View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 75 of 167 FirstFirst ... 256571727374757677787985125 ... LastLast
Results 1,851 to 1,875 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #1851
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovo nije nuzno istina. Ne znamo koliko je opasnih virusa koji su svoju karijeru poceli kao bezopasni pa su kasnije mutirali u opasne varijante. Znamo samo za opasne koji mutiraju u manje opasne jer takve viruse pratimo. Ali cak i da je tacno, Covid-19 se pokazao kao virus koji je u stanju da izazove trajne posljedice po organizam cak i kod ljudi koji nisu imali ozbiljne simptome. Svaka naredna infekcija takvim virusom se ne moze bas smatrati bezopasnom i malo je neodgovorno polaziti od pretpostavke da ce biti bezopasna.
    Hvala na super konstruktivno postu i ubacivanju rijeci koje nisam ni pomenuo (bezopasan).

    @zvoncica
    COVID19 je, sudeci po iskustvima nas koji smo prelezali teze oblike, nesto sto je potpuno random. Ne bih rekao da jaci/slabiji imuni sistem igra skoro pa ikakvu ulogu, barem ne sudeci po iskustvima meni bliskih ljudi a i po sopstvenom iskustvu.

  2. #1852
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zato što imunitet ne traje zauvijek
    to ne znamo, ono što znamo je da 80% onih koji su preležali koronu prije godinu ima i dalje antitijela i da im imunitet funkcioniše i na sve nove sojeve

    takođe ispostavilo se da oni koji su preležali prvi SARS prije 17 godina imaju imunitet i na ovaj, 17 godina nije zauvijek ali je prilično dugo, pretpostavlja se i da je "prirodni" imunitet na koronu u stvari neki raniji obični koronavirus koji su ljudi preležali prije ko zna kolko godina
    She is only here to annoy herself!

  3. #1853
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Ne znam šta zastupaš ali totalno je nejasno sve ovo i sam Covid i vakcina...

  4. #1854
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bloom View Post
    Velju li ti to meni ?
    Nije mi u akutnoj fazi Koksaki. Osim sto cesto imam temperature i bolove, umor itd....
    kako se Koksaki virus fasuje? Kako si ga zakucio?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #1855
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    810
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kako se Koksaki virus fasuje? Kako si ga zakucio?
    Ne znam kako, imam pored jos nekolika koja unistavaju srce. Prijatelj mi je od posledica koksakija preminuo. Nije pazio i odmarao na vakat.

    On ide fekalno-oralnim putem a ja kao bolesnik higijene ne kopcam kako sam ga zaradila. Niko ne vjeruje da sam ga dobila i kako. U glavnom imam ga dugo. Potpuno druga osoba. Energije, toliko koliko se moze kretati. Inace sam veoma temperementna i milion obaveza i tereta zavrsim a onda me obori temperatura od stresa i umora.

  6. #1856
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bloom View Post
    Ne znam kako, imam pored jos nekolika koja unistavaju srce. Prijatelj mi je od posledica koksakija preminuo. Nije pazio i odmarao na vakat.

    On ide fekalno-oralnim putem a ja kao bolesnik higijene ne kopcam kako sam ga zaradila. Niko ne vjeruje da sam ga dobila i kako. U glavnom imam ga dugo. Potpuno druga osoba. Energije, toliko koliko se moze kretati. Inace sam veoma temperementna i milion obaveza i tereta zavrsim a onda me obori temperatura od stresa i umora.
    Dok sam bio u deficitu vitamina D (vjerovatno od malena) kačio sam sve što se moglo zakačiti.
    Tako sam zakačio bio, vjerovatno od djece iz vrtića, bolest ruku, usta i stopala (Hand, foot, and mouth disease - HFMD). Glavni uzročnik je jedan od tipova Koksaki virusa.
    Imao sam sve simptome uključujući: otpadanje noktiju nakon mjesec ipo od početka bolesti. Srećom, nisam osjetio neko pogoršanje što se tiče srca, umor i drugo. Mada godinama se osjećam umorno.
    Pisao sam već, najinteresantnije mi je bilo što mi je doktorica opšte prakse kao terapiju prepisala bila injekciju Sinopena, koji kolko znamsluži za suzbijanje alergija.
    Naravno ništa mi to nije pomoglo.

  7. #1857
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Koje je objasnjenje za onaj 'pecat' (na lijevoj ruci?), mjesto dje smo vakcinisani kao djeca, vise puta, godinama...kao da je taj dio nekako sagorio, skupio se odmah ispod gornjeg sloja koze. Kao neka rana koja se sila iglom i koncem pa je to tako ostalo...

  8. #1858
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Koje je objasnjenje za onaj 'pecat' (na lijevoj ruci?), mjesto dje smo vakcinisani kao djeca, vise puta, godinama...kao da je taj dio nekako sagorio, skupio se odmah ispod gornjeg sloja koze. Kao neka rana koja se sila iglom i koncem pa je to tako ostalo...
    https://www.google.com/amp/s/www.tel...ziljak-na-ruci
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. #1859
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Nesto mi se cini da je to postalo univerzalno mjesto za vakcinaciju i da su me vise puta (kroz skolu recimo) vakcinisali bas na tom oziljku.

  10. #1860
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Potpuno bez velike medijske pompe NovaVax(AstraZeneca) je publikovala fenomenalne rezultate faze 3 RCT u UK: 89.7% efikasnosti. Ovaj rezultat je odličan kada se uzme u obzir prisustvo različitih sojeva tokom studije. U post-hok analizama efikasnost je bila 86.3% na B.1.1.7 soj i neverovatnih 96.4% divlji soj. Najveća zabilježena efikasnost do sada u RCT studijama.
    Ne treba zaboraviti da je ova vakcina imala ispod 50% efikasnosti u RCT u Južnoafričkoj republici i da će evidentno sve vakcine morati da pokažu RCT rezultate na sojeve jer evidentno da neutralizacija titra niti ne-randomizirane studije ne mogu da ponude zadovoljavajuće odgovore.
    https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2107659
    One Ring to Rule them all...

  11. #1861
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Novavax nije Astra loše sam kopirao
    One Ring to Rule them all...

  12. #1862
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Potpuno bez velike medijske pompe NovaVax(AstraZeneca) je publikovala fenomenalne rezultate faze 3 RCT u UK: 89.7% efikasnosti. Ovaj rezultat je odličan kada se uzme u obzir prisustvo različitih sojeva tokom studije. U post-hok analizama efikasnost je bila 86.3% na B.1.1.7 soj i neverovatnih 96.4% divlji soj. Najveća zabilježena efikasnost do sada u RCT studijama.
    Ne treba zaboraviti da je ova vakcina imala ispod 50% efikasnosti u RCT u Južnoafričkoj republici i da će evidentno sve vakcine morati da pokažu RCT rezultate na sojeve jer evidentno da neutralizacija titra niti ne-randomizirane studije ne mogu da ponude zadovoljavajuće odgovore.
    https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2107659
    Link je mrtav.

  13. #1863
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default



    The more things change, the more they stay the same.

  14. #1864
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Potpuno bez velike medijske pompe NovaVax(AstraZeneca) je publikovala fenomenalne rezultate faze 3 RCT u UK: 89.7% efikasnosti. Ovaj rezultat je odličan kada se uzme u obzir prisustvo različitih sojeva tokom studije. U post-hok analizama efikasnost je bila 86.3% na B.1.1.7 soj i neverovatnih 96.4% divlji soj. Najveća zabilježena efikasnost do sada u RCT studijama.
    Ne treba zaboraviti da je ova vakcina imala ispod 50% efikasnosti u RCT u Južnoafričkoj republici i da će evidentno sve vakcine morati da pokažu RCT rezultate na sojeve jer evidentno da neutralizacija titra niti ne-randomizirane studije ne mogu da ponude zadovoljavajuće odgovore.
    https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2107659
    O Novavax sam pisao početkom godine:

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Novavax potvrdila efikasnost od 89,3% - i to 95 na inicijalnu varijantu i 85 na britansku varijantu. Pokazala je i značajnu efikasnost protiv južnofaričke varijante - od 60%.

    https://www.vijesti.me/bbc/507515/no...tiv-novog-soja

    Ova vakcina se inače podvrgava najrigoroznijim testiranjima - u istraživanjima je učestvovalo preko 15.000 ljudi od 15-84 godine, od čega je čak 27% bilo starije od 65 godina. Takođe, tesitiranja se vršeu različitim djelovima svijeta - UK, Južna Afrika, Mesiko, SAD...

    Budući da su države poput Australije i Kanade naručile najviše doza upravo ove vakcine, i imajući u vidu da su istraživanja rađena temeljno, volio bih da i Novavax bude u budućnosti dostupna kod nas.
    To je vakcina koja je drugačija od svih (mRNA, adenovirusne i one bazirane na deaktivniranom virusu), jer koristi kopije čitavog spike proteina koje aktiviraju imunitet.

    Stručnjaci kažu da je to treenutno najbolja vakcina. Međutim, biće dostupna tek krajem godine u ograničenim količinama. Volio bih da dođe i kod nas, ali teško.


    The mRNA Vaccines Are Extraordinary, but Novavax Is Even Better


    https://www.theatlantic.com/health/a...accine/619276/

    "But here’s what we know today, based on information that we have right now: Among several wonderful options, the more old-school vaccine from Novavax combines ease of manufacture with high efficacy and lower side effects. For the moment, it’s the best COVID-19 vaccine we have."
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. #1865
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    @starwalker


    Moj komentar govori da ako nam je stalo do naučne istine, onda treba kritički da analiziramo tvrdnje koje se iznose i ako sami nismo kompetentni da to uradimo, onda da se obratimo onima koji to znaju. Zato sam i ukazao na tu drugu vijest jer ovako ispada da je gospodin iznio tvrdnje koje se ne mogu pobiti što apsolutno nije tačno.


    'The combination of high prevalence and high levels of vaccination creates the conditions in which an immune escape variant is most likely to emerge' (tj. upravo cijepljeni, a ne ne-cijepljeni su generatori novih virusnih varijanti).
    Dio na engleskom je preuzet iz publikacije, boldovani dio je njegov zaključak koji ničim nije potkrijepljen. Ponajmanje samom publikacijom: https://www.gov.uk/government/public...se-7-july-2021

    Ako ovo nije antivaks propaganda u punom sjaju, ne znam šta je. Sudeći po ovome, niko se ne treba vakcinisati jer će među vakcinisanim nastati nova varijanta koja će da pomete i vakcinisane i nevakcinisane, dok je s druge strane idealna situacija da imamo što veći broj nevakcinisanih jer se tako novi sojevi neće stvarati. Ovo naravno ne može biti dalje od istine. Vidjeli smo na našem primjeru šta znači nepostojanje preventivne zaštite u vidu vakcine, vidjeli smo to znači u pogledu broja oboljelih, hospitalizovanih i umrli.Uostalom, SVI ovi sojevi su se pojavili prošle godine, delta je prvi put otkrivena u decembru kada je broj vakcinisanih bio minimalan.

    (Vrijedi istaći i taj paradoks koji se stalno ponavlja: dosta vas ste stanovišta da su vakcine neefikasne i da čine više štete nego koristi a pritom se oslanjate na podatke vladinih agencija poput SAGE, CDC, VAERS itd, što bi dakle značilo da same te agencije priznaju da stvari nisu onakvim kakvim ih predstavljaju i istovremeno vam pružaju podatke na izvolte, kao da vas čikaju govoreći Eto, toliko smo bahati da smo u izvještajima napisali da ovo s vakcinama ništa ne valja ali ćemo i dalje da vas vučemo za nos i obmanjujemo.... Drugi par opanaka je to što se ti podaci redovno pogrešno tumače)


    Evo šta se u publikaciji još kaže:
    It is almost certain that the peak in deaths will be well below the levels seen in January 2021 due to the impact of vaccination (assuming that no new dominant variant emerges) (high confidence).

    Dok Gordan Lauc kaže i ovo npr:

    "Ideja da cijepljenjem štitimo druge naprosto nema biološke logike"

    U tom kontekstu ideja da cijepljenjem štitimo druge naprosto nema biološke logike. Cijepljenjem se trebaju štititi oni koji imaju visok rizik za težak oblik bolesti (tu računam i sebe i zato sam se i ja cijepio kad mi je pala razina protutijela, iako sam prebolio covid-19 prije godinu dana), a oni kod kojih je rizik teškog oblika bolesti mali puno će učinkovitije štititi rizične ako prebole covid-19.

    Prvo, ovo je netačno, drugo, ovo je nehumano. Englezi imaju izraz koji se prevodi "Niko nije zaštićen dok svako nije zaštićen". Biološka logika je upravo u tom kolektivnom imunitetu koji nam omogućava da zaštitimo i sebe ali i one kojima je najviše potrebna zaštita. Za razliku od vakcina protiv covida koje se, uz uzrasna ograničenja, mogu dati maltene svakome, postoje vakcine koje određene kategorije osoba ne smiju da prime - to su žive vakcine koje se ne smiju dati trudnicama, osobama s jako narušenim imunitetom. Upravo se masovno vakcinišemo MMRom da bi spriječili epidemijsko javljanje bolesti koje može biti doslovce pogubno po djecu s karcinomima i sl koja i ne smiju da prime tu vakcinu, da ne spominjem djecu koja su naizgled zdrava a ipak mogu imati teške komplikacije poput teških upala pluća, mozga, gluvoće i sl.

    "Delta se učinkovito širi među cijepljenima"

    To sada jasno vidimo jer se delta varijanta učinkovito širi među cijepljenima, poneki cijepljeni razvijaju i težak oblik bolesti, no kod onih koji su preboljeli covid-19 čak i prije više od godinu dana to se, izgleda, ne događa u značajnijem broju.
    Da bi ova tvrdnja imala smisla, Lauc je morao da usporedi pojavu delta varijante kod vakcinisanih u odnosu na vakcinisane. Da je to uradio, onda bi bilo jasno da navedeno ne stoji. Pisao sam već ranije o broju breakthrough infekcija kod vakcinisanih (https://www.cdc.gov/vaccines/covid-1...ugh-cases.html).



    Pošto ima mnogo onih koji se plaše dugoročnih efekata vakcine, par pitanja:
    - kako inače ide sinteza proteina u ćeliji i šta bi s tog aspekta bilo problematično po pitanju RNK vakcina?
    - za koju vakcinu protiv druge bolesti se pokazalo da ima štetne dugoročne efekte a da ti efekti nisu bili uočeni u prvih par mjeseci od davanja?

  16. #1866
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    delta se pojavila u Indiji par mjeseci nakon što je počelo masovnije testiranje, a do tada je Indija, zemlja od milijardu ljudi, skoro godinu dana bila bez ovakvih varijanti
    She is only here to annoy herself!

  17. #1867
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Nisam siguran da kapiram šta bi to trebalo da znači... sem onog Što manje testiramo, manje ćemo imati (zvanično) zaraženih.


    Nađoh na fb nešto korisno:


    Evo malo edukacije o interpretaciji brojki jer to jedino funkcionira oko cijepljenja.
    Vidim da se izvlači 'dokaz' da su cjepiva bezveze jer je u UK od umrlih u tom razdoblju od delta varijante bilo 50% cijepljenih ljudi. Taj podatak zapravo pokazuje da su cjepiva uspješna a ne koliko su neuspješna, kako vam neki nadobudni pokušavaju pokazati.
    Evo objašnjenja: 91% populacije starije od 50 u UK je cijepljeno, a 9% nije cijepljeno. Grupa ljudi koja je cijepljena je znači cca 10 puta veća od grupe ljudi koja nije cijepljena. Kad se gleda broj umrlih od Covida, iz ove velike grupe je umrlo 50 ljudi, isti broj kao i iz one, 10 puta manje grupe.
    Znači, cijepljenje je najmanje 10 PUTA SMANJILO rizik od smrti od Covida u grupi starijih od 50 i to je veliki uspjeh a ne neuspjeh kako se prikazuje.
    Osim toga, iz grupe necijepljenih ispod 50 od delta varijante je umrlo 8 ljudi a iz grupe cijepljenih ispod 50 nije umrla nijedna osoba.
    U USA gdje je korišteno Pfizer i Moderna cjepivo, podaci su još i dosta uvjerljiviji, jer ta cjepiva donose još veću zaštitu od delta varijante.
    Nadam se da će ovo malo objašnjenje barem malo pomoći protiv dezinformacija.
    https://www.facebook.com/damir.sabol...61157575150760

  18. #1868
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Ja bi LOCK na temu da se sto pitam, da pojedinci ne truju ljude ovdje i odvracaju ih od vakcinacije…




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1869
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    Ja bi LOCK na temu da se sto pitam, da pojedinci ne truju ljude ovdje i odvracaju ih od vakcinacije…




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ili lažu oni ili izraelsko Min. zdravlja...



    She is only here to annoy herself!

  20. #1870
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ljudi nemojmo dovoditi vakcinisanje u pitanje. Ostavimo se teorija zavjere. Bolje se i vakcinisati nego gatati što nekog može snać od nepredvidive bolesti kakva je korona.

  21. #1871
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    teorija zavjere je da nam sipaju prašak iz aviona koji se širi 5G mrežom, zvanični podaci izraelskog Min. zdravlja po kojima se vidi da je efikasnost vakcina drastično opala nisu teorija zavjere
    She is only here to annoy herself!

  22. #1872
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,599
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ili lažu oni ili izraelsko Min. zdravlja...



    Kad se igraš sa statistikom, daj malo i konteksta... Pa normalno da će biti više hospitalizovanih koji su vakcinisani, jer je vakcinisana skoro komplet populacija...

    Najbitniji su procenat hospitalizovanih u odnosu na oboljele (za obje grupe), i procenat smrtnih ishoda...

    Od početka se jasno komunicira da vakcina ne sprečava zarazu, već ublažava posljedice... Šta kažu tvoji izvori, uspjeva li u tome...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  23. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  24. #1873
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    uspijeva, ali mnogo manje nego na početku

    kao što vidiš u julu od teških slučajeva 71% je vakcinisano 29% nevakcinisano, a vakcinisali su ukupno 80% odraslih što znači da je efikasnost u sprečavanju težih slučajeva sad već vrlo minimalna
    She is only here to annoy herself!

  25. #1874
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Minimalna? Neki podatak za tu tvrdnju.

  26. #1875
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    pa eto ti podaci gore...pa izracunaj i sam
    She is only here to annoy herself!

  27. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:

    GaD

Page 75 of 167 FirstFirst ... 256571727374757677787985125 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •