View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 239 of 330 FirstFirst ... 139189229235236237238239240241242243249289 ... LastLast
Results 5,951 to 5,975 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #5951
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pricas o ljudskim pravima u zemlji dje 30% ljudi zivi u siromastvu, a jos 20% na ivici siromastva?

    Svidja mi se to.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Iskreno, ovo pitanje me plaši.

    Da, pričam.

    Ti imaš dokaz da će ovo kršenje ljudskih prava da riješi problem 30% siromašnih?

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Last edited by Rada; 30-07-21 at 15:35.

  2. #5952
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pricas o ljudskim pravima u zemlji dje 30% ljudi zivi u siromastvu, a jos 20% na ivici siromastva?

    Svidja mi se to.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ne shvatam sta si pokusao da kazes uopste. Jel' mozes da pojasnis molim te?

  3. #5953
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Iskreno, ovo pitanje me plaši.

    Da, pričam.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Mi zivimo u paklu 30 godina, i imamo mnogo vece muke od (ne)vakcinisanja.

    Ali svakako mi se svidja da je ljudima najveci problem u zivotu (ne)vakcinisanje. Volio bih da je i meni i vecini drugih to isto najveci problem u zivotu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. #5954
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Која је разлика између националне ковид потврде и оне које смо ми добили раније а видим да обије важе?
    Hasta siempre!

  5. #5955
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Dakle, ko je imao tri kvalitetna obroka i novca za vitamine, ljekove i ljekare, a ipak se zarazio i odbolovao, troseci svoje i nase pare na rjesavanje problema koje je izazvala zarazna bolest, mozda dopao bolnice ili groblja cak, je privid ili pravna anomalija?
    da ali njih je mnogo manje nego onih koji nisu sve to, isto kao što je situacija sa vakcinisanima i nevakcinisanima, nevakcinisanih je mnogo više koji su imali teške simptome, onih sa manjkom vitamina D je isto tako mnogo više koji su imali teške simptome itd.
    She is only here to annoy herself!

  6. #5956
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Dobro su podijelili svijet, COVID19 vakcinisani VS COVID19 nevakcinisani. Uskoro ce to biti Pfizer vakcinisani VS Rest Of The World, a ne bi me uopste cudilo da sledece godine u grupu nevakcinisanih upadnu i oni koji ne prime booster vakcine. U kojem debilnom svijetu zivimo kada neko ko je vakcinisan ima veca prava nego neko sa antitijelima i to je velikoj vecini potpuno normalno...

    Samo slijep ne vidi u kojem ovo pravcu ide, pa i na ovom forumu se vidi sta se generalno desava i kako marketing radi cuda te od jednom svi zele samo Pfizer vakcine... Nista vise Sinofarm, nista AZ, J&J ga je svakako ugasio na samom pocetku, nista Sputnik, sve je to shit, samo rokaj Pfizer i Modernu i to je to!
    U kakvom debilnom svijetu mi zivimo kad moze bilo koja persona od vajnog ministra, dosla juce na poziciju, sa ko zna kakvim kvalifikacijama i namjerama, da ti diktira kako ces da zivis zivot, ili jos jace da ti odredjuje kako ce da se trose tvoje pare koje si uplacivao u zdravstveni fond - najjaci stos ikad - mozda nevakcinisani nece moci da imaju placeno bolovanje - mozda neko da objasni 'ministru' da to nije licni novac ministarstva, nego svakog gradjanina ponaosob.

    Gadjamo se virusom preko medija 24 sata dnevno, i koristimo virus za teror nad gradjanima, i skretanje paznje sa krupnijih stvari kao sto je opste stanje zemlje - totalno siromastvo, ogroman izneseni novac (vjerovatno vise desetina milijardi EUR do sad), i opste nefunkcionisanje sistema.
    Last edited by techlinkit; 30-07-21 at 15:52.

  7. #5957
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Za ove što su im mjere neustavne... Jeste li čitali ustav?

    ,,u odzivu na ovaj poziv niko vas ne može sprečiti", tako je pisalo u nekoliko poziva za odsluženje vojnog roka koje sam ignorisao, no na kraju morah ,,dati dug otadžbini" jer mi je bilo ugroženo pravo slobodnog kretanja (nisam mogao dobiti pasoš, a ako bih ga nekako dobio isti je važio maksimalno godinu dana). Tokom služenja vojnog roka dobio sam jednu hroničnu bolest (kolege me doveli sa straže ja nisam bio u mogućnosti, 15 dana proveo u Beogradu u bolnici) i vjerovatno sam jedan od rijetkih koji nije dobio vakcinu (mislim da se davala za tetanus, nisam siguran) tokom služenja vojnog roka jer sam prekomandovan iz kasarne u kojoj se tek trebala primati u kasarnu u kojoj su se već primile. Ugrožena mi je po ustavu sloboda? Jes' kako ne.
    Dijete mi ima tzv. predasmatično stanje zbog kojega je znalo da završi u bolnici (jednom prilikom je tri dana bio na kiseoniku). Povremeno mu se dešavaju tzv. opstrukcije. Kada je medicinski sistem opterećen do pucanja zbog korone meni ostaje da se nadam da neće neka frka biti gdje sistem neće moći dovoljno brzo da odgovori.
    Šta je poenta, slobode nema bez odgovornosti. Sloboda bez odgovornosti je anarhija. Virus ne možemo pobjediti, ne možemo ga eliminisati, možemo se prilagoditi da nam ne predstavlja pretnju normalnom životu. Ako su vakcine put da sa 3% smrtnost smanjimo na 0,5% odlično. Ako će se značajno smanjiti broj hospitalizovanih odlično, to će rasteretiti zdravstveni sistem. Ne, neće se smanjiti broj zaraženih jer vakcina ne eliminiše virus, ali se smanjuju predhodne dvije grupacije.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  8. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  9. #5958
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Treba objasniti ljudima da je vakcinisanje licno opredjeljenje pojedinca koje ga, kako sad i izjavljuju zvanicnici koji su nadlezni za vakcinaciju, navodno stiti od tezih oblika bolesti.
    Vakcinisani mogu da se zaraze i da posljedicno tome zaraze i druge. Prema tome, ne trebaju se diskriminisati ljudi koje se koriste svojim pravom da se ne vakcinisu, ukoliko vec nije propisana obavezna vakcinacija.
    Svejedno je hoce li te u lokalu zaraziti lice koje je primilo vakcinu ili ono koje nije ili ono koje je prelezalo bolest pa je mozda opet dobilo.
    Ovo je samo mjera da se pokusa uticati na povecanje vakcinacije kod mladje populacije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #5959
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mi zivimo u paklu 30 godina, i imamo mnogo vece muke od (ne)vakcinisanja.

    Ali svakako mi se svidja da je ljudima najveci problem u zivotu (ne)vakcinisanje. Volio bih da je i meni i vecini drugih to isto najveci problem u zivotu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Slažem se.

    Ko kaže da je to ljudima najveći problem? Ne možemo sad da relativizujemo stvari stavljanjem u neki kontekst koji nema veze sa ovim o čemu govorimo.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  11. #5960
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Slažem se.

    Ko kaže da je to ljudima najveći problem? Ne možemo sad da relativizujemo stvari stavljanjem u neki kontekst koji nema veze sa ovim o čemu govorimo.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Mozemo da relativizujemo, i ocemo. Jer stvari treba staviti u kontekst. O kakvoj slobodi pricas i ljudskim pravima u drzavi kao sto je Burundi?

  12. #5961
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Znači zbog stanja u državi, koje je takvo zbog dešavanja 30 godina unazad (!) danas treba da zažmurimo na kršenje ljudskih prava (iako prošle godine nismo žmurili, naprotiv, većeg problema nije bilo), iako to kršenje ljudskih prava neće apsolutno ništa popraviti vezano za stanje u državi i sve što se dešavalo tih 30 godina. Ne kapiram.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  13. #5962
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Za ove što su im mjere neustavne... Jeste li čitali ustav?

    ,,u odzivu na ovaj poziv niko vas ne može sprečiti", tako je pisalo u nekoliko poziva za odsluženje vojnog roka koje sam ignorisao, no na kraju morah ,,dati dug otadžbini" jer mi je bilo ugroženo pravo slobodnog kretanja (nisam mogao dobiti pasoš, a ako bih ga nekako dobio isti je važio maksimalno godinu dana). Tokom služenja vojnog roka dobio sam jednu hroničnu bolest (kolege me doveli sa straže ja nisam bio u mogućnosti, 15 dana proveo u Beogradu u bolnici) i vjerovatno sam jedan od rijetkih koji nije dobio vakcinu (mislim da se davala za tetanus, nisam siguran) tokom služenja vojnog roka jer sam prekomandovan iz kasarne u kojoj se tek trebala primati u kasarnu u kojoj su se već primile. Ugrožena mi je po ustavu sloboda? Jes' kako ne.
    Dijete mi ima tzv. predasmatično stanje zbog kojega je znalo da završi u bolnici (jednom prilikom je tri dana bio na kiseoniku). Povremeno mu se dešavaju tzv. opstrukcije. Kada je medicinski sistem opterećen do pucanja zbog korone meni ostaje da se nadam da neće neka frka biti gdje sistem neće moći dovoljno brzo da odgovori.
    Šta je poenta, slobode nema bez odgovornosti. Sloboda bez odgovornosti je anarhija. Virus ne možemo pobjediti, ne možemo ga eliminisati, možemo se prilagoditi da nam ne predstavlja pretnju normalnom životu. Ako su vakcine put da sa 3% smrtnost smanjimo na 0,5% odlično. Ako će se značajno smanjiti broj hospitalizovanih odlično, to će rasteretiti zdravstveni sistem. Ne, neće se smanjiti broj zaraženih jer vakcina ne eliminiše virus, ali se smanjuju predhodne dvije grupacije.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ima smisla sta pricas, mada ne u potpunosti i porediti COVID19 vakcine sa tetanus vakcinom je poprilicno smijesno (iako nije bila direktna poredba).

    Virus je, kao sto se znalo na samom pocetku radi nacina vodjenja statistike, "sam po sebi drasticno oslabio". Inicijalno smo pricali o famoznih 2-4% smrtnosti (ista stvar kao i H1N1) da bi to na kraju splasnulo na veoma, veoma nize procente (i to gledano u globalu - na cjelokupnoj populaciju nebitno od godina starosti).
    Broj hospitalizovanih vise nigdje u svijetu nije veliki, sta vise, neke od drzava koje propagiraju ponovna zatvaranja, covid19 pasose i slicno nemaju ni 5%-10% popunjenih bolnickih kapaciteta (pogledaj sta se desava u USA npr.). Cemu onda tolika ponovna panika? Potpuno je jasno da vakcine pomazu u olaksavanju simptoma ali izgleda da ne doprinise skoro uopste u sirenju "novih sojeva" virusa, logika navodi da je pretjerano opustanje VAKCINISANIH mozda i razlog za ponovni nagli rast zarazenih ali taj rast nije ni problem jer zdravstveni sistem funkcionise bez ikakvih problema...
    Ne krivim nikoga, potpuno mi je razumljivo da su se ljudi opustili ali mi je licimjerno kako veliki broj ljudi poziva na vakcinisanje sa "moralne tacke" te prozivaju nevakcinisane za sirenje virusa a sami su se vakcinisali ili radi toga da mogu da putuju, ili radi toga da ne nose maske vise itd. Od samog pocetka se znalo da vakcine ne sprecavaju sirinje virusa...

    Normalnog zivota vise nema, barem ne u dobrom dijelu svijeta a za to nisu krivi nevakcinisani. Pogledaj Izrael, pogledaj UK, obje zemlje imaju ekstremno visok procenat vakcinisanih a ponovo krecu sa zatvaranjima i nebuloznim mjerama. Ima i svijetlih primjera u svemu, npr. Singapur.

    Medicinski sistem je btw u mnogim zemljama i inace pri vrhu pucanja u zimskom periodu (pogledaj npr. sta je gripa uradila u Italiji 2018.).
    - Hocemo li u buducnosti da trazimo potvrdu o vakcinaciji protiv gripa da bi ljudi mogli normalno da funkcionisu?
    - Hocemo li gojaznim ljudima zabraniti lijecenje jer su sami krivi za gojaznost?
    - Hocemo li pusace prepustiti same sebi jer su sami u velikom procentu dali dorpinos za takvo zdravstveno stanje?

    Gdje je granica? Nemoj molim te samo da odgovoris sa "Ali oni ne mogu da zaraze druge!" jer to ne pije vodu, svi oni opterecuju zdravstveni sistem konstantno a svi imaju mogucnost da svedu rizik da zavrse u bolnici na minimum (tako sto nece pusiti, sto nece piti, sto nece izlaziti nigdje za vrijeme sezone gripe itd.). Da ne pricam o tome, ponovo, da COVID19 vakcinisani i dalje MOGU DA ZARAZE druge.



    A onda da podsjetim i tebe i mnoge druge koji sliku ne gledaju iz malo sireg ugla.

    Universal Declaration on Bioethics and Human Rights

    Pa kaze:

    ---
    Article 3 – Human dignity and human rights
    1. Human dignity, human rights and fundamental freedoms are to be fully respected.
    2. The interests and welfare of the individual should have priority over the sole interest of science or society.

    Niti 1. niti 2. se ne postuju, mada po meni je stavka 2. diskutabilna i u nekim slucajevima shvatam da nema uopste smisla ali nepostovanje iste ostavlja prostora da se neke grozote iz istorije ponovno ponavljaju.

    ---
    Article 6 – Consent
    1. Any preventive, diagnostic and therapeutic medical intervention is only to be carried out with the prior, free and informed consent of the person concerned, based on adequate information. The consent should, where appropriate, be express and may be withdrawn by the person concerned at any time and for any reason without disadvantage or prejudice.
    2. Scientific research should only be carried out with the prior, free, express and informed consent of the person concerned. The information should be adequate, provided in a comprehensible form and should include modalities for withdrawal of consent. Consent may be withdrawn by the person concerned at any time and for any reason without any disadvantage or prejudice. Exceptions to this principle should be made only in accordance with ethical and legal standards adopted by States, consistent with the principles and provisions set out in this Declaration, in particular in Article 27, and international human rights law.
    3. In appropriate cases of research carried out on a group of persons or a community, additional agreement of the legal representatives of the group or community concerned may be sought. In no case should a collective community agreement or the consent of a community leader or other authority substitute for an individual’s informed consent.

    Ista stvar, nista od ovoga se ne postoje a interesantno je da COVID19 vakcinacija jedan veliki globalni eksperiment koji je poprilicno opravdan ali ne bez pristanka ljudi na vakcinaciju (jer su i dalje eksperimentalne!) a ubrzo cemo svi biti uslovljeni da se vakcinisemo ili da ne budemo u mogucnosti da vodimo normalan zivot.

    ---Article 11 – Non-discrimination and non-stigmatization
    No individual or group should be discriminated against or stigmatized on any grounds, in violation of human dignity, human rights and fundamental freedoms.

    ---

    Upravo smo u situaciji da se vrsi segregacija drustva na osnovi COVID19 vakcinacije. Za sada je to samo vakcinisani VS nevakcinisani ali ubrzo ce biti Vakcinisani sa XYZ vakcinom VS ostali.

  14. #5963
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,578
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Sjetimo se prošle godine kada je objavljen spisak osoba u samoizolaciji kako su se digle sve moguće NVO, svi živi zaštitinici ljudskih prava i sloboda da se ukine ta odluka. I ukinuta je.
    Danas imamo da ljudi ne mogu slobodno da se kreću, a uslov za kretanje je nešto što nije obavezno.

    Danas se niko ne oglašava i ljudi ne percipiraju da postoji bilo kakva diskriminacija ili kršenje ljudskih prava.
    Meni je najčudnije što se ovo masovno tek tako prihvata, znači prihvatiće se i svaki naredni korak.

    Baš lijepo.
    Kakva diskriminacija...?

    Vakcina je jedan od četiri moguća uslova da se uđe u kafanu... Ko ne želi da se vakciniše ne mora, a i dalje može ići svuda đe i vakcinisani...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  16. #5964
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kakva diskriminacija...?

    Vakcina je jedan od četiri moguća uslova da se uđe u kafanu... Ko ne želi da se vakciniše ne mora, a i dalje može ići svuda đe i vakcinisani...

    Sent using Tapatalk
    Vakcinisani i dalje u visokim procentima sire virus ('novi' sojevi), prica ti ne pije vodu. Ne trebamo ni da pominjemo da je ovo samo prvi korak, dovoljno je pogledati sta se desava u svijetu i vidjeti da pojedine firme vec planiraju da traze vakcinaciju za zaposlene.

    Al' ajd da se vratimo na CG. Zasto ce vakcinisani (pa cak i sa jednom dozom) da imaju veca prava (koja su prakticno, za sada, vremenski neogranicena) nego oni koji imaju antitijela/ili koji su prelezali COVID19? Ironija je sto vakcinisani IMA VECU SANSU da zarazi nekoga ko nije vakcinisa (iz kojeg god razloga) nego neko ko je prelezao virus i ima antitijela...

    Inace, istrazivanja u zadnjih par mjeseci dokazuju da ljudi koji su prelezali COVID19 imaju bolji odgovor imunog sistema nego vakcinisani. Cisto da ne bude zabune.

  17. #5965
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,578
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Vakcinisani i dalje u visokim procentima sire virus ('novi' sojevi), prica ti ne pije vodu. Ne trebamo ni da pominjemo da je ovo samo prvi korak, dovoljno je pogledati sta se desava u svijetu i vidjeti da pojedine firme vec planiraju da traze vakcinaciju za zaposlene.

    Al' ajd da se vratimo na CG. Zasto ce vakcinisani (pa cak i sa jednom dozom) da imaju veca prava (koja su prakticno, za sada, vremenski neogranicena) nego oni koji imaju antitijela/ili koji su prelezali COVID19? Ironija je sto vakcinisani IMA VECU SANSU da zarazi nekoga ko nije vakcinisa (iz kojeg god razloga) nego neko ko je prelezao virus i ima antitijela...

    Inace, istrazivanja u zadnjih par mjeseci dokazuju da ljudi koji su prelezali COVID19 imaju bolji odgovor imunog sistema nego vakcinisani. Cisto da ne bude zabune.
    Priča mi ne pije vodu...? Kad sam to rekao da vakcinisani manje prenose virus...? Jednostavno ne želim da se moje pare, koje odvajam za zdravstveno osiguranje, troše na liječenje neodgovornih pojedinaca...

    Nemaju veća prava, ako si preležao koronu u poslednje 6m, možeš da se krećeš bez ograničenja...

    I nakon 6m možeš, uz dokaz da imaš antitijela...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  18. #5966
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Zato sto tako kaze čiko iz kutije koja svijetli.
    Orvel uzivo.

    A pogledao sam snimak pocetka press konferencije, odlicna je ona zena iz Ministarstva zdravlja kako odmah u startu daje disclaimer drzavne uprave u smislu ovo nije donio niko pojedinacno nego svi zajedno, kolektivna odgovornost, nema pojedinacne, niti znas ko je predlozio, rodo se onako nekako i razvijalo u posljednjih par sedmica. Idealno


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #5967
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ne vidim nikakav problem sa novim mjerama, jer je propisano za UNUTRASNJOST lokala, kafica i restorana.
    Ko ima namjeru da ide po diskotekama i nocnim klubovima, ne vidim nista sporno da ima ovakva ogranicenja. Uostalom njihovi posjetioci su uglavnom mladji koji misle da im virus "nista ne moze", pa ce ovo definitivno pogurati i njihovu vakcinaciju.

    Realno svako ko bude zelio da popije dojc ili ruca vani nece imati nikakva ogranicenja.

    Veci problem vidim kod radnika ovih lokala, jer sam ubjedjena da njih 50% nije vakcinisano (ako ne i vise), a mjere stupaju na snagu od ponoci.

  20. #5968
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Dobro su podijelili svijet, COVID19 vakcinisani VS COVID19 nevakcinisani. Uskoro ce to biti Pfizer vakcinisani VS Rest Of The World, a ne bi me uopste cudilo da sledece godine u grupu nevakcinisanih upadnu i oni koji ne prime booster vakcine
    Samo slijep ne vidi kuda vodi politika QR sertifikata - da je biti vakcinisan prvenstveno - status s rokom važenja, koji zahtijeva redovno obnavljnje novim dozama kako bi mogao i dalje participirati u društvenim tokovima s pozicije odgovorne osobe. Samo slijep ne vidi potencijalne konsekvence takvih regula po njegov položaj u društvu ukoliko mu booster od drugog proizvođača - ne sjedne, pa odluči da preskoči sljedeći.

    Samo slijep ne vidi da današnje metode pritiska na nevakcinisane mogu prekosutra, u drugom aranžmanu, osjetiti i vakcinisani na vlastitoj koži. Ostaje pitanje da li će se i tada to smatrati borbom za opšte dobro ili pak tiranijom.
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #5969
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Priča mi ne pije vodu...? Kad sam to rekao da vakcinisani manje prenose virus...? Jednostavno ne želim da se moje pare, koje odvajam za zdravstveno osiguranje, troše na liječenje neodgovornih pojedinaca...

    Nemaju veća prava, ako si preležao koronu u poslednje 6m, možeš da se krećeš bez ograničenja...

    I nakon 6m možeš, uz dokaz da imaš antitijela...

    Sent using Tapatalk
    - Nisi direktno rekao da vakcinisani manje prenose virus slazem se, medjutim, povukao sam semi-parelelu jer je (ili ce biti) sve dozvoljeno a i dalje mnogi sire zarazu dok je za nekoga ko je prelezao to mnogo, mnogo manje vjerovatno. Poredbe radi, nema ni par procenata onih koji su prelezali da su ponovo zarazeni, dok vakcinisanih ima mnogo i, kao sto se vidi, i dalje sire virus. Ko je ovdje ustvari stvarno neodgovoran?

    - Imaju veca prava jer vakcinisani u CG, za sada, nece biti ograniceni na 6 mjeseci. Naravno da ce se ovo izmijeniti (ako nije vec - nisam pratio zadnjih par dana sta se desava). Ako je izmijenjeno te jos vazi za antitijela/antigene testove onda svaka cast, divno iznenadjenje.

    Kazes da za tvoje pare ne zelis da se lijece neodgovorni pojedinci? Ok, a sta ako neko ne zeli da se za njegove pare lijece neodgovorni pojedinci koji:
    1.) Puse ?
    2.) Piju ?
    3.) Jedu slatko 24/7 te su samim tim pravi potencijal da zavrse u bolnici radi razno-raznih bolesti ?
    4.) Idu na posao dok su svjesno gripozni?

    I ko kaze da su COVID19 nevakcinisani neodgovorni? Nema potrebe bas toliko generalizovati. Evo ja nisam vakcinisan jos uvijek, to ostavljam za kraj jeseni-pocetak zime jer se vodim logikom i zdravim razumom (koja je poenta vakcinacije u periodu kada ima najmanje smisla i kada imam anti-tijela?), to me automatski cini neodgovornim po tvom rasudjivanju?
    Hoces li i ti biti neodgovoran ako ti za 6 mjeseci kazu ajd jos jedan booster shot, pa onda za 3 ajd jos jedan, a ti ne prihvatis?

    ---

    Edit:

    Da ne bude zabune. Ne doticu me mjere oko kafica ama uopste, al' ovo nije prica samo o kaficima i to je prvi korak. Evo pokazuje se iz dana u dan da su pojedini kolege forumasi bili u potpunosti u pravu sa nekim pretpostavkama (COVID19 pasosi, segregacija drustva) i to prije vise od godinu dana, istina, i meni su tada djelovali potpuno smijesno al' imam obraza i pokusavam da razmisljam svojom glavom pa mi nije problem vidjeti sta se desava. Idemo, kafici, pa zdravstvene ustanove, pa zabrana ulaska i onima sa negativnim testovima, gdje je kraj?

    Ej ljudi moji, Kina koju toliko cesto mnogi stavljaju u kontekst jedne od najrigoroznijih zemalja u svijetu sto se tice ljudskih prava je u tom stadijumu da su rekli da vakcinacija nikako ne treba da bude prisilna... Mi, kao i ostatak "pro west" svijeta polako idemo u pravcu da se cjelokupno drustvo indirektno prisiljava na obaveznu vakcinaciju protiv COVID19, idemo do te mjere da pojedine zemlje krecu u vakcinaciju mladjih od 16... Samo slijep ne vidi sta se desava.
    Last edited by beatnological; 30-07-21 at 17:34.

  22. #5970
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Pojedini rasuđuju kao da samo vakcinisani plaćaju zdravstveno osiguranje i kao da država sve to dalje idealno i optimalno distribuira.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  23. #5971
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Kotor - Budva
    Posts
    447
    Thanks Thanks Given 
    279
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Pojedini rasuđuju kao da samo vakcinisani plaćaju zdravstveno osiguranje i kao da država sve to dalje idealno i optimalno distribuira.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Jezivo, ja jos nisam vakcinisan, placam zdravstveno osiguranje al po nekima isto ne bih trebao da imam prava da koristim zdravstvene usluge.

  24. #5972
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Samo slijep ne vidi kuda vodi politika QR sertifikata - da je biti vakcinisan prvenstveno - status s rokom važenja, koji zahtijeva redovno obnavljnje novim dozama kako bi mogao i dalje participirati u društvenim tokovima s pozicije odgovorne osobe. Samo slijep ne vidi potencijalne konsekvence takvih regula po njegov položaj u društvu ukoliko mu booster od drugog proizvođača - ne sjedne, pa odluči da preskoči sljedeći.

    Samo slijep ne vidi da današnje metode pritiska na nevakcinisane mogu prekosutra, u drugom aranžmanu, osjetiti i vakcinisani na vlastitoj koži. Ostaje pitanje da li će se i tada to smatrati borbom za opšte dobro ili pak tiranijom.
    Volis teorije zavjere since 9/11. Sjecam se tvojih pisanija i projekcija... nemojmo.

    Ja da sam na tvom mjestu ne bih pravio takve projekcije, jer niko ne zna buducnost. Bez ako se pozivas na deep state i ljude gustere?

  25. #5973
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja da sam na tvom mjestu ne bih pravio takve projekcije, jer niko ne zna buducnost.
    Na zalost, ispade da su ti "teoreticari zavjere" bili u potpunosti u pravu ovaj put.

    - Covid pasosi = CHECK
    - Virus nije prirodno nastao = Veoma moguce CHECK
    - Booster shotovi = CHECK, vec su u najavi a pojedine zemlje (neke i iz naseg okruzenja) su vec narucile ogromne kolicine vakcina za predstojece godine


    Quote Originally Posted by Father.times View Post
    Jezivo, ja jos nisam vakcinisan, placam zdravstveno osiguranje al po nekima isto ne bih trebao da imam prava da koristim zdravstvene usluge.


    Al' zato bi pojedini da daju veca prava turistima bili vakcinisani ili ne. Veoma interesantno, jel' da?
    Last edited by beatnological; 30-07-21 at 18:32.

  26. #5974
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ima smisla sta pricas, mada ne u potpunosti i porediti COVID19 vakcine sa tetanus vakcinom je poprilicno smijesno (iako nije bila direktna poredba).

    Virus je, kao sto se znalo na samom pocetku radi nacina vodjenja statistike, "sam po sebi drasticno oslabio". Inicijalno smo pricali o famoznih 2-4% smrtnosti (ista stvar kao i H1N1) da bi to na kraju splasnulo na veoma, veoma nize procente (i to gledano u globalu - na cjelokupnoj populaciju nebitno od godina starosti).
    Broj hospitalizovanih vise nigdje u svijetu nije veliki, sta vise, neke od drzava koje propagiraju ponovna zatvaranja, covid19 pasose i slicno nemaju ni 5%-10% popunjenih bolnickih kapaciteta (pogledaj sta se desava u USA npr.). Cemu onda tolika ponovna panika? Potpuno je jasno da vakcine pomazu u olaksavanju simptoma ali izgleda da ne doprinise skoro uopste u sirenju "novih sojeva" virusa, logika navodi da je pretjerano opustanje VAKCINISANIH mozda i razlog za ponovni nagli rast zarazenih ali taj rast nije ni problem jer zdravstveni sistem funkcionise bez ikakvih problema...
    Ne krivim nikoga, potpuno mi je razumljivo da su se ljudi opustili ali mi je licimjerno kako veliki broj ljudi poziva na vakcinisanje sa "moralne tacke" te prozivaju nevakcinisane za sirenje virusa a sami su se vakcinisali ili radi toga da mogu da putuju, ili radi toga da ne nose maske vise itd. Od samog pocetka se znalo da vakcine ne sprecavaju sirinje virusa...

    Normalnog zivota vise nema, barem ne u dobrom dijelu svijeta a za to nisu krivi nevakcinisani. Pogledaj Izrael, pogledaj UK, obje zemlje imaju ekstremno visok procenat vakcinisanih a ponovo krecu sa zatvaranjima i nebuloznim mjerama. Ima i svijetlih primjera u svemu, npr. Singapur.

    Medicinski sistem je btw u mnogim zemljama i inace pri vrhu pucanja u zimskom periodu (pogledaj npr. sta je gripa uradila u Italiji 2018.).
    - Hocemo li u buducnosti da trazimo potvrdu o vakcinaciji protiv gripa da bi ljudi mogli normalno da funkcionisu?
    - Hocemo li gojaznim ljudima zabraniti lijecenje jer su sami krivi za gojaznost?
    - Hocemo li pusace prepustiti same sebi jer su sami u velikom procentu dali dorpinos za takvo zdravstveno stanje?

    Gdje je granica? Nemoj molim te samo da odgovoris sa "Ali oni ne mogu da zaraze druge!" jer to ne pije vodu, svi oni opterecuju zdravstveni sistem konstantno a svi imaju mogucnost da svedu rizik da zavrse u bolnici na minimum (tako sto nece pusiti, sto nece piti, sto nece izlaziti nigdje za vrijeme sezone gripe itd.). Da ne pricam o tome, ponovo, da COVID19 vakcinisani i dalje MOGU DA ZARAZE druge.



    A onda da podsjetim i tebe i mnoge druge koji sliku ne gledaju iz malo sireg ugla.

    Universal Declaration on Bioethics and Human Rights

    Pa kaze:

    ---
    Article 3 – Human dignity and human rights
    1. Human dignity, human rights and fundamental freedoms are to be fully respected.
    2. The interests and welfare of the individual should have priority over the sole interest of science or society.

    Niti 1. niti 2. se ne postuju, mada po meni je stavka 2. diskutabilna i u nekim slucajevima shvatam da nema uopste smisla ali nepostovanje iste ostavlja prostora da se neke grozote iz istorije ponovno ponavljaju.

    ---
    Article 6 – Consent
    1. Any preventive, diagnostic and therapeutic medical intervention is only to be carried out with the prior, free and informed consent of the person concerned, based on adequate information. The consent should, where appropriate, be express and may be withdrawn by the person concerned at any time and for any reason without disadvantage or prejudice.
    2. Scientific research should only be carried out with the prior, free, express and informed consent of the person concerned. The information should be adequate, provided in a comprehensible form and should include modalities for withdrawal of consent. Consent may be withdrawn by the person concerned at any time and for any reason without any disadvantage or prejudice. Exceptions to this principle should be made only in accordance with ethical and legal standards adopted by States, consistent with the principles and provisions set out in this Declaration, in particular in Article 27, and international human rights law.
    3. In appropriate cases of research carried out on a group of persons or a community, additional agreement of the legal representatives of the group or community concerned may be sought. In no case should a collective community agreement or the consent of a community leader or other authority substitute for an individual’s informed consent.

    Ista stvar, nista od ovoga se ne postoje a interesantno je da COVID19 vakcinacija jedan veliki globalni eksperiment koji je poprilicno opravdan ali ne bez pristanka ljudi na vakcinaciju (jer su i dalje eksperimentalne!) a ubrzo cemo svi biti uslovljeni da se vakcinisemo ili da ne budemo u mogucnosti da vodimo normalan zivot.

    ---Article 11 – Non-discrimination and non-stigmatization
    No individual or group should be discriminated against or stigmatized on any grounds, in violation of human dignity, human rights and fundamental freedoms.

    ---

    Upravo smo u situaciji da se vrsi segregacija drustva na osnovi COVID19 vakcinacije. Za sada je to samo vakcinisani VS nevakcinisani ali ubrzo ce biti Vakcinisani sa XYZ vakcinom VS ostali.
    Nisam uopšte poredio vakcinu za tetanus sa ovom, nego mi je interesantno kao podatak da je većina onih na odsluženju vojnog roka dobila tu vakcinu, a vjerujem mnogi ne znaju šta su primili. U tom smislu sam je pomenuo.
    Što se tiče ovog dijela oko slobode izbora, malo ću skrenuti sa teme i napisati nešto oko onoga što je meni lično bilo zanimljivo jer mi je bliska tema. U pitanju su motociklističke kacige. One su svuda u Evropi obavezne, ali nekoliko udruženja iz Sjedinjenih Američkih Država su se pobunila jer se time ugrožavaju prava pojedinca. Rezultat svega toga je da je u nekoliko država SAD legalno voziti motocikl bez kacige, ali osiguranje (nekih od pet nivoa koje možeš da uplaćuješ) ne pokriva povrede nastale prilikom pada sa motocikla. Tu se vraćamo na onu: sloboda bez odgovornosti nije sloboda. Nadam se da smo se razumjeli. Ako jesmo evo da odgovorim na ova pitanja što ste ih postavili:
    - Hocemo li u buducnosti da trazimo potvrdu o vakcinaciji protiv gripa da bi ljudi mogli normalno da funkcionisu?
    Prije neku godinu u Srbiji (Vojvodini tačnije) je bilo puno slučajeva grupe i da bi sprečili dalje širenje iste djeca su poslata neplanirano na raspust (mislim da deset dana nisu radile škole, nisam siguran u to, ne sjećam se). Dakle, neki odgovor na situaciju je morao da se desi, da se ne prepusti stihiji. Da li će obični grip predstavljati toliku pretnju u budućnosti? Čisto sumnjam, ali da će biti nekih mjera u zavisnosti od situacije nesumnjivo.
    - Hocemo li gojaznim ljudima zabraniti lijecenje jer su sami krivi za gojaznost?
    Hoće li alkoholičarima, dijabetičarima koji svojim životnim stilom izazvali isti? Ne, ali moguće su drugačije politike kod osiguranja, kao ovaj primjer gore oko kaciga ili moj primjer. Austrija prije 7-8 god. nekakvo zdravstveno osiguranje trebao da platim, zato što se navodno bavim ekstremnim sportom (a ja i sport bukvalno posvađane strane, no skakao bandži i vozim motocikl) me je koštalo više nego nekog drugog. Dakle, za isti eventualni tretman jasan platio više. Diskriminacija? Moguće.
    - Hocemo li pusace prepustiti same sebi jer su sami u velikom procentu dali dorpinos za takvo zdravstveno stanje?
    Tetka moje supruge je prije 5-6 godina izbačena sa VMA u Beogradu jer je pušila. Da li je to stvarni razlog i da li je to stvarno praksa ili su našli način da oslobode ležaj ne znam, ali mi je interesantan primjer. Takav tretman npr. nemaju onkološki pacijenti u KBC i zaista nisam čuo osim gore navedenog primjera. Pušenje je već dosta ograničeno

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  27. #5975
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Dobro je bar to da je potvrdjeno da omladina do navrsene 18 godine nije prenosilac virusa u kaficima i restoranima ali moze biti prenosilac virusa u nocnim klubovima i diskotekama


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:

    NSX

Page 239 of 330 FirstFirst ... 139189229235236237238239240241242243249289 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •