Page 170 of 284 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180220270 ... LastLast
Results 4,226 to 4,250 of 7088

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #4226
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Hvala na odgovoru.
    Moram preci na taj mHB klik, tako ce biti dosta lakse.
    Valjda se ne naplacuje pregled racuna na toj aplikaciji

  2. #4227
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Ne naplacuje.
    @Sale neke banke koriste Viber primarno ako imas, pa tek onda salju SMS ako nemas. Inace SMS poruka banke kosta tacno 1 cent.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  4. #4228
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Ja mislim da ce i oni brzo dici cijene.

  5. #4229
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ebanking sad ima svaka banka koliko znam.Svakako bolje nego cekanje u posti.30 centi je za transakciju,zelenasenje bi bilo stvarno da dignu na 0.5e.

  6. #4230
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo je već opasno
    Pogledao sam bilanse na 31.12. Prva banka ima keša nekih 70 Mln. Tu je i obavezna rezerva, ali ajde neka bude 60 Mln. Ima i 23 Mln obveznica Crne Gore, prepakovala je u međunarodne koje su likvidne, ali uz gubitak što radi spreadova i brze prodaje što radi Dritanove inteligencije, ali to već nije tema. Dakle, 80 + Mln novca raspoloživog u mjesec dana.
    EPCG ima 11,23 Mln gotovina na računima i blagajni i 25,7 Mln Ostali finansijski plasmani, odnosno oročena kinta. To je oko 38 mln. Očigledno je sve povučeno što nije oročeno.

    Ostalo će se vjerovatno povlačiti kako dospijeva, doduše može se i razročiti i povući, ali onda jednog dana moraš objasniti zašto si Aca Đukanovića častio stečenu kamatu.
    Ima još jedan catch. EPCG je državna, pa ako bude željela da oroči pare, moraće da raspiše tender, tako da mogu završiti ponovo u Prvoj ako bude dala dobru ponudu.

    U suštini, može istrpiti Prva povlačenje. Nisu baš ni tamo kreteni i očekivali su nešto ovako pa su malo popravljali likvidnost od 30.08.

    Ima i EPCG 8 Mln subordiniranog depozita Prvoj koji ode u akcijski kapital ako se pokvare koeficijenti (ima ođe pametnijih od mene u vezi ovoga ). Ima i neki akcijski kapital.

    Razumno od menadžmenta EPCG bi bilo difersifikovati depozite, ko plati najbolje, ali i sačuvati firmu đe imaš akcije i subordinirani dug, baš se ne bacaju 10-15 Mln. Ali, pita se politika, a ne razum.

    Takođe, na kraju, moguće da država sve pare povuče iz EPCG kao dividendu ako joj zafali para, mada joj za sada ne gori, ali su nešto tako najavljivali.

    Bumo videl.

  7. #4231
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Zna li neko šta se dešava ako se pare uplate na račun koji počinje sa 550 (Socgen).

    Mislim da takav nalog ne može da prođe, pa samim tim ni da se ovjeri virman.

    Ima neki formalni dokument po kom bi trebalo da se postupi, a račun je 550-....

    Zna li ko kakva je situacija sa tim računima? Jel se to automatski transferiše na CKB ili su ugašeni i nefunkcionalni?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 28-04-21 at 22:20.

  8. #4232
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    430
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Račun je funkcionalan godinu dana od spajanja banaka, sredstva se preusmjeravaju na novi račun iz grupe 510-.
    Idealno bi bilo doći do novog broja računa, ali i u prvoj varijanti transakcija će biti realizovana.

    Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

  9. #4233
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,291
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,178
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Mislim da će do kraja godine automatski banke prosledjovati na racun koji je otvoren u CKB, nakon toga će nalozi biti odbijani kao da si uplatio na netačan racun.

  10. #4234
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Ok...tnx!!!



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  11. #4235
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

  12. #4236
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    NLB Banka je od skoro pocela da naplacuje proviziju na svaku uplatu vecu od 100€ u iznosu od 0.40€. Za ovu proviziju ne stizu sms poruke,nego sam slucajno pogledao mjesecni izvod koji mi salju na email. Na call cemtar kazu da je kao to zakonska obaveza i da sve banke naplacuju, moze li jos neko da provjeri kod drugih banaka ako imate izvode mjesecne.

    Ja sam u ovaj mjesec imao 10-tak uplata preko 100 e i na svaku je skinuto za mog racuna po 0.40. Sramota

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  13. #4237
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    429
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    I meni su to rekli u NLB

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  14. #4238
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,686
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    170 Posts

    Default Banke u Crnoj Gori

    Opa poceli da pilicare kao CKB… Zasto i dalje imate racun kod njih?

    Otvorite u drugoj banci… Javite taj novi broj knjigovodstvu ako primate platu… a kod ovih trazite gasenje… i moraju besplatno da vam ugase. Meni su pokusali da naplate, ali dao sam tih 1-2 eur, pa su mi kasnije vratili na (blokirani) devizni racun

    Nije neki izbor, ali mora se:

    https://cbcg.me/me/kljucne-funkcije/.../tarife-banaka

  15. #4239
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    E kakva je prva banka mrtva, dodje mi jutros koverta od nekakve Foldana doo dje me terete za nekakvih 15 eura i plus nekakvi administrativni troskovi od 21 euro. Sta je ovo ljudi, kakva su ovo goveda, valjda se nazove neko kad ti nesto duguje pa mu objasnis da ti duguje i za sta ti duguje, pa pitas oce li da plati.

    + sa prvom bankom ne saradjujem makar 7-8 godina. Nemam pojma sta je ovo, mora da je neko odrzavanje racuna ili nesto, ali obzirom da nijesam koristio njihove usluge tako dugo sigurno ima neka zastara, posto cim su poslali upozorenje za placanje preko druge firme vidim da nema dogovora sa njima?
    Last edited by Dejan; 04-05-21 at 13:54.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  16. #4240
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    429
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Opa poceli da pilicare kao CKB… Zasto i dalje imate racun kod njih?

    Otvorite u drugoj banci… Javite taj novi broj knjigovodstvu ako primate platu… a kod ovih trazite gasenje… i moraju besplatno da vam ugase. Meni su pokusali da naplate, ali dao sam tih 1-2 eur, pa su mi kasnije vratili na (blokirani) devizni racun

    Nije neki izbor, ali mora se:

    https://cbcg.me/me/kljucne-funkcije/.../tarife-banaka
    Ja mislim da to svuda rade sad. Ali eto nijesam siguran. Makar su mi rekli tako..

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. #4241
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,686
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    170 Posts

    Default

    @Dejan ne mogu oni tek tako da “prodaju” potrazivanja i podatke trecim licima. Vidi direktno sa bankom da rijesis. I da ti izdaju papir da nemas dugovanja

  18. The Following User Says Thank You to Sale For This Useful Post:


  19. #4242
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    E kakva je prva banka mrtva, dodje mi jutros koverta od nekakve Foldana doo dje me terete za nekakvih 15 eura i plus nekakvi administrativni troskovi od 21 euro. Sta je ovo ljudi, kakva su ovo goveda, valjda se nazove neko kad ti nesto duguje pa mu objasnis da ti duguje i za sta ti duguje, pa pitas oce li da plati.

    + sa prvom bankom ne saradjujem makar 7-8 godina. Nemam pojma sta je ovo, mora da je neko odrzavanje racuna ili nesto, ali obzirom da nijesam koristio njihove usluge tako dugo sigurno ima neka zastara, posto cim su poslali upozorenje za placanje preko druge firme vidim da nema dogovora sa njima?
    Vjerovatno održavanje računa. To su povremena potraživanja koja imaju rok zastare, tako da se pozovi na to.

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    @Dejan ne mogu oni tek tako da “prodaju” potrazivanja i podatke trecim licima. Vidi direktno sa bankom da rijesis. I da ti izdaju papir da nemas dugovanja
    Mogu, i to sve legalno još uz amin Centralne banke ako je transakcija preko određenog iznosa.
    Odluka o minimalnim standardima za upravljanje kreditnim rizikom u bankama definiše prodaju potraživanja.Za banke konkretno, mora da bude registrovana faktoring kompanija uz dozvolu CBCG da se time bavi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  21. #4243
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    737
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Mene zanima što se dešava sa računom koji je u blokadi već nekih 7 godina. Imao sam ga u NLB. Nijesam ga ni gasio niti išta više činio sa njim. Briše li se to nakon toliko godina, može li doći nekad nešto na naplatu tipa za održavanje računa i slično?

  22. The Following User Says Thank You to cola2 For This Useful Post:


  23. #4244
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cola2 View Post
    Mene zanima što se dešava sa računom koji je u blokadi već nekih 7 godina. Imao sam ga u NLB. Nijesam ga ni gasio niti išta više činio sa njim. Briše li se to nakon toliko godina, može li doći nekad nešto na naplatu tipa za održavanje računa i slično?
    pitaj pa javi, trebalo bi da ti ide odrzavanje racuna za svih tih 7 godina... ka sa prokletim atlasom

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  24. #4245
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    737
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    pitaj pa javi, trebalo bi da ti ide odrzavanje racuna za svih tih 7 godina... ka sa prokletim atlasom

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    A pitao bih ja, nego me strah da ne pokrenem tu priču...Ne znam može li to da zastara ili šta već...

  25. #4246
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Ako imaju naknadu za mjesecno odrzavanje onda bi trebalo da ide. To ne moze da zastari.

  26. #4247
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,686
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    170 Posts

    Default Banke u Crnoj Gori

    Ako vec nije CBCG treba da im zabrani da naplacuju odrzavanje racuna na kojem nema prometa i/ili novca.

  27. #4248
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Ako imaju naknadu za mjesecno odrzavanje onda bi trebalo da ide. To ne moze da zastari.
    Može da zastari, konkretno održavanje računa je povremeno potraživanje koje zastarijeva nakon 3 godine.

    Zakon o obligacionim odnosima:

    VRIJEME POTREBNO ZA ZASTARJELOST

    Opšti rok zastarjelosti

    Član 380

    Potraživanja zastarijevaju za deset godina, ako zakonom nije određen neki drugi rok zastarjelosti.

    Povremena potraživanja

    Član 381

    (1) Potraživanja povremenih davanja koja dospijevaju godišnje ili u kraćim određenim razmacima vremena (povremena potraživanja), bilo da se radi o sporednim povremenim potraživanjima, kao što je potraživanje kamata, ili da se radi o takvim povremenim potraživanjima u kojima se iscrpljuje samo pravo, kao što je potraživanje izdržavanja, zastarijevaju za tri godine od dospjelosti svakog pojedinog davanja.

    (2) Isto važi za anuitete kojima se u jednakim unaprijed određenim povremenim iznosima otplaćuju glavnica i kamate, ali ne važi za otplate u obrocima i druga djelimična ispunjenja.

    Zastarjelost samog prava
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  29. #4249
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    737
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Može da zastari, konkretno održavanje računa je povremeno potraživanje koje zastarijeva nakon 3 godine.

    Zakon o obligacionim odnosima:
    Hvala puno na informaciji @hercules...to je to.

  30. #4250
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Top onda necu placat atlasu ni centa

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Page 170 of 284 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180220270 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 16 users browsing this thread. (0 members and 16 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •