Page 45 of 146 FirstFirst ... 354142434445464748495595145 ... LastLast
Results 1,101 to 1,125 of 3642

Thread: DK Leaks

  1. #1101
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,857
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,388
    Thanked in
    2,206 Posts

    Default

    Koliko razumjeh, oni vele da je Migo pomagao dikeju da pere pare.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #1102
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Koliko razumjeh, oni vele da je Migo pomagao dikeju da pere pare.
    Iako svi znamo kako i kome su pare isle, po snimku realno Migo pere pare Knezevicu.
    Cak sad u nekoj teoriji moze se Knezevic optužiti da je dao pare na kamatu

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #1103
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default DK Leaks

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Iako svi znamo kako i kome su pare isle, po snimku realno Migo pere pare Knezevicu.
    Cak sad u nekoj teoriji moze se Knezevic optužiti da je dao pare na kamatu

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    A ne znam kojom konstrukcijom se dolazi do toga.
    Lijepo se cuje da je odradjena konverzija dolara u eure.
    I to je odradio Knezevic. Dakle on je zaduzen pranje novca. Migo je uzeo pare, mada s obzirom da se daje kes u koverti to opet nije pranje para jer nisu zvanicno zavedene nidje. Da bi bile “oprane” moraju biti na nekakvom racunu ili da se posjeduje potvrda o legalnosti novca. Nista od toga ovdje ne postoji.
    Ovdje se moze pricati o politickoj korupciji, nikako pranju para ili pomaganju.
    I onda se Katnic brine da ga neko ne ubije od kriminalaca. Mislio sam da od one “kriminalci imaju moral” gorega tuzioca necemo gledati.
    Crna Gora ima lijep obicaj da me iznenandi

  4. #1104
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A ne znam kojom konstrukcijom se dolazi do toga.
    Lijepo se cuje da je odradjena konverzija dolara u eure.
    I to je odradio Knezevic. Dakle on je zaduzen pranje novca. Migo je uzeo pare, mada s obzirom da se daje kes u koverti to opet nije pranje para jer nisu zvanicno zavedene nidje. Da bi bile “oprane” moraju biti na nekakvom racunu ili da se posjeduje potvrda o legalnosti novca. Nista od toga ovdje ne postoji.
    Ovdje se moze pricati o politickoj korupciji, nikako pranju para ili pomaganju.
    I onda se Katnic brine da ga neko ne ubije od kriminalaca. Mislio sam da od one “kriminalci imaju moral” gorega tuzioca necemo gledati.
    Crna Gora ima lijep obicaj da me iznenandi
    Ovo je dosta kompleksno i za političku korupciju jer ne pominje nije zasto su te pare , mada mi svi znamo to.
    Sve sto se pominje je da su to bili dolari i da su sada euri.
    Znaci Migo je dao DK dolare da promijeni u eure, to se jedino iz snimka zaključuje. Jos je DK uzeo proviziju od 3%.
    Ovo je cisto moje laicko gledište, mada kod nas su osudjivani za manje a osčobadjani za vise.
    Sve je stvar ko je na kojoj klupi.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #1105
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    U pravu si, lupio sam ranije. Zloupotreba službenog položaja bi podrazumijevala da je koristio pare iz opštinske kase, ili da je namjestio nekome poslove koji se plaćaju iz opštinske kase, a koji su odrađeni pod nepovoljnijim uslovima od realnih i slično. Mislim, naravno da je to radio, cijeli dps sistem funkcioniše po tom principu, ali u ovom konkretnom slučaju ne bi moglo da se priča o zloupotrebi službenog položaja.
    Opstinske ili drzavne. Ali sad pogledajmo drugu stranu, onu skroz legalisticku, cus mene utopijsku.. Da je taj novac regularno doniran partiji, znaci, legalnim tokovima i procedurama legao na racun dps-a, koliko bi od toga sledovalo drzavi? Koliko je zakinuta drzava ovakvim transakcijama na crno? Ja ne sumnjam da bi se sve odvijalo kao sto vi kazete, ali po meni je svako ko obavlja neku takvu javnu funkciju, a za svog mandata uzeo kovertu sa neprijavljenih 50-100 hiljada eura/dolara, zloupotrijebio, odnosno iskoristio sluzbeni polozaj. Pa sve da mu je tetka iz Kanade to dala. To bi mi bio aksiom. Zato ja velim "da je srece", ali znam i ja da nista od toga..


  6. #1106
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Uh, đe ste vi pošli. Ka da će Migo ležati išta. Zašto bi?

  7. #1107
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ovo je dosta kompleksno i za političku korupciju jer ne pominje nije zasto su te pare , mada mi svi znamo to.
    Sve sto se pominje je da su to bili dolari i da su sada euri.
    Znaci Migo je dao DK dolare da promijeni u eure, to se jedino iz snimka zaključuje. Jos je DK uzeo proviziju od 3%.
    Ovo je cisto moje laicko gledište, mada kod nas su osudjivani za manje a osčobadjani za vise.
    Sve je stvar ko je na kojoj klupi.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    U ovoj priči nije objašnjeno kako je 100.000 dolara pretvoreno u 97.500 eura.
    Odnos Euro - Dolar je bio 1:1,12 u septembru 2016, pa bi konvertovanih $100k trebali da budu 89.285 eura minus provizija.

    Sve i da se radilo o nekakvoj konverziji, ispade da je Dikej častio Miga oko 10,000 eura.
    I dalje ako se radi o lično Migovim parama koje je on samo "zamijenio", odakle mu te pare, kako ih zaradio, i koliko ih on uopšte ima ako može da priušti da prospe svojih 100,000 eura aktivistima.

    Prepostavljam da je zbog toga Migo odustao od priče o promjeni svojih para, jer računa da će bolje da prođe ako prizna da nisu njegove i da ih je samo proslijedio niže u partiji.
    Last edited by ASC; 03-02-19 at 12:31.

  8. #1108
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Uh, đe ste vi pošli. Ka da će Migo ležati išta. Zašto bi?
    Za isto ono sto je Katana bio spremio Medojevicu dok je mislio da su tih 100.000 za njega.

    Bjese spisak krivicnih djela dugacak kao ruka.

  9. #1109
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    U ovoj priči nije objašnjeno kako je 100.000 dolara pretvoreno u 97.500 eura.
    Odnos Euro - Dolar je bio 1:1,12 u septembru 2016, pa bi konvertovanih $100k trebali da budu 89.285 eura minus provizija.

    Sve i da se radilo o nekakvoj konverziji, ispade da je Dikej častio Miga oko 10,000 eura.
    I dalje ako se radi o lično Migovim parama koje je on samo "zamijenio", odakle mu te pare, kako ih zaradio, i koliko ih on uopšte ima ako može da priušti da prospe svojih 100,000 eura aktivistima.

    Prepostavljam da je zbog toga Migo odustao od priče o promjeni svojih para, jer računa da će bolje da prođe ako prizna da nisu njegove i da ih je samo proslijedio niže u partiji.
    Koliko sam ja shvatio u pitanju je 200.000 dolara, a na snimku se vidi jedan dio od te konverzije, te da se zaračunao 2,5% (5.000 dolara).

    Sent from my Motorola 8400

  10. #1110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Jeste li spremni za nocas ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #1111
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Opleo je Monitor po Kneževiću, ko bi se nada':

    http://www.monitor.co.me/index.php?o...73&Itemid=8062

    DUŠKO KNEŽEVIĆ I DOBRI MOMCI IZ 90-TIH: Nasilje u porodici

    Da demontiramo hobotnicu, poziva posrnuli biznismen Duško Knežević preko svog Instagram profila na pobunu protiv prve familije. Iz Londona, sudeći prema objavljenim fotografijama koje ovih dana pažljivo prati i komentariše nekih 20 hiljada pratilaca Kneževićevih objava. Dok je policija od tužilaštva dobila zadatak da službeno utvrdi trenutnu lokaciju vlasnika Atlas grupe.Uz detalje iz porodičnog albuma Knežević već danima unazad objavljuje i fotografije sa etabliranim pripadnicima ovdašnje poslovne i političke elite. Sa prigodnim porukama.
    Tako njegovu fotografiju sa Dušankom Jeknić prati tekst: Čuvaj mi djecu. Ispod crno-bijele fotografije sa Milom Đukanovićem stoji momci iz 90-ih. Knežević, bivši gradonačelnik Podgorice Slavoljub Stijepović i vlasnik Volija Dragan Bokan zaneseni zvucima harmonike... Vrijeme pjesme i igara, zapisao je Knežević uz fotografiju. Podsjećajući, možda, moćne prijatelje na stara dobra vremena koja su provodili skupa. Ili ih upozoravajući da bi se, bude li na to primoran, mogao prisjetiti i igara koje se nijesu odvijale samo uz zvuke harmonike, ili nekog drugog muzičkog instrumenta. Stari su to znanci.
    Knežević je, uostalom, slično upozorenje poslao i u krajnje nedvosmislenoj formi. ,,Pošto specijalni državni tužilac (Milivoje Katnić – o.a.) nije, ja ću kao što sam najavio, saopštiti o čemu smo razgovarali u septembru 2017. godine u njegovoj kancelariji i prilikom više susreta na prijemima u Podgorici", stoji u Kneževićevoj izjavi koja je do dnevnika Vijesti i crnogorske javnosti stigla posredstvom pres centra Atlas grupe.
    „U ovom momentu", naglašava Knežević (ili to rade njegovi medijski savjetnici), „želim da kažem da su teme našeg razgovora bile afera Telekom, porodica Đukanović, vila koja se gradi pored vile Gorica i njena namjena, prodaja Elektroprivrede italijanskoj A2A i okolnosti koje su pratile taj ugovor... Jedna od tema je bio posao i potom sudski procesi sa kompanijom Kaspia, koja je registrovana u Dubaiju, a u vlasništvu je porodice ministra u Vladi Azerbejdžana Kamaladina Haydarova...".
    Zaintrigirana javnost sada sa nestrpljenjem iščekuje trenutak u kome će Knežević poželjeti da kaže još ponešto o poslovima koje ovdašnja javnost (ne)pamti kao nerezriješene afere. Od kojih je svaka ponaosob težila makar po koji milion. I u kojima je Knežević, očito, imao zapaženu ulogu. Makar je nekada javno poricao. Kao u vrijeme dok se svađao i tužio sa Monitorom zbog našeg saznanja da je jedna od njegovih of-šor kompanija služila kao protočni bojler za inkriminisane isplate u poslu koji je odavde do Amerike poznat kao afera Telekom. Sada našu naslovnu Novi detalji afere Telekom: Kako Njujork povezuje Anu Kolarević i Duška Kneževića, kači na Instagram. Uz propratni tekst: Ne dirajte prvu familiju.
    Ne treba se, međutim, previše nadati.
    Nije ovo prvi put da se Duško Knežević i njegova Atlas grupa nađu na udaru sistema – državnog i paradržavnog - koji je pod potpunom kontrolom političkih moćnika u Podgorici i Beogradu.
    Prije nepunih pet godina, sredinom 2014, Knežević se našao na meti Informera Crna Gora (bivši podlistak istoimenog medijskog zastiđa iz Beograda – oba je, prema svjedočenju/samohvalisanju Vladimira Bebe Popovića kontrolisala izvršna vlast) i, takođe bivšeg portala E-novine, preko koga je nekadašnji novinar Petar Luković satanizovao neistomišljenike i protivnike svoga mecene Stanka Caneta Subotića. Dok su pomenuti mediji najavljivali Kneževićevo hapšenje i raskrinkavali njegovo mjesto u međunarodnoj političkoj uroti protiv Đukanovića i Aleksandra Vučića u Podgorici se najavljivala mogućnost da se u front protiv vlasnika Atlas grupe uključi i javni servis. Tada kao i danas pod punom kontrolom DPS-a. A prozvani biznismen je hrabro ćutao i trpio svoj udes.
    „U autoritarnim režimima uobičajena je pojava da se sukobljavaju, često i sa fatalnim posljedicama, oni koji su sarađivali u zloupotrebama državne moći za privatne interese", objašnjavao je tada za Monitor profesor Filip Kovačević. „Treba sačekati da se vidi kakav će odgovor na očigledne pritiske i prijetnje dati Knežević. Mislim da griješe oni koji od njega očekuju da naprasno postane zviždač - heroj demokratije. Realnije je očekivati da bez mnogo buke napusti Crnu Goru i prepusti sve poslove Đukanovićevom klanu".
    Očigledne su sličnosti između tadašnjih i sadašnjih dešavanja. I nijesu slučajne.
    Dok nastaje ovaj tekst mediji najavljuju raspisivanje potjernice za Kneževićem, zbog sumnji da je svojim saradnicima naložio zloupotrebe kojim je državni budžet oštećen za 1,9 miliona. Početkom decembra prošle godine, iz policije je saopšteno da su specijalnom državnom tužilaštvu podnijete krivične prijave protiv 79 osoba i 95 firmi „zbog osnovane sumnje" da su od 2011. do novembra 2018. godine preko Kneževićevih banaka i njihove platforme za e-trgovinu oprali 500 miliona eura. Već sjutradan, Centralna banka (CBCG) je obznanila odluku da uvede prinudnu upravu u Atlas i, takođe Kneževićevu, Invest Montenegro Banku (IBM).
    U međuvremenu Savjet CBCG donosi odluku da IBM oduzme dozvolu za rad i započne postupak njene likvidacije. Obaveze banke veće su od njene imovine, obrazložio je odluku guverner Radoje Žugić, dok je koeficijent solventnosti (najjednostavnije: količnik raspoloživih novčanih sredstava i dospjelih obaveza banke) pao ispod četvrtine zakonom propisanog nivoa.
    Žugić je tim objašnjenjem, praktično, citirao dio Zakona o bankama koji propisuje uslove za oduzimanje dozvole za rad nekoj poslovnoj banci (dva stava člana 129), ali je prećutao odgovor na pitanje koje u ovoj priči dobija na suštinskoj važnosti: od kada Kneževićeve banke ne ispunjavaju propisane uslove za rad. O njihovim problemima govori se i piše (revizorski izvještaji) još od 2011. godine. Pojedini mediji tvrde da je još 2015. tadašnji viceguverner za kontrolu banaka CBCG Velibor Milošević, nakon kontrole Atlas banke, tražio uvođenje prinudne uprave ali da je taj postupak zaustavljen na zahtjev tadašnjeg ministra finansija - Radoja Žugića.
    Milošević je podnio ostavku i otišao, Žugić se vratio u CBCG (u prethodnu Đukanovićevu vladu je došao sa mjesta guvernera CBCG, nakon ostavke) a sukobi oko Atlas banke su nastavljeni. Dio Žugićevih sukoba sa bivšom viceguvernerkom Irenom Radović koja je razriješena dužnosti na njegov zahtjev, uz podršku tadašnjeg Savjeta CBCG, takođe je vezan za Atlas banku. I odnos CBCG prema njoj.
    O profesionalnim i ličnim motivima za takvo postupanje dosta se pisalo. I možda će još više (Žugić je doktorirao na Kneževićevoj Beogradskoj bankarskoj akademiji gdje su mu dvojica od trojice mentora bili bivši članovi uprave Atlas banke). Ali, presudno je to što smo (ne)postupanjem CBCG došli u situaciju da namirujemo greške uprave Kneževićevih banaka. Preko državnog Fonda za zaštitu depozita (FZD).
    Ili je bolje govoriti o namjeri akcionara i menadžmenta Atlas i IMB. Pošto dostupni podaci pokazuju da se akcionari ovih banaka ne nalaze među vlasnicima najvećih depozita. Ali dominiraju na popisu korisnika najvećih kredita. Što, pomalo uprošćeno, pokazuje da su oni banke (dvije!?) u Crnoj Gori osnovali da bi novcem njihovih deponenata finansirali svoje poslovne poduhvate. I namirivali dugove, kao što je to Knežević uradio makar jednom - u pomenutom poslu sa Kaspiom. To je njegovu banku koštalo 15 miliona. Koji bi, u konačnom, mogli pasti na teret njenih deponenata – mahom penzionera i radnika Atlas grupe i kompanija koje su nekada sarađivale sa Pljevaljskom bankom – i državnog FZD...

  12. #1112
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ...Umjesto objašnjenja i(li) izvinjenja, Knežević se ljuti. „Tih 15 miliona eura je CBCG ekspresno prenijela na račun Prve banke, iako je kompanija Kaspia pod međunarodnom istragom zbog ubistva novinarke na Malti", kaže Knežević. Bez pomena da je spor o naplati garancije kojom je Atlas banka garantovala njegov privatni dug trajao godinama.I optužuje. „Namjerno su uveli stečaj jer preko IBM hoće da kontrolišu i preuzmu Meljine kompleks, koji je od IBM uzimao kredite. Tako da je to cilj, a sve treba da se odradi u sprezi sa stečajnom mafijom", stoji u jednoj od njegovih londonskih objava. Uz upozorenje: ,,Što se tiče dokapitalizacije Atlas banke ona je sada pod znakom pitanja". Što bi značilo da će u konačnom i njeni deponenti morati da se obeštete novcem FZD.
    Nekim interesnim grupama i klanovima stalo je do toga da se moja imovina u Crnoj Gori otme i da se e-komerc prebaci u neku drugu banku. Ovo je Kneževićeva interpretacija aktuelnih događaja. Koju, ipak, ne bi trebalo uzeti zdravo za gotovo. Iz više razloga.
    Na drugoj strani, ukoliko ne slutite na koga Knežević misli kada piše o „interesnim grupama i klanovima", pomenimo da se među fotografijama na njegovom Instagram profilu nalaze makar dvije, nekako, izvučene iz konteksta. Na jednoj je Aco Đukanović, u jednom od svojih prepoznatljivih izdanja. Na drugoj reklama Prve banke. I već pomenut prateći tekst: Ne dirajte prvu familiju. Ko zna šta bi to moglo da znači.
    Ako se usteže da imenuje vrhovne neprijatelje, Knežević ne zazire od toga da prozove njihove pomagače. Na tom popisu su, uz Žugića i njegove saradnike iz CBCG, predsjednik Privrednog suda Blažo Jovanić sa najbližim saradnicima, premijer Duško Marković, specijalni i Vrhovni državni tužilac Milivoje Katnić i Ivica Stanković (ćute, tvrdi Knežević).
    „U nizu neshvatljivih poteza desio se i taj da prinudna uprava blokira i sve moje kartice, kao i kartice moje djece koja se školuju u inostranstvu", jadikuje čovjek koji tvrdi da je imovina njegovih kompanija reda veličine milijardu eura. Ali nema rezumijevanja prema ljudima kojima je ostao dužan mjesece neisplaćenih plata i godine i godine neuplaćenog radnog staža. Od Plužina i fabrike čelične užadi, preko nekadašnje Atlas televizije, do bolnice u Meljinama.
    Samo u nekadašnjoj TV Atlas Knežević je, prema podacima stečajnog upravnika, zaposlenima za plate ostao dužan više od 800 hiljada eura. I još toliko državi na ime poreza. Nenaplativih. Pošto je TV Atlas svoju imovinu, od stečajne mafije neometano, prebacila na novu kompaniju i tako izigrala nade povjerilaca da makar dio svojih potraživanja mogu naplatiti iz stečajne mase.
    Ko ne vjeruje neka pogleda televiziju A1. Tamo, možda, čuju i Kneževića kako tvrdi „nikad nijesam koristio državni novac i nijesam, kao neki, budžetski biznismen".
    Druga se priča pričala prije dvadesetak godina kada je Knežević počeo da razvija biznis u Crnoj Gori. Privatizujući mrvicama stvarne vrijednosti - od Sajma i Montenegroekspresa u Budvi, do bolnice u Meljinama. A sve uz obećanja o profitu koji će se mjeriti stotinama miliona. Dok đavo nije došao po svoje.
    „U protekloj deceniji poslovanja u Crnoj Gori značajnu podršku i razumijevanje imao sam od Vlade i naročito od g. Đukanovića, koga bih posebno izdvojio u smislu stimulisanja ekonomskog razvoja i modernizacije ekonomije". Tako je govorio Duško Knežević u vrijeme „pjesme i igara". A evo gdje smo stigli.
    Ko bi se ovome čudu nadao desetak godina unazad, kada su Duško Knežević, vlasnik pozamašnog i legalnog računa stečenog nakon prodaje beogradske Atlas banke Grčkoj Pireus grupi i Milo Đukanović, novopečeni biznismen, predsjednik DPS i poslanik bez radnih obaveza, krenuli na promotivnu turneju duž Bliskog istoka i Jugoistočne Azije. Da bi preko Dubaija i Tokija stigli do Londona. Gdje je Đukanović, prema sopstvenom priznanju, na lijepe oči i tvrdu riječ - bez drugog obezbjeđenja - od Pireus banke (kako je svijet mali) dobio pozamašan kredit za kupovinu akcija u bratovoj Prvoj banci. I zvanično postao milioner.
    Knežević u aktuelnom evociranju uspomena još nije pomenuo ni bliskoistočnu turneju ni londonska posla svog nekadašnjeg prijatelja. O kome sada govori u trećem licu. Slavoljub Stijepović, kaže Knežević, „zna da sam bio donator DPS-a i šta sam dogovarao sa njegovim partijskim šefom".
    To je dio sage o još jednoj optužbi za pranje novca. Do skora, doduše, skoro pa zaboravljenoj. Katnić je, naime, prije nešto više od godinu dana naložio hapšenje šest službenika (mahom vozača) Atlas banke tereteći ih za pranje novca. U najkaćem: na njihov račun je leglo po 16 hiljada dolara koje su oni konvertovali u eure i podigli sa računa. Sve to se dešavalo svega nekoliko dana prije međunarodno slavnih Sinđinih izbora od 16. oktobra 2016. pa je Katnić bio sklon da Kneževićeve saradnike optuži za učešće u zavjeri državni udar. Pred taj naum ispriječila su se dva nepremostiva problema: momci su, kažu, prispjele pare odnijeli Slavoljubu Stijepoviću. A Knežević je iz Beograda (opet sa sigurnog) javio da su pare njegove. I legalno stečene. I da nije prvi put da „donira". To što su 100 hiljada dolara, po svoj prilici, korišćene za nelegalno finansiranje vladajuće partije nikome od crnogorskih državnih zvaničnika ne smeta. Ovdje vlast ne može prekršiti zakon. Pošto sudi sama sebi.
    A Knežević? On je ipak pao u nemilost. Po kuloarima se priča da je presudan momenat, nakon koga mu je Đukanović okrenuo leđa, nastupio tokom gradnje nekadašnjeg Atlas centra, preciznije tokom pregovora Kneževića i njegovih arapskih partnera o veličini njihovih udjela. O sudbini tog partnerstva ponešto govori i činjenica da je zgrada – preimenovana. Pa tek onda završena.
    Knežević je, ipak, krajem prošle godine, javno pozvao Đukanovića i Markovića da se uključe u aktuelnu priču i pomognu mu u rješavanju problema koje on i njegovo poslovno carstvo imaju sa ovdašnjim finansijskim i pravosudnim vlastima.
    „Vjerujemo da je zajednički interes opstanak i ozdravljenje ove dvije banke, kao i rješavanje drugih pitanja i zajedničkih poslova države i Atlas grupe. Atlas grupa je spremna da ih riješi na kompromisan način. Spremni smo na sastanak koji bi podrazumijevao zajedničko, cjelovito rješavanje svih otvorenih pitanja", pisao je Knežević. I ostao bez odgovora. Na drugoj stranim izgleda, nema volje za kompromisom. Ne makar na način na koji bi to želio Duško Knežević.
    Kad je vidio da je izgubio pozicije u visokom društvu, Knežević se okrenuo društvenim mrežama. I uspomenama začinjenim prstohvatom prijetnje. Za to vrijeme 70 hiljada deponenata njegovih banaka zebe za sudbinu svog novca. Doduše, vlasnici onih 60-80 miliona koje je tužilaštvo blokiralo u sklopu istrage o e-trgovini vjerovatno ne spadaju u kategoriju onih koji strahuju i mole za svoj novac. Oni bi svoje interese mogli braniti i na neke druge načine. I zato je Knežević sa familijom krenuo u Britaniju.
    Gotovo pa na isti način, sa istog mjesta - iz Londona – sa hrvatskim izvršnim i sudskim vlastima ratovao je Ivica Todorić, najveći balkanski tajkun i najmoćniji Hrvat do momenta kada je objelodanjeno da njegova Agrokor grupa finansijerima i dobavljačima duguje između četiri i pet milijardi eura. A, narodski rečeno, nema centa gotovine. Hrvatska je preuzela kompaniju i njene dugove, sudovi su podigli optužnice, a Todorić je prozivao i prijetio. Dok se, voljom britanskih vlasti, nije obreo u zagrebačkom zatvoru. Iz koga je izašao tek pošto su njegovi prijatelji prikupili kauciju u vrijednosti od milion eura.
    Nadati se da će (i) naša saga sa, zvanično, najvećim domaćim tajkunom imati srećan kraj. Pošto, što bi Milivoje Knežević rekao Dušku Kneževiću, „velika riba padne na malim stvarima". Nakon što proguta mnogo, mnogo malih riba.


    Zoran RADULOVIĆ

  13. #1113
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Pa da čujemo i Vlada, indirektno.

    https://m.cdm.me/ekonomija/kad-cinje...dobro-izgleda/

  14. #1114
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Je li ovo Knežević (uz pomoć vlasti) oštetio (čitaj ukrao, kao Marović) CG za 39.5 miliona eura:

    http://www.monitor.co.me/index.php?o...74&Itemid=8079

    "Tek da popunimo prazninu do novih objava, citat iz teksta objavljenog u Monitoru 2005. Godine. Sagovornik, Danilo Popović, nekadašnji predsjednik Skupštine Saveza sindikata Crne Gore (SSCG) i član Savjeta za privatizaciju opisuje privatizaciju Jadranskog sajma: ,,Kupila ga je Atlas banka. Sajam je inače držao svoja sredstva kod ove banke i u momentu kada je prodat, imao je na svom računu oko 2,5 miliona maraka, a prodat je za tri miliona maraka. Onog momenta kada je kupljen, te pare su pripale Atlas banci i ona je njihovim parama kupila Sajam u Budvi...". Da dovršimo priču – Sajam je, skupa sa 21 hiljadom kvadrata na kojima se nalazi, minulih godina založen kao obezbjeđenje z a skoro 40 miliona eura koje je Knežević uzeo od Pireus banke iz Grčke i Britanije. Pa vi vidite ko je tu koga donirao DPS Kneževića ili Knežević DPS."


  15. #1115
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jeste li spremni za nocas ?
    Spreman vazda, eo 20 godina. Samo ne zelim da se uzalud nadam..


  16. #1116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Sto je nocas?

    Cus to? Ne znas ko stoji iza monitora ocigledno hahah e koji su ovi dpsovci bolidi DD
    Novi materijal.

    Nocas ili ujutro

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #1117
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    aooo "uzalud".. koliko stihova iz 90-tih.. svako malo je ta rijec bila u naslovima I stihovima.. pocev od Galije, Haustora, Bombaj stampa.. ma..… Tacno cu povjerovati u onu teoriju zavjere da su se pjesme pakovale iz psiho razloga u podrumima saveznog…

    Hvala Lepo

  18. #1118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Je li ovo Knežević (uz pomoć vlasti) oštetio (čitaj ukrao, kao Marović) CG za 39.5 miliona eura:

    http://www.monitor.co.me/index.php?o...74&Itemid=8079

    "Tek da popunimo prazninu do novih objava, citat iz teksta objavljenog u Monitoru 2005. Godine. Sagovornik, Danilo Popović, nekadašnji predsjednik Skupštine Saveza sindikata Crne Gore (SSCG) i član Savjeta za privatizaciju opisuje privatizaciju Jadranskog sajma: ,,Kupila ga je Atlas banka. Sajam je inače držao svoja sredstva kod ove banke i u momentu kada je prodat, imao je na svom računu oko 2,5 miliona maraka, a prodat je za tri miliona maraka. Onog momenta kada je kupljen, te pare su pripale Atlas banci i ona je njihovim parama kupila Sajam u Budvi...". Da dovršimo priču – Sajam je, skupa sa 21 hiljadom kvadrata na kojima se nalazi, minulih godina založen kao obezbjeđenje z a skoro 40 miliona eura koje je Knežević uzeo od Pireus banke iz Grčke i Britanije. Pa vi vidite ko je tu koga donirao DPS Kneževića ili Knežević DPS."

    Jeste. Ili, kako to idioti iz Pobjede napisase prije neki dan:

    "Jadranski sajam i Montenegro ekspres, koje je Knežević kupio od države uz blagonaklonost države za tri miliona eura iako je na računu Sajma bilo oko 2,5 miliona eura i oko 21.000 kvadrata u imovini osnovali su Expo invest Budvu, Expo Budvu i Montenegro boat shoe.

    http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija/229223/sema-poslovanja-knezevica-i-povezanih-lica.html

    Drugim rijecima, pogledaj kako je nezahvalan Dusko, a nekad smo milione krali zajedno...

  19. #1119
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Rukovodstvo i dostina radnika Centralne Banke Crne Gore je ustvari Udružena Kriminalna Organizacija:

    SUĐENJE: IRENA RADOVIĆ PROTIV RADOJA ŽUGIĆA I CBCG

    Ali se isto tako iz ovoga teksta vidi da Sudovi nijesu dio te grupe, i da su pravilno presudili u korist Radovićeve. (Ovdje bi izuzeo Blaža Jovanića, koji najkorumpiraniji sudija u CG).

  20. #1120
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jeste. Ili, kako to idioti iz Pobjede napisase prije neki dan:

    "Jadranski sajam i Montenegro ekspres, koje je Knežević kupio od države uz blagonaklonost države za tri miliona eura iako je na računu Sajma bilo oko 2,5 miliona eura i oko 21.000 kvadrata u imovini osnovali su Expo invest Budvu, Expo Budvu i Montenegro boat shoe.

    http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija/229223/sema-poslovanja-knezevica-i-povezanih-lica.html

    Drugim rijecima, pogledaj kako je nezahvalan Dusko, a nekad smo milione krali zajedno...
    Zbog toga se ona "donacija" od 97,000 EUR (ili dolara) Stijepoviću može prekvalifikovat' u 'mito', a ne u 'reket'.

  21. #1121
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,857
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,388
    Thanked in
    2,206 Posts

    Default

    I da je tako, to bi značilo da dpsov funkcionerski kadar uzima mito od čovjeka kojeg sad optužuju za sve i svašta. Nisi baš najbistriji, čini mi se.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #1122
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Treba istražit tu privatizaciju Sajma u Budvi i ko mu je to omogućio, jer nije privatnik kriv što za džabe (skoro) dobija takva bogatstva od države, no oni što su mu to za džaba prodali, trebaju da odgovaraju i u zatvor da idu.

  23. #1123
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Treba istražit tu privatizaciju Sajma u Budvi i ko mu je to omogućio, jer nije privatnik kriv što za džabe (skoro) dobija takva bogatstva od države, no oni što su mu to za džaba prodali, trebaju da odgovaraju i u zatvor da idu.
    Io mu je sigurno Putin omogućio, hapsiii.

  24. #1124
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,857
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,388
    Thanked in
    2,206 Posts

    Default

    Ne, to su oni pojedinci iz dpsa koje treba kaznit. To je mantra ovih poštenih dpsovaca, nije kriv sistem, nego pojedinci.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #1125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne, to su oni pojedinci iz dpsa koje treba kaznit. To je mantra ovih poštenih dpsovaca, nije kriv sistem, nego pojedinci.
    Nie
    Milo
    Los

    - no ovi oko njega -

    Ko je sledeci pipak monsi ?

    Kome nocas tresu gace ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 45 of 146 FirstFirst ... 354142434445464748495595145 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •