Page 924 of 1176 FirstFirst ... 4248248749149209219229239249259269279289349741024 ... LastLast
Results 23,076 to 23,100 of 29400

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #23076
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Tako da ti je moj savjet da zovnes ili cak licno odes inace mozes da cekas i nedelju dana (ako ne i preko) dok se ne smiluju da puste paket i uruce ga...
    Koji je broj od ovih kraljeva da ne idem opet do PG zbog ovoga... ako podjem pocecu da se svadjam sa njima a to nije dobro...

  2. #23077
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AMDkorisnik View Post
    Koji je broj od ovih kraljeva da ne idem opet do PG zbog ovoga... ako podjem pocecu da se svadjam sa njima a to nije dobro...
    https://lmgtfy.com/?q=posta+crne+gore+kontakt
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #23078
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Zvao sam ja postu maloprije, kazu nije donjih, ovima s carine se promijenila postava i pregledaju svaki paket, zato se ceka

  4. #23079
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Nemam problem sa pregledavanjem posiljki.

    Imam problem ako sad 4e bude standardno za svaku posiljku. Kao i to sto umjesto da zaposle vise ljudi onda kako bi ispratili njihove zelje za boljom kontrolom oni ce sad usporavat' posiljke po nedelju dana...

    Zanci duze ce se cekat' na nasu postu i carinu nego sto treba da stigne iz Kine do CG.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #23080
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    O tome se i radi u svemu ovome, neka oni pregledaju,nase je da vodimo racuna sta narucujemo,ali je upravo problem sto je NEMOGUCE pregledati sve krupnije a da se ne zaposli barem jos 3 puta vise ljudi...
    Evo ja danas zvao carinu,kazu nisu dobili dokumenta koja sam im poslao,i ako sam poslao u subotu... poslao im ponovo uz screenshot poslatog maila,i delivery report...
    cisto da znate ako se jos nekome budu vadili da nije stiglo

  6. #23081
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Pa ja rekoh... morao sam da ih zovem i kazem da sam poslao i cekam na vezi da provjere mail i da mi potvrde da su primili poruku...

    U protivnom mogu da odugovlace koliko oce i na kraju da kazu "nama nista nije stiglo, mozda je u 'spam' zavrsilo..."

    Ako budu stvarno svaku sitnicu otvarali sa istom "radnom" snagom... bice ovo pakao od cekanja u nasoj posti...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #23082
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Jutros sam im poslao mejl u 10:03, jer se nikad niko ne javlja na 020/442-623.
    Mejl je poslat u 10:03, a posiljke su poslate na domacu lokaciju u 10:06 i 10:10.
    Pretpostavljam da je cista koincidencija, ali svakako vrijedi pokusati.





    nearest shell gas station open

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	mejl carini.jpg 
Views:	76 
Size:	2.7 KB 
ID:	164360  

  8. #23083
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Juce mi se javlja drug, kaze njegova koleginica je za dijete porucila neke patike za dijete sa Aliexpressa. Patike stigle kod nas, i samo je zovu sa carine, kaze, ova roba je kopija, zbog "povrede intelektualne svojine (ili mi rece dak autorskih prava)" , lagano joj konfiskovase patike.
    Zabrinula se zena, propadose joj pare, reko nema sto da se brine, neka istekne rok isporuke, neka otvori dispute, neka navede da joj nikad nije dostavljeno i refundirace joj. Isti taj trgovac ima tracking, pa moze vidjet da nikad do vrata nije dostalvjeno, pa ne bio prodavat kopije.
    To sto joj nije dostavljeno, iz ma kojeg razloga, ona ne treba da se brine i neka samo trazi refund i dobice pare, ne bi tu trebalo da bude ikakvih problema.

    Mene interesuje je li ko imao ovakvu situaciju za konfiskovanjem i sa eventualnim refundom novca od strane trgovca iz ovog razloga?

  9. #23084
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,098
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    A bas me zanima sta rade ti iz Carine sa tim patikama, uniste ih vejrovatno zato sto su fake? Kako da ne.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  10. #23085
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,098
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Juce mi se javlja drug, kaze njegova koleginica je za dijete porucila neke patike za dijete sa Aliexpressa. Patike stigle kod nas, i samo je zovu sa carine, kaze, ova roba je kopija, zbog "povrede intelektualne svojine (ili mi rece dak autorskih prava)" , lagano joj konfiskovase patike.
    Zabrinula se zena, propadose joj pare, reko nema sto da se brine, neka istekne rok isporuke, neka otvori dispute, neka navede da joj nikad nije dostavljeno i refundirace joj. Isti taj trgovac ima tracking, pa moze vidjet da nikad do vrata nije dostalvjeno, pa ne bio prodavat kopije.
    To sto joj nije dostavljeno, iz ma kojeg razloga, ona ne treba da se brine i neka samo trazi refund i dobice pare, ne bi tu trebalo da bude ikakvih problema.

    Mene interesuje je li ko imao ovakvu situaciju za konfiskovanjem i sa eventualnim refundom novca od strane trgovca iz ovog razloga?
    A refundirati joj nece nista. Svakom prodavcu u opisu pise da da ne odgovaraju za carinu.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  11. #23086
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majaa View Post
    uniste ih vejrovatno zato sto su fake? Kako da ne.
    Pfffff, aha, komisija se skupi, poliju ih benzinom, zapale, posmatraju dok ne izgore da budu sigurni, i napisu da su se komisijski unistile.
    Kako se neko dijete carinika usrecilo s tim patikama, greote...

  12. #23087
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Ne moze jedan par, al zato moze sleper fake robe.

  13. #23088
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,098
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Kad smo prkno od drzave pa pusu carinici sami zakone kako im odgovara.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  14. #23089
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    A koje su 'fake' patike u pitanju? Mozes li link nabavit', bas me zanima.

    Ja bi pod 'fake' robom iskljucivo smatrao robu koja je identicna kopija originala a nisam siguran da sam te stvari gledao po AliExpress-u i sl. Obicno prodaju neke njihove patike koje nikako nisu 'fake'.

    Sto se 'refund'-a tice... prodavac ima svako pravo da odbije 'refund' jer, kao sto neko rece, svuda jasno pise da oni nemaju veze sa carinom zemlje priomaoca i da je ta odgovornost iskljucivo na kupcu.

    Nije Kinez kriv sto zivimo u pravnoj drzavi gdje svi postuju pravila i stite se oridjidji proizvodi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #23090
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Nemam link, ne znam o kojim patikama se radi...

  16. #23091
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Steta. Bas bi me zanimalo koje su.

    Kao i to na osnovu cega ti strucnjaci donose odluku da li je nesto 'fake' ili ne.

    A cak i da je stvarno 'fake'... sta je sa svim stvarima koje se prodaju po brojnim pijacama, kineskim robnim kucama i sl.?

    Tesko je shvatit' ovaj pokusaj 'sredjivanja internet kupovine' kad je sve ostalo u haosu. Dabogda nam to najveci problem bio...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #23092
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Kako na ebay promjeniti valutu, da mi prikazuje cijene u $
    Inace nisam registrovan na sajt

  18. #23093
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Meni stoji u carini ono sto sam ranije naveo od 9.9, ne mrda,sve im dostavljeno regularno,potvrdili prijem dokumentacije... blago nam se

  19. #23094
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Kako na ebay promjeniti valutu, da mi prikazuje cijene u $
    Inace nisam registrovan na sajt
    Mislim da ne mozes ako nisi ulogovan.

    Jedino da probas preko VPN-a ali nisam siguran ni da bi to pomoglo...

    Kad si ulogovan imas opciju izmjene valute u opcijama i kad snimis izmjene one ostaju dok ih opet ne promjenis.

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    Meni stoji u carini ono sto sam ranije naveo od 9.9, ne mrda,sve im dostavljeno regularno,potvrdili prijem dokumentacije... blago nam se
    10 dana na carini? Pa jesi li ih zvao?

    Ocigledno nema ni nikakvog zakonskog roka za koji moraju da pregledaju i dostave posiljku nego rade kako im se moze...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #23095
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kad si ulogovan imas opciju izmjene valute u opcijama i kad snimis izmjene one ostaju dok ih opet ne promjenis.
    Dje se nalazi ta opcija kod pregleda na desktop site?

  21. #23096
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    Meni stoji u carini ono sto sam ranije naveo od 9.9, ne mrda,sve im dostavljeno regularno,potvrdili prijem dokumentacije... blago nam se
    6 dana mi je status slanje na domacu lokaciju, takodje dostavio sve.

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    niujedne mi gace lastike nema

  22. #23097
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Dje se nalazi ta opcija kod pregleda na desktop site?
    Izgleda su uklonili, po onome sto vidim sad...

    Meni je svakako sve u dolarima, tako mi je najlakse zbog poredjenja sa svim drugim sajtovima. Obicno pise originalna valuta prodavca a onda ekvivalent u dolarima.

    Da se do toga dodje, pri bilo kojem 'search' u gornjem desnom cosku imas "View" pa kad predjes misem pojavi se opcija "Customize". Tu imas opciju "Convert prices to $" koju treba da strikiras.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #23098
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Juce mi se javlja drug, kaze njegova koleginica je za dijete porucila neke patike za dijete sa Aliexpressa. Patike stigle kod nas, i samo je zovu sa carine, kaze, ova roba je kopija, zbog "povrede intelektualne svojine (ili mi rece dak autorskih prava)" , lagano joj konfiskovase patike.
    Zabrinula se zena, propadose joj pare, reko nema sto da se brine, neka istekne rok isporuke, neka otvori dispute, neka navede da joj nikad nije dostavljeno i refundirace joj. Isti taj trgovac ima tracking, pa moze vidjet da nikad do vrata nije dostalvjeno, pa ne bio prodavat kopije.
    To sto joj nije dostavljeno, iz ma kojeg razloga, ona ne treba da se brine i neka samo trazi refund i dobice pare, ne bi tu trebalo da bude ikakvih problema.

    Mene interesuje je li ko imao ovakvu situaciju za konfiskovanjem i sa eventualnim refundom novca od strane trgovca iz ovog razloga?
    Jel to realno?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  24. #23099
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    Meni stoji u carini ono sto sam ranije naveo od 9.9, ne mrda,sve im dostavljeno regularno,potvrdili prijem dokumentacije... blago nam se

    Ja sam narucio patike Xiang Guan i stigle 11/9 u carini... tek danas stiglo u postanski centar


    Morao da idem kod njih da im pokazem koliko su placene i koja je marka... kad im rekoh da je Xiang Guan jedan drugom kaze: Pustaj ovo, nije marka poznata hahahahaha



    A komsinici stigao tel Redmi 7a 11/9 i jos uvjek u carini... niti joj stigao telegram, niti je zovu... jer na samoj adresi ja sam joj upisao njen broj telefona u slucaju da se paket nedje zadrzi kod nas. Tel je placen 70e i ona je danas poslala na njihov mail dokaz al oni lagano kuliraju...

    Ja trgujem na aliexpress od 2014 i najduze je posiljka trajala 5 dana... od dana kad je stigla u CG do moje kuce...


    A ovo da drze paket vise od nedjelju dana i da ne salju nikakav telegram o paketu da su ga zadrzali ovo je bruka i sramota.


    Zamisli da covjek ne prati paket (A ima tih dosta) i cekas paket nedjeljama a taj paket stoji u carini i ne mrda


    Ne znam sta se desava sa carinom al ovo nije normalno sta rade, mora da postoji neki zakon koliko mogu MAX da zadrze paket.


    Ako bas moraju da zadrze paket onda nek zovu korisnika ili nek salju telegram na adresu da bi dobili obavjestenje da je paket zadrzan


    SAMO CU JOS OVO NA KRAJU NAPISAT: WELCOME 2 MONTENEGRO

  25. #23100
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ja samo razmatram opcije prosjecnog smrtnika koji je razocaran svim njihovim servisima...

    Sto mozemo?

    Od peticija i sl. nema nista, u to smo se nazalost uvjerili bezbroj puta. Cak i najbitnije peticije i to 'najsluzbenije' moguce na e-peticije iskuliraju lagano a kamoli neke druge peticije poput one za PayPal ili bilo sto drugo... tu efekta nema.

    Naci advokata i grupno da se placa njegovo angazovanje? U cilju unaprijedjenja usluga, pravovremenog obavjestavanja korisnika i urucenja paketa u normalnog vremenskom roku? Uz to materijalna odsteta za svo izgubljeno vrijeme sa kojim bi se eventualno platili advokat i sudski troskovi?

    Ima li jos ideja/rjesenja?

    Ocigledno da dok god cutimo samo ce nas sve vise stiskat' i radit' sto im se moze a moze im se sve izgleda.. Ili makar oni to misle...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 924 of 1176 FirstFirst ... 4248248749149209219229239249259269279289349741024 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 08:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 01:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 12:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 12:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 11:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •