View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 20 of 156 FirstFirst ... 101617181920212223243070120 ... LastLast
Results 476 to 500 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #476
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    https://jintensivecare.biomedcentral...60-020-00466-z



    D-dimer levels significantly increased with increasing severity of COVID-19 as determined by clinical staging (Kendall’s tau-b = 0.374, P = 0.000) and chest CT staging (Kendall’s tau-b = 0.378, P = 0.000).
    Nekim ljudima je bitnije da su u pravu nego da se plasira prava informacija, D dimer ima veze sa težinom covid infekcije (sa kardiološke strane) ali VEZE NEMA sa pulmološke i sa upalom pluća kao indikator. Osim sa embolijom pluća, srčanim, moždanim itd. Bar se edukuj prije pisanja. Isto kao da si nekome rekao, idi odradi kolonoskopiju da vidiš imaš li upalu pluća. Ne moraš završiti medicinu zaboga, proguglaš, dovoljno je da skapiraš (valjda).

    WTF

    Svaki ti je post ovako besmislen, od politike pa do covida.

  2. #477
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default [COVID 19] - Lična iskustva

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    D dimer ima veze sa težinom covid infekcije .
    Eto tako...

    Posto gore ispade da nema. No dobro, osjetih da je kontriranje u 12uvece vise prenosenje nervoze sa politickih tema sto se i uvjerih.
    Last edited by acs; 10-12-20 at 10:36.
    f6

  3. #478
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Tacnije d dimer valjda je vise za upalu pluca.
    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    D dimer ima veze sa težinom covid infekcije (sa kardiološke strane) ali VEZE NEMA sa pulmološke i sa upalom pluća kao indikator.
    Quote Originally Posted by acs View Post
    Eto tako...
    Posto gore ispade da nema.
    Bio bi dobar političar. Oni su vrhunski spin majstori i petljavine, osjećam da ti to ide. Nisi ti govorio o težini infekcije, nego da je pokazatelj za upalu pluća. Infekcija može biti teška i bez upale pluća, više ljudi umire sa kardiološke strane, nego sa pulmološke.

    Dobro su te naučili tvoji penzionisani idoli

  4. #479
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Kolega, molim vas politicke frustracije nemojte prenosit na druge teme a posebno na ovu temu o zdravlju ljudi. Ovdje smo da razmijenimo iskustva posredna ili neposredna o jednoj novoj bolesti koja nas sve pogadja. Ako imate nesto konstruktivno napisite jer nam je Cilj da pomognemo i preduprijedimo zbog svih gradjana crne gore...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  6. #480
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ako imate nesto konstruktivno napisite
    Pa ja sam to i uradio, evo se slažem sa tobom, svaki moj post na ovoj temi je da se što bolje objasni i razumije covid. Pročitaj. Zato sam te i demantovao, jer neko ko je pozitivan i ko sjedi kući, čita ovo, ne može doći do doktora pozivom telefona - prebukirani su a ne smije izaći jer je u izolaciji, steći će pogrešan utisak šta d dimer zapravo jeste, možda će se uspaničiti, bezrazložno. D dimer nije pokazatelj da li neko ima upalu pluća, tačka.

    Dezinformacija je gora od nemati pravu informaciju. Ako ne znaš, bolje i ne napisati nego dovesti u zabludu. Ja smatram da je to vrlo konstruktivno.

  7. The Following User Says Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  8. #481
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,045
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Posle koliko se vracaju cula mirisa i ukusa?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #482
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,968
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Mene je posle 10ak dana.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  10. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  11. #483
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Posle koliko se vracaju cula mirisa i ukusa?
    ne bih da te plasim ali mojoj sestri je tek poslije dva mjeseca pocelo polako da se vraće čulo ukusa i mirisa i to nije odmah potpuno nego danas jedno, pa sjutra drugo, pa pola dana nista nema, pa mola dana sve ima, pa opet se vrati jedno, pa dodje druga, pa oba nestanu...mislim da je nakon tri mjeseca potpuno stabilno postalo...a i zamarala se isto toliko....ka kokoska, malo proseta pa da prilegne
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #484
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Osim lucketa,svi su inficirani forumashi proshli lagano,koliko ispratih,
    Dobro bi bilo kad bi svi koji su prelezali,napisali kako su se inficirali.ako ne znaju,makar pretpostavke...
    I da,najbitnije,koliko su se pazili.
    Ovo ni nam valjalo svakako,da chujemo...da znamo.
    ...

  13. #485
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    NIje lično ali evo ti sestrino iskustvo, toliko se pazila da recimo joj ja u kuću nisma ušla od marta. Gledali bi se napolje, ljeti je bilo plaže ali i na plaži je stajala sa malim dalkeo od svih, nidj eu goste nije išla i niko joj nije dolazio. Išla je svaki dan sa sinom u šetnju ili ga je vozila na biciklo. Najviše je bila sa našom sestrom od tetke. Malog je vodila kod našeg oca jer žive u istoj kući ali nije dala nikakav fizički kontakt. Svekrva joj se naljutila jer od maja nisu bili kod njih a ona se bojala jer svekrva i svekar rade. Sav ovaj strah je prvo bio jer je htjela da ostane trudna a onda ostala trudna. Muž radi sam u kancelariji, rijekto ko ulazi. Dalje sve znate, pisala sam.
    Ni danas nema ni najmanju predstavu dje su se zarazili. Kako je mali prvi imao temperaturu ona sumnja da j emožda onnešto dodirnuo rukicama, jer bi svaki dan išli na plažu, možda pekara ili prodavnica iako je alkohol vazda bio tu.

  14. #486
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Izgleda da je pravilo da prvi padaju oni što se najviše čuvaju.

    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  15. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  16. #487
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    NIje lično ali evo ti sestrino iskustvo, toliko se pazila da recimo joj ja u kuću nisma ušla od marta. Gledali bi se napolje, ljeti je bilo plaže ali i na plaži je stajala sa malim dalkeo od svih, nidj eu goste nije išla i niko joj nije dolazio. Išla je svaki dan sa sinom u šetnju ili ga je vozila na biciklo. Najviše je bila sa našom sestrom od tetke. Malog je vodila kod našeg oca jer žive u istoj kući ali nije dala nikakav fizički kontakt. Svekrva joj se naljutila jer od maja nisu bili kod njih a ona se bojala jer svekrva i svekar rade. Sav ovaj strah je prvo bio jer je htjela da ostane trudna a onda ostala trudna. Muž radi sam u kancelariji, rijekto ko ulazi. Dalje sve znate, pisala sam.
    Ni danas nema ni najmanju predstavu dje su se zarazili. Kako je mali prvi imao temperaturu ona sumnja da j emožda onnešto dodirnuo rukicama, jer bi svaki dan išli na plažu, možda pekara ili prodavnica iako je alkohol vazda bio tu.
    Da,pisala si i prije za sestru,super shto je sad dobro,e po ovome ispada da je preko djeteta,jer chisto sumnjam da su neku kvaku ona ili muz joj otvarali rukama,laktovima 100%.
    ...

  17. #488
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Jutros stigose rezultati, pozitivan i ja, majka i sestra. Posto sam se slabo pazio, a svaki dan sam se sretao sa puno ljudi na poslu prvenstveno, pravo je cudo kako se nijesam i ranije zarazio.
    Od simptoma me jedino muci kasalj koji je ponekad jak, i grebanje i nadrazaj u plucima - otprilike tacno dje se zavrsava grudna kost, tu osjecam da me nesto iritira pa kasnjem i osjecam neku bol. Osim toga sam umoran, malaksao i pospan. Ukusa imam ali slabo, mirisa nemam. Apetit mi je odlican, po cio dan se tiganj ne skida sa sporeta))
    U Kovid centar kad sam se testirao doktor mi nista nije dao, na svoju ruku pijem Hemomicin, Bulardi probiotik, Cink, vitamin D i jedem puno voca (kivija i mandarina). Moram otici sjutra kod doktora da mi da recept za ovo jer sam Hemomicin dobio preko veze, on se valjda moze uzeti samo na recept. I da snimim pluca ako budu htjeli, jer me nekad bas jako zagusi kasalj.
    I to je to, osim toga problem je sto mi je vec dosadilo kuci...ne znam sta da radim.

  18. #489
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne bih da te plasim ali mojoj sestri je tek poslije dva mjeseca pocelo polako da se vraće čulo ukusa i mirisa i to nije odmah potpuno nego danas jedno, pa sjutra drugo, pa pola dana nista nema, pa mola dana sve ima, pa opet se vrati jedno, pa dodje druga, pa oba nestanu...mislim da je nakon tri mjeseca potpuno stabilno postalo...a i zamarala se isto toliko....ka kokoska, malo proseta pa da prilegne
    e lijepo za sestru bgm
    She is only here to annoy herself!

  19. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  20. #490
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    144
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Jutros stigose rezultati, pozitivan i ja, majka i sestra. Posto sam se slabo pazio, a svaki dan sam se sretao sa puno ljudi na poslu prvenstveno, pravo je cudo kako se nijesam i ranije zarazio.
    Od simptoma me jedino muci kasalj koji je ponekad jak, i grebanje i nadrazaj u plucima - otprilike tacno dje se zavrsava grudna kost, tu osjecam da me nesto iritira pa kasnjem i osjecam neku bol. Osim toga sam umoran, malaksao i pospan. Ukusa imam ali slabo, mirisa nemam. Apetit mi je odlican, po cio dan se tiganj ne skida sa sporeta))
    U Kovid centar kad sam se testirao doktor mi nista nije dao, na svoju ruku pijem Hemomicin, Bulardi probiotik, Cink, vitamin D i jedem puno voca (kivija i mandarina). Moram otici sjutra kod doktora da mi da recept za ovo jer sam Hemomicin dobio preko veze, on se valjda moze uzeti samo na recept. I da snimim pluca ako budu htjeli, jer me nekad bas jako zagusi kasalj.
    I to je to, osim toga problem je sto mi je vec dosadilo kuci...ne znam sta da radim.
    Jutros pozitivan, a sjutra planiraš kod doktora?
    Šta ako u međuvremenu nekoga zaraziš? Jel ti propisana samoizolacija?

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  21. #491
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,805
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Pa neće kod doktora u kafanu ili školu no u DZ ili bolnicu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  22. #492
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Pa što će da čini no da ide pozitivan kod doktora? Sto ti mislis da ovi u kovid ambulantu koji idu nijesu pozitivni? Koliko znam čekaju sa temperaturom i malaksalošću po nekoliko sati red....samo ne znam koga obilaze kod kuće i koji su kriterijumi?
    Recimo kod moje tetke su svi bili bolesni i oni su na poziv dosli, testirali ih i telefonom im terapiju dali ali to je bilo kad smo imali po desetak slučajeva dnevno, još početkom jula...prije mjesec dana je moja kuma bila bolesna i njena porodica, pa su pošli do kovid ambulante na testiranje i kad je nalaz pokazao da su pozitivni, sjutradan su im došli u kućnu posjetu (iako oni nijesu bili nešto strašno bolesni, imali su malo blaže simptome) U isto to vrijeme je sin od druge kume bio bolestan i on je sam išao do covid-centra i na testiranje posle isto niej imao neke narocite simptome, klasika temperatura, malo kaslja i bol u grlu, ali mu nijesu dolazili, a prije par dana mi prijateljica kaže da su bolesni svi u porodici i da su morali do covid centra jer se na telefon ne javljaju, a tamo su čekali bukvalno cijelo popodne....oko dva je već bila tamo a u 4 ipo još nijesu bili završili a oko 7 uveče su im bili rezultati testa i zale se da se niko ne okreće...e ne znam je li do toga kako na koga naletiš od doktora i osoblja, ili do nas
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #493
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    U DZ na Starom Aerodromu ima zaseban ulaz za snimanje pluća za pacijente sa koronom. Svi dolaze kako znaju i umiju, nekoga dovede kolima član porodice, neko gradskim prevozom.

  24. #494
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Posle koliko se vracaju cula mirisa i ukusa?
    Kod mene je bilo samo culo mirisa i vratilo se za 2 dana. Jedino sto sam mogao osjetiti je miris acetona i laka za nokte.. i to jedva.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #495
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dr hellfire View Post
    Jutros pozitivan, a sjutra planiraš kod doktora?
    Šta ako u međuvremenu nekoga zaraziš? Jel ti propisana samoizolacija?

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    Pa testirao sam se u cetvrtak jos u DZ Niksic, rezultate javili tek jutros. Nidje nijesam isao u medjuvremenu. U cetvrtak mi doktor nije dao nikakvu terapiju, rekao je da se sacekaju rezultati testa pa da dodjem. Zato idem kod njega sjutra opet. A znao sam po simptomima da imam koronu, zato sam uzeo odmah da pijem terapiju.

  26. The Following User Says Thank You to flex For This Useful Post:


  27. #496
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,805
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Kod mene je bilo samo culo mirisa i vratilo se za 2 dana. Jedino sto sam mogao osjetiti je miris acetona i laka za nokte.. i to jedva.
    Tako je i kod upale grla...znam po đeci...ośetim im miris acetona iz usta na 20-30cm

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 13-12-20 at 17:31.

  28. #497
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Izgleda da je pravilo da prvi padaju oni što se najviše čuvaju.

    Sent from my Huawei P30
    Tako je sve u životu, izgleda.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  29. #498
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    144
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Pa što će da čini no da ide pozitivan kod doktora? Sto ti mislis da ovi u kovid ambulantu koji idu nijesu pozitivni? Koliko znam čekaju sa temperaturom i malaksalošću po nekoliko sati red....samo ne znam koga obilaze kod kuće i koji su kriterijumi?
    Recimo kod moje tetke su svi bili bolesni i oni su na poziv dosli, testirali ih i telefonom im terapiju dali ali to je bilo kad smo imali po desetak slučajeva dnevno, još početkom jula...prije mjesec dana je moja kuma bila bolesna i njena porodica, pa su pošli do kovid ambulante na testiranje i kad je nalaz pokazao da su pozitivni, sjutradan su im došli u kućnu posjetu (iako oni nijesu bili nešto strašno bolesni, imali su malo blaže simptome) U isto to vrijeme je sin od druge kume bio bolestan i on je sam išao do covid-centra i na testiranje posle isto niej imao neke narocite simptome, klasika temperatura, malo kaslja i bol u grlu, ali mu nijesu dolazili, a prije par dana mi prijateljica kaže da su bolesni svi u porodici i da su morali do covid centra jer se na telefon ne javljaju, a tamo su čekali bukvalno cijelo popodne....oko dva je već bila tamo a u 4 ipo još nijesu bili završili a oko 7 uveče su im bili rezultati testa i zale se da se niko ne okreće...e ne znam je li do toga kako na koga naletiš od doktora i osoblja, ili do nas
    Da ostane kući u izolaciju i telefonom zovne za terapiju i naravno da mu je donesu. Vjerovatno ima dosta pozitivnih ljudi u kovid ambulanti ali im nije potvrđeno testom. Meni je prosto nevjerovatno da on zaražen šeta do doktora i nazad pogotovo što kaže da se nije čuvao i u stvari nema svijesti o ovome svemu.
    Quote Originally Posted by flex View Post
    Pa testirao sam se u cetvrtak jos u DZ Niksic, rezultate javili tek jutros. Nidje nijesam isao u medjuvremenu. U cetvrtak mi doktor nije dao nikakvu terapiju, rekao je da se sacekaju rezultati testa pa da dodjem. Zato idem kod njega sjutra opet. A znao sam po simptomima da imam koronu, zato sam uzeo odmah da pijem terapiju.
    Jesi probao telefonom..? Jedini je način da ideš kod njega?

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  30. #499
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Ti kao da sad nijesi bio na temi?
    Čovječe neće da dodju trudnicu da pogledaju, koaj kašlje guši se, nego sama vozi do ambulante.
    Ili treba da sjedi doma i umre?

  31. #500
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,045
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Koliko se meni cini, kad dobijes simptome, vise nisi zarazan.
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 20 of 156 FirstFirst ... 101617181920212223243070120 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •