View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 48 of 166 FirstFirst ... 384445464748495051525898148 ... LastLast
Results 1,176 to 1,200 of 4148

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #1176
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,731
    Thanks Thanks Given 
    2,388
    Thanks Thanks Received 
    4,490
    Thanked in
    2,594 Posts

    Default

    12-13%.


  2. #1177
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    9-11%
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  3. #1178
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    336
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ja ću biti optimista pa ću da kažem da ćemo stići do 100K vakcinisanih do tada. da ne računam sada, ali to je ugrubo nekih 16%.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  4. #1179
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    336
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Ja ću biti optimista pa ću da kažem da ćemo stići do 100K vakcinisanih do tada. da ne računam sada, ali to je ugrubo nekih 16%.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Da dodam, sa ovim kineskim kontingentom moguće je vakcinisati 100K ljudi, zaista bi bila civilizacijska sramota da se sve ovo ne potroši u roku od nekih 40ak dana.



    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  5. #1180
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/53...zbjegle-guzve#

    aj pa da se nastavi jakim tempom

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #1181
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Do sredine juna 30-35% vakcinisanih, da vidimo i to čudo

  7. #1182
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Biće zeznuto ako stigne ovaj indijski virus, ignoriše imunitet i prirodni i onaj od vakcine.

    Jedina dobra stvar je što ga vakcinisani lagano podnose.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    To i jeste svrha vakcine. Ona ne štiti od zaraze, samo onemogućava da se virus razvije u velikoj koncentraciji i ljudi prođu sa laganim simptomima.

  8. #1183
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Računam da je većina ljudi ođe sa foruma ili vakcinisana ili ima antitijela zbog preležanog virusa.

    Biće zeznuto ako stigne ovaj indijski virus, ignoriše imunitet i prirodni i onaj od vakcine.

    Jedina dobra stvar je što ga vakcinisani lagano podnose.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Jel' moze link ka ovome?

  9. #1184
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Jel' moze link ka ovome?
    https://www.google.com/amp/s/balkans...ji-hara-azijom

    https://nova.rs/vesti/drustvo/indijs...anovic-srbija/





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #1185
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Evo moj primjer
    Vakcinisan AZ 4.4
    Nakon dvije nedelje krecem na posao (ravno mjesec preko godinu dana nisam isao)
    Dakle opustam se po malo. Idem na pauzu na kafu. Podjem na fudbal posle jace od godinu. Odem na pivo i zaglavim u petak. Subota malaksao, nedelja isto uz glavobolju. Rekoh ostarao sam za alkohol. Kapiram da mi je miris slabiji ali rekoh tripujem. Ponedeljak glavobolja. Rekoh staram, u 14h zove kolega pozitivan ima temperaturu dva dana. 1415 odmah test u invitro. 15h test pozitivan. 1530h covid ambulanta i uzimanje terapije.
    Dakle glava me boljela par dana i jedan dan sam imao pritisak u grudi. Snimak pluca ok. Nalazi prvi dan solidni posle 4 dana odlicni, cak i crp. Izolovan sam do 10og. Za sad sve ok. Zao mi je sto sam se opustio jer sam se nadao procu bez ovoga. Moja krivica. Nisam prenio nikom.
    Vakcinisite se, topla preporuka. Mislim da je ona glavni uzrok sto sam relativno lako prosao. Da napomenem kolega koji nije bio vakcinisan je imao 5 dana groznicu, i zacetak upale pluca na jedno krilo. Svako dobro i samo pozitivno i vjerujte u nauku, ne trece oko

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  12. The Following 5 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  13. #1186
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    U turistickom sektoru, pouzdano znam iz vise izvora tj. slovom i brojem 9 hotela sa primorja, nivo prijavljenih za vakcinaciju izmedju 20-30%. Ovo je porazno.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  14. #1187
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,421
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,521
    Thanked in
    2,193 Posts

    Default

    U subotu primih Fajzer #2 (USA). Nedjelja popodne blaga malaksalost, takodje i juce.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  15. #1188
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Hvala. Ipak nista konkretno, samo puka nagadjanja (kao uostalom i uvijek u slucaju vecine medija), barem za sada. Nadajmo se najboljem.

    Jedna pozitivna stvar je činjenica da vakcine možda pružaju dobru zaštitu.

  16. #1189
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Evo moj primjer
    Vakcinisan AZ 4.4
    Nakon dvije nedelje krecem na posao (ravno mjesec preko godinu dana nisam isao)
    Dakle opustam se po malo. Idem na pauzu na kafu. Podjem na fudbal posle jace od godinu. Odem na pivo i zaglavim u petak. Subota malaksao, nedelja isto uz glavobolju. Rekoh ostarao sam za alkohol. Kapiram da mi je miris slabiji ali rekoh tripujem. Ponedeljak glavobolja. Rekoh staram, u 14h zove kolega pozitivan ima temperaturu dva dana. 1415 odmah test u invitro. 15h test pozitivan. 1530h covid ambulanta i uzimanje terapije.
    Dakle glava me boljela par dana i jedan dan sam imao pritisak u grudi. Snimak pluca ok. Nalazi prvi dan solidni posle 4 dana odlicni, cak i crp. Izolovan sam do 10og. Za sad sve ok. Zao mi je sto sam se opustio jer sam se nadao procu bez ovoga. Moja krivica. Nisam prenio nikom.
    Vakcinisite se, topla preporuka. Mislim da je ona glavni uzrok sto sam relativno lako prosao. Da napomenem kolega koji nije bio vakcinisan je imao 5 dana groznicu, i zacetak upale pluca na jedno krilo. Svako dobro i samo pozitivno i vjerujte u nauku, ne trece oko

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    teško si mogao tako brzo da stekneš bilo kakav imunitet, ali ako te to tješi onda neka bude tako

    inače ko se vakciniše kineskom danas steći će imunitet tek za mjesec i po(ako ga uopšte i stekne), a do tada će korona kod nas skroz da izduši pa ispada da će se vakcinisat protiv nepostojećeg virusa, mada valjaće onome ko putuje vani bar zbog te potvrde
    She is only here to annoy herself!

  17. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  18. #1190
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    U turistickom sektoru, pouzdano znam iz vise izvora tj. slovom i brojem 9 hotela sa primorja, nivo prijavljenih za vakcinaciju izmedju 20-30%. Ovo je porazno.
    ada eno po FBu stručnjaci za viruse iz Podgorice ne mogu da vjeruju koliko ljudi čeka da se vakciniše skapiraš da je dobar dio ovog naroda ograničen i ćao. mene neki ubjeđuju da mi otac nije imao koronu, no nešto drugo. sad što je preživio nekako to je druga stvar
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #1191
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Treba sačekati rezultate od prekjuče kao i one oko 27. iz Rožaja, da vidimo je li to to makar do jeseni
    Last edited by Markys; 04-05-21 at 15:41.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  20. #1192
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    teško si mogao tako brzo da stekneš bilo kakav imunitet, ali ako te to tješi onda neka bude tako

    inače ko se vakciniše kineskom danas steći će imunitet tek za mjesec i po(ako ga uopšte i stekne), a do tada će korona kod nas skroz da izduši pa ispada da će se vakcinisat protiv nepostojećeg virusa, mada valjaće onome ko putuje vani bar zbog te potvrde
    Ne tjesi me, nisam od te fele. Vec sam nakon dvije nedelje odradio test i imao sam 17 anti tijela. Da napomenem prije vakcine nedelju dana takodje sam radio test i imao sam 0. Kazem kako ja prodjoh a oni tvrde da i jedna doza stiti preko 72% od tezih posledica nakon 2-3 nedelje. Ako sam 4.4 primio a 26.4 bio pozitivan racunam da sam imao skoro 3 nedelje vremena da pokupim. Test na antitijela sam radio 17og. Svako bira sta ce. Nisam tu da ubjedjujem nikog. Ali ovo su cinjenice licno sa mog slucaja. Ja znam da ste ti i starwalker doktori ovoga ali evo nekih licnih cinjenica
    Jos jedna cudna stvar. Dan prije pozitivnog nalaza bio sam slab sa glavoboljom. Popijem coca colu sa dvije kriske narandze, u medjuvremenu podjem na teams sastanak i vratim se vidim sestra iz iste case pije, bilo joj muka da reze pomorandzu i samo dosula i popila. Nista joj se nije desilo evo od tada 9 dana. Bas cudno, ne moze gore od toga ja mislim

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  21. The Following 3 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  22. #1193
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    teško si mogao tako brzo da stekneš bilo kakav imunitet, ali ako te to tješi onda neka bude tako

    inače ko se vakciniše kineskom danas steći će imunitet tek za mjesec i po(ako ga uopšte i stekne), a do tada će korona kod nas skroz da izduši pa ispada da će se vakcinisat protiv nepostojećeg virusa, mada valjaće onome ko putuje vani bar zbog te potvrde
    ti si kralj svega mi
    prricas nedje od ljeta prosle godine kako jos mjesec - dva max i sve je gotovo.
    imas li kakva saznanja mimo cijele svjetske naucne zajednice koja tvrdi da ni sa vakcinacijom ovo nece pasat brzo, ili samo tako *....
    *trazim izraz neki a da nije uvredljivo, no ga ne mogu naci...

  23. The Following User Says Thank You to nickname For This Useful Post:


  24. #1194
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ne tjesi me, nisam od te fele. Vec sam nakon dvije nedelje odradio test i imao sam 17 anti tijela. Da napomenem prije vakcine nedelju dana takodje sam radio test i imao sam 0. Kazem kako ja prodjoh a oni tvrde da i jedna doza stiti preko 72% od tezih posledica nakon 2-3 nedelje. Ako sam 4.4 primio a 26.4 bio pozitivan racunam da sam imao skoro 3 nedelje vremena da pokupim. Test na antitijela sam radio 17og. Svako bira sta ce. Nisam tu da ubjedjujem nikog. Ali ovo su cinjenice licno sa mog slucaja. Ja znam da ste ti i starwalker doktori ovoga ali evo nekih licnih cinjenica
    Jos jedna cudna stvar. Dan prije pozitivnog nalaza bio sam slab sa glavoboljom. Popijem coca colu sa dvije kriske narandze, u medjuvremenu podjem na teams sastanak i vratim se vidim sestra iz iste case pije, bilo joj muka da reze pomorandzu i samo dosula i popila. Nista joj se nije desilo evo od tada 9 dana. Bas cudno, ne moze gore od toga ja mislim

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    3 moja poznanika su radila test na antitiejla posle prve doze AZ ( prije revakcine nekoliko dana) svi su na 2000+
    tako da TUMBS UP za AZ!
    ja necu radit to da bacam 15 eura, prolongirat cu revakcinu za iduci mjesec...

  25. The Following 2 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


  26. #1195
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,808
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    teško si mogao tako brzo da stekneš bilo kakav imunitet, ali ako te to tješi onda neka bude tako

    inače ko se vakciniše kineskom danas steći će imunitet tek za mjesec i po(ako ga uopšte i stekne), a do tada će korona kod nas skroz da izduši pa ispada da će se vakcinisat protiv nepostojećeg virusa, mada valjaće onome ko putuje vani bar zbog te potvrde
    Tacan datum izdusenja korone kod nas?
    Mada prateci tvoje postove, ova nasa korona bi uveliko trebala da je u Italiji???

  27. The Following 4 Users Say Thank You to mrgo For This Useful Post:


  28. #1196
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ok, da sumiramo onda...

    Ko ima IgG antitijela (jer upravo o tome pricate) siguran je od korone i ako zahvati neki drugi soj lakse ce proci. Jel' to to?

    IgG antitijela svima relativno brzo "izdushe", a neko ih nikad ni ne razvije... Ako je samo to ono sto je vazno za borbu protiv ovoga grdno nam se pise (naravno da nije btw).

  29. #1197
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ok, da sumiramo onda...

    Ko ima IgG antitijela (jer upravo o tome pricate) siguran je od korone i ako zahvati neki drugi soj lakse ce proci. Jel' to to?

    IgG antitijela svima relativno brzo "izdushe", a neko ih nikad ni ne razvije... Ako je samo to ono sto je vazno za borbu protiv ovoga grdno nam se pise (naravno da nije btw).
    u UK juce jedna osoba preminula...
    mora da su pili masu vitamina D zadnjih 2-3 mjeseca

  30. The Following 2 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


  31. #1198
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ja jedva čekam da se vakcinišem pa dabogda "izdušila" korona sjutra dan posle moje vakcinacije! Sve da ću trombozu dobit posle vakcine Je li realno da i dalje čovjek ubjedjuje ljude da će korona "izdušit" i da Kaemse nije lako prosao jer je vakcinisan no onako, što duši korona....evo ne znam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  32. The Following 5 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  33. #1199
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    u UK juce jedna osoba preminula...
    mora da su pili masu vitamina D zadnjih 2-3 mjeseca
    Ne znam sta si htio reci ovim postom uopste. Ja postavih direktno pitanje bez trunke ironije, kao i konstataciju da IgG tijela (na koja se evo mnogi pozivaju) ne igraju glavnu ulogu u odbrani protiv korone, al' ajd... Lijepo je odgovoriti nebuloznom opaskom, keep it up.

    Inace u Novom su paklene guzve za vakcinaciju danas. Bacih pogled jutros prije posla a i evo prije nekih 15ak minuta, ista stvar, poprilicno dug red ljudi koji cekaju na vakcinaciju.
    Sva propaganda/politika oko AZ je izgleda bila urodila plodom, ne vidim drugo objasnjenje zasto je rijetko ko isao da primi tu vakcinu a sada su ovolike guzve (u Novom barem koliko se da vidjeti sve mahom stariji).

  34. #1200
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Uvjeren sam da je AZ najbolja vakcina na trzistu. Ali narod voli teorije zavjere i previse se edukuje glupostima

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Page 48 of 166 FirstFirst ... 384445464748495051525898148 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: Yesterday, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: Yesterday, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •