View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 167 of 330 FirstFirst ... 67117157163164165166167168169170171177217267 ... LastLast
Results 4,151 to 4,175 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #4151
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    30k kineskih vakcina stize sjutra. U pregovorima su sa Kinezima za oko 200k koje treba da stignu do kraja prvog kvartala.

    Sa Rusima se pregovara za dodatnih 200k vakcina. Do sad je dogovoreno 50k (5k je vec stiglo, za ostalih 45k je rekla “veoma brzo, definisan je rok isporuke”).

    Sa Fajzerom se nista ne zna, i dalje se pregovara. Astra Zeneka (kroz Covax) ne znaju kad ce stici, tu se prica o 84k vakcina.
    Last edited by Tonya; 02-03-21 at 09:36.

  2. #4152
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Nadam se da ni jedna naredna tura nece biti ispod 30 000. Najbolje bi bilo da stigne 2 ture po 200 000 pa da smo mirni.

    Drugi problem je kako vakcinisati dovoljan broj ljudi sa ovakvim razmisljanjem.

  3. #4153
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    30k kineskih vakcina stize sjutra. U pregovorima su sa Kinezima za oko 200k koje treba da stignu do kraja prvog kvartala.

    Sa Rusima se pregovara za dodatnih 200k vakcina. Do sad je dogovoreno 50k (5k je vec stiglo, za ostalih 45k je rekla “veoma brzo, definisan je rok isporuke”).

    Sa Fajzerom se nista ne zna, i dalje se pregovara. Astra Zeneka (kroz Covax) ne znaju kad ce stici, tu se prica o 84k vakcina.

    Koja god da dodje dobra je, samo da dolaze. Nebitno je li ruska, kineska, americka, sa marsa i mjeseca...
    I vakcinacija mora da se ubrza kako znamo i umijemo... Ako stvarno postoji masovan otpor vakcinisanju, koliko danas moramo da pokrenemo edukativnu kampanju.

  4. #4154
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Malo smo zakasnili sa edukativnom kampanjom... To je trebalo raditi u proteklo pola godine... Sad je sve mnogo teže...
    #fakenews

  5. #4155
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Malo smo zakasnili sa edukativnom kampanjom... To je trebalo raditi u proteklo pola godine... Sad je sve mnogo teže...
    Zakasnili jesmo, ali ako sad ne krenemo... onda cemo zakasnit jos vise.

    Ja ne vidim alternativu vakcinisanju... u suprotnom cemo u narednih 7-8 mjeseci imat 400-500 slucajeva dnevno, jos vise sprzenu ekonomiju i hiljade mrtvih... ako neko vidi alternativu vakcinisanju, neka javi.

  6. #4156
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Naravno da je bolje bilo poceti sto ranije sa edukacijom, ali iskreno mislim da ce dosta ljudi promijeniti misljenje kad krene masovna vakcinacija, i kad ukapiraju da im se prijatelji/rodjaci nece pretvoriti u nindza kornjace od vakcine.

  7. The Following User Says Thank You to Tonya For This Useful Post:


  8. #4157
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Sad sam pricala sa drugom iz Zagreba. Kaze isto haos sa vakcinama i sve neke afere. Svuda isto. Kaze da najvise vjeruje ovoj ruskoj

  9. #4158
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    O cemu pricate vi. Kakva vakcinacija i da li se pozurilo ili zakasnilo.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...sred-pandemije
    Nama prijeti pandemija morbila kod djece, a ne da li ce se vakcinisati protiv korone.
    Previse se vi zanosite sa kuknjavom oko vakcina na mrezama. Sad je izgovor da se ceka fajzer.
    Izvozicemo mi te vakcine koje kupimo

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  11. #4159
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    O cemu pricate vi. Kakva vakcinacija i da li se pozurilo ili zakasnilo.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...sred-pandemije
    Nama prijeti pandemija morbila kod djece, a ne da li ce se vakcinisati protiv korone.
    Previse se vi zanosite sa kuknjavom oko vakcina na mrezama. Sad je izgovor da se ceka fajzer.
    Izvozicemo mi te vakcine koje kupimo
    Ovo je tek zaprepascujuce sto procitasmo jutros... trebalo bi da je vijest dana, mjeseca, godine ako oces... Borovinicka ima zadatak da ovu godinu izdura, i izvede situaciju na pravi put, a ako bude tako, neka ide za kralja drzave. Neka joj je bog upomoc.

  12. #4160
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    krivica je na nadležnim svakako, ali priličan je procenat roditelja koji neće da im se dijete vakciniše. ne kapiraju koliko je ovo ozbiljno, ali treba to objasniti ovima od 86
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  14. #4161
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Sad sam pricala sa drugom iz Zagreba. Kaze isto haos sa vakcinama i sve neke afere. Svuda isto. Kaze da najvise vjeruje ovoj ruskoj

    Ovo nije realno sto se radi. Bolestine koje ne znaju kako se zovu uporedjuju vakcine koja je bolja i kojoj vise vjeruju, kao da znaju sastojke...


  15. #4162
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Takumi, svako ima pravo na svij emisljenje. Bas zato sto se n ezna, moras donijeti neku odluku. ILi ces reci ne znam, necu da primim jer ne znam sastojke?
    Covjek zna kako se zove i izuzetno j esklovan, tako da nekako ruzno kvalifikujes.

  16. #4163
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ovo nije realno sto se radi. Bolestine koje ne znaju kako se zovu uporedjuju vakcine koja je bolja i kojoj vise vjeruju, kao da znaju sastojke...
    Internet je unistio kvalitetno informisanje. Informacije dolaze iz milijardu izvora, svaki retard prica svasta, razni algoritmi ti salju vijesti na feed i onda nastaje opsta zatupljenost.

    Mora Vlada sto hitnije da krene u edukativnu kampanju, inace smo nayebali kao zuti.

  17. #4164
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    ^Kako će edukovati antivaksere i nobelovce iz struke? Previše se zanosite da je sve crno bijelo.

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #4165
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Takumi, svako ima pravo na svij emisljenje. Bas zato sto se n ezna, moras donijeti neku odluku. ILi ces reci ne znam, necu da primim jer ne znam sastojke?
    Covjek zna kako se zove i izuzetno j esklovan, tako da nekako ruzno kvalifikujes.
    Kazes da je skolovan i da najvise vjeruje ruskoj, a jesi li ga pitala zasto? Bas me zanima da cujem odgovor od takvih strucnjaka...


    Ja sam se prijavio za vakcinu, primicu je cim mi se ukaze prilika, bilo koju.


  19. The Following 3 Users Say Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  20. #4166
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    I ja sam se prijavila i primicu koja me dopane.
    On nije iz te struke, nego je cisto onako rekoa u drugarksom razgovoru, a sto je ovo haha. Bas zato sto se n enza mnogo, onako je rekao ili covjek nema pravo na misljenje?
    Ako mene pitas, eto iz nekih skormin znanja i citanja, mozda bi i ja najradije rusku.

  21. #4167
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    I ja imah priliku da razgovaram sa čovjekom iz struke, kaže primi za koju god ti se ukaže prilika, ruska ima ponekad malo jače nuspojave ali ništa strašno, kineska je old school, fajzer high tech.

  22. #4168
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Ja sam i dalje za astra zeneka, ali od nekoliko ljudi koji su je primili nisam cuo dobre stvari. Primili je i desetkovani sledeci dan na poslu sa mucninama. Sta znam. Ruska takodje umije da digne temperaturu i da se javi bol od nekoliko sati na tom mjestu dje je daju.
    Opet sam se prijavio, pa koja zapadne. Nije bas da mozemo da biramo u prvom krugu

  23. #4169
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Kako ste se prijavili kad prijava jos nije počela, valjda od sjutra počinje
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #4170
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ja sam i dalje za astra zeneka, ali od nekoliko ljudi koji su je primili nisam cuo dobre stvari. Primili je i desetkovani sledeci dan na poslu sa mucninama. Sta znam. Ruska takodje umije da digne temperaturu i da se javi bol od nekoliko sati na tom mjestu dje je daju.
    Opet sam se prijavio, pa koja zapadne. Nije bas da mozemo da biramo u prvom krugu
    https://pbs.twimg.com/media/EvdyT0CWgAMCf93.jpg

    Dok mlađi od 50 dođu na red, proći će ljeto. A ovi 20 i 30+, na zimu sledeću. Neće to tako brzo.

  25. #4171
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    U Crnoj Gori je registrovano 585 novih slučaja koronavirusa, a od posljedica infekcije preminulo je osam pacijenata, saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje (IJZ).


    Navodi se da su laboratorije IJZ i druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa tokom jučerašnjeg dana završile analizu i IJZ dostavile rezultate za 1.908 uzorak na novi koronavirus.




    Novooboljeli su iz sledećih opština: Podgorica 234, Nikšić 92, Herceg Novi 33, Bijelo Polje 30, Cetinje 29, Ulcinj 29, Pljevlja 29, Bar 26, Budva 20, Kotor 12, Mojkovac 10, Tuzi 10, Danilovgrad 8, Berane 7, Tivat 4, Plužine 4, Plav 2, Gusinje 2, Andrijevica 1, Petnjica 1, Kolašin 1, Šavnik 1.


    Kazali su da je prijavljen je oporavak kod 497 pacijenta.


    Preminulo je osam pacijenata i to kod pacijenata iz Bara (3), Ulcinja (2), Bijelog Polja (1), Mojkovca (1), i Nikšića (1), od kojih je najmlađi imao 53, a najstariji 84 godine starosti.
    Danas smo na 30%+ pozitivnih.

  26. #4172
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    https://pbs.twimg.com/media/EvdyT0CWgAMCf93.jpg

    Dok mlađi od 50 dođu na red, proći će ljeto. A ovi 20 i 30+, na zimu sledeću. Neće to tako brzo.
    Ovo mora i na nivou kompanija da se radi.

    Moje drustvo iz emirata svo vakcinisano. Hilton, Etihad, Emirejts i ostale velike kompanije od vlade preuzimaju vakcine i inicijativno sprovode vakcinisanje zaposlenih na nivou korporacija.

    Onda naravno reklama kako su avioni, hoteli, rizorti bezbjedni.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  27. #4173
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ovo u vezi MMR vakcine je zastrašujuće! Od ne tako davnih 10-20% anivaksera, došlo se do ogromne većine. I to ne obećava ništa dobro povodom vakcinacije protiv Covida. Jedino se nadam tome da će neki lakše prihvatiti to da se vakcinišu oni sami tj. odrasli, a ne djeca. Svako sebi daje za pravo da ima "mišljenje", a pri tome nema svijest da razlikuje svoje od KOMPETENTNOG mišljenja. Ili da razlikuje mišljenje od dokazanih činjenica. Takvi su nažalost najčvršći u svojim stavovima. Dunning-Krugerov efekat.

  28. #4174
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovo mora i na nivou kompanija da se radi.

    Moje drustvo iz emirata svo vakcinisano. Hilton, Etihad, Emirejts i ostale velike kompanije od vlade preuzimaju vakcine i inicijativno sprovode vakcinisanje zaposlenih na nivou korporacija.

    Onda naravno reklama kako su avioni, hoteli, rizorti bezbjedni.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Mi u firmi uveliko radimo kampanje za UAE hotele evo vec par mjeseci. Kod njih je odavno sve polako vraceno u neku semi-normalu, sto nije ni cudno uzevsi u obzir da su koristili od samog pocetka totalno drugi pristup naspram onoga sto je WHO propagirao (ne valjaju maske, ne treba masovno testirati itd.).
    Mada ovo za samoinicijativno vakcinisanje zaposlenih na nivou korporacija prvi put cujem a svakodnevno sam u kontaktu sa klijentima iz UAE.

    @Takumi
    Super za tebe sto na svaku vakcinu gledas isto, ja bih ipak nesto preskocio par "proizvodjaca" koji su decenijama poznati po laziranju podataka (i ne, ne radi se o nikakvim teorijama zavjere, sve je opste poznato i javno dostupno svakome da vidi ako hoce). Ne kazem da bi namjerno isli na stetu populacije ali vodivsi se time sta su radili u proslosti veca je sansa da su i ovog puta izlazirali dobar dio testiranja te bih ih ako mi se ukaze prilika preskocio.

    Ostavljam ti da malo istrazis, lako ces doci do podataka o kojim se proizvodjacima radi ako si voljan.

  29. #4175
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Mi u firmi uveliko radimo kampanje za UAE hotele evo vec par mjeseci. Kod njih je odavno sve polako vraceno u neku semi-normalu, sto nije ni cudno uzevsi u obzir da su koristili od samog pocetka totalno drugi pristup naspram onoga sto je WHO propagirao (ne valjaju maske, ne treba masovno testirati itd.).
    Mada ovo za samoinicijativno vakcinisanje zaposlenih na nivou korporacija prvi put cujem a svakodnevno sam u kontaktu sa klijentima iz UAE.

    @Takumi
    Super za tebe sto na svaku vakcinu gledas isto, ja bih ipak nesto preskocio par "proizvodjaca" koji su decenijama poznati po laziranju podataka (i ne, ne radi se o nikakvim teorijama zavjere, sve je opste poznato i javno dostupno svakome da vidi ako hoce). Ne kazem da bi namjerno isli na stetu populacije ali vodivsi se time sta su radili u proslosti veca je sansa da su i ovog puta izlazirali dobar dio testiranja te bih ih ako mi se ukaze prilika preskocio.

    Ostavljam ti da malo istrazis, lako ces doci do podataka o kojim se proizvodjacima radi ako si voljan.
    Pogledaj drustvene mreze Etihada, Emirates, hotelskih lanaca u UAE...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  30. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


Page 167 of 330 FirstFirst ... 67117157163164165166167168169170171177217267 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •