Page 260 of 1249 FirstFirst ... 160210250256257258259260261262263264270310360760 ... LastLast
Results 6,476 to 6,500 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #6476
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    ... 20:05 classic TV - Maratonci trce pocasni krug

  2. #6477
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SCHUMACHER View Post
    MA je dugovao inostranim firmama pozamasne iznose i nije placao ko zna koliko vremena za pruzene usluge.
    Doslo se do toga da sledece slijetanje nedje u Evropi avion se zaplijeni dok se dug ne namiri. Da bi se to izbjeglo prizemljeni su avioni.
    Do toga prizemljavanja se došlo 24og naveče, kad je Bojanić riješio da nam to vanredno saopšti, ni prije, ni kasnije

    Kad koristiš detalje, budi precizniji. Navedi koliko stotina hiljada je dugovao po tom osnovu, a i koliko miliona je imao na računu.
    I koliko je vlada, odnosno poreska, shjutri dan prinudno povukla kad je počistila isti.
    Isto tako, gospodin ministar kojekude zna da postoji procedura kojom se avioni zemlje zbog dugova, i u toj proceduri neka pismena. Kojih ovom prilikom bilo nije.

    Podatke koliko je štete nastalo po osnovu već ugovorenih obaveza, započetih poslova, prodatih karata, i takvih sitnica, nikad nećemo saznat, pa njih ne moramo uzimat u razmatranje. Jedino što ćemo ih platit, prije ili kasnije, znali neznali.

    I, naročito nećemo uzimat u obzir, činjenicu da je navrh dva mjeseca, vlada iskoristila obligacioni posao MA da u avione spusti lijepu gomilicu eura, odnosno, da uradi baš ono što je tvrdila da je nemoguće i nedozvoljeno. Tih dvaestinu miliona eura je sasvim slobodno mogla spustit i na MA, pravno je to skroz ista stvar, direktna državna intervencija i ugrožavanje konkurencije. Suštinski, to nije ništa drugo no cesija iz poslovanja MA.

    @Direktore
    Zabrinulo bi me kad bi ti mislio drugačije
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  3. #6478
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Do toga prizemljavanja se došlo 24og naveče, kad je Bojanić riješio da nam to vanredno saopšti, ni prije, ni kasnije

    Kad koristiš detalje, budi precizniji. Navedi koliko stotina hiljada je dugovao po tom osnovu, a i koliko miliona je imao na računu.
    I koliko je vlada, odnosno poreska, shjutri dan prinudno povukla kad je počistila isti.
    Isto tako, gospodin ministar kojekude zna da postoji procedura kojom se avioni zemlje zbog dugova, i u toj proceduri neka pismena. Kojih ovom prilikom bilo nije.

    Podatke koliko je štete nastalo po osnovu već ugovorenih obaveza, započetih poslova, prodatih karata, i takvih sitnica, nikad nećemo saznat, pa njih ne moramo uzimat u razmatranje. Jedino što ćemo ih platit, prije ili kasnije, znali neznali.

    I, naročito nećemo uzimat u obzir, činjenicu da je navrh dva mjeseca, vlada iskoristila obligacioni posao MA da u avione spusti lijepu gomilicu eura, odnosno, da uradi baš ono što je tvrdila da je nemoguće i nedozvoljeno. Tih dvaestinu miliona eura je sasvim slobodno mogla spustit i na MA, pravno je to skroz ista stvar, direktna državna intervencija i ugrožavanje konkurencije. Suštinski, to nije ništa drugo no cesija iz poslovanja MA.

    @Direktore
    Zabrinulo bi me kad bi ti mislio drugačije
    Bice da je tako. Sef MA kancelarije u Becu na televiziji rece da se kancelarija zatvorila i letovi za Bec prekinuti, jer je MA imao strah da se zbog neplacanja lizinga avioni ne prizemlje. Bice da u MA nisu znali proceduru, pa su se odlucili na taj potez. A to je uradio Banjevic, a ne Bojanic.
    A ovo drugo je tek pogresna premisa, ali dobro. Zakonom o zastiti konkurencije je zabranjeno da drzava dotira kompanije.
    Potpuno je druga stvar da otvori novu. To nidje nijednim EU zakonom nije zabranjeno.
    Ne odgovorih ti na prvo jer si iznio ogromnu kolicinu da ne kazem gluposti.
    Revizorska kuca nijedna ne sluzi da da misljenje da li zatvoriti firmu ili ne.
    Ona samo sluzi da akcionarima da uvid u ekonomske parametre firme, i uzimaju se nezavisni da bi se izbjeglo stelovanje knjiga od strane menadzmenta.
    Zamisli, radim u privatnoj firmi koja je podlozna godisnjoj reviziji. I jos nam niko ne napisa da li da zatvorimo firmu ili ne. Jer to i nije njihov posao.
    Od ostalih stvari koje si napisao, uslovno misljenje je uvijek iz istog razloga. Nemaju se podaci ili se baziraju na rekla/kazala parametrima ili se izrazava sumnja u validnost prikazanih podataka jer nemaju pokrice. Nije to neka filozofija i teorija struna.
    Iz svega saznasmo da ti je problem sto je firma likvidirana a nije se uslo u postepeno gasenje.
    Sto se mene licno tice jedini trosak bi mi bio cirkularni sms da su svi bez posla i tuze poslodavca.
    Firma duguje poreze od 2014 godine, ajde probaj u privatnom sektoru da toliko ne placas. Zatvorili bi te poslije pola godine ista ta Poreska Uprava
    Last edited by Hell Raiser; 03-03-21 at 23:11.

  4. #6479
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Bice da je tako. Sef MA kancelarije u Becu na televiziji rece da se kancelarija zatvorila i letovi za Bec prekinuti, jer je MA imao strah da se zbog neplacanja lizinga avioni ne prizemlje. Bice da u MA nisu znali proceduru, pa su se odlucili na taj potez. A to je uradio Banjevic, a ne Bojanic.
    A ovo drugo je tek pogresna premisa, ali dobro. Zakonom o zastiti konkurencije je zabranjeno da drzava dotira kompanije.
    Potpuno je druga stvar da otvori novu. To nidje nijednim EU zakonom nije zabranjeno.
    Ne odgovorih ti na prvo jer si iznio ogromnu kolicinu da ne kazem gluposti.
    Revizorska kuca nijedna ne sluzi da da misljenje da li zatvoriti firmu ili ne.
    Ona samo sluzi da akcionarima da uvid u ekonomske parametre firme, i uzimaju se nezavisni da bi se izbjeglo stelovanje knjiga od strane menadzmenta.
    Zamisli, radim u privatnoj firmi koja je podlozna godisnjoj reviziji. I jos nam niko ne napisa da li da zatvorimo firmu ili ne. Jer to i nije njihov posao.
    Od ostalih stvari koje si napisao, uslovno misljenje je uvijek iz istog razloga. Nemaju se podaci ili se baziraju na rekla/kazala parametrima ili se izrazava sumnja u validnost prikazanih podataka jer nemaju pokrice. Nije to neka filozofija i teorija struna.
    Iz svega saznasmo da ti je problem sto je firma likvidirana a nije se uslo u postepeno gasenje.
    Sto se mene licno tice jedini trosak bi mi bio cirkularni sms da su svi bez posla i tuze poslodavca.
    Firma duguje poreze od 2014 godine, ajde probaj u privatnom sektoru da toliko ne placas. Zatvorili bi te poslije pola godine ista ta Poreska Uprava
    Ae da ti odgovorim prije spavanje, slađe ću pod ćebe sa toliko elokvencije

    Neplaćanje lizinga i prizemljenje aviona nije bilo vezano. Dokaz ti je kad je vlada regulisala tu obavezu, i u kakvom postupku.
    Dalje, toga se ne plaši, to se najavljuje. Pismeno, u strogoj proceduri.

    Jeste, Zakon o zaštiti konkurencije štiti konkurenciju, složismo se ti i ja. I?
    Otvorili su novu dotirajući sredtstva, i to ogromna, u posao kompanije MA. Što tvrde da je zabranjeno, sve skupa s tobom.
    I, eto, da te shvatim ozbiljnije no što jesi- jesu li imali mišljenje AZK za taj posao, i je li im trebalo?

    Ahahahaha, jes, takvi su ti revizori. Koji, u tvoju nauku, su zapravo čisti računovođe A što si onda kao krunski dokaz svojim tvrdnjama iznio mišljenje revizora, i to dato sa rezervom? I kojeg revizora, ima i njih raznih, manjih i većih.
    I, na kraju, ae bar malo poštuj fakte-
    mišljenje Deloitta nije davano na finansijske izvještaje, nego je tražena komparativna analiza scenaria održavanja i zatvaranja kompanije, po svim aspektima. Zamisli, konsultantske kuće mogu i to da rade. I čik pogodi što je bio rezultat, i to bez rezerve.

    Ne, problem mni je nešto drugo, ali za tu nauku što ti koristiš, preozbiljno.
    No aj, imam i vremena i živaca.
    Problem je što su ga blokirali bez osnova. Možda bi na kraj to bilo osnovano, možda ne, ali:
    - nisu imali potrebnu analizu, i po obrazloženju ministarstva, podatke su dobili iz internog izvještaja jednog čoeka, napravljenog u manje od deset dana, a koji nije bio ništa drugo no skraćeni prikaz pozicija iz preliminarnog bilansa. presmiješno je to koristit za odluku o blokadi, odnosno, uspostavljanju uslova za stečaj, a ne likvidaciju, kako stručno navodiš
    - prethodno date analize, sa mnogo ozbiljnijih adresa, su u suprotnosti sa onim što se tvrdi
    - u 2020.g., od EK na koju se toliko pozivaju, i pozivaš, e će nas blokirat samo tako ako ga ne oburdamo, su stigla SAMO DVA mišljenja vezana za MA: prvo, da je na AZK CG da se izjasne, a ne na njima, drugo, otvorili su poglavlje 8. Čime su vam sve te tvrdnje objesili mačku o rep, no aj.
    Vjerovatno, ako to Dritan nije objavio na tviter, to ili nije istina, ili nije bitno.
    - vjerovatno KLJUČNI problem mi je što je niđe niko živ ne pominje da je MA bio zakonski slobodan da uđe u restrukturiranje, i sasvim novi program investicija, sa sve državnim parama, od juna 2022.g., i što je prilično izvjesno kompanija mogla dočekat reprogramom obaveza prema državi, jer, zamisli, reprogram nije isto što i otpis i ne tretira se kao pomoć.
    Da ne pominjem što nova kompanija do tog roka ne što neće prestat da jede onih državnih nula eura, no vjerovatno neće dobačit ni dvocifreni procenat obima posla koji je MA imao.
    - i, konačno, pominje li ođe iko uopšte da su ove godine, bukvalno sve dominantne zemlje EU, ugurale čudo, odnosno, ČUDO božije para kao POMOĆ nacionalnim avio prevoznicima, u potpunosti nesmetano legislativom o zaštiti konkurencije, po dva osnova:
    Zbog pandemije i globalne krize, koju tumače kao višu silu, što i jeste, i zbog ZAŠTITE EVROPSKIH PREVOZNIKA od nelojalne konkurencije koja potiče iz država van EU, koje obilato koriste državnu pomoć jer nisu vezane evropskom regulativom, a nose izuzetno veliko učešće u ukupnom prevozu unutar EU.

    Tvrdnja da firma duguje poreze iz 2014g. nije za ozbiljan komentar, jer bi zastarjeli ranije.
    Ali eto, da ti bude lakše da se baviš, podatke koliko duguju, koliko su plaćali, i po kojim osnovima, imaš javno dostupne u bilansima, pa ih pogledaj. Ako ne vjeruješ mene, a ti nemoj ni tim analizama iz Vijesti, IN4S, ili okle drugo ih kupiš, pa pogledaj izvještaj poreske od kad duguju poreze, a koliko su ih platili.
    Pa ćeš nać 2017., a ne 2014., i viđet da je kompanija isplaćivala i te kako znatna sredstva po osnovu poreza, mnogo više no što je ostajala dužna, što može bit osnov za reprogram duga.

    No aj, da ne smaram više ni tebe, ni ovaj narod ođe.
    Tema je preozbiljna da se tretira citatima biranih izvora s neta, i pogodnim zaključcima.
    Prosto mi je više dostalo koliko se masovno preskaču najbitniji detalji, a na sva zvona zvoni poluistinama i naopakim interpretacijama, i koliko se sve to pretvorilo u najčistiju manipulaciju, jednako ko i to koliko se neozbiljno bavite nečim što neozbiljno nije.
    Zato sam smorio ovoliko, no neću više, nije ni meni do zaludne rabote
    Last edited by Buva+gacce; 04-03-21 at 00:12.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  5. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  6. #6480
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Firma duguje poreze od 2014 godine, ajde probaj u privatnom sektoru da toliko ne placas. Zatvorili bi te poslije pola godine ista ta Poreska Uprava
    Porez ili doprinose zaposlenima?
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #6481
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Auh. Ajde da i ja skratim, jer ima tema oko ovoga

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Neplaćanje lizinga i prizemljenje aviona nije bilo vezano. Dokaz ti je kad je vlada regulisala tu obavezu, i u kakvom postupku.
    Dalje, toga se ne plaši, to se najavljuje. Pismeno, u strogoj proceduri.
    Mrzi me da trazim emisiju u kojoj sef kancelarije MA u Becu govori drugu stvar, ali dobro. Nije da je to prva rata lizinga pa da nisu bili upozoreni. Odnosi se i na motore takodje. Ali ajde da ne ulazimo u tu pricu
    Jeste, Zakon o zaštiti konkurencije štiti konkurenciju, složismo se ti i ja. I?
    Otvorili su novu dotirajući sredtstva, i to ogromna, u posao kompanije MA. Što tvrde da je zabranjeno, sve skupa s tobom.
    I, eto, da te shvatim ozbiljnije no što jesi- jesu li imali mišljenje AZK za taj posao, i je li im trebalo?
    Da trebalo im je. Da ne ulazimonsad u to da AZK je mirisao cvijece od mislim 2012 godine, za misljenje im je trebalo 8 mjeseci. Da skocimo sa MA, trebala je dozvola i CKB/Podgoricka kao i da je isti AZK proglasio nezakonitim dogovoreno spajanje Sava/Lovcen osiguranje van CG. I dan danas nemaju dozvolu. Bice da AZK daje neobavezujuce misljenje.
    Ahahahaha, jes, takvi su ti revizori. Koji, u tvoju nauku, su zapravo čisti računovođe A što si onda kao krunski dokaz svojim tvrdnjama iznio mišljenje revizora, i to dato sa rezervom? I kojeg revizora, ima i njih raznih, manjih i većih.
    I, na kraju, ae bar malo poštuj fakte-
    mišljenje Deloitta nije davano na finansijske izvještaje, nego je tražena komparativna analiza scenaria održavanja i zatvaranja kompanije, po svim aspektima. Zamisli, konsultantske kuće mogu i to da rade. I čik pogodi što je bio rezultat, i to bez rezerve.
    Da budem i ja naporan, ti si pomenuo reviziju. Revizija poslovanja i komparativna analiza nisu isto. Rezultat je bio isti kao i 2012 godine. Moze ako se uradi to i to, i ako drzava uspe toliko i toliko.
    Ne, problem mni je nešto drugo, ali za tu nauku što ti koristiš, preozbiljno.
    No aj, imam i vremena i živaca.
    Problem je što su ga blokirali bez osnova. Možda bi na kraj to bilo osnovano, možda ne, ali:
    Cim im treba 155 miliona mora da je neosnovano. Jako pametan potez koji DPS godinama koristi, ajmo uspemo pare, pa ako crkne nikom nista. Niko odgovoran niko nista. Hoces li mi dati jedno 250 000, treba mi za nesto da pokusam, ako propadnem, jbga. Ali ako uspije zaradices ozbiljne pare.
    - nisu imali potrebnu analizu, i po obrazloženju ministarstva, podatke su dobili iz internog izvještaja jednog čoeka, napravljenog u manje od deset dana, a koji nije bio ništa drugo no skraćeni prikaz pozicija iz preliminarnog bilansa. presmiješno je to koristit za odluku o blokadi, odnosno, uspostavljanju uslova za stečaj, a ne likvidaciju, kako stručno navodiš
    Stecaj se moze pokrenuti iz dva razloga. Likvidacije firme ili restruktuiranja. Ovo je bila likvidacija firme. Koliko ce trajati, ostaje da se vidi.
    Analiza postoji 50 od 2010 od kako je ta firma u zestokim problemima i drzava sipa kao u rupu bez dna.
    Bolje da su jos koju napravili, malo ih ima prije 2020te
    - prethodno date analize, sa mnogo ozbiljnijih adresa, su u suprotnosti sa onim što se tvrdi
    Svaka je ista. Restruktuiranje firme, odbacivanje neisplativih linija, vodjenje racuna o troskovima i najznacajnija stavka svake.... DRZAVA TREBA DA USPE MILIONE.
    Tako smo mogli i Radoje Dakic da sacuvamo. I to onakav kakav je danas. Uspimo u njega milijardu, dovedimo strucnjake i inzinjere..... Svaka se firma moze sacuvati ako u nju uspes dovoljno novca.
    KAP, Zeljezara, rudnici..... Dje god hoces, ako ti je rjesenje da drzava sipa nepovratni novac dok ne stanes na noge. Cek, to smo vec radili prije 50 godina i nije se dobro pokazalo.
    - u 2020.g., od EK na koju se toliko pozivaju, i pozivaš, e će nas blokirat samo tako ako ga ne oburdamo, su stigla SAMO DVA mišljenja vezana za MA: prvo, da je na AZK CG da se izjasne, a ne na njima, drugo, otvorili su poglavlje 8. Čime su vam sve te tvrdnje objesili mačku o rep, no aj.

    I sta bi rjesenje te komisije. Tom logikom je onda DPS ugasio MA radi politicke stete protivnicima. Jer je DPS partijski postavljen covjek donio odluku da drzava ne moze da subvencionira MA. Tako da tom logikom adresa nije bojanic vec DPS. Otvaranje poglavlja 8. je cisto politicka odluka, da ne bi umro pregovaracki prices i da ne bude da su hrvati nesposobni u upravljanju unijom na 6 mjeseci. Nista vise
    - vjerovatno KLJUČNI problem mi je što je niđe niko živ ne pominje da je MA bio zakonski slobodan da uđe u restrukturiranje, i sasvim novi program investicija, sa sve državnim parama, od juna 2022.g., i što je prilično izvjesno kompanija mogla dočekat reprogramom obaveza prema državi, jer, zamisli, reprogram nije isto što i otpis i ne tretira se kao pomoć.
    MA je slovima i brojevima imao para za 3 dana operacija. Bukvalno. Njihovo saopstenje. Ne znam kako bi docekali 2022, ali dobro
    Da ne pominjem što nova kompanija do tog roka ne što neće prestat da jede onih državnih nula eura, no vjerovatno neće dobačit ni dvocifreni procenat obima posla koji je MA imao.
    Populisticka budalastina koja se odnosila na koliko kosta otvaranje firme. Ako pogledas temu o MA licnog sam stava da je trebalo 50 ili 60 miliona, oni sad tvrde manje. Ok, ja je ne bih ni otvarao. Taksi sluzba do BG i nista vise. I ova ce da bude takva.
    - i, konačno, pominje li ođe iko uopšte da su ove godine, bukvalno sve dominantne zemlje EU, ugurale čudo, odnosno, ČUDO božije para kao POMOĆ nacionalnim avio prevoznicima, u potpunosti nesmetano legislativom o zaštiti konkurencije, po dva osnova:
    Zbog pandemije i globalne krize, koju tumače kao višu silu, što i jeste, i zbog ZAŠTITE EVROPSKIH PREVOZNIKA od nelojalne konkurencije koja potiče iz država van EU, koje obilato koriste državnu pomoć jer nisu vezane evropskom regulativom, a nose izuzetno veliko učešće u ukupnom prevozu unutar EU.
    EU prevoznici nisu do sad trpali pare u svoje. Imaju pravo jednom. To sto se ponekad udruze vise prevozinka u nekakvu grupu je zakonsko izigravanje pravila, ali dobro. Samo govori da je birokratija svudje ista. Mi u nas sipamo od 2010, tako da nije isto. Imali smo pravo jednom, a mi to radimo svake godine.
    Tvrdnja da firma duguje poreze iz 2014g. nije za ozbiljan komentar, jer bi zastarjeli ranije.
    Ali eto, da ti bude lakše da se baviš, podatke koliko duguju, koliko su plaćali, i po kojim osnovima, imaš javno dostupne u bilansima, pa ih pogledaj. Ako ne vjeruješ mene, a ti nemoj ni tim analizama iz Vijesti, IN4S, ili okle drugo ih kupiš, pa pogledaj izvještaj poreske od kad duguju poreze, a koliko su ih platili.
    Pa ćeš nać 2017., a ne 2014., i viđet da je kompanija isplaćivala i te kako znatna sredstva po osnovu poreza, mnogo više no što je ostajala dužna, što može bit osnov za reprogram duga.
    Ok ovo sam lupio, jer me ne interesuje. Dugovali su za plate samo 18 miliona i to za 11 mjeseci. Od 2016. Cetiri pume godine. Postavlja se pitanje visine plata tih ljudi, zasto ih je preko 400 ako firma ne moze da skrpi 4 dana da posluje, da duguje aerodromima (koji su inace nezakonito pomogli sa nekoliko miliona bez znanja gradjana), kontroli leta, dobavljacima i kreditorima. Koliko bjese ukupno, kad se sve sabere... 90 miliona mislim. Bas firma koja uliva povjerenje za ulaganje. Ah da, nacionalni brend i nije ulaganje u propalu firmu nego u drzavu. Marketinski brend.... Za 200 000 se moze napraviti mnogo bolja marketinska kampanja od nekakvih aviona. A za to ulazemo 0 eura.
    No aj, da ne smaram više ni tebe, ni ovaj narod ođe.
    Tema je preozbiljna da se tretira citatima biranih izvora s neta, i pogodnim zaključcima.
    Prosto mi je više dostalo koliko se masovno preskaču najbitniji detalji, a na sva zvona zvoni poluistinama i naopakim interpretacijama, i koliko se sve to pretvorilo u najčistiju manipulaciju, jednako ko i to koliko se neozbiljno bavite nečim što neozbiljno nije.
    Zato sam smorio ovoliko, no neću više, nije ni meni do zaludne rabote
    Ni ja. Baratanje polutacnim informacijama da bi nesto kao dokazao.... Nemam bas zivaca za to
    Last edited by Hell Raiser; 04-03-21 at 09:36.

  8. #6482
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/konjevic-o...da-ministarka/

    Ja bi ovoj BB da sam na mjesto vlade zabranio da ista progovara, vise stete ona sebi radi nego svi sto je prozivaju
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #6483
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Kakva lunja BB, ja da sam na njeno mjesto rijeci ne bih progovarao nego bih ostavku dao. Od kad je dosla pockala se u sve.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  10. #6484
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    A zdravstvo je prije njega bilo sjajno, uhh nemoj.
    Ali ovo ponasanje je neozbiljno u najmanju ruku, nije mi jasno da se odrasli ljudi ovako prepucavaju i koriste ovakve fore i fazone.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  11. #6485
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Ja ne znam za vas, ali ja prethodnog ministra nijesam 5 puta vidio na tv-u. Od Marta do Decembra.

    Ovu zenu napadaju konstantno, apsolutno ne vidim razlog za to. Zena je kao doktor 1/1, bila je na prvoj liniji odbrane , dosla je na hot seat i uradila sto se moglo uraditi.

  12. The Following User Says Thank You to skostic For This Useful Post:

    Dzi

  13. #6486
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    A zdravstvo je prije njega bilo sjajno, uhh nemoj.
    Ali ovo ponasanje je neozbiljno u najmanju ruku, nije mi jasno da se odrasli ljudi ovako prepucavaju i koriste ovakve fore i fazone.
    Princip "da budemo malo bolji od onih najgorih (prethodnika) i to je to!" je a road to nowhere ... posebito kad se radi o bitci za ljudske zivote

  14. #6487
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...
    - u 2020.g., od EK na koju se toliko pozivaju, i pozivaš, e će nas blokirat samo tako ako ga ne oburdamo, su stigla SAMO DVA mišljenja vezana za MA: prvo, da je na AZK CG da se izjasne, a ne na njima, drugo, otvorili su poglavlje 8. Čime su vam sve te tvrdnje objesili mačku o rep, no aj.
    Vjerovatno, ako to Dritan nije objavio na tviter, to ili nije istina, ili nije bitno.
    - vjerovatno KLJUČNI problem mi je što je niđe niko živ ne pominje da je MA ..
    Sve da si u pravu, postavlja se pitanje ima li smisla sipati jos para u kompaniju koja je bila gubitas i prije korone, sa korporativnom kulturom dzabalebaranja i rasipanja, sa vise radnika nego mjesta u avionima.

    Po meni, daleko je korisnije zatvoriti takvu kompaniju nego sipati pare u rupu bez dna.

  15. #6488
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...nrednog-stanja
    Ima li koji zakon da nova vlast nije prekršila
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #6489
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Ne znam što će im ova priča sad, pa ista ta vojska je i prošle godine učestvovala u raznim akcijama (između ostalog i u opremanju kovid sala/ambulanti) pa se tad Radović nije oglašavao mensečini...
    War. War never changes.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  18. #6490
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    https://m.cdm.me/politika/konjevic-o...da-ministarka/

    Ja bi ovoj BB da sam na mjesto vlade zabranio da ista progovara, vise stete ona sebi radi nego svi sto je prozivaju
    Ja bih zabranio Konjevicu da ista progovora. Eh, pusti snovi.

  19. #6491
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ne znam što će im ova priča sad, pa ista ta vojska je i prošle godine učestvovala u raznim akcijama (između ostalog i u opremanju kovid sala/ambulanti) pa se tad Radović nije oglašavao mensečini...
    Jel bilo tada proglasena pandemija, vandredno stanje ili sl.
    A opet ako je DPS krsio sve zakone sto jesu ne vezano za vojsku jel to opravdanje za ove.
    Znaci svako opravdanje je a i DPS je to isto radio.....
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  21. #6492
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Meni SDP djeluje ka đevojka/momak, svejedno, ostavljen pred vjenčanje. Od muke i bijesa ne znaju đe udaraju.

  22. #6493
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Ове што нападају министарку, само да питам шта је са 9 милиона дониција, које смо имали прије периода "corona free"?

  23. #6494
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Ове што нападају министарку, само да питам шта је са 9 милиона дониција, које смо имали прије периода "corona free"?
    Pitaj ministarku i Vladu CG jer je ona naslijedila nadleznost i materijale i jedino ti ona moze najbolje dati odgovor.

  24. #6495
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Sazvala bi do sad ona makar konferenciju da je nasla nesto...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. #6496
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Pitaj ministarku i Vladu CG jer je ona naslijedila nadleznost i materijale i jedino ti ona moze najbolje dati odgovor.
    A zar nismo rekli da nova vlada ne treba da se bavi proslom vladom nego da radi svoj posao?
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  26. #6497
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    A zar nismo rekli da nova vlada ne treba da se bavi proslom vladom nego da radi svoj posao?
    Citaj, oni su naslijedili nadleznost i upravljanje nakon kojeg su ukinuli NKT i formirali Komisiju. Dakle, oni mogu jedino reci sta je sa sredstvima, koliko je utroseno do sada i sta je sa preostalim novcem.

  27. #6498
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Jel bilo tada proglasena pandemija, vandredno stanje ili sl.
    A opet ako je DPS krsio sve zakone sto jesu ne vezano za vojsku jel to opravdanje za ove.
    Znaci svako opravdanje je a i DPS je to isto radio.....
    Zar ti prvi ne prozivaš Zdravka i co, da su licemjeri... Isto tako su licemjeri ovi koji sad imaju problem sa vanrednim stanjem, a dok je dps vladao nijesu imali...

    Meni je mnogo veće kršenje prava i sloboda kad se zabrani kretanje, no što će vojska da dijeli maske i da edukuje građane na punktovima...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  28. #6499
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/funkcion...za-nekretnine/

    hahahhahahahaa, e ja ne vjerujem u ovo DF ima čak gore kadrove no i DPS. i onda veli trebala je Vlada biti od političara
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #6500
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Samo jaši, svi smo naši...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

Page 260 of 1249 FirstFirst ... 160210250256257258259260261262263264270310360760 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •