Page 366 of 543 FirstFirst ... 266316356362363364365366367368369370376416466 ... LastLast
Results 9,126 to 9,150 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #9126
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne znam dal' postoji slicnijeg naroda a vise mrznje od CG i SR...
    Iskreno se nadam da ovaj forum nije olicenje stvarnog stanja i vecine (cast izuzecima i ovdje).

    *ebalo vas Cetinje i ustolicenje. Bilo, proslo, srecom nije bilo krvoprolica (kao sto je moglo biti), ajmo naprijed. Da je srece izasli bi svi na ulicu zajendo da protestvujemo i protiv "proslih" i protiv "novih" jer su nam institucije i dalje zarobljene a sva je prilika da ce tako i ostati, al' ne, mi se i dalje prepucavamo ko je Srbin, ko Crnogorac, ko Hrvat i tako u krug...
    Vecina iznosi svoj stav, vjerovatno nekad i nesvjesno prilikom pisanja otkriju sta favorizuju. Jeste da nekad situacija zagusti padnu i psovke, ali opet vjerujem da van foruma vecina forumasa bi se druzila bez problerma, cak i ako su im politicki ili vjerski stavovi razliciti.

    Da li je forum olicenje stvarnog stanja? Nije. Pogledaj samo forumske predizborne ankete (poll) i uporedi sa stvarnim politickim stanjem.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  3. #9127
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,474
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ne znam kako ti to nije jasno, mirenja sa šovinizmom, vjerskim fundamentalizmom, ekstremizmom, etnofiletizmom, svetosavljem, nacionalizmom i ideologijom krvi i tla (sada rebrendiranom kao "srpski svet"), koja je toliko života odvela u smrt i izbjeglištvo. Ta ideologija je neprijatelj mirnog suživota, emancipacije i društvenog progresa i ona mora biti poražena. Protiv te ideologije su ustali i digli glas građani na Cetinju. Ne za kokain, ne za Veljovića, ne za CPC, ne za Đukanovića. Makar velika većina njih.

    Pomirenje (izrazito glupa riječ, ali ajde) može da bude isključivo na savremenim osnovama inkluzivne, demokratske, građanske i sekularne države. Kao što su se Francuzi i Njemci nakon Drugog sv. rata pomirili na ovim vrijednostima i udarili temelje moderne EU. Nisu se sigurni mirili sa ideologijom nacista i neonacista.

    Zaista ne znam kako je moguće da ovo mora da se objašnjava.
    Siguran sam da si zaboravio još neku etiketu da prikačiš najbrojnijoj vjerskoj zajednici u CG.
    Nisi baš uvjerljivo dočarao svoju mržnju prema istoj i svoje ekstremne stavove i spremnost na radikalna rješenja i konačan obračun, bez ikakvih kompromisa.

    A inače prepoznajem u tebi autentičnog komitskog borca za slobodu.

  4. #9128
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Evo ga jedan od one bagre dilera droge . Uživajte, svako na svoj način

    https://www.cdm.me/kolumne/belvederska-noc/
    Jesu li zato bacili Molotovljev koktel. Da se zagriju... Bila hladna noc... Izvinite duboko...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. #9129
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,474
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    287 Posts

    Default

    ...gradjanski orijentisanog

  6. #9130
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Ovo se jasno vidi da je ubaceni element udbe.
    f6

  7. #9131
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Jesu li zato bacili Molotovljev koktel. Da se zagriju... Bila hladna noc... Izvinite duboko...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Rekoh ti da ćeš uživat...

  8. #9132
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Rekoh ti da ćeš uživat...
    Vidim gandijevska borba... Sjeli ispred ograde pa je zamolili da padne....
    Veljovic diplomom doktora nauka probio kordon.... Zabrinuti cetinjski intelektualac nalozio ispred policije jer su cijelu noc stojali na zimi. Drugi cetinjski intelektualac zapucao da rascera lisice na zoru...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  10. #9133
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Evo ga jedan od one bagre dilera droge . Uživajte, svako na svoj način

    https://www.cdm.me/kolumne/belvederska-noc/
    Dok su nam ovo branioci otadžbine nova vlast nema šta da brine.

    Mržnja, podjele, izdajnici, prodane duše. Tako možeš samo u geto, a na vlast ni udaljene sumnje.

  11. #9134
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Evo ga jedan od one bagre dilera droge . Uživajte, svako na svoj način

    https://www.cdm.me/kolumne/belvederska-noc/
    Viđi, ko god je izašao na Belveder i pucao iz automatskog oružija, ko god je imao MK kod sebe gore na uzvišenjima, taj je realno učestvovao u krivičnom djelu koje može biti povezano sa terorizmom.

    Alo, pričamo o ljudima koji su napravili barikade, preuzeli kontrolu nad dijelom teritorije i htjeli da oružjem spriječe obavljanje vjerskog čina u okviru manastira. Zaista napredno razmišljanje i ponašanje prikladno 21. vijeku.

    Takvi fanatici, da nisu ništa drugo do fanatici, zaslužuju dugogodišnje zatvorske kazne.

    Oni, koji su sa druge strane bili spremni da pod oružjem (ne pričam o državnim organima Crne Gore) krenu na Cetinje da "oslobode prolaz" su ništa manji fanatici.

    Neka služi na čast svakome ko se svrstao i ko navija za jedne ili za druge.

    Pokušaji guranja kompletne države u nacionalne rovove, a zarad političkog interesa, su za krajnju osudu od svakog ko je iole normalan.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. #9135
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Idemo redom, pretpostavka je da u CG ima preko 200.000 kom. naoružanja (pištolji i puške, oko 5.500 policija, oko 8.000 vojska, oko 105.000 registrovanog sa dozvolom i oko 100.000 neprijavljenog). Jedan dio tog naoružanja je bio među narodom na Cetinju i u Podgorici. Ono što je planirano su sukobi te dvije skupine i dokazivanje nemanja kontrole nad situacijom. Da se ustoličenje nije desilo na CT ovi iz Podgorice bi krenuli u sukobe (i na još par mjesta bi izbila ,,narodna pobuna"), da se nije angažovao helikopter opet bi bilo krvi. Uvod u sve bi bili sukobi na Cetinju kakvi su prošle godine gledani u Budvi, zato i subotu ono testiranje (probiji kordona, kamenice, flaše) za koje su mislili da znači da je policija previše popustljiva (pored toliko policije uspiješ napraviti zid od guma, oboriš stub i rasporediš stijene na putu). U toj atmosferi je trebalo djelovati a ne ugroziti ljudske živote. Ukratko.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Onda vam policija i tajne sluzbe ne znaju ili ne zele raditi posao.
    Ono sto si opisao je cista policijska provokacija u svrhu izazivanja sukoba pa demonstrativno zestokog rastjerivanja prosvjednika, tipa "Neka bude jasna poruka za sve ostale!"
    Ali koliko ja znam, u demoktarskim drustvama sprijecavanje nasilnog prosvjeda je puno bitnija stvar od premlacivanja svojih sugradjana. Upravo tome sluze raznorazni tajni agenati, ubaceni elementi, cinkarosi, a i privodjenje na informativni razgovor, izdavanje upozorenja, a i mozda cak odredzivanje kratkorocnog pritvora za aktiviste zbog ... prelaska ulice na crveno i t.d.
    Ali razumljivo je da nevidljivi i precizni rad policije ANTE FACTUM nije za prve stranice, za razliku od divljanja specijalnih jednica pa hapsenja prosvjednika POST FACTUM pa busanje u prsa "Jeste li vidjeli kako smo odlucno rastjerali bagru?"
    Trovati suzavcem sugradjane da bi neka vjerska NVO mogla sprovesti vjerski obred upravo na CT je, po meni, neodgovornost vlasti.

  13. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:


  14. #9136
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,894
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    508 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Viđi, ko god je izašao na Belveder i pucao iz automatskog oružija, ko god je imao MK kod sebe gore na uzvišenjima, taj je realno učestvovao u krivičnom djelu koje može biti povezano sa terorizmom.

    Alo, pričamo o ljudima koji su napravili barikade, preuzeli kontrolu nad dijelom teritorije i htjeli da oružjem spriječe obavljanje vjerskog čina u okviru manastira. Zaista napredno razmišljanje i ponašanje prikladno 21. vijeku.

    Takvi fanatici, da nisu ništa drugo do fanatici, zaslužuju dugogodišnje zatvorske kazne.

    Oni, koji su sa druge strane bili spremni da pod oružjem (ne pričam o državnim organima Crne Gore) krenu na Cetinje da "oslobode prolaz" su ništa manji fanatici.

    Neka služi na čast svakome ko se svrstao i ko navija za jedne ili za druge.

    Pokušaji guranja kompletne države u nacionalne rovove, a zarad političkog interesa, su za krajnju osudu od svakog ko je iole normalan.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ovdje mijesamo stvari, niko nije otisao na CT sa te "druge stane", tako da imali smo cist teroroisticki akt, pojedinaca naravno, jer znam da je tamo bilo ljudi koji su htjeli nromalno da protestvuju, ali cim su dozvolili DPS-u da oni organizuju nesto to pisi propalo momentalno...isto tako zaboravljamo da imas i dosta Cetinjana koji idu u SPC tako da nije ni tacna ta teza "svi sa CT su protiv ustolicenja", ovdje je jasno da kad zabarikadiras grad, imas spremne molotvljeve koktele i oruzije, neces bas mirno da protestvujes, tako da sve sto se kaze mimo toga pada u vodu i kraj price...

  15. #9137
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Cek samo...
    To prica od jutros koju gura DPS i Ljubomir "hoce bombom da me ubiju" iz Zagreba i Kascelan iz fotelje predsjednika opstine CT, Rasko "bacili smo dovoljno suzavca" konjevic...
    https://m.cdm.me/politika/suzavac-od...g-koktela-u-9/
    DFC Kantera mozda....
    Bacio se Molotovljev koktel na policiju.... Od podjele DPS na dvije strane nismo gledali da se bacaju kokteli na policiju.
    Da zovnemo Srbadiju barsku da razapnu sator i obrnu prase..... Bar ne zapalise nista...
    2015


    I neka ovo, nego je nekoliko dana poslije, sveštenik sabornog hrama prijavio da je na parkingu pored hrama našao kesu sa dvije ručne bombe, na istom parkingu đe su bili smješteni autobusi kojim su došli demonstranti iz drugih gradova.
    Last edited by ASC; 07-09-21 at 14:13.

  16. The Following 5 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  17. #9138
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Onda vam policija i tajne sluzbe ne znaju ili ne zele raditi posao.
    Ono sto si opisao je cista policijska provokacija u svrhu izazivanja sukoba pa demonstrativno zestokog rastjerivanja prosvjednika, tipa "Neka bude jasna poruka za sve ostale!"
    Ali koliko ja znam, u demoktarskim drustvama sprijecavanje nasilnog prosvjeda je puno bitnija stvar od premlacivanja svojih sugradjana. Upravo tome sluze raznorazni tajni agenati, ubaceni elementi, cinkarosi, a i privodjenje na informativni razgovor, izdavanje upozorenja, a i mozda cak odredzivanje kratkorocnog pritvora za aktiviste zbog ... prelaska ulice na crveno i t.d.
    Ali razumljivo je da nevidljivi i precizni rad policije ANTE FACTUM nije za prve stranice, za razliku od divljanja specijalnih jednica pa hapsenja prosvjednika POST FACTUM pa busanje u prsa "Jeste li vidjeli kako smo odlucno rastjerali bagru?"
    Trovati suzavcem sugradjane da bi neka vjerska NVO mogla sprovesti vjerski obred upravo na CT je, po meni, neodgovornost vlasti.
    Zna se, ali i cure informacije, odnosno (pošto je to premijer javno objavio mogu i ja) postoje najmanje dva sistema za prisluškivanje koja su u, pazi sad, privatnim rukama (u Crnoj Gori). Uz to saznanje da si prisluškivan prilagođavaš djelovanje.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  18. #9139
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Zna se, ali i cure informacije, odnosno (pošto je to premijer javno objavio mogu i ja) postoje najmanje dva sistema za prisluškivanje koja su u, pazi sad, privatnim rukama (u Crnoj Gori). Uz to saznanje da si prisluškivan prilagođavaš djelovanje.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

    Reci mi da
    se zezas!

  19. #9140
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Viđi, ko god je izašao na Belveder i pucao iz automatskog oružija, ko god je imao MK kod sebe gore na uzvišenjima, taj je realno učestvovao u krivičnom djelu koje može biti povezano sa terorizmom.

    Alo, pričamo o ljudima koji su napravili barikade, preuzeli kontrolu nad dijelom teritorije i htjeli da oružjem spriječe obavljanje vjerskog čina u okviru manastira. Zaista napredno razmišljanje i ponašanje prikladno 21. vijeku.

    Takvi fanatici, da nisu ništa drugo do fanatici, zaslužuju dugogodišnje zatvorske kazne.

    Oni, koji su sa druge strane bili spremni da pod oružjem (ne pričam o državnim organima Crne Gore) krenu na Cetinje da "oslobode prolaz" su ništa manji fanatici.

    Neka služi na čast svakome ko se svrstao i ko navija za jedne ili za druge.

    Pokušaji guranja kompletne države u nacionalne rovove, a zarad političkog interesa, su za krajnju osudu od svakog ko je iole normalan.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Puklo je to, Cetinje ti je samo ogledalo...
    Pisao sam već, pa si me kritikovao. Ovo je kao kad je pukla Gondvana, Pangea ili šta već... Svaka kontinentalna ploča u svom pravcu. Nije to reverzibilan proces. Makar je istorija pokazala tako.

    A ko je kriv, možemo pisati strana i strana... Jedan lik citira nekog rokera "neko je stavio u mržnju kvasac". Kod nas je svako po malo stavljao.

    Da se još više iznerviraš, pristojan ambijent može se napraviti samo dogovor najvećih, konkretno DF i DPS koji je miljama daleko. Jbg... Ili čekati da neko drugi bude najveći.

    Sad već davne 2011 jedan lik iz DPS je pokušao napraviti koaliciju sa SNP u cilju prevazilaženja podjela. Čak je imao permes od svojih za takvu akciju, ali Milić ga je iskulirao.
    Malo manje davne 2013. kad su postali vlast, SNS je pozvao DF, tada najveći blok, da uđe u vladu i da su im to isposlovali. Ovi nisu ušli jer nisu izdajnici.

    Bilo je prilika raznih. Ni prvi ni poslednji koji će se iskreno i dosljedno mrzjeti i živjeti u istoj kući. Ima toga u familijama, da ne idemo do država.

    I da, neka nam je sa srećom popis. Fino je danas otvorena ta tema, a uz to Joanikije otvara ugovor. Ljepota...

  20. #9141
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post

    Reci mi da
    se zezas!
    Juče na konferenciji za štampu saopštio premijer. Po meni to je veća ,,bomba" nego bilo šta drugo rečeno na istoj.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  21. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  22. #9142
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,575
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Juče na konferenciji za štampu saopštio premijer. Po meni to je veća ,,bomba" nego bilo šta drugo rečeno na istoj.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Za jedan se znalo, kod koga je drugi...? Ili su oba kod iste ekipe...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  23. #9143
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,474
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Puklo je to, Cetinje ti je samo ogledalo...
    Pisao sam već, pa si me kritikovao. Ovo je kao kad je pukla Gondvana, Pangea ili šta već... Svaka kontinentalna ploča u svom pravcu. Nije to reverzibilan proces. Makar je istorija pokazala tako.

    A ko je kriv, možemo pisati strana i strana... Jedan lik citira nekog rokera "neko je stavio u mržnju kvasac". Kod nas je svako po malo stavljao.

    Da se još više iznerviraš, pristojan ambijent može se napraviti samo dogovor najvećih, konkretno DF i DPS koji je miljama daleko. Jbg... Ili čekati da neko drugi bude najveći.

    Sad već davne 2011 jedan lik iz DPS je pokušao napraviti koaliciju sa SNP u cilju prevazilaženja podjela. Čak je imao permes od svojih za takvu akciju, ali Milić ga je iskulirao.
    Malo manje davne 2013. kad su postali vlast, SNS je pozvao DF, tada najveći blok, da uđe u vladu i da su im to isposlovali. Ovi nisu ušli jer nisu izdajnici.

    Bilo je prilika raznih. Ni prvi ni poslednji koji će se iskreno i dosljedno mrzjeti i živjeti u istoj kući. Ima toga u familijama, da ne idemo do država.

    I da, neka nam je sa srećom popis. Fino je danas otvorena ta tema, a uz to Joanikije otvara ugovor. Ljepota...

    Znači, ako bi se DPS-u rehabilitovao i vratio na vlast, onda može ustoličenje na Cetinje i sa opštenarodnim veseljem ako treba.

  24. The Following User Says Thank You to Massaro For This Useful Post:


  25. #9144
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Za jedan se znalo, kod koga je drugi...? Ili su oba kod iste ekipe...?

    Sent using Tapatalk
    Reče da od oktobra prošle godine znaju, ali ne mogu da lociraju.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  26. #9145
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ovdje mijesamo stvari, niko nije otisao na CT sa te "druge stane", tako da imali smo cist teroroisticki akt, pojedinaca naravno, jer znam da je tamo bilo ljudi koji su htjeli nromalno da protestvuju, ali cim su dozvolili DPS-u da oni organizuju nesto to pisi propalo momentalno...isto tako zaboravljamo da imas i dosta Cetinjana koji idu u SPC tako da nije ni tacna ta teza "svi sa CT su protiv ustolicenja", ovdje je jasno da kad zabarikadiras grad, imas spremne molotvljeve koktele i oruzije, neces bas mirno da protestvujes, tako da sve sto se kaze mimo toga pada u vodu i kraj price...
    Ništa tu nije sporno, ali ako ti ne vidiš problem i u tome što postuje ljudi koji su spremni da idu naoružani u fizičke obračune radi "probijanja puta".... onda smo definitivno na mnogo različitim talasnim dužinama.

    Poenta je da imamo fanatike i na jednoj i na drugoj strani, nažalost, i to je porazno.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #9146
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Evo ga jedan od one bagre dilera droge . Uživajte, svako na svoj način

    https://www.cdm.me/kolumne/belvederska-noc/
    I, da vidimo šta veli ovaj ponosni potomak Mendele.
    Ima srceparajuću lriču, mora mu s epriznat, suza mi krenu.



    O njima danas pišu mediji iz regiona i svijeta. Oni su branili ne samo svoju Crnu Goru i svoje Cetinje nego i svoje Sarajevo, Prištinu, Dubrovnik, Srebrenicu i Vukovar. Branili su svako selo i svaki grad, koji je ikad imao ili još uvijek ima svoj vrat pod čizmom Velike Srbije. Branili su svakog poštenog Srbina koji se stidi što u njegovo ime ovo rade sebi
    Nego da vidimo šta zaista kažu svejtski mediji o ovim oslobodiocima od mrske i okupatorske srpske čizme, bogougodnim vjernicima što čuvaju manastire (mada ispliva snimak jedne kd nji što veli da će ga zapalit po 3ći put) sa molotovljevim koktelima, kalašima, dinamitom i ostalim nenasilnim sredstvima.



    baby girl names meaning beautiful

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Oni, koji su sa druge strane bili spremni da pod oružjem (ne pričam o državnim organima Crne Gore) krenu na Cetinje da "oslobode prolaz" su ništa manji fanatici.

    Bogo mi, dok smo pojedini odje pisali da se u jednačinu iračuna i druga strana, ti si se odje sprda tim stavovima.
    Forever young, i want to be forever young

  28. #9147
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Juče na konferenciji za štampu saopštio premijer. Po meni to je veća ,,bomba" nego bilo šta drugo rečeno na istoj.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ne razumijem se u tehniku. Zato par pitanja.
    Može li se odrađivati prisluškivanje telefona ako nema pristupa centrali? Da li je realno da operateri koji su multinacionalke dopuštaju bilo kakav pristup njihovoj infrastrukturi da nije 100% papirološki pokriveno i sve u skladu sa zakonom (ne samo domaćim nego i međunarodnim standardima)? Pretpostavljam ako bi bili upecani platili bi nestvarne globe tamo gdje im je osnivač. GDPR i slične zezalice. Globe su veće nego što im je vrijednost firmi u CG.

    Negdje znam da ima slušanja sa onom "puškom" na daljinu kad usmjeriš. Al bi ti trebala gomila ljudi sa puškama da šeta kroz grad da bi bilo učinkovito.

    Zbilja se ne razumijem, ali da bi operateri puštili neke privatne slušače na svoju infrastrukturu to mi je naučna fantastika.

    A da se oni sami kače neđe, moguće je, ali pretpostavljam da bi ih neki sofver instant upecao. Firewall i slične stvari.

    Čuo sam ove priče o slušanju ko zna od kada. To mi je isto kao kad me neko zovne i kaže "nećemo preko mobilnog".

    A sa druge strane, ovo su ti idealne priče udbaša da isparanoišu nove političare i zaštite ih kasnije, naravno. Tako mi te zaštite.

    Al dobro, Zdravko ne djeluje ka čoek kojeg je lako naložit. Staložen, smiren, bez nekih naglih promjena raspoloženja, hladnokrvan...

  29. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  30. #9148
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,385
    Thanks Thanks Given 
    4,080
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Evo ga jedan od one bagre dilera droge . Uživajte, svako na svoj način

    https://www.cdm.me/kolumne/belvederska-noc/
    Ajde da ne budemo PC....zbog onog pateticnog govora dje poziva Dritana da se proda i izda, kako bi reko jedan moj poznanik g*vno od g*vna

    Sent from my phone

  31. #9149
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Edit, pošto su i telefonski i internet operateri ovo što sam napisao važilo bi i za sav internet saobraćaj i aplikacije.

  32. #9150
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,385
    Thanks Thanks Given 
    4,080
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ne razumijem se u tehniku. Zato par pitanja.
    Može li se odrađivati prisluškivanje telefona ako nema pristupa centrali? Da li je realno da operateri koji su multinacionalke dopuštaju bilo kakav pristup njihovoj infrastrukturi da nije 100% papirološki pokriveno i sve u skladu sa zakonom (ne samo domaćim nego i međunarodnim standardima)? Pretpostavljam ako bi bili upecani platili bi nestvarne globe tamo gdje im je osnivač. GDPR i slične zezalice. Globe su veće nego što im je vrijednost firmi u CG.

    Negdje znam da ima slušanja sa onom "puškom" na daljinu kad usmjeriš. Al bi ti trebala gomila ljudi sa puškama da šeta kroz grad da bi bilo učinkovito.

    Zbilja se ne razumijem, ali da bi operateri puštili neke privatne slušače na svoju infrastrukturu to mi je naučna fantastika.

    A da se oni sami kače neđe, moguće je, ali pretpostavljam da bi ih neki sofver instant upecao. Firewall i slične stvari.

    Čuo sam ove priče o slušanju ko zna od kada. To mi je isto kao kad me neko zovne i kaže "nećemo preko mobilnog".

    A sa druge strane, ovo su ti idealne priče udbaša da isparanoišu nove političare i zaštite ih kasnije, naravno. Tako mi te zaštite.

    Al dobro, Zdravko ne djeluje ka čoek kojeg je lako naložit. Staložen, smiren, bez nekih naglih promjena raspoloženja, hladnokrvan...
    Moze i te kako...man in the middle atack, lazna bazna stanica na koju se tvoj telefon kaci ko da nista bolje u zivotu nije vidio. Samo ti treba prava oprema

    Sent from my phone

  33. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


Page 366 of 543 FirstFirst ... 266316356362363364365366367368369370376416466 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •