Page 1336 of 1402 FirstFirst ... 33683612361286132613321333133413351336133713381339134013461386 ... LastLast
Results 33,376 to 33,400 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33376
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo je starija vijest ali aktuelna jer se primice 1 januar

    Od 01.01.2020 u Njemačku bez radnih viza

    Njemački Bundestag prihvatio je zakon koji reguliše useljavanje stručne radne snage iz zemalja van EU.

    Parlament je usvojio paket zakona koji se odnose na migracije.

    Kako prenosi Dojče Vele, novi zakon se ne odnosi samo na vrhunske stručnjake, nego za sve one koji pronađu zaposlenje "koje odgovara njihovoj kvalifikaciji".
    I to za sva zanimanja, a ne samo za ona koje njemačka Agencija za zapošljavanje proglasi deficitarnim, kao što je to bio slučaj i do sada.

    Dolazak pa traženje posla

    Velika novost je i da će onima sa stručnom kvalifikacijom biti omogućeno i da prije samog zaposlenja dođu u Njemačku kako bi tražili posao. Taj boravak je ograničen na šest mjeseci, a uslov je da se osoba može sama izdržavati.

    Hoće li iko ostati u CG


    https://m.dw.com/sr/novim-zakonom-se...ije/a-49106593
    One Ring to Rule them all...

  2. #33377
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Naši gradjani imaju mentalne barijere prema busevima, ne znam što... Onako tramvaj svako 10 min piči - udješ - izađeš
    Da da meni je auto bilo malo duze na popravci pa sam isao na posao busom (a i sa porodicom dje god smo isli malo dalje; zivim u Donjoj Gorici)...
    Kad god bi kolege cule da se vozim busom, imali bi onaj greotice komentar... Ne vidim nikakav problem, nijesam djavoljom gubio vise vremena na put do i sa posla...
    Svakako da ima jako puno prostora za unapredjenje ali i u glavi nam je remont potreban...
    Pa premijer austrije koristi javni prevoz. Mora da je on lud, a mi pametni...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  3. #33378
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zboog sporadi čega bi komentarisali činjenicu da je Blečić plagirao doktorat ? Nije da je na nekoj funkciji da je to nešto bitno. Ministar finansija Srbije je plagirao 7% svog diplomskog, vala može Blečić koji je opozicija barem tih 30%.
    Uvjeren sam da je toliko pošten da se zbog toga ni on sam śutra ne bi prihvatio neke funkcije

    U ostalom i Milo je jedva završio mrčnu ekonomiju
    Sto ispisa ti sve odje, no te izgleda jos jedino ja citam.

    Becic nije plagirao doktorat nego magistraturu, Ministra finansija Srbije, ili ti Sinisa Mali, nije plagirao diplomski nego doktorat. Sve si pogrijesio sto si mogao da pogrijesis, ali zato dozvoljavas sebi da komentarises i kritikujes, tipican kafanski Crnogorac.

  4. #33379
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Javni prevoz Pg:

    0. Vise razlicitih prevoznika, svaki svoju politiku, nema sinhronizacije izmedju njih, svi su profitno orjentisani jer su privatniji. Javni prevoz treba da je JAVNI, dakle u sluzbi gradjana primarno, jer je to djelatnost od javnog znacaja, a ne radi profita.
    1. Cijena karte EUR 0.90- previse za samo jednu kartu. Moze bit ova cijena, ali da karta traje makar 90 minuta, pa da se moze presijedati za istu cijenu jednom ili 2 puta. Uvesti dnevne, nedeljne, mjesecne karte koje vaze za sve linije.
    2. Frekvencija- na svake 30-45 min- previse. frekvencija mora bit svake 10-15 min makar, i da su linije sinhronizovane za one sto presijedaju
    3. Zastarelost i nehigijena autobusa
    4. Nema klime. Ljeti se umire od vrucine, a zimi smrzavanje.

    Godinama sam koristio autobuse, i znam koje su im falinke. Problem je kao i za sve ostalo u drzavi. Politika. Nema para u budzet grada da sa nekoliko miliona godisnje subvencionise javni prevoz, jer je ipak JAVNI. Ali sve pare odose na parazite u gradske sluzbe zbog glasova, tako da naravno nema para da grad preuzme ovu djelatnost. KAMBODZA, sta reci drugo...

  5. #33380
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Naši gradjani imaju mentalne barijere prema busevima, ne znam što... Onako tramvaj svako 10 min piči - udješ - izađeš
    Tramvaj bi imao svoju traku i ne bi zapadao u neke guzve ili kasnio na stanice, mislim i da je tu veca prednost, jer vjerovali ili ne i ako je grad mali i realno nema nekih velikih guzvi, autobusi i dalje kasne i ne mos se oslonit na njih.

  6. #33381
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    Tramvaj bi imao svoju traku i ne bi zapadao u neke guzve ili kasnio na stanice, mislim i da je tu veca prednost, jer vjerovali ili ne i ako je grad mali i realno nema nekih velikih guzvi, autobusi i dalje kasne i ne mos se oslonit na njih.
    Upravo zato sam nacrtao ove linije. Picis i vidimo se
    Jes ulaganje ali bi rijesilo problem
    Makar skole sve povezati i to ti je to
    One Ring to Rule them all...

  7. #33382
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    ta traka za tramvaj bi morala onda cijelom dužinom bit ograđena (osim na raskrsnicama i stanicama naravno), + đe bi je stavio u većinu ulica jednostavno nema mjesta bez trotoar da se sužava
    She is only here to annoy herself!

  8. #33383
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo je starija vijest ali aktuelna jer se primice 1 januar

    Od 01.01.2020 u Njemačku bez radnih viza

    Njemački Bundestag prihvatio je zakon koji reguliše useljavanje stručne radne snage iz zemalja van EU.

    Parlament je usvojio paket zakona koji se odnose na migracije.

    Kako prenosi Dojče Vele, novi zakon se ne odnosi samo na vrhunske stručnjake, nego za sve one koji pronađu zaposlenje "koje odgovara njihovoj kvalifikaciji".
    I to za sva zanimanja, a ne samo za ona koje njemačka Agencija za zapošljavanje proglasi deficitarnim, kao što je to bio slučaj i do sada.

    Dolazak pa traženje posla

    Velika novost je i da će onima sa stručnom kvalifikacijom biti omogućeno i da prije samog zaposlenja dođu u Njemačku kako bi tražili posao. Taj boravak je ograničen na šest mjeseci, a uslov je da se osoba može sama izdržavati.

    Hoće li iko ostati u CG


    https://m.dw.com/sr/novim-zakonom-se...ije/a-49106593
    2000-2010 je dekada nezavisnosti i konstantnog rasta.

    2011-2020 dekada koja je mogla da postavi temelje moderne, nekorumpirane, perspektivne drzave. Mogli smo da krenemo kao Slovenija, Ceska, Estonija, Poljska... mogli smo da budemo nesto. Sansa generacije, sansa vijeka je propustena. Umjesto udaranja temelja jedne od pozitivnih primjera drzavotvorstva na ovim nesrecnim prostorima, ovo je bila DEKADA SKAKAVACA. Dekada kad smo se zaduzili preko 2 000 000 000 za potrebe glasacke masine. Narod je pokazao najgore lice tranzicije, pokornost, nepotizam, prodavanje za sitne kratkorocne interese...

    2020-2030 dekada ce bit dekada konacnog pada ovih prostora u duznicko robstvo, i prvi bankrot. Dekada kad ce sve sto valja napustit ovaj prostor, i ostavit da se prasad i paraziti valjaju u ovo sto su napravili.

    Neka je sa srecom onome ko ovdje ostaje, ko podize familiju, jer zima dolazi.

  9. #33384
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ta traka za tramvaj bi morala onda cijelom dužinom bit ograđena (osim na raskrsnicama i stanicama naravno), + đe bi je stavio u većinu ulica jednostavno nema mjesta bez trotoar da se sužava
    Izmislila bi se.
    Morali bi je ogradjivati radi debila koji bi vozili tramvajskim sinama.
    To sam i u Australiju gledao kad su guzve a ne odje
    One Ring to Rule them all...

  10. #33385
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Kod mene ovamo u Nikšić cijena karte je 60 centi , a mjesečna za srednjoškolce 17 eura.
    Pa još ko je kao ja tako "namješten" da mu odgovaraju obje linije prevoznika , ima bus svako pola sata.
    Banja. Ne sjećam se kad sam zadnji put išao taksijem do grada i nazad.
    Sve gradskim prevozom.

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

  11. #33386
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Moze 140m sa skijalista da se investira u JAVNI PREVOZ i makar zavrsi jedan goruci problem...
    A ne ovo sto sad sipaju u godini izbora u Sjever, odnosno BACAJU U SMECE

  12. #33387
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,592
    Thanks Thanks Given 
    3,548
    Thanks Thanks Received 
    8,591
    Thanked in
    4,639 Posts

    Default

    moraju prvo da izbače 50% buseva i kombija iz gradskog prevoza, pa onda da objasne nekim vozačima da ne moraju da voze ka’ muve bez glave. i onda što ovo što neko napisa da karta važi makar sat/sat ipo. koristim i ovaj gradski prevoz i nije to toliko loše. tramvaj dobra ideja al nema šanse da to može u PG.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #33388
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Postoji simpatičan sistem naplaćivanja karti u Spaniji
    Upravo zbog ovakvih stvari se neko dosjetio ne da karte ogranicava na 1 voznju ili vremenski interval (nezahvalno je, jer ljudi nikad ne znaju kakva nepredvidjena okolnost moze da se desi i nesto sto je trebalo da traje pola sata potraje sat itd)

    Oni karte prodaju po broju voznji

    Pa primjera radi imate ovakvu situaciju

    minimum je 2 voznje (logicno, da mozes da se vratis tamo odakle si krenuo) i to kosta 1.00 eur
    5 voznji je 2 eura
    10 voznji je 3.80 eura

    Karte se cekiraju svaki put pri ulasku u javni prevoz i displej pokaze koliko je voznji ostalo na karti nakon cekiranja

    Sa vecim brojim voznji cijena karte opada, pa tako na kraju dodjete na to da vam se najvise isplati kupiti mjesecnu kartu, dok je recimo ova varijanta i vise nego povoljna za turiste...

  14. #33389
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Naravno, ima mnogo opcija, svaka je bolja nego trenutno stanje kod nas... A trenutno stanje, prema meni, najvise ide na ruku prevoznika...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #33390
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    A gle čuda poreska uprava nikako da uvede red u taxi prevoz. Nema fiskalnih računa, nema PDVa...

    Koliko ima prostora da se neke stvari dovedu u red to je strašno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. #33391
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Besmisleno je pricati o tramvaju u Podgorici. Jedina ludja opcija od tramvaja je metro npr od “Mase” do “Gintasa” ispod rijeke, naravno…

  17. #33392
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Šinski prevoz (bilo koji) u Podgorici? Teško. Ukratko.
    - Metro je najefikasniji sistem javnog prevoza jer ne zavisi od ostalog saobraćaja. Ipak, zbog visoke cijene nije isplativ ukoliko nema minimum 15.000 putnika po satu. (gradovi od milion i više stanovnika sa većom koncentracijom istih)
    - gradska željeznica je jeftinija alternativa metrou, ali takođe traži ogromna ulaganja jer traži posebnu infrastrukturu, te posebna stajališta sa peronima. Takođe neisplativo gdje nema velikog broja korisnika.
    - tramvaj saobraća u nivou ostalog saobraćaja, iako je najeftinija varijanta šinskog prevoza i dalje je neisplativ ukoliko nema par hiljada putnika na sat vremena. Većina trase se može izolovati, no raskrsnice, pojedini prelazi ostaju u nivou tako da ima uticaja ostalog saobraćaja na tramvaje.

    Neka još jeftinija alternativa tramvajima bili bi trolejbusi, no i oni zahtijevaju posebnu infrastrukturu (električni vodovi za napajanje).

    U svakom slučaju efikasni gradski prevoz podrazumijeva da se prvo urade sledeće stvari:
    - iz gradskih sredina izmjestiti sav tranzitni saobraćaj
    - uraditi računice uticaja na ekologiju te odrediti određene subvencije za gradski prevoz.

    Sent from my Motorola 8400

  18. #33393
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    SDT istražuje Ivana Brajovića
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...vana-brajovica

    Prc
    One Ring to Rule them all...

  19. #33394
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Problemi u saobracaju su napravljeni neplanskom gradnjom. Zgrade su nicale na postojecim parkinzima, parkovima, djecijim igralistima.
    Korisceni su neki stari propisi koliko parking mjesta mora da se napravi, iako sad ljudi imaju realno vise automobila. Veoma cesto I muz I zena imaju svoj.
    A onda su I ti takvi propisi izigravani na razne nacine.
    Pa su investitori pravili mjesta u podzemnoj garazi, koje je trebalo papreno platiti, pa sad zvrje prazna a napolju haos.
    Trebalo je kupovinu stana u ovim zgradama usloviti kupovinom garaznog mjesta.
    Kad se otvara neki javni objekat treba voditi racuna kako ce to uticati na saobracaj u tom dijelu grada.
    Nama je godinama glavni projektant ulica bio Mugosa. Licno je isao na gradilista I komandovao kuda staviti ivicnjake. Sprdnja.

    Realno je Podgorica imala mjesta da se planski i lijepo siri….kao sto je nekada uradjen blok V I blok VI. Umjesto da danas radimo puno pametnije od toga, mi radimo 10 puta gluplje.
    Ali su zgrade gdje im mjesto nije gradili ljudi bliski vlasti. Tolerisalo se da divlja gradnja opkoli grad jer su tako ti glasovi bili jeftini.
    I sad se ta ista vlast iscudjava sto je guzva I ponasa kao da je to neka visa sila koja nas je zadesila.
    Ubijedjuju nas da je to ovako jer smo mi nekulturni.

    Ja sam za njih gospodin Tesla.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  20. #33395
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Tramvaj Konik/Stari aerodrom - budući stadion - željeznička stanica - Gintaš - Union bridge - KBC - Univerzitet/City kvart bi po meni bio revolucija za Podgoricu.

    Pri planiranju saobraćaja jako je bitno uvezati što više tačaka prema kojima gravitira veliki broj ljudi (željezničke i autobuske stanice, obrazovne ustanove, pijace, bolnice, tržne centre, sportske objekte i slično). Tramvaj jeste skup i jeste neisplativ, ali, brate, kad vidiš tramvaj, kaže sebi - e ovo je GRAD. Pritom, to je ekološki najisplativiji vid prevoza.

    A pošto se svi pitaju okle pare, neka imaju u vidu samo jedno: kad su već na desetine miliona naših para otišle na razne Limenke, Carine, KAP-ove i Telekome, ne znam zašto ne bi moglo i na tramvaj. Uostalom, tramvaj će se isplatiti - donijeće bolji kvalitet života, čistiji vazduh, manje gužve, veću mogućnost kretanja za slabo pokretljive, bolje zdravlje i sve što ide uz to. Afeere se neće isplatiti nikad.

    Isto tako, moramo misliti i na jednu jako bitnu stvar: crnogorska populacija stari, produžava se životni vijek, i imaćemo sve veći broj ljudi koji će imati ogromnu potrebu za javnim prevozom. Stariji treba da idu do doktora, do pijace, do familije. Postavlja li neko pitanje kako će ti ljudi da obavljaju sve ove stvari? To je dovoljan razlog da napravimo potpuni zaokret u organizaciji saobraćaja.

    Kako napraviti prostor za tramvaj? Vrlo lako. Opredijeliti po jednu traku u oba smjera bulevara samo za tramvaj ili bus. Što je to teško?

    Sad će se neki pametni da skoče: "A što veliš to, druže?? Pa tek će onda biti gužve, i ovako ne znamo đe ćemo s autima". E tu je glavna caka. Možda će biti šok u početku, ali će ljudi vrlo brzo uvidjeti da je javni prevoz sasvim dostojna alternativa. I promijeniće navike bez problema.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  21. #33396
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    SDT istražuje Ivana Brajovića
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...vana-brajovica

    Prc
    Ooooj ima li pravde da ga istresu iz gaca.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  22. #33397
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Podgorica je 1990. imala 20.000 registrovanih auta a danas ima 100.000, znaci povecanje broja auta od 5 puta uz povecanje protocnosti saobracaja za 50% e pa ne moze... sve je pocelo od berkovica cuvenih, i prije 20 god je znao da bude haos onamo pored pozorista sjecam se da se hitna hvatala da se ide za njima
    She is only here to annoy herself!

  23. #33398
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Slažem se.

    Samo, pri kreiranju mreže javnog prevoza potrebno je definisati ključnu tačku gdje se većina linija ukršta i gdje je najveći broj presijedanja.

    Primjera radi u Londonu je to Liverpool Street, u Madridu je Sol, u Moskvi je Leningratsky, u Ljubljani Bavarski Dvor/Kongresni trg. Koju lokaciju izabrati u Podgorici kao "žarište"?

    Totalno nejasan grad. Nigdje nije dovoljno frekventno. Da me je neko pitao prije 10 godina bez razmisljanja bih mu rekao Hotel Crna Gora, a danas? Najveca fluktuacija ljudi je u City Kvartu, a to je bukvalno izlaz iz grada.

  24. #33399
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Slažem se.

    Samo, pri kreiranju mreže javnog prevoza potrebno je definisati ključnu tačku gdje se većina linija ukršta i gdje je najveći broj presijedanja.

    Primjera radi u Londonu je to Liverpool Street, u Madridu je Sol, u Moskvi je Leningratsky, u Ljubljani Bavarski Dvor/Kongresni trg. Koju lokaciju izabrati u Podgorici kao "žarište"?

    Totalno nejasan grad. Nigdje nije dovoljno frekventno. Da me je neko pitao prije 10 godina bez razmisljanja bih mu rekao Hotel Crna Gora, a danas? Najveca fluktuacija ljudi je u City Kvartu, a to je bukvalno izlaz iz grada.
    Vidis, o ovome nikad nisam razmisljao.

    Pakao.

  25. #33400
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Dobra ideja. Žarište bi možda bio Trg Svetog Petra Cetinjskog - tu je Univerzitet, tu su državne institucije, tu su banke, tu je Capital, tu su kafići i restorani. Drugi presjek je, naravno, Hotel (za mene će uvijek biti centar), a treći bi mogao biti Gintaš, jer je tu pijaca, tržni centar, hotel, 2 srednje škole, jedna osnovna, veliki park i put prema Zabjelu, Starom aerodromu, Aerodromu, Tuzima i Golubovcima.
    Last edited by Viscount; 13-11-19 at 14:55.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

Page 1336 of 1402 FirstFirst ... 33683612361286132613321333133413351336133713381339134013461386 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •