Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 145

Thread: Patriotizam

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Patriotizam

    Iracionalna vezanost za nekretninu (teritoriju)? Za narod? Nesto trece?

    Da li patriotizam treba i mora da se zavrsava sa placanjem poreza?

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 08-07-16 at 10:26.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovaj vijek je sve zamutio, hipersonično. Patriotizam je uvelike zamijenjen ličnom koristi u ovim nam demokratijama... JOŠ SE SAMO POMINJE.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #3
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahaha predlažem da administrator prebaci ovaj topic u dio foruma koji se bavi humorom da obrazložim, danas u eri medijskih manipulacija govoriti o patriotizmu je po malo kao reklama za kokolu ili neko drugo šareno piće koje obećava dobar osjećaj a završiš sa nadutim stomakom.
    ne tako davno patriotizam je bio jurš na Dubrovni, ne tako davno patriotizam je bio aplaudiranje Slobu Miloševiću......šta je danas patriotizam. Da da nekad smo našu patriu branili u Dubrovniku i Mostaru....a sad je branimo ka Evropi i natou. Nažalost su toliko izvikan termin "evroatlanska integracija" da mi je smiješno kada ga čujem na televiziji. Volim domovinu onoliko koliko ona voli mene - ako ljubav nije obostrane onda nije ljubav onda je patnja.
    Ja sam patriota kome kažu da je bolje raditi negdje u inostranstvu nego ovdje, da je bolje pomagati tuđe ekonomije. Ja sam patriota kome kažu da treba da sam zadovoljan svojom domovinom, ja sam patriota u zemlju u kojo se vlast i opozcija svađaju oko svega osim oko povećanja sopstvenih zarada....da da patriotizam, lijepa poetska riječ.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad odem na đedovinu, pa se pomolim ispod drevnoga hrasta i bačim pogled sa staroga gumna - znam da je vrijedilo. i jeste...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Patriotizam je prosta potreba da se ti prepoznas kao deo sire grupe a jedna od takvih vecih grupa je nacija. Kroz patriotizam se ponosis tudjim zaslugama i uspesima pa hoces nekako i sebe da uvrstis u tu sliku. Patriotizam se kod obicnih ljudi uglavnom ispoljava kod sportskih uspeha i dostignuca istorijskih licnosti (narocito kada se neki narodi spore oko njih), takodje i kod istorijske pozadine neke drzave i naroda (uglavnom slavljenje vojnih uspeha). Ali nije patriotizam losa pojava a odsustvo bilo kakve svesti o nacionalnoj pripadnosti moze biti jako pogubno - to najbolje vidimo u ovim "progresivnim" evropskim drustvima koje su prepune Afrikanaca, Arapa i ostalih naroda sa kojima domace stanovnistvo slabo sta ima zajednicko. Mada nije ni druga krajnost mnogo bolja samo sto oni nemaju toliki uticaj.

    Za nas sa ovih prostora patriotizam je najcesce sredstvo skretanja paznje sa bitnijih problema u drzavi sto se ubedljivo najvise vidi u Hrvatskoj mada je prisutno i u svim drzavama. Narocito kroz onu pricu o "lideru regiona", kako strani investitori vole bas nas najvise od svih (a zapravo traze najjeftiniju radnu snagu), kako nas niko nece ponizavati i kako se nikome necemo saginjati...

    Zakljucak: neki blazi osecaj patriotizma i vezanosti za nacionalnu pripadnost ipak treba da postoji, naravno da se ne treba zamotavati u zastave svakom prilikom, stavljati kape i subare, pevati pesme ali svoju zemlju kakva je da je nikada ne treba pljuvati, stideti je se, preterano velicati druge narode... Nema nista od kuknjave, nigde nije idealna situacija, i ove drzave kojima zavidimo na standardu imaju svoje probleme. Za ovakvu vlast i politicare sami smo krivi jer nam je takav mentalitet i to vec dugo traje i ko zna hoce li se ikada promeniti. A jos kao male drzave sa slabim standardom smo pogodni da sluzimo kao pijuni u igri mocnih. I sta onda na kraju ostane obicnom malom coveku sem da se bar necim ponosi prosto zato sto je pripadnik nekog naroda.
    Last edited by Severnjak; 08-07-16 at 13:01.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Patriotizam je kad ne das na sebe i na svoje. Kad ne das na komsiju. Kad se sastane cijela ulica da rijesi neki komunalni problem. Kad si gradjanski aktivan. Kad ne das da ti arce drzavne firme i ekonomiju. Kad ne das da ti iznose pare iz drzave, dok je narod sve siromasniji. Kad ne das da drzavnu zemlju rasprodaju i unistavaju. Kad se boris protiv kriminala. Kad se boris protiv anomalija u drustvu. Kad oces bolji zivot sebi i drugim gradjanima. To je patriotizam.


    Ostalo zajebi.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    E pa nista onda...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Patriotizam je kad ne das na sebe i na svoje. Kad ne das na komsiju. Kad se sastane cijela ulica da rijesi neki komunalni problem. Kad si gradjanski aktivan. Kad ne das da ti arce drzavne firme i ekonomiju. Kad ne das da ti iznose pare iz drzave, dok je narod sve siromasniji. Kad ne das da drzavnu zemlju rasprodaju i unistavaju. Kad se boris protiv kriminala. Kad se boris protiv anomalija u drustvu. Kad oces bolji zivot sebi i drugim gradjanima. To je patriotizam.


    Ostalo zajebi.
    To je taj rad. Patriotizam proizilazi iz kulture,kako pojedinca pa prenesi i sve to prebači na društvo.

    Meni ispred zgrade su fino doveli optički kabal, svako jutro oću vrat da slomim jer zapnem na njega, ali ne idu u zgradu.

    Prc...brkata babetina sa trećeg (za nju sam siguran) sa ostalim ilegalcima ne vide svrhu da žrtvuju par sati svog života da dođu tehničari i da razvuču instalacije.

    Ne smeta im mafijaški obračuni (tuča,vriska,pucanja i lomljava,pa onda idu sirene i gungula sva...), rafalna paljba kad Đoković pobijedi, ili drogaš koji po pravilu svake subote uveče ili neđeljom ujutro pjeva odu FK Partizanu u 4h ujutro...ali optika JOK.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo je patriotizam bio nekad: Devedeset godina od katastrofe pod Medovom. Crnogorci su tražeći bolju egzistenciju za porodicu i sebe otišli u Ameriku. A kad je trebalo da se bori za Crnu Goru odllučili su da se vrate i pomognu svojoj domovini.
    Po meni patriotizam treba da je isti ma ko da je na vlasti. Jer, ljubav prema svojoj porodici, gradu i državi u kojoj sam rođen ja i svi moji, ne može da se dovodi u pitanje zbog društveno ekonomskih prilika.

    P.S. prevara i lopovluka je vazda bilo i vazda će biti, nekad više nekad manje. Isto tako i nepravde. Ali to mi ne daje zapravo da ne budem patriota. Sa druge strane što neko reče: Da je Milo Srbin, niko ga od Srba prozvao ne bi. Postoji i fingirani patriotizam, moral, pravo... ali to je već druga strana medalje...
    Last edited by McS; 08-07-16 at 13:31.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Patriotizam je opasna iluzija da si pripadnik nekog odreska grupe ljudi. U biti samo bezvrjedno busanje u prsi, kićenje tuđim uspjesima, bješnjenje po binama sportskih događaja, bješnjenje na raznim paradama i mitinzima i bješnjenje prema pripadnicima drugih odrezaka grupa ljudi koji uzvraćaju jednakim bješnjenjem.

    Kada se razviju zastave sva pamet je u trubi.

    Patriotizam, ogavni proizvod 18 i 19 vjeka koji je kriv za skoro svu prolivenu krv u 19 i 20 vjeku. (ono prije 19 vjeka i ovo u 21. vjeku je u glavnom krv prolivena zahvaljujući religijskom fanatizmu, još benavijoj ideologiji od patriotizma).

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da nije bilo crnogorskog pratriotizma 18 i 19 vijeka, zasigurno danas Crne Gore! ne bi bilo Jer, niko se nije borio ni za pare ni za privilegije, već za čast i slobodu svoje domovine. Dobro se zna kakav je materijalni status građana/vojnika bio u to vrijeme. Kad se pomene patriotizam i Crna Gora 18 i 19 vijeka to samo može da bude pozitivan primjer i ništa drugo!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Da nije bilo crnogorskog pratriotizma 18 i 19 vijeka, zasigurno danas Crne Gore! ne bi bilo Jer, niko se nije borio ni za pare ni za privilegije, već za čast i slobodu svoje domovine. Dobro se zna kakav je materijalni status građana/vojnika bio u to vrijeme. Kad se pomene patriotizam i Crna Gora 18 i 19 vijeka to samo može da bude pozitivan primjer i ništa drugo!
    Ne, to je bila borba uske klike vlastodržaca protiv drugih vlastodržaca uz pomoć huškanja naroda jednih na druge.

    A narod ne zna za bolje (nema informacije) pa sluša autoritete koji ih tjeraju u smrt i jad.

    Ja nemam ništa protiv toga da cjela Evropa je jedna država, cjeli kontinent jedna država, cjeli svjet jedna država.

    U ograničenim nacionalnim državama je lakše posmatrati i pratiti građane, lakše ih je kontrolisati i usmeravati, kada uz pomoć nacionalizma (patriotizma) vlastodržci uvjek imaju neku metu (manjinu ili drugu nacionalnu državu) da usmjeravaju bjes građana nastao od ostalih nepravdi.

    Potpuno mi je sve jedno gdje ću živjeti doklegod mogu zaraditi dovolno za život i gdje me niko ne dira i ne pita za ništa dok poštujem lokalni zakon i plaćam pošten porez. Niti me briga kojim jezikom pričaju oni koji su trenutno na vlasti dokle god usput pričaju i neki drugi priznati svjetski jezik (poput engleskog).

    Ako su njihovi zakoni pravedni i ne diraju me doklegod poštujem zakon i plaćam razuman porez ja sam zadovoljan. Ja ću sam naći moju grupu kojoj ću željeti da pripadam (koja neće mi biti zatucana u glavu kroz patriotizam ili propagandu) i sa kojima ću kontaktirati, živjeti, raditi.

    A čast i sloboda moje domovine mi ne zači mnogo. Niti se jedu niti me pokrivaju noću kada je hladno.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Uz svo dužno poštovanje, srce, ti si u sukobu interesa :-D
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Ovu temu sam postavio jer mi se te noci desila neprijatna situacija. Gledajuci utakmicu medju prijateljima povede se prica o desavanjima na Košarama. Velika bitka. Mnogi su pali. Ali nije to bila poenta. Poenta je bio status nekog lika na fejsu koji ima srpsku zastavu na cover foto i koji je stavio srceparajuću priču između nadređenog i vojnika prilikom borbi. Pročitaše to svi uz opasku kako su se naježili. Jedino ja zablejah da mi ništa nije jasno. Reko ko je taj lik? Neki anonimus? Reko isto da je taj dijalog mogao se desiti i u burskim ratovima, a isto tako je mogao biti izmišljen. Odma poče priča da ja negiram Košare, da se to dešavalo, zašto bi neko tako nešto izmišljao...

    Dzaba sam ja objašnjavao da se radi o kredibilitetu izvora priče i da ne negiram već samo kažem da je izvor nekredibilan, a samim tim i priča nije za razmatranje, pri tome ne isključujući da se može desiti i da je tačna. Poenta je bila u izvoru priče kao i razmišljanju da je ta priča jedan od dokaza da su se Košare desile. Na kraju mi je rečeno da sam patriota shvatio bih (patriota u opštem smislu ,a ne kao čisti srbin,crnogorac, mađar...). Sreće sam imao te znaju da mi se j... za nacionalna i religijska osjećanja e bih popio i riječ izdajica, izrod itd.

    Patriotizam je osjećanje. Kao i svako osjećanje magli razum. Za mene se patriotizam završava gdje i humanizam. Sve preko toga je slabost koju će već neko iskoristiti u pravom trenutku. Žao mi je što malo ljudi to vidi ali kad patriotizam postane tako dominantno osjećanje kao kod nas, onda patriotizam postaje dijagnoza za taj narod.
    Last edited by Caesar; 09-07-16 at 19:18.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #15
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    "Ko crnogorstvu ne bio vjeran, Bogom i ljudima svud bio ćeran!" - kralj Nikola

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,350
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ovu temu sam postavio jer mi se te noci desila neprijatna situacija. Gledajuci utakmicu medju prijateljima povede se prica o desavanjima na Košarama. Velika bitka. Mnogi su pali. Ali nije to bila poenta. Poenta je bio status nekog lika na fejsu koji ima srpsku zastavu na cover foto i koji je stavio srceparajuću priču između nadređenog i vojnika prilikom borbi. Pročitaše to svi uz opasku kako su se naježili. Jedino ja zablejah da mi ništa nije jasno. Reko ko je taj lik? Neki anonimus? Reko isto da je taj dijalog mogao se desiti i u burskim ratovima, a isto tako je mogao biti izmišljen. Odma poče priča da ja negiram Košare, da se to dešavalo, zašto bi neko tako nešto izmišljao...

    Dzaba sam ja objašnjavao da se radi o kredibilitetu izvora priče i da ne negiram već samo kažem da je izvor nekredibilan, a samim tim i priča nije za razmatranje, pri tome ne isključujući da se može desiti i da je tačna. Poenta je bila u izvoru priče kao i razmišljanju da je ta priča jedan od dokaza da su se Košare desile. Na kraju mi je rečeno da sam patriota shvatio bih (patriota u opštem smislu ,a ne kao čisti srbin,crnogorac, mađar...). Sreće sam imao te znaju da mi se j... za nacionalna i religijska osjećanja e bih popio i riječ izdajica, izrod itd.

    Patriotizam je osjećanje. Kao i svako osjećanje magli razum. Za mene se patriotizam završava gdje i humanizam. Sve preko toga je slabost koju će već neko iskoristiti u pravom trenutku. Žao mi je što malo ljudi to vidi ali kad patriotizam postane tako dominantno osjećanje kao kod nas, onda patriotizam postaje dijagnoza za taj narod.
    Vojnik traži od nadređenog da izleti iz rova i pokuša da spasi teško ranjenog druga koji je na otvorenom. Nadređeni mu veli da nema svrhe ali ovaj to svakako uradi - istrči, i rizikujući da i on nastrada, donese druga u rov ali u to vrijeme drug premine.
    Pita ga nadređeni je li vrijedilo? A ovaj odgovara da je jeste jer mu je drug u momentu kad je stigao do njega još bio živ i rekao "Znao sam da ćeš doći". Suza suzu stiže.
    Je li to to?

    Odmah da ti odgovorim, priča je izmišljena i implementiraju je ljudi raznih naroda svako u neku svoju bitku.
    Radi se o kratkoj priči iz zbirke priča "Molitva žabe 2" koju je napisao Indijac Anthony de Mello.


    Ali počne priča da kruži fejsbukom, po raznim statusima i grupama, i postane "činjenica" iako se ne zna ni ime vojnika ni datum kada se to desilo. U svašta li su u stanju ljudi da povjeruju samo ako im se sviđa.

    P.S.
    Sama priča se i ne bavi patriotizmom nego prijateljstvom
    Last edited by ASC; 09-07-16 at 21:09.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Je li to to?
    Hahahahaha... Jeste to je to sa manjim varijacijama. Sad cu ovog da odvalim od zajebancije. Ako je drug oprostice mi.

    Ali poenta je da ti ljudi rade u firmama i da će dobro preispitati svaku priču odakle dolazi u profesiji ali ne i na polju patriotizma. Nisu glupi. Ti ljudi jesu patriote. Voljeli su tu Jugoslaviju i dalje vole CG na njihov način. Neki su u žaru mladosti bili na ratištu po Bosni, Kosovu... Doživljavam ih kao generalno racionalne i normalne ljude, koliko to moš biti posle rata, koji su puno toga prošli. I dalje to mislim ali eto jedan segment, jedno osjećanje, jedna greška u razmišljanju i imaš rat, pokolj, stradanja... U ime patriotizma. Gledao sam slične ili identične stvari i među crnogorcima, albancima ali ovo me nekako najviše iznenadilo i najsvježije je.
    Last edited by Caesar; 09-07-16 at 20:16.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako je lijepo kad sve to napise McS
    Quote Originally Posted by McS View Post
    Da nije bilo crnogorskog pratriotizma 18 i 19 vijeka, zasigurno danas Crne Gore! ne bi bilo Jer, niko se nije borio ni za pare ni za privilegije, već za čast i slobodu svoje domovine. Dobro se zna kakav je materijalni status građana/vojnika bio u to vrijeme. Kad se pomene patriotizam i Crna Gora 18 i 19 vijeka to samo može da bude pozitivan primjer i ništa drugo!
    Quote Originally Posted by McS View Post
    Ovo je patriotizam bio nekad: Devedeset godina od katastrofe pod Medovom. Crnogorci su tražeći bolju egzistenciju za porodicu i sebe otišli u Ameriku. A kad je trebalo da se bori za Crnu Goru odllučili su da se vrate i pomognu svojoj domovini.
    Po meni patriotizam treba da je isti ma ko da je na vlasti. Jer, ljubav prema svojoj porodici, gradu i državi u kojoj sam rođen ja i svi moji, ne može da se dovodi u pitanje zbog društveno ekonomskih prilika.

    P.S. prevara i lopovluka je vazda bilo i vazda će biti, nekad više nekad manje. Isto tako i nepravde. Ali to mi ne daje zapravo da ne budem patriota. Sa druge strane što neko reče: Da je Milo Srbin, niko ga od Srba prozvao ne bi. Postoji i fingirani patriotizam, moral, pravo... ali to je već druga strana medalje...

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    naravno da ljubav prema svome parcetu planete ne zavisi od političara koji je na vlasti i partije koja je većinska! Izgleda da po današnjim patriotima u toku vjekovnoga ropstva je trebalo ovaj krš puštit da raznosi kako ko oće jer su Osmanlije vladale, pa nam je život pod njima bio mučan i onda se domovina ne voli?
    Jeste, ima ko tako razmišlja...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Oće li je ko otvarati, m?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Patriotizam jako teško pada na prazan "stomak", na pun i nekako, na prepun ga se čak i misionariti može!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Tako Spartu neJ osvojit, Xero.
    Možda smo srpska ali ipak smo Sparta.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Klerofašisti su se u jedanaestom vijeku pobrinuli za sve Sparte i romantiku, a disgrafija da se čita s lijeva na desno iako treba obrnuto... i obrnuto
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  24. #24
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A nekada je bio istaknuti patriota...

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #25
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    U zivotu svakog patriote dodje dan kada shvati da je na prekretnici. Ili da batali patriotizam usled nemanja gaca na g....u ili da predje u profesionalce usled istog. Kao i u svakom ""kontaktnom" (bez kontakata i veza mrka kapa) sportu mnogo su vece pare ako si vrhunski patriota. Mi smo zemlja koja je bogata mladim sportskim talentima te stoga i ne cudi toliko profesionalaca. Naravno velika su tu odricanja da se razumijemo. Ostecenja uma, obraza, vida i srca su najcesca ali zato je kinta dobra. Drzava je istinski ponosna na ove bogate invalide jer takva zrtva je ultimativna. Djecu treba tako vaspitavati u sportskom duhu kako i babe su nase nas ucile. Iz kuce to sve ide. This is Sparta!!!

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 13-07-16 at 18:11.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dolar, Patriotizam i Socijalizam na Američki Način
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 9
    Last Post: 08-10-08, 20:03
  2. NACIONALIZAM I PATRIOTIZAM, poslednje predavanje dr Zorana Djindjića
    By Bonja the Zmaj in forum Politika generalno
    Replies: 8
    Last Post: 21-12-07, 13:14
  3. Sto je patriotizam?
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 166
    Last Post: 24-11-07, 12:28
  4. Lokal patriotizam
    By Bonja the Zmaj in forum Centralni
    Replies: 85
    Last Post: 15-06-06, 11:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •