Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: DATIKA je prevara

  1. #1
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry DATIKA je prevara

    Čuvajte se kupovine kod Datika.me.
    Preko Datike sam kupio Toshibin TV, kurirska služba ga je isporučila zajedno sa još nekoliko kupljenih artikala preko istog sajta. Kada je majstor došao (sa pomoćnikom) da ga montira, ekran je bio oštećen - slomljen. Datika ne priznaje reklamaciju, "to su ga sigurno majstori polomili", što se zaista nije desilo, već je Tv došao slomljen. Kurirska služba ne čeka da se Tv unese u stan, otpakuje i proveri, već je primopredaja odmah kod vozila.
    Da su svi internet prodavci kao DATIKA to bi bio kraj on line kupovine, pa se čuvajte povoljnih cena kod DATIKE, da vas stvari ne dođu mnogo skuplje, kao mene.
    Da se ovo nije desilo, sigurno bih još dosta stvari kupio kod njih.
    Razočarenje.
    Click image for larger version. 

Name:	tv.jpg 
Views:	322 
Size:	10.5 KB 
ID:	171995Click image for larger version. 

Name:	tv 1.jpg 
Views:	391 
Size:	10.2 KB 
ID:	171996

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Prodavac ti nije kriv za ovo, vec kurir, trebao si da otpakujes, pogledas, i odbijes prijem

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Kod nasih kurira generalno postoji taj problem sa raspakivanjem jer oni uvjek zure i sigurno se ni jedan nece popeti u stan da ceka da provjeris televizor. Neces ga sigurno raspakovati na sred ulice. Niko sad ne zna ko je to polomio niti se moze dokazati.

    Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Ne bih rekao da je to problem kod svih kurira, sto se tice te brzine i ono plati i idem dalje, umoran sam...nego je problem do nas sto to sve tako olako uzimamo, platimo a ne znamo sto nam je zapakovano. Ja sam prvi takav koji ne gleda ali do sad nekih vecih problema nisam imao.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Mi smo uzeli u Jysk komodu jednu (koja se sastavlja).
    Donijeli doma sve djelove jedna ploča bila oštećena.
    Odmah im slikao i poslao, zvao ih.
    Bgm smo qtarali jedno 5-6 dana s njima dok se nijesu nakanili da to zamijene.
    Došao kurir njihov i donio drugu.
    Isto su mogli reć da smo je mi slomili u transportu.
    Ovo je jako nezgodno.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Ja sve vrijednije raspakujem pred kurirom, samo jednom mi se skorije desilo da jedan od ovih novokomponovanih divljih kurirskih kao ne dozvoljava... Samo sam vratio, sjutra me zvao posiljalac (ozbiljna firma), ja im objasnio, izvinili se, sledeci dan poslali drugom sluzbom i dali mi 5% popusta. Tako da ne stoji prica da ne daju, bgm za moje pare ima da saceka da otpakujem, ako nece, vratis i cao

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  7. The Following 9 Users Say Thank You to smfilip For This Useful Post:


  8. #7
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,109
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    Ja sve vrijednije raspakujem pred kurirom, samo jednom mi se skorije desilo da jedan od ovih novokomponovanih divljih kurirskih kao ne dozvoljava... Samo sam vratio, sjutra me zvao posiljalac (ozbiljna firma), ja im objasnio, izvinili se, sledeci dan poslali drugom sluzbom i dali mi 5% popusta. Tako da ne stoji prica da ne daju, bgm za moje pare ima da saceka da otpakujem, ako nece, vratis i cao

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Istina. Isto sam tako uradio. I da je manja suma, isto. Ovako ispadaš naivac.. da ne koristim teže riječi) A trebalo bi bit.. 30 dana za reklamaciju BEZ POGOVORA. Ali smo za sad (Čast izuzecima!) daleko od toga. Nažalost.

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
    Using Tapatalk

  9. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Ne vazi reklamacija ako je ostecen proizvod koji si primio... Samo vazi bez pogovora ako se predomislis o kupovini i vratis robu u fabrickom stanju

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  10. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Datika tu nije kriva, duzan si da otvoris uredjaj pred kurirom. Ako je ozbiljan sluzba, na svakom listu koji potpoises pise: da ako si potpisao prihvatas da j euredjja stigao kako treba.
    Svi smo isti, mozda i ja ne bi gledala ali datika u ovom slucaju nij ekriva, jer sigurno nisu predali slomljen TV. Ako bi se oni zalili kuriru, kurirska ce pokazati papir koji si ti potpisao da je sve ok i to je to.
    Svakako mi je zao kad se ovakve stvari dese.
    Jos jedna veoma bitna stvar, da li je kutija ostecena na tom mjestu gdje je udaren TV?

  11. #10
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Datika jeste izuzetno neozbiljna firma, mozda i jesu poslali slomljen, mozda nisu ali odgovornost svakako nije na njima od onog trenutka kad si primio paket.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  12. #11
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cyberkurajber View Post
    Istina. Isto sam tako uradio. I da je manja suma, isto. Ovako ispadaš naivac.. da ne koristim teže riječi) A trebalo bi bit.. 30 dana za reklamaciju BEZ POGOVORA. Ali smo za sad (Čast izuzecima!) daleko od toga. Nažalost.

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
    Sve se slažem. Ali je veoma teško sve to uklopiti.
    - Za kurirsku službu se nikada ne zna kada dolazi, čak se desi da i dan omanu. Zovu i kažu - mi smo tu za 5 minuta...a ti čekaj čitav dan ili više, sve sa rođacima i prijateljima.
    - Tv je isporučen zajedno sa frižiderom, predveče, po lošem vremenu. Dočekao sam stvari sa prijateljima, nosimo sve na 3. sprat bez lifta. Tv je 58inca, veliki, pa se ne može tek tako otpakovati i prekontrolisati, nego je to čitava procedura koja traje. Kutija nije nigde oštećena, nikada mi se ni izbliza nije desilo da dobijam tako oštećenu robu, pa ostavljam kutiju i čekam majstora za montažu, koji dolazi za nekoliko dana. Do tada je tv u zaključanom stanu, dakle nema šanse da je bilo ko slomio tv. Majstor koji ga montira ga vadi kao bebu, sa pomoćnikom, konstatuje oštećenje. Tv je očito upakovan slomljen. Niti mi je u interesu bilo da tv slomim, niti da optužujem prodavca za sopstveni propust.
    Jasno je da je ovo teško dokazivo, i da je ispalo naivno, ali se upravo tu i ogleda neprofesionalnost DATIKE, koja je u meni imala kupca za nekoliko skupih stvari. Više neće. A svrha posta je upravo da se drugi upozore, kako na moguće probleme pri isporuci, tako i na firmu koja nije ni pomislila da uradi ono što je učinio Jysk iz prethodnog posta.

  13. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,243
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Datika tu nije kriva, duzan si da otvoris uredjaj pred kurirom. Ako je ozbiljan sluzba, na svakom listu koji potpoises pise: da ako si potpisao prihvatas da j euredjja stigao kako treba.
    Svi smo isti, mozda i ja ne bi gledala ali datika u ovom slucaju nij ekriva, jer sigurno nisu predali slomljen TV. Ako bi se oni zalili kuriru, kurirska ce pokazati papir koji si ti potpisao da je sve ok i to je to.
    Svakako mi je zao kad se ovakve stvari dese.
    Jos jedna veoma bitna stvar, da li je kutija ostecena na tom mjestu gdje je udaren TV?
    Ti su u tokovima pa me interesuje sledece.

    Kupio sam frizider i dostavljen mi je ispred zgrade (i ajde dogovorio sam da nekim da to ponesemo u stan). Ja prvi necu potpisati kuriru nista dok ne vidim da li je fizicki neostecen ovaj frizider ali kako da znam da li dobro hladi, da li je motor ispravan sto ga necu ukljuciti a znas da za frizider treba da se saceka odredjeno vrijeme posle nosenja ?

    1) Sta se desava ako ne radi ide klasicna garancija?
    2) Sta ako je otkacena ili fizicka ostecena neka cijev koja ide u motor sa zadnje strane (necemo raditi valjda takvu inpskeciju uredjaja, nisi se svi razumijemo)


    Sta se radi u ovakvim slucajevima?

  14. #13
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Fizicka ostecenja ne mozes reklamirati, sve ostalo mozes... Ovo se odnosi npra na frizider

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  15. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    I na frižider i na bilo šta drugo.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  16. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,243
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Hocete da kazete da moram znati dje je motor za friizder, kako idu cijevi u njega i da ima supljinicu gdje pusta freon ? Idem na sada previse daleko ali me interesuje jer ovo moze da se postavi pod "fizicka ostecenje".

    Da li TV moram da upalim da vidim radi li i da provjerim da li ima mrtvih pixela?

  17. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ti su u tokovima pa me interesuje sledece.

    Kupio sam frizider i dostavljen mi je ispred zgrade (i ajde dogovorio sam da nekim da to ponesemo u stan). Ja prvi necu potpisati kuriru nista dok ne vidim da li je fizicki neostecen ovaj frizider ali kako da znam da li dobro hladi, da li je motor ispravan sto ga necu ukljuciti a znas da za frizider treba da se saceka odredjeno vrijeme posle nosenja ?

    1) Sta se desava ako ne radi ide klasicna garancija?
    2) Sta ako je otkacena ili fizicka ostecena neka cijev koja ide u motor sa zadnje strane (necemo raditi valjda takvu inpskeciju uredjaja, nisi se svi razumijemo)


    Sta se radi u ovakvim slucajevima?
    Momci iznad se vec rekli.

    1. Kurir nije odgovoran za rad uredjaja, samo za fizicka ostecenja prilikom transporta. Sve ostalo podlijeze garanciji.
    2. Ako je cijev ostecena prilikom transporta, to se vidi na oko a ako nije, onda potpada pod garanciju.

    Malo je cudno da kutija TV-a nije ostecena a TV jeste. Koliko poznajem Datiku (nemma nikakve veze, samo poslovni partneri), korektni su i ne bi upakovali polomljen tv. Takodje ne mogu da tvrdim 100%, mogu samo za sebe

  18. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Na spoljašnja fizička oštećenja sam mislio

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  19. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    meni je tehnomax isporucio slomljen tv (razlio se ekran, pojavile se one linije) ali to se vidi tek kad se ukljuci tv. spolja gledano, sve je ok.
    dostavljen mi je tv do ispred vrata, nije upaljen preda mnom (cinjenica je bila da ja nijesam imao kljuc od kuce kod sebe). da skratim: evo se tuzimo 2 godine

  20. #19
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Momci iznad se vec rekli.

    1. Kurir nije odgovoran za rad uredjaja, samo za fizicka ostecenja prilikom transporta. Sve ostalo podlijeze garanciji.
    2. Ako je cijev ostecena prilikom transporta, to se vidi na oko a ako nije, onda potpada pod garanciju.

    Malo je cudno da kutija TV-a nije ostecena a TV jeste. Koliko poznajem Datiku (nemma nikakve veze, samo poslovni partneri), korektni su i ne bi upakovali polomljen tv. Takodje ne mogu da tvrdim 100%, mogu samo za sebe
    Samo sto pomenu datiku... Iz mog iskustva su veoma nekorektni i neodgovorni, od njih ni zvaku ne bih narucio vise, ali za ovo stvarno ne mogu biti odgovorni zakonski. Obzirom da na kutiji nema ostecenja, pretpostavljam da je ono nastalo jos prilikom pakovanja, ali svakako da si pogledao prije preuzimanja ne bi imao problem. Takodje, postoji u zakonu clan za prikrivene mane, tj koje se ne vide odmah, i posebna procedura za reklamaciju istih

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  21. #20
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Brate ti si kriv zasto si uzeo uredjaj a nisi ga probao. Ako kurir nije htio da ga proba nisi trebao da ga uzimas. Inace na tv se ne vidi da je polimljen dok se ne upali.

    Sent from my SM-G780F using Tapatalk

  22. #21
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Nema nikakve veze sa problemom koji kolega ima,ali,da je TV otvoren pred kurirom,utvrdilo se da je slomljen,kupac ne potpisuje a šteta ide na račun...? Vjerovatno ćete reći na račun kurirske službe,ali onda bi i oni trebali da provjeravaju robu prilikom preuzimanja od prodavca.Ovo sa dostavom je izgleda vrzino kolo.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  23. #22
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,791
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Jbg sad brate, gotova šteta.
    Probaj da nazoveš cezap pa vidi mogu li oni šta pomoći.

    Ako ti treba novi TV javni se, daću ti po nabavnoj cijeni bilo koji model koji imam ponudi... makar malo da smanjiš štetu...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to mneonly For This Useful Post:


  25. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG, CG; NS, RS
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Dva puta sam imao slicnu situaciju ali sam oba puta reklamirao.
    1. Kupljen TV u Tehnomax, licno preuzet, dali su mi ga zapakovanog.
    Dosao kuci, ostavio ga u sobu, cekao majstora par dana da dodje da sastavi komodu i zakaci TV. Otvara TV, ekran polomljen vidi se okom. Na kutiji nidje nema ostecenja spolja.
    Zapakuj sve, nazad u Tehnomax. Prepirao sam se prvo sa radnicom, pa sa menadzerkom i na kraju kad se priprijetilo inspekcijom su pristali da reklamiraju.

    2. Kupljen monitor u jednoj racunarskoj radnji, licno preuzet, dali su mi ga zapakovanog.
    Dosao kuci, raspakovao, upalio, u cosku crna mrlja. Nigdje spolja na ekranu nije moglo da se primjeti ili osjeti pod rukom da je ostecen ekran. Isto tako na kutiji nigdje nema ostecenja.
    Vraceno nazad u radnju, slozili se sa konstatacijom da je ekran ostecen unutra i da nema sanse da je nastalo od udarca. Momentalno donijeli novi, raspakovali, upalili i predali.
    Ko zna, zna!
    Ko ne zna, naučiće!

  26. #24
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Meni je Tehnomax raspakovao oba puta kad sam kupovao TV preda mnom i ukljucili ga da se vidi da je ekran ispravan. Nijesam ja to trazio vec su na sopstvenu inicijativu tako postupili. Jedan u decembru 2019. a drugi u januaru 2020.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  27. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  28. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG, CG; NS, RS
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Meni je Tehnomax raspakovao oba puta kad sam kupovao TV preda mnom i ukljucili ga da se vidi da je ekran ispravan. Nijesam ja to trazio vec su na sopstvenu inicijativu tako postupili. Jedan u decembru 2019. a drugi u januaru 2020.
    Posto sam ja sa Tehnomaxom imao reklamaciju prije 10 godina nije iskljuceno da su od tada nedje uveli politiku da otvaraju i ukljucuju uredjaj prije nego ga musterija iznese.
    Monitor sam kupio prije par mjeseci.
    Ko zna, zna!
    Ko ne zna, naučiće!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 99
    Last Post: 03-08-11, 11:58
  2. Da li je FLERT prevara?
    By shake in forum Ljubav
    Replies: 179
    Last Post: 12-05-06, 17:55
  3. Libero prevara
    By MAMBO in forum Operatori
    Replies: 10
    Last Post: 29-06-05, 16:20
  4. SEX - prevara ili potreba?!
    By BOKI in forum Sex i erotika
    Replies: 45
    Last Post: 29-06-04, 00:41
  5. Prijatelji i prevara
    By Grofica in forum Sve i svašta
    Replies: 13
    Last Post: 13-06-04, 03:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •