View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 238 of 273 FirstFirst ... 138188228234235236237238239240241242248 ... LastLast
Results 5,926 to 5,950 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #5926
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default


  2. #5927
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Treba da se osudjuju ovakve ludacke izjave bez obzira od koga dolazile, a to sto je starac a jos pogotovo nobelovac njegovu izjavu cini daleko tezom i opasnijom.Crta metu poljskoj i pokusava da je uvuce u duznicko ropstvo! Al ajde da mu kazemo:" ok je to stari imao si tesko detinjstvo, to sto bi citave generacije unistio nije problem".
    Vidim ne podrzavas ni one majke koje traze svoju djecu nazad vec podrzavas jos isporuka Nato oruzja i slanja jos djece. Zasto to covjece?

  3. #5928
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Francuska je blokirala isporuku broda Mistral Rusiji.

    http://www.bbc.com/news/world-europe-29052599

  4. #5929
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Nemam ništa protiv toga da postoje bogati dokle god ja imam od čega da živim. Evroske zemlje su očigledni dokaz da takav sistem kako tako funkcioniše. U svakom slučaju morati ćeš se složiti gdje se bolje živi. Sve se na kraju svodi na to zar ne?
    slažem se, ali treba biti realan da su sve zemlje manje ili više diktature
    She is only here to annoy herself!

  5. #5930
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Nemam ništa protiv toga da postoje bogati dokle god ja imam od čega da živim. Evroske zemlje su očigledni dokaz da takav sistem kako tako funkcioniše. U svakom slučaju morati ćeš se složiti gdje se bolje živi. Sve se na kraju svodi na to zar ne?

    E vidis gomila ljudi sirom svijeta, pa i u Crnoj Gori zivi nikad gore u krajnjem siromastvu, zbog tih bogatih zapadnih gazdi kojima je nikad dosta para.

  6. #5931
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wladika View Post
    Treba da se osudjuju ovakve ludacke izjave bez obzira od koga dolazile, a to sto je starac a jos pogotovo nobelovac njegovu izjavu cini daleko tezom i opasnijom.Crta metu poljskoj i pokusava da je uvuce u duznicko ropstvo! Al ajde da mu kazemo:" ok je to stari imao si tesko detinjstvo, to sto bi citave generacije unistio nije problem".
    Vidim ne podrzavas ni one majke koje traze svoju djecu nazad vec podrzavas jos isporuka Nato oruzja i slanja jos djece. Zasto to covjece?

    Što se tiče starca i atomskih bombi to je nemoguća misija i zašto to potežeš kad i sam znaš da je to posve nemoguć scenario. i zašto bi on crtao nekakve mete po Poljskoj sa takvim izjavama. zar iko osim tebe to svata iole ozbiljno.

    To što bi bilo kad bi bilo je jednostavno nemoguće, niko ne daje atomske bombe starim djedovima na molbu, čak ni potpisanu u tri primjerka.

    A što se tiče uplakanih majki one plaču jer im djecu ubijaju Rusi, znači ti si jedan od krivaca jer širiš Rusku propagandu i lažne vijesti, možda si čak i plaćen od njihove strane da to radiš. Međutim, zanimljivo ja to poštujem, špijunski posao je pošen posao kao i svaki drugi, opasan ali pošten, patriotski.

  7. #5932
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    funestis posto si kazes proso pola svijeta valjda znas engleski - evo ti clanak iz britanskog gardijana odlomak da vidis kakvo je pravo lice kijevskog rezima

    Six months on, Moscow-backed eastern Ukrainian resistance to the Nato-backed nationalists in Kiev has become full-scale war. Thousands have died and human rights abuses have multiplied on both sides, as government troops and their irregular auxiliaries bombard civilian areas and abduct, detain and torture suspected separatists on a mass scale.The Ukrainian forces backed by western governments include groups such as the neo-Nazi Azov battalion, whose symbol is the wartime Nazi stormtroopers' wolf's hook. The increasingly repressive Kiev regime is now attempting to ban the Ukrainian communist party, which won 13% of the vote at the last parliamentary elections.
    U clanku se takodje tvrdi da su Amerika i EU tj NATO pakt izazvali rat u Ukrajini

    That's not to say the proxy war between Nato and Russia in Ukraine isn't ugly and dangerous. But it's not necessary to have any sympathy for Putin's oligarchic authoritarianism to recognise that Nato and the EU, not Russia, sparked this crisis – and that it's the western powers that are resisting the negotiated settlement that is the only way out, for fear of appearing weak.


    http://www.theguardian.com/uk-news/2...raine-exercise

    Ukrajinska vlast prebija sve neistomisljenike, bombarduje svoje gradove i ubija civilno stanovnistvo.
    Ukrajinske trupe koje podrzavaju zapadne vlade koriste neonacisticke simbole SS hitlerovih divizija.
    Intezivno represivni rezim iz Kijeva, planira uskoro da zabrani komunisticku partiju Ukrajine koja je na posljednjim izborima odnijela 13% glasova, i sve to cini partija premijera Jacenjuka koji je na tim istim izborima dobio manje od 10% glasova.


    Last edited by Kawcek; 03-09-14 at 21:52.

  8. #5933
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    slažem se, ali treba biti realan da su sve zemlje manje ili više diktature
    To je na žalost neizbježno, doklegod je vlast bazirana na karizmi kao glavnom adutu vođenja politike tako će uvijek i biti.

    Ja sam negdje pisao o mgućem državnom poretku koji ovisi o stručnoj spremi, a ne o izbornim ili nasljednim pravilima, jedino takav sistem bi izbijegao klasični oblik diktature, međutim saam bi opet bio svojevrsna diktatura ikao profesionalna i bezlična diktatura gdje se na vlast gleda kao na posao a ne kao na privilegiju.

  9. #5934
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    funestis posto si kazes proso pola svijeta valjda znas engleski - evo ti clanak iz britanskog gardijana odlomak da vidis kakvo je pravo lice kijevskog rezima



    U clanku se takodje tvrdi da su Amerika i EU tj NATO pakt izazvali rat u Ukrajini


    That's not to say the proxy war between Nato and Russia in Ukraine isn't ugly and dangerous. But it's not necessary to have any sympathy for Putin's oligarchic authoritarianism to recognise that Nato and the EU, not Russia, sparked this crisis – and that it's the western powers that are resisting the negotiated settlement that is the only way out, for fear of appearing weak.[/uote]

    http://www.theguardian.com/uk-news/2...raine-exercise

    Ukrajinska vlast prebija sve neistomisljenike, bombarduje svoje gradove i ubija civilno stanovnistvo.
    Ukrajinske trupe koje podrzavaju zapadne vlade koriste neonacisticke simbole SS hitlerovih divizija.
    Intezivno represivni rezim iz Kijeva, planira uskoro da zabrani komunisticku partiju Ukrajine koja je na posljednjim izborima odnijela 13% glasova, i sve to cini partija premijera Jacenjuka koji je na tim istim izborima dobio manje od 10% glasova.



    Naravno da je porasla državna represija u toj državi, pa čoviječe ta država je u građanskom ratu i direktno napadnuta od strane druge države, što očekuješ od takvog poretka da će svi lijepo i demokratski da se smiješe.

    Znaš tamo se ratuje.

  10. #5935
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razmišljah malo o međusobnom im načinu ratovanja.

    Opolčenci ne koriste oklopno mehanizovane snage za ulazak u operativnu, već samo za ulaske u taktičku dubinu protivnika. Takođe nigdje ne operišu na taktičkim pravcima, sa snagama jačim od oklopnog ili mehanizovanog bataljona (preferiraju ipak mehanizovane bataljone-30 BVP+10 tenkova). U operativnu dubinu (dubok prodor čak do Zaporožja) upadaju sa lakim pješadijskim snagama (mali zeleni) koje vještom upotrebom streljačkog naoružanja, protivoklopnih bacača i POVRS-a te ručnih PZO sistema, dominiraju na bojnom polju, a u slučaju pritiska se bezbolno izvlače. Da ne govorimo koliko im je logistika manje zahtjevna od one koja je potrebna za teže snage. To se zove "zelena" vojska... Doktrina ratovanja koju su Rusi izmislili i doveli do savršenstva.

    Druga stvar, mnogi pominju te "kotlove", iako oni (sa gledišta opolčenaca) uopšte nisu pretjerano važni, jer opolčenci nemaju kapacitete da te kotlove (osim onih manjih) očiste, što znači da im (u principu) samo smetaju jer im vežu ljudstvo i tehniku. U te kotlove pučisti upadaju više zbog svoje gluposti (diletantski komandni kadar i nepostojeća komunikacija), negoli zato što ovi hoće da ih okruže (naravno ne govorim o izuzetcima dok su preuzimali granicu).

    Hunta pak koristi masivne jedinice. Operišu sa taktičkim grupama formiranim unutar mehanizovanih ili motorizovanih brigada, koje se grupišu na operativno-taktičkim pravcima, odrađujući sa njima ono što su nekad odrađivale divizije. Divizije su najveće taktičke jedinice odnosno operativno-taktičke jedinice po nekima. Realna snaga tri do četiri takve taktičke grupe je zapravo ekvivalent jedne ojačane mehanizovane brigade. Dakle,nominalno su u "južnom kotlu" bile 72.mehanizovana, 90.mehanizovana, 24.mehanizovana brigada, ali su realno to samo taktičke grupe formirane iz tih brigada. One zajedno su ekvivalenta jedne mehanizovane brigade. Međutim, to su suviše glomazne snage. Opolčenci na prostoru identične veličine operišu sa snagama jednog bataljona. Hunta koristi 3-4 puta glomaznije snage i ulazi sa njima čak i u operativnu dubinu protivnika, ostajući tako u okruženju. Naime, hunta se drži puteva, a nema snaga koje bi joj štitile bokove izvan istih, pa redovno u dubini Donbasa biva okružena. Život u okruženju je limitiran sa dostupnom logistikom, a ona hunti nije dostupna budući da nakon potrošnje zaliha goriva, municije, hrane, vode, sanitetskog materijala... nema mogućnosti dostave navedenih potrepština putem transportnih aviona ili helikoptera, zbog efikasnosti opolčenskog PZO-a, pravog bauka ukro-avijacije. I onda slijedi predaja.

    "Tako to biva, kad se previše sniva, a stvarnost se malo zna. Tako to biva, kad se previše pliva mutnim vodama sna..." Pjevao je panonski mornar još prije 35 godina, pa da su ga huntaši slušali, nešto bi i naučili... Ovako im Rani mraz u Donbasu ne gine...
    Last edited by Domaćin; 03-09-14 at 22:20.
    Bolji od sebe.

  11. #5936
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post

    A što se tiče uplakanih majki one plaču jer im djecu ubijaju Rusi, znači ti si jedan od krivaca jer širiš Rusku propagandu i lažne vijesti, možda si čak i plaćen od njihove strane da to radiš. Međutim, zanimljivo ja to poštujem, špijunski posao je pošen posao kao i svaki drugi, opasan ali pošten, patriotski.
    Hahahaha, rusi krivi sto hunta iz kijeva salje na silu momcice da ginu? Ovo je stvarno vrh. Ni Timosenkova ne bi bolje.
    Posle rusa sam kriv ja.Jer sirim PROPAGANDU. Coece bozji to nije propaganda to je klip sa jutjuba.
    Семьи пленных украинских солдат протестуют в Киеве:
    Last edited by wladika; 03-09-14 at 21:48.

  12. #5937
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nego znate što Kawcek i wladika, odo ja spavat i evo vam sad šansa da odpropagandujete po desetak postova bez mojih cinizama, barm do sjutra, razumije se

  13. #5938
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad (zadnja i najvažnija "sitnica"), mnogo je zeznuto kada ti protivnik zna (danas) što ćeš ti sutra da učiniš.
    - Par satelita je 24/7 okrenuto na Novorusiju, tako da su opolčenci izvrsno informisani, što sa pučistima baš i nije slučaj.

    A sad, i o nazivu NOVORUSIJA.
    - Novorusija je istorijski naziv koji je nastao krajem 18.vijeka kada su ti prostori potpali pod vlast Rusije. Do tada ih je držala Osmanlijska imperija, a prostori su bili naseljeni sa nomadskim Nogajcima, narodom muslimanske vjere i mongoloidnog izgleda. Sredinom 19.vijeka su uglavnom iselili u Tursku.
    Bolji od sebe.

  14. #5939
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpukovnik VVS ZSU, pilot na SU-25. Oboren iznad Marinovke 21.07. i zarobljen 18.08. rodom iz Gorlovke. Bombardovao je svoju rodjenu majku i sestru. Bez obraza i časti.


  15. #5940
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Hunta pak koristi masivne jedinice......
    ......
    Quote Originally Posted by wladika View Post
    ... hunta iz kijeva salje na ....
    Uzmite neku knjigu u ruke i naucite bar sta znace rijeci koje koristite

  16. #5941
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    621
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Izvoli pročitaj to što je postavio. Procijeni sam. Ja sam sve to već čitao i sada se sprdam sa time jer nisam našao ništa kredibilno. Istina je, dobro si primjetio i to ne krijem. Nacionalističkim nebulozama odgovarm svojim SF nebulozama.

    Ja samo raspravljam sa njime bez neke želje da dublje ulazim u problematiku. Ti imaš pravo preskočiti moje komentare i čitati samo njegove. Ja se neću ljutiti. Ja se odnosim prema ovome očigledno površno bez namijere da bilo kome što dokazujem. Meni je sve ovo tužno i smješno u isto vrijeme da ljudi ginu i pate se zbog nacionalnih ponosa i ostalih gluposti. Znam kako je to jer sam saam to isto prošao nedavno na našim prostorima kao i mnogi drugi. Za to nikoga ne optužujem i sami smo krivi za sve što nas je snašlo. Da nismo htijeli da se bijemo ne bi smo se pobili.

    Ali ipak taj sukob mi je uzeo budućnost i sve srušio i danas imam samo duboki prezir prema vrsti propagande koja se ovdje plasira posljednjih dana. Ti čitaj linkove i procjenjuj sam, tvoje je pravo da padneš u istu zamku u koju su mnogi moji prijatelji pali i kojih više nema.


    Imam samo prezir, duboki prezir prema ovome i ništa više.
    Ovo nije tačno. Bio sam student kad je ****** u exYu počelo....i sjećam se kao da je bilo juče.
    Ogromnoj većini naroda u svim republikama na početku nije bilo do rata. Ovi spolja su uočili da je zemlja u krizi, da mogu lako da zamute i posle u mutnom love. Instalirali su svoje bolesne poslušnike na svim stranama i preko njih krenuli u huškanje. U Sarajevu se čak desilo i da je narod spontano izašao na ulice da protestvuje protiv rata.....i onda su pucali snajperima po njima.....isto ko u Kijevu. I isto ko u Kijevu ni dan danas se ne zna ko je pucao.
    A kad počnu da padaju mrtvi broj onih koji su protiv rata se smanjuje a broj onih koji bi da se svete raste.......i tako počinje silazak niz krugove pakla.

    Lijepo su napisao da zapad ne dira nikog dok sirovine iz te zemlje ne stizu po dobroj cijeni. A ko odredjuje koja je cijena dobra?? I da li će cijena koja je bila dobra juče biti dobra i sutra? Zna se ko. I onda kad im se ćefne unište zemlju i većinu naroda u njoj zbog svoje veće zarade.

    Lijepo si napisao i da se istočne diktature ne nude nadu, a da u zapadnim bar imaš neku šansu. Ali ovo je tačno samo za tebe, mene i jako mali procenat ljudi koji će zbog svog obrazovanja i inteligencije u novom uredjenju biti bolje plaćeni nego u starom sistemu. Ja danas živim bolje nego što bi živio da smo ostali sa samoupravljanjem. Ali moja lična situacija me ne sprečava da vidim da velika većina živi gore. Dok nekom ne smrkne drugom ne svane. Da bi se neko iživljavao u više milionskoj jahti mora da postoji armija onih koji se iskorišćavaju. A najveći problem naše tranzicije ka zapadu je uništen obrazovni sistem. Ogromni broj bistre djece nikad neće dobiti šansu da postane ono što je mogao.

    U Ukrajini se ne dešava ništa novo. Zemlja je bila u krizi, zapad je vidio priliku da je stavi pod svoje, samo što je to blizu Rusije pa su i oni vidjeli priliku. Većina onoga što Zapad kaže o Rusiji i Rusija o Zapadu je tačno. Iz komentara po Internetu bi se moglo zaključiti da dosta ljudi podržava Rusiju. Nije to zbog toga što su oduševljeni sa Rusijom....nego im je milo što je Americi neko pokazao zube.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  17. #5942
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Uzmite neku knjigu u ruke i naucite bar sta znace rijeci koje koristite


    Istina, pojedini mediji vole da kažu Ukrajinci, iako to nisu, jer su legitimnu ukrajinsku vlast svrgli pučem!
    Dakle, oni su pučisti, hunta... kako je kome milije.

    Trenutna - samoproklamovana "vlast" u Kijevu ne uživa narodni legitimitet (parlament nije narod), blokira čak i minimalne mehanizme preko kojih mase mogu da vrše pritisak na ljude koji pretenduju na to da su njihovi predstavnici, itd... itd...


    edit:
    A i riječ HUNTA je toliko odomaćena i jasna, da vjerujem da se jedino apstraktnom transcendencijom može prekoračiti njeno značenje i pronaći nova upotrebna vrijednost. Ali takva ironična dijalektika u kasnijem stadijumu postaje alegorija i arbitrarna avangarda, što bi svakako bilo za pohvalu. Ali i najiskreniji da budem, nešto ne viđeh baš takvu sklonost ni vještinu...
    Last edited by Domaćin; 04-09-14 at 01:03.
    Bolji od sebe.

  18. #5943
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U svom ovom haosu nacionalnih pa i rasnih razlika, postoji jedno mistično objašnjenje.

    Rudolf Štajner (antropozof) je nekom davnom prilikom, dvadesetih mislim, mistično tumačio zapadni civilizacijski momenat rekavši, jedva da sam zapamtio: da Anglosaksi imaju superiorno razvijen dar za sve u vezi sa sticanjem i računanjem, za materijalno uopšte, a Sloveni za duhovno i emotivno. I da će priroda Anglosaksa, ako jednom prevlada, cijeli svijet odvesti u bezdušnost i posljedično u propast, a da Sloveni i Germani mogu spasti svijet, a nema ko drugi, samo ako se integrišu - u čemu će ih Anglosaksi silovito ometati - i donesu mu novu socijalnu i ekonomsku organizaciju, koju je Štajner čini mi se nazivao organskom.
    Nije previše izopačeno ni ludo pogledati čak iz te vizure sukob u Ukrajini, preciznije OKO Ukrajine.

    Iako je možda u novije vrijeme ruska kultura po mom osećanju zaista velika i nepravedno potcijenjena (kao i kineska, uostalom); umjetnost XIX i do polovine XX vijeka im je nenadmašna (da ne zaboravim nauku, današnje velike američke svemirske rakete pokreću stari ruski raketni motori iz 70–ih godina prošlog vijeka, bolje od njih još uvijek niko ne umije da napravi); zatim, ruska istorija je tragičnija od jevrejske; Tolstoj je vjerovatno najznačajniji duh oba prošla stoljeća i beskompromisni prorok nenasilja na kojeg se ugledao i jedan Gandi, ali... ali mi ta “ukrajinština“ donosi miris šovinizma i neprijatno podsjećanje na naše balkanske mržnje. Samo to ne mogu da svarim.

    Što se tiče Ukrajine... Ta država i njeno društvo su danas samo privid, rat i bratska krv su toliko obogaljili da u formi koji smo do sada znali Ukrajina umire u bolu, ona svakodnevno pomalo i bespovratno blijedi i prestaje da postoji. Ukrajine od prije manje od godinu dana više nikada neće biti.
    Saopštiće nam imperijalni moćnici prije ili kasnije neku nemoguću formulaciju, možda je iznesu poslije novog evropskog rata, da je svima njima žao ali eto, Ukrajina se napatila ali je ipak prividno sačuvana, mada će ustvari biti suštinski nefunkcionalna i bespovratno podijeljena paradržava.

    Ostaće nam neki invalid od Ukrajine, kljast ili udaren u glavu. Tako će biti i sa budućim odnosima između Rusa i Ukrajinaca (koji su nešto kao ‘ruski Hrvati‘). I oni će biti kao kod udarenih u glavu. Tuga. Tuga pred našim očima. Jedan narod se poslije stradanja od otimačine kao pčelinji roj razrojava, spaljuje zaraženu košnicu i svaki od ljutih rojeva odlazi u drugom pravcu.

    Hoću samo reći (a u tom me je uvjerenju osnažio Tolstoj) da ništa nije vrijedno ubijanja, niti jedan ma koliko uzvišeni politički i nacionalni cilj nije vrijedan rata, odnosno planskog i masovnog stradanja i patnji nedužnih ljudi.

    Suština: Jeb'o ti bolan kulturu, bilo da je britanska, njemačka ili ruska, hrvatska ili srpska, ako se ona uzdiže u visine na krvavim temeljima i ljudskim patnjama.

    I da zapaprim: Porošenko i Putin, Šojgu i Jacenjuk, Jaroš i Žirinovski, sa svim zapadnim interešdžijama i šićardžijama.... neka slobodno izađu na megdan i riješe nesuglasice sa noževima u zubima i pokolju se međusobno, neka posijeku i iščereče jedni druge, neka glave poraženih na kolčeve nabodu a crijeva bace paščadi. Pozdravljam, samo ako je to lični izbor i interes svakoga od njih. Na volju im ako su toliko ludi. Njihovi životi, njihova sloboda da urade što hoće od života. Ali. Ali od svojih a ne tuđih života. Samo je to uslov. Da u svoj krvavi boj i ljute megdane ne vode rajine ‘koji nisu radi kavzi‘, samo da druge ne diraju.

    A pošto i meni valja iz prašnjave kutije izvuć turistički par obuće, pozdraviću vas sve na jedan poduži period.
    Bolji od sebe.

  19. #5944
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post

    U Ukrajini se ne dešava ništa novo. Zemlja je bila u krizi, zapad je vidio priliku da je stavi pod svoje, samo što je to blizu Rusije pa su i oni vidjeli priliku. Većina onoga što Zapad kaže o Rusiji i Rusija o Zapadu je tačno. Iz komentara po Internetu bi se moglo zaključiti da dosta ljudi podržava Rusiju. Nije to zbog toga što su oduševljeni sa Rusijom....nego im je milo što je Americi neko pokazao zube.
    Ja ne znam masu se nesto potencira taj neki veliki Rusija-Amerika sukob a meni se sve nesto cini da Amerikance bash briga za ovo. Svako malo se pojavi Obama i odrzi supernapaljeni govor a onda ne uradi nista konkretno. Naravno pretpostavljam da i Amerikanci "ispod zhita" rade vishe ali sve u svemu neshto ne vidim neko strashno angazovanje i ovo je i dalje regionalni problem slican onom balkanskom a ne neki svjetski.
    Ridin' on the black train

  20. #5945
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Uzmite neku knjigu u ruke i naucite bar sta znace rijeci koje koristite
    http://sr.m.wikipedia.org/sr/%D0%92%...BD%D1%82%D0%B0

    Slobodno pitaj sto ne znas.

    Mada mislim da se jezickim nedoumicama ne bi trebali baviti na ovoj temi, jer posle svega sto je ovdje navedeno umjesto argumenata cinjenica i misljenja utemeljenog cinjenicama, mi odje pricamo sta znaci koja rijec i zasto neko koristi ekavicu i ijekavicu.
    Last edited by wladika; 04-09-14 at 09:53.

  21. #5946
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ko ne vjeruje Rusima evo sta kaze jedan istaknuti Amerikanac, profesor, analizicar, izuzetan ekonomsit, a bio je i sekretar u bijeloj kuci u doba regana, mislim da je i kasnije zaizimao neke vazne funkcije

    http://www.magacin.org/2014/09/03/po...o-i-eu-vazala/

    Ovo obavezno procitati,daje odgovore na brojna pitanja.

  22. #5947
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by wladika View Post
    http://sr.m.wikipedia.org/sr/%D0%92%...BD%D1%82%D0%B0

    Slobodno pitaj sto ne znas.

    Mada mislim da se jezickim nedoumicama ne bi trebali baviti na ovoj temi, jer posle svega sto je ovdje navedeno umjesto argumenata cinjenica i misljenja utemeljenog cinjenicama, mi odje pricamo sta znaci koja rijec i zasto neko koristi ekavicu i ijekavicu.
    Dobar link si nasao i sad samo fali da nadjes nekoga da ti objasni sta tamo pise. Ne radi se o nikakvim nedoumicama već o klasicnom neznanju i prenosenju nebuloza koje su gore od Putinove propagande, a to nijesu ni argumenti ni cinjenice.
    Ukrajina stiti svoju teritoriju, integralnost svoje drzave, a debilna opravdanja za klasicnu agresiju time "jedan narod", istorijsko i etnicko pravo.... nedavno je bilo i nasim prostorima i valjda svi znaju kako je zavrseno. .

  23. #5948
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ukrajina stiti svoju teritoriju, integralnost svoje drzave, a debilna opravdanja za klasicnu agresiju time "jedan narod", istorijsko i etnicko pravo.... nedavno je bilo i nasim prostorima i valjda svi znaju kako je zavrseno. .
    Eto to je sustina a dodao bih jos i da opravdanje za rusku invaziju nikako ne moze biti: "E radili su to i Amerikanci u Iraku" jer siledzijstvo je siledzijstvo bez obzira radi li ga Rusija ili Amerika. A i jednoj i drugoj se to siledzijstvo vec obijalo o glavu pa su se Amerikanci iz Vijetnama vracali u limenim sanducima kao i Rusi iz Afganistana, sto se ovim drugima moze opet desiti odluci li Putin da mu nije dosta nego krene zapadnije. Nikako mi nije jasno da se neko iz male drzave koja je vise puta to na sebi iskusila odusevljava izivljavanjem velikih sila nad manjima i nesposobnim da se sami brane. Mozda ovo zvuci kao patetika i prdnjava ali tako mislim.
    Ridin' on the black train

  24. #5949
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ratni zlocini Kijevske hunte - ubijanje civilnog stanovnistva Donjecke i Luganske republike, bombardovanje skola, bolnica, vrtica, civilnih zgrada...

    18+


  25. #5950
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko ima oci i zeli da vidi vidjece . Ko ne zeli i podrzava ubijanje nama bliskog pravoslavnog naroda - neka mu je na cast.

    Ubijaju zene, djecu, starce .... Cisto neselektivno zlikovacko bombardovanje civila ...

    Last edited by Kawcek; 04-09-14 at 13:27.

Page 238 of 273 FirstFirst ... 138188228234235236237238239240241242248 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •