Page 523 of 1249 FirstFirst ... 234234735135195205215225235245255265275335736231023 ... LastLast
Results 13,051 to 13,075 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #13051
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    I ja nekako mislim da se sa par legendarnih mangupskih rečenica ne ispunjava kvalitativni uslov za vođenje jedne države

    Isto tako, u ovoj situaciji, desetogodišnjeg polu-zastoja do zastoja u napretku, već polako i blizu dvogodišnjeg ekonomskog kriziranja sistemskih razmjera, i privrednom ambisu čije ivice već neđe i lijepo vidimo, mislim da nam treba sezona na maksimumu, koji god on bio, usvojen budžet, kakav god bio, i tako to. To su kritični faktori iole normalnog funkcionisanja ove države i društva.

    Baš zbog toga mislim i da bi onaj ko misli dobro ovoj državi, prije poželio da DPS samostalno pokrene čišćenje svojih redova, ali kroz institucionalni sistem, i, u procesu, otvori Zdravku opciju formiranje manjinske vlade, sa istim premijerom i njegovom budućom strankom, URAom, i pridodatim manjinama i nevladinim sektorom, nego nove izbore koji počinju da mirišu. Takva vlada bi imala mandat da otkoči i pokrene sistem, i pripremi neke nove iduće izbore, u optimalnom momentu i sa rašćišćenim uslovima, umjesto alternative da se ovako ćeramo po birališta svake godine po dva puta, dok polako kolektivno padamo u neuhranjenost.

    Jeste, čitao sam Utopiju Ali bih ovakav scenario volio da vidim više nego bilo koji drugi, naročito više od ovakvih đe se sve vrti u nekom začaranom krugu, a zapravo stoji i iz mjesta se ne miče.
    Prosto, svaki odgovoran političar, koliko god da ih je, bi trebalo da može da ocijeni da mi nemamo ni potrebne snage, ni potrebnog vremena, ni potrebne pokrenutosti ekonomije, a naročito potrebne STABILNOSTI, za nove izbore.

    Opšti kritičan faktor je stabilnost, koje, po meni, nema dok su u vlasti one dvije strane koje sam izostavio iz sastava predložene manjinske vlade gore.
    Jednu jer je rušilački faktor, u bilo kom scenariu, drugu jer je isključlivo orijentisana ka preuzimanju i betoniranju vlasti, i iskazuje već sad začetak svih najlošijijih političkih aspekata koji su karakterisali vlast DPSa.

    Pa neka je anatema na mene
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  2. #13052
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,386
    Thanks Thanks Given 
    4,188
    Thanks Thanks Received 
    4,504
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    E sad drz' gace drz' levor. Nagrebusio si.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  3. #13053
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Cim je Zdravko uzburkao ove pozicione ili opozicione botove po forumu mora da je dobro odreagovao, premotacu na eon ))
    Ovim Srbima samo nekako pojasniti da ovo nije Srbija nego Crna Gora

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  4. #13054
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Krivokapić odigrao jedinio kako je mogao. Stavio je u ruke Leposavića budućnost Vlade.

    Ako on (Leposavić) danas do početka sjednice kovertira i preda ostavku, svaka priča je završena.

    Hoće li Leposavić spasiti Krivokapića ili ga srušiti, zna samo on.

  5. #13055
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    A sto ja to cujem Zdravko im je rekao da poslanici previse lazu da su obesmislili pojam politicara....da vlada veliki nemoral jer morala vise nemaju... auuu prc prc ona stidi nece da je av (milo ) vidi prc prc

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  6. #13056
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    Da spremam kokice za danas?

  7. #13057
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ali, objektivno, odradio je dobar posao u korist DPS-a.
    Zato sto je nesposoban. Doktor prava koji je igrom slucaja postao ministar pravde sebi dozvoljava da se kompromituje na hiljadu razlicitih nacina. Prvo najavom Zakona o amnestiji samo da bi se poslanici DF-a amnestirali u slucaju potvrdjivanja presude za drzavni udar, pa onda onim katastrofalnim nastupom kod Komnenica i na kraju negiranjem genocida. Lik je malouman.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  9. #13058
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Krivokapić odigrao jedinio kako je mogao. Stavio je u ruke Leposavića budućnost Vlade.

    Ako on (Leposavić) danas do početka sjednice kovertira i preda ostavku, svaka priča je završena.

    Hoće li Leposavić spasiti Krivokapića ili ga srušiti, zna samo on.
    Spašavaće ga, taman kao što je i Zdravko njega spašavao.
    Krivokapić je uspeo za kratko vreme da iseče ne jednu, nego sve grane na kojima je sedeo i za koje se držao.

    Ispalio je DF-ovce na čijoj listi je bio, odrekao se ministra i drzavnog sekretara bliskih crkvi, a počeo je i samu crkvu da zavlači oko Temeljnog sporazuma.

    Nove saveznike sa zalegnu za njega nije našao, a sam se uživeo u mesijansku ulogu u fazonu "Da mene nije bilo 30.avgusta..."

    Ne mislim da je loš čovek, ali je kao političar težak amater i malo labilnog karaktera.

  10. #13059
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Dok su ovi sa druge strane, isto sve, ali i losi ljudi…

  11. #13060
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Spašavaće ga, taman kao što je i Zdravko njega spašavao.
    Krivokapić je uspeo za kratko vreme da iseče ne jednu, nego sve grane na kojima je sedeo i za koje se držao.

    Ispalio je DF-ovce na čijoj listi je bio, odrekao se ministra i drzavnog sekretara bliskih crkvi, a počeo je i samu crkvu da zavlači oko Temeljnog sporazuma.

    Nove saveznike sa zalegnu za njega nije našao, a sam se uživeo u mesijansku ulogu u fazonu "Da mene nije bilo 30.avgusta..."

    Ne mislim da je loš čovek, ali je kao političar težak amater i malo labilnog karaktera.
    S obzirom da si jedan od rijetkih koji razumije i ono što se ne vidi na TV-u ili novinama, moram da te pitam za mišljenje smatraš li da se Zdravko ovako ponaša jer je to njegov stav ili jer ga je neko naučio da tako treba?

  12. #13061
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Bilo bi dobro oburdat ovu Vladu uz uslov da DCG, URA i Krivokapic objave rat Frontu. Jer ovo sad nije rat, ovo je jedna lagana rijec, recenica da neki ljudi nisu moralni i da su smutljivci. Nista posebno.
    Kome bi namjanje odgovarali novi izbori? Frontu. Vjerujem da glasa ne bi dobili. To njima i nije nikakav problem, njima bi cilj bio da DPS i sateliti izvedu sve svoje sadasnje i bivse glasace koji ih mozda 2020. nisu glasali i to je to. Jedan dio Frontovaca bi i dalje glasao tu stranku, jedan dio ne bi izasao, jedan bi glasao DCG ili Krivokapicevu stranku koju bi ovaj osnovao u medjuvremenu. U svakom slucaju DF bi dozivio ogroman poraz, ali bi se moguce vratio DPS a DF dobio jos mnogo mnogo novaca na sve one koje su godinama dobijali odrzavajuci DPS na vlast. To je gori scenario. Bolji je da sadasnja vecina opet ima vecinu, ali da Front ima duplo manje ili 2/3 manje poslanika. Pa eto nek tom sacicom guslaju o srpstvu i nek ta sacica dobija mafijaske pare za uzvrat od onih za koje rade ne godinama nego decenijama..

    Laznu prosrpsku/srpsku/velikosrpsku/cetnicku DPS mafijasku organizaciju u narodu poznatu kao DF treba u politickom smislu spaliti. To treba da odrade DCG, URA i Krivokapic, inace nema ljeba odje. Da stvari nazovu pravim imenom. Kvazivelikosrpsko pripejd/postpejd DPSovsko prljavo kopile. Ako DF zabija sebi ovakve autogolove zasto to ne iskoristit i ne dokrajcit bitange? Tu mi nisu jasni DCG-URA-Zdravko sta cekaju. Ako ne objave rat Frontu onda su gori od njih samih.

    ***

    Crnoj Gori je potrebno politicko i svako drugo osvjescivanje, razoblicavanje i saopstavanje kompletne istine o drustveno-politickoj situaciji.

    Ko ce to uraditi? Niko.

    Politicari nece jer bi time gubili jedan dio glasaca, vec se manipulise, kalkulise, verbalno-logicki zonglira, balansira se do perverznog nivoa bezkarakternosti, na sve moguce nacine kako bi se dobio 1 glas vise. Takodje bi izgubili podrsku stranih centara moci koji ih nikad vise ne bi turili na vlast.

    NVO? Nece. Jer bi time izgubili znacajan dio finansija svojih finansijera kad bi razoblicili zlocinacku ulogu medjunarodne zajednice (citaj zapada) u politici Crne Gore. I onda nam recimo nase NVO prvakinje ne bi tako lijepo izgledale, bile obucene i isfenirane. Nisam ironican, ima privlacnih NVO zastupnica. Lijepo obucenih.

    SPC/MCP? Nece jer hmmm.....njih navodim kao uticajne sto i jesu ali bilo sta zdravorazumsko ocekivat od ljudi koji velicaju krvnike i krvopije ljudske krve u vidu ratnih zlocinaca, nije bas logicno. Oni imaju uticaj ali nemaju mozak i to nemanje mozga je doktrinarno-institucionalno.

    Intelektualna elita. Nece. Oni su uglavnom ostali uz bivsi rezim, na sinekurama i konformizmu, sto cak i nije problem da su isti taj rezim kritikovali. Evo vas podrzavamo da ostanete na vlasti, ali to to i to su vase katastrofalne greske. Nema toga. Pa je moralno pitanje mogu li se takvi ljudi uopste nazivat intektualcima. Intelektualna elita je uglavnom razorena, samljevena i svedena na samopristanak moralne prostitucije. Intelektualac kritikuje svaki los potez bilo kog na vlasti, takve elite odje nema.

    Medijska elita. Nece. Jedan dio te elite je bio i ostao uz bivsi rezim i sve njegove sadisticke monstruozne ekspreminete koje su uzivale da rade ovom narodu. Jedan drugi dio koji u narodu vazi za anti DPS-ovski je to samo u jednom dijelu. Profiterskom. Istina, da nema njih bili bismo svedeni na RTCG, Dnevne novine, Pink i Antenu M u prevodu totalni mrak i vakum. Ta je medijska elita (citaj Vijesti) bila rastrgnuta izmedju podrske tadasnjoj opoziciji, podrske tadasnjoj vlasti (DPSu) i svog licnog profita. Oni su najobjektivniji i najbolji u CG. Ali to ne znaci da su objektivni i dobri! Oni su najbolje od najgoreg. Oni otkrivaju ponajvise istinu, ali su daleko od toga da je potpuno otkriju. Otkrivaju koliko smiju, koliko najvise profitiraju, koliko se ne zamjeraju stanoj gospodi. Meni mrvice istine Vijesti ne trebaju. No citava istina. Fala ti Zeljko, Misko, fala ti Vladane Zugicu, fala ti Komnenicu. Vas cu medij i dalje konzumirat al znam ko ste.

    Medjunarodna zajednica (dominantno zapad, uz veliki uticaj Kine i Rusije u CG i ovim prostorima)? Nece. Oni su vrhovni vrhovnik i gospodar, naredbodavac, upravljac svih destruktivnih procesa u Crnoj Gori. Kazes pare koje dobijamo od njih? Fala njima na tim parama. Da me neko gazi i da me placa za to, nisam zainteresovan osim u slucaju da sam patolosko-mazohisticki nastrojen. Ti ljudi placaju za te....vrste usluga. Premda su oni, sto nije u slucaju prve situacije - zapravo gospodari situacije.

    ***
    O svemu ovome se moze pisati nasiroko, nemam volje nit vremena.
    Ne podrzavam niti jednu politicku stranku Crnoj Gori. Imam svoj sistem vrijednosti i nadasve se trudim da budem dosljedan i principijelan. Zli ljudi bi rekli tvrdoglav i zadrt. Onaj ko me slaze jednom, moju podrsku nece imat. To nije stvar inata nego savjesti. 30 godina smo lagani da bi nas sad neki drugi lagali SAMO MANJE. Neka pobro, fala.

    Mi smo rodjeni, odrasli, formirali se, bili i ostali okruzeni u devijantno-izopacenom poretku (od SFRJ do danas). Poretku prepreka i prepona vazalskog klecanja, padanja i robovanja pod plastom slobode nametnuim svedozvoljenim narativima svake vrste nehumanosti i destrukcije, koji su kao takvi sve samo ne sloboda. Mi zivimo u nametnutoj sloboodi tj. neslobodi.

    Ishodiste svakog promisljanja o ovom narodu ima cilj u tome da mislim da ovaj narod sustinski ne zna zasto zivi... Nekako se uvijek na kraju dodje do toga zakljucka.
    Crna Gora ima svoja neprijateljstva naslijedjena u proslosti, svom mentalitetu, navikama, tradiciji, potpomognuta sa modernim globalnim planskim svidjenjem covjeka na nivo zivotinje.

    Znanje jednog naroda zavisi od njihovih predvodnika. Nas narod nema predvodnike na javnoj ili polujavnoj sceni koji bi ovaj narod bar pokusali povest u svije(s)t bez primitivizma, elementerne nepsimenosti, neinformisanosti, totalne nezainteresovanosti za bilo sta oko njih, izokrenutog sistema vrijednosti, neznanja, neukosti, katakombi svake vrste nemorala i sveopste ekstremne agresivne povrsnosti. Koji bi mu razoblicio neprijateljske motive nametnutih doktrina i kompletnog omotaca vazalskog puzanja pred onim uticajima koji ga cine takvim. Nas najbazicniji, najosnovniji moral je silovan, masakriran, izvrnut, najpostenije i najpravicnije je izvrnuto ruglu, ljubav i svaki vid pravednosti, brige, senzibilnosti, solidarnosti, pravice, vjerovanja i povjerenja, temeljnog promisljanja, postenja, ozbiljnosti i odgovornosti je za danasnjeg covjeka sinonim uzasa i zastidja u CG.

    Mi moramo da vodimo iskljucivo razgovore o moralno-normativnoj reformi, lako cemo uz univerzalnu argumentaciju i logiku shvatit ko nam je i sta zapravo svima najveci neprijatelj, ko nas i zasto zeli dezorjentisane i obezglavljene, besciljne, nedefinisane, neusmjerene. Lutalice. Poslije iznosenja i shvatanja argumentacije, razoblicavanja neprijatelja i okupatora svih nas, taj okuaptor ce biti porazen. Neznanje je nas najveci problem. Sve ono sto nas cini neznavenim, neukim, sto nas vuce u svijet trivijalnosti, dekadentnosti, indoktrinacije, bezosjecajne neupotrjebljivosti covjeka, ne treba da bude tu oko nas. Dok je takav uticaj i sadrzaj tu vjecno cemo lutati i daviti u ovom ocaju propadanja nas i nase drzave.

    Nasi prioriteti su pogresno postavljeni. Oni su materijalisticki, krupnopoliticki, samoobamnjujuci, kapitalisticko-konzumeristicki. Mi kao narod ne trazimo nista, pa i necemo dobiti nista, jer nam politicari nista nece ni dati i ne treba da nam daju...Prije svega ne treba da nam daju pare. Bivsa vlast nam je cesto u tom smislu davala i vise nego sto zasluzuju mnogi u ovoj drzavi jer je njihov odnos prema tom imetku necovjecan, nezahvalan, trosen na one sadrzaje koji doprinose njegovom nazadovanju na svim poljima.

    Ponavljam, moramo se rijesti ekstremnog primitivizma, sebicluka, povrsnosti na svim poljima, krenuti od nule moralno unakazenog kolektiviteta, mi moramo kao dijete prvo naucit da hodamo pa ic dalje. I ako sve to nije moralno-normativno uokvireno uzalud je svaka prica. Drukce ne moze i nece moci. I dijete se silom uci da nauci da hoda. Niko ga ne moli. Nego ga se cera silom.

    O drzavi se brine kao o malom djetetu. Silom ga ucis i ceras, vaspitavas, usmjeravas, savjetujes, formiras. Ceras ga da uci, da se lijepo ponasa, da bude karakteran, posten, pravican, prijatelj, obrazovan, upucen, emotivno zreo. Ali to se ne postize pukom pricom, nego imperativom. Tako je i sa kolektivno-infantilnom situacijom u vidu dominantno maloumnog naroda jednog prostora, koji je takav zafaljujuci svojim predvodnicima, losim uciteljima. Ti ga moras silom nacerati, ako ga volis kao svoje dijete, da ide pravim putem. Ne moze drugacije.

    Istinska ljubav covjeka prema covjeku podrazumijeva pomaganje i na silu.
    Diktatura ljubavi nije diktatura.
    Diktatura obrazovanja nije diktatura.
    Diktatura knjige nije diktatura.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Platinum For This Useful Post:


  14. #13062
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Spašavaće ga, taman kao što je i Zdravko njega spašavao.
    Krivokapić je uspeo za kratko vreme da iseče ne jednu, nego sve grane na kojima je sedeo i za koje se držao.

    Ispalio je DF-ovce na čijoj listi je bio, odrekao se ministra i drzavnog sekretara bliskih crkvi, a počeo je i samu crkvu da zavlači oko Temeljnog sporazuma.

    Nove saveznike sa zalegnu za njega nije našao, a sam se uživeo u mesijansku ulogu u fazonu "Da mene nije bilo 30.avgusta..."

    Ne mislim da je loš čovek, ali je kao političar težak amater i malo labilnog karaktera.
    Zdravko je i prije izbora građanima obećao ekspertsku vladu. DFovci su tada prećutali. Lome vladu od njenog formiranja, a komplikuju još od izbora na ovamo jer im tako gazda (AV) traži.

    To što neko misli da su njihove ministarske fotelje bitnije od želje naroda da se promijeni DPS, to je već posebna dijagnoza, isto ko i želja da budu psihopatine marionete.

    Temeljni je Amfilohije bio pripremio, pa se neko drznuo da ga skroz izmijenja. Najbolje da je potpisao temeljni koji se bavi imovinom (svu imovinu prepisuje na SPC umjesto kao što je sada vlasništvo MPC, Eparhija, crkava i manastira) i ograničava prava trećih. Pa to bi bila klasična izdaja.

    To što neke žulja što se AV ne pita ođe i pored kupovine medija i političkih grupacija u CG, to je druga stvar.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  15. #13063
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,894
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    508 Posts

    Default

    Podrzavao sam Zdravka od pocetka, ali mislim da je previse pod uticajem stranih ambasada i protiv toga sam, a sva usta nam puna suverenosti. Stvarno ovo je preslo granice, mi treba da sredimo nasu zemlju kako mi hocemo, unistena, opljackana, kriminalna zemlja mora da se sredi, pa onda da pricamo o EU, za sad mi nismo nidje. Prica da cemo do 2025 uci u EU je za ogranicene, to ne da nece da se desi tada, nego ko zna kad cemo biti u prilici (ako EU do tada prezivi, jer vidimo koliko razlicitosti ima medju zemljama EU, od sankcija rusiji, pa do nekih zakona).
    Treba traziti pomoc EU, tacno, ali ne po cijenu da radimo najvise na nasu stetu, nismo slijepi, vidimo kakvo je tuzilastvo, sudstvo, koliko su korumpirani, i naravno da treba da krenemo od toga, pa neka se buni EU, ali po njihovom treba i dalje da smo korumpirani, da kriminalcima ne mozemo nista, da funckioneri koji su oplkackali i ojadili drzavu prodju nekaznjeno, pa to je besmisleno.
    Ovo sto se desava u parlamentu je bas bas dno, i trebalo bi da sjednu zajedno da vide mogu li da se dogovore da rade zajedno, ako ne, dajte nove izbore pa dako se sastavi normalna vlada posle toga, jer ova to nije...

  16. #13064
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ono pseto leposavić je crkvino pseto, vrlo moguće da dobije nalog da podnese ostavku.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  17. #13065
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Pa nego sta ce on je gospodin danas podnosi ostavku

  18. #13066
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Podrzavao sam Zdravka od pocetka, ali mislim da je previse pod uticajem stranih ambasada i protiv toga sam, a sva usta nam puna suverenosti. Stvarno ovo je preslo granice, mi treba da sredimo nasu zemlju kako mi hocemo, unistena, opljackana, kriminalna zemlja mora da se sredi, pa onda da pricamo o EU, za sad mi nismo nidje. Prica da cemo do 2025 uci u EU je za ogranicene, to ne da nece da se desi tada, nego ko zna kad cemo biti u prilici (ako EU do tada prezivi, jer vidimo koliko razlicitosti ima medju zemljama EU, od sankcija rusiji, pa do nekih zakona).
    Treba traziti pomoc EU, tacno, ali ne po cijenu da radimo najvise na nasu stetu, nismo slijepi, vidimo kakvo je tuzilastvo, sudstvo, koliko su korumpirani, i naravno da treba da krenemo od toga, pa neka se buni EU, ali po njihovom treba i dalje da smo korumpirani, da kriminalcima ne mozemo nista, da funckioneri koji su oplkackali i ojadili drzavu prodju nekaznjeno, pa to je besmisleno.
    Ovo sto se desava u parlamentu je bas bas dno, i trebalo bi da sjednu zajedno da vide mogu li da se dogovore da rade zajedno, ako ne, dajte nove izbore pa dako se sastavi normalna vlada posle toga, jer ova to nije...
    Druže, treba da ukapiraš da EU nikako nije protiv borbe protiv korupcije na visokom nivou, naprotiv oni je forisiraju. To što EU traži da se poštuju neki pravni standardi je druga strana medalje, a i za to su potpuno u pravu. Ako očemo u EU ne možemo da se ponapamo ko divlji zapad (kako ono Medo reče prskalice na stadion).

    Možda ne bi bilo loše da poslušaš što na ovu temu ima da kaže Vanja Ćalović. Ili misliš da su ovi stručnjaci iz DFa veći borci protiv korupcije od Vanje?

    Da EU nije htjela da skloni DPS, još bi oni vladali. Realnost, hebi ga.

    Naše približavanje EU je glavni problem za AV, jer ne smije gore plebs da vidi da je to moguće nakon promjene vlasti. DF je samo izvođač radova na terenu.

    Što se mene lično tiče, ako želimo da budemo normalna zemlja moramo da postignemo EU standarde u nezavisnosti institucija i ljudskih prava. Sve drugo vodi u hibridne režime, a toga nam je valjda dosta.







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  19. #13067
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Idemooo

    Radulovići znani i neznani

    https://www.portalanalitika.me/clana...roma-podgorica

    Pa kako ih nije sramota.

    Zbog ovog bih uveo neki zakon da porodice i srodnici do drugog stepena poslanima ne mogu vršiti upravljačke funkcije u državnij uoravi ili firmama sa većinskim vlasništvom.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  20. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  21. #13068
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Jedan na tnjiter napisa da je Radulovicev kucak usao u uoravni odbor azila za pse.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  22. #13069
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,712
    Thanks Thanks Given 
    473
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    325 Posts

    Default

    Malo si im reka Zdrawo,sto zasluzuju !
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  24. #13070
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zbog ovog bih uveo neki zakon da porodice i srodnici do drugog stepena poslanima ne mogu vršiti upravljačke funkcije u državnij uoravi ili firmama sa većinskim vlasništvom.
    E brate otkad ja ovo pominjem, no bi pola CG u startu otpalo... Možeš druže biti najveći stručnjak u oblasti, ali ako tvoj bliski srodnik obavlja visoku državnu funkciju to je školski primjer konflikta interesa.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  25. The Following User Says Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  26. #13071
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Idemooo

    Radulovići znani i neznani

    https://www.portalanalitika.me/clana...roma-podgorica

    Pa kako ih nije sramota.

    Zbog ovog bih uveo neki zakon da porodice i srodnici do drugog stepena poslanima ne mogu vršiti upravljačke funkcije u državnij uoravi ili firmama sa većinskim vlasništvom.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Bila bi fora da obore vladu, DPS se vrati na novim izborima i svi na biro.

  27. #13072
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

  28. #13073
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,564
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    Demokratska Crna Gora nije učestvovala u navodim pregovorima, niti će rušiti 42. Vladu Crne Gore, saopštio je danas Vladimir Martinović, potpredsjednik te partije i poslanik u Skupštini Crne Gore.

    propade spin DFa

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #13074
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    U koliko pocinje sjednica?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #13075
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Bila bi fora da obore vladu, DPS se vrati na novim izborima i svi na biro.

    Iako mislim da je povratak dps-a na vlast far-fetched, pored ovog očekivanog revanšizma u političkom zapošljavanju (koje je faktiči ustanovljeno kao pravilo), očekivano (ili manje očekivano) u tom hipotetičkom slučaju revanšizma, po meni bi bilo:

    • Gašenje nove avio kompanije i reanimacija stare uz stari logo
    • Izmjena izmijenjenog zakona o slobodi vjeroispovjesti
    • Izmjena izmijenjenih tužilačkih zakona
    • Revizija i/ili suspenzija temeljnog ugovora ako isti bude usvojen prije tih izbora
    • Ukidanje odluke o besplatnim udžbenicima za osnovce
    • Pokretanje posrnulog/stopiranog biznisa sa mini HE
    • Odbijanje najavljene i očekivane pomoći da se refinansiraju loši krediti
    • Dodjela novih stanova i povoljnih kredita za nove/stare kadrove koji bi se vratili na privremeno oduzete pozicije
    • Izbacivanje pisaca koji bi bili ili su vraćeni u školski program
    • Zvanična zabrana riječi kao što su apostol i ekspert, ekspertska vlada

    ...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  31. The Following 2 Users Say Thank You to ToJeMojBrat For This Useful Post:


Page 523 of 1249 FirstFirst ... 234234735135195205215225235245255265275335736231023 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •