Page 473 of 627 FirstFirst ... 373423463469470471472473474475476477483523573 ... LastLast
Results 11,801 to 11,825 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #11801
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ja sam nasao u CG na budvansku rivijeru hotel sa 4 zvjezdice 49eur noc polupansion za familiju cijelu, plaza ispred hotela, bazen i sve ostalo.

    Otici cu sad prije sezone da razgalim jedno 5-6 dana da ne mislim, da vidim jednom kako je biti turista u svojoj zemlji
    One Ring to Rule them all...

  2. #11802
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Ja za sad vidjeh samo ponudu palasa i onaj u becice. S tim sto palas namazani ne pominje da se naplacuju lezaljke


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  3. #11803
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ja za sad vidjeh samo ponudu palasa i onaj u becice. S tim sto palas namazani ne pominje da se naplacuju lezaljke


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sve moze kad ih okrenes, ne gledaj booking ni sajtove. Nego zovi

    Posejdon, Rivijera, par ovih iz MNE Stars grupe itd.

    Sredina juna ce da bude raj... Nidje niko
    One Ring to Rule them all...

  4. #11804
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,941
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ja za sad vidjeh samo ponudu palasa i onaj u becice. S tim sto palas namazani ne pominje da se naplacuju lezaljke


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Palas nema svoju plažu nego sa nekim zakupcem kao fol hotelska, ako gost ne plati, platiće hotel... (Ne znam konkretno za ovu godinu, ali tako bi predhodnih)

    Sent from my Motorola 8400

  5. #11805
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Samo direktno na plazu kao sto je palac ili onih 5-6 u becice. palas npr. Sa ovim maleckim da se uziva u jun.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  6. #11806
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Samo direktno na plazu kao sto je palac ili onih 5-6 u becice. palas npr. Sa ovim maleckim da se uziva u jun.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posejdon bolan... Plaža ispred tebe.

    Ili u Petrovac u Rivijeru
    One Ring to Rule them all...

  7. #11807
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Sustina price je da se svugdje mogu naci razne cijene al' kad sve zbrojis i oduzmes cisto sumnjam da su igdje blizu nasima za neki "srednji rang turiste" u odnosu na odnos cijena/sta nudimo. Mada ove godine vidjeh da su na dosta, dosta mjesta smanjili cijene smjestaja (pogotovo hoteli), al' opet ima i onih koji su ih digli (sto mi je za ne povjerovati).

    Jedno je sigurno, na primorju ne mozemo da biramo previse gdje cemo da pazarimo a cijene nam lete svake godine pocetkom maja u visine i visine. Nije niti malo rijetko da se neki artikli dignu i do 40% u odnosu na zimski period. :/

  8. #11808
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Meni npr Top Hill nikad nije bio preskup za ono što nudi. Stvarno nisam.nikad išao da slušam Cecu i plaćam separe 200,300,500 nemam pojma koliko je bio.
    Nego kad smo već kod Top Hilla, kako se zvao ranije? To je 2006, 2007. Evo dumam i ne mogu da se sjetim nema šanse. Tada je tamo bilo najbolje. Pođeš gorei ne možeš nalećeti na našeg čovjeka. Stranci 70 posto, a ostatak većinom iz Srbije. Divota. Kad god se sjetim osmijeh sam krene.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    2010 je otvoren Top Hill
    Prije toga nije ni postojalo nista na tom mjestu

    Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

  9. #11809
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Miracle Lounge, sjedi 1.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  11. #11810
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Uh jes samo 2009 bio Miracle,bio sam ubijedjen da nije bilo nista

    Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

  12. #11811
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Sqd vidim da nijesa citirala post....ne znam ko je postavio hotel Montenegro u Bečićima i njihovu ponudu za ovo ljeto...e taj eko je rekao da ti treba 200 eura za hotel, 100 za hranu, 60 za ležaljke sl, pa ja obzirom da znam da je tamo u cjenu od 68 eura uračunat polupansion za dvoje i naravno dvokrevetna soba, dvoje djece do 11 godina, lezaljke i psuncobrani i peskiri za plazu, sauna, zatvoreni bazen, wellnes, meni ovo izgledase kao sjajna ponuda pa napisah ovo:

    ovo je ekstra ponuda! Dobar hotel i ne treba ti za hranu kad je u 68 eura poluspansion....znaci, 200 eura za tri dana u vrhunskom hotelu po meni je ekstra ponuda...skoro da ti ni ne treba para osim za sladoled jos
    Last edited by zvoncica; 25-05-20 at 23:23.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #11812
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,354
    Thanks Thanks Given 
    14,784
    Thanks Thanks Received 
    4,113
    Thanked in
    2,080 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Miracle Lounge, sjedi 1.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Sjetih se kasnije. Miracle!
    Quote Originally Posted by Darko007 View Post
    Uh jes samo 2009 bio Miracle,bio sam ubijedjen da nije bilo nista

    Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
    Mislim da nije bio samo 2009. Već i ranije. I mislim da je bio bar dva ljeta. Taj period bi mi mutan bio i 2010 a ne sad.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  15. #11813
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Miracle Lounge, sjedi 1.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Ja sam isao u Miracle Lounge koji je bio na plazi Miracle Beach. Mozda 2007.godine. Mirax je cuveni tada bio aktuelan. I sta velis, preselili su ga na brdo sledece godine?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  16. #11814
    Join Date
    May 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Meni npr Top Hill nikad nije bio preskup za ono što nudi. Stvarno nisam.nikad išao da slušam Cecu i plaćam separe 200,300,500 nemam pojma koliko je bio.
    Nego kad smo već kod Top Hilla, kako se zvao ranije? To je 2006, 2007. Evo dumam i ne mogu da se sjetim nema šanse. Tada je tamo bilo najbolje. Pođeš gorei ne možeš nalećeti na našeg čovjeka. Stranci 70 posto, a ostatak većinom iz Srbije. Divota. Kad god se sjetim osmijeh sam krene.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


    Da znas kako je tek bilo deceniju prije toga. Tesko se bilo odluciti s kojom da se izadje, pa od 21h do 24h s jednom, pa trci brzo da stignes na sastanak s drugom od 24h do 03h, a onda se trecom do ujutru. A sjutra s novima, pa nekako uklapas termine ko buridanov magarac.
    Zlatno vrijeme dobrih odnosa sa Serbijom dok nije bilo kenjatora koji su sve pokvarili.

  17. #11815
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    citam ovu temu i svake godine isto...skupo pa skupo...ja sam prošle godine na rivi u Splitu, u onom redu pored mora ispred Dioklecijnove palate popila sa kolegom i muzem po pivo i platili smo 12 eura...malo pivo...bilo mi dijete u Dubrovni ono na dan neka tur.grupa...kafa i sve je bilo nezamislivo skupo...
    Ljudi, došao si na ljetovanje! Ako možete 3 eura da paćate na Zlatibor hamburger, pa možete vala i esspreso platiti 1.80!
    Ne znam, meni ta skupoća nije problem...ak nijesam pri parama kupim u Voli prije mora nešto što mi se gricka, sok, vodu i uzivam,,,uzmem jednu ležaljku, ako nemam za komplet, a ako ne daju jednu, onda nne uzimam, dobar mi je i peškir!
    Ako imam para uđem u restoran da pojedem nnešto ako nemam, uzmem parče pice! Taj jedan dan potrošim 2 ipo eura za to i preteknem!
    Sladoled sam plaćala 0.80 centi po kugli (Panini u Petrovcu) pa ako bude 1 euro ove godine, prezivjeću! Neću pojest tri no dvije.
    Ja stvarno ne mislim da je to što je na moru skupo neka velika stvar! Prosto je to tako! Poto sam u potonje vrijeme više puta bila u Splitu, reći ću vam da sam spavala jednom u hotelu Bellevue na Prokurative-ma ada centar na samoj rivi, 180 eura je bila noć...stari hotel, 3 zvjezdice, sobe ništa posebno, ali hotel u krv! Onda smo iznajmili stan, sledeći put, odatle mozda pdeseta metara, u zgradi, dvosoban stan....ravno 300 eura dnevno! Istini za volju, oba puta je bilo održavanje Ultra festivala i SVI imaju istaknute dvije cijene za jul, jedna normalna i za vrijeme Ultre DUPLO! Znači ovaj naš stan je koštao 150 dnevno, a u vrijeme Ultre, 300 dnevno (eura)....Hotel Bellevue 3 zvijezdice je koštao za tri noći oko 260 eura, ovako nas je skoro 600 ispao i to samo doručak ide uz sobu....a onda smo išli na pizzu, ruku na srce, ne pamtim da sam ikad bolju pojela i tu sam posle išla kad god odem u Split, isto tu na Prokurativima je pizzerija, stara kuća, pa uz stepenice...nema tu pize ispod 10 eura...nas troje je uz pivo, vodu, sok, napravilo 50 eura ladno! Eto tako

    Ako nemate para, sendvič ponesi, peškir, flašicu vode i da te bog vidi...ako imaš, ubaci u dzep koji euro i uzivaj u onome pto možeš za te pare.
    Sticajem okolnosti jedna grupa Njemaca, drugara, dolazi svake godine a odmor ovdje kod nas pa mijenjaju lokacije....prošle godine su bili u jednoj kući sa bazenom u Buljarici, mislim da su dnevno 350-400eura plaćali, došli su na 10 dana ostali 18!!! Njima je sve ljudi bilo dzabe...da ne pominjem da su isključivo na rivi večerali, od Budve, Kotora, Tivta, Porta, Petrovca, Bara, Ulcinja....svaki dan drugo mjesto i to gala, jelo se tipa donesite malo da zamezimo račiće pohovane i školjke, vino na flaše (po preporuci konobara, bilo je tu i vina od više od 150 eura po boci) nijesu za cijenu pitali, samo su imali uslov da je crnogorsko vino i nijesu pare mogli da potroše ...eto tako Bilo ih je šestoro odraslih i svi su imali djecu (momci i cure sve, odrasli) neko dvoje neko 1 i svi su u toj vili imali svoje sobe...mislim da ima 6 soba u vili...plus dnevna i trpezarija...uzivanje!
    oću da kažem da prosječnom stranom turisti kod nas nije skupo....što smo mi tuga, naš je poblem, pa nam je sve skupo! A kad odemo u inostranstvo onda nam je sve ok
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #11816
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,354
    Thanks Thanks Given 
    14,784
    Thanks Thanks Received 
    4,113
    Thanked in
    2,080 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ja sam isao u Miracle Lounge koji je bio na plazi Miracle Beach. Mozda 2007.godine. Mirax je cuveni tada bio aktuelan. I sta velis, preselili su ga na brdo sledece godine?
    Jeste. I to je bio Miracle. Ali mislim da je Mirax bio vlasnik oba mjesta.
    A evo što izguglah.
    http://sindarela.com/me/en/2016/05/2...is-hill-budva/

    https://www.b92.net/putovanja/zaniml...&nav_id=377474

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Last edited by extravaganca; 26-05-20 at 00:29.

  19. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  20. #11817
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    citam ovu temu i svake godine isto...skupo pa skupo...ja sam prošle godine na rivi u Splitu, u onom redu pored mora ispred Dioklecijnove palate popila sa kolegom i muzem po pivo i platili smo 12 eura...malo pivo...bilo mi dijete u Dubrovni ono na dan neka tur.grupa...kafa i sve je bilo nezamislivo skupo...
    Ljudi, došao si na ljetovanje! Ako možete 3 eura da paćate na Zlatibor hamburger, pa možete vala i esspreso platiti 1.80!
    Ne znam, meni ta skupoća nije problem...ak nijesam pri parama kupim u Voli prije mora nešto što mi se gricka, sok, vodu i uzivam,,,uzmem jednu ležaljku, ako nemam za komplet, a ako ne daju jednu, onda nne uzimam, dobar mi je i peškir!
    Ako imam para uđem u restoran da pojedem nnešto ako nemam, uzmem parče pice! Taj jedan dan potrošim 2 ipo eura za to i preteknem!
    Sladoled sam plaćala 0.80 centi po kugli (Panini u Petrovcu) pa ako bude 1 euro ove godine, prezivjeću! Neću pojest tri no dvije.
    Ja stvarno ne mislim da je to što je na moru skupo neka velika stvar! Prosto je to tako! Poto sam u potonje vrijeme više puta bila u Splitu, reći ću vam da sam spavala jednom u hotelu Bellevue na Prokurative-ma ada centar na samoj rivi, 180 eura je bila noć...stari hotel, 3 zvjezdice, sobe ništa posebno, ali hotel u krv! Onda smo iznajmili stan, sledeći put, odatle mozda pdeseta metara, u zgradi, dvosoban stan....ravno 300 eura dnevno! Istini za volju, oba puta je bilo održavanje Ultra festivala i SVI imaju istaknute dvije cijene za jul, jedna normalna i za vrijeme Ultre DUPLO! Znači ovaj naš stan je koštao 150 dnevno, a u vrijeme Ultre, 300 dnevno (eura)....Hotel Bellevue 3 zvijezdice je koštao za tri noći oko 260 eura, ovako nas je skoro 600 ispao i to samo doručak ide uz sobu....a onda smo išli na pizzu, ruku na srce, ne pamtim da sam ikad bolju pojela i tu sam posle išla kad god odem u Split, isto tu na Prokurativima je pizzerija, stara kuća, pa uz stepenice...nema tu pize ispod 10 eura...nas troje je uz pivo, vodu, sok, napravilo 50 eura ladno! Eto tako

    Ako nemate para, sendvič ponesi, peškir, flašicu vode i da te bog vidi...ako imaš, ubaci u dzep koji euro i uzivaj u onome pto možeš za te pare.
    Sticajem okolnosti jedna grupa Njemaca, drugara, dolazi svake godine a odmor ovdje kod nas pa mijenjaju lokacije....prošle godine su bili u jednoj kući sa bazenom u Buljarici, mislim da su dnevno 350-400eura plaćali, došli su na 10 dana ostali 18!!! Njima je sve ljudi bilo dzabe...da ne pominjem da su isključivo na rivi večerali, od Budve, Kotora, Tivta, Porta, Petrovca, Bara, Ulcinja....svaki dan drugo mjesto i to gala, jelo se tipa donesite malo da zamezimo račiće pohovane i školjke, vino na flaše (po preporuci konobara, bilo je tu i vina od više od 150 eura po boci) nijesu za cijenu pitali, samo su imali uslov da je crnogorsko vino i nijesu pare mogli da potroše ...eto tako Bilo ih je šestoro odraslih i svi su imali djecu (momci i cure sve, odrasli) neko dvoje neko 1 i svi su u toj vili imali svoje sobe...mislim da ima 6 soba u vili...plus dnevna i trpezarija...uzivanje!
    oću da kažem da prosječnom stranom turisti kod nas nije skupo....što smo mi tuga, naš je poblem, pa nam je sve skupo! A kad odemo u inostranstvo onda nam je sve ok
    Svakome po njegovom dzebu, to je cijela poenta.

    Samo cu par stvari dodati tho.
    - Split je papreno skuplji od Dubrovnika, kako ljeti isto tako i zimi. Mozda nekome zvuci nevjerovatno ali je tako kako je.
    - Turisti koje ti opisujes su daleko od "prosjecnog" stranog (made in Germany) turiste (ne po tome koliko placaju smjestaj vec sta jedu/piju). :P

  21. #11818
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Split papreno skuplji od Dubrovnika...? Nemoj da te zamolim, eto su blizu, pođemo i mi ostali ponekad... Još malo će bit skuplji parking u Dubrovnik od smještaja u Splitu...
    #fakenews

  22. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  23. #11819
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    oću da kažem da prosječnom stranom turisti kod nas nije skupo....što smo mi tuga, naš je poblem, pa nam je sve skupo! A kad odemo u inostranstvo onda nam je sve ok
    Here's my two cents. Kao stranac u CG rekao bih da cijene nisu najveci problem, nego je puno veci problem odnos cijene i kakvoce. Nije mi problem da narucim picu za 8 eura, nego mi je problem kad mi umjesto pice s plodovima mora konobar posluzi picu s surimi! A jos i pokusava me ubjediti da se upravo radi o "morskim plodovima". Odustao je samo nakon toga sto sam zatrazio od njega da mi donese taj "morski plod" u neskuhanom obliku :lolblue:

    Nije mi problem da platim lezaljku i suncobran, nego je problem u tome da je pjesak na plazi pun smeca, cikova od cigareta dok na pjeni od mora plivaju plasticne kesice. Ne razumijem, zasto zakupci crnogorskih plaza misle da novac koji naplacuju za ulazak na plazu, za lezaljke i suncobrane je samo i iskljucivo plata za daske na kojim lezim. Zasto im ne padne na pamet da taj je novac takodjer plata za ciscenje i uredjenje plaze!

    Isto vazi i za smjestaj. 40-45 eura nije bas velika cijena, problem je u tome da se ormari ne zatvaraju, da iz slavine u kupaonici stalno kapa voda i zbog velike vlaznosti na plafonu se formira plijesan, da vlasnik apartmana uopce ne reagira kad mu pokusavas prijaviti defekte i t.d.

    Kad smo vec kod Splita, daj usporedi splitsku Rivu s, recimo, setalistem u Budvi koje svo smrdi na leskovacki rostilj i gdje preglasna glazba tresti sa svih strana.

  24. #11820
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Šta se buniš, turizam je luksuz. Je l tako Gandi?

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Ovo sam ja ranije rekao, i stojim iza toga,
    ali je 90% forumaša pogrešno protumačilo ovu moju izjavu.

    Vi ste shvatili da sam rekao da je CG turizam luksuzan,
    ali ja sam mislio na to da je za većinu gradjana LUKSUZ priuštiti odmor na moru,
    jer nam je standard takav tj nikakav!

    Pa onda neko reče kako ljudi iz PG čudo para ostave u Skadru od aprila do juna,
    te da su cijene iste na primorju išli bi na CG more reče neko.
    Išao sam i ja u Skadar društvo, ja i žena uzezmo neki njihov specijalitet za dvoje (neko meso sa povrćem grilovanim), salata, ja popih 2 piva, žena isto nešto, sve to je bilo 16€ čini mi se.
    E sad, u tih 16€ neka je onom vlasniku zarada 8€,
    ali njegova prednost je što sa tih 8€ on može u prodavnici da kupi nešto, a ajde dodjite recimo do Petrovca pa vidite u Voliju što možete da kupite za 8€?
    Ako izađete sa 3 artikla, bićete srecni (ali treći artikal moraju biti žvake)

    Jednostavno, te stvari su neuporedive,
    cijene u Budvi i u Skadru ne mogu biti iste nikako!


    A da vas pitam i ovo. Kolika je plata onom konobaru u Skadru?
    Ko su glavni fizikalci po CG, zašto su po gradilištima albanci, bosanci, srbijanci?

    Što ne dodjete da radite za 200-300€ kao konobari na primorju pa će cijene da se spušte malo, što mislite o tome?
    Ne isplati se jel, jel što da radi čovjek sa 200€ mjesecno, jel?
    Da, upravo tako!
    A na primorju je i 400€/500€ mjesecno ništa!








    Sent from my SM-N9600 using Tapatalk

  25. #11821
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Vama treba 5€/10€ za gorivo da dodjete do mora,
    i onda očekujete iste cijene kao u unutrasnjosti CG,
    neko čak uporedi cijene u BD sa cijenama na Cijevni
    Top vic!

    Kao da ja imam za kartu do Pariza,
    a onda tamo nemam para da: uđem u nijedan muzej, da se popnem na Ajfelov toranj, da poručim flašu vina, neki dobar FR obrok (njihov specijalitet),
    nego šetam ulicama i vratim se kući.

    Pa neću ni ići u Pariz brate, a neću se sigurno vratiti kući i pljuvati po Parizu
    jer mi dojč tamo ne košta kao u kafanu isped zgrade



    Sent from my SM-N9600 using Tapatalk

  26. #11822
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    znaš kako je bezveze kafa u Pariz
    Platih ja koka kolu točenu 10e još me bole te 10e hahaha

  27. #11823
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,941
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    11 eura ulaznica za Luvr, a 64 eura (za djecu 54 eura) za Diznilend tako da ima za svakoga

    Sent from my Motorola 8400

  28. #11824
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Jeste li se naoružali forumaši...

    [IMG][/IMG]
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	viber_image_2020-05-26_09-37-00.jpg 
Views:	74 
Size:	14.9 KB 
ID:	168006  
    Last edited by laciale; 26-05-20 at 09:37.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  29. #11825
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Split papreno skuplji od Dubrovnika...? Nemoj da te zamolim, eto su blizu, pođemo i mi ostali ponekad... Još malo će bit skuplji parking u Dubrovnik od smještaja u Splitu...
    Pricam o starom gradu i "solidnim" restoranima u istom sto se tice oba grada, ne o parkingu (hello parking na Pilama od 10-15 evrica na sat :>). Mozda se ne izrazih dobro, my bad.
    Smjestaj direktno u starom gradu u bilo kojem od gradova je retardiran kako god okrenes, i samo je pitanje hoces li naci slobodno ljeti jer je uvelike limitiran kapacitet, ne koliko ce da kosta. Dok je privatni smjestaj van starog grada u sirem "centru" u julu u Splitu u globalu skuplji.
    O "hotelskom" smjestaju ne pricam uopste mada vjerovatno ima kolega forumasa koji barataju sa tim informacijama pa neka ulete.

    Evo ti primjera ako hoces bas da uporedis.
    - "Chops Grill & Steaks" vazi za jedan od boljih restorana u Splitu (iako je meni licno u rangu Nautike), uporedi ga sa recimo Nautikom pa ces da vidis razlike.
    - Nema toga kafica na rivi u Splitu da ces popiti pivo ispod 5.5€ ljeti, dok u Dubrovniku definitivno hoces (i da, u starom gradu).

    Problem je sto ljude pomen "Dubrovnik" asocira samo na stari grad i to je to, dok je Dubrovnik daleko vise od toga (pa jbt neki od najboljih restorana u Dubrovniku su blize Crnoj Gori nego starom gradu!). I onda sa tim "mentalitetom" zvanim "Stradun je sve sto se ima vidjeti" ljudi vide kuglu sladoleda/parce pizze od 3-4€ ne shvativsi da cijene nekih drugih stvari nisu uopste srazmjerne tome, da stari grad Dubrovnik ima vise ulica a ne samo Stradun te da su cijene nebo i zemlja razlika bukvalno na par minuta hoda.

    Mnogo je ovo sira i dublja prica da bi stala u jedan post. Uostalom vidim da i jedni i drugi spustaju cijene ovog ljeta, i to papreno te ko zna sta ce i kako da bude.

    ---
    Opet ponavljam tho, licno mislim da su cijene generalno kod nas prevelike kada se uporedi sve u globalu - cijena vs kvalitet. Pod kvalitet ne spada samo kvalitet smjestaja nego sve, od transporta, trgovine, saobracajne infrastrukture pa dalje...
    Last edited by beatnological; 26-05-20 at 09:52.

Page 473 of 627 FirstFirst ... 373423463469470471472473474475476477483523573 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •