Page 5 of 22 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 545

Thread: Qur'an istinita Bozija uputa

  1. #101
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate, vjera se silom ne moze prihvatiti. Razmisli malo o tome. Imalo je ljudi koji su silom, protiv svoje volje prihvatili Islam. Takvi su se nakon odlaska turaka povratili svojoj vjeri predaka. Vjera je stvar spoznaje i stvar volje pojedinca. Kako mene mene ili tebe neko moze uvesti silom u vjeru koju srce ne zeli? U tom se slucaju nije tesko pretvarati, ali vjera je stvar srca a srce osjeca drugacije. Ako bi ti svojim sinovima dao muslimanska imena i ponasao se u skladu islama tj. pretvarao se ti opet nisi musliman. Musliman je onaj koji vjeru dusom prihvati. Hocu da kazem da je prosto nemoguce da neko silom prihvati drugu vjeru.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zašto bi mi bog poslao posrednika da mi bilo šta kaže o sebi?

  3. #103
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Takvi su se nakon odlaska turaka povratili svojoj vjeri predaka. Vjera je stvar spoznaje i stvar volje pojedinca.
    Са овим се не могу сложити,јер да је ово тачно,муслимана не би било на Балкану.

    Мир и свако добро.

  4. #104
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bog salje poslanike da objavi ljudima pravila ponasanja radi onog drugog svijeta. Bog preko Qur'ana naravno objasnjava ljudima i Sebe. Glupo bi bilo da ljudi bar malo nespoznaju svog Gospodara od kojega im zavisi sve i na ovom i na onom svijetu.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  5. #105
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ту се слажем са тобом,али се не слажем да су се сви вратили Православљу кад су Османлије отишле,већ је већина,велика већина остала у Исламу.

    Мир и свако добро.

  6. #106
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Шта у Курану занчи Ми,пошто видим да је написано великим словом ?

    Мир и свако добро.

  7. #107
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar Allah ne govori za Sebe-MI?

    Svako dobro.

  8. #108
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Allah dz.s. je stvorio meleke (andjele), koje u Qur'anu naziva sa Mi. Npr: "A MI SMO NJEMU BLIZI OD VRATNE ZILE KUCAVICE." Znaci, Allahovi meleci su blizi covjeku od njegove zile kucavice, kao sto se kaze o posmrtnim trenucima: "A MI SMO MU BLIZI OD VAS, ALI VI NE VIDITE" (56, 85). Dalje: "MI, UISTINU, KURAN OBJAVLJUJEMO, I ZAISTA CEMO MI NAD NJIM BDJETI." (15, 9). Meleci se, slaveci svoga Gospodara, a uz Njegovu dozvolu spustaju, prilaze covjeku i tako su mu blizi od njegove vratne zile, na onaj nacin na koji je to Uzviseni odredio. Zbog toga Uzviseni kaze: "KAD SE DVOJICA SASTANU" , tj. dva meleka koji pisu ljudska djela, I SJEDNU JEDAN SA DESNE, A DRUGI SA LIJEVE STRANE, tj. motre, ON NE IZUSTI A DA PORED NJEGA NIJE PRISUTAN ONAJ KOJI BDIJE, tj. svako ima svoga pratioca i pisara koji ne ostavlja ni jednu rijec, ni jedan pokret, tj. ne moze se sakriti nista.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  9. #109
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shalom7 View Post
    Zar Allah ne govori za Sebe-MI?
    Još jedno od tumačenja (uz ono koje je naveo Mabus) je da je "Mi" u Kur'anu, tzv. "kraljevsko Mi", slično onome koje koristi recimo Engleska kraljica da bi istakla svoje "visočanstvo".

    Inače u Kur'anu se nikad za Boga u drugom i trećem licu ne koriste zamjenice Vi i Oni, već uvijek Ti i On.

    Da dopunim tumačenje koje je iznio Mabus: Po Kur'anu, meleki/anđeli izvršavaju Allahove naredbe. Npr. Kur'an je objavljen preko meleka Džibrila, Isus je začet preko meleka itd. Izraz Mi (ondje gdje se pojavljuje) objašnjava se kao Bog i Njegovi meleki.... Na mjestima gdje meleki nisu učestvovali (tj. izvršavali naredbe) u Božijim radnjama spominje se samo Bog ili Ja.

    Izvor za ovo mi je bio Google :)
    Last edited by edin1; 11-08-07 at 13:36.

  10. #110
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ono za vraćanje u pravoslavlje ti je ispad, i kad već pričamo, pričajmo ozbiljno. vratiše li bosanci u prethodnu vjeru? ili su oni milom prihvatili to? budimo ozbiljni. ko nije prihvatio islam, bio je vješan, ubijan, plaćao visok harač, ko je prihvatio islam, živio je malo bolje, i sl., a ljudi kad nemaju ništa dođu u iskušenje, i ja mislim da im srcem nije zavladala ta vjera. pravo da ti kažem, nije mi bitno ko je u kojoj vjeri ostao, ili se vratio, ali mi je bitno da pošteno kažeš da u qur'anu piše da sve treba da bude lijepo i sl., džihad za odbranu svih, nema nasilnog nametanja vjere, ali u životu su stvari drugačije. povede li se džihad za vrijeme drugog svjetskog rata u odbranu jevreja? šta su radili turci u bosni, i svuđe okolo? nenasilno nametali islam? molim te...
    neka bude borba neprestana...

  11. #111
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate, znas li ti koliko je muslimana sa ovih prostora a narocito iz Beogradskog pasaluka procerano u Tursku zbog toga sto nisu htjeli da se povrate pravoslavlju? Proguglaj malo, internet je pun ovakvih stranica. Zbog cega nisu htjeli da se vrate? Zbog toga sto su Turci ubijali, mucili i vesali??? Ne, da su takve zlocine radili nijednog muslimana ne bi bilo nakon njihovog odlaska. Medjutim ovo nisu stvari religije vec istorije i odgovornih i neodgovornih ljudi u tim vremenima. Nisu Turci bili sjajni, a oni medju njima koji su se ogrijesili platu ce na Sudnjem Danu primiti. Koliko je crkvi ostalo nakon turaka a pretrazi po internetu koliko je dzamija sruseno nakon odlaska turaka. O ovoj temi necu vise da pricam. To mozete tamo na teritoriji Cipura.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  12. #112
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na objasnjenju.Inace, u knjizi Postanka, u Bibliji, Bog na jednom mjestu takodjer za Sebe kaze -Mi:´...da nacinimo covjeka kao sto smo Mi...´


    Pozdrav

  13. #113
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Brate, znas li ti koliko je muslimana sa ovih prostora a narocito iz Beogradskog pasaluka procerano u Tursku zbog toga sto nisu htjeli da se povrate pravoslavlju? Proguglaj malo, internet je pun ovakvih stranica. Zbog cega nisu htjeli da se vrate? Zbog toga sto su Turci ubijali, mucili i vesali??? Ne, da su takve zlocine radili nijednog muslimana ne bi bilo nakon njihovog odlaska. Medjutim ovo nisu stvari religije vec istorije i odgovornih i neodgovornih ljudi u tim vremenima. Nisu Turci bili sjajni, a oni medju njima koji su se ogrijesili platu ce na Sudnjem Danu primiti. Koliko je crkvi ostalo nakon turaka a pretrazi po internetu koliko je dzamija sruseno nakon odlaska turaka. O ovoj temi necu vise da pricam. To mozete tamo na teritoriji Cipura.
    Наравно,колико је Цркава оскрнављено тако што су прерушене у џамије,почев од Мале Азије па на овамо?

    Мир и свако добро.

  14. #114
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Brate, znas li ti koliko je muslimana sa ovih prostora a narocito iz Beogradskog pasaluka procerano u Tursku zbog toga sto nisu htjeli da se povrate pravoslavlju? Proguglaj malo, internet je pun ovakvih stranica. Zbog cega nisu htjeli da se vrate? Zbog toga sto su Turci ubijali, mucili i vesali??? Ne, da su takve zlocine radili nijednog muslimana ne bi bilo nakon njihovog odlaska. Medjutim ovo nisu stvari religije vec istorije i odgovornih i neodgovornih ljudi u tim vremenima. Nisu Turci bili sjajni, a oni medju njima koji su se ogrijesili platu ce na Sudnjem Danu primiti. Koliko je crkvi ostalo nakon turaka a pretrazi po internetu koliko je dzamija sruseno nakon odlaska turaka. O ovoj temi necu vise da pricam. To mozete tamo na teritoriji Cipura.
    ti nijesi ozbiljan. đeca, unuci, generacije poslije onih hrišćana koji su uzeli islam nijesu razmišljali o islamu kao o tuđoj vjeri. oni koji su se preobratili, odlučili su da vjerovatno, kad su već to uradili, onda žive dostojno tome. njihovi potomci nijesu doživljavali islam stranom religijom. ali, tvrditi da su ljudi uglavnom raširenih ruku dočekivali one koji su im donosili islam, je nepoznavanje istorije.
    neka bude borba neprestana...

  15. #115
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Сигурно је ислам "религија љубави и мира"...

    А шта је са свим набијањима на колац, сјечом глава, силовањима
    и осталим "благодетима" које су се дешавале Црногорцима
    који нису хтјели прихватити ислам?


    Та прича се не поклапа са историјским чињеницама
    о збивањима на овим просторима.
    Да воскреснет Бог и расточасја врази Јего!

  16. #116
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Steta je sto se ne mozemo vratiti u proslost da pitamo ljude sta su osjecali prema Islamu da bi ga prihvatili. O razlozima mozemo samo da nagadjamo. Na kraju krajeva zabolje me za tu vrstu istorije. Mnogi ce na Sudnjem Danu zaliti zasto nisu bili ono sto su trebali biti. Ihtus, ti sto su ubijali ce u pakao ako Bog da. Ja im zelim vatru bili oni hriscani ili oni koji su sebe zvali muslimanima isto kao i onima sto zlocin napravise u Srebrenici kao i onima koji ga napravise u Sahovicima (danasnjem Tomasevu), kao i onima koji onaj voz zaustavise kao i onima sto ubice svecima proglasavaju itd.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pricanje o izvornoj vjeri su najobicnije gluposti i plasiraju je oni koji imaju malo dodira sa bilo kojom vjerom, a svu tu izvornost bi vracali samo do mjesta dokle njima odgovara i nikako vise ni milimetar nazad. Izvorna je vjera je ona koju covjek postuje i vjeruje u nju.

  18. #118
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    "Djecak rodjen u krscanskoj porodici, kako on kaze, naucen Kur'anu u snu, zapanjujuci video. Sigurno interesantno za pogledati!
    Titlovano na bosanski jezik!"


    Klikni odje
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  19. #119
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Steta je sto se ne mozemo vratiti u proslost da pitamo ljude sta su osjecali prema Islamu da bi ga prihvatili. O razlozima mozemo samo da nagadjamo. Na kraju krajeva zabolje me za tu vrstu istorije. Mnogi ce na Sudnjem Danu zaliti zasto nisu bili ono sto su trebali biti. Ihtus, ti sto su ubijali ce u pakao ako Bog da. Ja im zelim vatru bili oni hriscani ili oni koji su sebe zvali muslimanima isto kao i onima sto zlocin napravise u Srebrenici kao i onima koji ga napravise u Sahovicima (danasnjem Tomasevu), kao i onima koji onaj voz zaustavise kao i onima sto ubice svecima proglasavaju itd.
    Недај БОЖЕ да ће ти у пакао,јер ако ће они тамо,куда ћемо ми ?

    Мир и свако добро.

  20. #120
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Damaskin View Post
    Сигурно је ислам "религија љубави и мира"...

    А шта је са свим набијањима на колац, сјечом глава, силовањима
    и осталим "благодетима" које су се дешавале Црногорцима
    који нису хтјели прихватити ислам?


    Та прича се не поклапа са историјским чињеницама
    о збивањима на овим просторима.
    Slavko Perovic tadasnji presjednik i lider LSCG je jednom izjavio (u najtezim trenucima Moderne Crnogorske Istorije) da su Turci bili najtolerantniji ratnici koji su krocili na tlu nase zemlje, sto znaci da podvlacenje tvojih licnih stavova pada u vodi kad se uzme u obzir da je $ata covjek od rijeci i dobar poznavaoc nase istorije, a to ispiranje mozgova s dezinformacija mozes olako plasirati neukim i bezboznim tj. izolovanim od ostatka svijeta.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  21. #121
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Damaskin View Post
    Сигурно је ислам "религија љубави и мира"...

    А шта је са свим набијањима на колац, сјечом глава, силовањима
    и осталим "благодетима" које су се дешавале Црногорцима
    који нису хтјели прихватити ислам?
    Crna Gora nije jedina drzava na svijetu. Sta je sa svime sto se desavalo onima koji tokom pokrscavanja evrope nisu htjeli prihvatiti hriscanstvo? Hriscanstvo je Evropi nametnuto skoro iskljucivo silom (sa par izuzetaka, kao na primjer Irska).

    "Hriscanska" Evropa je, pod direktnim vodjstvom hriscanske crkve, u najmracnijem periodu svoje istorije palila i unistavala sve sto je predstavljalo opasnost po moc i interese crkve, vodila pohode na "svetu" zemlju (prvih par pohoda su za svoje vrijeme bili uzas ekvivalentan drugom svjetskom ratu).

    I dok je hriscanska crkva proganjala svaki oblik nauke i znanja osim religijskog, islamske zemlje na istoku su to znanje cuvale i unapredjivale, sprijecivsi tako da veliki dio nase nauke bude zauvijek unisten, a istorija zaboravljena.

    Hriscanstvo kao religija (odnosno crkva koja je tu religiju prisvojila) nema na mnogo sta da bude ponosna tokom svoje istorije, i toga bi trebao biti svjestan kada ti (predpostavljam iz cistog neobrazovanja) padne na pamet da ovako komentarises neku, bilo koju, drugu religiju.

  22. #122
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ Damaskin:

    Islam nije što vidiš Turke ili bilo koga drugog da radi. Islam je ono što je u Qur'anu i u Sunnetu (Praksi) Muhammeda, savs.
    Last edited by mastermind; 11-08-07 at 09:20.

  23. #123
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NAUČNO POREĐENJE QUR’ANA I BIBLIJE

    Ako samo brzo pogledate Bibliju i Qur’an, možete uočiti nekoliko stvari koje izgledaju da su skoro iste, ali ako ih detaljnije analizirate, vidjećete da su kao „nebo i zemlja“. Samo koristeći istorijske detalje, veoma je teško za nekoga koji je slabo upoznat sa Hrišćanstvom ili Islamom, da uoči koja je knjiga ispravna, a koja ne. Međutim, ako poredite relevantne (odgovarajuće) dijelove i jedne i druge knjige sa naučnim znanjem, onda ćete sami uočiti istinu.

    1. STVARANJE UNIVERZUMA (SVEMIRA) ZA 6 DANA?

    Prema Bibliji, u prvoj knjizi Stvaranja, u poglavlju prvom, svemir je stvoren za 6 dana, pri čemu je svaki dan definisan kao period od 24 sata. Iako se i Qur’anu spominje da je svemir stvoren za 6 „ejjaam“, „ejjam“ je množina dana, u arapskom jeziku „ejjam“ znači 1) dani; ILI 2) duži vremenski period.
    Kada Qur’an kaže da svemir stvoren za 6 „ejjama“, onda se odnosi na stvaranje nebesa i zemlje za 6 dužih vremeskih perioda, i nauka nema prigovora ovome. Stvaranje svemira trajalo je nekoliko milijardi godina, što je pobilo Bibliju koja kaže da je svemir stvoren za 6 dana po 24 sata.

    2. SUNCE STVORENO POSLIJE DANA?

    Biblija kaže u poglavlju 1, stihovi 3-5, u knjizi Stvaranja da je fenomen dana i noća stvoren prvog dana stvaranja Univerzuma od strane Boga. Svjetlost koja cirkuliše u svemiru rezultat je kompleksnih reakcija zvijezda; ove zvijezde su stvorene, prema Bibliji (Stvaranje, 1:14-19) četvrtog dana! Nelogično je da je svjetlost (fenomena dana i noći) stvorena prvog dana, a uzrok svjetlosti je stvoren 3 dana kasnije. Šta više, postojanje dana i noći kao dijelova jednog dana je samo zamislivo poslije stvaranja Zemlje i njene rotacije oko Sunca. Nasuprot ovim stavovima Biblije, Qur’an ne daje nikakva netačna tvrđenja u vezi Stvaranja. Odavde je apsurdno reći da je Muhammed SAVS preuzeo neke dijelove o stvaranju svijeta (op: kao što neki nepravednici govore) iz Biblije, a da je sam izostavio ove nelogične i maštovite dijelove Biblije (op: tj. čovjek iz 7. vijeka nije mogao znati činjenice iz 20. vijeka pa da „probere “ od Biblije ono što je netačno, a ono što je tačno da „prebaci“ u Qur’an)

    3. STVARANJE SUNCA, ZEMLJE I MJESECA?

    Prema Bibliji, Knjiga Stvaranja, poglavlje 1, stihovi 9-13, Zemlja je stvorena 3. dana,a prema stihovima 14-19, Sunce i Mjesec su stvoreni 4. dana. Kao što znamo, Zemlja i Mjesec su nastali iz Sunca. (op: dijelova Sunca su se odvajali. Zatim ako bi ti dijelovi bili isuviše mali, oni bi se brzo hladili, i nastajale bi planete i njihovi sateliti.) Prema tome, stvaranje Sunca i Mjeseca poslije stvaranja Zemlje je sasvim suportno utvrđenoj ideji o formiranju sunčevog sistema

    4. VEGETACIJA (BILJKE) STVORENE 3. DANA A SUNCE 4. DANA?

    Prema Bibliji, Knjiga Stvaranja, poglavlje 1, stihovi 11-13, vegetacija je stvorena 3. dana, dok je prema 14-19, Sunce stvoreno 4. dana. Kako je moguće da se vegetacija pojavila prije nego što je Sunce stvoreno, kako se to tvrdi u Bibliji? (op: za onu braću i sestre koji malo slabije barataju prirodnim naukama, ili su pak zaboravili: da bi biljke mogle sebi stvarati hranu – šećer glukozu – iz ugljen-dioksida, CO2, i kiseonika, O2, potrebna je energija Sunčeve svjetlosti)

    Da je poslanik Muhammed SAVS zaista autor Qur’ana i da je kopirao neke dijelove Biblije, kako je onda uspio da „zaobiđe“ fatalne greške koje Biblije sadrži? Qur’an ne sadrži nijednu jedinu činjenicu koja je suportna nauci.

    5. OBOJE, SUNCE I MJESE, EMITUJU (ZRAČE) SVJETLOST?

    Prema Bibliji, i Sunce i Mjesec, zrače svoju svjetlost. U Knjizi Stvaranja, poglavlje 1, stih 16, se kaže: „I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje da vlada noću - i zvijezde.“

    Međutim, nauka nam danas kaže, da mjesec nema svoje sopstveno svjetlo. To potvrđuje Qur'anski koncept da je svjetlost Mjeseca reflektovana (op: tj. Mjesečeva svjetlost je samo Sunčeva svjetlost koja se odbila od površine Mjeseca). Misliti da je poslanik Muhammed SAVS prije 1400 godina ispravio ove naučne greške u Bibliji, a onda to prepravljeno prepisao u Qur'an je nešto potpuno nezamislivo.

    6. ADEM (AS) JE ŽIVIO NA ZEMLJI PRIJE 5800 GODINA?

    Prema genealogiji Isusa Hrista u Bibliji, od Isusa preko Ibrahima (AS) do prvog čovjeka na Zemlji, tj. Adema AS prošlo je otprilike 5800 godina:
    Od Adema AS do Ibrahima AS .........1948
    Od Ibrahima AS do Isusa AS............1800(otprilike)
    Od Isusa AS do danas......................2000
    UKUPNO..........................................58 00(zaokruženo)
    Još jedna činjenica stvara dodatnu konfuziju. Naime Jevrejski kalendar je sada otprilike u 5800. godini!
    Postoji više nego dovoljno dokaza iz arheologije i antropologije koji kažu da se prvo ljudsko biće na Zemlji pojavilo prije više desetina hiljada godina, a ne samo 5800, kao što Biblija kaže.

    Qur’an kaže da je Adem AS bio prvi čovjek, ali nije rekao kada se pojavio, za razliku od Biblije. Ono što je Biblije rekla sasvim je nekompatibilno sa modernom naukom

    7. NOJ – NUH AS I POTOP

    Biblijski opis potopa u stvaranju, poglavlje 6, 7 i 8 ukazuje da je potop bio univerzalan i da je uništio sve živo na Zemlji, izuzev onih koji su bili zajedno sa Nojem AS u lađi. Opis nam ukazuje da se potop desio 1656 godina poslije Adema AS odnosno 252 godine prije Ibrahima AS, u vrijeme kada je Noj AS imao 600 godina. Prema tome, potop se morao desiti negdje u 22. ili 21. vijeku prije nove ere.

    Ova priča o potopu, data u Bibliji, je suprotna sa naučnim činjenicama iz arheoloških izvora koji kaže da su 11. dinastija u Egiptu i 3. dinastija u Vavilonu postojali bez civilizacijskog prekida i bez uticaja ičega značajnog što bi se moglo desiti u 21. vijeku prije nove ere. Ovo pobija Bibliju da je cio svijet bio potopljen. Nasuprot Bibliji, Qur’anska prezentacija potopa i kazivanje o Nuhu AS nije u suprotnosti sa naukom ili arheologijom: 1) Qur’an ne daje nikakve podatke o tome kada je bio potop; 2) prema Qur’anu, potop nije bio univerzalni fenomen koji je uništio sve na Zemlji. Qur’an kaže da se potop odnosio samo na Nuhov AS narod.

    8. MUSA – MOJSIJE AS I FARAON EKSODUSA (PROGONA)

    Priča o Musau AS i Faraonu je veoma slična u Qur’anu i Bibliji. I jedna druga knjiga se slažu da se Faraon udavio kada je pokušao da prati Musaa AS. Međutim Qur’an daje još jednu, dodatnu informaciju u Suri Junus (10. poglavlje) u ajetu 92:

    Danas ćemo izbaviti samo tijelo tvoje da bi bio poučan primjer onima poslije tebe", - ali mnogi ljudi su ravnodušni prema Našim poukama. (Prevod značenja Junus, 92)

    Dr Maurice Bucaille je nakon potpunog istraživanja dokazao da je faraon Ramzes II umro dok je Musa AS bio u Medjenu, premda je on prema Bibliji proganjao Israelćane. Merneptah, sin Ramzesa II, je u stvari bio taj faraon za vrijeme eksodusa. 1898. godine mumificirano tijelo Merneptaha je nađeno u Dolini Kraljeva. 1975. godine, dr Maurice Bucaille je sa drugim doktorima dobio dozvolu da istražiju Merneptahovu mumiju. Istraživanja su pokazivala da je Merneptah najvjerovatnije umro od davljenja ili od šoka koji je neposredno prethodio davljenju. Prema tome, Qur’anski ajet koji kaže da će Allah sačuvati njegovo tijelo kao znak, je ispunjen time što se sad mumija Merneptaha čuva u sobi Kraljevskih Mumija u Egipatskom Muzeju u Kairu.

    Ovaj ajet je pokrenuo dr Maurice-a Bucaille-a, koji je tada bio hrišćanin, da izučava Qur’an. Kasnije je napisao knjigu „Biblija, Qur’an i nauka“ i priznao je da autor Qur’ana ne može biti niko drugi nego sam Bog Uzvišeni. Nakon toga je primio Islam.

    Preuzeto sa: www.irf.net
    Last edited by mastermind; 11-08-07 at 09:18.

  24. #124
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DA LI JE ISLAM ŠIREN MAČEM?

    Pitanje:

    Kako se Islam može zvati religijom mira, kad je širen mačem?

    Odgovor:

    Jedna je od mnogih zamjerki među nemuslimanima da Islam danas ne bi imao milione pristalica, da se nije širio silom. Sljedeći razlozi će pokazati, da je istina daleko od toga, i da je to bila sila Istine, razloga i logike koja je bila odgovorna za brzo širenje Islama.

    1. Islam znači mir.

    Islam dolazi od riječi „selam“ što znači mir. Takođe znači pokoravanje Allahovoj, swt, volji. Prema tome Islam je religija mira, koja se postiže pokoravanjem volji Uzvišenog Tvorca, Allah, swt.

    2. Nekad je sila potrebna da bi se mir održao.

    Nije svaki čovjek naklonjen da održava mir i harmoniju. Ima mnogo tih, koji bi uništili taj mir, iz svojih (preobučenih) interesa. Ponekad je potrebno primjeniti silu da bi se mir održao. Baš iz ovog razloga imamo policajce koji koriste silu protiv kriminalaca i drugih antisocijalnih elemenata društva da bi se održao mir u jednoj državi. Islam je religija mira. Istovremeno, Islam budi njegove sljedbenike da se bore tamo gdje postoji ugnetavanje. Nekad to zahtjeva korišćenje sile. U Islamu, sila može biti korištena samo da se zna za mir i pravdu.

    3. Mišljenje istoričara De Lacy O’Leary.

    Najbolji odgovor na pogrešno shvatanje da je Islam širen silom dao je istoričar De Lacy O’Leary u knjizi „Islam at the cross road“ – „Islam na raskrsnici“, stranica 8:

    „Istorija, međutim, nam objašanjava, da je je legenda o fanatičnim muslimanima koji jure svijetom i prisiljavaju pokorene narode da prime Islam, najapsurdniji mit koji su istoričari ikad zabilježili.“

    4. Muslimani su vladali Španijom 800 godina.

    Muslimani su vladali Španijom oko 800 godina. Muslimani u Španiji nikad nisu koristili silu da bi ljudi primali Islam. Kasnije su došli krstaši koji su istjerali Muslimane. I nije bio nijedan musliman koji je mogao javno da prouči ezan, poziv na molitvu.

    5. 14 miliona Arapa su Koptski hrišćani.

    Muslimani vladaju Arabijom već 1 400 godina. Samo par godina su vladali Britanci i Francuzi. Ipak, danas imamo 14 000 000 Arapa koji su Kopti. Da su muslimani koristili silu ne bi bio nijedan Arap, a da je hrišćanin.

    6. Više od 80% nemuslimana u Indiji.

    Muslimani su vladali Indijom oko 1000 godina. Da su htjeli, a imali su sredstva za to, preobratili bi svakog nemuslimana u muslimana. Danas je oko 80% Indije nemuslimansko stanovništvo. Svi ovi Indijci nemuslimani svjedoče da Islam nije širen silom.

    7. Indonezija i Malezija.

    Indonezija je zemlja sa najvećim brojem muslimana u svijetu. Većina Malezije su muslimani. Postavlja se pitanje: „Koja je to vojska išla u Indoneziju i Maleziju?“

    8. Istočna obala Afrike.

    Slično, Islam se nezamislivom brzinom širio i Istočnom obalom Afrike. Ponovo se postavlja pitanje, ako je Islam širen silom: „Koja je to muslimanska vojska išla u Istočnu Afriku?“

    9. Thomas Carlyle.

    Poznati istoričar, Thomas Carlyle, u njegovoj knjizi “Heroes and Hero worship” – „ Heroji i slavljenje heroja“ govori o pogrešnom shvatanju širenja Islam: „Da, mač, ali gdje ćete naći taj mač? Svaku novu ideju, na svom početku zastupa manjina. U glavi jednog čovjeka. I ona tu stanuje. Jedan jedini čovjek na svijetu vjeruje u nju, jedan čovjek protiv cijelog čovječanstva. Da on uzme mač, i da na taj način propagira, malo će to uraditi za njega. Moraš imati svoj mač! Sama ideja će se propagirati ako može.“

    10. Nema prisile u vjeri.

    Sa kojim mačem je Islam širen? I da ga muslimani posjeduju, ne bi ga smjeli koristi, jer Kur’an jasno kaže: „U vjeru nije dozvoljeno silom nagoniti – pravi put se jasno razlikuje od zablude!“ (Ku’ran, 2:256)

    11. Mač intelekta

    Mač intelekta. To je mač koji osvaja srca i umove ljudi. Kur’an kaže u suri En-Nahl – poglavlje 16 - ajet 125: „Na put Gospodara svoga mudro i lijepim savjetom pozivaj i s njima ne najljepši način raspravljaj!“

    12. Povećanje broja sljedbenika svjetskih religija od 1934 do 1984

    Članak u Reader’s Digest ‘Almanac’, godina 1986, dao je statistike procentualnog porasta glavnih religija svijeta, u periodu od pola vijeka, 1934-1984. Ovaj članak se takođe pojavio u ‘The Plain Truth’ magazine. Na vrhu (tabele) je bio Islam koji se povećao za 235%, dok je hrišćanstvo samo za 47%. Postavlja se pitanje: Koji se to rat vodio u XX vijeku koji je preveo ovoliko ljudi u Islam?

    13. Islam je najbrže rasteća religija u Americi i Evropi

    Danas je najbrže rasteća religija u Americi Islam. Najbrže rasteća religija u Evropi je Islam. Koji to mač prisisljava ljude na Zapadu da primaju Islam u ovolikom broju?

    14. Dr Joseph Adam Pearson.

    Dr Joseph Adam Pearson pravo kaže: „ Ljudi koji se brinu da će jednog dana Arapi posjedovati nuklearno oružje, ne uspjevaju da primjete da je Islamska bomba već bačena, onog dana kad je rođen Muhammed SAVS.“

  25. #125
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Crna Gora nije jedina drzava na svijetu. Sta je sa svime sto se desavalo onima koji tokom pokrscavanja evrope nisu htjeli prihvatiti hriscanstvo? Hriscanstvo je Evropi nametnuto skoro iskljucivo silom (sa par izuzetaka, kao na primjer Irska).

    "Hriscanska" Evropa je, pod direktnim vodjstvom hriscanske crkve, u najmracnijem periodu svoje istorije palila i unistavala sve sto je predstavljalo opasnost po moc i interese crkve, vodila pohode na "svetu" zemlju (prvih par pohoda su za svoje vrijeme bili uzas ekvivalentan drugom svjetskom ratu).

    I dok je hriscanska crkva proganjala svaki oblik nauke i znanja osim religijskog, islamske zemlje na istoku su to znanje cuvale i unapredjivale, sprijecivsi tako da veliki dio nase nauke bude zauvijek unisten, a istorija zaboravljena.



    Hriscanstvo kao religija (odnosno crkva koja je tu religiju prisvojila) nema na mnogo sta da bude ponosna tokom svoje istorije, i toga bi trebao biti svjestan kada ti (predpostavljam iz cistog neobrazovanja) padne na pamet da ovako komentarises neku, bilo koju, drugu religiju.
    Римокатолици и Протестанти нису Хришћани,они су ШИЗМАТИЦИ И ЈЕРЕТИЦИ !!!!
    Римокатолици и папа и Британци су прогонили током историје и Индијанце и Индијце и Абориџине и кога су год стигли.То није радила Христова Црква јер је Христова Црква Православна Црква.

    Мир и свако добро.

Page 5 of 22 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pitomi karakter Islama
    By cetinje in forum Politika generalno
    Replies: 161
    Last Post: 28-02-06, 10:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •