Page 5 of 229 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 5706

Thread: Trumpova Amerika sa saveznicima & ostatak svijeta

  1. #101
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    G. Gandalf.. govore cinjenice i prava izjava a ne prepricane izjave.. Eto ako niste znali..
    Nisam ja rekla 96% medija - eto to je fake news sa Vase strane..
    Ja sam rekla "novinara"...
    Jasno sad?
    Nego sta ste rekli oko NATO i CG i bitnost Senata i Predsjednika USAu vezi s tim?
    NATO je završena stvar, ulazimo čim dodjemo na dnevni red i to je to.
    Sto se tiche CG medija i uzasnog uvredljivog pisanja i prenosenja fake news CG publici, pa i g. Erdogan je imao svoje protivnike u svojim medijima nekad, ali se CG mediji nisu usudili da prenose vijesti protiv njega... i slicno u vezi sa bilo kojim Predsjednikom ili Premijerom drzava.. Sta je ovo onda? Sa nekom namjerom?
    Nema niko nista protiv drzavnih procesa i linija, samo nek budu konkretni da znamo kuda ide CG uopste..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 25-01-17 at 17:01.

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Moja losha onda ... Ako je 96% novinara onda je to nerealno jer je onda to sigurno 99% medija .

    Kao što rekoh ako te ne podržava 96% novinara a to je da kažemo krem SAD društva, to onda govori nešto o Trampu kao osobi...


    Ne vjerujem da hapse novinare, ovo je isto Putin radio kad je tek počeo

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  3. #103
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pa g. Trump je najbolji i najinteligentniji strateg zapadnog svijeta.
    Svaka rijec, gestikulacija, maniri u svakom trenutku... unaprijed sve predvidi reakcije histericnih novinara..
    Izgleda da mi bez predrasuda vidimo razloge za sve njegove akcije, i sta ocekuje da poentira..
    Ovi koji vole traceve bazirani na mrznji i histeriji... Oni ga dozivljavaju onako kako ih plitki fake mediji setaju.
    Ko je mogao i pomisliti da ce iko ikada iz USA poliike nazvati CNN fake news? A kamoli Predsjednik USA.
    Padaju na forice bas kao sto su predvidjeli..
    Hvala Lepo
    Interesantno je to sto je ogromna vecina ljudi u fazonu Tramp glup, blamira se itd... Coek svojim izjavama bukvalno pravi parodiju na americki establisment i bjelosvjetsku inteligenciju. Ono, malo ih prca u mozak, pa popusti, cisto da im ostavi prostora da se sjete da je ipak on man in charge. Ali bas ih prca... Kad te prevesla neko za koga unaprijed znas da je inteligentan, slozis ramenima i nastavis dalje, kad te prevesla neko za koga si ubijedjen da je glup, u problemu si sa svojim samopouzdanjem i egom.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  4. #104
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Moja losha onda ... Ako je 96% novinara onda je to nerealno jer je onda to sigurno 99% medija .

    Kao što rekoh ako te ne podržava 96% novinara a to je da kažemo krem SAD društva, to onda govori nešto o Trampu kao osobi...


    Ne vjerujem da hapse novinare, ovo je isto Putin radio kad je tek počeo

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    Pa to su podaci.. Ko se bolje slihta od novinara? Ne znam...
    Ko placa novinare da bi mogli da imaju uopste plate da bi ikoga donirali? Ko ih zaposljava? Ko I'm diriguje kako ce da se pozicioniraju?
    Po tome i strain donatori vlasnika medija su iznad naroda USA, iznad elektorata, i iznad Predsjednika?
    Bice o tome.. pretpostavljam...
    Sve je providno.

    Hvala Lepo

  5. #105
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Interesantno je to sto je ogromna vecina ljudi u fazonu Tramp glup, blamira se itd... Coek svojim izjavama bukvalno pravi parodiju na americki establisment i bjelosvjetsku inteligenciju. Ono, malo ih prca u mozak, pa popusti, cisto da im ostavi prostora da se sjete da je ipak on man in charge. Ali bas ih prca... Kad te prevesla neko za koga unaprijed znas da je inteligentan, slozis ramenima i nastavis dalje, kad te prevesla neko za koga si ubijedjen da je glup, u problemu si sa svojim samopouzdanjem i egom.
    Ko je budale ubijedio da je g. Trump glup taj ih je i zeznuo.. Propaganda..
    Reci I'm u inauguracionom govoru ono... Pa na balu.."vi ste politicari ovdje?"... Kako mi to ostali ne zakljucismo nikad?
    Sve je toliko jasno da mi postaje smijesno kad odabere Vrhovnog Sudiju USA (neko od trojke 62-65-67 godista), i kad Ministar pravde zasjedne sa vec spremnim materijalom OS prvi radni dan..
    Anarhija je nekima ali u mozgu, ne u ovom USA sistemu..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 25-01-17 at 17:12.

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Neko gore reče veli zar stvarno mislimo da bi narod SAD izabrao glupu osobu za pre$ednika.

    Pa se onda nešto prisjetih oficijelno najgoreg pre$ednika i istoriji Dzordza Busha isto republikanska dileja koja je imala manje popularnih glasova od tada a i sada genijalnog Al Gora...

    Uveo je Ameriku u 2 bezumna rata u Iraku i Afganistanu dje je izgubljeno hiljade američkih života i stotine milijardi dolara. Uveo bliski istok i krizu, zemlju u recesiju... I gle. Izabrali su ga 2 puta.

    Internet je pun njegovih glupih izjava i gafova...

    I evo opet stručnjak koji je osvojio manje popularnih glasova koji "blefira da je glup" (dafaq), hapsi novinare, tjera članove osoblja da lažu i koji odlučuje sta su prave a sta lažne vijesti (demokratija? Hellouuuu)




    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pa to su podaci.. Ko se bolje slihta od novinara? Ne znam...
    Ko placa novinare da bi mogli da imaju uopste plate da bi ikoga donirali? Ko ih zaposljava? Ko I'm diriguje kako ce da se pozicioniraju?
    Po tome i strain donatori vlasnika medija su iznad naroda USA, iznad elektorata, i iznad Predsjednika?
    Bice o tome.. pretpostavljam...
    Sve je providno.

    Hvala Lepo


    Pae u pravu ste.

    Sta će nam novinari kad svi lažu samo je tramp u pravu... I svi su protiv njega...

    Treba ukinuti slobodu govora kod nas a u Americi prvi amandman... Sta će im kad su sve plaćenici demokrata 96% njih tacnije ))))


    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by Gandalf_White; 25-01-17 at 17:22.
    One Ring to Rule them all...

  7. #107
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sto ne napisete sta je rekao g. Bush ko mu je smjestio sta i kako su ga fake info i mediji navukli na rat? Nesto slicno na sta su sad pokusali da opet napale republikance za rat sa Rusijom? Da ste slusali g. Trumpa znali bi ste da je to x puta naveo sa istim primjerom.. Ne pada na smece novinara...
    Kome je to tada odgovaralo i ko je dobijao poene na tome... Ufff..
    Tako kako Vi pisete dovodite ucesnike u namjernu zabludu da steknu pogresno misljenje , a koji nisu upoznati sa istorijom specijalnih ratova a kamoli sa politickom scenom USA.
    edit..
    to sto je mozda Vama "sloboda govora" tumacenje necije izjave, e za to je lijek twitter i ostali soc mediji.. Narod sam tumaci procitano, iako mediji kljucaju zbog tog bypass-a.. Ne mogu dirigovati politiku drzave vise.. zalud placeni od interesenata i stranih agencija..
    Nisu svi modeliranog uma..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 25-01-17 at 17:33.

  8. #108
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Interesantno je to sto je ogromna vecina ljudi u fazonu Tramp glup, blamira se itd...
    Tramp ne da je glup nego je bilmez bez premca. To je lik koji je odrastao u bogatstvu i koji je navikao da vara ljude ili da nasilnicki dobije sve sto hoce jer mu je moglo biti zbog bogatstva i imena koje je naslijedio. Kao da je Tramp jedini americki bilmez koji ima dosta para i status celebritija. Puna Amerika takvih ljudi. I bilo koji od njih je mogao da postane predsjednik u ovakvim uslovima. Nema u njegovoj prici apsolutno nikakve kalkulacije. Covjek laze cim zine, pa ako mu laz ne prodje slaze ponovo ili nazove laz alternativnom istinom. Koliko puta je za vrijeme izborne kampanje morao da pravda rijeci dan nakon sto ih je izgovorio. Realnost kolikog kretena su Amerikanci izabrali ce vremenom postati jasna svima. A onda ce pojedini da se pokriju usima.

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Sto ne napisete sta je rekao g. Bush ko mu je smjestio sta i kako su ga lazne fake info i mediji navukli na rat?
    Ti stvarno vjerujes Bushu? Podsjeti me samo, da li govorimo o istom covjeku koji je izjavio da mu je bog rekao da napadne Irak?

    Quote Originally Posted by George Moron Bush
    'I am driven with a mission from God'. God would tell me, 'George go and fight these terrorists in Afghanistan'. And I did. And then God would tell me 'George, go and end the tyranny in Iraq'. And I did."
    Jadni Republikanci, stalno ih u rat navlace a oni jadni pacifisti svi do jednoga.
    Last edited by VanjaTheMan; 25-01-17 at 17:36.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #109
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Neko gore reče veli zar stvarno mislimo da bi narod SAD izabrao glupu osobu za pre$ednika.
    Ne mozes reci da je glup. Kad vec generalizujemo, naravno da narod moze zaokruziti glupljeg, ali je pitanje kako je ta "glupa" osoba uopste uspjela do dodje do toga da ga narod bira za presjednika. Taj proces oko njegove kandidature je trajao i trajao, kad se u obzir uzmu kampanje, debate... Mozemo se mi neslagati sa njim do preksjutra, ali ne mozemo reci da je glup.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  10. #110
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Ne mozes reci da je glup. Kad vec generalizujemo, naravno da narod moze zaokruziti glupljeg, ali je pitanje kako je ta "glupa" osoba uopste uspjela do dodje do toga da ga narod bira za presjednika. Taj proces oko njegove kandidature je trajao i trajao, kad se u obzir uzmu kampanje, debate... Mozemo se mi neslagati sa njim do preksjutra, ali ne mozemo reci da je glup.
    Mozemo itekako. Velikom broju ljudi (ukljucujuci i tebe) intelekt nije vazan koliko im je vazan status. Dakle Trampov status stvara percepciju inteligencije. A kad bi iskljucivo objektivno sagledao stvari koje je Tramp izjavio bez znanja da ih je on izjavio, nema teorije da bi mogao da pomislis da su te izjave izasle iz glave inteligentne osobe. Ako hoces da znas ko je inteligentan u Trampovom timu, to je njegov glavni strateg Steve Bannon.
    Last edited by VanjaTheMan; 25-01-17 at 17:52.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #111
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kad ce banovati ovog lika sa foruma da mi odrasli razmijenimo info I stavove...
    Ovo je strasno..
    Hvala Lepo

  12. #112
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kad ce banovati ovog lika sa foruma da mi odrasli razmijenimo info I stavove...
    Ovo je strasno..
    A nije strasno sto ti zelis da uklonis neistomisljenike sa teme. Ako ti se ne svidja sto postoji neko ko se ne slaze sa tobom nadji drugi forum.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #113
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kao da je Tramp jedini americki bilmez koji ima dosta para i status celebritija. Puna Amerika takvih ljudi
    A koliko je tih celebritija do sad bilo u mogucnosti da odlucuje o buducnosti usa i ostatka svijeta? Nijedan. Ne branim ja njega samo mi je miliji od Klitorke. Stavise, pocinje da me nervira ovo oko nase ratifikacije i sto se svako malo gura u stranu. Ali mi je malo retardirano to da predsjednika USA potcijenim do te mjere da nedje javno izjavim da je GLUP.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Interesantno je to sto je ogromna vecina ljudi u fazonu Tramp glup, blamira se itd... Coek svojim izjavama bukvalno pravi parodiju na americki establisment i bjelosvjetsku inteligenciju....
    On nije sposoban za parodije jer za to treba malo mozga. Zamisli da on "pravi parodiju na americki establisment", a dje je on bio dosad? Garant medju onima srednje klase ili onima koji jedva kraj s krajem sastavljali. Obicni populista koji nije mogao oprostiti sto se Obama sprda sa njim i voza ga "ka' malog majmuna" za njegove price i odlucio da se kandiduje. To sto izabrali takvu osobu moze biti samo dokaz na kakvom su nivou biraci ili kakve opcije imali. Americku politiku kroji taj "establisment" i da izaberu moju babu malo sto bi se promijenilo. Sa njim nece biti bolje, ali će biti veselije i imaće narod cemu da se sprda. Poceo je zbilja sa revolucionarnim djelima i naredbom da se moraju njegove slike stavljati Sad ni soferi neće smjeti lijepiti one golisave ljepotice već patritski Trampa. Dje bi Crnoj Gori bio kraj da su na vrijeme izabrali onog letaca jogi

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A nije strasno sto ti zelis da uklonis neistomisljenike sa teme. Ako ti se ne svidja sto postoji neko ko se ne slaze sa tobom nadji drugi forum.
    Pazi ne možeš tako Vanja.


    Ti odje prosipas "fake news".

    Jer sve vijesti koje ne glorifikuju Trampa su naručene od placenickih medija koji podrivaju sistem.

    Treba i tebe izhapsiti kao ovih 6 novinara za izvještavanje sa protesta. Jer protesti su fejk news.


    Identicno ovo je Putin radio. Čak je vodio kampanju na istovjetan način.

    Prvo populistickom pričom i lazima osvojiti vlast, zatim postaviti ljude od povjerenja da obavljaju važne javne funkcije i dati im fabrike i ugovore, onda polako ubijati novinare i opoziciju dok kritičko novinarstvo i opozicija prestane da postoji ... Onda napraviti neko ****** i predstaviti se kao spasilac nacije, izmijeniti ustav kako bi moglo još da se vlada.


    Po ovom receptu Erdogan Je isto uradio zadnje 15ak godina, prvo počeo sa prozivanje za lažne vijesti, onda počeo da zatvara novinare a onda i cijele medije ... Sada se legalni opozicioni mediji u Turskoj mogu na prste jedne ruke prebrojati.
    One Ring to Rule them all...

  16. #116
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mozemo itekako. Velikom broju ljudi (ukljucujuci i tebe) intelekt nije vazan koliko im je vazan status. Dakle Trampov status stvara percepciju inteligencije. A kad bi iskljucivo objektivno sagledao stvari koje je Tramp izjavio bez znanja da ih je on izjavio, nema teorije da bi mogao da pomislis da su te izjave izasle iz glave inteligentne osobe. Ako hoces da znas ko je inteligentan u Trampovom timu, to je njegov glavni strateg Steve Bannon.
    Kako glupi ljudi biraju dobre stratege...? Sreca, pomoc od Boga...?

    P.S. Ponovo pominjesh izjave (Bushovu) i bukvalno ih tumachish... Probaj nekad da razmislish zashto su izjavili to shto su izjavili, nemoj unaprijed da ih osudish da su glupi, pa ce se neke stvari same razjasniti...

    sent using tapatalk
    #fakenews

  17. #117
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pazi ne možeš tako Vanja.


    Ti odje prosipas "fake news".

    Jer sve vijesti koje ne glorifikuju Trampa su naručene od placenickih medija koji podrivaju sistem.

    Treba i tebe izhapsiti kao ovih 6 novinara za izvještavanje sa protesta. Jer protesti su fejk news.


    Identicno ovo je Putin radio. Čak je vodio kampanju na istovjetan način.

    Prvo populistickom pričom i lazima osvojiti vlast, zatim postaviti ljude od povjerenja da obavljaju važne javne funkcije i dati im fabrike i ugovore, onda polako ubijati novinare i opoziciju dok kritičko novinarstvo i opozicija prestane da postoji ... Onda napraviti neko ****** i predstaviti se kao spasilac nacije, izmijeniti ustav kako bi moglo još da se vlada.


    Po ovom receptu Erdogan Je isto uradio zadnje 15ak godina, prvo počeo sa prozivanje za lažne vijesti, onda počeo da zatvara novinare a onda i cijele medije ... Sada se legalni opozicioni mediji u Turskoj mogu na prste jedne ruke prebrojati.
    Iskreno se nadam da je trenutna situacija samo privremeno ludilo kao reakcija na nezadovoljstvo ekonomskom situacijom i politickim sistemom. Tramp je usao sa 40% podrske u Bijelu Kucu a podrska pri ulasku je najcesce plafon. Obama 2008-e 84%
    Sto ce reci da su Obamu nakon izbora podrzali i oni koji ga nisu glasali. Makar su bili optimisticni. A od Trampa su odustali i njegovi glasaci. Vise se ljudi skupilo na ulice da protestuje protiv njega nego da ga podrzi na inauguraciji. To je pozitivan znak za buducnost njihove demokratije po mom skromnom misljenju.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kako glupi ljudi biraju dobre stratege...? Sreca, pomoc od Boga...?

    P.S. Ponovo pominjesh izjave (Bushovu) i bukvalno ih tumachish... Probaj nekad da razmislish zashto su izjavili to shto su izjavili, nemoj unaprijed da ih osudish da su glupi, pa ce se neke stvari same razjasniti...
    Bannon je bio jedan od prvih koji ga je podrzao. Nije tesko izabrati osobu koja plasira po internetu lazne vijesti o tvom politickom protivniku i koja propagira tvoju stranu.

    A sto se Busha tice pogresno si shvatio svrhu mog posta. Ne mislim da je Bush bukvalno mislio da mu se bog obratio, nego upravo se radi o tome da je slagao. I kako onda vjerovati covjeku da mu je neko podmetnuo rat kad je taj isti covjek lagao da bi taj isti rat opravdao.
    Last edited by VanjaTheMan; 25-01-17 at 18:14.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #118
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nastavite Vi sami temu pa se vidimo opet ..

    Hvala Lepo

  19. #119
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Svi politichari lazhu... Lagao je i Bernie pa nishta...

    Eto sad imate samo za sebe topic pa uzhivajte...

    sent using tapatalk
    #fakenews

  20. #120
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sva se muka mogla riješiti jednom diplomatskom izjavom:


    "Hvala velikom broju ljudi koji su uprkos kiši i hladnoći došli da uveličaju ovaj istorijski trenutak. Sjutra je radni dan za sve nas i hajde da učinimo Ameriku velikom opet"


    Kraj priče...

    Iatini za volju, na konferenciji za štampu je rekao kako ga je na prvu rečenicu pogodilo par kapi kiše i kako je pomislio A đaola ovoga, moglo je da ne pada. Ali nema veze, kroz kišu ćemo pričat. A onda je rekao kako je istog trena kiša stala i kako je bilo sunčano do kraja.

    Neka bude da je došlo više ljudi nego što to televizije prikazuju, ali bih volio da mi neko kaže je li bilo sunčano ili je kiša padala.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #121
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Americku politiku kroji taj "establisment"
    Ako je tako kao sto kazes, sav teret izbora i trampovih losih poteza ici ce na njihova ledja, ne njegova. A opet, ne mogu da povjerujem u to da bi to sebi svjesno dozvolili. Nisu biraci ti koji su "dozvolili" da se glup coek kandiduje, prodje citavu proceduru i dodje do nominacije, vec upravo ti "moderatori" americke politicke scene. Biraci su u ovom slucaju samo birali izmedju dva zla.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  22. #122
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Osim Trampa, u igri su bili Ted Kruz, Marko Rubio, Ben Karson... Sveukupno očajni kandidati. Moje lično mišljenje jeste da su američki partijski izbori takmičenje u popularnosti. Odnosno, onaj ko ima najviše šansi da pobijedi na predsjedničkim izborima, taj će i biti izabran. Ne mislim da izbor kandidata ima veze sa politikom koju promoviše. Mislim da tome i služi ovo iscrpljivanje od svih faza predsjedničkih izbora. Da im je Bio Romney ove godine, ne bi se čekao FBI sa objavama deset dana prije izbora. Ovako, Tramp je bolje rješenje od Kruza, na primjer, za kojeg je konsenzus da je najveće zlo koje je moglo bit izabrano. Ali nije.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #123
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Ako je tako kao sto kazes, sav teret izbora i trampovih losih poteza ici ce na njihova ledja, ne njegova. A opet, ne mogu da povjerujem u to da bi to sebi svjesno dozvolili. Nisu biraci ti koji su "dozvolili" da se glup coek kandiduje, prodje citavu proceduru i dodje do nominacije, vec upravo ti "moderatori" americke politicke scene. Biraci su u ovom slucaju samo birali izmedju dva zla.
    Najveci krivci su mediji koji nisu obracali paznju na sustinu onoga sto Tramp govori i na opasnost koju takva retorika predstavlja. Nijedna ludacka izjava nije bila na adekvatan nacin kritikovana i osudjivana. Na taj nacin su Trampove ludacke izjave normalizovane i na kraju prihvacene. Utrkivali su se ko ce vise vremena da mu posveti jer je bio interesantan a njima je stalo samo do gledanosti (citaj para). Sa druge strane aktivno su ucestvovali u borbi protiv Sandersa. Sledeci na spisku krivaca je Demokratska partija iz valjda svima dobro poznatih razloga.
    Last edited by VanjaTheMan; 25-01-17 at 18:35.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #124
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    A koliko je tih celebritija do sad bilo u mogucnosti da odlucuje o buducnosti usa i ostatka svijeta? Nijedan. Ne branim ja njega samo mi je miliji od Klitorke. Stavise, pocinje da me nervira ovo oko nase ratifikacije i sto se svako malo gura u stranu. Ali mi je malo retardirano to da predsjednika USA potcijenim do te mjere da nedje javno izjavim da je GLUP.
    Moze li se Regan staviti u red selebritija?


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Najveci krivci su mediji koji nisu obracali paznju na sustinu onoga sto Tramp govori i na opasnost koju takva retorika predstavlja. Nijedna ludacka izjava nije bila na adekvatan nacin kritikovana i osudjivana. Na taj nacin su Trampove ludacke izjave normalizovane i na kraju prihvacene. Utrkivali su se ko ce vise vremena da mu posveti jer je bio interesantan a njima je stalo samo do gledanosti (citaj para). Sa druge strane aktivno su ucestvovali u borbi protiv Sandersa. Sledeci na spisku krivaca je Demokratska partija iz valjda svima dobro poznatih razloga.
    Potpis. Ako se pravi redosljed, ipak bih stavio Demokratsku partiju ispred medija ka glavnog krivca.

  25. #125
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Potpis. Ako se pravi redosljed, ipak bih stavio Demokratsku partiju ispred medija ka glavnog krivca.
    Kako ti je draze. Politicku partiju mogu da razumijem jer imaju svoje politicke ciljeve i nijedna nije postena. Ali mediji bi trebalo da su nezavisni i da im je stalo prvenstveno do otkrivanja istine a ne do senzacionalizma i dodvoravanja pojedinim politickim partijama. Da su se drzali novinarske etike i da su kandidatima postavljali prava, teska pitanja i potpitanja i da im nisu dali da izbjegavaju odgovore na pitanja koja im se ne dopadaju sumnjam da bi i Hillary i Trump bili nominovani.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 5 of 229 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Nekad bio gaming komp,ostatak
    By bole083 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 10-12-16, 16:36
  2. Replies: 8
    Last Post: 23-04-14, 11:06
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 22:36
  4. Amerika
    By N_L in forum CG dijaspora
    Replies: 63
    Last Post: 09-03-08, 00:47
  5. Procjena i prodaja, Barton i ostatak
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 12-06-07, 13:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •