Page 726 of 774 FirstFirst ... 226626676716722723724725726727728729730736 ... LastLast
Results 18,126 to 18,150 of 19344

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #18126
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Ako je tacno sto si napisao, da prekrsajni nalog ne sadrzi broj saobracajne, clan zakona po kojem je ucinjem prekrsaj a pogledaj ima li jos kojecega da nedostaje, podnesi zahtjev za sudsko odlucivanje i napisi posebno da je nalog ne sadrzi podatke iz clana 145 stav 1 i 2. Organ je onda obqvezan da pozove izdavaoca naloga da ga dopuni a podnosioci takvo nesto u 99% slucajeva ne rade pa sud na kraju stavi van snage prekrsajni nalog


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #18127
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,360
    Thanks Thanks Given 
    4,025
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    230 Posts

    Default

    Ako nisi usao u raskrsnicu onda si prosao na crveno

    Sent from my phone

  3. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  4. #18128
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Ako je tacno sto si napisao, da prekrsajni nalog ne sadrzi broj saobracajne, clan zakona po kojem je ucinjem prekrsaj a pogledaj ima li jos kojecega da nedostaje, podnesi zahtjev za sudsko odlucivanje i napisi posebno da je nalog ne sadrzi podatke iz clana 145 stav 1 i 2. Organ je onda obqvezan da pozove izdavaoca naloga da ga dopuni a podnosioci takvo nesto u 99% slucajeva ne rade pa sud na kraju stavi van snage prekrsajni nalog
    Fora je što ovo nije prekršajni nalog već 'ZAPISNIK - PRIJAVA o izvršenoj kontroli učesnika u saobraćaju u vozilu'.
    Policajac reče da ovo ide direktno na sud, ne mogu samo da platim (a nije da bih platio). Jedino što mogu da nađem o ovom dokumentu je član 313.
    Član 13

    Prilikom utvrđivanja da je učinjen saobraćajni prekršaj, kao dokaz će se naročito uzeti u obzir:

    ...

    3) zapisnik - prijava o izvršenoj kontroli učesnika u saobraćaju i vozila;
    ...
    Sačekaću šta će mi stići na adresu, pa da vidimo po kojem članu me gone.
    Last edited by LostInHollywood; 24-09-22 at 22:52.

  5. #18129
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,564
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Zasto nisi trazio sudsko odlucivanje?


  6. #18130
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ako nisi usao u raskrsnicu onda si prosao na crveno

    Sent from my phone
    Problem je moja pozicija, niti sam mogao vidjeti semafor, niti sam bio u raskrnici. 1 na slici. 2 je odakle su oni bolje vidjeli šta se desilo i gdje su me zaustavili.



    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Zasto nisi trazio sudsko odlucivanje?
    Zato što mi je rečeno da ovo direktno ide na sud, nema šta da se traži.

  7. #18131
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,564
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Hoces li da kazes da si isao iz pravca autobuske prema Dekar pumpi?


  8. #18132
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Hoces li da kazes da si isao iz pravca autobuske prema Dekar pumpi?
    To bi bilo sa bulevara Ibrahima Dreševića na ulicu Bracana Bracanovića? Nisam, već sa vojvode Stanka Radonjića na Bracana Bracanovića. Ne znam šta ima tamo... Google maps kaže PET SHOP CVRLE. Ali da, odatle, skretao desno ka Dekar pumpi.

  9. #18133
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Omce upon a time, bila sam u sličnoj situaciji. Skretala desno na zeleno, na sljedećoj raskrsnici me zaustavio policajac i rekao mi da sam skrenula na crveno. Rekla da nijesam, on me poslao kod kolege da mi piše kaznu. Ovaj veli da mu je kolega malo zadrt i piše, da mi da pročitam potpišem, ja pitam ima li đe da ja napišem da to nije tačno, jer da jesam prošla na crveno ne bi bio problem, skini glavu ako treba a ne napiši kaznu. Veli mi da ima, evo tu, ali onda idemo svi na sud. Nema problema. Napišem da se ne slažem sa kaznom jer nisam prošla na crveno. I meni su rekli da se na sudu vjeruje policajcu, ali da oni možda neće ni dati da to ide na sud da ne bi kutarali oko toga. I nikad ništa više sa tim ne bi.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  11. #18134
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Omce upon a time, bila sam u sličnoj situaciji. Skretala desno na zeleno, na sljedećoj raskrsnici me zaustavio policajac i rekao mi da sam skrenula na crveno. Rekla da nijesam, on me poslao kod kolege da mi piše kaznu. Ovaj veli da mu je kolega malo zadrt i piše, da mi da pročitam potpišem, ja pitam ima li đe da ja napišem da to nije tačno, jer da jesam prošla na crveno ne bi bio problem, skini glavu ako treba a ne napiši kaznu. Veli mi da ima, evo tu, ali onda idemo svi na sud. Nema problema. Napišem da se ne slažem sa kaznom jer nisam prošla na crveno. I meni su rekli da se na sudu vjeruje policajcu, ali da oni možda neće ni dati da to ide na sud da ne bi kutarali oko toga. I nikad ništa više sa tim ne bi.
    Više poznanika mi je sličnu priču ponovilo, mada nije bila potpuno ista situacija kao meni i tebi, već razni prekršaji. To je ok ishod, mada se skoro pa nadam da ću dobiti poziv. Sjutra će me vjerovatno proći ta nada.

  12. #18135
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Onda te vjerovatno terete za 143 a ne 42. OSL ce svakako sudu morati podnijeti zahtjev za sudsko odlucivanje a kao dokaz ce vjerovatno navesti taj zapisnik prijavu. Naravno ti ces tvrditi da se na ovom dokazu zbog ovih nedostataka ne moze zasnivati sudska odluka, te da cinjenicni opis sadrzan u zahtjevimu a iz osporenog zapisnika nije tacan i da se na osnovu njega ne moze zakljuciti o pravnoj prirodi prekrsaja jer nisu mogli vidjeti svijetlo na semaforu.
    Ako si skretao lijevo prema njima pozovi se na prvenstvo prolaza is suprotnog smjera iz 40 stav 2 a ako si isao desno (po skici i broju 1) onda ovog prvenstva nema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  14. #18136
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Onda te vjerovatno terete za 143 a ne 42. OSL ce svakako sudu morati podnijeti zahtjev za sudsko odlucivanje a kao dokaz ce vjerovatno navesti taj zapisnik prijavu. Naravno ti ces tvrditi da se na ovom dokazu zbog ovih nedostataka ne moze zasnivati sudska odluka, te da cinjenicni opis sadrzan u zahtjevimu a iz osporenog zapisnika nije tacan i da se na osnovu njega ne moze zakljuciti o pravnoj prirodi prekrsaja jer nisu mogli vidjeti svijetlo na semaforu.
    Ako si skretao lijevo prema njima pozovi se na prvenstvo prolaza is suprotnog smjera iz 40 stav 2 a ako si isao desno (po skici i broju 1) onda ovog prvenstva nema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Objasnio je meni fino policajac kako oni gledaju 'ukršteni' semafor, i ako neko prođe kad je na njemu zeleno, mora da je vozaču bilo crveno. Ne znam koliko je to njihovo validno, pogotovo što, koliko oni znaju, na mom semaforu se desio kvar đe je progorelo zeleno svjetlo.
    Mada je to malo suluda odbrana, ali je suludo i ovo njihovo zaustavljanje. Hvala na savjetima i tebi i ostalima!

  15. #18137
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Objasnio je meni fino policajac kako oni gledaju 'ukršteni' semafor, i ako neko prođe kad je na njemu zeleno, mora da je vozaču bilo crveno. Ne znam koliko je to njihovo validno, pogotovo što, koliko oni znaju, na mom semaforu se desio kvar đe je progorelo zeleno svjetlo.
    Mada je to malo suluda odbrana, ali je suludo i ovo njihovo zaustavljanje. Hvala na savjetima i tebi i ostalima!
    "Ukrsteni semafor" i kako god jos zvali taj fenomen pisanja kazni je posredno zakljucivanje i nije neposredno opazanje prekrsaja. Zato se i ne pojavljuju na pretresu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  17. #18138
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    "Ukrsteni semafor" i kako god jos zvali taj fenomen pisanja kazni je posredno zakljucivanje i nije neposredno opazanje prekrsaja. Zato se i ne pojavljuju na pretresu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako je to tačno, a logika nalaže da jeste, oni nemaju ništa protiv mene.

    Mada nisu ni mogli imati, insistiram da nisam počinio prekršaj. Ne bi bio prvi koji sam platio i da sam kriv problem ne bi postojao.

  18. #18139
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Ako je to tačno, a logika nalaže da jeste, oni nemaju ništa protiv mene.

    Mada nisu ni mogli imati, insistiram da nisam počinio prekršaj. Ne bi bio prvi koji sam platio i da sam kriv problem ne bi postojao.
    Zato se to i naziva suocenje. Svakako treba da da odgovor da li je vidio crveni signal i trenutak kada je vozilo zapocelo prelazak kroz crveno svijetlo na semaforu?
    Svakako, sa srecom


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #18140
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default Saobracajne Kazne

    Znam da se na tim semaforima npr prije pali crveno ovima koji idu od kruznog ka Pobrežju…

    Tj ovim iz pravca Pobrežja koji idu ka Dekar pumpi traje duže zeleno bar pet sekundi .
    Last edited by stefke; 25-09-22 at 00:12.

  20. #18141
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    1,075
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    To ti je izio vuk magarca sto se veli, samo gubljenje vremena, bice da je policajac u pravu, ali pokusaj. Srecno.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk

  21. #18142
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Tu su mi zeni isto napisali kaznu, ona veli da je jos kroz trepcuce prosla, nisam bio pa ne mogu da tvrdim.
    Ishod dobila poziv za sud, kaznu obalili na 150 cini mi se i + sudski troskovi.

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  22. #18143
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Problem je moja pozicija, niti sam mogao vidjeti semafor, niti sam bio u raskrnici. 1 na slici. 2 je odakle su oni bolje vidjeli šta se desilo i gdje su me zaustavili.



    Zato što mi je rečeno da ovo direktno ide na sud, nema šta da se traži.
    Ista slika, isto skretanje, Slicnu sam situaciju imao i ja, prvi na semaforu, iza mene neka zena, ukljuci se zeleno i ja lagano da krenem kad sa druge strane (od Idea-e) krece da prelzi neki neki cica... sa stapom. Naravno, iako je skroz na drugoj strani, cekam ga da prodje i to traje i traje... Kad je konacno prosao, krecem, i tu kod podvoznjaka stoji policija i zaustavlja mene i ovu zenu i veli - prosli ste kroz crveno.
    Rekoh kako sam prosao kroz crveno kad sam prpustio pjesaka da prodje. Uze nam dokumenta, ode do kolege i samo ih vrati. Zeni iza mene nisu vratili dokumenta, da li su je peglali ili ne, ne znam, iako je i ona prosla kroz zeleno a cicin prelazak ulice je potrajao.

    Bezobrazno sa njihove strane, iako su vidjeli sta se desilo. Da nisam propustio pjesaka (a njih svakako nisam mogao vidjeti zbgo te krivine) popio bi kaznu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #18144
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefannPG View Post
    Tu su mi zeni isto napisali kaznu, ona veli da je jos kroz trepcuce prosla, nisam bio pa ne mogu da tvrdim.
    Ishod dobila poziv za sud, kaznu obalili na 150 cini mi se i + sudski troskovi.

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
    baš imate povjerenja u braku
    She is only here to annoy herself!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  25. #18145
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,360
    Thanks Thanks Given 
    4,025
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    230 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ista slika, isto skretanje, Slicnu sam situaciju imao i ja, prvi na semaforu, iza mene neka zena, ukljuci se zeleno i ja lagano da krenem kad sa druge strane (od Idea-e) krece da prelzi neki neki cica... sa stapom. Naravno, iako je skroz na drugoj strani, cekam ga da prodje i to traje i traje... Kad je konacno prosao, krecem, i tu kod podvoznjaka stoji policija i zaustavlja mene i ovu zenu i veli - prosli ste kroz crveno.
    Rekoh kako sam prosao kroz crveno kad sam prpustio pjesaka da prodje. Uze nam dokumenta, ode do kolege i samo ih vrati. Zeni iza mene nisu vratili dokumenta, da li su je peglali ili ne, ne znam, iako je i ona prosla kroz zeleno a cicin prelazak ulice je potrajao.

    Bezobrazno sa njihove strane, iako su vidjeli sta se desilo. Da nisam propustio pjesaka (a njih svakako nisam mogao vidjeti zbgo te krivine) popio bi kaznu.
    Ne bi popio kaznu jer ako je tebi semafor zeleno pjesaku je crveno

    Sent from my phone

  26. #18146
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,561
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ne nije

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  27. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  28. #18147
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ne bi popio kaznu jer ako je tebi semafor zeleno pjesaku je crveno

    Sent from my phone
    Nije, skretao sam desno, meni zeleno a i pjesaku je zeleno
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  29. #18148
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Član 42
    Vozač ne smije vozilom da uđe u raskrsnicu, iako ima prvenstvo prolaza ili mu je uređajem za davanje svjetlosnih saobraćajnih znakova (u daljem tekstu semafor) to dozvoljeno, ako će se zbog gustine saobraćaja zaustaviti na raskrsnici ili pješačkom prelazu i time ometati ili onemogućiti saobraćaj vozila, odnosno kretanje pješaka.
    E pa onda nema te raskrsnice u Podgorici koja bi se rskrstila u toku dana ijedan put! Neka ne avetaju,čuš "ako će se zbog gustine saobraćaja zaustavitina pješačkom ili na raskrsnici" ?! Ne no burek! Tacno mi je ovo posalica za ovaj pasus u zakonu...ada nema načina da u Podgoricu ne udješ u raskrsnicu svjestan da si ili pješaku ili autima koja idu lijevo ili kojima sjećeš put svojim skretanjem u lijevo prepriječio put!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  30. #18149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ne bi popio kaznu jer ako je tebi semafor zeleno pjesaku je crveno

    Sent from my phone
    Crveno ne spriječava (našeg prosječnog) pješaka da pređe ulicu. A vozač ga svakako mora propustiti, jer je u pitanju pješački prelaz. Pješak jeste u prekršaju, ali je na p. prelazu i zaštićen kao polarni međed.

    Što se navedene situacije tiče, sigurno je saobraćajna imala zadatak da napiše određeni broj prijava za taj dan. Tužno je što fataju vozače na ovakve nebulozne fore, samo da bi ispunili kvotu i onda neđe popili piće ili otkunjali.

    Inače, evo sad ispada da neko moze biti u prekršaju čak i ako prođe na zeleno. A ne znam ko je nedavno tvrdio da nije prekršaj ako se prođe kroz žuto, u slučaju da se ne možete bezbjedno zaustaviti (sa sve trepćućim zelenim svijetlom). Pa đe je logika 😀

  31. #18150
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,360
    Thanks Thanks Given 
    4,025
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    230 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Nije, skretao sam desno, meni zeleno a i pjesaku je zeleno
    U poprecnoj u koju skreces je bio pjesak? Ti si onda na izlasku iz raskrsnice i zabolje te ako ste vas dvoje. Jedino ako insistiras da udjes u kolonu kao cetvrti-peti dje sigurno ostajes da blokiras raskrsnicu onda je ok da te kazne.

    Sent from my phone

Page 726 of 774 FirstFirst ... 226626676716722723724725726727728729730736 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 13:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 14:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 13:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 13:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 07:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •