Page 2 of 16 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 396

Thread: Homoseksualnost kao izbor

  1. #26
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Naučna istraživanja su pokazala da ne postoji "gej gen".
    Ne postoji gen, ali postoje hormoni i hemija u organizmu, koji mogu da odrede sklonosti.
    Argument da u prirodi postoje oblici "homo" sklonosti među životinjama, nije održiv, jer postoje i slučajevi životinja sa dvije glave, što se opet ne može podvesti pod "prirodno". Zaključak, ukoliko je homo sklonost mutacija (ta riječ ne znači nešto loše), u evoluciji odnosno prirodi, onda se ne može podvesti pod izborom.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Sve će ovo da pođe u lijepu pm.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Ja mislim da su za seksualnu orjentaciju faktori poput okruženja, vaspitanja i ličnosti jako značajni, kao i u slučaju drugih ljudskih osobina. A ti to možeš nazvati hemijom i hormonima.

    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  4. #29
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Homoseksualnost nije problem.
    Homoseksualnost je problem kada počne da se nameće. Problem je da dijete od 4, 5 - 9 godina treba da izabere je li muško ili žensko, a ne zna da obriše nos.
    Homoseksualnost je problem kao rješenje, izlaz promašenog smisla, koje se zatim prenosi kao pravo izbora.
    Prirodna homoseksualnost nikoga ne ugrožava i treba da bude normalna, kao i sve pojave u prirodi koje se sporadično javljaju. Ne kao pokret.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #30
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Homoseksualnost nije problem.
    Homoseksualnost je problem kada počne da se nameće. Problem je da dijete od 4, 5 - 9 godina treba da izabere je li muško ili žensko, a ne zna da obriše nos.
    Homoseksualnost je problem kao rješenje, izlaz promašenog smisla, koje se zatim prenosi kao pravo izbora.
    Prirodna homoseksualnost nikoga ne ugrožava i treba da bude normalna, kao i sve pojave u prirodi koje se sporadično javljaju. Ne kao pokret.
    Pa evo naucnici tvrde da ne postoji taj gen. Dakle, ne radjaju se LGBT osobe kao takve.

    Problem je kada u adolescentskom periodu, kada hormoni luduju pa ti je I stablo hrasta seksualno privlacno, imas nametanje stava da je biti LGBT nesto normalno ili cak cool. E to je problem.

    Ako idemo sa konzervativnim stavom da je to sramota, da je to nenormalno, neprihvatljivo, onda su manje sanse da tinejdzeri dodju u iskusenje da eksperimentisu.
    Last edited by kimmi; 05-09-19 at 09:56.

  6. #31
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne postoji gen koji određuje to, kao što ne postoji gen koji kaže ti ćeš biti Kimmi na CDMu. Ne možemo banalizovati stvari. Međutim, pri razvoju, počev od embriona, pa na dalje, postoji hemijski balans u organzmu koji može biti ispunjen pod različitim uslovima. Nemam sada kada detaljno. Uglavnom, može da u tvom tijelu bude više hormona koji su svojstveni suprotnom polu, koji sa drugom hemijom utiču na to, da je tebi isti pol privlačan.
    Suština je, da je sex, navika kod ljudi. Strast, koja mu prethodi ima za cilj otkrivanje čovjekove suštine, koja nadilazi ljudski pol i njegove sexualne navike. Dakle, to što si homoseksualac ne utiče na tebe kao čovjeka u prirodi, dok tvoje nametanje seksualnosti drugima može da utiče jer ih skrećeš u zabludu.
    Rješenje je, ne konzervatizam u tom smislu riječi, već rad na sebi i ostvarenju sebe kao ličnosti u istinitoj potrazi, pa ma gdje te ta potaga odvela.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #32
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se ne slazem da 'ih je danas vise nego ikad' u drustvu. Mozda jeste, u smislu da je danas generalno populacija najveca tokom cijele istorije covjecanstva, pa samim tim i lgbt populacija. U svakom slucaju, ne mislim da je u pitanju ni novost ni epidemija. Razlika je u tome sto smo danas, kao nikad do sada kroz istoriju, izlozeni mnostvu informacija na globalnom nivou. A sklonosti poput homoseksualnosti, pedofilije, incesta, narkomanije su stare otprilike koliko i prve civilizacije. Stigmatizacija je dosla tek negdje sa razvojem i jacanjem monoteistickih religija koje su i danas najzastupljenije globalno (Hriscanstvo, Islam). Nisam siguran koliko je stigmatizacija, kao pristup bilo kojoj drustvenoj temi, korisna. Ako i jeste, to su rijetki slucajevi. Eto paralela sa narkomanijom npr...
    1. Moze se reci da je drustveno globalno neprihvacena sklonost
    2. Da se clanovi te 'zajednice' marginalizuju
    3. Da na kraju krajeva ne bi voljeli da vam dijete bude narkoman

    I opet, pored svega toga, da li takav pristup sprijecava djecu/mlade da se drogiraju? Koja je vajda od te stigme?

    Da ne bude zabune, ne izjednacavam ova dva pojma, homoseksualnost i narkomanija, jer ce se neko zakacit za izjednacavanje bolesti/sklonosti/poremecaja i sl... Ali u toj mjeri su mi slicne jer mislim da ih ne bi trebalo stigmatizovati, za razliku od incesta i pedofilije npr. Radi se o osobi, kojoj su sve zive informacije dostupne uz pomoc danasnje tehnologije, i koja svojevoljno povlaci poteze u svom zivotu, pri tom ne dovodeci drugu osobu i njen zivot u opasnost. S druge strane, incest i pedofilija, podrazumijeva da si nekome nametnuo nesto, protiv njegove volje (koliko god ovo bilo otvoreno za interpretacije) i s razlogom bi trebalo stigmatizovati te sklonosti.

    p.s. ono sto mozda je svojstveno danasnjem drustvu su trans osobe, iz prostog razloga sto kroz istoriju covjecanstva, sve do nedavno nije postojala tehnologija koja bi covjeku omogucila da promjeni pol.
    ...a kad mi se glas, i oči, i dah upokoje,
    ti ćeš me, znam, uzeti na krilo svoje...

  8. #33
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Pomenuo si incest. Incest ne mora biti prinudan vec dobrovoljan.

    Brat I sestra se pice to sto mogu, seksualno se privlace. Jel to nemoralno, neprirodno? Jeste!

    Treba li ih zatvoriti zbog toga? Ne!
    Da li je na neki nacin ljudsko pravo da odlucis sa kim ces da upraznjavas sex? Jeste. Zasto onda sex izmedju brata I sestre ne bi bio priznat kao drustveno prihvatljiv? Zasto ne omoguciti da sklapaju brakove??

    Zasto je sex izmedju brata I sestre pravno neprihvatljiv a brak izmedju homoseksualaca jeste??

    Objasnite mi razliku kod primjera koji sam naveo?? I jedno I drugo seksualno ponasanje je moralno problematicno. Dobrovoljno je I jesno I drugo? Zasto jedno nemoguciti a drugo gurati na sva vrata??

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  9. #34
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Niko nije rekao ni da je novost ni da je epidemija u pitanju niti pričamo o stigmatizaciji, koliko sam ja shvatila.
    Mene samo zanima što je to u čovjeku da ga privlači isti pol? Zašto?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  10. #35
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Strašno ste pogriješili što ste ovaj primjerak junk texta uzeli za osnov ove teme. Govorite svojim argumentima, zaboravite onu bljuvotinu.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zasto je sex izmedju brata I sestre pravno neprihvatljiv a brak izmedju homoseksualaca jeste??
    zato što prvo može da rezultira djetetom koje ne bi bilo baš najzdravije
    She is only here to annoy herself!

  12. #37
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    To važi čak i mačke koje se pare između sebe (brat i sestra).
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  13. #38
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zato što prvo može da rezultira djetetom koje ne bi bilo baš najzdravije
    A drugo ne moze da rezultira djetetom...

    Ako je u pitanju slobodan izbor seksualnog partnera, ne znam zasto jedno omogucavati a drugo ne. Sta je sa zoofilijom? Nemoralna je. Drustveno je prihvatljivo zaklati ovcu ali nije polno opstiti sa njom. Siguran sam da bi ovca prije pristala da je cijeli zivot prci neki coban, nego da se zakolje pa da zavrsi na raznju.

    Nego, zabudalih sa pricom, ispadam homofob a nijesam. Ako su drustvene okolnosti te koje trigeruuju seksualnost, ajde da vidimo koje su to. Ne zelim da se popularise homoseksualnost kao nesto normalno I cool, jer dovodimo adolescente u opasnost, nista drugo.
    Last edited by kimmi; 05-09-19 at 11:19.

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    kad budemo osvojili druge nastanjive planete onda cu biti protiv toga ovako sam indiferentan iz prostog razloga sto nas ima previse tako da trenutno ima i dobre i lose strane jbg
    She is only here to annoy herself!

  15. #40
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pomenuo si incest. Incest ne mora biti prinudan vec dobrovoljan.

    Brat I sestra se pice to sto mogu, seksualno se privlace. Jel to nemoralno, neprirodno? Jeste!

    Treba li ih zatvoriti zbog toga? Ne!
    Da li je na neki nacin ljudsko pravo da odlucis sa kim ces da upraznjavas sex? Jeste. Zasto onda sex izmedju brata I sestre ne bi bio priznat kao drustveno prihvatljiv? Zasto ne omoguciti da sklapaju brakove??

    Zasto je sex izmedju brata I sestre pravno neprihvatljiv a brak izmedju homoseksualaca jeste??

    Objasnite mi razliku kod primjera koji sam naveo?? I jedno I drugo seksualno ponasanje je moralno problematicno. Dobrovoljno je I jesno I drugo? Zasto jedno nemoguciti a drugo gurati na sva vrata??

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Tacno tako, zato sam i u zagradi napisao 'koliko god ovo bilo otvoreno za interpretacije' upravo aludirajuci na ovaj segment. Da neki od ovih odnosa mogu biti i dobrovoljni. Razlika je u tome sto je 100%* homoseksualnih odnosa dobrovoljno. To nije slucaj sa incestom ili pedofilijom, sto u mojim ocima tu sklonost cini opasnijom.

    *ako nije dobrovoljno, onda to nije 'odnos' vec silovanje, bas kao i kod hetero odnosa
    ...a kad mi se glas, i oči, i dah upokoje,
    ti ćeš me, znam, uzeti na krilo svoje...

  16. #41
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Harvey Dent View Post
    Tacno tako, zato sam i u zagradi napisao 'koliko god ovo bilo otvoreno za interpretacije' upravo aludirajuci na ovaj segment. Da neki od ovih odnosa mogu biti i dobrovoljni. Razlika je u tome sto je 100%* homoseksualnih odnosa dobrovoljno. To nije slucaj sa incestom ili pedofilijom, sto u mojim ocima tu sklonost cini opasnijom.

    *ako nije dobrovoljno, onda to nije 'odnos' vec silovanje, bas kao i kod hetero odnosa
    Hoces da kazes da ne postoje slucajevi da je odredjeni homoseksualac silovao strejt muskarca?? Zatvorenici like this.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  17. #42
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoje razni slucajevi, i upravo im je to zajednicno, da su silovanja, a ne dovrovoljni odnosi. Mozda nisam dobro formulisao recenicu, ne znam...
    ...a kad mi se glas, i oči, i dah upokoje,
    ti ćeš me, znam, uzeti na krilo svoje...

  18. #43
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  19. #44
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Kako ja ne postadoh limar onda?

  20. #45
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Nijesi imao pojačano lučenje limarskog hormona...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  21. #46
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    znači, ako te odgaja limar, velike su šanse da sutra i ti baviš istim poslom.

    Seksualna opredeljenost i profesionalno zanimanje su 2 totalno razlicita pojma, al eto sasvim slucajno si u pravu.
    Forever young, i want to be forever young

  22. #47
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Seksualna opredeljenost i profesionalno zanimanje su 2 totalno razlicita pojma, al eto sasvim slucajno si u pravu.
    moj post se odnosio na odgajanje djeteta od strane istopolnih roditelja.

    i, ako je "opredeljenost", sto se bunimo i sto nam smeta?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #48
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Evo smo dokučili sve nedoumice. Možemo da zatvorimo temu.
    Znači seksualna opredijeljenost- sve je jasno.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  24. #49
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Dvije odrasle osobe, bilo kojeg pola, koje žele i svjesno odluče da imaju dijete, će biti bolji roditelji nego mnogo današnjih...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  25. #50
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Dvije odrasle osobe, bilo kojeg pola, koje žele i svjesno odluče da imaju dijete, će biti bolji roditelji nego mnogo današnjih...

    Sent from Tapatalk
    e sad moze lock.
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 2 of 16 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Izbor do 20 000...
    By Sidewinder in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 54
    Last Post: 18-03-07, 11:47
  2. Izbor u PG
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Centralni
    Replies: 28
    Last Post: 05-02-07, 10:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •