Page 282 of 315 FirstFirst ... 182232272278279280281282283284285286292 ... LastLast
Results 7,026 to 7,050 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #7026
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Omo kad je bivša UK premijerka Theresa May glas razuma

    The more things change, the more they stay the same.

  2. #7027
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Kopiram kompletan članak u nadi da će bar malo zainteresovati pro-lock ekipu, ali i izmamiti komentar, s posebnim naglaskom na @hercules @nsparks @vanjathemen @bugi

    Švedski epidemiolog: Evo zašto sam govorio protiv lockdowna

    Martin Kulldorf švedski je epidemiolog, profesor na Medicinskom fakultetu sveučilišta Harvard i jedan od autora lanjske Deklaracije iz Great Barringtona, kojom je lockdown prozvan pogrešnom epidemiološkom mjerom u pandemiji covida-19. Kulldorf je za portal Spiked Online još jednom objasnio svoje argumente u korist fokusirane zaštite starijih osoba i rizičnih skupina. Njegov tekst prenosimo u cijelosti.

    NIJE mi preostalo ništa drugo nego istupiti protiv lockdowna. Kao znanstvenik iz javnog zdravstva s desetljećima iskustva s epidemijama zaraznih bolesti, nisam mogao šutjeti. Ne kada se odbacuju osnovna načela javnog zdravstva. Ni kad se radnička klasa baca pod autobus. Ni kad se protivnici lockdowna bacaju lavovima. Nikad nije bilo znanstvenog konsenzusa oko lockdowna. Taj je balon morao puknuti.

    Dvije su mi ključne činjenice vezane za covid-19 odmah bile postale očite. Prvo, nakon prvih slučajeva u Italiji i Iranu bilo je jasno da se radi o teškoj pandemiji koja će se na kraju proširiti na ostatak svijeta, što je rezultiralo mnogim smrtnim slučajevima. To me činilo nervoznim. Drugo, na temelju podataka iz Wuhana u Kini, došlo je do dramatične razlike u smrtnosti prema dobi, s više od tisuću puta razlike između mladih i starih. To je bilo veliko olakšanje. Samohrani sam otac s tinejdžerom i petogodišnjim blizancima. Kao i većina roditelja, i ja se više brinem o svojoj djeci nego o sebi. Za razliku od pandemije španjolske gripe 1918. godine, djeca su imala puno manje razloga za strah od covida-19 nego od sezonske gripe ili prometnih nesreća. Mogli su nastaviti život nedodirnuti - ili sam barem tako mislio.

    Morali smo zaštititi starije dok su mlađi i dalje mogli pokretati društvo
    Za društvo u cjelini zaključak je bio očit. Morali smo zaštititi starije, visoko rizične ljude, dok su mlađe odrasle osobe s niskim rizikom i dalje mogle pokretati društvo. Ali to se nije dogodilo. Umjesto toga, škole su zatvorene, dok su starački domovi ostali nezaštićeni. Zašto? To nije imalo smisla. Uzeo sam olovku. Na moje iznenađenje, nisam uspio zainteresirati nijedan američki medij za svoja razmišljanja, unatoč svojem znanju i iskustvu s epidemijama zaraznih bolesti. Imao sam više uspjeha u svojoj rodnoj Švedskoj. U glavnim dnevnim novinama objavljena je moja kolumna. I to je imalo odjeka. I drugi znanstvenici istomišljenici suočili su se sa sličnim preprekama.

    Umjesto da pokušamo razumjeti pandemiju, natjerani smo da je se bojimo. Umjesto života, imamo lockdown i smrt. Dobili smo odgođene dijagnoze raka, lošije ishode kardiovaskularnih bolesti, pogoršanje mentalnog zdravlja i puno više kolateralnih šteta za javno zdravlje zbog lockdowna. Djeca, starije osobe i radnici najteže su pogođeni onim što se može opisati kao najveći javnozdravstveni fijasko u povijesti.

    Švedski primjer
    Tijekom cijelog proljetnog vala 2020. godine Švedska je ostavila vrtiće i škole otvorenima za svojih 1.8 milijuna djece u dobi od jedne do 15 godina. I to bez podvrgavanja testiranju, bez maski, fizičkih prepreka ili društvenog distanciranja. Ova je politika dovela do točno nula smrtnih slučajeva od covida-19 u toj dobnoj skupini, dok su učitelji imali rizik od oboljenja otprilike u skladu s prosjekom ostalih profesija. Švedski Zavod za javno zdravstvo izvijestio je o ovim činjenicama sredinom lipnja, ali zagovornici američkog lockdowna i dalje su se zalagali za zatvaranje škola.

    U srpnju je New England Journal of Medicine objavio članak o ponovnom otvaranju osnovnih škola tijekom pandemije. Šokantno je da se u njemu nisu ni spominjali dokazi iz jedine velike zapadne zemlje koja je držala škole otvorenima tijekom cijele pandemije. To je poput procjene novog lijeka uz zanemarivanje podataka iz kontrolne skupine koja prima placebo.

    Zbog poteškoća s objavljivanjem odlučio sam upotrijebiti svoj uglavnom uspavani korisnički račun na Twitteru kako bih proširio vijest. Potražio sam tvitove o školama i odgovorio s poveznicom na švedsku studiju. Nekoliko je mojih odgovora ponovo proslijeđeno, što je švedskim podacima dalo određenu pozornost. To je također dovelo do poziva da pišem za Spectator. U kolovozu sam se napokon probio u američke medije s kolumnom za CNN protiv zatvaranja škola. Znam španjolski pa sam napisao članak za CNN-Espańol. CNN-English nije bio zainteresiran.

    Očito nešto nije bilo u redu s medijima. Među kolegama koji se bave zaraznih bolestima većina favorizira usmjerenu zaštitu visoko rizičnih skupina umjesto lockdowna, ali mediji su ostavljali dojam kao da postoji znanstveni konsenzus o općem lockdownu.

    U rujnu sam upoznao Jeffreyja Tuckera s Američkog instituta za ekonomska istraživanja (AIER), organizacije za koju nikada nisam čuo prije pandemije. Kako bismo pomogli medijima da bolje razumiju pandemiju, odlučili smo pozvati novinare na sastanak s epidemiolozima i stručnjacima za zarazne bolesti u Great Barringtonu u New Englandu, kako bismo obavili konkretnije intervjue. Pozvao sam dvoje znanstvenika da mi se pridruže, Sunetra Guptu sa sveučilišta Oxford, jednog od najistaknutijih svjetskih epidemiologa za zarazne bolesti, te Jaya Bhattacharyu sa sveučilišta Stanford, stručnjaka za zarazne bolesti i ranjive populacije. Na iznenađenje AIER-a, nas troje smo također odlučili napisati izjavu u kojoj se zalažemo za usredotočenu zaštitu umjesto lockdowna. Nazvali smo je Deklaracija iz Great Barringtona (GBD).

    Neki su nas zvali luđacima i masovnim ubojicama
    Protivljenje lockdownu smatrano je neznanstvenim. Kad bi se znanstvenici izjasnili protiv lockdowna, ignorirani su, smatrani su marginalcima ili optuženi da nemaju odgovarajuće vjerodostojne podatke. Mislili smo da će biti teško zanemariti nešto što su napisala tri iskusna epidemiologa s tri ugledna sveučilišta. Imali smo pravo. Otvorio se pakao. I to je bilo dobro.

    Neki su nas kolege obilježavali epitetima poput "luđak", "egzorcist"’, "masovni ubojica" ili "trumpist". Neki su nas optuživali da sve ovo radimo zbog novca, iako nam nitko nije platio ni centa. Zašto takva opaka reakcija? Deklaracija je bila u skladu s mnogim planovima za pandemijsku pripravnost kreiranima godinama ranije, ali u tome je i bila suština. Bez dobrih javnozdravstvenih argumenata protiv fokusirane zaštite, morali su pribjeći lažnim karakteristikama i klevetama ili pak priznati da su napravili strašnu, smrtonosnu pogrešku u svojoj podršci lockdownu.

    Neki zagovornici lockdowna optužili su nas da se hvatamo za slamku jer su zaključavanja uspjela i više nisu bila potrebna. Samo nekoliko tjedana kasnije, isti ti kritičari pohvalili su ponovno uvođenje lockdowna tijekom vrlo predvidljivog drugog vala. Rečeno nam je da nismo precizirali kako zaštititi starije, iako smo sve detaljno opisali na našoj web stranici i u tekstovima. Optuživali su nas da zagovaramo strategiju slobodnog širenja virusa, iako je fokusirana zaštita zapravo njezina suprotnost. Ironično, lockdown je razvučeni oblik strategije puštanja virusa, u kojem je svaka dobna skupina zaražena u istom omjeru kao i u strategiji puštanja virusa.

    Glavna svrha napada bila je obeshrabrivanje drugih znanstvenika
    Prilikom pisanja deklaracije znali smo da se izlažemo napadima. To može biti zastrašujuće, ali kao što je rekla Rosa Parks: "S godinama sam naučila da odlučnost smanjuje strah. Kad znaš što trebaš učiniti, to uklanja strah." Također, nisam novinarske i stručne napade shvaćao osobno, koliko god podli bili, a većina napada dolazila je od ljudi za koje nikad prije nisam čuo. Napadi ionako nisu primarno bili usmjereni na nas. Mi smo već progovorili i nastavit ćemo to činiti. Glavna svrha napada bila je obeshrabriti druge znanstvenike da progovore.

    U svojim dvadesetima riskirao sam život radeći za organizaciju za zaštitu ljudskih prava pod nazivom Peace Brigades International u Gvatemali. Štitili smo poljoprivrednike, sindikaliste, studente, vjerske organizacije, ženske skupine i branitelje ljudskih prava kojima su prijetili, ubijali ih ili su nestajali. Iako su se hrabri Gvatemalci s kojima sam surađivao suočili s mnogo većom opasnošću, odredi smrti jednom su bacili ručnu bombu u našu kuću. Ako sam se tada mogao baviti time, zašto sada ne bih riskirao mnogo manje za ljude kod kuće? Kad su me lažno optužili da sam desničar kojeg financira Koch, samo sam slegnuo ramenima - tipično je to ponašanje i službenika establišmenta i salonskih revolucionara.

    Nakon deklaracije više nije nedostajalo medijske pozornosti fokusiranoj zaštiti kao alternativi lockdownu. Naprotiv, zahtjevi su dolazili iz cijelog svijeta. Primijetio sam zanimljiv kontrast. U SAD-u i Velikoj Britaniji mediji su bili ili prijateljski raspoloženi i postavljali prijateljska pitanja ili neprijateljski raspoloženi s trik-pitanjima i ad hominem napadima. Novinari u većini drugih zemalja postavljali su teška, ali relevantna i korektna pitanja, istražujući i kritički ispitujući Deklaraciju iz Great Barringtona. Mislim da se tako treba baviti novinarstvom.


    1/2
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #7028
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    2/2

    Napadi i cenzura su se povećali kako je postajalo jasnije da je lockdown neuspješan
    Iako je većina nacionalnih vlada nastavila s neuspjelim politikama zaključavanja, stvari su krenule u dobrom smjeru. Sve je više škola ponovo otvoreno, a Florida je odbijala lockdown u korist fokusirane zaštite, dijelom na temelju naših savjeta, bez negativnih posljedica koje su lockdowneri predviđali.

    Kako je postajalo jasnije da je lockdown neuspješan, napadi i cenzura su se povećali, a ne smanjili. YouTube, u vlasništvu Googlea, cenzurirao je videozapis s okruglog stola s guvernerom Floride Ronom DeSantisom, na kojem smo moji kolege i ja izjavili da djeca ne trebaju nositi maske; Facebook je zatvorio profil GBD-a kada smo objavili da starijim ljudima treba dati prioritet u cijepljenju; Twitter je cenzurirao objavu u kojoj sam rekao da djecu i već zaražene ne treba cijepiti; a Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) uklonio me iz radne skupine za sigurnost cjepiva kada sam ustvrdio da bi cjepivo Johnson & Johnsona trebalo davati starijim Amerikancima.

    Twitter mi je čak zaključao korisnički profil jer sam napisao sljedeće: "Naivno zavarani da će ih maske zaštititi, neke starije visokorizične osobe nisu se držale društvene distance, a neki su zbog toga i umrli od covida-19. Tragično. Dužnosnici/znanstvenici u javnom zdravstvu uvijek moraju biti iskreni prema javnosti."

    Nikad nam neće oprostiti, ali to nije važno
    Ovaj povećani pritisak može se činiti kontraintuitivnim, ali nije. Da smo pogriješili, naši bi nas znanstveni kolege mogli sažalijevati, a mediji bi se vratili ignoriranju. Kad bi priznali da smo u pravu, to bi značilo da smo osramotili neke neizmjerno moćne ljude u politici, novinarstvu, tehnologiji i znanosti. Nikad nam neće oprostiti.

    Međutim, to nije važno. Pandemija je bila velika tragedija. Moj 79-godišnji prijatelj umro je od covida-19, a nekoliko mjeseci kasnije njegova supruga preminula je od raka, koji nije otkriven na vrijeme da bi se mogao učinkovito liječiti. Iako su smrtni slučajevi tijekom pandemije neizbježni, naivno, ali pogrešno vjerovanje da će lockdown zaštititi starije značilo je da vlade nisu provodile mnoge standardne mjere fokusirane zaštite. Rastegnuta pandemija otežala je zaštitu starijih osoba. Sa strategijom fokusirane zaštite, moj prijatelj i njegova supruga danas su mogli biti živi, kao i bezbroj drugih ljudi širom svijeta.


    Ako ne progovorim, zašto sam znanstvenik?
    U konačnici, lockdown je zaštitio mlade i nisko rizične profesionalce koji rade od kuće - novinare, odvjetnike, znanstvenike i bankare - a nauštrb djece, radničke klase i siromašnih. U SAD-u je lockdown bio najveći problem po radnike nakon rasne segregacije i Vijetnamskog rata. Osim rata, malo je bilo vladinih postupaka tijekom mog života koji su nametnuli više patnje i nepravde u toliko velikim razmjerima.

    Kao epidemiolog za zarazne bolesti, nisam imao izbora. Morao sam progovoriti. Ako ne progovorim, zašto sam onda znanstvenik? Mnogi drugi koji su hrabro govorili mogli su komotno šutjeti. Da su šutjeli, još bi škola i dalje bilo zatvoreno, a kolateralna javnozdravstvena šteta bila bi veća. Svjestan sam mnogih fantastičnih ljudi koji se bore protiv ovih neučinkovitih i štetnih lockdowna, pišu članke, objavljuju na društvenim mrežama, snimaju videozapise, razgovaraju s prijateljima, govore na sastancima školskih odbora i prosvjeduju na ulici. Ako ste jedan od njih, uistinu mi je bila čast surađivati s vama na ovom naporu. Nadam se da ćemo se jednog dana osobno upoznati i onda zaplesati zajedno. Danser encore!




    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2281250
    Last edited by starwalker; 29-06-21 at 21:52.
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #7029
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,273
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Nisam zano da sam ti kamenčić u cipeli pa me moraš prozivati.
    E bgm lijepo je prekukao što su ga mediji šikanirali. I neka je ishvalio svoju deklaraciju, koju sam pročitao negdje prije.
    O tome da je lockdown neuspješan, ili da je Švedski model bio dobar ili loš, se može naći jednako linkova. Evo sa tebi omiljeno DW https://www.dw.com/en/do-swedens-cov...ves/a-57268022
    I kralj je prozborio koju https://www.bbc.com/news/world-europe-55347021mada je star pa ko zna što priča. Premijer je ipak svoj na svome https://www.businessinsider.com/swed...stefan-2020-12

    I tako dalje i tako dalje. A ja zaista nemam vremena za te stvari, prepustiću to vama koji imate dovoljno pa čitajte. A poslije svake bitke je lako bit vojskovođa.

    Nadam se da će ljudi koji odlučuju o tome poslušati tebe, i puštiti narod da živi slobodno, jer sto je svakako jedan običan grip koji se liječi invertimicinom.
    Isto tako volio bih da vidim kako bi gospodin koje citiraš identifikovao sportistu sa Cetinja koji je umro u 32 godini života. Imao je 2 metra i 115kg i nikakvih zdravstvenih problema prije toga. Sigurno bi ga zato što je sa Cetinja stavio u grupu sa fokusiranom zaštitom.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #7030
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Pocinje priprema polako.

    Delta soj je 50 do 60 posto zarazniji od britanskog, a četvrti val nam dolazi u jesen ili početkom zime
    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...m-zime-1109569

  6. #7031
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Priprema za šta?

    Sve u vezi sa ovom pošasti svelo se na samo jedno - vjerujemo li i u šta.

  7. #7032
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Pocinje priprema polako.

    Delta soj je 50 do 60 posto zarazniji od britanskog, a četvrti val nam dolazi u jesen ili početkom zime
    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...m-zime-1109569
    Jos jedan razlog za masovnu vakcinaciju. Do 1. Oktobra moramo da imamo imunitet, inace nas mrka zima ceka, kao prosla.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. #7033
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Priprema za šta?

    Sve u vezi sa ovom pošasti svelo se na samo jedno - vjerujemo li i u šta.
    Za jos jednu zimu u kojoj nas vjerovatno ceka pakao.

  9. #7034
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jos jedan razlog za masovnu vakcinaciju. Do 1. Oktobra moramo da imamo imunitet, inace nas mrka zima ceka, kao prosla.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Kojom vakcinom? AZ? Sinofarm? Sputnjik? Il' mozda Pfizer/Moderna? Ajd mi daj tvoje iskreno misljenje.

    Postaje poprilicno jasno da ipak "Primi bilo koju vakcinu, dobro je!" i ne pije vodu ako cemo da sudimo po istim onim izvorima kojima smo se generalno vodili od pocetka.

    Sta je novi korak? COVID19 pasos samo za one koji su primili Pfizer/Modernu? U zatvor sve koji su primili AZ?

  10. #7035
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Kojom vakcinom? AZ? Sinofarm? Sputnjik? Il' mozda Pfizer/Moderna? Ajd mi daj tvoje iskreno misljenje.

    Postaje poprilicno jasno da ipak "Primi bilo koju vakcinu, dobro je!" i ne pije vodu ako cemo da sudimo po istim onim izvorima kojima smo se generalno vodili od pocetka.

    Sta je novi korak? COVID19 pasos samo za one koji su primili Pfizer/Modernu? U zatvor sve koji su primili AZ?
    Nisam strucnjak da savjetujem kojom vakcinom. Znam da sam sebe zastitio nadam se, da je jedna osoba manje zbog koje ce se potencijalno krenut opet u masovno zatvaranje u oktobru, ako krene punjenje bolnica i 500-600 slucajeva dnevno.

    Ako nas je zasticenih 500 000, onda ne mozemo imati 500+ ljudi u bolnice i pritisak na domove zdravlja.

    To je moje misljenje, pa ako sam u krivu, onda nam nema spasa. Al misl da je bolje imati 500 000 imunizovanih, nego 500 000 neimunizovanih.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  11. #7036
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Sumorna istina o švedskom modelu
    https://www.danas.rs/svet/sumorna-is...edskom-modelu/

    I iz teksta
    Sada kada kovid 19 hara staračkim domovima i drugim zajednicama, švedska vlada mora da preinači svoj kurs delovanja. Ostali koje privlači „švedski model“ treba da shvate da je obeležje koje ga definiše viša stopa smrtnosti.

    Ali je lijeok piti kafu i sunčati se u krdu...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #7037
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Pa ipak mrska SZO ponesto i zna, od pocetka upozorava da virus nece da nestane preko noci.

    Nijesam ni ja strucnjak, ali nekoliko cinjenica mi je vodilja - zdravstveni sistem nam je skoro nula, ponasanje i higijena dupla nula, odgovorni neodgovorni, a neznaveni glasni. Ako ovih 100 hiljada registrovanih slucajeva, sto je minimum 200 hiljada, i ovo vakcinisanih, tj. ako kolektivni imunitet ne postoji ili makar duzi; ne smanje stopu zaraze, sa ovim manirima i pamecu bice nam gore nego sto je bilo prosle zime.

    Uredjena drustva mogu da lamentiraju o vakcinaciji, potrebi i posljedicama, nasa mala plemenska zajednica bez nje je pokojna.
    registrovani slučajevi nisu preležali nego pozitivni, preležalih ima 50.000 registrovanih i najvjerovatnije još 10 puta toliko neregistrovanih inače ne bi danas imali po 10-15 slučajeva dnevno
    She is only here to annoy herself!

  13. #7038
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ne razumijem. Preležali, pozitivni?

    Zvanično je vise od 100 hiljada pozitivnih ili registrovanih bilo, svi znamo da nijesu svi zaraženi bili testirani nego da je taj broj dva ili tri puta veći i da su samo rijetki bili pozitivni više puta.

  14. #7039
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    pozitivan nije isto što i preležao, možeš da budeš pozitivan 10 puta na virus a da ga ne preležiš... preležao si ako je virus krenuo da se razmnožava pa ti je organizam odreagovao
    She is only here to annoy herself!

  15. #7040
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nisam zano da sam ti kamenčić u cipeli pa me moraš prozivati.E bgm lijepo je prekukao što su ga mediji šikanirali. I neka je ishvalio svoju deklaraciju, koju sam pročitao negdje prije.
    O tome da je lockdown neuspješan, ili da je Švedski model bio dobar ili loš, se može naći jednako linkova. Evo sa tebi omiljeno DW https://www.dw.com/en/do-swedens-cov...ves/a-57268022
    I kralj je prozborio koju https://www.bbc.com/news/world-europe-55347021mada je star pa ko zna što priča. Premijer je ipak svoj na svome https://www.businessinsider.com/swed...stefan-2020-12
    I tako dalje i tako dalje. A ja zaista nemam vremena za te stvari, prepustiću to vama koji imate dovoljno pa čitajte. A poslije svake bitke je lako bit vojskovođa.
    Nadam se da će ljudi koji odlučuju o tome poslušati tebe, i puštiti narod da živi slobodno, jer sto je svakako jedan običan grip koji se liječi invertimicinom.
    Isto tako volio bih da vidim kako bi gospodin koje citiraš identifikovao sportistu sa Cetinja koji je umro u 32 godini života. Imao je 2 metra i 115kg i nikakvih zdravstvenih problema prije toga. Sigurno bi ga zato što je sa Cetinja stavio u grupu sa fokusiranom zaštitom.
    Ništa lično hercules, zanimali su me komentari istaknutih promotera najbesmislenijih mjera, kad o njima govore ljude iz struke za koje nemate argumente da su opskurni teoretičari, antivakseri i moroni. I šta nam na to kažete? Da struka ipak nije struka ako politika ne vodi glavnu riječ.

    Struka vs politika:




    https://news.google.com/covid19/map?...S&ceid=US%3Aen
    Nećete se zaebati da pomenete Belgiju?

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sumorna istina o švedskom modelu
    https://www.danas.rs/svet/sumorna-is...edskom-modelu/
    I iz teksta
    Sada kada kovid 19 hara staračkim domovima i drugim zajednicama, švedska vlada mora da preinači svoj kurs delovanja. Ostali koje privlači „švedski model“ treba da shvate da je obeležje koje ga definiše viša stopa smrtnosti.
    Ali je lijeok piti kafu i sunčati se u krdu...
    Pa da, u Belgiji je teški lockdown sačuvao staračke.

    Opet demonstriraš svoja search umjeća sa starim vjestima. Evo ti svježa stvar:
    "Zajedno smo uspjeli smanjiti širenje covida-19 u našoj zemlji na današnju relativno nisku razinu", rekao je glavni ravnatelj Nacionalnog odbora za zdravstvo Johan Carlson.

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Sta je novi korak? COVID19 pasos samo za one koji su primili Pfizer/Modernu? U zatvor sve koji su primili AZ?
    U karantinske logore, ovaj, kampove


    No, prije finalnog rješenja

    Prosto ne sumnjam da ove tendencije zdušno odobravaju i forumaši, isti oni koji su godinu ranije podržali objavljivanje spiskova s matičnim brojevima osoba u izolaciji.
    Last edited by starwalker; 02-07-21 at 14:20.
    The more things change, the more they stay the same.

  16. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  17. #7041
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Nastavak vijesti koju si postavio.
    Pedeset i sedam posto stanovništva sada je primilo barem jednu dozu cjepiva. Svaki treći Šveđanin potpuno je cijepljen.

    Kakve budale, šta će im vakcine kada im je tako dobro išlo...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  19. #7042
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,273
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ništa lično hercules, zanimali su me komentari istaknutih promotera najbesmislenijih mjera, kad o njima govore ljude iz struke za koje nemate argumente da su opskurni teoretičari, antivakseri i moroni. I šta nam na to kažete? Da struka ipak nije struka ako politika ne vodi glavnu riječ.

    Struka vs politika:




    https://news.google.com/covid19/map?...S&ceid=US%3Aen
    Nećete se zaebati da pomenete Belgiju?
    Ne znam kako si dosao do ovog zakljucka, ali opet ostavicu to tebi. VIdim da ti je zanimljivo pa ono neka ga, samo se igraj.
    I zbilja necemo se zajebati sa Belgijom. Dovoljno je pomenuti Novi Zeland.
    Sa 2742 slucaja registrovana i 26 umrlih na populaciju od 4.8 miliona strahota sto im zakljucavanje uradi.
    Unisti ih politika zakljucavanja tamo ali bas.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #7043
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Kakve budale, šta će im vakcine kada im je tako dobro išlo...
    Globalna vakcinalna politika veli da se prirodno stečeni imunitet na žalost ne priznaje.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne znam kako si dosao do ovog zakljucka, ali opet ostavicu to tebi. VIdim da ti je zanimljivo pa ono neka ga, samo se igraj.
    I zbilja necemo se zajebati sa Belgijom. Dovoljno je pomenuti Novi Zeland.
    Sa 2742 slucaja registrovana i 26 umrlih na populaciju od 4.8 miliona strahota sto im zakljucavanje uradi.
    Unisti ih politika zakljucavanja tamo ali bas.
    Niko ne spori uspjeh ostrvskog i udaljenog Novog Zelanda u zaustavljanju i sprečavanju daljeg širenja virusa po cijenu ekonomije, osnovnih sloboda i prava. Ostaje da se vidi, kako vrijeme prolazi u kojoj mjeri će se to zvati - Pirovom pobjedom.

    Nego, zašto se izbjegava Belgija? Kako bi objasnio Belgijancima zašto imaju skoro duplo više preminulih od Šveđana (obje države imaju približan broj stanovnika), iako su revnosno slijedili politiku teških mjera kao i Novi Zeland Koje je tu logično objašnjenje za te strašne brojke? I zašto misliš da je poređenje Švedske i Belgije igranje?

    Dalje, smijemo li u igru ubaciti i UK, gdje se ispoljava mnogo totalitarnije ponašanje režima nego u ostatku slobodnog svijeta i gdje je procenat vakcinacije među najvećima - a brojke luduju?
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #7044
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Da poznaješ način na koji funkcionišu stanovnici Belgije (osjećaj prema državi i poštovanje mjera), i stanovnici Švedske dosta toga bi ti bilo jasno.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #7045
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Da poznaješ način na koji funkcionišu stanovnici Belgije (osjećaj prema državi i poštovanje mjera), i stanovnici Švedske dosta toga bi ti bilo jasno.
    Najgore pleme IQ 68 živi u srcu EU? Outline iznevErovao!

    Facinantna objašnjenja indeed.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #7046
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Jedino ti povezuješ IQ sa poštovanjem mjera.

    Mada kada vidim kod nas šta se piše i šta se radi možda si i u pravu.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  25. #7047
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Jedino ti povezuješ IQ sa poštovanjem mjera.

    Tebi nije dobro.

    _________________________________





    Lambda: The 'unusual' new variant that may be more infectious than Delta

    US: Zoo begins experimental COVID-19 vaccine program on its wildlife
    The more things change, the more they stay the same.

  26. #7048
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Ruska pravoslavna crkva je osobe koje odbijaju da se vakcinišu protiv koronavirusa nazvala grešnicima, osuđenim na iskupljenje do kraja života.

    Uz podatak o više od 24.000 novih slučajeva virusa, od čega skoro 6.600 u Moskvi, Crkva je pozvala vjernike da se vakcinišu.

    Od početka pandemije je u Rusiji zaraženo više od 5,6 miliona ljudi, dok je virus, prema zvaničnim podacima, odnio skoro 139.000 života.

    Mitropolit Ilarion iz Moskovske patrijaršije izjavio je da osobe koje odbijaju vakcinaciju čine grijeh, javlja Rojters.

    "Svakog dana vidim ljude koji posjećuju sveštenike da bi priznali da su odbili da se vakcinišu, čime su, nesvjesno, izazvali nečiju smrt. Grijeh je misliti samo na sebe, a ne i na druge", poručio je Ilarion.

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  27. #7049
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Meanwhile in susjedstvo


    Hrvatska faktički uvodi obaveznu vakcinaciju; ulaz u sve ustanove, državne i privatne institucije, trgovine.... neće biti moguć bez QR koda (vakcinacija ili test svakih 48 sati ili preboljevanje unutar pola godine).

    Vlada ne odustaje od uvjetovanja covid-potvrda cijepljenjem, a razmišlja i o načinima pritiska

    Danas se na FB oglasio i ministar zdravstva patetičnom objavom:
    Cijepljenje protiv COVID-19 nije vaša tema? Necijepljenjem upravo pokazujete da ste dio nje. Štoviše, pišete negativan scenarij i to ne samo za sebe već i svoju obitelj, susjede i svoje sugrađane. Ako ne postoji medicinski razlog da se cijepite, a to ne želite učiniti, morate si postaviti sljedeća pitanja. Želite li ugroziti svoje i tuđe zdravlje? Želite li poništiti napor svih onih koji su se cijepili? Želite li spriječiti postizanje kolektivnog imuniteta? Želite li snositi krivicu za mogući 4. val. epidemije, ponovno punjenje bolnica, smrt ljudi? Želite li produljiti gospodarsku krizu, potaknuti gubitak radnih mjesta? Želite li spriječiti povratak života u normalu? Odgovor i odgovornost je isključivo na vama. #CijepiSe
    https://www.facebook.com/vili.beros.sluzbeni.profil/

    Post je u kratkom roku skupio preko 1000 bijesnih komentara
    The more things change, the more they stay the same.

  28. #7050
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,256
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,424
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    nemaju ovi naši hrabrosti. ja bih uveo iduće - samo vakcinisani mogu da śede u kafanama. kako bi skočio procenat vakcinisanih. a ne da bleje ljudi po fbu kako se ne treba vakcinisat

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


Page 282 of 315 FirstFirst ... 182232272278279280281282283284285286292 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 15:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 20:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 19:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 15:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •