View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 104 of 184 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154 ... LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 4579

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #2576
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    E ako kapiram ovaj hejt za Lidl, jad me naša
    Kad god uđoh u lidl, gepek vazda natrpah, svega i svačega, počev od hrane, koje ima razne što kod nas nema, sirevi 100 vrsta, suhomesnati proizvodi, sosevi, čokolade, grickalice, pa raznih stvarčica za auto - tečnost za stakla, mirisi, svakakvi dodaci i zajebancije, pa ima i robe, alata, vazda milion stvarčica za kuću, nekih djelova namještaja, pa onda ona njihova pekara sa vazda svježim kiflicama, hlebomi raznim tjesteninama, baš sve živo i za dosta niske cijene...

    P.s. jedino u srbiju nisam bio u lidl, ne znam je li što drugačije tamo tj. gore nego u druge države...
    ja jesam u Srbiju i u Njemacku i u Hrvatsku....U Srbiji mi nista nije bilo valjano prosto i se ne dopada...nije hejt, roba mi nije bila ok.... Njemacka je druga prica,mada da se ne lazemo nijesam ni u Njamcku isla da sopingujem u Lidl neke osnovne stvari par puta a u Hrvatsku nijesam mnogo trgovala jer je u krv bilo osim ono usput ako mi je trebalo, a u Srbiju sam baš bila više puta u trgovini i potrosila nekoliko sati na obilazak pa se razočarala...i izborom i kupljenim stvarima
    Last edited by zvoncica; 01-11-20 at 03:49.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2577
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ima Voli odličan standard, stvarno. radnicima manje plate a igrači Budućnosti po par desetina iljada mjesečno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    O tome ne pričamo ja nemam uvid u njihovu poslovnu politiku, ono što znam jeste da je usluga vrhunska, urednost i čistoća na nivou zadovoljavajućem....par nekih ljudi koji tamo rade a koje poznajem i koji se odrase od posla nijesam čula da se žale na primanja, zale se da puno rade ali su mi rekli da su zadovoljni platom i ostalim...e sad da li je to prava istina ne znam....sa druge strane ima ljudi koji su nezadovoljni nečim čime bih ja bila zadovoljna i obratno....a stvarno ne znam detalje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  4. #2578
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,328
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    843
    Thanked in
    560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    saglasna, sve sto se tiče Volija je jedna od najboljih trgovina u kojima sam bila i znam jako puno ljudi iz SRB kad dolaze na more (čuš mene, dolazili nekad davno ) svraćali su u Voli da trguju


    a oprosti u kojem tačno dijelu sam pričala da je lidl neko cudo od marketa?! Lidl je market u kojem sam kupila par sitnica ajd kad vec udjoh koje sam bacila jer nijesu valjale, i što se mene tice da dodje 10 LIDL-a ja ući neću kod njih....roba odvratna, usluga još grdja, bogomi ka da trebaju oni meni a ne ja njima...a svi LIDL marketi se grade po standardima, uvijek isto -tako je čovjek pričao a ja svakako nijesam rekla da su ti standardi dobri....naprotiv

    Ma moja replika je bila na komentar "doticnog menadzera", nista drugo. Prosipaju price o standardima i glupostima a eto, kako ti iz iskustva, tako i ja i jos mnogi drugi, vidjesmo koliko se ti standardi postuju u regionu.

    Ja bih prvi bio sretniji da se otvori Lidl koji "postuje" standarde kojih moraju da se pridrzavaju recimo u Njemackoj, al' ono sto vidjeh na pojedinim mjestima u HR je da su ekvivalent IDEI, tacnije uzas. Tako da je situacija veoma jednostavna, sve i da otvore kod nas, nesto sumnjam da bi dobili "pravi Lidl".

  5. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  6. #2579
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    kvalitet proizvoda koji se prodaje u njemackoj i na balkan nece nikad biti isti,prodavnice tipa lidl,aldi...idu na jeftine cijene a ne na kvalitet ,tako da od njih se ne moze ocekivat ni kvalitet ni neki preveliki standardi

  7. #2580
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,247
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    652 Posts

    Default

    Neko spomenu Lidl i raznovrnost namjernica, to bih volio da osjetimo i da imamo ALI isto moramo razmisliti da to ne moze biti bas isto kao npr u Njemacku npr. za neke druge stvari kod nas, kao tehnika. Oni vide sto kod nas prolazi i u kojoj kolicini ako vide da ne prolazi SUPER LED TV od 100 incha sigurno vise nece doci kod nas pa cak i da ga narucujes. Mislim (ne tvrdim) da taj Lidl ili neki treci nece nabavljati robu koja mu ne prolazi. (mnogo teza kategorija nego tehnika jer se kvari i ima rok trajanja i skladistei na specifican nacin)

    Bas sam pricao sa kolegom iz BG-a i prica kako je dobra fora sto imaju svaki dan ili svake nedelje (ne mogu se sjetiti mozda je i mjesec mada nebitno za ovu pricu) po jednu npr drzavu i ta polica je puna proizvoda iz te drzave, ovo mi je super nego ne znam mozemo li poredititi 2.5 miliona i 180 K potrosaca. (BG vs PG).

    U svakom slucaju ne mozes da skodi da se pojavi neko novi, mozda da padnu cijene malo i uvedu se neke nove usluge i standardni.

  8. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  9. #2581
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A koji novi lanci, imamo ih previše za ovoliki broj stanovnika...

  10. #2582
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    U njemačkoj Lidl ima sve premium brendove, dok Aldi gura neke svoje jeftinije. Kad sam prvi put ušao u Lidl u Srbiji to nije bilo prepoznatljivo, nema milke, nema nutele itd.. Bukvalno Aldi priča, neki meni nepoznati brendovi itd.

    E sad moguće da su i u Njemačkoj promijenili pristup u zadnjih pet godina, kolko nisam bio gore, pa da ja nisam u toku.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  12. #2583
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,328
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    843
    Thanked in
    560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    kvalitet proizvoda koji se prodaje u njemackoj i na balkan nece nikad biti isti,prodavnice tipa lidl,aldi...idu na jeftine cijene a ne na kvalitet ,tako da od njih se ne moze ocekivat ni kvalitet ni neki preveliki standardi
    Ja licno ne pricam o kvalitetu proizvoda uopste, vec o samim prodavnicama i kako se ne pridrzavaju tih "standarda" (u regionu, pa i medju samim regijama u pojedinim drzavama, tipa Lidl prodavnice u Istri su deset nivoa iznad onoga u Dubrovniku, i to redom svaki u kojem sam usao) o kojima menadzerska gospoda iz Srbije vole da pricaju. A ta prica "Lidl" ide na jeftinije cijene je toliko suplja da je to mizerno, vani sve premium brandove imas u Lidlu a cijenu osim kvaliteta diktira i trziste te ekonomija obima...
    E sad, to sto i po zapadu ima ljudi koji se tripuju sa klasicnim pricama "Necu u Lidl, idem u REWE" pa kupe identicnu Milka cokoladu u REWE radnji za 30% vecu cijenu ubijedjeni da je drugacija, e to je vec tema za psihologe.
    Last edited by beatnological; 01-11-20 at 17:58.

  13. #2584
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,328
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    843
    Thanked in
    560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    E sad moguće da su i u Njemačkoj promijenili pristup u zadnjih pet godina, kolko nisam bio gore, pa da ja nisam u toku.
    Ma kakvi, sve isto, drze standard u DE.

  14. #2585
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    I kad su marketi u pitanju, robovi smo svojih navika. Ovdje idem u Aromu, Voli, a Ideu izbjegavam bez ako moram, u Francu sam ušla 2 puta (loš nivo higijene mi je upao u fokus, a i nisu mi u kraju).
    U Lidl u Bgd sam bila i to je kao da ponovo učiš da hodaš (što i nije toliko loše). Od samog ulaska u market (kolica sa žetonom koji ne znam đe se uzima), onda ogroman prostor pa nastaje pometnja u glavi po šta sam uopšte došla i kako da uzmem proizvod, neko ti pomogne pa se brzo uštosaš, onda traži to što ti treba i poslednja pometnja je sami proizvod koji nema veze sa onim na šta sam navikla (proizvođači su nivoa - nisam znala da postoje). Mislim da sam samo 10 minuta birala šampon
    Tako da sam odatle izašla sa minimalnom nabavkom (znači dobar je za štednju), maximalnim gubitkom vremena, novim iskustvom funkcionisanja, čuđenjem šta sve prodaju u marketu, i tako, za psihu osvježavajuće.
    Meni je Dm dobar lanac i šteta što njega nema ovdje, Cosmetics-u nedostaje mini size kozmetika za putovanja, veći asortiman prirodne kozmetike, a što se hrane u sektoru kozmetike tiče – nešto mi to jednostavno ne ide.
    "I shut my mouth and hold the light"

  15. #2586
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    U tim Nijemačkim marketima cijenim 'Brot' regale... to je nešto što jako fali Voliju kao liderskom lancu u CG









    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  16. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  17. #2587
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Voli može da ima daleko bolji asortiman. Prije neki dan u Naš Diskont da uzmem sve što treba i dođem do rafa đe je ulje, a na rafu neki anonimus proizvođač sa bojom ulja koji više liči na sok od zove, izbor brašna je vjerujem bolji u Plužine, preskočio sam i uzimao u drugoj prodavnici. Ne razumijem to šegačenje Volija sa osnovnim namirnicama i dobavljačima. Nepotrebno. Svi mi imamo i neke svoje ajde da kažem favorite od artikala. Voli često na rafovima drži šampinjone koji su zreli za bačanje od ustajalosti, mozarele na kvarno stave dan dva pred istek roka, mnogi proizvođači imaju super ponude kobasica recimo koje Voli nema itd..

  18. #2588
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post

    Podji do Dubrovnika da vidis kako "grade po svojoj mjeri"... Grade, grade, tamo gdje im odgovara a to nas region definitivno nije.
    Taj lidl u Čibači ima 'najnadrkanije' kasirke s kojima sam se ikad igdje susreo. Mada, trgovački radnici u HR generalno odaju utisak kao da su taoci posla.

    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  19. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  20. #2589
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    U tim Nijemačkim marketima cijenim 'Brot' regale... to je nešto što jako fali Voliju kao liderskom lancu u CG
    Za ovo je potrebno da supermarket ima pekaru u sklopu objekta. Nešto slično imaju pojedine Arome (bez regala), ali uz mnogo skromniji izbor peciva.
    Last edited by Viscount; 01-11-20 at 20:02.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  21. #2590
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,328
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    843
    Thanked in
    560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Taj lidl u Čibači ima 'najnadrkanije' kasirke s kojima sam se ikad igdje susreo. Mada, trgovački radnici u HR generalno odaju utisak kao da su taoci posla.

    Sent from my Huawei P30
    Yep, ubjedljivo najgori objekat i radnici, dok npr. u Istri totalno druga prica, svi ljubazni, objekat super sredjen i uredan.

    Ja licno kupujem u svim marketima osim u IDEI (osim kad je neizbjezno) i svi su mi OK, barem u Herceg Novom (Aroma velika Igalo, HDL, Voli na kraju Igala, Murisic Meljine...).

  22. #2591
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Yep, ubjedljivo najgori objekat i radnici, dok npr. u Istri totalno druga prica, svi ljubazni, objekat super sredjen i uredan.
    Istra nije HR.

    Ja licno kupujem u svim marketima osim u IDEI (osim kad je neizbjezno) i svi su mi OK, barem u Herceg Novom (Aroma velika Igalo, HDL, Voli na kraju Igala, Murisic Meljine...).

    Kod Murišića se nekad može naći okej stvari kojih nema u ovim mega lancima, ali izbjegavam voće i povrće nakon što se radnik, na moje pitanje odakle roba, izletio da ne zna porijeklo, stiglo je iz HDL.

    Sent from my Huawei P30
    Last edited by starwalker; 01-11-20 at 21:08.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #2592
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    vidjela sam u Franci na Starom (Forum) Brot-regal....imahu lijepu ponudu peciva, ne prevelikih cijena uzeh par komada da probam i bilo je ukusno poprilicno

    A u Voliju mi ama baš nikad nije dogodilo da sam kupila nešto što je pokvareno ili kao što reče direktor pečurke koje nijesu jedre....tamo uvijek sa najvise povjerenja uzimam sto god da uzmem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #2593
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    vidjela sam u Franci na Starom (Forum) Brot-regal....imahu lijepu ponudu peciva, ne prevelikih cijena uzeh par komada da probam i bilo je ukusno poprilicno
    Meni to fali, lud sam za dobrim hljebom sa cijelim žitaricama, pogačicama, kroasanima.. Ovdje uvijek pišem kako nam je izbor tih pekarskih stvari ispod svakog nivoa.

    A u Voliju mi ama baš nikad nije dogodilo da sam kupila nešto što je pokvareno ili kao što reče direktor pečurke koje nijesu jedre....tamo uvijek sa najvise povjerenja uzimam sto god da uzmem
    Kad kažeš povjerenje, kad uzimam nešto sa delikatesa samo u Voliju, nekako imam najmanje brige jer su ženice iza onih vitrina sve domaće i godinama tu i paze kao da rade sebi, dok recimo u HDL ih uglavnom dovlače iz drugih gradova/država, niko se ne zadržava puno, a tako i obavljaju posao nezainteresovano za higijenu (čast izuzecima) i ostalo.

    Nisam odavno primjetio ništa izvan rokova u Voliju samo su me, evo već treći put, izbacili iz takta sa 'krvoprolićem' na sektoru smrznutog voća. Svaki put sam odustao. Ne znam šta se dešava, ali ono nema šanse da može proći bilo gdje.


    Sent from my Huawei P30
    Last edited by starwalker; 01-11-20 at 21:33.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #2594
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,565
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    383
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Šta je fora sa Francom Njujork?
    James Tiberius Kirk

  26. #2595
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Cijene kao u njujork?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  27. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  28. #2596
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Šta je fora sa Francom Njujork?
    IDEA London u BG?

    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  29. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  30. #2597
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    To je onamo dje j bio restoran New York otvoreno....kontam da je vlasnik restorana bio prinudjen da zatvrori lokal pa im je iznajmio prostor i pošto je prilično zagubljena medju zgradama ta radnja se lakse moze naci ako kazes tamo dje je bio restoran new york...cisto marketinški potez....ali ovo samo lupam, vidjela juče prvi put
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  31. #2598
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    kod nas nije problem veliki broj lanaca, nego veliki broj prodavnica...
    u svakoj novoj zgradi se otvara prodavnica sa istim asortimanom.

    iako se ođe polemiše i sanja da će doći Lidl, to je dosta teško, a i glupo je poređenje sa lancima tipa Voli?

    Lidlov koncept je forsiranje svojih trgovačkih marki i ne kapiram ovoliki hejt ako možeš kupiti istu stvar samo dosta jeftinije?
    oni njihovi brendovi mliječnih proizvoda Pilos, Milbona, Lovillio su skroz ok, a da ne pominjem pekara kad bi se otvorila.
    previše se filozofira kako su "smeće" proizvodi iz lidla, a kad se pojavio kakvu popularnost je doživio Dobro brend u Diskontu a to je trgovačka marka osrednjeg lanca DIS iz Srbije!!!

    kakva je ponuda organske hrane kod nas, nikakva... sve se nabavlja od jedne firme Simplon trade i u svakoj prodavnici vrti se sve isto. :upset:
    a o cijenama da ne pričamo...

    koliko drugih proizvoda nudi pored prehrane i hemije, ali izgleda to ođe ne valja. u našim lancima u sličnim sektorima nalazi se roba iz rocky pistolato, cungu itd. preprodavanje istog asortimana... :loyal:

  32. #2599
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Svi mali kupuju od Velikih ....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  33. #2600
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,448
    Thanks Thanks Given 
    5,242
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Prije bih kao jeo trave nego k2 ili kplus i dobro marke. Imam osjecaj da je to sve tesko smece. Ovo je osjecaj i predrasuda kojih inace nemam puno ali za ove dvije marke bas imam

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  34. The Following 2 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


Page 104 of 184 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •