Page 1345 of 1402 FirstFirst ... 34584512451295133513411342134313441345134613471348134913551395 ... LastLast
Results 33,601 to 33,625 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33601
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://investitor.me/2019/11/21/ne-...icu-auto-puta/


    Hahahahahaha

    Druga dionica auto-puta od Mateševa do Andrijevice bila bi dugačka 23 kilometra, a prema ranijoj procjeni koštala bi 273 miliona eura i gradila bi se dvije godine.

    Nezvanično se pominjalo da je gradnja ove dionice moguća preko privatno-javnog partnerstva sa kineskim China Road and Bridge Corporation (CRBC), koji gradi prvu dionicu.

    Jedna od mogućih varijanti tog partnerstva je da Kinezi za izgradnju druge dionice dobiju na pravo naplate putarine na obje dionice na period od dvije decenije




    Pazi ovo

    - uzmemo od kineza kredit sa dobrom kamatom i u dolarima
    - moracemo da platimo 'hedzing transakcije' jer se neko zajebao i uzeo kredit od Exim banke u dolarima bez zastite
    - Dovedemo kinesku CRBC kompaniju i platimo im da nam naprave autoput koji ni u najludjim snovima nemamo para da platimo.
    - zaboravimo petlju na smokovcu, vodu i struju na autoputu to ce da nas kosta 100+ miliona extra
    - i onda dajemo autoput kinezima na upraljanje 2 decenije za 273 miliona eura a šta radimo sa prvom milijardom ?
    Uredno je vracamo dok je odrzavanje autoputa nasa obaveza hahahahahhaha

    Ovo je prevara milebijuna
    One Ring to Rule them all...

  2. #33602
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Ukratko, mi treba da platimo autoput 1,3 milijarde eura (ako bude taj iznos) u roku od 14 godina + održavanje + plate zaposlenima u narednih 20 godina.
    Kinezi uzimaju garantovani iznos putarine u narednih 20 godina, ukoliko ista nema garantovani iznos mi platimo tu razliku.
    Posao vijeka...

    Sent from my Motorola 8400

  3. #33603
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ukratko, mi treba da platimo autoput 1,3 milijarde eura (ako bude taj iznos) u roku od 14 godina + održavanje + plate zaposlenima u narednih 20 godina.
    Kinezi uzimaju garantovani iznos putarine u narednih 20 godina, ukoliko ista nema garantovani iznos mi platimo tu razliku.
    Posao vijeka...

    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by ASC; 21-11-19 at 16:54.

  4. #33604
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Šta mislite da ispalimo kineze za te pare? Ne smiju da nas bombarduju jer smo u Nato a USA bi nas podržala, svejedno vode ekonomski rat?

  5. #33605
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Ne znam cemu briga. Uzece nam kinezi neki resurs ili infrastukturni objekat koji im se bude svidjeo ako ne vrnemo pare i banja..sri lanka je vec prepisala neku luku kinezima na 99 god. Najveca luka u Keniji takodje moze brzo poc kinezima i tako. Za ove na vlasti kakvi su nesoji je to win win situacija.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  6. #33606
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ukratko, mi treba da platimo autoput 1,3 milijarde eura (ako bude taj iznos) u roku od 14 godina + održavanje + plate zaposlenima u narednih 20 godina.
    Kinezi uzimaju garantovani iznos putarine u narednih 20 godina, ukoliko ista nema garantovani iznos mi platimo tu razliku.
    Posao vijeka...

    Sent from my Motorola 8400
    Nijesam uspio da skontam to za garantovani iznos.

    Pocecu ove nedjelje da pisem jedan mini serijal - kineska keš zamka ili dužnička diplomatija

    Pa sugerisi ako mislis da bi trebalo sta dodati
    One Ring to Rule them all...

  7. #33607
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Ako Kineze budemo plaćali koncesijom na auto-put na koliko već godina, to ne znači da će oni uzet samo ono što zarade, koliko god to bilo. To znači da ćemo mi njima da garantujemo određeni nivo zarade. Ako toliko, ili više, postignu realnim protokom vozila, onda je to ok. Ali ako zarada bude manja od onoga što im budemo garantovali, država će im doplaćivat razliku.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #33608
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Davno sam napisao da nas trebaju kupit Kinezi,no su vidjeli kakva smo vnago pa bi nas teshko i na Ali nekom hajvanu uvalili.
    ...

  9. #33609
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam uspio da skontam to za garantovani iznos.

    Pocecu ove nedjelje da pisem jedan mini serijal - kineska keš zamka ili dužnička diplomatija

    Pa sugerisi ako mislis da bi trebalo sta dodati
    Ima na onoj temi o autoputu gomila podataka. Neki rezime, da budemo precizni:

    Ugovorena vrijednost radova je 1.111 miliona dolara (1,111 milijardu).
    Kredit od kineske Eksim banke je uzet na iznos 944 miliona dolara (ostalih 167 miliona dolara obezbjeđuje Crna Gora, valjda iz budžeta). Grejs period traje 72 mjeseca (šest godina) i u tom periodu plaćaju sa kamate (2% godišnje) na ukupan iznos kredita dva puta godišnje do 21. januara i do 21. jula. Glavnica se vraća u narednih 14 godina počevši od jeseni 2021 god., u 28 polugodišnjih rata. Ima li toga da izračuna kolika će rata biti?

    Za sporove i vezi ugovora o izgradnji (kojim su definisana i plaćanja izvođaču) nadležna je arbitraža u Cirihu, a za moguće sporove u vezi vraćanja kredita arbitraža u Pekingu.

    No osim ugovorenih radova tu imamo još oko 190 miliona eura zaboravljenih radova: pristupni putevi za petlje Matesevo, Pelev Brijeg i Verusa; petlja Smokovac; električna instalacija za naplatne kućice, benzinske pumpe, baze za odrzavanje puta i svu potrebnu infrastrukturu; vodovodna instalacija (po projektu 70 l/min.) za sve ovo gore navedeno; opremanje autoputa signalizacijom i ostalim elementima i možda jos nesto saznamo u međuvremenu.

    Po sadašnjim kursu ovo dođe oko 1,3 milijarde eura za ovih 41 km autoputa, no to je podložno promjenama jer nismo ukalkulisali to da dižemo kredit u dolarima.

    Po proračunu Mateševo - Andrijevica će koštati 273 miliona eura (23 km, 4 tunela od kojih je najkomplikovaniji Trešnjevik i 25 mostova i propusta, te jedna Petlja), a vode se pregovori da kinezi izgrade tu dionicu, a mi im za uzvrat ustupamo cjelokupnu putarinu na potezu Smokovac - Andrijevica. Naš trošak (iz budžeta) bi bio održavanje puta, plate radnicima i eventualna doplata putarine da se dostignete garantovani PGDS (u narednih dvadeset godina očekuje prihod (putarina) u visini nekih 0,3 milijarde eura ako bude PGDS od 10.000 vozila što je po svim dodadašnjim parametrima nemoguće).

    Sent from my Motorola 8400

  10. #33610
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam uspio da skontam to za garantovani iznos.

    Pocecu ove nedjelje da pisem jedan mini serijal - kineska keš zamka ili dužnička diplomatija

    Pa sugerisi ako mislis da bi trebalo sta dodati

    Kakva bolan zamka. Ko da je nas neko naćerao na ovo. Mi lično u dilu sa Kinezima izvlačimo pare iz države, iz džepova građana. Kad kažem mi, mislim na vlas našu. Ovo su banalne stvari za četvrti osnovne. Nego narod se pravi da ne vidi, kljuka se tableticama i zatvara oči. Ovo je sve Diznilend bre.

    Zamisli uzimaš da gradiš nešto što je ekonomski neisplativo, daješ milijardu ipo za kolko, četvrtinu puta je li? Svjesno preplaćuješ višestruko, zaboravljaš ono što je neizostavni dio glavnog projekta itd.
    I uzimaš u dolare i ne haješ, ne konvertuješ. I pazi sad, uzimaš od Kineza nepovoljni kredit, da bi dao Kinezu da gradi nešto što realno ne košta toliko. Znači namiruješ i banku i izvođača i ono reštvo za sebe. A sve građani plaćaju. Klasično državno namještanje.

  11. #33611
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ima na onoj temi o autoputu gomila podataka. Neki rezime, da budemo precizni:

    Ugovorena vrijednost radova je 1.111 miliona dolara (1,111 milijardu).
    Kredit od kineske Eksim banke je uzet na iznos 944 miliona dolara (ostalih 167 miliona dolara obezbjeđuje Crna Gora, valjda iz budžeta). Grejs period traje 72 mjeseca (šest godina) i u tom periodu plaćaju sa kamate (2% godišnje) na ukupan iznos kredita dva puta godišnje do 21. januara i do 21. jula. Glavnica se vraća u narednih 14 godina počevši od jeseni 2021 god., u 28 polugodišnjih rata. Ima li toga da izračuna kolika će rata biti?

    Za sporove i vezi ugovora o izgradnji (kojim su definisana i plaćanja izvođaču) nadležna je arbitraža u Cirihu, a za moguće sporove u vezi vraćanja kredita arbitraža u Pekingu.

    No osim ugovorenih radova tu imamo još oko 190 miliona eura zaboravljenih radova: pristupni putevi za petlje Matesevo, Pelev Brijeg i Verusa; petlja Smokovac; električna instalacija za naplatne kućice, benzinske pumpe, baze za odrzavanje puta i svu potrebnu infrastrukturu; vodovodna instalacija (po projektu 70 l/min.) za sve ovo gore navedeno; opremanje autoputa signalizacijom i ostalim elementima i možda jos nesto saznamo u međuvremenu.

    Po sadašnjim kursu ovo dođe oko 1,3 milijarde eura za ovih 41 km autoputa, no to je podložno promjenama jer nismo ukalkulisali to da dižemo kredit u dolarima.

    Po proračunu Mateševo - Andrijevica će koštati 273 miliona eura (23 km, 4 tunela od kojih je najkomplikovaniji Trešnjevik i 25 mostova i propusta, te jedna Petlja), a vode se pregovori da kinezi izgrade tu dionicu, a mi im za uzvrat ustupamo cjelokupnu putarinu na potezu Smokovac - Andrijevica. Naš trošak (iz budžeta) bi bio održavanje puta, plate radnicima i eventualna doplata putarine da se dostignete garantovani PGDS (u narednih dvadeset godina očekuje prihod (putarina) u visini nekih 0,3 milijarde eura ako bude PGDS od 10.000 vozila što je po svim dodadašnjim parametrima nemoguće).

    Sent from my Motorola 8400

    glavnica x ((ks*(1+ks)^n )/(1+ks)^n-1)) = 944 x ((0,01 * (1 + 0,01)^28 )/(1 + 0,01)^28-1)) = 944 x ( 0,01321291 / 0,32129) = 944 x 0,041124 = 38,82 miliona dolara je polugodišnji anuitet (28 ih ima).

    Ps. Nadam se da nisam fulio računicu
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  12. #33612
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ima na onoj temi o autoputu gomila podataka. Neki rezime, da budemo precizni:

    Ugovorena vrijednost radova je 1.111 miliona dolara (1,111 milijardu).
    Kredit od kineske Eksim banke je uzet na iznos 944 miliona dolara (ostalih 167 miliona dolara obezbjeđuje Crna Gora, valjda iz budžeta). Grejs period traje 72 mjeseca (šest godina) i u tom periodu plaćaju sa kamate (2% godišnje) na ukupan iznos kredita dva puta godišnje do 21. januara i do 21. jula. Glavnica se vraća u narednih 14 godina počevši od jeseni 2021 god., u 28 polugodišnjih rata. Ima li toga da izračuna kolika će rata biti?

    Za sporove i vezi ugovora o izgradnji (kojim su definisana i plaćanja izvođaču) nadležna je arbitraža u Cirihu, a za moguće sporove u vezi vraćanja kredita arbitraža u Pekingu.

    No osim ugovorenih radova tu imamo još oko 190 miliona eura zaboravljenih radova: pristupni putevi za petlje Matesevo, Pelev Brijeg i Verusa; petlja Smokovac; električna instalacija za naplatne kućice, benzinske pumpe, baze za odrzavanje puta i svu potrebnu infrastrukturu; vodovodna instalacija (po projektu 70 l/min.) za sve ovo gore navedeno; opremanje autoputa signalizacijom i ostalim elementima i možda jos nesto saznamo u međuvremenu.

    Po sadašnjim kursu ovo dođe oko 1,3 milijarde eura za ovih 41 km autoputa, no to je podložno promjenama jer nismo ukalkulisali to da dižemo kredit u dolarima.

    Po proračunu Mateševo - Andrijevica će koštati 273 miliona eura (23 km, 4 tunela od kojih je najkomplikovaniji Trešnjevik i 25 mostova i propusta, te jedna Petlja), a vode se pregovori da kinezi izgrade tu dionicu, a mi im za uzvrat ustupamo cjelokupnu putarinu na potezu Smokovac - Andrijevica. Naš trošak (iz budžeta) bi bio održavanje puta, plate radnicima i eventualna doplata putarine da se dostignete garantovani PGDS (u narednih dvadeset godina očekuje prihod (putarina) u visini nekih 0,3 milijarde eura ako bude PGDS od 10.000 vozila što je po svim dodadašnjim parametrima nemoguće).

    Sent from my Motorola 8400
    Lako ćemo izračunat anuitet ako znamo glavnični dug. Jel glavnica 944 mil$? Pitam jer se nešto pričalo o 10% odstupanja zbog nepredviđenih radova...

    Ako je 944 miliona onda je polugodišnji anuitet oko 38.64 miliona $. Ovo pod uslovom da je ugovorena komforna metoda, a ne proporcionalna.

    Vjerovatno je kolega gore u pravu da je 38.82... jer sam ja dio pojednostavio

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 21-11-19 at 20:09.

  13. #33613
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    7 mil mjesečno.

  14. #33614
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Lako ćemo izračunat anuitet ako znamo glavnični dug. Jel glavnica 944 mil$? Pitam jer se nešto pričalo o 10% odstupanja zbog nepredviđenih radova...

    Ako je 944 miliona onda je polugodišnji anuitet oko 38.64 miliona. Ovo pod uslovom da je ugovorena komforna metoda, a ne proporcionalna.

    Vjerovatno je kolega gore u pravu da je 38.82... jer sam ja dio pojednostavio

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Na 944 miliona dolara je dignut kredit (85% ugovorenih radova), za ostalo (15% ugovorenih radova + zaboravljeni radovi + naknadni radovi koji se računaju do 10%) treba da se Crna Gora snađe, kako i na koji način... Premijer Duško Marković je rekao iz budžeta, mada su, opet, dizani krediti (oko 30 miliona, čini mi se Monte put).

    Tih 38,82 miliona dolara se vraća u eurima u onom momentu kada dospije rata, a ona će biti... vile znaju eura

    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by wulfy; 21-11-19 at 20:12.

  15. #33615
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    7 mil mjesečno.
    Pa ugrubo svaki stanovnik CG po 10$ mjesečno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. #33616
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Katnić i Lazović osuđeni zbog nasilničkog ponašanja, ostali u evidenciji 22 godine duže
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...22-godine-duze
    One Ring to Rule them all...

  17. #33617
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #33618
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,800
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Greote, neka su Lighthouse pomogli, centa nemaju..... Pas mater, pi!!!

  19. #33619
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Autoput je najvece premjestanje bogatstva u nezavisnoj CG. Jedini dobitinici su Bemaks, i ostale slicne firme.

  20. #33620
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Greote, neka su Lighthouse pomogli, centa nemaju..... Pas mater, pi!!!
    Ja bih Jovovicima svaki mjesec uplacivao po pola miliona, no bi im i to bilo malo.

  21. #33621
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Dje ima za 1000 novogradnja? U izgradnji se ne racuna, vec zavrsen useljiv stan.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    Čuš, u izgradnji se ne računa
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Malo je ljudi nedokazano ka Raqn

    A mnogo ljudi barata sa "ma nema šanse" ili "iśś, ma šta mi napriča" i ti si jedan od tih mnogobrojnih. Jel i za tebe Milo nije loš, loši su oni oko njega
    Last edited by Rakun; 22-11-19 at 03:52.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #33622
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Lighthouse su mogli zaoić ali Mesopromet i Šik su trebali pomoć. Mada što se ŠIK POLIMLJE tiče bolje da je uloženo da se pomogne u smislu proizvodnje finalnog proizvoda umjesto poluproizvoda i sirovina što trenutno rade te bi ŠIK POLIMLJE postalo nešto kao što je Javorak (nekada bio)
    Last edited by Rakun; 22-11-19 at 04:05.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #33623
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Krstooo View Post
    glavnica x ((ks*(1+ks)^n )/(1+ks)^n-1)) = 944 x ((0,01 * (1 + 0,01)^28 )/(1 + 0,01)^28-1)) = 944 x ( 0,01321291 / 0,32129) = 944 x 0,041124 = 38,82 miliona dolara je polugodišnji anuitet (28 ih ima).

    Ps. Nadam se da nisam fulio računicu
    Dakle 28x38,82= 1.086,96 miliona dolara i samo jos ako neko zna kamate koliko je dato do sad i uopste kamate koliko je da izvedemo ukupnu racunicu koliko para ce kostati taj kredit od 944 miliona dolara to jest koliko para ce nam trebati da ga razduzimo.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  24. #33624
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Čuš, u izgradnji se ne računa



    A mnogo ljudi barata sa "ma nema šanse" ili "iśś, ma šta mi napriča" i ti si jedan od tih mnogobrojnih. Jel i za tebe Milo nije loš, loši su oni oko njega
    Da si procitao članak ne bi pričao "čuš".
    Da te zanima da raspravljaš a ne da širiš safru i neznanje ne bi ti svaki podatak bio netačan a svaki stav paušalan.
    One Ring to Rule them all...

  25. #33625
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,800
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Lighthouse su mogli zaoić ali Mesopromet i Šik su trebali pomoć. Mada što se ŠIK POLIMLJE tiče bolje da je uloženo da se pomogne u smislu proizvodnje finalnog proizvoda umjesto poluproizvoda i sirovina što trenutno rade te bi ŠIK POLIMLJE postalo nešto kao što je Javorak (nekada bio)
    Zasto su trebali pomoci Mesopromet?
    Zasto Iljmija nije osigurao svoje objekte, sad zbog njegove guzice drzava treba da ga pomaze.
    Inace sramne plate daje zaposlenima.

Page 1345 of 1402 FirstFirst ... 34584512451295133513411342134313441345134613471348134913551395 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •