Page 142 of 213 FirstFirst ... 4292132138139140141142143144145146152192 ... LastLast
Results 3,526 to 3,550 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #3526
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Meni lično ono izgleda kao kasarna, natrpano masu stanova, em visoko em predugačko. Kao vojna baza.

  2. #3527
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    145
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zid od opeke, pa 8cm izolacija, pa opet zid od opeke između stanova, 3 sloja - Bemax Master.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Je li to neki Deluxe sistem gradnje i sl. :triumphant: Dobro je da se grade zgrade sa zidovima uopste, mozda treba da stoji neka virtuelna barijera umjesto toga, kako bi se smanjili troskovi gradnje Cinjenica je da su nekretnine uveliko precijenjene u odnosu na kvalitet gradnje, internu i eksternu strukturu objekta, a da ne pricamo o dodatnim 'deluxe' funkcijama dje u iole razvijenom svijetu svaka zgrada ima jedan ili vise bazena, moderno centralno grijanje (u toplijim predjelima i solarne kolektore) i centralno hladjenje. Da uzme coek najbolji od tih 'deluxe' projekata, da se stave svi troskovi gradnje na papir, svi porezi i sve, i pristojan profit od 15-20 % (ne megalomanski profit tipa 200-500 % kao sto se radi u ovim predjelima) ne bi mogao kvadrat stana da bude preko 500-600 EUR/m2. Nego, duga je to prica...
    Last edited by techlinkit; 21-05-20 at 11:53.

  3. #3528
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Je li to neki Deluxe sistem gradnje i sl. :triumphant: Dobro je da se grade zgrade sa zidovima uopste, mozda treba da stoji neka virtuelna barijera umjesto toga, kako bi se smanjili troskovi gradnje Cinjenica je da su nekretnine uveliko precijenjene u odnosu na kvalitet gradnje, internu i eksternu strukturu objekta, a da ne pricamo o dodatnim 'deluxe' funkcijama dje u iole razvijenom svijetu svaka zgrada ima jedan ili vise bazena, moderno centralno grijanje (u toplijim predjelima i solarne kolektore) i centralno hladjenje. Da uzme coek najbolji od tih 'deluxe' projekata, da se stave svi troskovi gradnje na papir, svi porezi i sve, i pristojan profit od 15-20 % (ne megalomanski profit tipa 200-500 % kao sto se radi u ovim predjelima) ne bi mogao kvadrat stana da bude preko 500-600 EUR/m2. Nego, duga je to prica...
    Evo ja znam ljude koji žive i u Njemačkim gradovima, sestra koja je promijenila i Švajcarske gradove i Njemačke takođe, po zanimanju arhitekta, ovo o čemu ti pišeš važi samo za elitne kvartove velikih gradova. Čuj zgrade sa bazenima. Jes, to je inače česta pojava za viđet po evropskim metropolama.

    BTW đe sam ja ođe pominjao deluxe? Samo konstatujem da za razliku od mnogih imaju makar normalne zidove između stanova.

    Ne znam u kojem paralelnom univerzumu živiš ali ja pišem o realnoj ponudi u PG i ko šta nudi za određenu cijenu kvadrata. Ne pričamo o lux gradnji, ona je dostupna za mali procenat ljudi.

    Što se same nekretnine tiče, na njenu cijenu utiče lokacija, kvalitet, sadržaj itd. U tom pogledu od 2008 do danas, mjesto sa najboljim cijenama i najatraktivnijom lokacijom se pokazao City kvart. Koliko se god to nekome sviđalo ili ne, to je realnost i to će vam potvrditi svako ko se bavi prodajom nekretnina.

    Master ima top lokaciju. Meni lično je najbolja lokacija ispod Gorice, pa zatim profesorska zgrada kod fakulteta koja gleda na fakultet, pa uporedo sa njom i Master i zgrada Green garden kod tološke šume, pa podjednako blokovi i stari aerodrom.

    Mislim da je svima to jasno jer cijene kvadrata najbolje govore o svemu.

    Zašto mislim da je Master dobar? Zato jer je kvadrat 1199 eura, stolarija je drvo + aluminijum, sanitarije i sve ostalo će biti prve klase , zgradu radi najbolja firma u CG sa najboljom mehanizacijom i svim ostalim. Lokacija je bomba makar meni jer za 5 godina tamo će mnogo toga da se napravi, od DZ, Gimnazija kao prioritet, OŠ , nove saobraćajnice itd.

    I da ne zaboravim, daj mi cijene po kvadratu nekretnina po Evropi, da prodiskutujemo šta je skupo. U Njemačkoj ti ostave za 2700 eura po kvadratu gole zidove, pa ti sam stavljaj keramiku, pločice ili parket, sanitarije

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Last edited by Director; 21-05-20 at 12:19.

  4. #3529
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Meni lično ono izgleda kao kasarna, natrpano masu stanova, em visoko em predugačko. Kao vojna baza.
    Za pejton je druga galaksija da se ne lažemo

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  5. #3530
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Sjećam se priče koliko se osporavala moja tvrdnja o Starom Aerodromu kao dobroj lokaciji za život. Cijene kvadrata 1300 eura. Jako velika potražnja, a stanova za prodaju malo ima...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  6. #3531
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    145
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Evo ja znam ljude koji žive i u Njemačkim gradovima, sestra koja je promijenila i Švajcarske gradove i Njemačke takođe, po zanimanju arhitekta, ovo o čemu ti pišeš važi samo za elitne kvartove velikih gradova. Čuj zgrade sa bazenima. Jes, to je inače česta pojava za viđet po evropskim metropolama.

    BTW đe sam ja ođe pominjao deluxe? Samo konstatujem da za razliku od mnogih imaju makar normalne zidove između stanova.

    Ne znam u kojem paralelnom univerzumu živiš ali ja pišem o realnoj ponudi u PG i ko šta nudi za određenu cijenu kvadrata. Ne pričamo o lux gradnji, ona je dostupna za mali procenat ljudi.

    Što se same nekretnine tiče, na njenu cijenu utiče lokacija, kvalitet, sadržaj itd. U tom pogledu od 2008 do danas, mjesto sa najboljim cijenama i najatraktivnijom lokacijom se pokazao City kvart. Koliko se god to nekome sviđalo ili ne, to je realnost i to će vam potvrditi svako ko se bavi prodajom nekretnina.

    Master ima top lokaciju. Meni lično je najbolja lokacija ispod Gorice, pa zatim profesorska zgrada kod fakulteta koja gleda na fakultet, pa uporedo sa njom i Master i zgrada Green garden kod tološke šume, pa podjednako blokovi i stari aerodrom.

    Mislim da je svima to jasno jer cijene kvadrata najbolje govore o svemu.

    Zašto mislim da je Master dobar? Zato jer je kvadrat 1199 eura, stolarija je drvo + aluminijum, sanitarije i sve ostalo će biti prve klase , zgradu radi najbolja firma u CG sa najboljom mehanizacijom i svim ostalim. Lokacija je bomba makar meni jer za 5 godina tamo će mnogo toga da se napravi, od DZ, Gimnazija kao prioritet, OŠ , nove saobraćajnice itd.

    I da ne zaboravim, daj mi cijene po kvadratu nekretnina po Evropi, da prodiskutujemo šta je skupo. U Njemačkoj ti ostave za 2700 eura po kvadratu gole zidove, pa ti sam stavljaj keramiku, pločice ili parket, sanitarije

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Sve je to ok, i trebalo bi da bude standard, a o cijenama je suvisan svaki komentar, neka stave ljudi na papir sve, pa ce sami da zakljuce. Uglavnom sve uveliko precijenjeno. Sto se tice Njemacke, ti mozes da dobijes pristojan zavrsen stan za 2700 EUR po kvadratu, sve uradjeno po standardu, bez mnogo muke i buke. Druga prednost sto u Njemackoj moze grupa gradjana da gradi svoje zgrade, a ne da zavise od toga sto ce neka interesna grupa da kaze, izdiktira, napravi u obliku svog zakona i sl. U Njemackoj mozes da uzmes kredit za izgradnju kuce/stana i sl. i onda se skupe ljudi i grade po puno manjim cijenama od 2700 EUR/m2. Kad kazes materijal prve klase sta to u sustini uopste znaci i ko garantuje da je nesto prve klase - sta je referentna tacka. Ako uzmes plocice recimo i isti taj proizvodjac za Njemacko trziste proizvodi prvu klasu koju Njemacki strucnjaci provjeravaju, a onda isti proizvodjac radi istu marku plocica za trziste Balkana, po istoj ili vecoj cijeni, i onda neko kaze to je prva klasa, a u sustini niko nije provjerio kvalitet proizvoda, i da li cijena uopste odgovara tom kvalitetu. To vazi i za sve ostalo pocevsi od drugog gradjevinskog materijala pa do tehnike i sl. Ako idemo po trzisnim principima ako je prosjecna plata u Njemackoj 3K EUR bruto (a uglavnom puno vise), a prosjecna cijena nekretnina 3K EUR/m2, a tebi prosjecna plata 400-500 EUR, zar ne bi trebala da je cijena kvadrata ~6 puta manja, odn. 500 EUR/m2. Nece biti da su troskovi izgradnje kao ni kvalitet izgradnje ni priblizno onima u Njemackoj. Sto se tice bazena to svaka iole pristojna zgrada ima po zapadu, drugo je sto su se ljudi na Balkanu navikli na socijalna naselja, geto tipa, a usput i takva naselja kad su gradjena po zapadnoj Evropi imala su centralno grijanje/hladjenje.
    Last edited by techlinkit; 21-05-20 at 13:37.

  7. #3532
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    306
    Thanked in
    200 Posts

    Default

    uporedjivat gradnju u njemacku i ovdje na balkan je isto kao uporedjivat njihove plate i nase i govorit da je to isto

  8. #3533
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Skupe se ljudi i grade po puno manjim cijenama? Moguće ako su u pitanju periferije ali prvi put čujem za tako nešto iskreno. Znam da Štutgart ima itekako visoke cijene nekretnina i do njih nije lako doći bez obzira na niže kamatne stope, da ne pominjem Švajcarsku. Stokholm recimo, širi centar grada, stare zgrade, 55 kvadrata 600.000 eura . Misliš da imaju bazene? Novogradnja u Stokholmu takođe, sve pristojno a kod nas bi takvu gradnju dizali na sprdnju. Enterijer je lijep, skandinavski, jedino mi je za oko zapao parket, ali ja volim jednostavnost, volim moderniju gradnju takođe pa mi sve to djeluje lijepo ali je razlika u cijeni ogromna da se ne lažemo. Ovdje uopšte nije ništa precijenjeno nego smo mi bijeda.

    Kako to Novi Beograd ima cijene kvadrata približno nižim cijenama u Berlinu? Svuda imaš i dobrih i loših investitora i izvođača. U BG na vodi što su ugrađivali u stanove je pakao.

    Ja govorim o našoj ponudi, podgoričkoj ponudi stanova. Nekretnina je investicija za decenije. Blok 5 sada ima cijenu koja je pandan novogradnji, za mnoge je to opravdano, za mnoge nije, uzeće novogradnju ali je poenta da je to bio fin projekat, za to vrijeme veoma dobar. Stan u City kvartu ljudi prodaju za dan. Na Starom Aerodromu od ljudi koje znam, neki su prodavali u dan , neki za 3, neki za 7 i to sa cijenama koje su realne zbog lokacije i tražnje. To je poenta. Po meni je lokacija oko fakulteta ETF u cijelom pojasu tološke do kraja city kvarta jako jako jako dobra kao investicija.

    I opet ću ponoviti da bazeni u stambenim zgradama po Evropi je veoma rijetko da se vidi. Možda misliš na američke nebodere u kojima stanove kupuju sportisti, bogati biznismeni i slično kao jednu od 20 nekretnima u posjedu.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Last edited by Director; 21-05-20 at 14:07.

  9. #3534
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sve preko 750 eur po kvadratu u PG i za PG je pljačka.(znam da ih nema po toj cijeni)

    Dvosoban stan 100 000 eur u državi koja oficijelno ima 48% EU standarda, a realno nema ni 25%. Ne sprdajte se.
    Lokacija u PG

    Beton - Beton ili još betona ? Ima par lijepih kvartova ali 90% lokacija normalan čovjek ne bi mogao sebi to da dozvoli.

    I kad poredis cijene sa zapadom ne poredi za Berlinom - Parizom - Stokholmom ili Frankfurtom nego sa gradovima od 150-200k ljudi pa ćeš vidjeti da su cijene dosta manje, a ono što dobijas skoro za iste pare kao u PG mnogo bolje.
    E sad što je tamo prosječna plata 7 ili 10 puta veća... To je druga stvar
    One Ring to Rule them all...

  10. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  11. #3535
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Gandalfe, ova priča o "realnim" cijenama je besmislena. Šta je realno u današnjem svijetu? Golf 8 za 20.000 eura ili Audi A6 za samo 59.000 eura?
    Ovo su cijene koje imamo i to je to. Pričajmo o ponudi, o kvalitetu. Ja stvarno ne razbijam glavu zašto kvadrat nije 750 eura. Da sam ja investitot sigurno ne bi razmišljao da zaradim za fiat punto kada sve prodam...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  12. #3536
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,905
    Thanks Thanks Given 
    3,629
    Thanks Thanks Received 
    8,779
    Thanked in
    4,733 Posts

    Default

    nemoj tako Gando za iljadu i kusur u Siti kvart dobijaš mnogo toga. pogled na kafane, kladionice, tu i tamo neki jači miris se ośeti. komšije čuješ dosta često


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #3537
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sve preko 750 eur po kvadratu u PG i za PG je pljačka.(znam da ih nema po toj cijeni)

    Dvosoban stan 100 000 eur u državi koja oficijelno ima 48% EU standarda, a realno nema ni 25%. Ne sprdajte se.
    Lokacija u PG

    Beton - Beton ili još betona ? Ima par lijepih kvartova ali 90% lokacija normalan čovjek ne bi mogao sebi to da dozvoli.

    I kad poredis cijene sa zapadom ne poredi za Berlinom - Parizom - Stokholmom ili Frankfurtom nego sa gradovima od 150-200k ljudi pa ćeš vidjeti da su cijene dosta manje, a ono što dobijas skoro za iste pare kao u PG mnogo bolje.
    E sad što je tamo prosječna plata 7 ili 10 puta veća... To je druga stvar
    Sve je to tacno, ali trziste diktira cijenu i dok bude potraznje i cijene ce biti takve kakve jesu.
    Prije Rusa i gradjevinskog buma cijene su bile oko 800-900 eura u starim komunistickim zgradama a prosjecna plata 300 eura.
    Sto tek reci za Beograd, 50000 dinara je u Srbiji dobra plata koju prima max 20% gradjana a cijene u novim blokovima i Vracaru po 2500e.
    Ja sam za vrijeme korone kupio stan po cijeni ispod trzisne a imao sam i mnogo bolje ponude od par podizvodjaca kojima je hitno trebao novac ali nijesam zelio na brzinu nista da radim iako je cijena bila stvarno primamljiva i mnogo ispod trzisne.
    Sve i ako padnu cijene 15-20% necu biti na izgub.
    Pratio sam sto si pisao o padu cijena nekretnina i mislim da nijesi u pravu da ce doci do nekog bas velikog pada.
    Korona je mnoge pogodila i njene posledice ce svi da osjete, ali pad kao u vrijeme prosle krize se nece desiti.
    Zbog cega to mislim- prije 10 godina cijene nekretnina su skakale na dnevnom nivou. Zato su svi poceli da zidaju zgrade od dilera i frizera pa do gradjevinskih inzenjera. Gotovo niko od njih nije zelio da daje stanove u izgradnji kad cijena samo raste pa da za godinu dana taj isti stan vrijedi mnogo vise.
    Zato su svi gradili iz kredita, pa kad je balon pukao davali su stanove posto zasto da bi mogli da vracaju rate.
    Iz toga su izvukli dobru lekciju, pa ti sad svi izvodjaci, cak i ovi najveci, pola stanova prodaju u izgradnji, prije nego sto temelje zavrse. Ostalih pola stanova podijele u kompenzaciju za radove i na kraj prodju sasvim fino a rizik im je minimalan.
    90% ovih stanova u novogradnji sto se vrte preko agencija su stanovi od podizvodjaca, investitori su mahom sve stanove davno prodali.
    Zato ne ocekujem krah cijena, pad je neminovan ali po mojoj procjeni max 10-20% i to za par godina. Jedino sto se moze desiti je da ce se graditi malo manje nego ranije.
    A rekoh da cijenu diktira trziste, evo kakvo je stanje a ljudi opet kupuju, svaki put kad odem do moje zgrade zateknem 10 agenata koji pokazuju stanove.

    Posto se tema odnosi na stare i nove stanove, uvijek sam bio za novi stan od provjerenog investitora. Za renoviranje starog stana treba 300 eura po kvadratu i opet imas stari stan u memljivim ulazima koji svaki dan moze da protoci od komsije iako si ga skroz sredio.
    A sto se tice statike i jacine zgrade, ne zaboravite da je pola ovih stanova u starogradnji staro pola vijeka. Sve i da su cuvene vojne zgrade u pitanju, i beton ima rok trajanja. Sjutra da ljuljne neki jaki zemljotres, pitanje je ko bi pretekao. Nesto bih se prije kladio na ovu Bemaxovu zgradu nego na cuvenu vojnu koja je stara 60 godina.
    Jedino sto je u starim zgradama bolje (osim lokacije) je zvucna izolacija, tu je razlika nebo i zemlja.
    Last edited by Totalno Lagan; 21-05-20 at 16:24.

  14. #3538
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Gandalfe, ova priča o "realnim" cijenama je besmislena. Šta je realno u današnjem svijetu? Golf 8 za 20.000 eura ili Audi A6 za samo 59.000 eura?
    Ovo su cijene koje imamo i to je to. Pričajmo o ponudi, o kvalitetu. Ja stvarno ne razbijam glavu zašto kvadrat nije 750 eura. Da sam ja investitot sigurno ne bi razmišljao da zaradim za fiat punto kada sve prodam...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    I to Golf 8 bas neki osnovni za 20k.

    Sent from my SM-G988B using Tapatalk

  15. #3539
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Gandalf piše o pucanju nekretnina toliko dugo da će i sam shvatiti koliko je griješio. Pa ko je lud osim ko bude morao da proda nesto ispod cijene drastično od one koju je platio za tu nekretninu. Sve novogradnje su prodate. Ostale su još Sadine, Stari Aerodrom faza III i neke najave za neka naselja prema Kokotima ako sam dobro razumio.

    Evo polomiše se ljudi da prodaju kvadrat 500 eura

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  17. #3540
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Sve je to tacno, ali trziste diktira cijenu i dok bude potraznje i cijene ce biti takve kakve jesu.
    Prije Rusa i gradjevinskog buma cijene su bile oko 800-900 eura u starim komunistickim zgradama a prosjecna plata 300 eura.
    Sto tek reci za Beograd, 50000 dinara je u Srbiji dobra plata koju prima max 20% gradjana a cijene u novim blokovima i Vracaru po 2500e.
    Ja sam za vrijeme korone kupio stan po cijeni ispod trzisne a imao sam i mnogo bolje ponude od par podizvodjaca kojima je hitno trebao novac ali nijesam zelio na brzinu nista da radim iako je cijena bila stvarno primamljiva i mnogo ispod trzisne.
    Sve i ako padnu cijene 15-20% necu biti na izgub.
    Pratio sam sto si pisao o padu cijena nekretnina i mislim da nijesi u pravu da ce doci do nekog bas velikog pada.
    Korona je mnoge pogodila i njene posledice ce svi da osjete, ali pad kao u vrijeme prosle krize se nece desiti.
    Zbog cega to mislim- prije 10 godina cijene nekretnina su skakale na dnevnom nivou. Zato su svi poceli da zidaju zgrade od dilera i frizera pa do gradjevinskih inzenjera. Gotovo niko od njih nije zelio da daje stanove u izgradnji kad cijena samo raste pa da za godinu dana taj isti stan vrijedi mnogo vise.
    Zato su svi gradili iz kredita, pa kad je balon pukao davali su stanove posto zasto da bi mogli da vracaju rate.
    Iz toga su izvukli dobru lekciju, pa ti sad svi izvodjaci, cak i ovi najveci, pola stanova prodaju u izgradnji, prije nego sto temelje zavrse. Ostalih pola stanova podijele u kompenzaciju za radove i na kraj prodju sasvim fino a rizik im je minimalan.
    90% ovih stanova u novogradnji sto se vrte preko agencija su stanovi od podizvodjaca, investitori su mahom sve stanove davno prodali.
    Zato ne ocekujem krah cijena, pad je neminovan ali po mojoj procjeni max 10-20% i to za par godina. Jedino sto se moze desiti je da ce se graditi malo manje nego ranije.
    A rekoh da cijenu diktira trziste, evo kakvo je stanje a ljudi opet kupuju, svaki put kad odem do moje zgrade zateknem 10 agenata koji pokazuju stanove.

    Posto se tema odnosi na stare i nove stanove, uvijek sam bio za novi stan od provjerenog investitora. Za renoviranje starog stana treba 300 eura po kvadratu i opet imas stari stan u memljivim ulazima koji svaki dan moze da protoci od komsije iako si ga skroz sredio.
    A sto se tice statike i jacine zgrade, ne zaboravite da je pola ovih stanova u starogradnji staro pola vijeka. Sve i da su cuvene vojne zgrade u pitanju, i beton ima rok trajanja. Sjutra da ljuljne neki jaki zemljotres, pitanje je ko bi pretekao. Nesto bih se prije kladio na ovu Bemaxovu zgradu nego na cuvenu vojnu koja je stara 60 godina.
    Jedino sto je u starim zgradama bolje (osim lokacije) je zvucna izolacija, tu je razlika nebo i zemlja.
    Ma jok , nisi u pravu, pitaj ove što su kupili starogradnju, takve gradnje nema niko tu đe su kupili...sve im pogledi sa balkona na jelisejska polja... komšije ne čuješ i tako to. Zvučna izolacija u starim zgradama se vidi kada mijenjaju parket. Goli beton. Koliko je samo puknutih cijevi do sada bilo po starim zgradama i šteta u hiljadama eura

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Last edited by Director; 21-05-20 at 16:58.

  18. #3541
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Gandalf piše o pucanju nekretnina toliko dugo da će i sam shvatiti koliko je griješio. Pa ko je lud osim ko bude morao da proda nesto ispod cijene drastično od one koju je platio za tu nekretninu. Sve novogradnje su prodate. Ostale su još Sadine, Stari Aerodrom faza III i neke najave za neka naselja prema Kokotima ako sam dobro razumio.

    Evo polomiše se ljudi da prodaju kvadrat 500 eura

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Jedno je onda sigurno-Gandalf ne zivi u podstanare. A i ti sto godinama cekaju da cijene padnu pa da nesto trguju samo od izdavanja bi do sad otplatili pola stana. Iako nijesam neki zagovornik gomilanja nekretnina, jer ima na hiljade boljih nacina da se pare uloze i investiraju.

    Na konto njegove price- iako sam tada bio dosta mlad kad je prosla kriza pogodila nase gradjevince padale su cijene i 30% na neke stanove, znam jer smo tada kupovali stan.
    A objasnio sam zbog cega, investitori su mahom imali milionske kredite da vracu a kupaca sa kesom gotovo da nije bilo, jer vise nije bilo Rusa i stranaca da placaju milione za djedovinu.
    Sad toga biti nece, tj cijene ce sigurno da padnu ali preko 20% sanse nema. Jedino ako ne zavrsimo kao Grcka ����
    Jer ocekivati da ce neko ko je jedva skrpio pare za taj stan koji mu predstavlja cjelokupnu imovinu i kapital da isti proda posto- zasto uopste nije realno.
    Jedino ako mu bas velika nuzda bude, a ja npr takav stan preko javnih prodaja nikad uzeo ne bih, vec sam o tome pisao.
    A investitor ce poceti da gradi tek kad dobro ispita trziste i utvrdi koliko ce stanova da podijeli vlasnicima zemlje i podizvodjacima i koliko ce njemu cisto da ostane.
    Ako si kupio ili planiras da kupis stan u Master kvart mislim da si dobro trgovao, ne znam oces li u ovakvoj situaciji napravit neki profit ako si stan kupio kao neku investiciju ali na izgub neces biti. Jer kad je poceo da se gradi City kvart, taman u vrijeme prosle krize i poslije krize, svi su drzali cijenu 1150 eura po kvadratu. A ono je tada bio kraj grada.
    Last edited by Totalno Lagan; 21-05-20 at 16:59.

  19. #3542
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    20% pad cijena... evo zapamti moje rijeci. Posebno kada se završi autoput koje će cijene biti prosječne u PG, ja predviđam da sad što je 1200 biće 1500 Sada je trenutno zakočilo zbog stegnutosti banaka ali nemojmo...20% nikad

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  21. #3543
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Do kraja godine pad cijena će biti između 20 i 30%.

    Čitam ovo šta pišete i ne vjerujem.

    Sta mislite zbog čega je 1000+ akcija napravljena ?
    Vi da se skućite jel ?

    Sta mislite koliko ima HILJADA praznih stanova u PG ?
    Koliko hiljada ima da se izdaju?
    Ako Obratite paznju po Fb oglasima već oni koji su bili po 350-400 idu za 250-300. Studenti su se svi kućama vratili, sezonaca nema, pa se povoljno već moze naci sprat kuce ili Fina garsonjera/jednosoban.
    Sta mislite koliko ljudi plaća hipoteku od tog izdavanja jer im je to Investment property?
    Sta mislite koliko ih drže podizvođači i šta ce da se desi kada prifali živog keša podizvođačima da plate radnike ili da udju u novi posao?

    Šta mislite da se dešava sa ekonomijom svijeta trenutno i kako se to održava na cijene nekretnina ?

    Znate li šta je real estate bubble ? Ako znate znajte da se taj mjehur u CG naduvava evo skoro deceniju i prošli put kada je bio pred pucanjem uveli su 1000+ program...
    Ako je traznja ludilo zbog čega zadnje 3 godine pada broj izdatih dozvola za nove stanova(4puta) ?
    Šta će desiti kad hiljade ljudi ne budu mogli da plaćaju poslovne prostore/stanove pa krene banka da uzima kao kolateral itd...?
    Kad ne bude sezone ?
    Kad ne bude stranih investitora ? Rusa i Turaka da uspu keš ?
    "Stranci su tokom prošle godine u Crnoj Gori kupili nekretnine u vrednosti od 182,6 miliona evra, pokazuju zvanični podaci Centralne banke Crne Gore, prenosi RTCG."


    To je proces i taj proces je nezaobilazan. Možda se te cijene vrate ali sledeće najmanje 2 godine biće izuzetno teške za tržište nekretnina...

    Ne pokušavam da osudim, daleko od toga. Mora se nedje zivjeti, ali to ti je kao kad kupiš alfa romeo novi voziš 3 godine i očekuješ da mu ne padne cijena.

    Ovo o čemu ja pričam se desilo nebrojeno puta najskorije u Americi - svim zemljama EU izmedju ostalog na cijelom zapadu... to će se kad tad desiti i ovdje, korona i globalna ekonomska kriza su samo to ubrzale.
    Negdje se brže reguliše, nedje sporije ali nagli pad cijena je očekivan

    Last edited by Gandalf_White; 21-05-20 at 17:27.
    One Ring to Rule them all...

  22. #3544
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,964
    Thanks Thanks Given 
    519
    Thanks Thanks Received 
    1,822
    Thanked in
    664 Posts

    Default

    Naravno da će da padaju cijene i dalje, a već su za ova dva mjeseca pale cijene za 10-15%. Kriza se još nije osjetila, tek će za koji mjesec početi pravi efekti, samo polako...

  23. #3545
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Naravno da će da padaju cijene i dalje, a već su za ova dva mjeseca pale cijene za 10-15%. Kriza se još nije osjetila, tek će za koji mjesec početi pravi efekti, samo polako...
    Evo veli Direktor nije padala nego je opet krenula potražnja i da nema šanse da će 20% da odu
    One Ring to Rule them all...

  24. #3546
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kao prvo, nikome ne odgovaraju niže cijene od ovih. Ni ljudima koji žele prodati starogradnju, niti ima smisla da se još uvijek snižavaju cijene novogradnje. Možda će razne anonimus građevinske firme da to rade ali sve dobre lokacije i dalje ostaju netaknute. Trenutno je jedini problem izdavanje novih kredita kod nekih banaka ali to je sve normalno u ambijentu uzrokovanim koronom. Pašće cijene u goljemade placeva možda, dobrih lokacija čisto suJmam

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  25. #3547
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo ka' da Monstat zna o čemu pričamo upravo objavili.
    A Monstat fingira podatke pa moš mislit

    _______________________________
    Cijene stanova u novogradnji u prvom kvartalu 940 eura

    Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori u prvom kvartalu ove godine iznosila je 940 EUR i manja je 8,2 odsto u odnosu na isti prošlogodišnji period, pokazuju podaci Monstata.

    “Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori je u prvom kvartalu bila 17,2 odsto manja u odnosu na četvrto tromjesečje prošle godine”, navodi se u saopštenju.

    Statističari su naveli da je prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Podgorici u prvom kvartalu iznosila je 865 EUR.(zbog solidarne izgradnje koja je 620 eur)
    “Ukoliko je učešće ovih stanova veće, prosječna cijena stana u novogradnji će biti značajno niža, odnosno ukoliko je učešće manje, prosječna cijena će biti veća”, objasnili su statističari.

    Prosječna tržišna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori u kategoriji preduzeća u prvom kvartalu iznosila je 1,21 hiljadu EUR, dok je u kategoriji solidarna stambena izgradnja iznosila 614 EUR.
    Last edited by Gandalf_White; 21-05-20 at 18:10.
    One Ring to Rule them all...

  26. #3548
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Naravno da će da padaju cijene i dalje, a već su za ova dva mjeseca pale cijene za 10-15%. Kriza se još nije osjetila, tek će za koji mjesec početi pravi efekti, samo polako...
    Ajde navedi koji investitor konkretno je snizio cijene za 10-15%


    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  27. #3549
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo ka' da Monstat zna o čemu pričamo upravo objavili.
    A Monstat fingira podatke pa moš mislit


    Cijene stanova u novogradnji u prvom kvartalu 940 eura

    Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori u prvom kvartalu ove godine iznosila je 940 EUR i manja je 8,2 odsto u odnosu na isti prošlogodišnji period, pokazuju podaci Monstata.

    “Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori je u prvom kvartalu bila 17,2 odsto manja u odnosu na četvrto tromjesečje prošle godine”, navodi se u saopštenju.

    Statističari su naveli da je prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Podgorici u prvom kvartalu iznosila je 865 EUR.(zbog solidarne izgradnje koja je 620 eur)
    Ovo je za CG, zar misliš da je Mojkovac i PG isto?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  28. #3550
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,377
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Smisao za biznis vam je totalno loš momci. Bez ljutnje. Ja ću vas zamoliti da mi nađete atraktivnu lokaciju stana u novogradnji za 850 eura, 100 eura više od vaše "realne" pa da počnem i biznis sa nekretninama

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Page 142 of 213 FirstFirst ... 4292132138139140141142143144145146152192 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •