Page 9 of 13 FirstFirst ... 5678910111213 LastLast
Results 201 to 225 of 319

Thread: Brze i spore trake, stvarnost ili mit?

  1. #201
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    Sve je to već riješeno saobraćajnom signalizacijom.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  2. #202
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    ZOBS

    Član 29

    Vozilo se kreće desnom stranom kolovoza u smjeru kretanja.

    Vozač je dužan da vozilo u kretanju drži što bliže desnoj ivici kolovoza i na tolikoj udaljenosti od te ivice da, s obzirom na brzinu kretanja vozila, uslove saobraćaja i na stanje i karakteristike puta, ne ugrožava druge učesnike u saobraćaju i ne izlaže sebe opasnosti.

    Izuzetno od stava 2 ovog člana, [b]na putu u naselju sa najmanje dvije saobraćajne trake za isti smjer[b], vozač može da se kreće vozilom saobraćajnom trakom koja se ne nalazi uz desnu ivicu kolovoza, ako time ne ometa vozila koja se kreću iza vozila kojim on upravlja.
    Stvar je vrlo jednostavna - van grada - drži desno i neka ti mjerenja tuđe brzine; u gradu - biraj traku koju oćeš.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  3. #203
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,340
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Objasni zadnji pasus clana 79.


  4. #204
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,832
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    ZOBS



    Stvar je vrlo jednostavna - van grada - drži desno i neka ti mjerenja tuđe brzine; u gradu - biraj traku koju oćeš.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Ček da priupitam, kako definišemo grad?
    Dokle je grad Podgorica i je li taj grad bio istih dimenzijaprije 20 godina?
    Pravilo se razvlači kako grad raste?

    Jbg ja oduvijek mislio da postoji eksplicitno saobraćajni znak koji ti kaže šta možeš ili ne možeš.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #205
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    @Bugi
    Osim pisanih pravila, uvjek su i svugdje postojala i neka nepisana pravila, uzusi (običaji isl.), dobra praksa, korektnost.. a na kraju i pitanje dobre volje, namjere i razuma. Jer pisana pravila prosto ne mogu da regulišu svaku situaciju. Dodatno, mijenjaju se vremena, okolnosti.. postoje i sive zone.

    Ovdje niko ne govori o kršenju pravila. Niti to podstiče. Tvoje je pravo da voziš lijevom stranom sve do aerodroma, kao što je tvoje pravo da ne propustiš nikog ko se uključuje ili prestrojava. Ali ako se bez pompe usekaš u desnu traku ili propustiš nekog ko hoće da se prestroji, bićeš korektniji vozač. A nećeš prekršiti neko pravilo u tom slučaju.

    Odreći se svoje prednosti, makar na trenutak, najveći je problem crnogorskih vozača. Tu se jasno vidi karakter i svi prateći faktori neke ličnosti. Bahatost, kompleksi, sujeta.. a u tim situacijama, priča o poštovanju pravila služi primarno kao izgovor za nečiji (ugl. sitni) bezobrazluk i pakost. Ne postoji eksplicitno ni znak da propustim vozilo koje se uključuje sa sporednog puta, pa ću ga propustit bez velike priče. Kao što ću se, sve i da sam jedan jedini na putu, pomjerit u desnu traku. Valjda preživim tj. zaobiđem pokoju šahtu u tom slučaju.
    Last edited by Mitro; 13-08-22 at 10:36.

  6. The Following 9 Users Say Thank You to Mitro For This Useful Post:


  7. #206
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Sve dok se ne desi kakva ozbiljna situacija, onda samo vaze tragovi, dokazi, vjestaci i propisi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  9. #207
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ima i epitaf "ovdje leži onaj što je imao prednost"..

  10. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  11. #208
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Objasni zadnji pasus clana 79.
    Misliš 29? Ovo ti kažu drugim riječima da ne voziš sporo u lijevoj traci, ako ne moraš. Npr, na bul Sv Petra Cetinjskog ne ometaš nikoga, jer je između semafora 100m, i svi se odma prestrojavaju u traku koja im treba za skretanje / nastavak pravo. S druge strane, od hotela Keto do kružnog na Starom nema šta da tražiš u lijevoj traci, osim ako ne "pretičeš".

    Vrlo jednostavno.

    Čak ima i prekršaj u članu 320, kazniće se 120-400€ vozač koji se ne kreće desnom stranom kolovoza u smjeru kretanja ili koji vozilo u kretanju ne drži što bliže desnoj ivici kolovoza i na dovoljnoj udaljenosti od desne ivice kolovoza, tako da, s obzirom na brzinu kretanja vozila, uslove saobraćaja i na stanje i karakteristike puta, ne ugrožava druge učesnike u saobraćaju i ne izlaže sebe opasnosti (član 29 st. 1 i 2); dok u članu 324, kazniće se 50-90€ vozač vozila koje se na putu u naselju sa najmanje dvije saobraćajne trake za isti smjer kreće saobraćajnom trakom koja se ne nalazi uz desnu ivicu kolovoza, a pri tome ometa vozila koja se kreću iza njegovog vozila (član 29 stav 3).

    Još nisam napisao zadnji stav ovog člana 29

    Odredba stava 3 ovog člana ne odnosi se na vozača teretnog vozila čija je najveća dozvoljena masa veća od 3.500 kg, vozača vozila koje na ravnom putu ne može razviti brzinu veću od 40 km/h i na vozača vozila koje nije motorno vozilo, osim na dijelu puta ispred raskrsnice ili drugog mjesta na kojem vozilo skreće ulijevo, odnosno kad vrši preticanje ili obilaženje.
    Znači, šleperi, bicikla, viljuškari - nema šta da razmišljaju o lijevoj traci, sem kad baš oće da skrenu lijevo. Ovo sve iz razloga što je preticanje i obilaženje sa desne strane potpuno nenormalno, ali evo imamo stručnjaka na forumu koji misle da je to sasvim ok.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ček da priupitam, kako definišemo grad?
    Dokle je grad Podgorica i je li taj grad bio istih dimenzijaprije 20 godina?
    Pravilo se razvlači kako grad raste?

    Jbg ja oduvijek mislio da postoji eksplicitno saobraćajni znak koji ti kaže šta možeš ili ne možeš.
    Prvo, ja mislim da nije nikakva filozofija razlikovati kad si u gradu a kad nisi. Ako neko ne može da napravi razliku između vožnje kod Skupštine i vožnje kod Kipsa, bogami taj ne treba da sjeda za volan svakako.

    Drugo, koji je motiv ćeranja maka na konac? Da bi branio pravo da uživaš u pejzažu iz lijeve trake, pri brzini od 50km/h? Zakon jasno definiše da je potrebno voziti uvijek uz desnu ivicu / u desnoj traci, lijeva ti omogućava da pretičeš kolonu vozila legalno, bez rizika da će da te odvali neko iz suprotnog pravca. Sve drugo je kažnjivo zakonom, jbt.

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Tvoje je pravo da voziš lijevom stranom sve do aerodroma, kao što je tvoje pravo da ne propustiš nikog ko se uključuje ili prestrojava.
    Nije, to je prekršaj iz člana 320...koji obično policija ne sankcioniše. Ali, ako takvo ponašanje dovede do saobraćajne nezgode, to će odjednom postati jako veliki faktor, pa će taj ljubitelj lijeve trake da se pita što mu je trebalo da se inati...

  12. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  13. #209
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    @Bugi
    Osim pisanih pravila, uvjek su i svugdje postojala i neka nepisana pravila, uzusi (običaji isl.), dobra praksa, korektnost.. a na kraju i pitanje dobre volje, namjere i razuma. Jer pisana pravila prosto ne mogu da regulišu svaku situaciju. Dodatno, mijenjaju se vremena, okolnosti.. postoje i sive zone.

    Ovdje niko ne govori o kršenju pravila. Niti to podstiče. Tvoje je pravo da voziš lijevom stranom sve do aerodroma, kao što je tvoje pravo da ne propustiš nikog ko se uključuje ili prestrojava. Ali ako se bez pompe usekaš u desnu traku ili propustiš nekog ko hoće da se prestroji, bićeš korektniji vozač. A nećeš prekršiti neko pravilo u tom slučaju.

    Odreći se svoje prednosti, makar na trenutak, najveći je problem crnogorskih vozača. Tu se jasno vidi karakter i svi prateći faktori neke ličnosti. Bahatost, kompleksi, sujeta.. a u tim situacijama, priča o poštovanju pravila služi primarno kao izgovor za nečiji (ugl. sitni) bezobrazluk i pakost. Ne postoji eksplicitno ni znak da propustim vozilo koje se uključuje sa sporednog puta, pa ću ga propustit bez velike priče. Kao što ću se, sve i da sam jedan jedini na putu, pomjerit u desnu traku. Valjda preživim tj. zaobiđem pokoju šahtu u tom slučaju.
    ovo je sve tacno, svaka cast, dobro receno. ja sam u vecini slucajeva se sklanjao u desnu traku ako idem sporije bulevarom van grada, ali sad cu uvijek to da radim. stvarno je tacna ona izreka ako svi krenemo od sebe i prvo mi pocnemo to da primjenjujemo, mozemo svi zajedno promijeniti ovu nikakvu kulturu u saobracaju, a i generalnu kulturu koja je na niskom nivou.

  14. The Following User Says Thank You to ice-Ventura For This Useful Post:


  15. #210
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    @Bugi
    Osim pisanih pravila, uvjek su i svugdje postojala i neka nepisana pravila, uzusi (običaji isl.), dobra praksa, korektnost.. a na kraju i pitanje dobre volje, namjere i razuma. Jer pisana pravila prosto ne mogu da regulišu svaku situaciju. Dodatno, mijenjaju se vremena, okolnosti.. postoje i sive zone.

    Ovdje niko ne govori o kršenju pravila. Niti to podstiče. Tvoje je pravo da voziš lijevom stranom sve do aerodroma, kao što je tvoje pravo da ne propustiš nikog ko se uključuje ili prestrojava. Ali ako se bez pompe usekaš u desnu traku ili propustiš nekog ko hoće da se prestroji, bićeš korektniji vozač. A nećeš prekršiti neko pravilo u tom slučaju.

    Odreći se svoje prednosti, makar na trenutak, najveći je problem crnogorskih vozača. Tu se jasno vidi karakter i svi prateći faktori neke ličnosti. Bahatost, kompleksi, sujeta.. a u tim situacijama, priča o poštovanju pravila služi primarno kao izgovor za nečiji (ugl. sitni) bezobrazluk i pakost. Ne postoji eksplicitno ni znak da propustim vozilo koje se uključuje sa sporednog puta, pa ću ga propustit bez velike priče. Kao što ću se, sve i da sam jedan jedini na putu, pomjerit u desnu traku. Valjda preživim tj. zaobiđem pokoju šahtu u tom slučaju.
    Pravo u centar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #211
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,095
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Ja prema zeti/maslinama itd svudje idem desnom trakom lijevom idem samo kad preticem i kad zavrsim preticanje prestrojim se opet u desnu traku.

    Ne znam sto je to toliko strasno i boli li koga to da uradi..

  17. #212
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,340
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Posto cujem price “nekome se zuri”, “vozi bolesnu tastu na urgentni”…ja imam obicaj da idem preko lezecih imedju 1 i 2 km/h, i to bas nervira ove iza sto lete preko njih. Treba li da vozim 20-30 i da unistim trap zbog njih?


  18. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  19. #213
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Ja prema zeti/maslinama itd svudje idem desnom trakom lijevom idem samo kad preticem i kad zavrsim preticanje prestrojim se opet u desnu traku.

    Ne znam sto je to toliko strasno i boli li koga to da uradi..
    Ti si racionalan,lijepo vaspitan momak!
    ...

  20. #214
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    750
    Thanks Thanks Received 
    325
    Thanked in
    189 Posts

    Default

    Sve pisanje o nekim "nepisanim pravilima" može se podvesti pod frazu "solidarnost degenerika".

    Osobe koje ovako razmišljaju nijesu spremne da poštuju pravila koja su utvrđena od strane institucija društva, oni radije "biraju" neka "nepisana pravila"/"pravila čopora" i na taj način opravdavaju ponašanje koga su i sami svjesni. Ovdje je riječ o pravilima ponašanja u saobraćaju i treba ih se pridržavati. (tačka)

  21. #215
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    U Hrvatsku ako vozis manje od
    maksimalno propisane recimo vozis 70 a ogranicenje je 80
    moras da se sklonis. E to su pravila uredjene
    drzave i skolovanih ljudi. Ali nisu to pisali ljudi tek onako, to je za dobrobit svih ucesnika u saobracaju.
    Ali ovdje pojedini po prici nisu ni na biciklo nikad sjeli.

  22. #216
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Najjača priča, i pored toga što je zakon nalaže da se drži desno: "ja vozim 80km/h, i u lijevoj ne može preko toga - onda vozim lijevom lagano, jel?"

    Tvoje je da se držiš zakona, koji nalaže da voziš uz desnu ivicu kolovoza, i da voziš po ograničenju. To kolko neko vozi lijevom, to nije tvoj problem, nit si policija nit te tvoj brzinomjer izuzma od nekog člana ZOBS.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  23. #217
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,832
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    @Bugi
    Osim pisanih pravila, uvjek su i svugdje postojala i neka nepisana pravila, uzusi (običaji isl.), dobra praksa, korektnost.. a na kraju i pitanje dobre volje, namjere i razuma. Jer pisana pravila prosto ne mogu da regulišu svaku situaciju. Dodatno, mijenjaju se vremena, okolnosti.. postoje i sive zone.

    Ovdje niko ne govori o kršenju pravila. Niti to podstiče. Tvoje je pravo da voziš lijevom stranom sve do aerodroma, kao što je tvoje pravo da ne propustiš nikog ko se uključuje ili prestrojava. Ali ako se bez pompe usekaš u desnu traku ili propustiš nekog ko hoće da se prestroji, bićeš korektniji vozač. A nećeš prekršiti neko pravilo u tom slučaju.

    Odreći se svoje prednosti, makar na trenutak, najveći je problem crnogorskih vozača. Tu se jasno vidi karakter i svi prateći faktori neke ličnosti. Bahatost, kompleksi, sujeta.. a u tim situacijama, priča o poštovanju pravila služi primarno kao izgovor za nečiji (ugl. sitni) bezobrazluk i pakost. Ne postoji eksplicitno ni znak da propustim vozilo koje se uključuje sa sporednog puta, pa ću ga propustit bez velike priče. Kao što ću se, sve i da sam jedan jedini na putu, pomjerit u desnu traku. Valjda preživim tj. zaobiđem pokoju šahtu u tom slučaju.
    U pravu si, sve do nekog prekršaja ili sudskog dokazivanja.
    Onda nema dobre volje/dobre prakse/dobre želje/korektnosti/ljudskosti. Postoje pravila.

    Takođe ja ne kažem da ne treba da voziš desnom trakom. To je tvoje pravo, jer je desna traka jednaka lijevoj. Vozi desnom. Ako misliš da time činiš uslugu ili povećavaš bezbjednost u saobraćaju još bolje.

    Ono što kažem je da nije obavezno da voziš. I da ne možeš da kritikuješ ili optužiš za pakost nekog ko to ne želi da radi. Jednostavno ti misliš da vozačima treba više ljudskosti i da kada bi svi imali više živaca i bolje razumjeli druge, propuštali druga vozila bilo bi bolje.

    Ja se sa tim ne slažem. Neka svaki učesnik saobraćaja poštuje propise i svima nama će biti bolje jer profesionalnost u vožnji je ono što će smanjiti nesreće. Ljudskost, srdačnost i sve ostale stvari ostavimo za školu, društvo, posao ili kafanu.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #218
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    U Hrvatsku ako vozis manje od
    maksimalno propisane recimo vozis 70 a ogranicenje je 80
    moras da se sklonis. E to su pravila uredjene
    drzave i skolovanih ljudi. Ali nisu to pisali ljudi tek onako, to je za dobrobit svih ucesnika u saobracaju.
    Ali ovdje pojedini po prici nisu ni na biciklo nikad sjeli.
    #nijesedesilo

  25. #219
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    "Posto cujem price “nekome se zuri”, “vozi bolesnu tastu na urgentni”…ja imam obicaj da idem preko lezecih imedju 1 i 2 km/h, i to bas nervira ove iza sto lete preko njih. Treba li da vozim 20-30 i da unistim trap zbog njih?"

    e pa jbg trebao si uzet LSa sa vazdusnim

    "Osobe koje ovako razmišljaju nijesu spremne da poštuju pravila koja su utvrđena od strane institucija društva, oni radije "biraju" neka "nepisana pravila"/"pravila čopora" i na taj način opravdavaju ponašanje koga su i sami svjesni. Ovdje je riječ o pravilima ponašanja u saobraćaju i treba ih se pridržavati. "

    vjerovao ili ne mozes istovremeno i da postujes pravila i da budes kulturan

    "Jednostavno ti misliš da vozačima treba više ljudskosti i da kada bi svi imali više živaca i bolje razumjeli druge, propuštali druga vozila bilo bi bolje."

    naravno da bi bilo mnogo bolje i bezbjednije

    P.S. izvinjavam se sto odg ovako crkao mi quote iz nekog razloga
    She is only here to annoy herself!

  26. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  27. #220
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    750
    Thanks Thanks Received 
    325
    Thanked in
    189 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ...

    vjerovao ili ne mozes istovremeno i da postujes pravila i da budes kulturan

    ...
    Brkaš pojmove.

    "biti kulturan" - da bi onaj bez kulture mogao nesmetano da bude nekulturan

  28. #221
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Posto cujem price “nekome se zuri”, “vozi bolesnu tastu na urgentni”…ja imam obicaj da idem preko lezecih imedju 1 i 2 km/h, i to bas nervira ove iza sto lete preko njih. Treba li da vozim 20-30 i da unistim trap zbog njih?
    Buahahaha jes, kad krenu da pretiču preko ležećeg, biće sutra "vozila ga žena pomorca"
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  29. The Following User Says Thank You to Raulio For This Useful Post:


  30. #222
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    U pravu si, sve do nekog prekršaja ili sudskog dokazivanja.
    Onda nema dobre volje/dobre prakse/dobre želje/korektnosti/ljudskosti. Postoje pravila.

    Takođe ja ne kažem da ne treba da voziš desnom trakom. To je tvoje pravo, jer je desna traka jednaka lijevoj. Vozi desnom. Ako misliš da time činiš uslugu ili povećavaš bezbjednost u saobraćaju još bolje.

    Ono što kažem je da nije obavezno da voziš. I da ne možeš da kritikuješ ili optužiš za pakost nekog ko to ne želi da radi. Jednostavno ti misliš da vozačima treba više ljudskosti i da kada bi svi imali više živaca i bolje razumjeli druge, propuštali druga vozila bilo bi bolje.

    Ja se sa tim ne slažem. Neka svaki učesnik saobraćaja poštuje propise i svima nama će biti bolje jer profesionalnost u vožnji je ono što će smanjiti nesreće. Ljudskost, srdačnost i sve ostale stvari ostavimo za školu, društvo, posao ili kafanu.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Znači - ako se bezbjedno prestrojim u desnu traku ili propustim nekog kad imam prednost - rizikujem da uđem u zonu prekršaja i sudske odgovornosti?

    Treba poštovati dobru praksu i praktikovati korektnost dokle god se time ne krše pravila. Takođe, ne treba zloupotrebljabati ta ista pravila i sopstvenu prednost.

    Npr - ne zalijetati se kad imate prednost na raskrsnici, iako je zakon na vašoj strani. To što je neko drugi džukela ili je pogrešno procijenio, na kraju nije ni bitno. Treba pokazati ljudskost uvjek i u svakoj situaciji. Čak i kad (mislimo da) niko ne gleda.

  31. #223
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coldplay View Post
    Brkaš pojmove.

    "biti kulturan" - da bi onaj bez kulture mogao nesmetano da bude nekulturan
    kako je neko nekulturan ako pretiče lijevom trakom?
    She is only here to annoy herself!

  32. #224
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Najjača priča, i pored toga što je zakon nalaže da se drži desno: "ja vozim 80km/h, i u lijevoj ne može preko toga - onda vozim lijevom lagano, jel?"

    Tvoje je da se držiš zakona, koji nalaže da voziš uz desnu ivicu kolovoza, i da voziš po ograničenju. To kolko neko vozi lijevom, to nije tvoj problem, nit si policija nit te tvoj brzinomjer izuzma od nekog člana ZOBS.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Evo ako nekom treba i pravilo.

  33. #225
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    #nijesedesilo
    https://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-si...eta-na-cestama

    Član 51, stav 2.

Page 9 of 13 FirstFirst ... 5678910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 11-10-20, 12:55
  2. Medjunarodna vozacka dozvola - stvarnost ili fikcija :)
    By petarr90 in forum Automobilizam
    Replies: 22
    Last Post: 12-09-15, 22:13
  3. Novi Urbanisticki Plan ? ( urbana legenda ili bliska stvarnost ) ?
    By Black_Pirate in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-10, 02:57
  4. Spore
    By B_M_W in forum Game Server CG
    Replies: 5
    Last Post: 23-03-06, 20:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •