View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 263 of 330 FirstFirst ... 163213253259260261262263264265266267273313 ... LastLast
Results 6,551 to 6,575 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #6551
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,640
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    645
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Ovo ti je ono nije obavezna vakcinacija, ali naci cemo nacin kako da se "dobrovoljno" svi vakcinisu.
    Uslovis ovako narod, i morace svi da se vakcinisu. Pa posle dobrovoljno je pricaju. Ovo je po meni ogranicenje kretanja za osobe koje ne zele dobrovoljno da se vakcinisu.

  2. The Following User Says Thank You to pauki For This Useful Post:


  3. #6552
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Nije. Uvijek možeš da obezbijediš kovid propusnicu ako si se testirao ili razbolio. Ne moraš da se vakcinišeš ako nećeš.

  4. #6553
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Nije. Uvijek možeš da obezbijediš kovid propusnicu ako si se testirao ili razbolio. Ne moraš da se vakcinišeš ako nećeš.
    Ne zezaj molim te. Svima je jasno radi cega se dovode ovakve mjere i da je "neobaveznost" samo prividna.

    Evo jedno pitanje za tebe. Zasto je za prelezani COVID19 "propusnica" validna svega 6 mjeseci a za vakcinu nema limit (za sada - kod nas) kada je prakticno cijelom svijetu jasno da veliki dio vakcina ima rok nakon kojeg im drasticno opada efikasnost (kako protiv sirenja zaraze tako i protiv hospitalizacije)?

    Ok, ok, evo jos jedno. Zasto oficijalno za prelezali virus ni ne mozes da dobijes dvojezicnu potvrdu o "prelezanom virusu" (aka "propusnicu") ako ti covid19 nije identifikovan sa PCR testom? Ovo su informacije direktno iz instituta za javno zdravlje, ako mene lazu lazem i ja tebe.

  5. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  6. #6554
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    I dalje mozes izbjeci obavezu testiranjem svako malo.

    Svaka sloboda ima cijenu.

  7. #6555
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    I dalje mozes izbjeci obavezu testiranjem svako malo.

    Svaka sloboda ima cijenu.
    Genijalac si, samo toliko cu da dodam.

  8. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  9. #6556
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    važi od 14og tj. od danas, vidjećemo što će bit
    Od danas vaze pravila za ulazak, a jos prije neki dan su ostale mjere stupile na snagu.

  10. #6557
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Od danas vaze pravila za ulazak, a jos prije neki dan su ostale mjere stupile na snagu.
    Ja sam bio pod istim utiskom, zato sam se i zbunio jucer gledajuci da niko apsolutno ne trazi nista za ulazak u trzni centar (Kotor & Herceg Novi).
    Ne podrzavam uopste te mjere (testovi / vakcinacija za trzne centre) ali ako su donesene onda neka se i sprovode, u suprotnom imamo situaciju u kojoj se konstantno donose kvazi mjere na papiru cisto "reda radi".

    Evo konkretno pitanje za Herceg Novi i zamisljenu situaciju da se postuju nove mjere. Dal' HDL market spada pod "trzni centar" ili ne? Ako ne spada koja je logika kada kroz njega prodje 10x vise ljudi na dnevnom nivou nego kroz ostatak trznog centra?

  11. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  12. #6558
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Još 2 mlada života 38 i 41 godina
    Tokom prethodnog dana Institutu je prijavljeno sedam smrtnih ishoda iz sljedećih opština: Podgorica (4), Nikšić (2) i Bijelo Polje (1). Među preminulima najmlađi je imao 38, a najstariji 83 godine starosti.
    One Ring to Rule them all...

  13. #6559
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    765 novih, ja ne znam što radi ovaj narod kod nas. Na stranu vakcine ali ovdje je riječ o ludačkom nepoštovanju mjera, ne znam šta drugo može biti.

  14. #6560
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Vala bas, dok su se ljudi krcali po plazama unazad par mjeseci sve je bilo odlicno i nikakvih problema, sad evo unazad deset dana opet pomama. Treba iskoristiti svaki dan sunca koliko se moze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #6561
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,560
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,427
    Thanked in
    2,559 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    765 novih, ja ne znam što radi ovaj narod kod nas. Na stranu vakcine ali ovdje je riječ o ludačkom nepoštovanju mjera, ne znam šta drugo može biti.

    Pa pricam malo prije sa jednom gospodjom, veli komplet naselje blizu Tuzi pozitivno, svi po kafica i gore dolje.


  16. #6562
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Ne shvatam pojedince na ovom forumu...

    * Jel' broj novozarazenih bitan ili nije?
    * Jel' bolje biti u full lockdownu ili ne?
    * Jel' se siri virus na otvorenom ili ne siri?
    * Jel' imamo drasticno vise vakcinisanih nego oficijalne brojke ili nemamo?
    * Dal' su full vakcinisani oni sa jednom dozom, dvije, tri ili mozda cetiri?

    Odlucite se vise... Neki mijenjaju misljenja iz sata u sat izgleda...

    Meni je zabrinjavajuce da u poredbi sa nekim zemlja koje su imale slicnu situaciju kao mi, te imaju drasticno manje vakcinisanih, mi trenutno u prosjeku imamo mnogo vise teze oboljelih/preminulih. Nesto ne stima.

  17. #6563
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prirodni imunitet, veli, će da ih zaštiti...
    Kao što rekoh i ranije dosta puta. Poznajem ljude iz svoje bliže i dalje okoline koji se nikad u životu nisu razboljeli od najmanje prehlade.
    Ja sam se nasuprot njima razbolijevao na stotine puta.
    Kako to objasniti sem prirodnim imunitetom?
    Daleko od toga da pokušavam umanjiti opasnost samog virusa. Ali logično je zaključiti da nije sve u težini opasnosti samog virusa.

    Jeste tačno je da sada javljuju da umiru i mlađi ljudi, međutim ne javljaju da li su imali i neke bolesti?
    Koliko ste puta u životu prije korone čuli da je neko umro iznenada od moždanog ili srčanog udara a do tada je bio ''zdrav'' ka drijen?

  18. #6564
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne shvatam pojedince na ovom forumu...

    * Jel' broj novozarazenih bitan ili nije?
    * Jel' bolje biti u full lockdownu ili ne?
    * Jel' se siri virus na otvorenom ili ne siri?
    * Jel' imamo drasticno vise vakcinisanih nego oficijalne brojke ili nemamo?
    * Dal' su full vakcinisani oni sa jednom dozom, dvije, tri ili mozda cetiri?

    Odlucite se vise... Neki mijenjaju misljenja iz sata u sat izgleda...

    Meni je zabrinjavajuce da u poredbi sa nekim zemlja koje su imale slicnu situaciju kao mi, te imaju drasticno manje vakcinisanih, mi trenutno u prosjeku imamo mnogo vise teze oboljelih/preminulih. Nesto ne stima.
    Najbolje se vakcinisati, ništa lockdown i tako dalje.

    A od početka samog se znalo da broj novozaraženih dok traje peak zavisi od broja testiranih i to ćeš najbolje vidjeti na primjeru ako pratiš brojke ponedeljkom jer se nedeljom uvijek testira manje osoba.
    2000-2500 naspram 4000-5000 regularnim danima.
    Kako je manji upola broj testiranih tako je i manji broj zaraženih.
    Ali ono što je najbolji indikator epidemije je broj hospitalizovanih i preminulih. A ovi brojevi hospitalizovanih/zaraženih odgovaraju tačno duplo većim brojem aktivnih slucajeva.
    Sad smo se zaglavili na oko 7-8 hiljada, opet zbog testiranja. Realan broj aktivnih je izmedju 15-20 hiljada a realan broj dnevnih zaraza oko 1500.

    Sreću imamo da imamo malu populaciju i da će u jednom trenutku(veoma brzo)brojevi bez obzira na sve morati da počnu na dolje.
    Ja vjerujem već početkom oktobra ili sredinom oktobra.
    Pitanje je samo sa koliko života ćemo da platimo ovaj peak i prirodni imunitet?
    Od 1 avgusta smo izgubili 200 osoba znači za 40 dana a u ovom trenutku je 60+ samo u KCCG životno ugroženo + covid bolnice širom CG.
    Znači makar još ovoliko nas čeka a ti brojevi mogli su biti 2-4-6 puta manji da ljudi nijesu tvrdoglavi i neodgovorni
    One Ring to Rule them all...

  19. #6565
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ja sam bio pod istim utiskom, zato sam se i zbunio jucer gledajuci da niko apsolutno ne trazi nista za ulazak u trzni centar (Kotor & Herceg Novi).
    Ne podrzavam uopste te mjere (testovi / vakcinacija za trzne centre) ali ako su donesene onda neka se i sprovode, u suprotnom imamo situaciju u kojoj se konstantno donose kvazi mjere na papiru cisto "reda radi".

    Evo konkretno pitanje za Herceg Novi i zamisljenu situaciju da se postuju nove mjere. Dal' HDL market spada pod "trzni centar" ili ne? Ako ne spada koja je logika kada kroz njega prodje 10x vise ljudi na dnevnom nivou nego kroz ostatak trznog centra?
    Ja još u subotu nisam mogla ući u Gintaš, htjela sam baš u Ideu jer je tamo CoGi da kupim ribe. Isto je kao sa HDL u Novi. Jedino bi moglo mislim da se u HDL ulazi sa vanjsek strane.

    Najgore je što je počelo da pogadja i djecu, da su naka djeca sa upalom pluća završila u bolnici

  20. #6566
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Nije tek sad počelo da pogađa djecu, i u prethodnim talasima je bilo hospitalizovane djece. Sad ih je još više. Postoje izvještaji iz dječije bolnice.

  21. #6567
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post

    Najgore je što je počelo da pogadja i djecu, da su naka djeca sa upalom pluća završila u bolnici
    Znam da ce mnogi da me prozovu radi ovoga ali moram jer, na zalost, imam iskustva iz licnog okruzenja sa ovim. Ljudi se previse igraju sa maskama koje se koriste danima a da se ne promijene, poznajem licno par primjera gdje su djeca zavrsila sa teskom upalom pluca upravo radi ovoga a ove godine ce da bude samo gore.

  22. #6568
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Znam da ce mnogi da me prozovu radi ovoga ali moram jer, na zalost, imam iskustva iz licnog okruzenja sa ovim. Ljudi se previse igraju sa maskama koje se koriste danima a da se ne promijene, poznajem licno par primjera gdje su djeca zavrsila sa teskom upalom pluca upravo radi ovoga a ove godine ce da bude samo gore.
    Ma to je laz, maske spasavaju! Isto kao sto su nas spasili ovi iz vlade i otvorili granice tokom ljeta za paradajz turiste pa sad zatvorili sve kad nam je pola drzave zarazeno, to su ti sve teorije zavjere i ti si ubica kad pricas tako za maske, imas li ti neke dokaze, jesi li mozda procitao na vise adresa o tome ili ti je neko napunio glavu pricama pa sad siris lazi ovuda, jesi li testirao IQ??? Ti si ubica covjece!!!
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  23. #6569
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Zato se naglašava da je važno pravilno nošenje maske.

  24. #6570
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Potrebno je i promijenit masku
    kod nas narod nit ih mijenja a oni koji korsite one kao bolje ih nikad ne oprase
    Maska se nosi jednom i baca ali jbg. Znam u moje okruzenje da ih svi drze po dzepova i vade iz svakog po jednu
    Masku cim skinem sa glave u roku od 10min ako nema potrebe za njom bacam

  25. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  26. #6571
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Znam da ce mnogi da me prozovu radi ovoga ali moram jer, na zalost, imam iskustva iz licnog okruzenja sa ovim. Ljudi se previse igraju sa maskama koje se koriste danima a da se ne promijene, poznajem licno par primjera gdje su djeca zavrsila sa teskom upalom pluca upravo radi ovoga a ove godine ce da bude samo gore.
    A maske koštaju sada 5 komada 40c.
    meni 15 komada (znali 1,2€) traje nedelju dana (5 radnih dana).
    Ovdje pričamo opet o jedinstvenim slučajevima i obavezno ih uzmemo kao pravilo.

    Evo ja nisam dobio upali grla, i ne znam nikog (od preko 1000 ljudi) koji su dobili upali grla.
    Takođe znam slučajeve od ljetos da su je ljude nakon tuširanja "ušiknuo" vrat jer su se vozili mokre glave sa otvorneim prozorom.
    Šta je rješenje? Ne tuširatzi se i pričati svimam kako je to opasno? ILi možda ne prati kosu? Ili se ne voziti autom.

    Zna se kako se maske koriste.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  27. #6572
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,560
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,427
    Thanked in
    2,559 Posts

    Default

    Ja je nisam skinuo, a i sad je nosim redovno i nista. Ni kovid ni upalu.


  28. #6573
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Najbolje se vakcinisati, ništa lockdown i tako dalje.

    A od početka samog se znalo da broj novozaraženih dok traje peak zavisi od broja testiranih i to ćeš najbolje vidjeti na primjeru ako pratiš brojke ponedeljkom jer se nedeljom uvijek testira manje osoba.
    2000-2500 naspram 4000-5000 regularnim danima.
    Kako je manji upola broj testiranih tako je i manji broj zaraženih.
    Ali ono što je najbolji indikator epidemije je broj hospitalizovanih i preminulih. A ovi brojevi hospitalizovanih/zaraženih odgovaraju tačno duplo većim brojem aktivnih slucajeva.
    Sad smo se zaglavili na oko 7-8 hiljada, opet zbog testiranja. Realan broj aktivnih je izmedju 15-20 hiljada a realan broj dnevnih zaraza oko 1500.

    Sreću imamo da imamo malu populaciju i da će u jednom trenutku(veoma brzo)brojevi bez obzira na sve morati da počnu na dolje.
    Ja vjerujem već početkom oktobra ili sredinom oktobra.
    Pitanje je samo sa koliko života ćemo da platimo ovaj peak i prirodni imunitet?
    Od 1 avgusta smo izgubili 200 osoba znači za 40 dana a u ovom trenutku je 60+ samo u KCCG životno ugroženo + covid bolnice širom CG.
    Znači makar još ovoliko nas čeka a ti brojevi mogli su biti 2-4-6 puta manji da ljudi nijesu tvrdoglavi i neodgovorni
    e zato se kampanja vakcinacije sprovodi racionalno a ne idiotski i pod pritiskom
    She is only here to annoy herself!

  29. #6574
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    A kako da je sprovodiš kad imaš 30-40% građana koji i dalje vjeruju da se od korone me umire i da je bolje da imaš prirodni imunitet nego od vakcine a zaboravljaju da moraš da je preboliš prvo?
    Koji vjeruju u klipove kiropraktičara iz Peševara i ostale idiotizme?
    Kako da je sprovedeš?
    Jel od početka juna do prije neki dan bila kampanja evo vakcina, vakcinisite se dostupne su, možeš da biraš vakcinu i opet narod navalio da nijesu efikasne i tako ostale gluposti.
    U Francuskoj će biti suspendovano 300 hiljada zdravstvenih radnika koji se još nisu vakcinisali to je 10% od ukupnih zdravstvenih radnika.
    90% se vakcinisalo i sad ovo 10% koje odbija potpaljuje narod da se ne vakciniše alo hahahahahahaha
    One Ring to Rule them all...

  30. #6575
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Narod se nije vakcinisao masovno izahvaljujuci Njemackoj i njenoj odluci da zaustavi AZ, sto su kasnije prihvatile i ostale zemlje. Da dodamo i bombasticne svjetske, domace i naslove iz okruenja koji AZ predstavljali u najgorem ruhu.
    Interesatno je kako se ta prica zaboravlja a nanijela je ogromnu stetu onim najugrozenijim.

    Najbvolja kombinacija bi bila prelezan virus + vakcincija, ali ako nekom organizam ima mogucnosti da se izbori sa virusom vakcinacija je suvisna, bar neki period.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Page 263 of 330 FirstFirst ... 163213253259260261262263264265266267273313 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •