Page 10 of 487 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast
Results 226 to 250 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #226
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tripleta View Post
    pusti moral to je sve individualno. A ne vidim da je totalni ekonomski krah kao sto je bio u grckoj. Primaju se uredno plate, penzije, socijale, narod zivi nikad bolje koliko mogu da vidim po gradu, putuje se. Toga nema u zemljama dje je totalni ekonomski bankrot

    sad ce da mi krene prica o zaduzivanju


    sent from my iphone using tapatalk
    Тако је и у грчку било прије 2008.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Last edited by Mstislav; 22-06-20 at 23:14.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #227
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,668
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,640
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    narod je pun kompleksa i za telefon i grad petkom i subotom veče se mora imat. pričamo o državi dje ljudi rade za 150e. to što je grad full petkom i subotom nije mjerodavno za standard države. koliko njih izadje popiju 3-4 ture i samo šturne iz kafane i ćao


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #228
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Ček', ček', je li izjava da je ekonomija stabilna a argumet:

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Primaju se uredno plate, penzije, socijale, narod zivi nikad bolje koliko mogu da vidim po gradu, putuje se. Toga nema u zemljama dje je totalni ekonomski bankrot
    Nevjerovatno iskreno. Baš ono, nevjerovatno.

    Tripleta, da ti pomognem ovako nepozvan. Teško će iko shvatit' ovo što si rekao ozbiljno, jer nije ozbiljno. Nego počni na vrijeme da pričaš kako je ekonomija bila fenomenalna prije korone, ali nas je pandemija nagrdila. To će da bude glavni argument svakog branioca režima, pa čisto da ih preduhitriš.

  4. #229
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default Parlamentarni izbori 2020

    Quote Originally Posted by outline View Post
    narod je pun kompleksa i za telefon i grad petkom i subotom veče se mora imat. pričamo o državi dje ljudi rade za 150e. to što je grad full petkom i subotom nije mjerodavno za standard države. koliko njih izadje popiju 3-4 ture i samo šturne iz kafane i ćao


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne lupaj gluposti, ne poznajem nikog sa platom ispod 200€ a takvih mogu izbrojat u jednu ruku.

    Vecina ljudi radi za 400€ privatno, barem sto se podgorice tice, drzavni posao 300-350-400 naravno srednja strucna sprema. Obrazovani ljudi 500+

    Plate su redovne, penzije... ne kazem da su dobre ali boze moj

    Imam druga doktor nauka, obisao pola evrope, plata bog zna koliko i smorio se poslije 5-6 godina vraca se ovamo....

    Da se razumijemo, ovi na vlasti su teske splacine i prvoklasni lopovi i oloshi, cvjeta nam kriminal, partirokratija nas ubija... ali mi alternative nemamo i nikad je necemo imat, mozda kad zavrse sa Amfilohijem. Cemo vidimo

  5. #230
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Aha, stari dobri "Ovi su loši ali ovi drugi su gori" argument. U državi đe isti vladaju 30 godina. Ok.

  6. The Following User Says Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  7. #231
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _posmatrac View Post





    ovi na vlasti su teske splacine i prvoklasni lopovi i oloshi... ali mi alternative nemamo.


    Ova misao je za anale.

  8. The Following User Says Thank You to recbok For This Useful Post:


  9. #232
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Ja sam misljenja da je najbitnije da napravimo promjenu. Ko god da dodje. Kad jednom napravimo promjenu, svaka sledeca ce lakse i brze ic'.

    Evo i da 'sjutra' smjenimo DPS, znacilo bi da nam je trebalo 30 godina da tu prvu promjenu napravimo. Mozda sledeca promjena ne bi bila preko noci ali bi bila znatno brza. A poslije toga bi mnogo lakse bilo birat' one koji rade u sluzbi gradjana a ne u sluzbi porodice, kumova i prijatelja.

    A do tada, vecina stanovnistva nece ni znat' da je to moguce, od kad znaju za sebe su pod opsadom jednog covjeka i jedne iste partije.

    Zato se i 'igra' na bauk "kakvi su ovi, DPS je jos i zlatan" samo da bi ta promjena bila jos "opasnija".

    Slabo varim ovakvu opoziciju ali bi bilo koga glasao prije DPS-a.
    Last edited by Fidel Castro; 22-06-20 at 23:57.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  11. #233
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,545
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Bice promjene...ka sto se u Srbiji juce desila.

    Da su Amerika i Evropa zeljne promjene davno bi udarili hardcore marketing protiv njih.

    Ne drze ih (ga) tu 20+ god zbog toga sto su ih odavno zavoljeli. No ajde.

    Izbori ce bit regularni I priznati. Bojkot I ocekuje se izlaznost oko 52%. Ipak bi bilo neprikladno da ucenik ima bolji rezultat od ucitelja.
    Last edited by avet; 23-06-20 at 00:09.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  12. #234
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tripleta View Post
    samo sam ja, posto sam bio mlad i neiskusan, 2016. Podrzao sdp a nisam ni slutio do cega bi to moglo da dovede. zamisli df i demokrate da mi vladaju drzavom, iselio bih se momentalno. botujem profesionalno, nadam se da ce neka vladajuca partija prepoznati potencijal i ponuditi fotelju mladom i perspektivnom momku. Moze neko savjetnicno mjesto predsjedniku ili gradonacelniku.


    Sent from my iphone using tapatalk
    Пази ово, ваљда би био активиста власти да се бојиш доласка опозиције на власт? Доста ноншалантно гласање за опозициони сдп...


    Шалу на страну, дпс је једну добру ствар урадио, интегрисао је муслимане/бошњаке у друштво - мислим власт, и тиме спријечио даљу гетоизацију истих.

    Дпс је такође убиједио исте да само они могу да им пруже то а да ће им опозиција све то узети, и да ће поново патити као под дпс-ом од до 97 године.

    Реално мислим да ће прва смјена власти (ако и кад до ње дође) проћи без већинске подршке мањина али то им не треба замјерити, већ их подржати у даљој интеграцији, и не понашати се реваншистички. Ако се успије у томе биће боље за све нас. Ако не, џабе смо кречили.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #235
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja sam misljenja da je najbitnije da napravimo promjenu. Ko god da dodje. Kad jednom napravimo promjenu, svaka sledeca ce lakse i brze ic'.
    Ovo je toliko logično da mi nije jasno kako može da se misli drugačije. Ne shvatam kako ljudi ne razumiju koliko je zapravo preduslov demokratije smjenjivost vlasti. Pa čelnici DPS-a da su bili najbolji ljudi, najčistijeg srca kad su došli na vlast, do sada bi se morali korumpirati i moralno i ekonomski. Nije u ljudskoj prirodi da pravedno vlada toliko dugo, moć te mora korumpirati i to bi trebalo da je svakome jasno. Pa zato postoje svi ovi zakoni i u našem Ustavu, i svugdje u svijetu, o vremenu trajanja raznoraznih mandata, o broju puta koliko ista osoba može zauzeti istu poziciju, itd.
    Šta mislite, kako se osjeća (na individualnom, psihološkom nivou) bilo koji čelnik DPS-a kojem kolege, narod i pravosudni sistem iz neđelje u neđelju dokazuju koliko je nedodirljiv, i tako decenijama? I takva osoba treba da razmišlja o običnom čovjeku, i da donosi odluke u njegovu korist? Ne znam, stvarno mi nije jasno.

    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - Lord Acton (Klasični liberal)
    Last edited by LostInHollywood; 23-06-20 at 00:24. Reason: quote i link

  14. The Following 3 Users Say Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  15. #236
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    Kome god smeta DF taj nije opozicija. SNP, Demos i Demokrate ne pljuju DF u zadnjih pola godine. DF smeta glasačima dpsa, sdpa i ura-e. Nikad ljudi sa ove teme koji pljuju DF nijesu ni bili opozicija, zapamtite to.


    Oni hoće da padne DPS ali da DF ne dodje na vlast. To je otvorena politika Ranka Krivokapića i Vijesti. A ako budu tas na vagi SDP i URA, sigurno će spasiti DPS.
    Ja problem vidim u činjenici da velike sile koje su najviše kumovale ovakvoj situaciji EX YU republika, kao i raspadu SFRJ, da ne žele imati drugačije igrače na pozicijama osim dokazanih slijepih poslušnika. Režim u CG je šampion poslušnosti stranih zapovijesti, zauzvrat im je i dopuštena sva ova tiranija. Zapad ne želi ujedinjen i miran region, jer će učiniti sve da se ne desi nikada više ono što se dešavalo nakon drugog svjetskog rata, kada je postojala SFRJ. Najlakše je održavati ovakvo primitivno stanje, karakteristično za zemlje trećeg svijeta, a tom stanju kumuju najviše ovi nabijeđeni samoproklamovani europejci sa SS oznakama na čelu koji služe i drže nam lekcije demokratije na forumima. Kada primitivizam kulminira, onda nam EU nudi posredovanje i "poziva" na dijalog. Kao da ste među malom đecom. Sama činjenica da poslednja dešavanja ne nailaze na osude EU i SAD već se daju mlake izjave i izražava samo zabrinutost, dovoljno sve govori.

  16. #237
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Пази ово, ваљда би био активиста власти да се бојиш доласка опозиције на власт? Доста ноншалантно гласање за опозициони сдп...


    Шалу на страну, дпс је једну добру ствар урадио, интегрисао је муслимане/бошњаке у друштво - мислим власт, и тиме спријечио даљу гетоизацију истих.

    Дпс је такође убиједио исте да само они могу да им пруже то а да ће им опозиција све то узети, и да ће поново патити као под дпс-ом од до 97 године.

    Реално мислим да ће прва смјена власти (ако и кад до ње дође) проћи без већинске подршке мањина али то им не треба замјерити, већ их подржати у даљој интеграцији, и не понашати се реваншистички. Ако се успије у томе биће боље за све нас. Ако не, џабе смо кречили.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    DPS je preko svoje infrastrukture, ali još više preko SDa i BSa zaposlio more ljudi. Najveći problem je kvalitet tog kadra, naročito rukovodoćeg. Samo da se sjetimo SD kadrova poput Klice i onog stručnjaka od direktora Željeznice što nije znao da se partijski skupovi ne smiju plaćati sa računa državne firme. Možda je i znao da ne smije, ali mu je bilo preče da se dodvori vrhu partije. Radne biografije tih ljudi su u makar 80% slučajeva presmiješne i potpuno neodgovarajuće za funkcije koje pokrivaju. E to je ono što je poražavajuće.

    Misliš da naši sunarodnici islamske vjere ne vide stanje u državi? Vide ali ih uspješno plaše sa četničkim vojvodom. Zato se mora ponuditi neka zakednička perspektiva koja je svima prihvatljiva, a to je EU.

    Stanje u državi i društvu jenočigledno svakom ko ne želi da obrće glavu na drugu stranu.

    Samo podatak o javnom dugu je frapantan. Od 2006 smo mnogo toga državnog prodali ili dali pod koncesiju, a dug se popeo sa cca 600-700 miliona na preko 3 milijarde € duga, a ništa suštinsko nismo riješili. Da smo makar stvorili novu vrijednost koja će da vraće kredite, neke fabrike, digli poljoprivredu, riješili saobraćajnu infrastrukturu i stvorili uslove privredi. Za 14 godina nijesmo ništa uradili, ušle su milijarde 2006-2008, mi centa nemamo ko država, a zadužili smo se do guše.

    Stanje nezavisnosti institucija je na presmiješnom nivou, ovo mislim da ne treba elaborirati uopšte.


    Nezadovoljstvo među narodom je veliko, a ima ga i u DPS biračkom tijelu itekako, samo nema ko da ga artikuliše. Glasači DPS lude od SDa i BSa (čačnite nekog dpsovca sa pričom šta rade ovi iz SDa i BSa pa ćete vidjet reakciju). Dobar dio glasača DPSa se u čudu našlo oko zakona o slobodi vjeroispovjesti jer veoma poštuju MCP.

    E sad, postojeća opoziciona ponuda im ne djeluje primamljivo, naročito sa vječitim strašilom od DFa. Ne mogu se uzeti glasovi vlasti samo na kritici, treba ponuditi neko svijetlo na kraju tunela, nešto pozitivno.

    Dakle, priča o ubrzanom ulasku u EU itekako ima smisla, jer DPS nema snage da privede pregovore kraju zato što nijesu u stanju ništa sem da fingiraju reforme. Ako bi zaista pokrenuli borbu protiv korupcije i osigurali vladavinu prava morali bi sami sebe da uhapse. To svi vide i treba forsirati tu priču jer je baš očigledno.

    Dobijamo packe sve otvorenije i otvorenije. Pregovori sa EU su fakat stali jer ne radimo ništa sem što glumimo reforme. Smjestili su nas u hibridne režime i to se ne može sakriti ili prećutati.

    Ta borba za ulazak u EU je pitka glasačima vlasti, makar onima koji su nezadovoljni, a pitka je i glasačima opozicije. Stavljanje zakona o slobodi vjeroispovjesti van snage i ulazak u EU bi mogli biti kameni temeljci za izlazak opozicije na jednu listu. Ako SDP neće nek završi na smetlištu istorije ili uđe u zagrljaj DPSa ponovo.

    Uz priču o vladi stručnjaka ovo bi mogla biti dobitna kombinacija jer bi u konačnom bilo nebitno koliko ko će da dobije procenata na listi. Pa kad se srede birački spiskovi i omogući slobodno izražavanje volje na izborima bez pritisaka i spiskova sa sigurnim glasačima onda nek se izmjere kolko ko nosi.

    Samo je problem sujeta političara i sitni partijski interesi. Možda je koalicija Demokrata i Ure imala snagu da takav neki program iznese, ali ne potrajaše dovoljno dugo.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 23-06-20 at 09:09.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  18. #238
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Реално мислим да ће прва смјена власти (ако и кад до ње дође) проћи без већинске подршке мањина али то им не треба замјерити, већ их подржати у даљој интеграцији, и не понашати се реваншистички. Ако се успије у томе биће боље за све нас. Ако не, џабе смо кречили.
    Tada bi bilo najpametnije odmah ukinuti bilo kakve manjinske cenzuse. Sad, ako to oni tumace kao revansizam i neko izivljavanje, sav grijeh neka ide na moju dusu. Ali u jednoj gradjanskoj drzavi da mi odredjene nacije imaju privilegije u pogledu ulaska u parlament, nikakvog smisla nema. Glas je glas. Nebitno je li crnogorski, albanski ili ciganski.


  19. #239
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Tada bi bilo najpametnije odmah ukinuti bilo kakve manjinske cenzuse. Sad, ako to oni tumace kao revansizam i neko izivljavanje, sav grijeh neka ide na moju dusu. Ali u jednoj gradjanskoj drzavi da mi odredjene nacije imaju privilegije u pogledu ulaska u parlament, nikakvog smisla nema. Glas je glas. Nebitno je li crnogorski, albanski ili ciganski.
    Prvo nije ciganski nego romski, drugo potpuno si omašio. Onog momenta kad ukineš partijsko zapošljavanje ukinuo si pogonsko gorivo dostini nacionalnih partija. Neka imaju mjesto ministra, nema problema, ali nema odriješenih ruku za zapošljavanje. Naravno, kad podrže i pokupaju da proguraju nekog ko zna posao, treba dati podršku. A ne ko onaj sa srednjom školom u OD Luke Bar.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  20. #240
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Vec smo imali ovu raspravu u proslosti i ostajemo na istim pozicijama. To u vezi partijskog zaposljavanja, hvala Bogu.. Ali da jednom narodu treba svega 1500 - 4000 glasova za ulazak u parlament, dok bi partiji koja nema nacionalni predznak trebalo 10+ hiljada... nema sanse. To jednostavno nije normalno, pa neka prica sta ko hoce. Za ministarsko mjesto cemo se lako dogovoriti, neki resor manjinskih naroda i treba da predvodi neko njihov.

    edit: I ne ispravljaj me za cigane, aman... htjedoh napisati dzedajski, u tom smislu...
    Last edited by ovizionizi; 23-06-20 at 09:25.


  21. #241
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    tada bi bilo najpametnije odmah ukinuti bilo kakve manjinske cenzuse. Sad, ako to oni tumace kao revansizam i neko izivljavanje, sav grijeh neka ide na moju dusu. Ali u jednoj gradjanskoj drzavi da mi odredjene nacije imaju privilegije u pogledu ulaska u parlament, nikakvog smisla nema. Glas je glas. Nebitno je li crnogorski, albanski ili ciganski.
    Не вјерујем да ће се то десити.
    Остављаш два (три са ромима) мањинска народа без могућности да изаберу свог представника у парламенту.
    Уствари ни бошњаци не би могли да упадну у скупштину.

    И у хрватској и србији имаш исту политику, чак и да покушамо да је укинемо из еу ће нам наложит да не дирамо ништа.


    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #242
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Tema je - PARLAMENTARNI IZBORI.

    Hvala.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #243
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Не вјерујем да ће се то десити.
    Остављаш два (три са ромима) мањинска народа без могућности да изаберу свог представника у парламенту.
    Уствари ни бошњаци не би могли да упадну у скупштину.

    И у хрватској и србији имаш исту политику, чак и да покушамо да је укинемо из еу ће нам наложит да не дирамо ништа.


    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ko to kaze da ne bi usli u parlament? Je li SD manjinska partije? Nije. Pa opet koliko hoces Bosnjaka kroz nju udjose na politicku scenu CG. Zasto ljudi moraju da se guraju u nacionalne torove? Zasto umjesto toga da se ne okupe oko neke ideje? Na kraju krajeva, ako bi bas bili tvrdoglavi oko nacionalnog prefiksa, a ne ideoloskog, niko im ne brani da se udruze. Pa neka naprave jednu jaku partiju manjinskih naroda. Resenja koliko hoces. A ne ovaj cirkus kao sad...

    Inace, ti si vjerovatno upucen, mozes li mi pojasniti ove neke price oko te neke nove hrvatske partije? Samo sam nacuo da se planira to.. Ne znam detalje zakona, ali sam mislio da na taj cenzus ima pravo samo jedna manjinska partija koja predstavlja taj manjinski narod. A ne valjda sad dvije hrvatske partije i obje da imaju tu privilegiju, to bi vec bio hard-core. Mada, cisto sumnjam, ali me ne bi iznenadilo...


  24. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  25. #244
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ko to kaze da ne bi usli u parlament? Je li SD manjinska partije? Nije. Pa opet koliko hoces Bosnjaka kroz nju udjose na politicku scenu CG. Zasto ljudi moraju da se guraju u nacionalne torove? Zasto umjesto toga da se ne okupe oko neke ideje? Na kraju krajeva, ako bi bas bili tvrdoglavi oko nacionalnog prefiksa, a ne ideoloskog, niko im ne brani da se udruze. Pa neka naprave jednu jaku partiju manjinskih naroda. Resenja koliko hoces. A ne ovaj cirkus kao sad...

    Inace, ti si vjerovatno upucen, mozes li mi pojasniti ove neke price oko te neke nove hrvatske partije? Samo sam nacuo da se planira to.. Ne znam detalje zakona, ali sam mislio da na taj cenzus ima pravo samo jedna manjinska partija koja predstavlja taj manjinski narod. A ne valjda sad dvije hrvatske partije i obje da imaju tu privilegiju, to bi vec bio hard-core. Mada, cisto sumnjam, ali me ne bi iznenadilo...
    Hipotetički. Na prošlom popisu bilo je 600 i nešto džedaja, da ih je bilo 1.000 mogli su se smatrati nacionalnom manjinom. U tom slučaju imao bi pravo da se registruje partija kso npr. DŽNP (Džedajski nacionalni ponos), te da se bori za manjinske mandate, naravno to ne sprečava neke druge da formiraju npr. DŽS (Džedajski savez) i bore se za iste mandate. Ko ima hipoteku nad džedajima? Neka sila... ovaj, čuj mene, glasači odluče.

    Edit: da, to spada u domen tzv. pozitivne diskriminacije, jer na drugi način se ne bi čuo glas te manjine jer ih suviše malo da se kroz drugačiji (ravnopravni) sistem ne bi mogli čuti, ne bi se znalo za njih.

    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by wulfy; 23-06-20 at 10:56.

  26. #245
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,714
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ko to kaze da ne bi usli u parlament? Je li SD manjinska partije? Nije. Pa opet koliko hoces Bosnjaka kroz nju udjose na politicku scenu CG...
    Otkud znas da se Sehovic, Hrapovic, Klica izjasnjavaju kao Bosnjaci? Mozda su Crnogorci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  27. #246
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Hipotetički. Na prošlom popisu bilo je 600 i nešto džedaja, da ih je bilo 1.000 mogli su se smatrati nacionalnom manjinom. U tom slučaju imao bi pravo da se registruje partija kso npr. DŽNP (Džedajski nacionalni ponos), te da se bori za manjinske mandate, naravno to ne sprečava neke druge da formiraju npr. DŽS (Džedajski savez) i bore se za iste mandate. Ko ima hipoteku nad džedajima? Neka sila... ovaj, čuj mene, glasači odluče.
    Quote Originally Posted by wulfy View Post

    Edit: da, to spada u domen tzv. pozitivne diskriminacije, jer na drugi način se ne bi čuo glas te manjine jer ih suviše malo da se kroz drugačiji (ravnopravni) sistem ne bi mogli čuti, ne bi se znalo za njih.

    Sent from my Motorola 8400

    Zar ja upravo ne objasnih da to nije tacno da ne bi mogli da udju u parlament? I te kako bi mogli, na vise nacina, da se ne ponavljam.

    Sto se dzedaja tice i toga kako bi se brojkama sa izbora mogli smatrati nacionalnom manjinom, mislim da se to ipak definise Zakonom o manjinskim pravima i slobodama, a ne cisto ciframa sa izbora. Zakon propisuje koji su narodi manjinski.

    I ne shvatih to u vezi vise manjinskih partija iz istog korpusa. Koja ima primat u pogledu manjinskog cenzusa? Ili imaju obje pravo?


  28. #247
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    U susret izborima 2020.godine( da naglasim da ne bude označeno kao spam od fidela), Milo Djukanović kaže da na vlast ne smiju doći nacionalisti https://www.vijesti.me/vijesti/polit...nacionalistima



    U njegovoj DPS koaliciji pet nacionalnih stranaka, dok je u opoziciji samo jedna nacionalna stranka.

  29. #248
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ko to kaze da ne bi usli u parlament? Je li SD manjinska partije? Nije. Pa opet koliko hoces Bosnjaka kroz nju udjose na politicku scenu CG. Zasto ljudi moraju da se guraju u nacionalne torove? Zasto umjesto toga da se ne okupe oko neke ideje? Na kraju krajeva, ako bi bas bili tvrdoglavi oko nacionalnog prefiksa, a ne ideoloskog, niko im ne brani da se udruze. Pa neka naprave jednu jaku partiju manjinskih naroda. Resenja koliko hoces. A ne ovaj cirkus kao sad...

    Inace, ti si vjerovatno upucen, mozes li mi pojasniti ove neke price oko te neke nove hrvatske partije? Samo sam nacuo da se planira to.. Ne znam detalje zakona, ali sam mislio da na taj cenzus ima pravo samo jedna manjinska partija koja predstavlja taj manjinski narod. A ne valjda sad dvije hrvatske partije i obje da imaju tu privilegiju, to bi vec bio hard-core. Mada, cisto sumnjam, ali me ne bi iznenadilo...



    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ko to kaze da ne bi usli u parlament? Je li SD manjinska partije? Nije. Pa opet koliko hoces Bosnjaka kroz nju udjose na politicku scenu CG. Zasto ljudi moraju da se guraju u nacionalne torove? Zasto umjesto toga da se ne okupe oko neke ideje? Na kraju krajeva, ako bi bas bili tvrdoglavi oko nacionalnog prefiksa, a ne ideoloskog, niko im ne brani da se udruze. Pa neka naprave jednu jaku partiju manjinskih naroda. Resenja koliko hoces. A ne ovaj cirkus kao sad...

    Inace, ti si vjerovatno upucen, mozes li mi pojasniti ove neke price oko te neke nove hrvatske partije? Samo sam nacuo da se planira to.. Ne znam detalje zakona, ali sam mislio da na taj cenzus ima pravo samo jedna manjinska partija koja predstavlja taj manjinski narod. A ne valjda sad dvije hrvatske partije i obje da imaju tu privilegiju, to bi vec bio hard-core. Mada, cisto sumnjam, ali me ne bi iznenadilo...
    Сд не заступа интересе бошњака као што их заступа бошњачка странка иако у њој има доста бошњака.
    У дпс-у има срба, и срби их гласају али они не заступају српске интересе.

    Не би ушли хрвати, албанци (макар већина) ни роми (када би имали своју партију и одређен цензус (који би требао бити исти као хрватски, јер их има мало више од хрвата)). Бошњаци увелико пребацују проценат од три посто и броје им се гласови као осталима (исрпавите ако сам погријешио).

    По мом мишљењу, ако буду двије хрватске странке, мислим да ће се борити за тај један мандат, дакле ко успије да пређе бројку од 1500 гласова тај осваја тај један мандат њима додијељен.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  30. #249
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    По мом мишљењу, ако буду двије хрватске странке, мислим да ће се борити за тај један мандат, дакле ко успије да пређе бројку од 1500 гласова тај осваја тај један мандат њима додијељен.
    A hvala Bogu, toliko nam je jasno. Pitam za slucaj kad obje predju tu cifru.

    Sto se tice toga kako pripadnici manjinskih naroda u gradjanskim partijama ne zastupaju interese svojih naroda.. nemoj, brate. Ovo je Crna Gora, znamo se toliko. I te kako se zastupa. Sto se tice Srba u redovima DPS-a u parlamentu.. ja bih volio da znam koji su to. I stvarno ne bih da ponavljam 100 puta kako se uvijek manjine mogu udruziti u jednu jaku partiju. Sto je tu problem?

    I na kraju krajeva, zasto toliko insistirate na nacionalnim partijama/programima? Ovo je gradjanska drzava i apsolutno je deplasirano forsirati tu pricu o pravima ovih i onih. Svi smo isti, jbt? Kakva je to prica?
    Last edited by ovizionizi; 23-06-20 at 12:04.


  31. #250
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Zašto samo nacionalne manjine imaju povlašćeni cenzus.. Ima raznih manjina u CG

    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  32. The Following User Says Thank You to chucknorris For This Useful Post:


Page 10 of 487 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •