Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 220

Thread: Molitva

  1. #26
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Nivo đjece iz vrtića, ja sam rekao ti si rekao, da oćeš doć do onog "oni su rekli", pa se nazre neki gramatički smisao. Šteta nisi dalje odmakao, kako ga ti ono nazva “infantilni nivo”. Mislim da sam ti već jedanput citirao problematični tekst, treba opet, jer si nepismen i potvrđuješ da ne čitaš šta ti se napiše? Pogledaj tekst gore, detaljnije, sve ti piše.
    Je li moguce da pokusavas iz ovoga da se izvuces?
    Ali dobro. Mozda ja grijesim, mozda si stvarno ti u pravu. Ajde da vidimo na brzinu za svaki slucaj. Mozda mi je nesto promaklo.

    Quote Originally Posted by SpongeBob
    Nije tačno...
    Dobro, sad u nastavku cemo da vidimo sta nije tacno:

    Quote Originally Posted by SpongeBob
    ...da se ljudi mole Bogu samo u tim takvim situacijama, znaš da postoje crkve, ljudi se mole u njima, ljudi se mole Bogu gdje god stignu i nađu volje i vremena.
    Jesam li ja rekao da se ljud mole bogu samo u tim situacijama? Je li neko drugi rekao pa si slucajno mene citirao umjesto nekog drugog? Ciji stav si negirao
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #27
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Moze li meni neko od ovih moljaca da objasni nesto...

    Ako se molis za nesto i to ti se ne ispuni, koliko moras slijepo da vjerujes da bi se ponovo molio?

    A pogotovo kad se to ponavlja iznova, svaki put...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #28
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ja se molim cesto, uvijek posle molitve se osjecam srecno, negativnost, nervoza i sve lose psihicko sto je bilo do tada nestaje, u svojim molitvama na prvom mjestu stavljam svoje najmilije, a onda i sve dobre ljude na zemlji.

  4. #29
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Moze li meni neko od ovih moljaca da objasni nesto...

    Ako se molis za nesto i to ti se ne ispuni, koliko moras slijepo da vjerujes da bi se ponovo molio?

    A pogotovo kad se to ponavlja iznova, svaki put...
    Sjeti se sta je George Carlin rekao
    "The divine plan"
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #30
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    @SpongeBob hvala na lijepim rijecima, iako ne mogu da se poistovjetim sa njima
    @Ego_and_his_own, ako si se meni obracao ne razumijem, pojasni. Ako nisi nikome nista.

    Edit 5 minuta kasnije, ukapirao sam, pod "ego- kujin sin" nisam mislio na tebe vec na sopstveni ego.
    Pozdrav


    Last edited by Nista; 21-06-15 at 20:56.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    @SpongeBob hvala na lijepim rijecima, iako ne mogu da se poistovjetim sa njima
    @Ego_and_his_own, ako si se meni obracao ne razumijem, pojasni. Ako nisi nikome nista.

    Edit 5 minuta kasnije, ukapirao sam, pod "ego- kujin sin" nisam mislio na tebe vec na sopstveni ego.
    Pozdrav


    hahahahahaha

    Koji je ovo egoistički udar...

  7. #32
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Moze li meni neko od ovih moljaca da objasni nesto...

    Ako se molis za nesto i to ti se ne ispuni, koliko moras slijepo da vjerujes da bi se ponovo molio?

    A pogotovo kad se to ponavlja iznova, svaki put...
    Ispunjenje molitve zavisi od mnogo faktora.

    1. Koliko je ta molitva iskrena.
    2. Koliko grijeha za sobom vučeš prije molitve.
    3. Kome se moliš i koliko često.
    4. Koliko dobrih djela imaš prije molitve.

    Na kraju, Bog može ako hoće da zaobiđe sve navedene stvari i da ti ispuni molitvu, a može da ti je nikada ne ispuni kako bi te iskušao koliko ćeš biti jak u vjeri. Međutim, dvije stvari nakon molitve definitivno postoje, a to je oprost nekog grijeha i smiraj u duši.
    Prije nego se molitva počne obavljati poželjno je zamoliti Boga za oprost grijeha, pod uslovom da ga nećeš više ponoviti...

  8. #33
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Oj ljudi moji komedije ove. Eto opravdanja za svaku situaciju. Sto god da dobijes ili ne dobijes odgovor je bog. Samo da ste meni zivi. Za ono drugo je voz otisao, bojim se.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #34
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Postoji li faktor logike u molitvama? (ozbiljno pitanje, da se zna)

    Ovaj zadnji pasus, jasno objasnjava koliki je to apsurd. Mozes da se molis, da ispunjavas sve te tvoje 'faktore' i da ti se ne ispuni molitva. Sa druge strane, mozes da ne ispunjavas tvoje 'faktore' a da ti se ispuni... Vjerujem da je dovoljno receno.

    Oprost grijeha? Ma koliki on bio? Znaci tako se ponistavaju losa djela? Molitvom? Good to know.

    'Smiraj' (ne znam kojim jezikom pricas al' ajde) u dusi? Ja ne sumnjam da molitva moze tebi da donese mir u dusi ali to ne znaci da meni neke druge stvari ne mogu da donesu isti taj mir... Ako se i sa ovim ne slozis onda si u najmanju ruku sebican.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #35
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Oj ljudi moji komedije ove. Eto opravdanja za svaku situaciju. Sto god da dobijes ili ne dobijes odgovor je bog. Samo da ste meni zivi. Za ono drugo je voz otisao, bojim se.
    Obrati samo paznju izmedju nas vjernika i vas ateista, mi vas ne ubjedjujemo da pocnete da vjerujete u Boga jer to treba i da se osjeti, ljubav prema Bogu, dok vi konstantno upadate na teme koje iskljucivo bi trebalo da posjecuju vjernici jer vi nemate nista pametno a ni korisno da kazete sem sto konstantno pokusavate da ljude odvojite od Boga vasim bolesnim pricama.

  11. #36
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Obrati samo paznju izmedju nas vjernika i vas ateista, mi vas ne ubjedjujemo da pocnete da vjerujete u Boga jer to treba i da se osjeti, ljubav prema Bogu, dok vi konstantno upadate na teme koje iskljucivo bi trebalo da posjecuju vjernici jer vi nemate nista pametno a ni korisno da kazete sem sto konstantno pokusavate da ljude odvojite od Boga vasim bolesnim pricama.
    Moj BIGa, ti se obrati administraciji da urade nesto povodom toga...

    Prvo nasilna anketa da se svi izjasne povodom vjerske orijentacije a onda da na te vase teme mogu samo vjernici da ulaze. Siguran sam da ce ti izac' u susret.

    A to da vi ne pokusavate da nas ubijedite je cista laz (kazem vi jer i ti koristis mnozinu pa eto, da te ispostujem) sto je jasno vidi kroz ove 2-3 teme otvorene u zadnjih 5-6 dana.

    Vjernici (i to 'zagrizeni' sa ovih pomenutih tema) su ti koji su govorili kako cemo mi u pakao da gorimo a mi onda nemamo druge nego da vam se posprdamo na taj racun.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #37
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ako se molis za nesto i to ti se ne ispuni, koliko moras slijepo da vjerujes da bi se ponovo molio?
    Reci mi Fidele, koja je svrha rugati se nekome ili ga pogrdno nazivati (moljaca), time ti postaješ ili bivaš bolji od tog nekog kome se rugaš?

    Što se molitvi tiče, mislim da su ti djelimično lijepo objasnili. Ne možeš očekivati od Boga da ti omogući 7-cu na loto-u, ako prethodno makar jedanput u životu ne uplatiš taj famozni tiket (bio je neki vic takav).

    Vjera je čudo, ima opis jednog jedinog čovjeka u paklu koji se nasmijao, kroz čitavu dosadašnju ljudsku istoriju jedan jedini čovjek se je u paklu nasmijao. Kad se to desilo, kroz plač i škrgut zuba pitali su ga što se je nasmijao. Ovaj čovjek je odgovorio: “Danas mi se rodio unuk, koji će postati monah i velliki molitvenik pred Bogom i on će me izbaviti svojim molitvama odavde.” Tolika je velika moć vjere, molitve i religije uopšte.
    A što sad da rečemo mi grešni koji se sa svim i svačim rugamo (iz znanja ili neznanja)?

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    @SpongeBob hvala na lijepim rijecima, iako ne mogu da se poistovjetim sa njima
    Posle ovdašnjih ateističkih i ostalih crnih bisera, ja nisam mogao da vjerujem šta pročitah, a u nevjerici čitao sam sigurno par puta!
    Svaka čast, još jedanput!

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    hahahahahaha Koji je ovo egoistički udar...
    Sudar bogova! Clash of the gods!
    Last edited by SpongeBob; 21-06-15 at 22:43.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  13. #38
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Reci mi Fidele, koja je svrha rugati se nekome ili ga pogrdno nazivati (moljaca), time ti postaješ ili bivaš bolji od tog nekog kome se rugaš?
    Reci cu ti sundjeru, ti koji malo sto citas a mnogo pises... Vrati se JEDNU stranu unazad.. Nisam ja taj termin prvi sproveo na ovoj temi vec Mabus. Ja samo ponavljam od onih koji, valjda, znaju bolje religioznu terminologiju od mene samoga. A to sto ja ne koristim kvacice je druga stvar sto opet ne opravdava tvoje napadanje. (nisam ih sad 'iskljucio', kao sto se lako moze vidjet', nikad ne pisem sa njima)

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Što se molitvi tiče, mislim da su ti djelimično lijepo objasnili. Ne možeš očekivati od Boga da ti omogući 7-cu na loto-u, ako prethodno makar jedanput u životu ne uplatiš taj famozni tiket (bio je neki vic takav).
    Ovo smatram da si mi odgovorio za logiku. Okej. Sto se ostalih objasnjenja tice, samo je jedno receno... "ako ce bog da ti da, dace... ako nece, nece" Bas dubokomisaono objasnjenje.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Vjera je čudo, ima opis jednog jedinog čovjeka u paklu koji se nasmijao, kroz čitavu dosadašnju ljudsku istoriju jedan jedini čovjek se je u paklu nasmijao. Kad se to desilo, kroz plač i škrgut zuba pitali su ga što se je nasmijao. Ovaj čovjek je odgovorio: “Danas mi se rodio unuk, koji će postati monah i velliki molitvenik pred Bogom i on će me izbaviti svojim molitvama odavde.” Tolika je velika moć vjere, molitve i religije uopšte.
    A što sad da rečemo mi grešni koji se sa svim i svačim rugamo (iz znanja ili neznanja)?
    Mislim da vec znas koliko se obazirem na te price. Ja jos ne upoznah nekog ko se vratio iz pakla niti raja (da ne ulazim u apsurd toga da se ne moze ni poc' 'tamo') pa ako znas koga javi mi, rado bi ga upoznao.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #39
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Reci cu ti sundjeru, ti koji malo sto citas a mnogo pises... Vrati se JEDNU stranu unazad.. Nisam ja taj termin prvi sproveo na ovoj temi vec Mabus. Ja samo ponavljam od onih koji, valjda, znaju bolje religioznu terminologiju od mene samoga. A to sto ja ne koristim kvacice je druga stvar sto opet ne opravdava tvoje napadanje. (nisam ih sad 'iskljucio', kao sto se lako moze vidjet', nikad ne pisem sa njima)
    Ako sam te pitao, nisam te napadao, da sam te napadao, znao bi odmah i nedvosmisleno. Ukoliko je neko drugi autor pomenutog termina, moguće da je to slučajno pogrešno napisano i meni se desi da pogriješim u kucanju, ništa strašno. Ako si uvidio grešku zašto mu lijepo nisi ukazao na nju, nego je moguće namjerno ponavljaš. Izvinjavam se ako sam pogrešno pretpostavio, nije mi namjera da te napadam, samo razgovaramo.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ovo smatram da si mi odgovorio za logiku. Okej. Sto se ostalih objasnjenja tice, samo je jedno receno... "ako ce bog da ti da, dace... ako nece, nece" Bas dubokomisaono objasnjenje.
    Pomogni mi, na šta konkretno misliš, šta bi ti bio prihvatljiv odgovor, objašnjenje?

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Mislim da vec znas koliko se obazirem na te price. Ja jos ne upoznah nekog ko se vratio iz pakla niti raja (da ne ulazim u apsurd toga da se ne moze ni poc' 'tamo') pa ako znas koga javi mi, rado bi ga upoznao.
    Kroz istoriju je bilo primjera, Gospod je bio u pakao i tamo smrt pobijedio. Lazar je bio mrtav i oživje, sluga onog kapetana isto, bilo je i nekih rimskih vojnika hrišćana koji bijahu mrtvi i oživješe. Na kraju Sveti Enoh i Ilija su na nebu živi su, nisu umrli, tek će kasnije i oni umrijeti. Ali mislim da bi ih teško za sad mogao upoznati, mada vjera je čudo, ako se potrudiš i zatražiš i pokucaš na vrata, otvoriće ti se.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  15. #40
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Obrati samo paznju izmedju nas vjernika i vas ateista, mi vas ne ubjedjujemo da pocnete da vjerujete u Boga jer to treba i da se osjeti, ljubav prema Bogu, dok vi konstantno upadate na teme koje iskljucivo bi trebalo da posjecuju vjernici jer vi nemate nista pametno a ni korisno da kazete sem sto konstantno pokusavate da ljude odvojite od Boga vasim bolesnim pricama.
    Uh, mnogo smo napadni sa nasim pitanjima. Kako se usudjujemo? Dok vi nevini vjernici samo imate kroz citavu ljudsku istoriju propisivanje smrtne kazne za ateizam i otpadnistvo od vjere. U nekim drzavama i dan danas. Sundjeru se to cak i dopada. Pa se nadam da mozes da shvatis zasto ne gledam na zadrte vjernike sa postovanjem koje misle da zasluzuju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #41
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Uh, mnogo smo napadni sa nasim pitanjima. Kako se usudjujemo? Dok vi nevini vjernici samo imate kroz citavu ljudsku istoriju propisivanje smrtne kazne za ateizam i otpadnistvo od vjere. U nekim drzavama i dan danas. Sundjeru se to cak i dopada. Pa se nadam da mozes da shvatis zasto ne gledam na zadrte vjernike sa postovanjem koje misle da zasluzuju.
    Pa upravo vi takvi kakvi ste insistirate na doslednom sprovođenju zakona, ako su u tim takvim državama takvi zakoni, to se mora poštovat, to su zakoni, a zakoni kažu, jer to je zakon, znaš to mora tako, jer drugačije ne može. Zakon je to! Kud bi bili kad se zakoni ne bi poštovali?

    Sad ozbljno: Pozdravi mi društo koje se prepoznalo.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  17. #42
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ako sam te pitao, nisam te napadao, da sam te napadao, znao bi odmah i nedvosmisleno. Ukoliko je neko drugi autor pomenutog termina, moguće da je to slučajno pogrešno napisano i meni se desi da pogriješim u kucanju, ništa strašno. Ako si uvidio grešku zašto mu lijepo nisi ukazao na nju, nego je moguće namjerno ponavljaš. Izvinjavam se ako sam pogrešno pretpostavio, nije mi namjera da te napadam, samo razgovaramo.
    Izgledalo je kao napad, moras priznat' - da se ja nekom rugam sto nije tacno. A tebi je izgleda tesko da odes JEDNU stranicu unazad i vidis o cemu se radi... Ne zelim da 'quote'-ujem 'quote', dosta je bilo. Svi mi grijesimo u kucanju ali ne vjerujem da je on pogrijesio. Co'ek je ispravljao mnoge post-ove, cak i na ovoj temi, ali taj nije ispravio. Ja sam to shvatio da je zato sto je taj termin ispravan.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Pomogni mi, na šta konkretno misliš, šta bi ti bio prihvatljiv odgovor, objašnjenje?
    Znas dobro da bi mi jedino razumno objasnjenje bilo prihvatljivo. Posto toga nema, nema potrebe ni da se trudis.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Kroz istoriju je bilo primjera, Gospod je bio u pakao i tamo smrt pobijedio. Lazar je bio mrtav i oživje, sluga onog kapetana isto, bilo je i nekih rimskih vojnika hrišćana koji bijahu mrtvi i oživješe. Na kraju Sveti Enoh i Ilija su na nebu živi su, nisu umrli, tek će kasnije i oni umrijeti. Ali mislim da bi ih teško za sad mogao upoznati, mada vjera je čudo, ako se potrudiš i zatražiš i pokucaš na vrata, otvoriće ti se.
    Kroz istoriju je bilo primjera? Iz 'svetih knjiga'? Ko je zadnji co'ek koji se vratio iz pakla ili raja? Ima li neko da je ziv i sad?

    Sveti Enoh i Ilija su sad na nebu i zivi su? Nisu umrli? Ali ce kasnije umrijet'? Kakve su ovo price, pobratime brate?

    Konkretno te pitam, ima li IKOG da je bio u pakao ili raj i da se vratio na zemlju medju NORMALNE ljude? A da nije iz religioznih knjiga ili pjesnickih spjevova gdje se izmedju ostalog pominje i crvenkapica i vuk?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #43
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Uh, mnogo smo napadni sa nasim pitanjima. Kako se usudjujemo? Dok vi nevini vjernici samo imate kroz citavu ljudsku istoriju propisivanje smrtne kazne za ateizam i otpadnistvo od vjere. U nekim drzavama i dan danas. Sundjeru se to cak i dopada. Pa se nadam da mozes da shvatis zasto ne gledam na zadrte vjernike sa postovanjem koje misle da zasluzuju.
    Zamolio bih te da nas pravoslavce ne stavljas u isti kos sa katolicima koji su te zakone sprovodili, navedi mi slucaj u pravoslavlju da su se palile vjestice i ostale slucajeve koje ste naveli?
    Last edited by BIGa; 21-06-15 at 23:27.

  19. #44
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Pa upravo vi takvi kakvi ste insistirate na doslednom sprovođenju zakona
    Odakle ti sad ovo?

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Zamolio bih te da nas pravoslavce ne stavljas u isti kos sa katolicima koji su te zakone sprovodili, navedi mi slucaj u pravoslavlju da su se palile vjestice i ostale slucajeve koje ste naveli?
    Hoces da kazes da je velika razlika izmedju pravoslavnih i katolickih vjernika? I jedne i druge je moguce ubijediti da cine svakakva zlodjela. Ne moraju pravoslavci da pale vjestice. Ali voli dosta njih da kolje Muslimane.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #45
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Odakle ti sad ovo?


    Hoces da kazes da je velika razlika izmedju pravoslavnih i katolickih vjernika? I jedne i druge je moguce ubijediti da cine svakakva zlodjela. Ne moraju pravoslavci da pale vjestice. Ali voli dosta njih da kolje Muslimane.
    Vjernik ne mrzi, onaj ko mrzi i ubija nije vjernik. Razlika izmedju pravoslavnih i katolickih vjernika je kao nebo i zemlja. Mi nemamo Boga na zemlji kao sto oni imaju Papu. Oni su skrenuli sa puta davno i mnogi su obmanuti, pogledaj 2-3 klipa koja sam izbacio na temu prorocanstva. Sto se tice tih pravoslavaca koji vole da kolju muslimane su bolesni umovi koji oprosta od Boga gledati nece. Sada ces vjerovatno da nadjes nesto da mi doskocis kao sto je npr da ti olaksam moje osudjivanje albanaca. Osudjujem ih jer rade pogresno, rade protiv Boga pod komandom zla iz SAD-a zato ih kritikujem i osudjujem.

  21. #46
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Vjernik ne mrzi, onaj ko mrzi i ubija nije vjernik. Razlika izmedju pravoslavnih i katolickih vjernika je kao nebo i zemlja. Mi nemamo Boga na zemlji kao sto oni imaju Papu. Oni su skrenuli sa puta davno i mnogi su obmanuti, pogledaj 2-3 klipa koja sam izbacio na temu prorocanstva. Sto se tice tih pravoslavaca koji vole da kolju muslimane su bolesni umovi koji oprosta od Boga gledati nece. Sada ces vjerovatno da nadjes nesto da mi doskocis kao sto je npr da ti olaksam moje osudjivanje albanaca. Osudjujem ih jer rade pogresno, rade protiv Boga pod komandom zla iz SAD-a zato ih kritikujem i osudjujem.
    Iha, znao sam da ces to da kazes ali ne cak u prvoj recenici. Klasicni "no true Scotsman".
    Od vjernika cesto dobijam kvalifikaciju vjere kao neceg duboko licnog tj. subjektivnog. Ako je vjera licna stvar, odakle bilo kome pravo da kaze ko jeste a ko nije vjernik? A razlika u organizacionoj strukturi katolicanstva i pravoslavlja me ne interesuje. I jedni i drugi se baziraju na istim bajkama. Vjernici i jedne i druge grupe su sposobni za najstrasnije zlocine. Zivi su i dalje mnogi sa ovih prostora koji mogu o tome da posvjedoce, a neki i jesu svjedocili i to u Hagu.

    Vidis, ja nisam ni znao da ti osudjujes Albance. Ali to samo potvrdjuje ono sto pricam ovdje odavno. Vjernik je u stanju da opravda sve sto radi i sve u sta vjeruje. I ne samo vjernik. Rijetko koji covjek (ako ijedan) za sebe misli da je los, da je "bad guy" u prici. Uvijek postoji neko opravdanje. To je na neki nacin i logicno. Jer zasto bi ljudi radili nesto ako nemaju razlog? A za svaki razlog nadje se i opravdanje, osim ako covjek pati od nekakvih deluzija pa ni sam ne zna sta radi u kojem trenutku. Nego i u tom slucaju postoji opravdanje, samo sto je eksterno.
    Last edited by VanjaTheMan; 21-06-15 at 23:53.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #47
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Iha, znao sam da ces to da kazes ali ne cak u prvoj recenici. Klasicni "no true Scotsman".
    Od vjernika cesto dobijam kvalifikaciju vjere kao neceg duboko licnog tj. subjektivnog. Ako je vjera licna stvar, odakle bilo kome pravo da kaze ko jeste a ko nije vjernik?
    Vjernik je onaj ko postuje Bozije zapovijesti, ako ih ne postujes ili ako se ne kajes za one koje si prekrsio nisi vjernik. Odatle mi sloboda da govorim ko je vjernik a ko nije.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Vjernik ne mrzi, onaj ko mrzi i ubija nije vjernik. Razlika izmedju pravoslavnih i katolickih vjernika je kao nebo i zemlja. Mi nemamo Boga na zemlji kao sto oni imaju Papu.
    Papa nije Bog na zemlji i samim tim sto si ovo izgovorio si prekrsio boziju zapovjest :Deveta božija zapovest

    NE SVEDOČI LAŽNO NA BLIŽNJEGA SVOGA.
    Ovo znači:
    Lagati znači svesno i hotimice govoriti ono što nije istina. Pod lažnim svedočenjem se podrazumeva: svaka lazna dostava, iznošenje neistine protiv ma koga, bilo privatno ili javno, na sudu ili van njega.


    Ne postujes bozije zapovijesti tako da nemas prava



    One Ring to Rule them all...

  24. #49
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Sad ce se pokajat' i gotova stvar...

    Lako mi je za njih
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #50
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Papa nije Bog na zemlji i samim tim sto si ovo izgovorio si prekrsio boziju zapovjest :Deveta božija zapovest

    NE SVEDOČI LAŽNO NA BLIŽNJEGA SVOGA.
    Ovo znači:
    Lagati znači svesno i hotimice govoriti ono što nije istina. Pod lažnim svedočenjem se podrazumeva: svaka lazna dostava, iznošenje neistine protiv ma koga, bilo privatno ili javno, na sudu ili van njega.


    Ne postujes bozije zapovijesti tako da nemas prava



    U Bibliji ne pise, ali sam naveo zbog toga sto imam druga katolika koji mi je rekao da oni papu gledaju kao Boga na zemlji.

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Molitva za prestanak kiše
    By kuglica in forum Sve i svašta
    Replies: 72
    Last Post: 07-12-10, 12:48
  2. Molitva za Crnogorsku reprezantaciju -Antena M
    By montegruja in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 08-10-10, 18:57
  3. Molitva
    By starwalker in forum Religija i filozofija
    Replies: 48
    Last Post: 14-06-09, 15:38
  4. Molitva
    By odli in forum Religija i filozofija
    Replies: 132
    Last Post: 02-11-07, 23:05
  5. Molitva
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 12-04-04, 00:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •