Page 58 of 125 FirstFirst ... 84854555657585960616268108 ... LastLast
Results 1,426 to 1,450 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #1426
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,668
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,640
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Znam savrseno situaciju u RTCG, sve znam kako funkcionise, ali pricam o drugoj stvari direktori direktorata i sekretari od 1100€ nista nece osjetiti sa 30%. Bracni par sa 700 iz javne uprave, prime 390 vecina kredit kreće pakao za njih.
    Isto tako iluzorno jr očekivati da nece i u javnoj upravi kasniti plate. Volio bih da grijesim, ali plasim se da cemo svi osjetiti...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    ali tu treba da postoje kriterijumi. plate od 350e do recimo 500e ne diraj. neka se tačno zna u kom rangu se koliko skida od plate. kad sam pričao nekim poznanicima da ljudi u javnoj upravi rade za 350e smijali su mi se. poredjenja radi, drugarica je godinu dana radila u kladionici, plata joj je bila 300e i znam da u tih godinu dana ispod 50e bakšiša nije imala a posao joj je prelagan u odnosu na primjer koji si ti naveo. isto tako postoje kafane u PG dje je plata konobaru prije svega ovoga bila 500e


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #1427
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    350 eura sa oko 30 godina staza. Oko 25 godina 327 eura
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  3. #1428
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    PS
    70 zaposlenih ima TV vijesti ne 30



    I šta si uradio ? 300 miliona si dao da bi se preteklo 2 mjeseca i posle nemaš centa.

    Lako je osmisliti, da smo srećna država mogli smo poput hravata dati finu platu svima koji su ugroženi ali ne možeš jer nemaš odakle - pojeli su skakavci.

    Mi nemamo centa, ko je gledao Načisto sinoc sve mu je bilo jasno. Tip kaže da fali 400 miliona najmanje, dekan ekonomskog kaže da fali 600 miliona (uračunato je tu 95 miliona MMF i 60 miliona EU itd) ali faliće mnogoooo mnogo više kad ne bude sezone.

    Tako da je manevarski prostor vrlo ograničen, zato su se i stisli sa ovim mjerama.
    Obrnuli bi ih,to nam ide bash!

    Chekaj,da se uozbilijm malo iako trenutno gledam Ivanovića i uživam...
    Znachi svi ovi koje si nabrojao daju toliko i prezivjece posle toga davanja,shta smo onda mi koji ne dajemo---sem mistichnih paketića?
    ...

  4. #1429
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Neće kasniti makar do jeseni.

    Imamo nekih 480 miliona eura koje smo pozajmili prošle godine da bismo vratili dugove 2021 (neke su kamate povoljne bile)- ta se sredstva drže da se podmire rupe u PIO i da se isplate plate u javnom sektoru.
    Inače je fond PIO u deficitu nekih 120-150 miliona svake godine.
    Mislim da će za mart deficit biti nekih 15 miliona a za april 30...

    Ali kad kažeš bračni par iz javne uprave osjetiće... Kako će da osjete ovi tek iz pvt sektora ?
    Da ne zaboravimo samo to - jedini razlog zašto javni sektor ima plate je privatni sektor. Ako privatni sektor ne plati doprinose i poreze nema plata i nema penzija.

    E sad zamisli da pvt sektor vuče 120 hiljada penzionera i 60 000 zaposlenih u javnoj upravi. Odnos je 1-1 to ne može nije održivo.
    I onda će radnik iz pvt sektora da podnese najveći udar.

    Evo neka se javi neko ko misli da je fer da radnici u pvt sektoru primaju minimalac (a mozda su i oni imali 700) a da radnici u javnom sektoru prime punu platu...

    Ako bilo ko misli da je to fer ja se klanjam i kapu skidam
    Ne znam, ja sam u pvt sektoru i ocekujem da bude muke. Nego samo pricam o tome da bi smanjivanje plata u javnom sektoru pogodilo direktno samo one koji isto imaju malo ili nemaju, pa ne vidim poentu tog insistiranja. Jer ti u pvt sektoru imaju dosta veće plate za manje obrazovanja. Ovi listom imaju fakultet zavrsen i platu 450 ili manju. Ovamo konobar uzme 700.
    Da ima previse zaposlenih to nema sumnje, ali to je proces koji traje godinama, sad to se ne moze na klik promijeniti...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  5. #1430
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Neće kasniti makar do jeseni.

    Imamo nekih 480 miliona eura koje smo pozajmili prošle godine da bismo vratili dugove 2021 (neke su kamate povoljne bile)- ta se sredstva drže da se podmire rupe u PIO i da se isplate plate u javnom sektoru.
    Jesi siguran za ovo? Ja mislim da su bas od te transe od 500 miliona odmah otplatili dospjele evroobveznice od 360 mil eur-a tako da ce bit potrebna dodatna zaduzivanja...

  6. #1431
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Ne znam, ja sam u pvt sektoru i ocekujem da bude muke. Nego samo pricam o tome da bi smanjivanje plata u javnom sektoru pogodilo direktno samo one koji isto imaju malo ili nemaju, pa ne vidim poentu tog insistiranja. Jer ti u pvt sektoru imaju dosta veće plate za manje obrazovanja. Ovi listom imaju fakultet zavrsen i platu 450 ili manju. Ovamo konobar uzme 700.
    Da ima previse zaposlenih to nema sumnje, ali to je proces koji traje godinama, sad to se ne moze na klik promijeniti...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    Naravno da ne može preko noći i da su imali cijelih 14 godina da to riješe ali oni su samo zaposlili još više po Jelićevoj jednačini 1zaposleni = 4 glasa

    Ali bojim se da nesmanjenje plata javnom sektoru dovodi do još većeg raslojavanja, animoziteta i problema.
    One Ring to Rule them all...

  7. #1432
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Jesi siguran za ovo? Ja mislim da su bas od te transe od 500 miliona odmah otplatili dospjele evroobveznice od 360 mil eur-a tako da ce bit potrebna dodatna zaduzivanja...
    Nijesam siguran.
    Ja sam razumio da su ti novci pretekli. A da ovo što nam treba preko 400-600 miliona tek moramo da nađemo

    Radunovic decembar prosle godine

    Predsjednik Senata državne revizorske institucije Milan Dabović upozorio je da će Vlada morati da radi rebalans budžeta u narednoj godini ako na kraju decembra ne bude imala gotovinu (depozite) u iznosu od 484 miliona eura koju planira da troši za servisiranje budžetskih obaveza u 2020. godini
    "Velika tačka rizika koju smo uočili za servisiranje deficita i otplate duga je korišćenje novca od 484 miliona eura. Međutim, veliki je faktor rizika da li ćemo 31. decembra imati 484 miliona eura gotorovine iz koje ćemo moći finansirati budžet naredne godine. Ako bi se desilo da nemamo tu gotovinu na kraju godine onda postoji velika opasnost da moramo automatski ići u izmjenu zakona kojom će se podići gornja granica zaduženja i omogućiti prohodnost Vladi da se zaduži za dodatne iznose novca" kazao je Dabović
    Ministar finansija Darko Radunović je odgovorio Daboviću da ne vidi da će u tom dijelu biti nekih problema.

    A evo i budžeta
    Last edited by Gandalf_White; 24-04-20 at 21:56.
    One Ring to Rule them all...

  8. #1433
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ali tu treba da postoje kriterijumi. plate od 350e do recimo 500e ne diraj. neka se tačno zna u kom rangu se koliko skida od plate. kad sam pričao nekim poznanicima da ljudi u javnoj upravi rade za 350e smijali su mi se. poredjenja radi, drugarica je godinu dana radila u kladionici, plata joj je bila 300e i znam da u tih godinu dana ispod 50e bakšiša nije imala a posao joj je prelagan u odnosu na primjer koji si ti naveo. isto tako postoje kafane u PG dje je plata konobaru prije svega ovoga bila 500e


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam poznava momka koji je radio u kladionicu i ne da nije bilo nekakvoga baksisa no si mora da pazis da ti ne bude manjka. A o posjetiocima kladionice da ne pricamo. Nema lakoga posla kad se radi sa parama + sa narodom. Isto vazi i za konobare. Pri tome ti treba jaka veza da bi dosa na bazen Splendida na primjer.
    Sa druge strane kad ti ne proknjize placeni racun u nekom od javnih sektora, znas li koliko ih zabolje. Ili kad ti pogresno upisu ime, broj brojila i slicno.
    Sto se tice plata - javni sektor funkcionise po feudalnom principu. Za grofa ima da bude grofovski, za Smrdu Mudica sto ostane i da mi je dobro.
    Ako mene pitas Crna Gora bi funkcionisala i kad bi ukinuo sve, a ostavio Policiju i Udbu. Samo bi u tom slucaju sistem bio ogoljen. Ne bi moralo da se glumata ovoliko.

  9. #1434
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Sta ako cijeli sistem padne? :P

    Znao sam da je dobra ideja krenuti ispocetka, proglasiti drzavu kraljevinom, prisvojiti sve sto se nalazi na teritoriji, procerati izdajnike i polako...

  10. #1435
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Naravno da ne može preko noći i da su imali cijelih 14 godina da to riješe ali oni su samo zaposlili još više po Jelićevoj jednačini 1zaposleni = 4 glasa

    Ali bojim se da nesmanjenje plata javnom sektoru dovodi do još većeg raslojavanja, animoziteta i problema.
    A mora se nesto raditi sigurno i po pitannu smamjenja, ali bez plata javnom sektoru i ovo malo privatnika sto ce raditi ce propasti. Ako nema onaj da popije kafu pojede burek i jogurt, okle ce ovi sto drze burekdzinice i kafice dobijati pare. Dakle ja sam za to da se umanje plate, ali sa jasnim ciljem da se time nesto uradi, a ne samo kozmetički da se kaze smanjene su svima...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  11. #1436
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Sta ako cijeli sistem padne? :P

    Znao sam da je dobra ideja krenuti ispocetka, proglasiti drzavu kraljevinom, prisvojiti sve sto se nalazi na teritoriji, procerati izdajnike i polako...
    Sta ako postanemo evropska Somalija. A nismo ni sad daleko.

  12. #1437
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Ne znam, ja sam u pvt sektoru i ocekujem da bude muke. Nego samo pricam o tome da bi smanjivanje plata u javnom sektoru pogodilo direktno samo one koji isto imaju malo ili nemaju, pa ne vidim poentu tog insistiranja. Jer ti u pvt sektoru imaju dosta veće plate za manje obrazovanja. Ovi listom imaju fakultet zavrsen i platu 450 ili manju. Ovamo konobar uzme 700.
    Da ima previse zaposlenih to nema sumnje, ali to je proces koji traje godinama, sad to se ne moze na klik promijeniti...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    Osjeticemo izgleda svi, iako sam mislio da su za to male sanse, bar za moju djelatnost. Tek sad kontam koliko zavisim od "uhljeba" koje stalno pominjete.
    Stvar je u tome sto sam ja uvijek racunao da iz nekog razloga mogu biti sprijecen da radim i da cu ostati bez primanja, iako mi ovako nesto ni na kraj pameti ne bi palo. Samim tim sam se racionalnije odnosio prema novcu.
    A zaposleni u javnom sektoru o tome sigurno mislili nijesu, jer drzavni posao je drzavni posao, sigurica.
    Last edited by Totalno Lagan; 24-04-20 at 21:57.

  13. #1438
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,859
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Ništa mi nije jasno...

    1. Kritikujete Vladu što građanima, radnicima i nezaposlenima daje malo pomoći jer je neizdržljivo narod gladuje... a onda
    2. Tražite da se smanje plate radnicima, penzionerima itd.

    I opet prelagano baratate sa procentima.
    Love, peace and respect.

  14. #1439
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Sta ako postanemo evropska Somalija. A nismo ni sad daleko.
    Mislis siromasna drzava? Ne mozemo biti siromasni, imamo divnu prirodu...vode i struje...prelagano bi samostalno opstali kao kraljevina bez izdajnika.

  15. #1440
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    ne zaboravite da je velika vjerovatnoca da su 95% kreditno zaduzenih zaposleni na drzavnim jaslama
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #1441
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Ništa mi nije jasno...

    1. Kritikujete Vladu što građanima, radnicima i nezaposlenima daje malo pomoći jer je neizdržljivo narod gladuje... a onda
    2. Tražite da se smanje plate radnicima, penzionerima itd.

    I opet prelagano baratate sa procentima.
    Moraš da razdvojiš radnik od - radnika u javnom sektoru.

    Prvi se finansira od svog rada i plate koju zaradi - a drugi se finansira od mogućeg rada sa vrlo niskom stopom produktivnosti i od plate koju dobija od ovog prvog
    One Ring to Rule them all...

  17. #1442
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,668
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,640
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    2. Tražite da se smanje plate radnicima, penzionerima itd.

    I opet prelagano baratate sa procentima.
    ko je napisao (tražio) da se smanje plate radnicima ili penzije? ako neko prima u javnom sektoru recimo 1200e mjesečno a najavljeno je smanjivanje plata onda se može napisati da bi bilo fer da to bude 20% ili 30% ne znam šta je tu nejasno? a da se ljudima koji u istom sektoru rade za 350e ne dira plata


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #1443
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ne znam ali mislim da je malo kasno za sažaljevanjem ovog sistema i svih koji rade u njemu. Evo, neka ispanem bezosjećajno g*vedo ali nemojmo ljudi, 30 godina se guli sve što nije za nebo svezano. Svjesno ili nesvjesno su mnogi dio tog trulog sistema kojem se nazire kraj. 60% nepotrebnog kadra u javnom sektoru i to je fakat.

    Uvijek ima i druga strana medalje, koliko je nas koji smo tukli škole i fakultete zaposleno u struci bez veza ili partijske knjižice? Da ne govorim koliko je sposobnih ljudi u sektoru koji veze nema sa njihovom strukom? Zaj*bite malo, da ovi uhljebi rade 15% koliko privatnici - pa đe bi nam kraj bio.. Sa kafe na kafu, plaćeni odmori i bolovanja.. Da ne bi ovog sr*nja od virusa ne pamtim kad bi uzeo slobodno..

    Džaba je sad jel neko sposoban ili nesposoban, vrag je odnio šalu. Ovo stanje nije od juče, samo što je sad gurnuto u ambis sve.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  20. #1444
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    gore od situacije da se ne mozes zaposliti bez partijske knjizice je to da sjedis i cekas takav posao.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  22. #1445
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ne znam ali mislim da je malo kasno za sažaljevanjem ovog sistema i svih koji rade u njemu. Evo, neka ispanem bezosjećajno g*vedo ali nemojmo ljudi, 30 godina se guli sve što nije za nebo svezano. Svjesno ili nesvjesno su mnogi dio tog trulog sistema kojem se nazire kraj. 60% nepotrebnog kadra u javnom sektoru i to je fakat.
    .
    Znam jednoga što će ovaj mjesec primiti 1600eur sa državne sise a dobio je i stan od države ali nije u ovoj grupi gore što im smanjuju... Rukovodioc veli

    A znam još jednoga što će primiti 1500 a vodi državnu firmu gubitaša koja je za 2 godine napravila 2 miliona gubitka Isto tajov sin isto tu 30tak godina...

    Samo da se ne ogriješimo o njih, ne može im biti lako veprićima malim nagojenim
    Last edited by Gandalf_White; 24-04-20 at 22:22.
    One Ring to Rule them all...

  23. #1446
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,668
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,640
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    gore od situacije da se ne mozes zaposliti bez partijske knjizice je to da sjedis i cekas takav posao.

    i da se nadaš da ćeš ga dobiti. a godine prolaze


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #1447
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Moraš da razdvojiš radnik od - radnika u javnom sektoru.

    Prvi se finansira od svog rada i plate koju zaradi - a drugi se finansira od mogućeg rada sa vrlo niskom stopom produktivnosti i od plate koju dobija od ovog prvog
    Evo ja provedih radni vijek u javnom sektoru i ne smatram da me finansirao privatni sektor . Doduse na pocetku ga i nije bilo mnogo Titovo vrijeme . Ali ni ka kraju isto . Dobijao sam platu za svoj rad , dodao bih krvav rad bukvalno .
    Isto tako ne smatram ni da prosvetu finansira privatni sektor . Ni vatrogasce i jos dosta njih .
    Tako da malo obratite paznju na to . Ili mozda da se lijecimo sami , sami ucimo djecu a kad se , ne daj Boze , zapali kuca da igramo dodole nebi li prizvali kisu ????

  25. #1448
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    mislim da samo džabe filozofirate i kalkulišete ovoliko, cijeli svijet će doživjet promjenu a mi ćemo za njima, kako nas rijeka ponese
    She is only here to annoy herself!

  26. #1449
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Kako god obrnes naebali smo
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  27. #1450
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Znam jednoga što će ovaj mjesec primiti 1600eur sa državne sise a dobio je i stan od države ali nije u ovoj grupi gore što im smanjuju... Rukovodioc veli

    A znam još jednoga što će primiti 1500 a vodi državnu firmu gubitaša koja je za 2 godine napravila 2 miliona gubitka Isto tajov sin isto tu 30tak godina...

    Samo da se ne ogriješimo o njih, ne može im biti lako veprićima malim nagojenim
    Ne kažem da je sve crno ili bijelo, evo pumba je iznio još jedan aspekat ovog trulog sistema, međutim kako rekoh, kasno je za simpatije prema bilo kome. Što bi Desanka rekla: Nemam više vremena za duge rečenice, nemam kad da pregovaram, otkucavam poruke kao telegrame..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 58 of 125 FirstFirst ... 84854555657585960616268108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •