ja dođem sa posla upalim Dex remotujem se na moj računar i radim.
    Dođem na posao, remotujem se na računar i radim. Nevjerovatan osjećaj slobode...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #4495
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Niste normalni, ja moram pedeset puta sebe da ubijedim da 250 evra nije previše za telefon, a nisam prosječan korisnik ni u kom smislu.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    Vala bas, jedva se odlucih za F1 a ne da kupujem 500€+ telefone ...

    Sve manje ima realnog opravdanja davati te 2x, 3x ili 4x pare na telefone...

    Sent from my POCO F1 using Tapatalk

  21. #4496
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Niste normalni, ja moram pedeset puta sebe da ubijedim da 250 evra nije previše za telefon, a nisam prosječan korisnik ni u kom smislu.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    evo da se upisem i ja u ovu grupu.
    ne kazem da nema ljudi koji ce naci svrhu i kojima je potreban telefon od 1000e, ali kod nas bar 95% ljudi ne koristi kapacitet svojih ekstremno skupih telefona. na koliko su samo flegsipova instagram i viber glavne (da ne kazem jedine) aplikacije. da ne idem dalje jer je to prica za neku drugu temu

    nego, sta mislite o kupovini telefona u Multicomu? razmisljam se izmedju Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro?

  22. #4497
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Multicom bi trebao da je najbolji kad je u pitanju garancija i ostvarivanje iste...

    (ja sam trenutno u procesu reklamacije, sata doduse, pa cu uskor znat' iz prve ruke kako ide sve to kod njih)

    Sto se cijena tice... tu si negdje sa ostalim, treba pogledat' konkretno za ta 2 telefona ali obicno razlika nije vise od 10-20e izmedju nasih prodavnica, ako i toliko.

    To je taman u ovoj kategoriji koju ja pomenuh gdje ima jos par telefona a svi su dosta slicni

    Nemam licnog iskustva ni sa jednim od njih tako da znam samo ono iz recenzija koje sam gledao po YT i izgleda da Pro nije nesto mnogo bolji ali mislim da je i razlika minimalna pa onda ni sam ne znas koji uzet'
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #4498
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    nego, sta mislite o kupovini telefona u Multicomu? razmisljam se izmedju Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro?
    Ja bih Pro uzeo bez daljnjeg - bolja baterija i kamera, dok je i taj procesor izgleda dosta dobro utegnut...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  24. #4499
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ja sam u multicom sestri uzeo A2 za 24 casa su mi novi dali tj donjeli na kucnu adresu.



    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  25. #4500
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zna li ko provjereno dje se moze (kod nas) uzet' baterija za Xiaomi Redmi 3 Pro?

    Kontam da je stariji model i da je teze doc' do baterije ali eto... mozda neko zna, da ne gubim vrijeme trazeci po stotinama servisima mobilnih telefona.
    Nisam ti uspio naći ovu bateriju

Page 180 of 250 FirstFirst ... 80130170176177178179180181182183184190230 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 33
    Last Post: 05-07-14, 16:27
  2. Koju kameru uzeti? Iskustva, preporuke, info!
    By safra in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 22-06-13, 12:49
  3. Slim Laptop iskustva preporuke i sl.
    By Stivi in forum Hardware
    Replies: 15
    Last Post: 01-01-13, 10:07
  4. Kuhinje po mjeri. Iskustva i preporuke.
    By black bird in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 26-06-11, 01:53
  5. Iskustva sa kineskim telefonima
    By OCTAVIAN in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 12
    Last Post: 10-01-10, 03:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •