Page 12 of 21 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 276 to 300 of 511

Thread: Grijanje na pelet

  1. #276
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poštovani, unazad 3 mjeseca, kupio sam peć na pelet ( Alfa Plama - Luca ). Peć u principu radi dobro, međutim, postoji jedna okolnost koja mi smeta i za koju smatram da je, obzirom na cijenu peći, nedopustiva. Naime, prilikom rada, peć proizvodi kratak, vrlo iritantan zvuk i to u vremenskim intervalima od po dvije sekunde, neprestano. Zvuk generiše tzv. " Puž " koji predstavlja elektro-mehanički skop za propuštanje peleta u ložište. Kako bih ispitao svoju objektivnost, izvršio sam uvid u druge, identične peći i utvrdio da u toku rada proizvode isti zvuk, istog porijekla ali višestruko manjeg itenziteta koji je sasvim prihvatljiv. Od ovlašćenog servisera nisam dobio konkretanu satisfakciju sem odgovora da su mnogi kupci već ukazivali na navedeni nedostatak i da se iz nepoznatih razloga neke "čuju" dok kod drugih taj problem ne postoji.
    Da li neko od Vas ima sličan problem i kakva su iskustva??
    Hvala!

  2. #277
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ovako,

    drugari da li neko zna ili ima preporuku za neku firmu koja ugradjuje centralno na pelet, da su dobri i provjereni. S tim sto ne bih da mi se cijevi vide vec da se ubace u zid.

    Citajuci vase postove vidim da za nekih ~130m2 bi bilo dovoljno oko ~5 tona peleta s obzirom da izolacija je daleko od najbolje, ali bi se i to vremenom sredilo.

    Ono sto mi je cilj je leci u krevet i pokriti se sa necim laganim i ujutro se probuditi u prijatnoj temperaturi uci u kupatilo koje je prijatno toplo istusirati se, onda spremiti dorucak sa osmijehom i popiti kaficu dok gledas seriju na Netflixu...

    Ne mogu vise da se pokrivam sa 14 cebadi i 3 jorgana i ujutro se probudim umoran jer ti treba snaga da se okrenes na drugu stranu.

  3. #278
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Tih 5 tona ti je blizu hiljadarke..

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  4. #279
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Za 130m2 sa sadasnjom izolacijom ne moze premasit 4tone nema sanse. 4tone na pocetak ljeta sa dostavom ti je 160e.
    Sracunaj koliko sad drva uzimas i sve ce ti bit jasno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. #280
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Neka je, i onako puknem svake godine na drva pola od toga a grijem dnevnu, trpezariju i kuhinju i opet dokupim jer mi prifali. I budim se pod 144 cebeta.

  6. #281
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Za 130m2 sa sadasnjom izolacijom ne moze premasit 4tone nema sanse. 4tone na pocetak ljeta sa dostavom ti je 160e.
    Sracunaj koliko sad drva uzimas i sve ce ti bit jasno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tona, ne 4 tone..

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  7. #282
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Za 130m2 sa sadasnjom izolacijom ne moze premasit 4tone nema sanse. 4tone na pocetak ljeta sa dostavom ti je 160e.
    Sracunaj koliko sad drva uzimas i sve ce ti bit jasno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To je odlicno ako je tako. Ali eto kazem i da je 5, nije bitno. Cijela kuca ti je topla i lijepo ti je i ne donosis drva svako malo, ne slazes ih, ne lupas glavu gdje svako jutro da izbacis tonu pepela itd itd...
    Samo citam da u vec izgradjenim objektima cijevi moraju biti vidljive, sto mi se bas ne svidja...

    Zna li neko neku dobru i provjerenu firmu da to radi brzo i kvalitetno.

  8. #283
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,568
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Shone,i peć na pelet moraš da čistiš od pepela,mada na tu kvadraturu će ići kotao. Imaju oni samočisteći,ali ipak moraš svaka dva tri dana da izbaciš pepeo,i u 15 dana da očistiš generalno sve.
    James Tiberius Kirk

  9. #284
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Znam da moram, ali koliko sam procitao to je casica pepela na 2-3 dana za razliku od 5kg pepela svakog jutro iz kamina.

    Niko nista...? neka nova iskustva, savjeti :/

  10. #285
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    kad uzmes dobar pelet , onu posudicu gdje pelet gori treba da ocistis prije svakog paljenja. to bukvalno cistis kasikom samo da prodje kroz jedne rupice. jednom nedeljno treba da izbacis pepeo i usisas pec (ako zelis) pepela izbacas casicu kao sto ti rece ili mozes i to i pec da usisas zajedno. prejednostavno i prelagano
    f6

  11. #286
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    D li zna neko neku okvirnu cijenu koliko bi kostala ugradnja centralnog na povrsinu od 130m2? Dnevna, trpezarija, kuhinja, hodnik, tri sobe i kupatilo
    4-5k eura?

  12. #287
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,293
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,180
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Ovako,

    drugari da li neko zna ili ima preporuku za neku firmu koja ugradjuje centralno na pelet, da su dobri i provjereni. S tim sto ne bih da mi se cijevi vide vec da se ubace u zid.

    Citajuci vase postove vidim da za nekih ~130m2 bi bilo dovoljno oko ~5 tona peleta s obzirom da izolacija je daleko od najbolje, ali bi se i to vremenom sredilo.

    Ono sto mi je cilj je leci u krevet i pokriti se sa necim laganim i ujutro se probuditi u prijatnoj temperaturi uci u kupatilo koje je prijatno toplo istusirati se, onda spremiti dorucak sa osmijehom i popiti kaficu dok gledas seriju na Netflixu...

    Ne mogu vise da se pokrivam sa 14 cebadi i 3 jorgana i ujutro se probudim umoran jer ti treba snaga da se okrenes na drugu stranu.
    Shone,

    sto ti ja zla hocu, pare koje zelis da ulozis u pelet (centralno) ulozi u izolaziju. Ja sam se dugo razmisljao i istrazivao, dan danas nemam pec na palet vec se grijem na drva i to sa citavih 6-7 KW a grijem dva sprata, ukupna povisina 115-120 m2, grijemo se od 17-23h (zbog posla dok dodjemo kuci a kada dodjemo prijatna je temepratura), godisnje ne potrosim 4-5 metara. Vjeruj mi znam o cemu pricas kada kazes da ujutro zelis da izadjes iz kreveta kao covjek a ne kao da si u pecini, ili kada se tusiras da ne dozivljas stresove kao da si na splavarenju na Tari . Temepratura u dnevnom boravku 22-24, gore u spavace 18-20, evetualno u kupatilu gore dodam grijalicu ali rijetko kada, kad je napolje bas hladno. Sto bi rekao jedan lik iz Hrvatske koji je ekspert za centralna grijanja i peci na pelet (inace mozes ga naci na forum.hr) "to jedino ako hoces da grijesis komsiluk". Nema smisla ugraditi grijanje na ne izolozvanu kucu, bacena para iz dva razloga, neces se ugrijat, potrosises pare, ako se ugijeses to znaci da si uzeo jacu pec nego sto je optimalno, sto opet znaci da ces trositi peleta masu i rasipaces pare. Sjutra kada ulozis pare u izolaciju to znaci da ti nece trebati ni upola snage koja bi ti sada bila dovoljna da se grijes.

    Takodje, mislim da se kod nas niko ne bavi centralnim na ozbiljan nacin u smislu da gleda koliko ti je debeo zid, koliko je debela izolacija, koja stakla imas (2 ili 3), koja ulazna vrata, kako je okrenuta kuca, da li neko ima ispod tebe, da li neko ima pored tebe, iznad tebe, koja je prosjecna temperatura u gradu, koja je zadata tempratura itd.

    Pricam npr o ovome,


  13. #288
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Winterfell
    Posts
    7,354
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    D li zna neko neku okvirnu cijenu koliko bi kostala ugradnja centralnog na povrsinu od 130m2? Dnevna, trpezarija, kuhinja, hodnik, tri sobe i kupatilo
    4-5k eura?
    Moje roditelje je prije 5-6 godina u stanu od 72 kvadrata, koštalo oko 2 hiljade. S tim, što nisu kupovali radijatore, nego iskoristili postojeće od starog centralnog grijanja.
    Takođe, mada sam ranije pisao takođe ovdje, ne postoji gospodskiji sistem grijanja kod nas od ovoga, u smislu čišćenja i obaveze oko loženja itd.
    Na ovu kvadraturu, u Pljevljima, moji troše jedan džak dnevno, 15kg. Kad je najhladnije! Doduše, zgrada ima dobru izolaciju.
    Eto, u par rečenica o tome.


    Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka
    Ko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti...

  14. #289
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,568
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Znam da moram, ali koliko sam procitao to je casica pepela na 2-3 dana za razliku od 5kg pepela svakog jutro iz kamina.

    Niko nista...? neka nova iskustva, savjeti :/
    Axaxaxa,kakva casica,to te neko slagao. Ja imam Alfinu pec od 23 KW,i svako jutro moram da usisam loziste i pepeljaru. Doduse pepeljara je mala 15×15×10 cm,ali daleko od toga da nema pepela.
    E zamisli na veci kotao,koliko ce bit pepela.

    Maksimalno sam zadovoljna brzinom interneta kod vas.
    James Tiberius Kirk

  15. #290
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Shone,

    sto ti ja zla hocu, pare koje zelis da ulozis u pelet (centralno) ulozi u izolaziju. Ja sam se dugo razmisljao i istrazivao, dan danas nemam pec na palet vec se grijem na drva i to sa citavih 6-7 KW a grijem dva sprata, ukupna povisina 115-120 m2, grijemo se od 17-23h (zbog posla dok dodjemo kuci a kada dodjemo prijatna je temepratura), godisnje ne potrosim 4-5 metara. Vjeruj mi znam o cemu pricas kada kazes da ujutro zelis da izadjes iz kreveta kao covjek a ne kao da si u pecini, ili kada se tusiras da ne dozivljas stresove kao da si na splavarenju na Tari . Temepratura u dnevnom boravku 22-24, gore u spavace 18-20, evetualno u kupatilu gore dodam grijalicu ali rijetko kada, kad je napolje bas hladno. Sto bi rekao jedan lik iz Hrvatske koji je ekspert za centralna grijanja i peci na pelet (inace mozes ga naci na forum.hr) "to jedino ako hoces da grijesis komsiluk". Nema smisla ugraditi grijanje na ne izolozvanu kucu, bacena para iz dva razloga, neces se ugrijat, potrosises pare, ako se ugijeses to znaci da si uzeo jacu pec nego sto je optimalno, sto opet znaci da ces trositi peleta masu i rasipaces pare. Sjutra kada ulozis pare u izolaciju to znaci da ti nece trebati ni upola snage koja bi ti sada bila dovoljna da se grijes.

    Takodje, mislim da se kod nas niko ne bavi centralnim na ozbiljan nacin u smislu da gleda koliko ti je debeo zid, koliko je debela izolacija, koja stakla imas (2 ili 3), koja ulazna vrata, kako je okrenuta kuca, da li neko ima ispod tebe, da li neko ima pored tebe, iznad tebe, koja je prosjecna temperatura u gradu, koja je zadata tempratura itd.

    Pricam npr o ovome,

    Ovo si vjerovatno u pravu. Sto me je bacilo u razmisljanje da cak odradim prvo stolariju i demit fasadu, i onda samo da kupim obicnu pec na pelet. sto bi opet sve zajedno kostalo otprilike 5-6k.

    Problem je jedino sto paniram da rusim neke zidove i otvaram velike prozore kasnije, sto ce naravno unistiti

  16. #291
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Axaxaxa,kakva casica,to te neko slagao. Ja imam Alfinu pec od 23 KW,i svako jutro moram da usisam loziste i pepeljaru. Doduse pepeljara je mala 15×15×10 cm,ali daleko od toga da nema pepela.
    E zamisli na veci kotao,koliko ce bit pepela.

    Maksimalno sam zadovoljna brzinom interneta kod vas.
    Po ovome sto sam citao u prethodnim postovima svi pricaju casica pepela svaki dan. Otvoris prozor i pustis pepeo uz vjetar neka leti ka komsiji

  17. #292
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,293
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,180
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Stvari treba radit redom, razmisli dobro sta ces. Kada do sada nije bila trka sacekaj jos malo i skupi pare. Bitna je izolacija krova, strasno bitna.

    Kada se vratis sa puta javi da castis pivo da ti ispricam sta sam ja sve odradio. Ja sam sada postai zavisnik o izolacijama

    Npr prosle nedelje idem na jednu kuci da gledam kakonse radi thermo block-om i gledam stolariju, troslojno staklo (dvije komore) ispunjeno argonom, znaci da ne povjerujes spoljno staklo vrelo, unutrasnje ledno.

    Mozes da otvoris roletne/grile bez problema minimalno toplote ulazi.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  18. #293
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,568
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Po ovome sto sam citao u prethodnim postovima svi pricaju casica pepela svaki dan. Otvoris prozor i pustis pepeo uz vjetar neka leti ka komsiji
    Ma kakvi,ja moram svako jutro da usisam,i jednom nedeljno detaljno da ocistim,je ima i jedna komora ispod pepeljare koja mora da se usisa.

    Maksimalno sam zadovoljna brzinom interneta kod vas.
    James Tiberius Kirk

  19. #294
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    To je sve do peleta. Ima nisko i visoko kaloričnih. Pogađajte koji je kod nas zastupljen.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  20. #295
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Stvari treba radit redom, razmisli dobro sta ces. Kada do sada nije bila trka sacekaj jos malo i skupi pare. Bitna je izolacija krova, strasno bitna.

    Kada se vratis sa puta javi da castis pivo da ti ispricam sta sam ja sve odradio. Ja sam sada postai zavisnik o izolacijama

    Npr prosle nedelje idem na jednu kuci da gledam kakonse radi thermo block-om i gledam stolariju, troslojno staklo (dvije komore) ispunjeno argonom, znaci da ne povjerujes spoljno staklo vrelo, unutrasnje ledno.

    Mozes da otvoris roletne/grile bez problema minimalno toplote ulazi.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Dok sam zivio u kuci tema izolacije me prilicno interesovala.

    Po nekim kalkulacijama najvise toplote odlazi preko plafona, a zidovi I spoljna stolarija zajedno manje su bitni od plafona.

    Ja sam iz tog razloga po ploci iznad postavljao kamenu vunu I stitio je od vlage naravno. Spoljnu stolariju sam mijenjao jer je stara drvena se bila deformisala toliko da ni one trake nijesu pomagale jer je furilo kroz duple prozore. Tu sam odradio PVC sa duplim staklom.

    Ugradio sam centralno sa kaminom na drva u dnevnoj sobi, stvarno odlican italijanski kamin koji je nosio oko 2/3 investicije. Nije se gasila vatra, suva drva uvijek bukova koja su se kupovala najkasnije pocetkom jula da bi se dobro prosusila. Poluoblice I oblice otprilike 8m3 I iscijepanih jedno 2m3. Svake godine mi je ostajalo drva. Uvece se ubaci krupno drvo ujutro lopata zara se nadje, onda se ubave sitna drva da se razgori dok se spremi za posao I onda opet krupno da drzi vatru dok se ne vratimo sa posla.

    Sa nepunih 10 kubika drva u toku sezone kalkulisao sam da mi se ne isplati raditi demit fasadu jer bi smanjio potrosnju drva za maksimalno 100€ u toku zime, a sama investicija fasade je bila oko 5k €.

    Jedino sto je fakat demit pozeljniji I ljeti, kada se lakse ohladi kuca, odnosno teze se ugriju zidovi spolja.

    Ja bih kao alternativnu ideju predlozio da se razmisli I o inverter split sistemu sa 4-5 unutrasnjih jedinica. Dobije se I grijanje I hladjenje za slicne pare pretpostavljam.

    A prica o izolaciji svakako stoji, samo ne treba ni tu pretjerivati sa investicijama, ako nije bas komoditet sa parama, jer ne mora da znaci da se brzo isplati (naveo sam primjer grijanja na drva i demit fasade).

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  21. #296
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,293
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,180
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Mislim da ne treba preskakati korake, kroz moj neki locni primjer mislim da bi trebao izolaciju da odradi. Ja sam odmah odradio izolaciju krova, nevjerovatna razlika u potkrovlju. Proje su bile samo tigle, pa to je bilo ljeti kao u pecnici, aada je prelagano.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  22. #297
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Brate kimmi, kako nisi premijer sa tolikim kalkulacijama?

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  23. #298
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Dobio sam predracun za 67m2 (2 spavace, 2 kupatila, dnevna i kuhinja plus hodnik) nesto oko 3500eura s tim da je sam kotao na pelet 2100eura (kotao je skuplji za oko 500eura od peći iste snage samo sto ako uzmem kotao on ide u podrum a ako bude peć onda cu je u dnevnu).

    Послато са SM-G928F помоћу Тапатока

  24. #299
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuka_pv View Post
    Dobio sam predracun za 67m2 (2 spavace, 2 kupatila, dnevna i kuhinja plus hodnik) nesto oko 3500eura s tim da je sam kotao na pelet 2100eura (kotao je skuplji za oko 500eura od peći iste snage samo sto ako uzmem kotao on ide u podrum a ako bude peć onda cu je u dnevnu).

    Послато са SM-G928F помоћу Тапатока
    Ugradnja CG se kreće od 30 do 50 eura po m2, zavisno da li su bakrene cijevi i kotao na pelet itd. Za 110 m2 sam platio 5000, sam CM kotao je koštao 2100 kao i tebi. Mislim da je korektna cijena. Ako imas prostora i novca bolje je izmjestiti kotao u podrum itd. Te kotlove je potrebno puniti i cistiti jednom sedmicno.

    Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

  25. #300
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	FB_IMG_1569346596245.jpg 
Views:	155 
Size:	10.7 KB 
ID:	164412eo školski drug napraviopeć od drveta...e pa šta reći uspjeh napredne tehnologije.Pravim i ja od drveta svašta.. ali nadmašio me je.

Page 12 of 21 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. sistemi za grijanje
    By cocacolica in forum Sve i svašta
    Replies: 78
    Last Post: 07-03-18, 14:30
  2. I: centralno grijanje
    By dr dn in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 07-12-14, 20:23
  3. Grijanje - Golf 2
    By Che_Guevara in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 23
    Last Post: 16-11-09, 15:33
  4. cpu!?grijanje?!
    By Tico in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 29-11-08, 01:15
  5. grijanje...
    By Seka Alexic in forum Centralni
    Replies: 29
    Last Post: 18-10-04, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •