Page 119 of 213 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129169 ... LastLast
Results 2,951 to 2,975 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #2951
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Znate kako, mislim da svaki stan ima svoga kupca.
    Mi smo sad imali priliku da stan rasporedimo kako mi hoćemo, jedina ograničenja su nam bila ventilacioni i kanalizacioni otvori. Komšija pored je isto to radio, imali smo iste stanove na raspolaganju. Dobili smo potpuno dva različita stana. Da ja vidim njegov rekla bi nema šanse da bi tako rasporedila, on bi isto rekao za moj.
    Tako da je u topskim zgradama jako teško udovoljiti broju od stotinjak ljudi.
    Ja sam stavila sebi ostavu, tu će mi biti mašine, peglanje, sva hemija, police za cipele koj ese ne nose, zimsku garderobu ali zato nijesma stavila garderober nego običan plakar. Kuhinju sma odvojila jednim zidom i izlazi samo na trpezariju, a dnevni se vidi samo iz trpezarije. Koleg amoj recimo kaže nikada ne bi zatvorio kuhinju. Eto, to je smao jedan stan.
    Ono što generalno ne volim je ulazak u sobu iz trpezarije, da se direktno ulazi u dnevnu bez vrata, premale sobe, kupatilo u spavacoj sobi jer nasa gradnja nije na tom nivou da nemas bar ponekad mirise iz kanalizacije, džaba slivnici sa klapnom i slično, i stan bez balkona.

  2. #2952
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja volim otvoreniji prostor i takođe ne volim odvojenost kuhinje zidovima. Stari stan u kojem sa živio je bio velik , sa odvojenom kuhinjom , dobrim rasporedom prostorija i terasom na kojoj ladno može sjedjeti četvoro. Nakon svih ovih godina, promijenilo se mnogo toga i u samom racionalnom pristupu onome što zovemo stambeni prostor. Nekada su se stanovi pravili drugačije jer se podrazumijevala veća kvadratura. Roditelji nisu morali ići u banku, nisu razmišljali o kamatama, kreditima, jednostavno je bilo drugačije doći do "krova nad glavom". Eto smo ovdje pričali i iznesena su mišljenja da su cijene kvadrata veoma visoke mnogima, neki smatraju da će doći do pada cijena , ja mislim da neće i da će u doglednoj budućnosti većina atraktivnih lokacija imati paprene cijene. Ovakve cijene kao sada će se održati dok se ne zatvore iole prihvatljive lokacije za život pa i zatvaranjem površina sa lokacijom na Sadinama. Kako ponuda na boljim lokacijama bude otanjala, tako će rasti njihova cijena. Što se same ponude stanova tiče, tu nije ni malo lako izabrati. Ljudi su ograničeni finansijama pa se iz same ponude investitora može shvatiti sve i oni mnogo govore. Sasvim je logično da ljudi ograničenog budžeta od 50-80K ne mogu da stvaraju sebi poziciju i da očekuju super luksuz i komfor. Jednostavno se prave kompromisi. Mnogi manji stanovi mogu biti ljepši nego daleko veći i komforniji. Meni je dnevna sa kuhinjom, sa ukusom sređeno najbitnija stavka u svoj priči. U sobama se spava i u njima se organizuje i prostor za garderobere , volim lijepo sređene toalete, kuhinju, volim lijepe tuš kabine, neke detalje koje čine prostor ljepšim. Živio sam u svim mogućim kvadraturama osim u garsonjerama i najviše mi je prijao život jednosobnog stana, valjda zbog te topline kojom te manji prostor ušuška sa familijom. Sreća na kraju ne zavisi od kvadrata stana. Znam porodice sa kojima sam se davno podizao koji su bili srećni i u lošim uslovima života od mnogih nas koji smo imali više u materijalnom smislu a isto tako znam i one koji žive kao lordovi i nemaju obrise sreće na sebi… Ja volim najviše biti u sredini , vaga sam u horoskopu, ne volim ništa što štrči i saosjećam sa onima koji ne mogu… sve osjećam oko sebe što bi se reklo

  3. #2953
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Znate kako, mislim da svaki stan ima svoga kupca.
    Mi smo sad imali priliku da stan rasporedimo kako mi hoćemo, jedina ograničenja su nam bila ventilacioni i kanalizacioni otvori. Komšija pored je isto to radio, imali smo iste stanove na raspolaganju. Dobili smo potpuno dva različita stana. Da ja vidim njegov rekla bi nema šanse da bi tako rasporedila, on bi isto rekao za moj.
    Tako da je u topskim zgradama jako teško udovoljiti broju od stotinjak ljudi.
    Ja sam stavila sebi ostavu, tu će mi biti mašine, peglanje, sva hemija, police za cipele koj ese ne nose, zimsku garderobu ali zato nijesma stavila garderober nego običan plakar. Kuhinju sma odvojila jednim zidom i izlazi samo na trpezariju, a dnevni se vidi samo iz trpezarije. Koleg amoj recimo kaže nikada ne bi zatvorio kuhinju. Eto, to je smao jedan stan.
    Ono što generalno ne volim je ulazak u sobu iz trpezarije, da se direktno ulazi u dnevnu bez vrata, premale sobe, kupatilo u spavacoj sobi jer nasa gradnja nije na tom nivou da nemas bar ponekad mirise iz kanalizacije, džaba slivnici sa klapnom i slično, i stan bez balkona.
    Meni je baš vrh master bedroom, kad u sobi imaš svoje kupatilo.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja volim otvoreniji prostor i takođe ne volim odvojenost kuhinje zidovima. Stari stan u kojem sa živio je bio velik , sa odvojenom kuhinjom , dobrim rasporedom prostorija i terasom na kojoj ladno može sjedjeti četvoro. Nakon svih ovih godina, promijenilo se mnogo toga i u samom racionalnom pristupu onome što zovemo stambeni prostor. Nekada su se stanovi pravili drugačije jer se podrazumijevala veća kvadratura. Roditelji nisu morali ići u banku, nisu razmišljali o kamatama, kreditima, jednostavno je bilo drugačije doći do "krova nad glavom". Eto smo ovdje pričali i iznesena su mišljenja da su cijene kvadrata veoma visoke mnogima, neki smatraju da će doći do pada cijena , ja mislim da neće i da će u doglednoj budućnosti većina atraktivnih lokacija imati paprene cijene. Ovakve cijene kao sada će se održati dok se ne zatvore iole prihvatljive lokacije za život pa i zatvaranjem površina sa lokacijom na Sadinama. Kako ponuda na boljim lokacijama bude otanjala, tako će rasti njihova cijena. Što se same ponude stanova tiče, tu nije ni malo lako izabrati. Ljudi su ograničeni finansijama pa se iz same ponude investitora može shvatiti sve i oni mnogo govore. Sasvim je logično da ljudi ograničenog budžeta od 50-80K ne mogu da stvaraju sebi poziciju i da očekuju super luksuz i komfor. Jednostavno se prave kompromisi. Mnogi manji stanovi mogu biti ljepši nego daleko veći i komforniji. Meni je dnevna sa kuhinjom, sa ukusom sređeno najbitnija stavka u svoj priči. U sobama se spava i u njima se organizuje i prostor za garderobere , volim lijepo sređene toalete, kuhinju, volim lijepe tuš kabine, neke detalje koje čine prostor ljepšim. Živio sam u svim mogućim kvadraturama osim u garsonjerama i najviše mi je prijao život jednosobnog stana, valjda zbog te topline kojom te manji prostor ušuška sa familijom. Sreća na kraju ne zavisi od kvadrata stana. Znam porodice sa kojima sam se davno podizao koji su bili srećni i u lošim uslovima života od mnogih nas koji smo imali više u materijalnom smislu a isto tako znam i one koji žive kao lordovi i nemaju obrise sreće na sebi… Ja volim najviše biti u sredini , vaga sam u horoskopu, ne volim ništa što štrči i saosjećam sa onima koji ne mogu… sve osjećam oko sebe što bi se reklo
    Ima trosobnih od 70 i nešto kvadrata i trosobnih od dobro preko 100 kvadrata. Ne može se očekivati da bude ista površina dnevne u tim stanovima... a naravno da porodični sklad i sreća ne zavise od strukture i površine stana.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. #2954
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Napravili smo i mi kupatilo za nasu sobu, ali je malo cio dio odvojen i ide mali hodnik i tu su vrata od sobe i vrata od kupatila, ali ne voli vrata od kupatila u sobu haha. To sam samo ja a vecinom se tako radi projekat.
    I jos smo stavili svjetlarnike na vrata a bas sam bila protiv toga, borila se sa jacom polovinom ali kako je jaca izgubila sam borbu a sada tako dobro izgleda, i bas dosta svjetlosti daje hodnicima i predsoblju.

  5. #2955
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    A đe bez svjetlarnika, jedna od najmriznijih stvari koje su sad dio standarda. Cijeli život sam živio u stanovima koji su imali staklo iznad vrata, a onda sam se uselio u stan bez stakala. Dugo mi se dešavalo da cijelu noć ostane da gori neko svijetlo jer sam otišao na spavanje a nisam vidio da gori svijetlo.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #2956
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A meni je baš obratno, nikad ih nisam volio

  7. #2957
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    E, ni ja...Prije no legnem sve provjerim i pogasim.
    Interesantno, nikad nijesam spustala roletne kad spavam. Volim da me probudi prirodna svjetlost, svitanje, pa neka je i 6h ujutro...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  8. #2958
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    E, ni ja...Prije no legnem sve provjerim i pogasim.
    Interesantno, nikad nijesam spustala roletne kad spavam. Volim da me probudi prirodna svjetlost, svitanje, pa neka je i 6h ujutro...
    Ja jedno 4,5 x,okp jbg
    ...

  9. #2959
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    I ja sam isto mislila sto i vi i protivila se bas, ali tako je dobro ispalo, i toliko svjetlosti daje a ja sam zaljubljena u svjetlost.

  10. #2960
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,955
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    najjaca stvar je svjetlarnik ili prozor kako da ga nazovem iz toaleta u trezariju (na sred zida ne izvise vrata) , bas mi je nelogicno da je to neko tako projektovao. U pitanju je stara zgrada kod elektro skole
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  11. #2961
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    ... a naravno da porodični sklad i sreća ne zavise od strukture i površine stana.
    ... i naravno da porodični sklad zavisi od strukture i površine stana, barem u slučaju da napravite dvoje đece. Zamisli da si sa suprugom i dvoje đece u jednosobnom stanu. Ne bi se ti i draga mogli igrati(da budem fin) ni jednom u dvije neđelje osim ako ne bježite sa posla, a igranje je bitna stavka za sreću u vezi. Evo nek KRKNA potvrdi
    Last edited by Rakun; 04-12-19 at 17:59.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #2962
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Hm, a u vecem stanu se inače "to" može upražnjavati dok su djeca tu? Yes how no... Mislim, dok su djeca mala, sve i da hoćete i imate 5 soba, to teško ide dok ne zaspu


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  13. #2963
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    E, ni ja...Prije no legnem sve provjerim i pogasim.
    Interesantno, nikad nijesam spustala roletne kad spavam. Volim da me probudi prirodna svjetlost, svitanje, pa neka je i 6h ujutro...
    neka ti to o priridnoj svjetlosti no priznaj da voliš da te komšija gleda
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #2964
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A đe bez svjetlarnika, jedna od najmriznijih stvari koje su sad dio standarda. Cijeli život sam živio u stanovima koji su imali staklo iznad vrata, a onda sam se uselio u stan bez stakala. Dugo mi se dešavalo da cijelu noć ostane da gori neko svijetlo jer sam otišao na spavanje a nisam vidio da gori svijetlo.
    A ako krene zemljotres, kako ces stanut ispod stoka, bez ono staklo da te prekine na pola

  15. #2965
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Nosim jastuk za putovanja oko vrata.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #2966
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Evo ja imam u Bar stan od 150 kvadrata (možda i koii kvadrat više)...
    Neka mi neko nađe kupca i častiću ga masno...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #2967
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Evo ja imam u Bar stan od 150 kvadrata (možda i koii kvadrat više)...
    Neka mi neko nađe kupca i častiću ga masno...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Daj lokaciju i slike i cijenu, sve preko je moje ako kupca nađem

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  18. #2968
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    E, ni ja...Prije no legnem sve provjerim i pogasim.
    Interesantno, nikad nijesam spustala roletne kad spavam. Volim da me probudi prirodna svjetlost, svitanje, pa neka je i 6h ujutro...
    Bješe li ti ona što gola spava i proteže se pored prozora ili sam te zamijenio

  19. #2969
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    neka ti to o priridnoj svjetlosti no priznaj da voliš da te komšija gleda
    Mahnem ti ja, no su ti ruke zauzete...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  20. #2970
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Bješe li ti ona što gola spava i proteže se pored prozora ili sam te zamijenio
    Ne znam zbog čega ste stvorili tako pohotnu sliku o mom spavanju kad izgledam kao raščupana Minka iz Nadrealista, koju su olešenu bačili na krevet da se otrijezni...
    Ili nasukani kit na obali s mrežom oko sebe...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  21. #2971
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    U la la - mreža.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #2972
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Bogoti, kako mi ti spavaš!?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #2973
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Obučem ćebe, ubačim u pidžamu i pokrijem se jorganom.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #2974
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Mahnem ti ja, no su ti ruke zauzete...
    hahaha

    Bravo Tašo, vidiš kako me poznaješ. Moram koristit dvije ruke
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #2975
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Daj lokaciju i slike i cijenu, sve preko je moje ako kupca nađem

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Borska ulica u Bar
    151m2.
    1200e po metru.

    Zgrada je top, komšulik je top, zelenila koliko oćeš jer je prizemlje pa je ograđeno jedno 50m2.
    Parking uvjek obezbijeđen.
    5 spavaćih soba
    2 kupatila
    1 wc
    2 ostave
    2 dnevna boravka.
    2 kuhinje.

    Stan se lagano dijeli na tri dijela jer ima toliko ulaza. Prodaje se jer je prevelik za dvije osobe.

    Može zamjena za manji u Bar ili u PG ili za više njih...

    Cijena je za Bar zaista ispod svake.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 119 of 213 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129169 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •