Page 3 of 47 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 1168

Thread: Ima li Crna Gora more?

  1. #51
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Propast flote,zapljena i prodaja od stranih banaka,pa onda nerazuman remont nakon sankcija,pa pogresan izbor brodova,pa onda ponovo posrtanje vozarina i nerazumna prodaja , prodaje zadnja dva broda od strane posade,sve je drama,koja se teško objašnjava,ima tu i dva lika koja su se snašla jedan sada drma oko struje na Balkanu a drugi privatnim klinikama a bili su blizu "računima " yugooceanije,ali to su zaboravljene "istrage".Tamo se svašta radilo! Uglavnom kriminal i nesnalaženje u novoj sitiaciji!
    Koliko ima gastabajtera koji i dalje imaju prijavljeno boravište u CG,pomorci za njih su minorna stavka! I dalje ulazi 100 miliona od pomoraca,uvođenjem bilo kakvih poreza,to bi palo,a kada rastu vozarine,trastu plate,a samim tim doznake! Amplituda raste.Npr.Hansa treuhand iz Njemaćke ove godine izbacuje 5 novih brodova i traže naše oficire,ali i naše veće plate! Evo slike Hansinog broda u Panamskom kanalu
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 16:50.

  2. #52
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Gospodine Minjo, ne brkajte babe i zabe.. To mozete neupucenima...
    Gasterbajteri imaju prijavljen boravak u drzavama i tamo placaju doprinose i poreze. Vi nemate i ne placate CG-ri nista. Vi radite na crno i ko to podrzava?
    EU? NATO drzave?
    Mislite?

    Hvala Lepo

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Na kom si brodu bio kadet/asistent?
    Kadet, na Grant Carrieru (ex Radniku), 2000/2001.


    Minjo, svaka cast na slikama i generalno, na ovom topicu.
    Evo jednog interesantnog texta:
    http://javniservis.me/2011/02/13/crn...a-u-nepoznato/
    P r i m o r a c

  4. #54
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Gospodine Minjo, ne brkajte babe i zabe.. To mozete neupucenima...
    Gasterbajteri imaju prijavljen boravak u drzavama i tamo placaju doprinose i poreze. Vi nemate i ne placate CG-ri nista. Vi radite na crno i ko to podrzava?
    EU? NATO drzave?
    Mislite?

    Hvala Lepo
    Pomorci su upisani u crew listu,to vam je kao kod policijota u nekoj stranoj zemlji.Jer je brod dio zemlje čiu zastavu vije!Postoje razni međunarodni ugovori,tako da je to daleko od crnog.
    Kako bi vi lijepo sa Lomparom u ekipu! I on je počeo da prijeti,ali mu je jasno da dok ne napravi flotu od minimum 10 brodova,ne može za pregovarački sto!
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 17:11.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nova matrikula :P
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  6. #56
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Pomorci su upisani u crew listu,to vam je kao kod policijota u nekoj stranoj zemlji.Jer je brod dio zemlje čiu zastavu vije!Postoje razni međunarodni ugovori,tako da je to daleko od crnog.
    Kako bi vi lijepo sa Lomparom u ekipu! I on je počeo da prijeti,ali mu je jasno da dok ne napravi flotu od minimum 10 brodova,ne može za pregovarački sto!
    Koji je to medjunarodni ugovor koji vas stiti od placanja doprinosa i poreza na dohodak u matichnoj drzavi gdje vam je jedino mjesto boravka?
    Da ne dotichemo ovo sto se nazire oko crnog poslovanja dok su se drzale fotelje a uporedo se unistavale drzavne firme.
    Kako to sad mijenjate pricu, te vi kao gastosi, te nijeste... te jeste, ali ugovori itd...
    Pravno-ekonomski gledano samo zbog vasih "odgovora" bi bilo pohapseno minimum "10 000" ljudi sve sa onima koji su te zakonske propuste namjerno pravili, "ne dirajte nas - ne diramo vas"...da ima zakona? Mozete li biti koncizniji...Cisto radi razumijevanja nas ekonomista i vas pomoraca..

    Hvala Lepo

    p.s. Opet ponavljam da ne poznajem lichno vaseg ministra Lompara, ali ako mu vi prijetite tako kao neka posebna vandrzavna organizacija ciji personal ne placa poreze i doprinose CG.. U chijim je rukama CG?
    Last edited by Maja; 13-02-11 at 17:24.

  7. #57
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isto je ,radio na brodu ili u New Yorku.Na brodu sam upisan kao član posade,i to kontrolišu emigracione vlasti,a poreze placa kompanija kod koje plovim za državu ciju zastavu vijem.,jer je brod suvereni dio te države!Postoji u Njemačkim kompanijama mogućnost povrata,keš ili penzija,to ce mo ispitat kad neki kolega pokutša to ostvariti.Postoje razlike u visini plate za iste pozicije za razliku dali si iz EU ili nijesi.Tako su Rumuni bolje plaćeni od nas.Sve jasno.Koji to gastabrajter plaća porez Crnoj Gori za dohotak koji stvori u inostrasvu?
    Kada Crna Gora (ako) bude imala flotu,postavlja se pitanje ravnopravnosti između zaposlenih na tim brodovima,ili strancima,pošto sada nema,svaki razgovor je suvisan.
    PS: Crna Gora je u rukama pomoraca
    hop 100 melena,može može,ministar finasija kaže,samo da su zdravo
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 17:30.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Isto je ,radio na brodu ili u New Yorku.Na brodu sam upisan kao član posade,i to kontrolišu emigracione vlasti,a poreze placa kompanija kod koje plovim za državu ciju zastavu vijem.,jer je brod suvereni dio te države!Postoji u Njemačkim kompanijama mogućnost povrata,keš ili penzija,to ce mo ispitat kad neki kolega pokutša to ostvariti.Postoje razlike u visini plate za iste pozicije za razliku dali si iz EU ili nijesi.Tako su Rumuni bolje plaćeni od nas.Sve jasno.Koji to gastabrajter plaća porez Crnoj Gori za dohotak koji svori u inostrasvu?
    Kada Crna Gora (ako) bude imala flotu,postavlja se pitanje ravnopravnosti između zaposlenih na tim brodovima,ili strancima,pošto sada nema,svaki razgovor je suvisan
    Vi spominjete samo doprinos za penziju (neki od nivoa) i zdravstveno koje vam placa Co kod koje ste angazovani, ali ne placate porez na dohodak ni jednoj drzavi jer ste domicilni u CG. Svi legalni gasterbajteri placaju skoro do 40-45% poreza na dohodak. Vi ne.
    Ako je tako kao sto Vi kazete da ucjenjujete Ministarstvo CG da bi se u medjuvremenu klonili zakonske regulacije. Onda...postaje sto - sta jasno i nama obichnim gradjanima CG...


    Hvala Lepo

  9. #59
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato postoje zastave pogodnosti,pa zapad je to izmislio,zašto su zapadne firme osnovale cerke firme i upisuju brodove na Panamu i Set Vincente,nego radi lakse poreske politike,kako kompanije tako i zaposlenih.
    Sve čisto i legalno!
    Vidim kako se dobro puni budžet od doprinosa u CG
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 17:40.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa jedno je poreska politika - olaksice, a drugo je izbjegavati ikakvo placanje poreza domicilnoj drzavi.

    Ocigledno je to vama postala normala da ne placate porez nikome, kao i ovima iz Budve sto im se chude mitinzima podrshke...

    Hvala Lepo

  11. #61
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pa jedno je poreska politika - olaksice, a drugo je izbjegavati ikakvo placanje poreza domicilnoj drzavi.

    Ocigledno je to vama postala normala da ne placate porez nikome, kao i ovima iz Budve sto im se chude mitinzima podrshke...

    Hvala Lepo
    sasvim je dovoljano uzimanje procenta od banaka,poreza na štednju,i svakodnevnog pdv,a ako nekog interesuje da li firma za koju plovim placa sve poreze,neka traži njihovim poreskim upravama!
    I u Hrvatskoj ne placa se porez na dohodak ako ste osutni(KAO POMORAC) više od 6 mjeseci,neka i to pokušaju prepisati,i opet dobro!

  12. #62
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Opet vi o CRO...
    Da li gospodine Minjo znate sta znachi pranje novca? Znate li da se od pranja novca dobija procenat od banaka, porez na stednju. pdv na troshkove itd.. Jel to dovoljno da bi bilo zakonski i legalno?
    Nemojte izigravati Budvane i josh neke...
    Znamo o chemu prichamo.

    Hvala Lepo

  13. #63
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovaj prvi novi brod da se nazove po Misku Vukovicu, on je najzasluzniji sto sada kreditima kupujemo nove brodove, jer je kao predsjednik upravnog odbora Jugookeanije sve nase brodove prodao.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ovaj prvi novi brod da se nazove po Misku Vukovicu, on je najzasluzniji sto sada kreditima kupujemo nove brodove, jer je kao predsjednik upravnog odbora Jugookeanije sve nase brodove prodao.
    ''Misko Vukovicu ne dolazi u Kotor, jer kad god dodjes mi 2 broda prodamo'' -
    parola kotorskih pomoraca iz 90-tih...

    Majo, ja i dalje ne kapiram zasto bih ja kao pomorac, na stranoj kompaniji, placao porez?
    Sto mi je drzava u citavoj prici omogucila pa da ima pravo da me oporezuje? U toku tih 6 mjeseci (ugovor je u vecini slucajeva toliko) nisam u CG, niti na brodu pod crnogorskom zastavom.
    Minjo je sve u pravu, pa cak i u dijelu dje poredi sa CRO. Jer nasi sto su radili u zadnjih 20 godina - prepisivali su od hrvata.
    P r i m o r a c

  15. #65
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dosta je sto pomorce deru na svaki salter. Vakcina 80e, ljekarsko 70e, breveti, klase... Ko ih jebe, plove, imaju oni para... U Hrvatsku onaj ko zavrsi Pomorski fakultet racuna mu se kao da je polozio osnovne brevete (jer kroz ispite ima Medicinu, Sigurnost na moru, itd...), a nas samo sisaju...

  16. #66
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ove nove brevete plastificirajte,mislim da su od najlošijeg papira na svijet!
    Za porez je jasno,cattaro je sažeo!
    Čitao sam neku radnu verziju nekog zakona( županija Bar) nije loše prepisivati,ali naši su carevi
    Znali se ko će raditi inspektorat gradnje u Kini?

  17. #67
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Zanimljivo...
    Zasto li svi mi u inostranstvu placamo poreze do 45%... "Krv" nam popise.. Bash zanimljivo razmishljanje koliko je chiji novac vrijedan izuzimanja od poreza na dohodak...
    Kako ovdje pricamo o CG a ne o CRO... i zaista me vise zanima CG (cast CRO ali drzavljanin sam i patriota CG)...Bash me zanima kako ce se ovo objasniti EU i drzavama NATO-a.
    Skoro pa da lichi na nesto, ili bash djeluje kao takvo, sto nije ni malo prijatno za chuti, a kamoli za kredibilitet Vlade, Ministarstva posebno, Tuzilastva, Ustavnog suda, i Drzave CG.
    Jasno je ovo za porez, ne morate tu puno da pravdate, sve je jasno, zasto, i sta se radi...
    Mozemo da ochekujemo miting podrshke, slican kao i u Budvi.. Pa ce i ateisti da se krste...


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-02-11 at 18:10.

  18. #68
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by Bijela_City View Post
    Dosta je sto pomorce deru na svaki salter. Vakcina 80e, ljekarsko 70e, breveti, klase... Ko ih jebe, plove, imaju oni para... U Hrvatsku onaj ko zavrsi Pomorski fakultet racuna mu se kao da je polozio osnovne brevete (jer kroz ispite ima Medicinu, Sigurnost na moru, itd...), a nas samo sisaju...

    Neka sjede onda doma i rade za 200-300e kao i ostali... Na moju bruto platu od 500e mene klepnu 200e poreza. Da mi ga bude zao sto se topi? Boli me uvo. Zao mi je onog rudara sto kopa za 300e a ne njih po nekoliko hiljada...Niko ih ne tjera...

  19. #69
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Neka sjede onda doma i rade za 200-300e kao i ostali... Na moju bruto platu od 500e mene klepnu 200e poreza. Da mi ga bude zao sto se topi? Boli me uvo. Zao mi je onog rudara sto kopa za 300e a ne njih po nekoliko hiljada...Niko ih ne tjera...
    Sve bi ja vas u jedan storm pa bi znali o kojoj krvi pričamo!

  20. #70
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Neka sjede onda doma i rade za 200-300e kao i ostali... Na moju bruto platu od 500e mene klepnu 200e poreza. Da mi ga bude zao sto se topi? Boli me uvo. Zao mi je onog rudara sto kopa za 300e a ne njih po nekoliko hiljada...Niko ih ne tjera...
    Mislim da je sramota uzet 70 eura za ljekarsko uvjerenje, a znamo kako se izdaju kod nas, svi smo ih vadili za vozacki.. Covjeku treba najmanje 1000 eura da se opremi i ode na brod..

    A prica ti je kao da ljudi idu na krstarenje i primaju pare, a ne deru ko magarci, odvojeni od porodice..

  21. #71
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Rekoh ja sad ce plach i kuknjava kao po Pljevljima, Budvi, Beranama, Novom...
    Ima li zakona u CG?
    Ovo je jako ozbiljno... Ili se nekima i dalje ne chini da nije tako...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-02-11 at 18:19.

  22. #72
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by Bijela_City View Post
    Mislim da je sramota uzet 70 eura za ljekarsko uvjerenje, a znamo kako se izdaju kod nas, svi smo ih vadili za vozacki.. Covjeku treba najmanje 1000 eura da se opremi i ode na brod..

    A prica ti je kao da ljudi idu na krstarenje i primaju pare, a ne deru ko magarci, odvojeni od porodice..

    A sto cu mu ja? Zali li on mene? Ima minimum 10x vecu platu od mene. Moze u brodogradiliste kod tebe da cisti tankove ili da vari ili pjeskari. Ali nece. Nece zato jer mu je malo para.U brodogradilistu je prosjecna plata preko 500e pa eto mu ako je dobar radnik, primice ga neko. Ćera li ga ko da ide na brod?Sto da ga zalim?

  23. #73
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nijesam vjernik ali se prekrstim prije kontrole tankova

  24. #74
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    A sto cu mu ja? Zali li on mene? Ima minimum 10x jacu vecu platu od mene. Moze u brodogradiliste kod tebe da cisti tankove ili da vari ili pjeskari. Ali nece. Nece zato jer mu je malo para.U brodogradilistu je prosjecna plata preko 500e pa eto mu ako je dobar radnik, primice ga neko. Ćera li ga ko da ide na brod?Sto da ga zalim?
    Niko nije rekao da treba da zalis bilo koga, ali je li on kriv sto ima para, pa ga zato treba odrat jer se bez tog papira ne moze ukrcat ?
    Medicinu za pomorce sam dva puta polagao do sad (u srednju skolu i na fakultet), ali se niko nije sjetio da to prizna kao brevet, neko cu morat i treci put polagat istu stvar, zbog roze uplatnice, naravno..

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Maja ne zna ovi "specifichnu" crnogorsku ekonomiju...... Ja to mogu da potpisem. Ali Maja zna ovu opstu - zapadnu pa...
    Znaci to je bio taj tajni dogovor o "ne dirajte nas"?
    Nije vama mjesto boravka na brodu pa da na tom brodu placate doprinose i poreze.. Vec vam je mjesto boravka u CG. Znaci tu je CG ekonomska politika - izbjegavanje placanja poreza i doprinosa drzavi...
    Ne dirajte nas, glasamo vas?
    Zato ste precutali ekonomsku rabotu o rasprodaji CG flote?
    Toliko je kostala drzava i njena ekonomska buducnost?
    Sitno, sitno...
    Gasterbajteri imaju mjesto boravka i radne dozvole u inostranstvu i tamo placaju poreze i doprinose, a vi, nema vas, "utaja" jel? Gasterbajteri i placaju poreze i donose kapital u CG.
    Pozdravite gospodina Lompara, nisam ga upoznala samo iz razloga jer je politicar, a ja ih nesto ne...

    Hvala Lepo
    Majo, nije to utaja vec dvostiko oporezivanje jer nasa drzava ne brine mnogo za svoje drzavljane. Slicno onim robnim kucama iz Beograda koje je gradila Crna Gora iz fonda za nerazvijene, a prodali ih nase razvijoljotke a obicni radnici izvsii pa jos i platili da im neko zastiti interese. Ako nas drug Minjo plovi pod nekom portugalskom zastavaom oni na njegovu zaradu uzmu poreze sve kako je bog rekao, a onda to isto uradi i Crna Gora jer nasim ministrima tesko da se dogovore a i sto bi se dogovarali kad od toga ministar nema vajde vec neki obicni moreplovac.

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Bilo je i onih koji su jos uvijek bili na platnom spisku Jugooceanije a plovili na stranim kompanijama. :hammer:
    Opsta grabez bila i parola "snadji se" pa bilo po onoj narodnoj "ko umije njemu dvije." Takva vremena bila i prosla a najgore je sto svi sad o postenju pricaju. Da imamo Putina bar bi nedje ispravio "krivu Drinu", ali,,,, je jednom prililom rekao da oni koji
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Zanimljivo...
    Zasto li svi mi u inostranstvu placamo poreze do 45%... "Krv" nam popise.. Bash zanimljivo razmishljanje koliko je chiji novac vrijedan izuzimanja od poreza na dohodak...
    Neka de nije na sirotinju trevilo ako nasi placaju toliki porez neka je sa srecom jer i debelo zaradjuju. Daj boze da svi nasi Crnogorci placaju po meleon poreza jer bi ostalo dosta da koju zeru i u Crnu Goru uloze. Ja bih volio da svi nasi plate bar po pet meleona poreza tamo dje zive
    PS.
    Ovaj Minjo neki ubaceni elemenat Taman napisa da se boji da ce nasa diskusija zavrsiti u neke nove kad ono slucajno na javni servis

Page 3 of 47 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna gora hip-hop
    By guntalk in forum Muzika
    Replies: 65
    Last Post: 14-04-11, 16:14
  2. [Crna Gora]^ CS
    By vuk89 in forum Game Server CG
    Replies: 56
    Last Post: 21-11-09, 19:24
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25
  4. Naša Crna Gora
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 09-06-08, 19:33
  5. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-07, 00:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •