Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 101 to 125 of 151

Thread: Depresija

  1. #101
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Alo, pa nije budala nego boluje od depresije. To je realno stanje, ne umišljeno.
    +1

    -------------------------------------------

    Inace ljudi ne razlikuju depresiju od obicne neraspolozenosti, ono kad si 2-3 dana smoren ili si u crnjak pa reces --- pA sam ti u depresiju brate --- a ne znas ti sto je depresija prijatelju... A anksioznost koju ljudi dozivljavaju zbog svakodnevnog stresa i koja se polako skuplja da ne pominjem... 90% ljudi kod nas ne zna i nece da razumije "mentalnu bolest" dokle ih ne zadesi i onda cak se i sami nalaze u neznanju jer ih je sramota poci kod psihologa a kamoli psihijatra...
    .... .... .... .... .... .... .... .... .... .... .... .... .... .... .... .... .... .... ....

  2. #102
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Alo, pa nije budala nego boluje od depresije. To je realno stanje, ne umišljeno.
    Јес но што има везе ако човеку буде боље ако користи ову његову методу, није да га на дрогу наводи па сад не знам што.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  3. #103
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Нешто увиђамда у данашњем свијету једино дјеца у теорији могу бити ван депресије, ми сви остали патимо од одређеног облика, сигурно.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  4. #104
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Vidim da se rugate na jedan fini način onome što ispisah. @Ulix ....."njegovo" stanje je realno pa bilo umišljeno ili ne. Ne postoji nijedan drugi lijek osim da donekle zagovara svoj um nekim stvarima koje mu mogu pomoći da što duže zaboravi na svoju bolest. Ili da "prevari" sam sebe i ubijedi se da je to bio samo subjektivan osjećaj. A to je nemoguće da učini jedna razumna osoba bez pomoći druge osobe koja može to da uradi.
    Možda niste u stanju da shvatite prirodu te bolesti????
    Hipotetički gledano.....ako bi osobi sa TEŠKOM depresijom NEKIM ČUDOM bilo omogućeno da ima pristup konstantno i neprekidno stvarima i situacijama koje bi zaposjele njegov um da nema kad da razmišlja o nečem drugom i kad bi to moglo da traje istim intezitetom ostatak njegovog života ......depresija se NIKAD više ne bi javila.
    Ali ovo bi bilo nemoguće izvesti. Ipak solidno oslikava KARAKTER bolesti.
    Ona jeste umišljena, ali je nije umislio "on" , nego je utripovala njegova potsvijest.
    I zato ispisah prethodni komentar na koji se rugate na jedan vrlo šarmantan način
    Depresija JESTE umišljena bolest.

  5. #105
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Iskoristiću jedan originalni termin.....,
    Ako uspiješ pacijentu da hakuješ mozak, ..... izliječen je

  6. #106
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,413
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Ne avetaj.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  7. #107
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Čuješ li ovog psihologa bez sviju, pa poslije što su ljudi depresivni. Jer im niko ne vjeruje da su depresivni!

    I veli postoji samo jedan način, da mu hakuješ mozak. Ooo zemljo Indijo.

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #108
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    nije kako se osjecaš no kako ja to doživljavam.
    aj bjež.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #109
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Depresija je konstantno proživljavanje istih emocija. Dakle zatvorenost u jednom krugu emocija, i najčešće se biraju one koje su nas duboko povrijedile. I odatle nema izlaza osim kuda se ušlo. To mu dođe kao Dolap, vrti mago po istome tragu a drugi skupljaju proso.
    Čeljade se osjeća kao tragičar u bezizlazu, jer zbog "tragedije" uviđa svu besmisao bilo kakvih drugih događanja, jer što se jednom desi ne može se ni vratiti ni ponoviti. Život postaje grdno sudilište. Takav krug emocija, odnosno misli crpi svu energiju iz tijela, i ne može se nikuđ. Ostaneš bez zdua.
    Rješenje je jedno, sam ili uz pomoć drugih, jer jeste važno pokazati im da oni znače nekome, jer nismo svi iste snage, ponuditi im da se odreknu gubitka i time da steknu dobitak što bi rekao Sir Oliver.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #110
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Priča sam sa depresivnim osobama. Od toga su dvojica imali izuzetno jake napade. A jedan od njih je bašššš onakav kako vi i jedino cijenite i shvatate za ozbiljno ljude....izuzetno obrazovan i samim tim PUN SEBE .... a opet samim tim i izuzetno teško prić čoEku jer te gleda ispod sebe .....tipično vaš brat Uz to osim pozamašnog hard diska u glavi koji i vi imate, procesor gotovo da i ne postoji....taman ka i kod vas MA VELIM VAMMMM PLJUNUTI VI.
    Napade je doživljavao kao jak osjećaj besmisla života. Uz to strah od svakog sledećeg je bivao toliko jak da su se javljale ponekad i halucinacije. Rijetko je izlazio iz kuće i ima je veliki osjećaj nesigurnosti ...koji je isto kao i halucinacije bio produktttt velikog straha. Ta nesigurnost se manifestovala tako što sve što bi pokušao da isplanira za taj dan nije vjerovao da će to moći i da uradi. Sve se vrti oko straha, straha, straha i straha.
    Ne kapiram zašto ne kapirate
    Zezam se znam zašto

  11. #111
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,413
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    cus halucinacije, to je bio neki teski psihicki bolesnik a ne depresivac, opisujes li ti ovo sebe pecarose, pa ono kao fora jedan moj dobar prijatelj koji nikome to nije pricao samo meni.
    Čupatelj

  12. #112
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    cus halucinacije, to je bio neki teski psihicki bolesnik a ne depresivac, opisujes li ti ovo sebe pecarose, pa ono kao fora jedan moj dobar prijatelj koji nikome to nije pricao samo meni.
    opisujem

  13. #113
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pojma nemaš, majstore.

  14. #114
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Priča sam sa depresivnim osobama. Od toga su dvojica imali izuzetno jake napade. A jedan od njih je bašššš onakav kako vi i jedino cijenite i shvatate za ozbiljno ljude....izuzetno obrazovan i samim tim PUN SEBE .... a opet samim tim i izuzetno teško prić čoEku jer te gleda ispod sebe .....tipično vaš brat Uz to osim pozamašnog hard diska u glavi koji i vi imate, procesor gotovo da i ne postoji....taman ka i kod vas MA VELIM VAMMMM PLJUNUTI VI.
    Napade je doživljavao kao jak osjećaj besmisla života. Uz to strah od svakog sledećeg je bivao toliko jak da su se javljale ponekad i halucinacije. Rijetko je izlazio iz kuće i ima je veliki osjećaj nesigurnosti ...koji je isto kao i halucinacije bio produktttt velikog straha. Ta nesigurnost se manifestovala tako što sve što bi pokušao da isplanira za taj dan nije vjerovao da će to moći i da uradi. Sve se vrti oko straha, straha, straha i straha.
    Ne kapiram zašto ne kapirate
    Zezam se znam zašto
    Sada pričaš o anksioznosti. Svi su anksiozni u većoj ili manjoj mjeri. Inteligentni ljudi, koje pominješ, imaju češće depresiju i anksioznost, jer u trenucima dosade i "viška vremena" pribjegavaju prerazmišljanju, adekvatan termin je overthinking.
    Zamka je jednostavna, sve svoje nade polažu u misli. Imaš takvih ljudi koliko hoćeš, koji misle da ako sve dobro promisle i dobro poslože u glavi nema šansi da ne uspiju. Naravno, realnost je malo drugačija. Treba znati da emocije, misli nijesu isto što i činjenice, život. Jer ukoliko živiš samo na račun svojih misli onda bivaš zarobljen, na ovaj ili onaj način.
    Tako da glavno pitanje za ljude koji boluju od depresije ili anksioznosti ne bi trebalo da bude, šta nije u redu sa tobom, već, šta ti se desilo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #115
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Ulix objasnio!
    A shto se tiche realnog stanja kod nas,makar jedno 70% populacije od 25 do 60g je na nekim ljekovima,vecina to kriju kao zmija noge,iako ne bi trebali,psiholozi su jako skupi,malo je struchnih,i sve se svodi na hemiju,na žalost od ovih 70% većina njih to uzima na svoju ruku,bez konsultacija sa ljekarom,no dobro,tako nam je sve.
    Solid daje dobre savjete,u tijelu koje vježba makar malo,sam duh se bolje osjeća automatski,ali ovo o chemu Ulix napisa je glavni problem,suvishe razmishljanja,analiziranja itd. davno su veliku umovi rekli da je dokon um djavolje igralishte.
    ...

  16. #116
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,413
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Pa jes, realno kad imas previse vremena imas i previse misli, a kad si zauzet nekim poslom pogotovo ako gajis odredjenu strast prema tom poslu onda nemas kad da ulazis u psihoanalize, sto bi bilo kad bi bilo i ostale mrtvacke misli. Mada i ovi kompjuteri i ostali uredjaji su ostetili ljude jer kad dugo gledas neke slike, citas gluposti, i gubis vrijeme bespotrebno pred nekim uredjajem izgubi covjek fokus, nekako posto je sve virtuelno i nerealno ono ni ne pamtis sto si procita ili vidio prije 20 sekundi na net jer ti opane fokus i ostrina koju imas kad boravis u realni svijet, takodje virtuelna komunikacija se ne moze porediti sa realnom itd. ima tu masu primjera koji doprinose da tome da se covjek pretvori u biljku ako dugo provodi vremena okruzen kompjuterima i telefonima, da ne pominjem covjekovu prirodnu potrebu da bude u prirodi, koja je ugravirana u instinkt jer su nasi preci citavo vrijeme boravili u njoj loveci zivotinje, sadeci biljke itd. Tek u zadnjih nekoliko desetina godina je covjek poceo da zivi 24/7 okruzen zidovima i elektricnim uredjajima, bez puno socijalizacije, normalno da se sve to mora odrazit ne samo na tijelo nego i na psihu.
    Čupatelj

  17. #117
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Što se tiče depresije......ja sam vam je nacrtaO. Ima ih vjerovatno raznih oblika koji opet vjerovatno stvaraju neke druge vidove bolesti. Ovaj slučaj o kojem sam pisao a za koji sam osumnjičen da sam ja je završen ovako:
    Sad je momak na neke ljekove, i prividno je dobro. Nije posluša savjet da ni pod razno DA NE posjećuje psihologa. Eto mu ga sad.....napraviše biljku od njega.
    @Solid..... ovo što reče kako je BAŠ MENE SE OTVORIO NEKI DRUG ......možda te buni moja preciznost u opisivanju simptoma??? Ili su kompleksi počeli da isplivavaju na površinu pa si počeo da ujedaš, a
    Nije u pitanju drug već dugogodišnji poznanik i stvarno potsjeća njegov mentalni sklop na većinu vas tu. Steka sam njegovo povjerenje i situacija je danas mnogo drugačija. @Solid..... danas ga interesuje da čuje moje mišljenje i za najbanalnije stvari. A nekad je mislio da je popio svu pamet ovoga svijeta. I on se ONOMAD čudio kako mogu da znam skoro do u detalje što mu se dešava. Naravno, on ovo ne bi priznao jer je još uvijek onaj ego ostao ...... ali obično pitanja počinju onako okolo naokolo Volim to kad vidim
    @Solid, imam i ja svojih kompleksa i to neki su žestoki. A što se tiče psihe ne mogu bit pametannnnn nikako jer imam poteškoće da realno sagledam situaciju A vjerovatno da postoje neke falinke kojih ja nijesam svjestan. Jer moje stvarno mišljenje je da ste većina vas intelektualno osakaćeni. Ne da vi nemate mozga....daleko od toga. Nego mislim da vam je sistem zarobio mozgove u neku vrstu intelektualnog karantina, i jedino ono što vi možete da koristite su tudji mozgovi koji rade u korist opet ovoga destruktivnog sistema. I tako funkcioniše čitav svijet.
    E, vidiš @"Solidni" ......moj najveći problem kojeg sam barem ja svjestan jeste VI .... e, e bašššš vi
    Jedino za što nemam nikakvo objašnjenje je to što imam patološku potrebu da vas posmatram........ e da me ubiješšš ne znam ti reć zašto......ali mogu da vas posmatram satima i neće mi bit dosadno. Jer vaši mozgovi su za mene vrlo neobičan prirodni fenomen

  18. #118
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Pa jes, realno kad imas previse vremena imas i previse misli, a kad si zauzet nekim poslom pogotovo ako gajis odredjenu strast prema tom poslu onda nemas kad da ulazis u psihoanalize, sto bi bilo kad bi bilo i ostale mrtvacke misli. Mada i ovi kompjuteri i ostali uredjaji su ostetili ljude jer kad dugo gledas neke slike, citas gluposti, i gubis vrijeme bespotrebno pred nekim uredjajem izgubi covjek fokus, nekako posto je sve virtuelno i nerealno ono ni ne pamtis sto si procita ili vidio prije 20 sekundi na net jer ti opane fokus i ostrina koju imas kad boravis u realni svijet, takodje virtuelna komunikacija se ne moze porediti sa realnom itd. ima tu masu primjera koji doprinose da tome da se covjek pretvori u biljku ako dugo provodi vremena okruzen kompjuterima i telefonima, da ne pominjem covjekovu prirodnu potrebu da bude u prirodi, koja je ugravirana u instinkt jer su nasi preci citavo vrijeme boravili u njoj loveci zivotinje, sadeci biljke itd. Tek u zadnjih nekoliko desetina godina je covjek poceo da zivi 24/7 okruzen zidovima i elektricnim uredjajima, bez puno socijalizacije, normalno da se sve to mora odrazit ne samo na tijelo nego i na psihu.
    A displeji su nam tek svima yebali m,nema shanse da sjednem vishe sa nekim ko bulji u displej,iako se chesto družim i sa duplo mladjima od sebe,chim pochnu da bulje,napushtam sto' ili vishe ne komuniciram sa osobom i kad ne bulji,jer svjestan sam da nije tu...sreća pa se naleti na neku 30+ koja nije opsjednuta displejom i sa kojom se može razgovarati,inache bježim,nemam ja živaca za to.
    Teshko se naleti na nasmijana lica,ali ona koja su iskreno nasmijana,puna pozitive,a ne izvjeshtachena,vrlo je malo takvih,pogotovo u srredinama punim kompleksa kakva je Pg,njihova energija prija,sa njima treba provoditi vrijeme,na žalost mora i sa ovima negativcima,oni isisaju sve iz tebe ako im dozvolish,jbg.
    Strah ili bolje reći strahovi se javljaju svima nama,ali kad chovjek racionalno sagleda na sve,chemu strah,biće onako kako je sudjeno svakako,strah se javi,pochne psihoanaliza,ode dan u k razmishljajući o tom nelagodnom osjećaju,zashto se javio,shta je uzrok,postavljash sam sebi milion glupih pitanja koje te odvuku u vrtlog bedachenja.
    Sreču tražiti u malim stvarima,u bezuslovnoj ljubavi,vjeri u Boga,Allaha,kako god ga zvali,i da se ne ponavljam,ali moram,bježati od osoba koje nam jednostavno ne prijaju energetski.
    ...

  19. #119
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,413
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Što se tiče depresije......ja sam vam je nacrtaO. Ima ih vjerovatno raznih oblika koji opet vjerovatno stvaraju neke druge vidove bolesti. Ovaj slučaj o kojem sam pisao a za koji sam osumnjičen da sam ja je završen ovako:
    Sad je momak na neke ljekove, i prividno je dobro. Nije posluša savjet da ni pod razno DA NE posjećuje psihologa. Eto mu ga sad.....napraviše biljku od njega.
    @Solid..... ovo što reče kako je BAŠ MENE SE OTVORIO NEKI DRUG ......možda te buni moja preciznost u opisivanju simptoma??? Ili su kompleksi počeli da isplivavaju na površinu pa si počeo da ujedaš, a
    Nije u pitanju drug već dugogodišnji poznanik i stvarno potsjeća njegov mentalni sklop na većinu vas tu. Steka sam njegovo povjerenje i situacija je danas mnogo drugačija. @Solid..... danas ga interesuje da čuje moje mišljenje i za najbanalnije stvari. A nekad je mislio da je popio svu pamet ovoga svijeta. I on se ONOMAD čudio kako mogu da znam skoro do u detalje što mu se dešava. Naravno, on ovo ne bi priznao jer je još uvijek onaj ego ostao ...... ali obično pitanja počinju onako okolo naokolo Volim to kad vidim
    @Solid, imam i ja svojih kompleksa i to neki su žestoki. A što se tiče psihe ne mogu bit pametannnnn nikako jer imam poteškoće da realno sagledam situaciju A vjerovatno da postoje neke falinke kojih ja nijesam svjestan. Jer moje stvarno mišljenje je da ste većina vas intelektualno osakaćeni. Ne da vi nemate mozga....daleko od toga. Nego mislim da vam je sistem zarobio mozgove u neku vrstu intelektualnog karantina, i jedino ono što vi možete da koristite su tudji mozgovi koji rade u korist opet ovoga destruktivnog sistema. I tako funkcioniše čitav svijet.
    E, vidiš @"Solidni" ......moj najveći problem kojeg sam barem ja svjestan jeste VI .... e, e bašššš vi
    Jedino za što nemam nikakvo objašnjenje je to što imam patološku potrebu da vas posmatram........ e da me ubiješšš ne znam ti reć zašto......ali mogu da vas posmatram satima i neće mi bit dosadno. Jer vaši mozgovi su za mene vrlo neobičan prirodni fenomen
    Ja mislim da si ti sofisticirana prskalica. Kao razumijes se u nesto a nista od toga sto pricas nije logicno i ne dajes dokaze, samo navodis primjere.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  20. #120
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Ja mislim da si ti sofisticirana prskalica. Kao razumijes se u nesto a nista od toga sto pricas nije logicno i ne dajes dokaze, samo navodis primjere.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Bez zezanja sad ti ozbiljno kažem ........i ja dosta često sebi ličim baš na takvoga tipa To je jače od mene. Imam koplekse od obrazovanih (s obzirom na moju srednju školu i to nikakav đak) i visoko inteligentnih ljudi. Stoga imam potrebu da se pravim pametan i isticajući se u komentarima želim da budem u centru pažnje
    A što se tiče logike ...... ona je čak i najbolji dio mene LOL! E moŠ mislit kakve su mi tek ostale karakteristike
    Interesantno je to da ljudi grčevito drže neki svoj nivo čak i ako je on OČIGLEDNO ispod nekog odokativnog prosjeka. Drže ga tako čvrsto da su to nadljudski napori A i ako su svjesni da je njihova pozicija jedna velika 0 u poređenju sa ostalima iz okoline
    Najvjerovatnije da sam ja ludak u očima većine vas ..... ali ja vas stvarno volim

  21. #121
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Jer moje stvarno mišljenje je da ste većina vas intelektualno osakaćeni. Ne da vi nemate mozga....daleko od toga. Nego mislim da vam je sistem zarobio mozgove u neku vrstu intelektualnog karantina, i jedino ono što vi možete da koristite su tudji mozgovi koji rade u korist opet ovoga destruktivnog sistema. I tako funkcioniše čitav svijet.
    Izolacija.
    Tako funkcioniše Ego. Šta je Ego? Ja, koje se oslanja na ovaj svijet i svoje predstave o njemu. Šta je svijet? Misao. Šta je Ja? Misao.
    Dakle, nemoguće je izbjegnuti uslovljenost ovim svijetom, i to niko nije uspio. Buda je prošao kroz to, Hristos je prošao kroz to. To je ono što nas čini ljudima.
    Tako da nema smisla da nas "optužuješ" za tako nešto, jer samim posmatranjem nas, dolaziš u odnos sa nama. Jer nema posmatranja bez posmatranoga i posmatrača. Trojstvo je u svemu. Eto, i oko toga ne moraš više da brineš, isti smo svi. Ljudi.
    Da se vratimo na temu.
    Ta mentalna izolacija jeste najveći problem kod depresije i anksioznsoti, taj zatvoreni krug misli. Pomaže skretanje pažnje na druge stvari, kao što reče @Solid i drugi, bavljenje sportom, zauzimanje radom, naravno svjesnim radom (da me ne optužiš da "zombiram" depresivce). Baš zato što smo svi ljudi, potrebno je iskreno zanimanje, ali bez tvojeg hakovanja, jer si onda samo jedan u nizu koji pokušava da nas, njih, prevari. Jer, pazi, svi smo prošli kroz depresiju i anksioznost.
    Sveti ljudi, kako li ih već zovu, iz bilo koje vjere, su takođe proši kroz depresiju i anksioznost, sa razlikom da ih ona ne uslovljava da urade neke stvari. Jednostavno je osjećaju, prolaze kroz taj proces, prividno uvučeni, ali duboko netaknuti. Zašto? Pa ne možeš izbjeći druge ljude, ne možeš izbjeći događaje koji se dešavaju sami od sebe, jer svaki događaj na kraju, je radi nas samih. Uostalom, kakav bi to čovjek bio koji nije dotaknut depresijom, bolom, i shrvan tugom, koliko bi on bio ljucak?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #122
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Dokon um = dja'olje igralište..


  23. #123
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Dokon um = dja'olje igralište..
    Tacno tako


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #124
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #125
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,413
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Salim se ja malo, samo isto mislim da imas neka ubjedjenja koja nisu tacna ali dobro.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. postporodjajna depresija
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Medicina
    Replies: 51
    Last Post: 07-10-08, 13:42
  2. DEPRESIJA!
    By Ninni in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 12-10-04, 19:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •