Page 6 of 65 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast
Results 126 to 150 of 1617

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #126
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jeste vasa tema I razumijem poziciju, ali etazni vlasnici su zloupotrijebljeni x puta, tako da umjesto da budu zasticeni njihovi interesi, I dalje se vrsi pritisak I prijetnje zastrasivanjem tuzbama zbog 20centi po kvadratu, od strane agencija itd. Sami vlasnici regulisu stete na objektu iz svog dzepa extra od budzeta, fasade itd, sto se opet ne uracunava u doprinos budzetu… Platite vanredne troskove od 500-1000 e, ali ako ne platite mjesecni iznos za kvadraturu, e tu pocnu prijetnje tuzbama?

    A kad je potrebno da se neko tuzi za zloupotrebu I otudjenje zajednickih prostorija, e to onda nije u opisu posla bilo koje institucije, zakon I institucije tu nemaju nista, vec kazu da to mora pojedinac i njegov dzep, vrijeme, itd. kao predstavnika Skupstine. E pa malo morgen...
    Sto se tice urednosti i odnosa medju etaznim vlasnicima.. Kao na brodu..
    Vjerujem da znate da ste u obavezi kao Upravnik da za bilo koju stetu morate aktivirati drugi budzet koji moraju odmah isplatiti etazni vlasnici, a vi odmah reagovati? Po tom zakonu, vi ste licno odgovorni ako se bilo sta desi a da vi niste obavijestili sve vlasnike I reagovali?

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-01-19 at 21:03.

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Jeste vasa tema I razumijem poziciju, ali etazni vlasnici su zloupotrijebljeni x puta, tako da umjesto da budu zasticeni njihovi interesi, I dalje se vrsi pritisak I prijetnje zastrasivanjem tuzbama zbog 20centi po kvadratu, od strane agencija itd. Sami vlasnici regulisu stete na objektu iz svog dzepa extra od budzeta, fasade itd, sto se opet ne uracunava u doprinos budzetu… Platite vanredne troskove od 500-1000 e, ali ako ne platite mjesecni iznos za kvadraturu, e tu pocnu prijetnje tuzbama?

    A kad je potrebno da se neko tuzi za zloupotrebu I otudjenje zajednickih prostorija, e to onda nije u opisu posla bilo koje institucije, zakon I institucije tu nemaju nista, vec kazu da to mora pojedinac i njegov dzep, vrijeme, itd. kao predstavnika Skupstine. E pa malo morgen...
    Sto se tice urednosti i odnosa medju etaznim vlasnicima.. Kao na brodu..
    Vjerujem da znate da ste u obavezi kao Upravnik da za bilo koju stetu morate aktivirati drugi budzet koji moraju odmah isplatiti etazni vlasnici, a vi odmah reagovati? Po tom zakonu, vi ste licno odgovorni ako se bilo sta desi a da vi niste obavijestili sve vlasnike I reagovali?

    Hvala Lepo
    Ne znam, ali imam utisak da kod vas sve naopako funkcionise.
    Predpostavljam da imate veliki priliv i sredstva na racunu pa se kriva svima sto se i kako radi. Kako se ne uradi ovo ili ono.
    1000 ljudi, 1000 ocekivanja, svi su u pravu i niko nije u krivu, upravnik na kraju ne valja nista, mora da on nesto muti, a on slucajno ima sva papiroloska pokrica, cist kao suza, ali sumnje su tu, jer je on upravnik, i tu uvjek postoji sumnja kod nekog pojedinca, to je u prirodi covjeka.
    Ocigledno se svi tu prave pravnici, otud i ono pominjanje tumacenja zakona prije.
    Svako ga na svoj nacin tumaci a precizan je da precizniji ne moze biti.
    Posebno dio o nekim stetama koje uticu na sve etazne vlasnike i steta koja se tice samo njegove svojine a koja ne utice na ostale, i ko treba da plati tu odredjenu stetu, da li zajednicki budzet ili samostalno.
    Vjecito ce tu da se nadje neko kome se kriva a cuo sam raznoraznih prica, pogotovo o onima koji zive najvisocije, pod plocom, pa mu curi itd. da se ne zamaram stime, jasno je definisan zakon o tome, ko ga ne razumije ili mu se nesto kriva, neka uzme pravnog zastupnika i neka rjesava, upravnik je tu da izvrsava svoje obaveze propisane zakonom.

    Ako mene licno pitas iz mog ugla, ja da imam budzet kao sto cujem da se neki ubise od para u novim velikim zgradama, dje cujem da imaju i po 20 000e na racunu, jos nova zgrada u kojoj nema sem minimum troskova odrzavanja, da se bilo sto kome desi ako vec ima para koje stoje bezveze (zasto da stoje, da cekaju 3 svetski rat ili mozda asteroid da udari zemlju?), svakom bih sve elementarne stete koje je izazvalo nesto nepredvidjeno platio i popravio, uticala ta steta na sve ili ne uticala, daj da se covjeku popravi, ljudski je, pa nije on to nesto namjerno napravio da bi mu zajednicki budzet popravljao.
    Ali to je samo moja zelja, a zakon je zakon, tako da mogucnosti su jedno a zelje sasvim drugo.


    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

  3. #128
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Naravno da nije tako. Nas Upravnik je "uskopljen" do daljnjeg, jer smo procitali sve, izvadili iz katastra podatke, suocili se sa nestankom zajednicke imovine etaznih vlasnika itd.. . U pitanju su nedjela starih upravnika i Preds. kucnog savjeta bla bla.. Ne postoji zakon od "juce", vec su i pred. kucnog savjeta bili po zakonu I obaveza.. Bilo je I bisera koji su pokusali da podignu kredite sa pecatima na racun zajednicke imovine vlasnika stanova itd..
    Sigurno da to ne citaju penzioneri I oni koji jos nisu culi da postoje "piramide u Egiptu"..
    Ali pricati o zakonu kao obavezi vlasnika stanova, a da se preskace zakon I obaveze kad su Upravnici I slicni u pitanju.. E pa..
    Bice to ok.. jos kad su hvalili angazovanje Agencije za odrzavanje I to sa "mirise lift".. Mogli su toaletnu vodu top marke kupiti za prskanje.. isti je efekat "cistoce".. Deseta tema a I nije bitno.. (Gledam Trumpitja Maestra pa...)
    Nego.. Institucije donesu zakon, ali Institucije ne tuze etaznog vlasnika ako ne placa za odrzavanje ulaza, kao sto institucije ne tuze po automatizmu ako je nacinjena steta nestankom zajednicke imovine, zaduzenja itd. Tuzitelj je Upravnik, sa par potpisa (vecina koja se nadje u tom trenutku na tom mjestu 1- dovoljno). Dakle, to znaci Upravniku I Predsjedniku su date pravne mogucnosti da rade sta zele po sopstvenom izboru I tu su pokriveni od tuzbe za bilo sta. Nije potrebna vecina od ukupnog broja vlasnika stanova - novi zakon koji "stiti" interese gradjana od zloupotrebe pojedinaca?
    itd itd itd..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-01-19 at 22:28.

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Naravno da nije tako. Nas Upravnik je "uskopljen" do daljnjeg, jer smo procitali sve, izvadili iz katastra podatke, suocili se sa nestankom zajednicke imovine etaznih vlasnika itd.. . U pitanju su nedjela starih upravnika i Preds. kucnog savjeta bla bla.. Ne postoji zakon od "juce", vec su i pred. kucnog savjeta bili po zakonu I obaveza.. Bilo je I bisera koji su pokusali da podignu kredite sa pecatima na racun zajednicke imovine vlasnika stanova itd..
    Sigurno da to ne citaju penzioneri I oni koji jos nisu culi da postoje "piramide u Egiptu"..
    Ali pricati o zakonu kao obavezi vlasnika stanova, a da se preskace zakon I obaveze kad su Upravnici I slicni u pitanju.. E pa..
    Bice to ok.. jos kad su hvalili angazovanje Agencije za odrzavanje I to sa "mirise lift".. Mogli su toaletnu vodu top marke kupiti za prskanje.. isti je efekat "cistoce".. Deseta tema a I nije bitno.. (Gledam Trumpitja Maestra pa...)

    Hvala Lepo
    Hahaha a eto vidis, znaci dosla maca na vratanca. Dobro ste ga ispratili, mislio sve majmuni zive tu, jedino on pametan.
    I sta cete sad? Da li je u toku neka krivicna prijava, imate li privremenog upravnika?

    Nista, od sad je ono sto sam prije rekao.
    Ono sto je bilo prije i sto je radio prosli upravnik ili predsjednik KS, za to on treba da odgovara. Svakako da su i oni imali zakonske obaveze.
    Ovaj novi koji dodje, sto ce kukavac, to su naslijedjeni problemi koji se rjesavaju zna se vec kako, bitno je da je na cistac kod sadasnjeg sve kako treba.
    Tako cu ja u mom slucaju da naslijedim to otudjivanje zajednicke svojine prije 30 godina, kad sam ja bio mali djecak .

    A za ovo "mirise ulaz, i lift" si me slatko nasmijala, svi u mom kvartu pricaju o tom famoznom mirisu hahahahaha, i kao super je agencija ou jea, mirise ulaz, hahahhaha!
    Kakva glupost i kakvo prodavanje m.uda za bubrege!
    Jos im uvale kreditiranje za krecenje i svasta nesto, pa se kukavci ne pitaju sa gacama ni sa budzetom naredne 2 godine, a cijene cujem po metru kvadratnom naplacuju 80 centi ili 1 euro za krecenje po metru kvadratnom, kao da radi leonardo da vinci a ne zamazu ga jednom jupolom bijelim. Jer, u pravu si, penzioneri su to pa se ne razumiju!

    Zato cemo mi to kod mene sve da anuliramo u startu, mi cemo biti ti koji se pitaju, koji dogovaraju, ugovaraju, pregovaraju, kao sto bi za sebe doma radili.
    Bolje je sacekati par mjeseci pa konkretno uraditi jednu po jednu dobru stvar, nego pustiti agencije da ti prave sow program zvijezde granda, jer kad te jednom ubace u masinu prijatno dovidjenja.
    Mada kod mene je lako sa 83.00€ mjesecno sto ostane ima cudo da napravim! Hahahahha, skupljam 6 mjeseci do godinu dana pa promijenim vrata na ulazu, i tako narednih 20 godina dako uspijem da sredim ulaz hahahahaha!
    Ma koliko god vala makar ce bit izribam i cist, i ima da MIRISE!

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Last edited by N-I-K-O; 09-01-19 at 22:33.

  5. #130
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nije poenta u vasem ili nasem Upravniku, nego o institucijama I moc koju su dali nekom samonametnutom (a fol kao obaveznom) liku, kojem je omoguceno zakonski da moze da radi sta zeli sa zajednickom imovinom (pa I tudjom kad nametnu upravnika koji I nije iz tog ulaza-zgrade itd), I da terorise ako zeli bilo koga od vlasnika. To je taj apsurd I nazalost, ljudi su naivni I jako malo upuceni. Ali..



    Hvala Lepo

  6. #131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nije poenta u vasem ili nasem Upravniku, nego o institucijama I moc koju su dali nekom samonametnutom (a fol kao obaveznom) liku, kojem je omoguceno zakonski da moze da radi sta zeli sa zajednickom imovinom (pa I tudjom kad nametnu upravnika koji I nije iz tog ulaza-zgrade itd), I da terorise ako zeli bilo koga od vlasnika. To je taj apsurd I nazalost, ljudi su naivni I jako malo upuceni. Ali..



    Hvala Lepo
    Pa mi, moj ulaz, smo zbog toga i konstituisali skupstinu zadnji u nasoj zgradi, upravo zbog tih lekcija koje su nam pricali drugi, da nam ne nametnu te individue od upravnika i predsjednika tamo neke koji ne zive tu, koje boli uvo, niti znaju nase potrebe, niti nas poznaju, da nas terorisu i rade sto im je volja. Upravo zbpg toga da imamo sami kontrolu nad nasim ulazom, jer malo nas je, nema nikakvih razloga da ne funkcionisemo kao jedna malo veca porodica, vecinom smo svi tu starosjedioci, zivimo zajedno preko 30 godina i svi se bas dobro poznajemo.

    Mada dobra je stvar sad sto su izglasali ovu novu dopunu zakona sto je prosla u skupstini, mnogo toga nece moci vise kao sto su prije mogli, bice tu i nadzor, i imace svaki ulaz svog komunalnog inspektora koji ce vrsiti inspekciju da li sve ide kako treba, zakonski rjesavati eventualne neregularnosti i djelovati preventivno kao produzena ruka upravnika itd itd.

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Last edited by N-I-K-O; 09-01-19 at 22:50.

  7. #132
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Uh.. ajd da budem fina pa da pokusam da objasnim ljudima koji ne shvataju kako ide proces..
    Zakonski su vas obavezali kao da morate da osnujete skupstinu stanara.. Pa na toj skupstini morate biti u realnoj vecini da bi se oformila. Pa po zakonu moraju da vas sve obavijeste tot dana ranije na oglasnoj tabli - vidjeli vi ili ne. Pa ce onda da vas ubjedjuju da to mora, pa da je to u stvari zbog vaseg interesa. Pa da niko nece da se "bahce" sa tim, ali nadje se neko ko je zainteresovan "higijene radi", pa ajd da se to obavi.
    Niko vam nece reci sta ako NE?
    Iskreno, i ne pise nigdje.
    Pa kad vas ubijede da to MORA, vi cete potpisati da bi se sto prije ratosiljali dosade i gnjavatora koji ce vas salijetati dok se to ne obavi.
    Pa ce da vam dovode predstavnike Agencija kao medijatore, da vas ubjedjuju indirektno, da prisustvuju i na Skupstini stanara iako to nije po zakonu (za to I njih zakon fol ne vazi) I ne vazi jer ne mozete nista… itd..
    U trenutku kad to obavite, izabrani Upravnik i Predsjednik imaju "posla". To je pravljenje pecata, pa vadjenje PIB broja za racun.. I tada pocinje igra.
    Postajete pioni za tablu. Pioni potrebni da se vise i ne pojavite na Skupstini, ionako vas potpis vise nije ni potreban. To saznate malo kasnije uglavnom, kada pocinju da vam traze obavezne uplate, pa za hitne intervencije, oluk, krov, zajednicke prostorije.. to je extra od uplata od min. 20 centi po kvadratu.
    Upravnik ulazi u dil sa svojom Agencijom (bajna prica o "mirisnim" hodnicima - kod svih je to proslo)..
    E dalje moze da podigne kredit na vas racun a da nemate pojma ni sta ni kad, a ne mozete ni sprijeciti ni prekinuti ugovor, u sta ulazi dobra Agencija sa kojom je potpisan ugovor na par godina, ali kredit je veci pa Agencija ostaje do daljnjeg - sa tim dobijaju siguran novac x godina unaprijed.
    A onda postoji i fazon da su komsije nezainteresovane da se okupe u realnoj vecini, pa vas komsija kojeg niste izglasali vecinski, nadje se kao jako upucen lik koji postuje zakon (ostali kao ne), I angazuje se sam ili u dilu sa jos nekim I kao mora se uzeti privremeni upravnik kojeg ce kasnije zamijeniti, prijavi se sam Ili privremeno angazuje "nasilnog" tj. prinudnog (dakle sve sila - matrica), sto opet Agencije omogucavaju - dobronamjerno jel'te.. Pa se pravi biznis za one koji drze po xx ulaza - profesija prinudni upravnik "logora".

    Ima toga jos puuuno.. Naiva..

    Inspektori su uvijek postojali I dolazili po pozivu, dali savjete, ali sve dalje radi Upravnik.

    U BG (a CG c/p sve od njih) Upravnik mora da biljezi ko je u stanovima, koliko clanova, cime se bave, ko dolazi u goste I na koliko, itd. itd.. I to im je proslo. Vjerujem da znate da dobijaju I diplome ko moze da se bavi Upravnickim poslom, I kurseve prolaze, a to moraju biti nekako "slucajno" partijski slucajevi za zaposljavanje na racun gradjana itd itd. Odlicni usni elementi. Sve po sopstvenom zakonu dakako.
    A sve je kao pocelo jer su komsije neuredne I ne odrzavaju zajednicke prostore. hahahahahaha efekat "Kuvane zabe" sami sebe u ropstvo.... Narod je nazalost neupucen I eto…

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-01-19 at 23:14.

  8. #133
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Uh.. ajd da budem fina pa da pokusam da objasnim ljudima koji ne shvataju kako ide proces..
    Zakonski su vas obavezali kao da morate da osnujete skupstinu stanara.. Pa na toj skupstini morate biti u realnoj vecini da bi se oformila. Pa po zakonu moraju da vas sve obavijeste tot dana ranije na oglasnoj tabli - vidjeli vi ili ne. Pa ce onda da vas ubjedjuju da to mora, pa da je to u stvari zbog vaseg interesa. Pa da niko nece da se "bahce" sa tim, ali nadje se neko ko je zainteresovan "higijene radi", pa ajd da se to obavi.
    Niko vam nece reci sta ako NE?
    Iskreno, i ne pise nigdje.
    Pa kad vas ubijede da to MORA, vi cete potpisati da bi se sto prije ratosiljali dosade i gnjavatora koji ce vas salijetati dok se to ne obavi.
    Pa ce da vam dovode predstavnike Agencija kao medijatore, da vas ubjedjuju indirektno, da prisustvuju i na Skupstini stanara iako to nije po zakonu itd..
    U trenutku kad to obavite, izabrani Upravnik i Predsjednik imaju "posla". To je pravljenje pecata, pa vadjenje PIB broja za racun.. I tada pocinje igra.
    Postajete pioni za tablu. Pioni potrebni da se vise i ne pojavite na Skupstini, ionako vas potpis vise nije ni potreban. To saznate malo kasnije uglavnom, kada pocinju da vam traze obavezne uplate, pa za hitne intervencije, oluk, krov, zajednicke prostorije.. to je extra od uplata od min. 20 centi po kvadratu.
    Upravnik ulazi u dil sa svojom Agencijom (bajna prica o "mirisnim" hodnicima - kod svih je to proslo)..
    E dalje moze da podigne kredit na vas racun a da nemate pojma ni sta ni kad, a ne mozete ni sprijeciti ni prekinuti ugovor, u sta ulazi dobra Agencija sa kojom je potpisan ugovor na par godina, ali kredit je veci pa Agencija ostaje do daljnjeg - sa tim dobijaju siguran novac x godina unaprijed.
    A onda postoji i fazon da su komsije nezainteresovane da se okupe u realnoj vecini, pa vas komsija kojeg niste izglasali vecinski, nadje se kao jako upucen lik koji postuje zakon (ostali kao ne), I angazuje se sam ili u dilu sa jos nekim I kao mora se uzeti privremeni upravnik kojeg ce kasnije zamijeniti, prijavi se sam Ili privremeno angazuje "nasilnog" tj. prinudnog (dakle sve sila - matrica), sto opet Agencije omogucavaju - dobronamjerno jel'te.. Pa se pravi biznis za one koji drze po xx ulaza - profesija prinudni upravnik "logora".

    Ima toga jos puuuno.. Naiva..

    Inspektori su uvijek postojali I dolazili po pozivu, dali savjete, ali sve dalje radi Upravnik.
    U BG (a CG c/p sve od njih) Upravnik mora da biljezi ko je u stanovima, koliko clanova, cime se bave, ko dolazi u goste I na koliko, itd. itd.. I to im je proslo.

    Hvala Lepo
    Eh sad...ne mogu ONI da nam traze nista, uostalom ko su to ONI? Sve smo mi zavrsili to sto su htjeli oni. Ako mislimo na iste, oni koji su htjeli da postanu sultani umjesto sultana. Ali posto nisu postali onda se pitamo samo mi.
    Mozemo mi da prepoznamo potrebu ako nesto ne funkcionise ili treba popraviti da popravljamo, tipa "oluke" itd. Ne moze niko spolja to nama da namece jer smo mi vlasnici i imamo kontrolu nad nasim ulazom.
    Jedino ako me kojim slucajem teorijom zavjere ne smijene potkupljenom vecinom, u sta sumnjam, pa nekako uzmu tom vecinom sve tako redom kako si opisala.
    A to tek ne vjerujem, jer ove moje komsije stara garda, nisu bas gostoljubivi za nekog sa strana, vjeruj mi. Bolje da ne dolazi iko po bilo kakvu podrsku ili sa bilo kakbom nepristojnom ponudom o preuzimanju ulaza nekim rupama u zakonu.

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

  9. #134
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ma ne, ja podrzavam zdravorazumski odnos.. Samo opisah kako to ide uopsteno I uglavnom.. Vi ste razumno zauzeli stav i ok..

    Hvala Lepo

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    "U BG (a CG c/p sve od njih) Upravnik mora da biljezi ko je u stanovima, koliko clanova, cime se bave, ko dolazi u goste I na koliko, itd. itd.. I to im je proslo. Vjerujem da znate da dobijaju I diplome ko moze da se bavi Upravnickim poslom, I kurseve prolaze, a to moraju biti nekako "slucajno" partijski slucajevi za zaposljavanje na racun gradjana itd itd. Odlicni usni elementi. Sve po sopstvenom zakonu dakako.

    A sve je kao pocelo jer su komsije neuredne I ne odrzavaju zajednicke prostore. hahahahahaha efekat "Kuvane zabe" sami sebe u ropstvo.... Narod je nazalost neupucen I eto…"

    Tek sad vidjeh ovo sto si editovala.

    Hahahhaha pa mogu ti rec jedva cekam da idem da brojim po stanova ko je tu

    Lijepo bi bilo a mislim da je to elementarno vaspitanje da komsija koji proda stan javi, makar poruku da posalje da ga je prodao, i kome, cisto da ne srijecem nekog novog onako "odjednom" i da ne znamo ko je.
    Drugo ne mora nista, sto se mene tice.
    A ovo za diplome upravnika, bravo, hahahahaha!
    Bice neke licence da se prodaju i odje kao uslov za upravnika po cijeni od 500 eura, tacno osjecam!


    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

  11. #136
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    evo da se i ja ajvim.

    podržav stav korisnika @N-I-K-O. u potpunosit.

    skoro sam se i ja morao bavit ovim problemom. prethodni vlasnik stana mi nije rekao da je krov u lošem stanju (crijep vrste koritača pa se mora mijenjat, što je veći trošak-ovo ću direkt sudski sa njim). stan je na trećem spratu, što je nekad bio posljednji, iznad je bilo potkrovlje kao zajedničke prostorije, što su neki zauzeli i adaptirali. ipak tu ne žive trenutno , pa ih ne zanima što toči sa krova.
    onda sam rekao ajde preko sukpštine, da se oformi, pa da vidimo da se riješi jer ne mislim da trebam ja kao pojedinac plaćat cijeli krov, to je interes svih. ipak stanare ne zanima, možda ponekog, neki su i kivni i spore kako su ovi drugi dobili potkrovlje, pa kažu, ako su uzeli potkrovlje i dobili kvadrate za džabe, mogli su bar krov namjestit. ušao sam u zgradu gdje je malo stanova,


    skupština se oformila,mjesečni prihod sa zakonskim minimumom oko 170 eura. niko nije htio da preuzme uloge predsjednika i upravnika, na kraju sam ja prvo preuzeo upravnika a onda saznao za agenciju Akvila, pa njima prepustio upravljanje i održavanje za smiješnu cifru. ipak, krov ću na kraju morat sam, bar ovaj dio iznad mene.. ne toči smao meni već i po zajedničkim prostorima, hodnicima, sa druge strane ide i u stanove na drugom spratu al ljudi neće pa neće. prethodni vlasnik stana je da bi izbjegao tužbu, dolazio na sjednice skupštine, i prijetio da će on sudski jurit sve pošto on sanira krov, što je samo izazvalo bijes i nepovjerenje stanara prilikom formiranja skupštine. ja sam se od toga ogradio, jer prvo ne želim nekom nešto da namećem, a drugo istina je da je to zajednička obaveza al se kaže prilikom prodaje, upozori se kupac od strane prodavca, tj savjesnog prdoavca pa ja onda drugačije vagam...

  12. #137
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post

    Lijepo bi bilo a mislim da je to elementarno vaspitanje da komsija koji proda stan javi, makar poruku da posalje da ga je prodao, i kome, cisto da ne srijecem nekog novog onako "odjednom" i da ne znamo ko je.
    Drugo ne mora nista, sto se mene tice.



    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Zasto bi vam to javljao?
    To je privatna stvar. Jos da vas pita moze li da proda svoju nekretninu I kome smije da proda?

    Hvala Lepo

  13. #138
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    evo da se i ja ajvim.

    podržav stav korisnika @N-I-K-O. u potpunosit.

    skoro sam se i ja morao bavit ovim problemom. prethodni vlasnik stana mi nije rekao da je krov u lošem stanju (crijep vrste koritača pa se mora mijenjat, što je veći trošak-ovo ću direkt sudski sa njim). stan je na trećem spratu, što je nekad bio posljednji, iznad je bilo potkrovlje kao zajedničke prostorije, što su neki zauzeli i adaptirali. ipak tu ne žive trenutno , pa ih ne zanima što toči sa krova.
    onda sam rekao ajde preko sukpštine, da se oformi, pa da vidimo da se riješi jer ne mislim da trebam ja kao pojedinac plaćat cijeli krov, to je interes svih. ipak stanare ne zanima, možda ponekog, neki su i kivni i spore kako su ovi drugi dobili potkrovlje, pa kažu, ako su uzeli potkrovlje i dobili kvadrate za džabe, mogli su bar krov namjestit. ušao sam u zgradu gdje je malo stanova,


    skupština se oformila,mjesečni prihod sa zakonskim minimumom oko 170 eura. niko nije htio da preuzme uloge predsjednika i upravnika, na kraju sam ja prvo preuzeo upravnika a onda saznao za agenciju Akvila, pa njima prepustio upravljanje i održavanje za smiješnu cifru. ipak, krov ću na kraju morat sam, bar ovaj dio iznad mene.. ne toči smao meni već i po zajedničkim prostorima, hodnicima, sa druge strane ide i u stanove na drugom spratu al ljudi neće pa neće. prethodni vlasnik stana je da bi izbjegao tužbu, dolazio na sjednice skupštine, i prijetio da će on sudski jurit sve pošto on sanira krov, što je samo izazvalo bijes i nepovjerenje stanara prilikom formiranja skupštine. ja sam se od toga ogradio, jer prvo ne želim nekom nešto da namećem, a drugo istina je da je to zajednička obaveza al se kaže prilikom prodaje, upozori se kupac od strane prodavca, tj savjesnog prdoavca pa ja onda drugačije vagam...
    Znaci I vi ste se aktivirali kao Upravnik da bi rijesili licni problem, a onda prebacili obavezu na Agenciju.
    Pravno gledano, ne znam kako moze u opisanom slucaju prethodni vlasnik biti kriv za prokisnjavanje krova da bi ga vi tuzili.
    Zaista je smijesno koliko ljudi prijete nekim tuzbama za sve I svasta..
    A I on je izgleda bio smijesan sto je prijetio ostalim vlasnicima stanova a stan vise nije njegov, plus niste ga ni podrzali a nepotrebno se zamjerao u vasem interesu. Fin neki covjek. Ocigledno mu to nije trebalo nista…
    Sve lijepo pise u dokumentaciji koju Upravnici dobijaju na ruke - gratis. Zasto to ne citaju a trce da se uhvate obaveze- "jer niko drugi nece", e to je biser… Neshvatljivo.
    Sad razumijem zasto su CG sudovi pretrpani…

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 10-01-19 at 09:01.

  14. #139
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Znaci I vi ste se aktivirali kao Upravnik da bi rijesili licni problem, a onda prebacili obavezu na Agenciju.
    Pravno gledano, ne znam kako moze u opisanom slucaju prethodni vlasnik biti kriv za prokisnjavanje krova da bi ga vi tuzili.
    Zaista je smijesno koliko ljudi prijete nekim tuzbama za sve I svasta..
    A I on je izgleda bio smijesan sto je prijetio ostalim vlasnicima stanova a stan vise nije njegov, plus niste ga ni podrzali a nepotrebno se zamjerao u vasem interesu. Fin neki covjek. Ocigledno mu to nije trebalo nista…
    Sve lijepo pise u dokumentaciji koju Upravnici dobijaju na ruke - gratis. Zasto to ne citaju a trce da se uhvate obaveze- "jer niko drugi nece", e to je biser… Neshvatljivo.
    Sad razumijem zasto su CG sudovi pretrpani…

    Hvala Lepo
    da, došao je na osnivačku skupštinu i rekao: po zakonu, račun za sanaciju nužnih radova je izvršna isprava u sudskom procesu, ja ću to uradit i onda jurit svakog pojedinačno. ja to nisam prihvatio.

    tužba nije smiješna, bar ne meni jer je u trenutku prodaje trebao upozorit kupca na to kao savjesni prodavac, zar ne? nije to bilo ne znam kad nego prije par mjeseci, tokom ovog ljeta. posle toga, prve kiše i potop, digao se parket, curi na sve strane. to je koliko ja razumijem skrivena strana mana stana. kako on nije mogao da je ne zna, mislim da je bio dužan da upozori jer to onda značajno utiče na kupoprodajnu cijenu.j da sam prodavao to isto rekao bi: vidi, gore su dva napuštena stana, tj nema nikog a krov je kritičan, skidam di xy od dogovorene prodajne cijene radi toga i unio tu stavku u ugovoru o kupoprodaji .

    i sa i bez ličnog problema, lakše mi je uvijek da to agencija vodi, u drugim zgradama u pg gdje sam živio uvijek je bila neka od agencija i nije bilo problema.

  15. #140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Zasto bi vam to javljao?
    To je privatna stvar. Jos da vas pita moze li da proda svoju nekretninu I kome smije da proda?

    Hvala Lepo
    Pa procitala si zakon koji je usvojen.
    U njemu pise fino kad se formirala skupstina i uprava, onda etazni vlasnik je duzan da po zakonu o etaznim vlasnicima MORA da obavijesti upravnika u slucaju da proda stan (ne da ga obavjestava da ga prodaje i da ga je stavio na oglase vec samo da javi), i u slucaju da je izdao stan trecim licima.
    Mislim, daleko od toga da cu ja sad oko toga famu da pravim, boli me uvo, upoznacemo vec nove vlasnike svakako, srescemo se u ulazu nekad, nego kazem bilo bi lijepo ako vec ne osjeca tu zakonsku obavezu kao duznost da cisto upozna da je prodao stan. Nece mu se niko mijesat u njegovu prodaju njegove imovine coce, daleko bilo.

  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post

    i sa i bez ličnog problema, lakše mi je uvijek da to agencija vodi, u drugim zgradama u pg gdje sam živio uvijek je bila neka od agencija i nije bilo problema.
    Ne mijesajuci se u ostalo, ali mislim da ste gresku napravili sto ste dali agenciji da upravlja ulazom.
    Ok je dogovor da odrzavaju higijenu, domarske neke usluge ili nebitno, ali dati da upravlja ulazom bilo kome van ulaza je po meni greska.
    Licno mislim da bi sa komsijama mnogo jednostavnije rijesio sve probleme, ljudski i komsijski, nego dati drugima da upravljaju i jos zahtijevati i tuziti za nesto sto ste naslijedili od bivseg vlasnika.
    Njega sad boli uvo, uzeo je pare, a komsije vas ne poznaju jer ste novi, i nece da snose troskove za vas stan koji ste kupili. A nece jer to samo tebe pogadja i tvoj stan, ta poplava se ne prenosi dolje nize ostalima, nego se tu zadrzava i dok god ne dotice ostale oni nece da zajednicki rjesavate. Cuo sam X takvih primjera.
    Last edited by N-I-K-O; 10-01-19 at 10:57.

  17. #142
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    da, došao je na osnivačku skupštinu i rekao: po zakonu, račun za sanaciju nužnih radova je izvršna isprava u sudskom procesu, ja ću to uradit i onda jurit svakog pojedinačno. ja to nisam prihvatio.
    Jadan covjek, on je bio u pravu I fer prema vamma. Jedini koji je znao zakon I nudio vam pomoc bez ikakve obaveze. Greote Tako to biva.. Fer covjeku se u CG vazda okrenu ledja.

    tužba nije smiješna, bar ne meni jer je u trenutku prodaje trebao upozorit kupca na to kao savjesni prodavac, zar ne? nije to bilo ne znam kad nego prije par mjeseci, tokom ovog ljeta. posle toga, prve kiše i potop, digao se parket, curi na sve strane. to je koliko ja razumijem skrivena strana mana stana. kako on nije mogao da je ne zna, mislim da je bio dužan da upozori jer to onda značajno utiče na kupoprodajnu cijenu.j da sam prodavao to isto rekao bi: vidi, gore su dva napuštena stana, tj nema nikog a krov je kritičan, skidam di xy od dogovorene prodajne cijene radi toga i unio tu stavku u ugovoru o kupoprodaji .

    i sa i bez ličnog problema, lakše mi je uvijek da to agencija vodi, u drugim zgradama u pg gdje sam živio uvijek je bila neka od agencija i nije bilo problema.
    Nista od toga on nije bio duzan da vam kaze "upozorava", skida "cijenu", da unosi stavke oko toga.. Cak nisam cula u svijetu da postoji takva vrsta ugovora od strane prodavca.. Nevidjeno.
    Propustili ste da podrzite tu osobu koja je zeljela da vam pomogne I stali ste na stranu ljudi koji su vas izigrali.
    Jos ste se aktivirali forme radi kao Upravnik I niste ni procitali vase duznosti I obaveze (a tu ste imali resenje za sve), I opet da olaksate I to, prebacili ste obavezu na Agenciju koju zanima samo mjesecni utabani income.
    Barem ste spasili prodavca od daljih gluposti. Postupio je vise nego fer I posteno. Ali, ko to danas u CG uopste cijeni, jel'te.
    Radoznalosti radi, iz kojeg je prodavac CG "plemena"?.. Alal mu vjera.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 10-01-19 at 11:10.

  18. #143
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Jadan covjek, on je bio u pravu I fer prema vamma. Jedini koji je znao zakon I nudio vam pomoc bez ikakve obaveze. Greote Tako to biva.. Fer covjeku se u CG vazda okrenu ledja.


    Nista od toga on nije bio duzan da vam kaze "upozorava", skida "cijenu", da unosi stavke oko toga.. Cak nisam cula u svijetu da postoji takva vrsta ugovora od strane prodavca.. Nevidjeno.
    Propustili ste da podrzite tu osobu koja je zeljela da vam pomogne I stali ste na stranu ljudi koji su vas izigrali.
    Jos ste se aktivirali forme radi kao Upravnik I niste ni procitali vase duznosti I obaveze (a tu ste imali resenje za sve), I opet da olaksate I to, prebacili ste obavezu na Agenciju koju zanima samo mjesecni utabani income.
    Barem ste spasili prodavca od daljih gluposti. Postupio je vise nego fer I posteno. Ali, ko to danas u CG uopste cijeni, jel'te.
    Radoznalosti radi, iz kojeg je prodavac CG "plemena"?.. Alal mu vjera.

    Hvala Lepo
    ja sam da ima npr i raspitivao s ekod advokata. al evo ti sve znaš nešto ovdje što drugi ne znaju. prodajem robu sa manom i nisam čuo da neko o tome upozori kupca..a on neka plati sam pa preganja, mene ne zanima, ja jurit ljude koje ne znam i sa kojima nikad ne bih ni išao u takve priče da sam znao kakvo je stanje..
    Last edited by arlekino; 10-01-19 at 13:00.

  19. #144
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ne mijesajuci se u ostalo, ali mislim da ste gresku napravili sto ste dali agenciji da upravlja ulazom.
    Ok je dogovor da odrzavaju higijenu, domarske neke usluge ili nebitno, ali dati da upravlja ulazom bilo kome van ulaza je po meni greska.
    Licno mislim da bi sa komsijama mnogo jednostavnije rijesio sve probleme, ljudski i komsijski, nego dati drugima da upravljaju i jos zahtijevati i tuziti za nesto sto ste naslijedili od bivseg vlasnika.
    Njega sad boli uvo, uzeo je pare, a komsije vas ne poznaju jer ste novi, i nece da snose troskove za vas stan koji ste kupili. A nece jer to samo tebe pogadja i tvoj stan, ta poplava se ne prenosi dolje nize ostalima, nego se tu zadrzava i dok god ne dotice ostale oni nece da zajednicki rjesavate. Cuo sam X takvih primjera.
    sve znam, ali tu je masa neki konfikata iz prošlosti, sama skupština je kao rat. ja nemam živaca da se bavim tim, ni vremena, mislim da je bolje da je neko ko je sa strane i radi to profesionalno

  20. #145
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nema razloga da se ljutite, samo citam vas zanimljiv primjer.
    Zaista je zanimljivo da ste kupili stan u stanju u kakvom ste ga zatekli, parket itd je bio ok.. I onda krenu kise, unisti se sve sto ste naveli.. Dakle, niste na poslednjem spratu (bio nekad ok), jer je nepoznati vlasnik/ vlasnici dobili potkrovlje (kupljeno ili gratis).. Krov je ostecen, stanara u potkrovlju nema, pa se oni ne zale.. E tu ste kao Upravnik dobili papirologiju I ima par stavki u vasim obavezama bas kad su hitni radovi u pitanju I tice se kompletne zgrade.
    Nego, kako vi niste prepoznali prijateljski savjet I ponudjenu pomoc od tog nevjerovatno postenog covjeka - ex vlasnika, vec ste mu okrenuli ledja kad je resavao problem koji ga zakonski ne tice (predvidjanje naknadne stete itd), onda necete shvatiti ni nasu pomoc ovdje. Pogresno cete shvatiti I naljutiti se.
    Stvarno me odusevio taj prodavac. Imao je vise srece sto ste ga izdali pred svima, no...
    Da, ima takvih primjera dosta.. Nazalost.
    p.s. Samo vi poslusajte Advokata I ako vam on kaze da udjete u proces.. Volim ja I cijenim Advokate, moraju ljudi od necega zivjeti.. Djeca, supruznici, ljubavi I tako..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 10-01-19 at 13:14.

  21. #146
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nema razloga da se ljutite, samo citam vas zanimljiv primjer.
    Zaista je zanimljivo da ste kupili stan u stanju u kakvom ste ga zatekli, parket itd je bio ok.. I onda krenu kise, unisti se sve sto ste naveli.. Dakle, niste na poslednjem spratu (bio nekad ok), jer je nepoznati vlasnik/ vlasnici dobili potkrovlje (kupljeno ili gratis).. Krov je ostecen, stanara u potkrovlju nema, pa se oni ne zale.. E tu ste kao Upravnik dobili papirologiju I ima par stavki u vasim obavezama bas kad su hitni radovi u pitanju I tice se kompletne zgrade.
    Nego, kako vi niste prepoznali prijateljski savjet I ponudjenu pomoc od tog nevjerovatno postenog covjeka - ex vlasnika, vec ste mu okrenuli ledja kad je resavao problem koji ga zakonski ne tice (predvidjanje naknadne stete itd), onda necete shvatiti ni nasu pomoc ovdje. Pogresno cete shvatiti I naljutiti se.
    Stvarno me odusevio taj prodavac. Imao je vise srece sto ste ga izdali pred svima, no...
    Da, ima takvih primjera dosta.. Nazalost.
    p.s. Samo vi poslusajte Advokata I ako vam on kaze da udjete u proces.. Volim ja I cijenim Advokate, moraju ljudi od necega zivjeti.. Djeca, supruznici, ljubavi I tako..

    Hvala Lepo
    on ako će platiti i juriti za svoj groš, ja prihvatam, ne znaima me, platiću mu moj dio u odnosu na etažu. on je to iznio kao argument da bi preplašio stanare, pa kad su ga neki popljuvali povukao se. ništa ga nije sprječavalo da izađe da radi i posle juri preko izvršitelja. meni je sotalo da reže na mene kad me vide, dok nisam popričao ponaosob sa svakim.

    stan je bio u odlićnom stanju, bez greške kad je uzet, sa prvim kišama je došlo do problema. jednog stanara u potkrovlju nema nikad, drugi dođe ponekad. u takvom stanju bizh kupio stan al za koju hiljaud manje, sanirao pa ako hoće, hoće, ako neće.

    lako je biti general posle bitke..

  22. #147
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Još nisam čuo da se neko grabi za upravničko mjesto u malim ulazima. Obično se mjesecima ništa ne uradi na formiranju organa jer niko ne želi da se prihvati obaveza.

  23. #148
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Još nisam čuo da se neko grabi za upravničko mjesto u malim ulazima. Obično se mjesecima ništa ne uradi na formiranju organa jer niko ne želi da se prihvati obaveza.
    nemam ja vremena da se tim bavim u životu, imam drugih obaveza. nije to veliki ulaz neki, treba okrečit, sredit podrum i krov, sandučad..nema neke velike filozofije.

    e sad, loši su odnosi ljudi, neki su uzimali zajendičke prostorije, neki ulagali ranije opravke kanalizacionih cijevi po vertikali o svom trošku. sjednice se pretvore u rasprave o prošlosti, nepravde, ko itd. da se bakćem tim nemam života, ner jer sam lijen nego imam drugih važnijih problema trenutno u životu. mogu se kao predsjednik skupštine trenutno postarat svako toliko da se preuzme inicjativa o nečemu i sl, al dalje od toga ne

    kod nas još nije sazrila svijest o tim nekim stvarima, da je račun za održavanje ulaza, račun kao i svaki drugi i da postoji suživot i problemi koji se javljaju u zajendičkim dijelovima, koji se zajednički i snose. nego dobro,.


    pritom, agencija Akvila je dosta profesionalna, za sada mogu reći samo najbolje o njima.

  24. #149
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    on ako će platiti i juriti za svoj groš, ja prihvatam, ne znaima me, platiću mu moj dio u odnosu na etažu. on je to iznio kao argument da bi preplašio stanare, pa kad su ga neki popljuvali povukao se. ništa ga nije sprječavalo da izađe da radi i posle juri preko izvršitelja. meni je sotalo da reže na mene kad me vide, dok nisam popričao ponaosob sa svakim.

    stan je bio u odlićnom stanju, bez greške kad je uzet, sa prvim kišama je došlo do problema. jednog stanara u potkrovlju nema nikad, drugi dođe ponekad. u takvom stanju bizh kupio stan al za koju hiljaud manje, sanirao pa ako hoće, hoće, ako neće.

    lako je biti general posle bitke..
    E kakav general ... Za' mi je tog covjeka kao Kuma.. Kao da ste njega opisali.. I on je malo na svoj nacin, pa hoce da bude covjek gdje se ne cijeni. Bas cu mu ispricati vas "slucaj"..
    Bice to ok samo da se ne brinete bzvze, ima profesionalaca koji ce sve to godinama resavati za vas. Uz nadoknadu naravno.

    Hvala Lepo

  25. #150
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    E kakav general ... Za' mi je tog covjeka kao Kuma.. Kao da ste njega opisali.. I on je malo na svoj nacin, pa hoce da bude covjek gdje se ne cijeni. Bas cu mu ispricati vas "slucaj"..
    Bice to ok samo da se ne brinete bzvze, ima profesionalaca koji ce sve to godinama resavati za vas. Uz nadoknadu naravno.

    Hvala Lepo
    sve super, samo me svog humora/ironije batali

Page 6 of 65 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 16:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 14:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 21:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-04-10, 23:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •