Page 437 of 1249 FirstFirst ... 337387427433434435436437438439440441447487537937 ... LastLast
Results 10,901 to 10,925 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #10901
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Kimmi sta je bilo poslije te koalicije sa Urom, kako su ih Demokrate asimilovale tj bukvalno ih doveli do ispod cenzusa.
    To je kod demokrata redovno da uvuku neku Crnogorsku partiju da bi pokazali da nisu Spska partija i poslije toga sve rade da pokazi da jesu u stvari Srpska partija.
    Poslije toga obicno ta partija koju prikače sebi nestane sa političke scene
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #10902
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Kimmi sta je bilo poslije te koalicije sa Urom, kako su ih Demokrate asimilovale tj bukvalno ih doveli do ispod cenzusa.
    To je kod demokrata redovno da uvuku neku Crnogorsku partiju da bi pokazali da nisu Spska partija i poslije toga sve rade da pokazi da jesu u stvari Srpska partija.
    Poslije toga obicno ta partija koju prikače sebi nestane sa političke scene
    Kolko ja znam od nekih ljudi, a trebalo bi da sam solidno obaviješten, URA je insistirala da im u toj koaliciji pripada 25% mandata, dok su Demokrate smatrale da im je to previše.

    Mislim da su Demokrate tu napravile kiks, jer nakon razlaza sa URA došlo je i do njihovog pada rejtinga. Koliko znam razlaz je bio prilično prijateljski, za crnogorske političke prilike.

    CnB mi je full dobra priča, još kad su ubačili ovaj green vibe, baš ona koja meni godi. Potpuno građanska, kontra svih nacionalizama i proevropska bez kompromisa.

    E sad, jel to može i mora još bolje, ima li propusta, svakako.

    Najveća mana CnB je nepostojanje partijske infrastrukture, odnosno mreže aktivista. Kod nas se politika i uspjeh na izborima u dobroj mjeri svodi na nabavljanje glasova na terenu, a od toga je CnB operisana.

    Na prošle izbore su ljudi agitovali za njih iz čistog ubjeđenja, a da pri tom nisu imali nikakvu stranačku konekciju sa njima.

    E sad što mi kao društvo nismo ni približno zreli za takav koncept, to je za žaljenje.

    Meni je cool što Demokrate ulaze jako u DF biračko tijelo. Evo da vidimo ima li za CnB ozbiljnijeg rasta na lokalu u HN u odnosu na parlamentarne.







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  3. #10903
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ovo sto ja cujem Demokrate su dobro usle u biracki tjelo Dfa, CNB jos nisu sigurni kako ce proci. Jako su krenuli, imaju svu logistiku BF svaki dan su tamo, pokusavaju da udju u DPS biracki tijelo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #10904
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    ušli su oni već u biračko tijelo DPSa. DF organski ne podnosim i nikad ih ne bih glasao, jer su interesna grupa koja radi za SNS. ali, bih platio da izađu sa spiskom onih koji su iz DPSa prešli u Demokrate a da su iz Podgorice

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. #10905
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Stičem utisak da se zamjera ulaženje u biračko tijelo DPS-a. S obzirom da DPS, kao i SDP, svu pažnju poklanja najekstremnijem dijelu svog glasačkog tijela, nije nikakvo čudo da oni "normalni" odlaze

  6. The Following User Says Thank You to Stradivari For This Useful Post:


  7. #10906
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Problem je sto ne odlaze "normalni" vec odlaze oni koji su jahali ovaj sistem i vukli benefite iz njega. Pa sad jer je lukrativnije na drugoj strani, prelaze na tu stranu.

  8. #10907
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Sestra Branke Bosnjak u odboru direktora CEDISa, posto sam jedno par puta pomenuo odje zaposljavanja po dubini, mene zanima sta Kimmi ima da kaze na ovu informaciju.
    Mozda on nesto i kaze ostali ce sigurno precutati
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #10908
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Stičem utisak da se zamjera ulaženje u biračko tijelo DPS-a. S obzirom da DPS, kao i SDP, svu pažnju poklanja najekstremnijem dijelu svog glasačkog tijela, nije nikakvo čudo da oni "normalni" odlaze
    Po mom mišljenju, strateška greška prve kategorije. Udvaraju se komitima i raznim unucima narodnih heroja, koji ionako nemaju za koga da glasaju osim za DPS&kompaniju. S druge strane, tim Čavoglave-pristupom odbijaju od sebe umjerene birače, koji vrlo lako pretrče u URA ili Demokrate.

  10. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  11. #10909
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Sestra Branke Bosnjak u odboru direktora CEDISa, posto sam jedno par puta pomenuo odje zaposljavanja po dubini, mene zanima sta Kimmi ima da kaze na ovu informaciju.
    Mozda on nesto i kaze ostali ce sigurno precutati
    Hahaha

    A evo ne komentarišem mnogo toga, a ne bi ni to, al aj kad me prozivaš

    Zastiđe svakako.

    Naše političke partije, sve izreda izgleda, imenovanja u OD smatraju kao prirodan partijski plijen. Dok ih narod toljagom ne istuče izgleda se neće opametit.

    Nema što tu Lepetanac. I ja zamišljam društvo u kom partije neće delegirati članove OD u državnim firmama i da će se uvesti profesionalni menadžment, sa jakom kontrolom institucija. Ajde članove OD bih i preživio nekako, ali imenovanja izvršnih direktora iz redova partijskih funkcionera su mi dno.

    Sem nekih imenovanja, TO Montenegro kao primjer, ovo što se po OD ubača i namješta je uglavnom sve po partijskom ključiću i to je svakako loša praksa.

    Mislim da je i Novi savjet RTCG korektan.

    Ostaje nada da se neće krasti, da će funkcionisati međusobne kontrole i da makar nešto dobro bude od međusobnog nepovjerenja među strankama nove većine.
    Eto, zautjehu, makar nisu firme podijelili ko DPS, SD i BS, svako svoju prćiju, no su se izmiješali a imaju povjerenja jedni u druge toliko malo da mislim da je to dobro zbog vršenja međusobne kontrole

    Do pojave neke nove političke snage čiji program će biti da neće vršiti ni sa kim koalicionu vlast ko ne odustane od zapošljavanja partijskih činovnika i ko ne pristane na otpuštanje minimum 20% zaposlenih u državnoj administraciji, javnim preduzećima i onim u državnom vlasništvu, ostaje nam da biramo najmanje zlo.

    Naš narod je samodestruktivan. Da smo složni u osudi svega što ne valja u politici i da narod prezre na sljedećim izborima ova imenovanja rođaka, sestara i ćerki visokih partijskih funkcionera druge bi se pjesme pjevale. No su nama najbitnije zastave.

    Naravno, ko i u svemu lošem, DF prednjači u rodbinskim zapošljavanjima. Mislim da je URA tu najkorektnija. Vjerovatno jer i nemaju toliko veliku stranku pa predlažu ljude van svijeta politike kao svoje kandidate, a koji su im ideološki bliski.






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 06-05-21 at 01:03.

  12. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  13. #10910
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    uzas, dps je izmislio partijsko zaposljavanje a sad pobjednici ne smiju to isto da rade,,, stvarno maliciozni komentari.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  14. #10911
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Licno nemam nikakav problem sa partijskim zaposljavanjem u odborima direktora. Sa apanazama istih imam i to dobro.
    Nije to samo vezano za partije, vec i za prestavnike NVO.
    Zasto osnivaci CEMI i CDT sjede u nekakvim odborima i slicnim matracima za apanaze 1200+
    I onda izadje na TV i prica kako se zrtvovao za drzavu da joj pomogne. Nisi se druze nista ti zrtvovao, nego si dobio pare za to.
    Ista stvar i sa odborima direktora drzavnih firmi.
    Drzava treba da postavi ljude koja ce zasrupati drzavne interese i politicki plan koji predstavlja vlada.
    Ali ne za apanaze od 1000+ eura, vec za licnog sam stava 120.
    Pa bi se onda brzo iskristalisalo ko je tu zbog para a ko zbog toga sto zeli da pomogne.
    Brzo bi se gomila medijskih pregalnika za dobrobit drzave ucutala

  15. #10912
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    uzas, dps je izmislio partijsko zaposljavanje a sad pobjednici ne smiju to isto da rade,,, stvarno maliciozni komentari.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Oni u tim OD treba da zastupaju državne interese, a ne partijske. Jel tako? Pa onda ode Milutin Đukanović, pazsad kao Predsjednik OD EPCG, da podrži ZBHN u HN i obećava tamo svašta nešto.

    To što je DPS imao nakaradne prakse ne abolira ove nove za nastavke neke od tih praksi.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  16. #10913
    Join Date
    May 2018
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    uzas, dps je izmislio partijsko zaposljavanje a sad pobjednici ne smiju to isto da rade,,, stvarno maliciozni komentari.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Pa nisu ovi govorili da će nastaviti isto već da će to promjeniti.
    A oni su još bahatiji sa zapošljavanjem tipova sa diskutabilnim diplomama raznih poslovnih škola i megatrendova,bez ikakvog znanja i struke.

  17. #10914
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by artemida View Post
    Pa nisu ovi govorili da će nastaviti isto već da će to promjeniti.
    A oni su još bahatiji sa zapošljavanjem tipova sa diskutabilnim diplomama raznih poslovnih škola i megatrendova,bez ikakvog znanja i struke.
    Da su bahatiji i diskutabilnije diplome ne bih se složio.
    Makar nemamo istoričare i penzonisane defektologe u OD.

    Da se ne ponavljam, za utjehu je što nisu podijelili firme po principu svakom svoja prćija ko DPS, SD i BS

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 06-05-21 at 12:40.

  18. #10915
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Polako, tek su poceli

    Epcg je DF, Cedis Demokrate. Aktivista DFa iz Niksica(pasenog mog najboljeg druga) upao u EPCG cim su ovi zasjeli u fotelje. Sumnjam u slucajnost. Vidjecemo kako ce se podijeliti ostale firme.
    Sad cete da vidite sta znaci kad ne moze ni cistacica da se zaposli bez partijske knjizice


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  19. #10916
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Ne znam kako nekome moze bit zivotni cilj rad u javnu ustanovu, stvarno smo lud narod, mene kao privatnika bas zabolje briga koga ce da zaposle, samo dok ti isti rade kako treba i ne kradu i unistavaju sve zivo.
    Evo kako smo "suverena" drzava, pandemija i ode sve u plamen, stranih investitora nema, nemas fabrika jer si sve unistio, nemas u planu ni da igdje otvaras nove fabrike, stali su i projekti, i sad treba da cekamo da vidimo kakva ce nam biti sezona da bi mogli normalno da zivimo (odnosno da prezivimo), pa zar je stvarno nekome to normalno?
    Svi pljuju Vucica kako oce da porobi sve drzave, kako unistava srbiju, a tamo se radi, otvaraju fabrike, imas projekata koliko hoces, dijeli covjek sad svima po 60 evra na racun (skoro 2 milijarde evra) i onda kazu CG lider u regoinu, u cemu?
    Dok ne budemo realno razmisljali, nidje mi necemo napredovati, evo u vijesti neka NVO radila istrazivanje da li smatramo da je bio genocid u srebrenicu, kakve to veze ima sa CG? Smije li neko da odradi anketu tipa, da li smatrate da je opravdano CG bombardovala Dubrovnik, da li smatrate da se zlocini nad muslimanima u CG trebaju privesti kraju, da li su zlocini tokom II s. rata dovoljno rasvijetljeni, da li treba revitalizovati cetnike, komite, znaci imamo nesto sto je direktno vezano za CG i o tome niko nista, ali zato rat u BiH je bitan za CG, pa dokle vise to manipulisanje?

    Ali narod je spreman da za komad hleba odbaci sve principe i moral i da ako treba oca, brata maju, sestru izda, samo da on zadovolji svoje potrebe, svinjske nagone, katasrofa.

    Ja dajem sansu novoj vladi, samo sto u vladu nisu politicari, nadam se da ce napraviti promjene u sudstvu i tuzilastvu, pa da vidimo koliko su sposobni da osude sve koji su drzavu potkradali uz parolu "branimo CG da nam je ne otmu".

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  21. #10917
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by artemida View Post
    Pa nisu ovi govorili da će nastaviti isto već da će to promjeniti.
    A oni su još bahatiji sa zapošljavanjem tipova sa diskutabilnim diplomama raznih poslovnih škola i megatrendova,bez ikakvog znanja i struke.
    Sefica razvoja aerodroma i savjetnik orlandica, direktno sa mikimaus skole sa multidisciplinarnom diplomom na direktorsko mjesto.
    Bas su postavili visoko ljestvicu sa takvim kadrovima.
    Probkem ovih je sto i dalje drze te kadrove, a ni njihovi nisu nista bolji.
    Ali ajde da se ne gadjamo nivoom ljestvice prethodne vlasti

  22. #10918
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ne znam kako nekome moze bit zivotni cilj rad u javnu ustanovu, stvarno smo lud narod, mene kao privatnika bas zabolje briga koga ce da zaposle, samo dok ti isti rade kako treba i ne kradu i unistavaju
    Lako druze. Plata svakog mjeseca, a odgovornost nije ni nula nego - 1000. Uglavnom 50% radnog vremena provedes po kafanama, niko ne pita ni kada ni dje.
    Lakse do kredita, sve na rate u vecini prodavnica....
    Ovi malo obuceniji svako malo na bolovanje ili odmore, pa rade privatno... Ili rade privatno u radno vrijeme.
    Bio sam prosle godine na jednom objektu da pogledam nesto za firmu dje radim.
    Vodoinstalateri skoro svi iz PG vodovoda, elektricari svi listom iz EPCG. Skoro mjesec dana tu rade koliko sam cuo od nadzornog organa.
    I tebi i ostalima i dalje cudno. Dodjem u PG vodovod da nesto rijesim sto su sami zajebali, dolazi lik sa bemaksovog gradilista, a ja kao budala ga cekam sat i po.
    Dokle god bude to tako.....

  23. #10919
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Lako druze. Plata svakog mjeseca, a odgovornost nije ni nula nego - 1000. Uglavnom 50% radnog vremena provedes po kafanama, niko ne pita ni kada ni dje.
    Lakse do kredita, sve na rate u vecini prodavnica....
    Ovi malo obuceniji svako malo na bolovanje ili odmore, pa rade privatno... Ili rade privatno u radno vrijeme.
    Bio sam prosle godine na jednom objektu da pogledam nesto za firmu dje radim.
    Vodoinstalateri skoro svi iz PG vodovoda, elektricari svi listom iz EPCG. Skoro mjesec dana tu rade koliko sam cuo od nadzornog organa.
    I tebi i ostalima i dalje cudno. Dodjem u PG vodovod da nesto rijesim sto su sami zajebali, dolazi lik sa bemaksovog gradilista, a ja kao budala ga cekam sat i po.
    Dokle god bude to tako.....
    E pa dok je tako, nikad, ali NIKAD necemo napredovati ni kao drzava, a jos vaznije, ni kao drustvo.

  24. #10920
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @Brk @Director

    Ne dopada se ni meni to valjanje u blatu, prije svega jer se spušta u brlog koji je prirodno okruženje za DF. Treba se izdići malo.

    Najgore od svega, baš zato što im je brlog prirodno okruženje, DF je tu nenadjebiv. Ako im prigusti izvadiće ko i prošli put iz naftalina priče o Bečiću geju i slične gadosti.

    Još sad kad taj brlog ima podršku medija koje je SNS stavio pod kontrolu, SNS tabloida i spin majstora, u blatu sa DF nema ko što da traži, izaći će žestoko ukaljan.


    @Brk
    Zar na lokalu 2017 nije bila koalicija Demokrata i URA (koalicija za 21 vijek)?

    Odličan koncept i veliko povjerenje građana su tada dobili.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Мора се одговорити вјеруј ми уништиће те, зато мораш одговорити на неки начин. Не свиђа ми се то али морање је.

    "Људи за 21 вијек" је било за 4,5 локалних избора 2018 . 2017 Демократе су сами ишли 2017 у ХН.

  25. #10921
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Da su bahatiji i diskutabilnije diplome ne bih se složio.
    Makar nemamo istoričare i penzonisane defektologe u OD.

    Da se ne ponavljam, za utjehu je što nisu podijelili firme po principu svakom svoja prćija ko DPS, SD i BS

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Shto bi sa onom nashom peticijom...lagano nas odyebashe.
    ...

  26. #10922
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Shto bi sa onom nashom peticijom...lagano nas odyebashe.
    Otprilike

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #10923
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/infos/politika/u...sjednice-vlade

    Svega ođe bijaše.

    Komentarišući nepoštovanje mjera prilikom vaskršnjih liturgija, on je kazao da niko od velikodostojnika crkve nije pozvao vjernike da dođu.
    "Vi znate da se bliži još jedan praznik, posebno bitan u Nikšiću. Mi smo osmislili da policija bude na licu mjesta i obezbjeđuje da se poštuju mjere, vodi računa da svako nosi masku i drži distancu", kazao je on.

    A upitan da prokomentariše to sve kao premijer svih građana a ne kao vjernik on je kazao da se to jedino metafizikom može objasniti.
    "Kako vi da zabranite nekom da dođe, ako ste mislili da će ova policija hapsiti sveštenike odmah da vam kažem da se to neće desiti", kazao je on i dodao da ne postoji nijedan Nikšićanin, uključujući i njega koji neće izaći na litije 12. maja.
    "Vi sve svodite na priču da postoji samo zemaljski svijet. To nije tačno, to što su nas tako učili posljednjih 50 ili 70 godina to je jedna priča. Ako ne postoji duhovni svijet onda je najbolje da se ne ponašamo ovako kako se ponašamo i da napravimo opšti haos. Uzmite samo Bibliju, slike koje vidite tamo su životne slike koje možete primijeniti u svakom trenutku života. A s druge strane vidite da neka druga sila to sve pokreće. Kako je vi nazivate to je vaša stvar. Ako smatramo da je samo materijalno osnov našeg života... Ako je to tako onda život prođe u jednu končinu koja će se desiti vrlo brzo meni i svima nama. A šta će se desiti nakon toga ako nijesmo upravo u vjeri opredijeljeni za ono što je osnov vaskrsenja", kazao je on i dodao:
    "Zašto neko ide kod Svetog Vasilija Ostroškog ako mu nije potrebno. Ima li bilo koga da nije dobio kod sveca ono što je tražio, ako je to tražio srcem. Ako tražimo materijalnim pristupom onda to nema čudodejstvo.
    Ja najmanje znam 20 slučajeva u kojima sam uvjeren da Sveti vasilije i dan danas čuda tvori", kazao je Krivokapić.

  28. #10924
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...adin-automobil

    Zamjenik generalnog sekretara Vlade Nikola Kandić u noći udesa, 2. maja ove godine u Podgorici, imao je tokom alkotestiranja 1,2 promila alkohola u krvi, ali je ekipi za uviđaje CB Podgorica kazao da on nije upravljao službenim automobilom.
    To između ostalog piše u saopštenju Uprave policije, koja tvrdi da je su njihovi službenici "radnje iz svoje nadleženosti preduzeli profesionalno i u skladu sa zakonom i po instrukcijama tužioca koji je rukovodio uviđajem".


    Oni su pojasnili da vozač te noći nije mogao biti uhapšen jer po osnovu Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima "nije utvrđeno ko je upravljao vozilom u trenutku saobraćajne nezgode".
    "Napominjemo da je izviđajani postupak u toku i neophodno je poštovati prezumpciju nevinosti svih učesnika u ovom događaju", navodi se u saopštenju.
    Uprava policije je navela da se nezgoda dogodila 2. maja u 20,11 časova na raskrsnici Bulevara Serdara Jola Piletića, ulice Jovana Tomaševića i ulice Pariske komune.
    "Patrola je izašla na lice mjesta i zatekla dva vozila, oba podgoričkih registarskih oznaka. Jednim vozilom je upravljao D.P. dok se još uvijek utvrđuje ko je upravljao službenim vozilom Vlade Crne Gore koje je učestvovalo u saobraćajnoj nezgodi. Niko nije vrijeđao pripadnike policije prilikom preduzimanja službenih radnji. Na licu mjesta policija je zatekla oba vozila sa vidno istaknutim registarskim oznakama a po izjavama učesnika saobraćajne nezgode, kao i izjavama četiri svjedoka, na licu mjesta nisu mijenjanje registarske oznake na navedenim vozilma. Uvidom u saobraćajne dozvole pripadnici policije su utvrdili da su oba vozila uredno registrovana na području Podgorice", piše u saopštenju.
    Kandićev saputnik u Vladinom automobilu Aleksa Ćirović je policiji te noći kazao da je on upravljao vozilom.
    "N.K. je nakon 10 minuta od započetog izviđaja došao na lice mjesta saobraćajne nezgode kada je i izjavio da on nije upravljao navedenim vozilom. Službenici saobraćajne policije su alkotestirali sva lica zatečena na licu mjesta a ne kako se navodi u službenim prostorijama policije. Ustanovljeno je da A.Ć. ima 0.1 g/kg alkohola u organizmu, N.K. 1,2 g/kg alkohola u organizmu dok D.P. nije imao alkohola u organizmu", saopštila je policija.


    O događaju i preduzetim radnjama je obaviješten državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici Maja Knežević, koja je naložila da se od sva tri lica izuzme krv na analizu i da se puste nakon uzetih izjava obzirom da nije utvrđeno ko je vozač.
    "Pripadnici Uprave policije nisu mogli da pokrenu pitanje prekršajne odgovornosti i eventualno lišenje slobode po Zakonu o bezbjednosti u saobraćaju na putevima obzirom da nije utvrđeno ko je vozač. Državni tužilac rukovodi izviđajem i policija sve mjere i radnje sprovodi po nalogu tog tužioca", zaključuje se u saopštenju.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #10925
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,424
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,193 Posts

    Default

    A nije vi smetalo kad je Numanovic mijenjao tablice. Ende price.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  30. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:

    acs

Page 437 of 1249 FirstFirst ... 337387427433434435436437438439440441447487537937 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 16 users browsing this thread. (0 members and 16 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •