View Poll Results: Za koga ćete glasati na Predsjedničkim izborima 2018 ?

Voters
168. You may not vote on this poll
  • Hazbija Kalač - Stranka pravde i pomirenja

    4 2.38%
  • Vasilije Milickovic - Alternativa

    0 0%
  • Marko Milačić - Prava Crna Gora

    3 1.79%
  • Draginja Vuksanović - Socijaldemokratska partija/Demos

    13 7.74%
  • Milo Đukanović - Demokratska partija socijalista/SD/BS/LP

    101 60.12%
  • Mladen Bojanić - Demokratski front/URA/Demokrate/Otpor beznadju

    34 20.24%
  • Dobrilo Dedeić - Srpska koalicija

    2 1.19%
  • Neću glasati na predsjedničkim izborima

    11 6.55%
Page 2 of 163 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 26 to 50 of 4072

Thread: Predsjednički izbori 2018

  1. #26
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Opozicija nema kandidata koji bi mogao da pobijedi djukanovica, tako da nemamo potrebe da komentarisemo puno.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Opozicija nema kandidata koji bi mogao da pobijedi djukanovica, tako da nemamo potrebe da komentarisemo puno.
    To su i za Milosevica pricali.

  3. #28
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    pa navedi onda ko bi mogao ugroziti Djukanovica od kandidata koji pripadaju opoziciji? Milickovic ili mozda Milacic? opet ce kandidat koji bude predstavljao DF imati najveci procenat osvojenih glasova sa strane opozicije..
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #29
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To su i za Milosevica pricali.
    Milosevic je imao protiv sebe izgubljene ratove, inflaciju . . . preko svega toga jos imao je protiv sebe zapad koji je opumpavao u opoziciju ogromne kolicine novca. Kad malo bolje pogledamo situaciju uz sve to opozicija u Srbiji se ujedinila oko srpskog nacionaliste, no kakva je nasa opozicija i oni bi stali iza srpskog nacionaliste

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa navedi onda ko bi mogao ugroziti Djukanovica od kandidata koji pripadaju opoziciji? Milickovic ili mozda Milacic? opet ce kandidat koji bude predstavljao DF imati najveci procenat osvojenih glasova sa strane opozicije..
    Jos ne znamo ni ko ce se kandidovati. Po svim procjenama, recimo, Calovicka bi ga definitivno ugrozila ako bi pristala da se kandiduje.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Milosevic je imao protiv sebe izgubljene ratove, inflaciju . . .
    A ovaj nas nema lopovluk, sverc, porodicu obogacenu, sestru za koju Amerikanci kazu da je uzimala mito, Dubrovnik i alergiju na sahovnicu, Moldavku... :-)

  7. #32
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Opozicija nema kandidata koji bi mogao da pobijedi djukanovica, tako da nemamo potrebe da komentarisemo puno.
    Ako opozicione stranke idu sa nekoliko kandidata gube svakako ko god da je protivkandidat. Zajednickim kandidatom bi pokazali prvi put u istoriji crnogorskog medjustranacja jedinstvo i narod to od njih trazi. Da budem iskren, ja se vise plasim ovih malih kombi stranaka nego ovdje na forumu omrazenog DF, i pored svih njihovih nedoslednosti, cini mi se da imaju najveci koalicioni potencijal i da bi oni stali iza neke nestranacke licnosti koja ima najvece sanse.

  8. #33
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A ovaj nas nema lopovluk, sverc, porodicu obogacenu, sestru za koju Amerikanci kazu da je uzimala mito, Dubrovnik i alergiju na sahovnicu, Moldavku... :-)
    Sve je to malo, kad ima podrsku zapada.

  9. #34
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Ako opozicione stranke idu sa nekoliko kandidata gube svakako ko god da je protivkandidat. Zajednickim kandidatom bi pokazali prvi put u istoriji crnogorskog medjustranacja jedinstvo i narod to od njih trazi. Da budem iskren, ja se vise plasim ovih malih kombi stranaka nego ovdje na forumu omrazenog DF, i pored svih njihovih nedoslednosti, cini mi se da imaju najveci koalicioni potencijal i da bi oni stali iza neke nestranacke licnosti koja ima najvece sanse.
    Sve i da stanu iza jednog kandidata, taj kandidat ne moze biti nestranacki, ipak treba da ima neko iskustvo, mora biti politicar, a tu nastaje problem kod opozicije.

  10. #35
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    U CG je malo specifična situacija, imate vlast koja je procrnogorska, a i dvije vrske opozicije procrnogorsku i prosrpsku. Koliko sam upratio sa DFom neće niko sem tih par prosrpskih stranaka tako da njihov kandidat za predsjednika nema nikakve šanse. E sada procrnogosrki dio opozicije SDP-URA-Demokrate oni bi eventualno izaći na crtu sa Đukanovićem i eventualno u drugom krugu možda ga i dobiti (ako pretpostavimo da bi glasači DFa iz prvog kruga glasali za bilo koga u drugom samo da DPS skinu).

  11. #36
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Ova vlast nije procrnogorska.

    Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

  12. #37
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Bira se predsjednik svih gradjana Crne Gore, podjela kandidata na prosrpske i procrnogorske vodi opoziciju u neminovan poraz. Opozicija mora da se otrese gubitnicke logike ako misli da nesto promijeni.
    Ako ova generacija opozicionih politicara nije u stanju to da shvati, cekacemo dvadesetak godina (jednu generaciju) da dodju neki novi i bolji lideri da nesto promijene. A ovi stari ce se valjda do tada ogaditi i bogu i narodu pa se i povuku sa scene.

  13. #38
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Lekić je bio dobar kandidat 2013.-e. Da mogu opet nekog takvog nać', opet bi vrlo usko bilo.

    Što se tiče priče prosrpski i procrnogorski kandidati... Ne znam kako bih prokomentarisao to u 2017. godini. Ne znam kako nacionalisti misle da država funkcioniše kako treba suprotno volji skoro polovine naroda, i jedni i drugi, sa nula kompromisa. Najveća laž koja nam se servira je da su nam ciljevi nepomirljivi, ali evo to ovi prostori jedu vjekovima, i traže još. No aj', postaćemo i mi političko društvo jednom, ostavit' se fašizma. Jedini problem je što ćemo do tada biti već davno zarobljena država, i ekonomski i vojno, služeći isključivo tuđe interese jer svoje nismo mogli da usaglasimo na vrijeme.

  14. #39
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Sve je to malo, kad ima podrsku zapada.
    Po n-ti put, više nema, ali...

    Sent from my 5025D using Tapatalk

  15. #40
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    ... ali ima !

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Znaci taktika za sledece izbore nije vise da postoje struje u dps, milo i dusko ne pricaju, panika, pobjega milo iz drzave itd nego je sad nova - nema podrsku zapada?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  17. #42
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jos ne znamo ni ko ce se kandidovati. Po svim procjenama, recimo, Calovicka bi ga definitivno ugrozila ako bi pristala da se kandiduje.
    citajuci sto se pise na ovom forumu i Becic bi mogao da ugrozi. ali sustina je potpuno drugacija, samo sto ljudi to nece ili u krajnjem slucaju ne zele da shvate. sa ovolikim brojem kandidata, vec u prvom krugu bi moglo da bude rijeseno. sto je najsmjesnije opet ce kampanje da budu preslikane. Becic ce ici od kuce do kuce i imace klipove u kojima prica svasta za DPS, to isto ce da radi i DF vjerovatno. Milacic ce opet da se fura da je neki revolucionista koji ce da promijeni CG i ovo drustvo iz korijena i tako u nedogled. i onda ce opet da budu porazeni i nece izlaziti u javnost neko vrijeme, kao evo Becic.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #43
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Ja mislim da ne bi bila losa Mirjana Kuljak.
    Zena je,od oca koji nije odavde nego Hrvat sto biracima oboljelim od srbofrenije moze biti znacajno a sa druge strane bila je u liberalnom savezu i sad radi za UNESCO ili tako nesto znaci nezavisna je a strucna i dosta bi je tesko DPS etiketirao kao nekoga ko oce da unisti Crnu Gori i napravi savez sa Rusima itd itd.
    Mozda bi ona mogla da udje 2-3% u biracko tijelo vladajuce koalicije lakse nego neki drugi kandidat?

  19. #44
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Marko Milacic je mislio da će iza njega stari DF. Kada je to odbijeno odlučio je da osnuje svoju partiju. Dobro...

  20. #45
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    http://www.portalanalitika.me/clanak...e-cvrsti-savez

    Cudo da niko ne komentarise ovu vijest od prekjuce.

    Ali presmijesno kako Analni portal mora da baci malo otrova u ovakve vijesti

    Iznenađenje!

    Sagovornici Pobjede iz drugih stranaka ,,građanske opozicije“ bili su iznenađeni zaključcima Glavnog odbora URA-e, što znači da su pregovori o zajedničkom nastupu Demokrata i URA-e osmišljeni bez prethodnih konsultacija, mimo redovnih sastanaka tog dijela opozicije.
    Kako samo bezobrazno od njih, sraaam ih bilo


  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    http://www.portalanalitika.me/clanak...e-cvrsti-savez

    Cudo da niko ne komentarise ovu vijest od prekjuce.

    Ali presmijesno kako Analni portal mora da baci malo otrova u ovakve vijesti

    Kako samo bezobrazno od njih, sraaam ih bilo
    Moguc je dogovor ukoliko Demokrate podrze kandidata URA-e za predsjednika a mislim da ce i SNP i SDP stati iza Dritana ili Ruda a da URA podrzi kandidata demokrata za gradonacelnika PG s tim da imaju 3 odbornika u prvih 10.
    Ovo je neko moje misljenje jer u ostalim gradovima ne vidim razlog za koaliranje, posebno kad se minimalni broj glasaca Demokrata zna po rezultatima parlamentarnih a snaga Ure je nepoznanica jer su nastupili u koaliciji.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  22. #47
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Moguc je dogovor ukoliko Demokrate podrze kandidata URA-e za predsjednika a mislim da ce i SNP i SDP stati iza Dritana ili Ruda
    Brate, budi realan, pa reci da Dritan i Rudovic zajedno ne bi osvojili na predsjednickim koliko Aleksa Becic. Svidjalo se to nekom ili ne, takva je realnost. Tako da mislim da bi to bio pucanj sebi u nogu od strane opozicije.


  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Brate, budi realan, pa reci da Dritan i Rudovic zajedno ne bi osvojili na predsjednickim koliko Aleksa Becic. Svidjalo se to nekom ili ne, takva je realnost. Tako da mislim da bi to bio pucanj sebi u nogu od strane opozicije.
    Ja sam realan i koristim cistu logiku i zdrav razum pri ovim zakljucima.

    Hajde da postavimo ovako :

    Izadje Becic na crtu Milu. 1 na 1 ... Samo njih dvojica..

    I izgubi.


    Kao politicka licnost i lider opozicije(Demokrate su najjaca opoziciona partija, DF je koalicija 10 ili 12 partija) bio bi ugasen u trenutku, i to bi se odrazilo na parlamentarne - lokalne izbore, moral u stranci, povjerenju biraca.


    U slucaju da kandidat URA-e izadje na predsjednicke i izgubi 1na1... Mala rabota.. Marginalna su partija, niko od njih nikada ne moze biti lider opozicije, pa i ako sagori Dritan ili Rudovic nije steta. Milo pobijedio bitku protiv marginalca iz partije sa 2% podrske izio vuk magarca...


    Veliki se broj mojih prijatelja ne slaze sa mojim stavom da bi izlazak Becica na predsjednicke izbore bila pogubna greska po partiju. Pobjeda naravno bi znacila krah DPS-a u roku od par dana, ali smatram da nije moguce posto DF sa njihovih sadasnjih 10-15% NIKADA nece podrzati nicijeg osim svog kandidata. A odlucivalo bi 1-2%.

    Opoziciji bi najmpametnije bilo (u slucaju da DPS odluci da predsjednicki budu par nedelja/mjeseci prije lokalnih a ne u istom danu) da izvrse masovni bojkot predsjecnikih izbora.

    Da na izborni dan umjesto na biracka mjesta izadju na ulice, malo obidje slika Evropu, malo se zatalasa, obidju se neke strane adrese trta vrta i onda izadju na lokalne.
    Last edited by Gandalf_White; 25-12-17 at 11:01.
    One Ring to Rule them all...

  24. #49
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hajde da postavimo ovako :

    Izadje Becic na crtu Milu. 1 na 1 ... Samo njih dvojica..

    I izgubi.


    Kao politicka licnost i lider opozicije(Demokrate su najjaca opoziciona partija, DF je koalicija 10 ili 12 partija) bio bi ugasen u trenutku, i to bi se odrazilo na parlamentarne - lokalne izbore, moral u stranci, povjerenju biraca.


    U slucaju da kandidat URA-e izadje na predsjednicke i izgubi 1na1... Mala rabota.. Marginalna su partija, niko od njih nikada ne moze biti lider opozicije, pa i ako sagori Dritan ili Rudovic nije steta. Milo pobijedio bitku protiv marginalca iz partije sa 2% podrske izio vuk magarca...
    Pa ti mislis da je bolje izgubiti glatko, nego za dlaku? Pri tom, ignorisuci mogucnost da Milo cak i lepekne na izborima? Ipak bih ja bacio sve karte na Becica, jer jednostavno nemamo jaceg i popularnijeg u opoziciji. I mislim da grdno grijesis u vezi df-ovih glasaca, kako ce oni zadrto da apstiniraju, samo da bi napakostili opoziciji. Mislim da to nidje veze.. Sama cinjenica da je Milo primoran da se kandiduje govori dovoljno. To nikako nije dobro po imidz Crne Gore u Evropi, da jedan covjek nakon 30 godina licno i personalno drzi kormilo drzave.


  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa ti mislis da je bolje izgubiti glatko, nego za dlaku? Pri tom, ignorisuci mogucnost da Milo cak i lepekne na izborima? Ipak bih ja bacio sve karte na Becica, jer jednostavno nemamo jaceg i popularnijeg u opoziciji. I mislim da grdno grijesis u vezi df-ovih glasaca, kako ce oni zadrto da apstiniraju, samo da bi napakostili opoziciji. Mislim da to nidje veze.. Sama cinjenica da je Milo primoran da se kandiduje govori dovoljno. To nikako nije dobro po imidz Crne Gore u Evropi, da jedan covjek nakon 30 godina licno i personalno drzi kormilo drzave.

    Mislim da je bolje ne izaci na predsjednickei ugasiti jedinog opozicionog kandidata koji ima sansu da svrgne DPS.


    Isprati po portalima i FB komentarima da je trenutno DF-u Becic veci trn u oku nego DPS. Ne mozes ti u trci u koju se gleda 1-2% da racunas da ce cijelo biracko tijelo podrzati kandidata demokrata.
    Na proslim parlamentarnim izborima izlaznost je bila 73.5% i otisli su pata pata vlast i opozicija sto se tice glasova. Na predsjednickim je dosta da izlanost bude manja 2% i to je to. Ili da DF otkaze podrsku itd.

    Jednostavno smatram da je Demoratama preveliki rizik uopste izaci na predsjednicke, jer je funkcija predsjednika apsolutno nebitna, i kad bi doslo do toga, mislim da je Becicu bolje da se kandiduje za gradonacelnika podgorice. Mnogo bolja funkcija, mnogo vise moze da uradi za drzavu, i mnogo jace da se bori protiv korupcije. Na parlamentarnim izborima je imao 16% u PG. U ovom trenutku sigurno oko 25%. Sto je sigurno, sigurno.

    Izgubljene bitke ne treba biti, vec je nekad pametno i takticki se povuci.

    Live to fight another day

    Last edited by Gandalf_White; 25-12-17 at 11:21.
    One Ring to Rule them all...

Page 2 of 163 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Evroliga 2017/2018
    By StefanPG in forum Košarka
    Replies: 384
    Last Post: 21-05-18, 13:39
  2. Info Pes 2018
    By 2fast in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 8
    Last Post: 18-10-17, 23:33
  3. Srbija - predsjednički izbori 2017
    By chucknorris in forum Politika generalno
    Replies: 103
    Last Post: 09-04-17, 23:38
  4. EX-YU fudbalska liga - 2018
    By chucknorris in forum Fudbal
    Replies: 65
    Last Post: 20-12-16, 18:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •