Page 90 of 214 FirstFirst ... 4080868788899091929394100140190 ... LastLast
Results 2,226 to 2,250 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #2226
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Da ne citiram redom sve koji ste kao opereni skočili da pišete eseje na temu "Zašto ne podnosim Darka", što, usput nije ni tema (ali može zato biti svojevrsna dijagnoza), ovo je odgovor svima.


    Kolumne nisu objektivni pogledi na stvarnost - već stavovi i razmišljanja iz ugla autora. Mogu se čitati i Nikolaidis i Perović, pronaći različiti uglovi iste teme, tako da ne vidim što bi nekog stavljali na stub srama zbog pripadnosti ovoj ili onoj političkoj ideji. Mnogo bi bilo ljekovitije da se čita šta je napisano, a ne da se bavimo onima koji pišu. Na loptu, ne na igrača.


    Što se tiče "Žive istine", u pitanju je najgledaniji politički talk-show u Crnoj Gori, koji se, izguglah, neprekidno emituje od 2002. To je (autorska) emisija koja je uglavnom išla uživo, uvijek bez cenzure, bez montaže, uz integralno prenošenje riječi sagovornika. Iako Šuković jeste politički obojen (a ko to nije?), u njegovoj emisiji su prostor imali i Amfilohije i Šešelj, i Jovo Kapičić i Andrija Mandić, Mesić, Vučić, Buksovci itd. Najrelevantnija imena koja su imala dodir sa ovim regionom su bili tu gosti. Osim toga, Antena M je najstariji privatni, nezavisni radio u Crnoj Gori i jedna od rijetkih svijetlih tačaka mračnih devedesetih, a pomalo se previđa činjenica je Šuković bio glavni i odgovorni urednik prvog nezavisnog (suverenestičkog) dvonedjeljnika - "Krug" (prije "Monitora"), novinar "Monitora" od najranijih dana, kada to, najblaže rečeno, nije bilo popularno.


    Samo malo više poštovanja. I konteksta.
    Gomila gluposti (mislim na priloženi tekst) gdje se lementira nad sudbinom Crne Gore. Posmatra se uloga GP URA iz konteksta kvazipatriotizma koju nameće DPS. Da, kvazipatriotizam, ništa više od toga... jer nije patriotizam napraviti ovakav ugovor sa kinezima oko autoputa, nije patriotozam ,,valorizacija" zarad uništavanja prirodnih ljepota, nije patriotizam kada brukas Crnu Goru u medjunarodnim odnosima jer imaš nesposoban kadar (francuska podmornica, služenje alkohola delegaciji iz Dubaja u toku ramazana, umjesto grba Budve prezentovati se u Njemačkoj sa grbom Celja, ...), nije patriotizam.... i na kraju, nije patriotizam mahanje zastavom (ma kojom).
    Kvazipatriota misli da je GP URA trebala da formira vladu sa DPS-om ta da tako manja sistem. To nije moguće. Upravo jer je DPS sve ovo napravio i za to nije kriva GP URA.
    Ja sam jedan od tih koji je bio sikaniran zbog crnogorskog grba devedesetih (bijelog, a ne zlatnog orla) i ja (lično) kažem da je DPS jedan kancer na tijelu Crne Gore koji se treba micati. O, Da, hemoterapije je isto otrov, ali je neophodna za micanje kancer. E, sad, što se to ne sviđa onima kojima je bilo udobno uz kancer ... Da, kvazipatriotski tekst koji nema veze sa Crnom Gorom.

  2. The Following 6 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  3. #2227
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Evo ga i Abazović (čitaj: Medo 2.0) na konsultacije o sastavu Vlade:

    SLIKA ABAZOVIĆA NA TAJNOM SASTANKU SA AMBASADOROM SRBIJE

  4. #2228
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

  5. #2229
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pratio sam ga vrlo pazljivo
    E vala nisi, nego si bio vrlo selektivan u tome sta ces da prihvatis od cinjenica i kako ces da ih protumacis. I uglavnom si ih tumacio sa predrasudom da je sve namjesteno i bavio se mentalnom gimnastikom da opravdas Dikicevo priznanje i gomilu drugih stvari. Vrati se na ona dva topika o sudjenju pa pogledaj malo od pocetka kako nam je Ristic lijepo otkrio sta se sprema dugo prije Katnica i bilo koga drugog. Bice da je i njega Katnic namjestio. Neka vise, nemoj. Nisu osudjeni bez razloga i robija im ne gine. Samo je pitanje sta ce se desiti sa novom Vladom ako presuda postane pravosnazna dok su oni na vlasti. Zato i treba da ih drze sto dalje od bilo kojeg resora.
    Last edited by VanjaTheMan; 27-10-20 at 18:15.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  7. #2230
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    E vala nisi, nego si bio vrlo selektivan u tome sta ces da prihvatis od cinjenica i kako ces da ih protumacis. I uglavnom si ih tumacio sa predrasudom da je sve namjesteno i bavio se mentalnom gimnastikom da opravdas Dikicevo priznanje i gomilu drugih stvari. Vrati se na ona dva topika o sudjenju pa pogledaj malo od pocetka kako nam je Ristic lijepo otkrio sta se sprema dugo prije Katnica i bilo koga drugog. Bice da je i njega Katnic namjestio. Neka vise, nemoj. Nisu osudjeni bez razloga i robija im ne gine. Samo je pitanje sta ce se desiti sa novom Vladom ako presuda postane pravosnazna dok su oni na vlasti. Zato i treba da ih drze sto dalje od bilo kojeg resora.
    To jesam li selektivan bio nema nikakve veze sa tim jesam li pratio pazljivo sudjenje :-)

    A mislim da je vrijeme potvrdilo sto sam onda pisao. Da je cijelo sudjenje farsa i pravosudna bruka prve kategorije. I da su Katniceve mnogobrojne fantazije i izmisljotine potpuno prikrile sustinskih par isitnitih cinjenica (da su postojala dva GRU agenta koja su Sindjelicu dala 50k da napravi guzvu u CG).

    Toliko je sudjenje diskreditovano da danas velika vecina Crne Gore ne vjeruje da je ista od optuznice bilo istinito.

    Tek je posebno osuda Knezevica i Mandica bez ikakvog osnova i bazirana na mentalnim egzibicijama sudije tipa "do jula 2016. ste cesto isli u Rusiju sto je vrlo sumnjivo, a od jula nijednom, sto je jos sumnjivije".

  8. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  9. #2231
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/v/481325

    Okej podjela. Lijepo li je vidjet da nema DPSa, SDa i onih manjinskih parazita...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  11. #2232
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A mislim da je vrijeme potvrdilo sto sam onda pisao.
    Ni najmanje.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Toliko je sudjenje diskreditovano da danas velika vecina Crne Gore ne vjeruje da je ista od optuznice bilo istinito.
    Popularno misljenje nije isto sto i diskreditacija.

    Pazljivo pratiti nesto zahtijeva mnogo vise od gledanja u ekran. Zahtijeva, prvo i osnovno, predznanje o tome sto pratis, a ne predrasude. A ti si u cijeli proces "pazljivog posmatranja" usao sa predrasudom da je u pitanju namjestaljka i konstantno si tumacio sve sto se desava za vrijeme sudjenja kao dokaz zavjere. Nema nikakvog govora p pazljivom posmatranju sa takvim stavom.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #2233
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,810
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Glibavi bozovic pregovara, ah mene.

  13. #2234
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,663
    Thanks Thanks Given 
    3,566
    Thanks Thanks Received 
    8,633
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...formskoj-vladi


    Pokret za promjene (PzP) će, ukoliko mandatar Zdravko Krivokapić odluči da Vlada bude isključivo ekspertska bez lidera Demokratskog fronta (DF), glasati za Vladu, ali neće učestvovati u njenom radu, kazao je lider PzP-a Nebojša Medojević.

    On je u Dnevniku Televizije Crne Gore rekao da PzP neće učestvovati ni u jednoj antireformskoj vladi, niti vladi kontinuiteta i da Krivokapić još ima vremena da razmisli.

    više puta je Medo bio na RTCG od izbora na ovamo no u poslednjih pet godina


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  15. #2235
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Mislim da su svi na gomilu dokurčili svima osim onima čija sudbina je direktno vezana za vladu.
    Javlja mi se da nikakvih tektonskih promjena neće biti, uhapsiće nekoliko baksuznjaka, eto da se vidi da se radi nešto, oduzeti par stanova, garaža i poslovnih prostora i to će biti to.
    Vrijeme će pokazati da li sam u pravu.

  16. The Following 7 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  17. #2236
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Podijelise izgleda resore,zanima me kakve ce kadrove predloziti.
    Front je dobio 3 najveca ministarstva Unutrasnjih poslova Zdravlja i Prosvete.
    Ako su napaljeni kao sto izgleda da jesu mislim da ce na stotine ljudi ostati bez mjesta upravnika direktora nacelnika itd itd.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  18. #2237
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    https://www.vijesti.me/v/481325

    Okej podjela. Lijepo li je vidjet da nema DPSa, SDa i onih manjinskih parazita...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Meni nije ok podjela, sad za sad.

    Ostaje da se vidi da li će se insistirati na referencama ili je strankama dato pravo da prelažu koga oni smatraju da je "zaslužio".

    Ne zna se ko su pomoćnici ministara, da li iz drugih članova kaoalicije ili će stranke da dobijaju ministarstva da rade što oće. Vidim MUP je zaobišao URU, iako su rekli da budemo relaksirani i da će oni insistirati na resorima koji se tiču bezbjednosti. Ko će biti ministar MUPa? Emilo Labudović?

    Ako ovo gore bude kako ne treba, a URA glasa za vladu, ja ću biti žestoko razočaran i smatraću se prevarenim od strane URE!!!!

    Dobro, ni prvi ni poslednji put.







    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-10-20 at 20:10.

  19. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  20. #2238
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,433
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Zoran Miljanić - Odbrana, Milan Marković - poljoprivreda
    Branko Radulović - ekonomija
    .....

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. #2239
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Ostaje da se vidi da li će se insistirati na referencama ili je strankama dato pravo da prelažu kogs oni smatraju da je "zaslužio".
    Referenca se nabavi.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  22. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  23. #2240
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Podijelise izgleda resore,zanima me kakve ce kadrove predloziti.
    Front je dobio 3 najveca ministarstva Unutrasnjih poslova Zdravlja i Prosvete.
    Ako su napaljeni kao sto izgleda da jesu mislim da ce na stotine ljudi ostati bez mjesta upravnika direktora nacelnika itd itd.
    Ako im se pušti eto SDa sa srpskim predznakom. Ja za to glasao nisam!! Nije problem u predznaku, već u sistemu vladanja.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  24. #2241
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Prebrojah da je DF koalicija dobila 8 ministarstava a ne 9. Grijesim li? Jedino ako je ministarstvo gradjevinarstva posebno, sto bi znacilo da se mort podijelio na 3 ministarstva
    Last edited by Totalno Lagan; 27-10-20 at 20:16.

  25. #2242
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,433
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Jedna od ranijih radnih verzija :mrgreen:



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  26. #2243
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Mogli bi Ura i Demokrate da naprave neku rokadu sa poljoprivredom i odrzivim razvojem. Ili i Demokrate nauku da dobiju od DF-a, koji bi dobio poljoprivredu.. Ali jbg, Ura je zapela za bezbijednost i zrtvovala zivotnu sredinu, ono sto bi trebalo po difoltu da je njihovo.


  27. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  28. #2244
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Sad sam krenuo to da napisem, URA bi trebala da dobije odrzivi razvoj.
    Ok min odbrane i pravde, ali DF je pokupio masu bitnih resora, nema vala sto da im se kriva

  29. #2245
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,045
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Meni nije ok podjela, sad za sad.

    Ostaje da se vidi da li će se insistirati na referencama ili je strankama dato pravo da prelažu koga oni smatraju da je "zaslužio".

    Ne zna se ko su pomoćnici ministara, da li iz drugih članova kaoalicije ili će stranke da dobijaju ministarstva da rade što oće. Vidim MUP je zaobišao URU, iako su rekli da budemo relaksirani i da će oni insistirati na resorima koji se tiču bezbjednosti. Ko će biti ministar MUPa? Emilo Labudović?

    Ako ovo gore bude kako ne treba, a URA glasa za vladu, ja ću biti žestoko razočaran i smatraću se prevarenim od strane URE!!!!

    Dobro, ni prvi ni poslednji put.







    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Eto tako!
    Bilo je ljepo...dok je trajalo,na na nanaana (Iako kratko) pas mi glavu manitu dje se dok sam ziv necu opametit,glupan je glup dok je ziv,shto god da uchinish,savjetujesh,edukujesh,prichash,motivishes h,ama uradish sve da bi od glupana nekako napravio pametnog,moze li to-moze moj racku,eto tako nam je sve...ne veli se dzabe zlo goveche dovijeka june ha ha
    ...

  30. The Following 4 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  31. #2246
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ne manje zanimljiva ce biti kadrovska resenja za Zeljeznicu,Postu,Rudnik Uglja,Morsko dobro pa KBC,Montefarm,Aerodromi,Centralna banka itd itd pa to su stotine kadrova samo na vrhu a da ne pricam po dubini kad se krene.
    Kad se vlada izglasa u parlamentu mnogi ce zoru budni docekati vjerujem a neka će.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  32. #2247
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

    DF doktorski odradio posao i uzeo ministarstva dje mogu najvise da zaposljavaju svoje ljude. Prosvjeta, zdravstvo i policija su blago po tom pitanju. Zelja ce vas biti da budu slabiji, sledece izbore ili isti rezultat kao ove godine ili malo bolji. URA ima da se prospe i izvisi, kao u Budvi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  33. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  34. #2248
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    I kakvu će CG imat koristi od Murte kad Kurta pođe u istoriju, zna li se?
    Koliko li će trebat novim ekspertskim kadrovima da se ušeme i nastave tamo đe njihovi prethodnici iz dps-a stadoše.

  35. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  36. #2249
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Znači dobismo k*tu ponovo... Poklekli su na prvoj stepenici, šta da očekuju oni koji su glasali za ekspertsku Vladu, ako su prevareni na samom početku...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  37. The Following 7 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  38. #2250
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Predrag Bulatović 🤣

  39. The Following User Says Thank You to ctrl+alt+delete For This Useful Post:


Page 90 of 214 FirstFirst ... 4080868788899091929394100140190 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •